Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)

Hozzászólások

(#15501) [lAyCsI] válasza Integra (#15494) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

bakker, mint egy szobor...
emmánekem nemmotor

-= No way back from Here =-

(#15502) Topiccsendőr válasza [lAyCsI] (#15501) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Gyárekek!
Ez egy szobor, nem koncepció. Kiállításra csinálták.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#15503) ALI_G


ALI_G
veterán

Valaki ismeri jobban a reversi (othello) nevű játékot.

(#15504) Integra válasza zsoltee10 (#15495) üzenetére


Integra
titán

sajnos:(
pedig már kezdtem azt hinni hogy jönnek ki az akira-style motorok :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#15505) #25954560 válasza Integra (#15504) üzenetére


#25954560
törölt tag

sajnos meg egy ideig a dn-01 ami eppcsak hasonlit. marpedig akkor meg eleg messze vagyunk. ez mar majdnem olyasmi:

addig meg marad a rajzfilm :)

(#15506) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Ez a videó isteni jó,ezzel bepróbálkozom én is majd.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#15507) ALI_G válasza Gaboman (#15506) üzenetére


ALI_G
veterán

hatalmas!!! :))

(#15508) feca81 válasza #25954560 (#15505) üzenetére


feca81
aktív tag

ez letezo motor,v ez is csak koncepcio,kamu,stb

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#15509) emvy


emvy
nagyúr

Mit gondoltok, erdemes leghuteses motor vasarolni, ha eleg sokszor lenne varosban hasznalva?

while (!sleep) sheep++;

(#15510) jasszer válasza emvy (#15509) üzenetére


jasszer
senior tag

Rövid, velős komment a témában: e!

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#15511) emvy válasza jasszer (#15510) üzenetére


emvy
nagyúr

Kosz!

while (!sleep) sheep++;

(#15512) jasszer válasza emvy (#15511) üzenetére


jasszer
senior tag

Mondjuk nem értem miért melegszik üzemi hőfokra hamarabb a léghűtéses... :F

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#15513) #25954560 válasza feca81 (#15508) üzenetére


#25954560
törölt tag

egy suzuki designer terve

(#15514) Nightmare


Nightmare
senior tag

Sziasztok. Ritkán járok mostanában erre, inkább olvasok, mint feleslegesen pofázzak :)

Olajcsere megvolt, minden folyadék ellenőrizve, cserélve. Csak egy marad...a hűtővíz. Meg tudná mondani vki, hogy hol találom a Service manualban? Fel akarom tölteni fagyállóval, mert nem tudom mennyit bír minuszban, illetve milyen régi. :U

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#15515) TayRol válasza Nightmare (#15514) üzenetére


TayRol
veterán

Csak azt tudom, hogy benzinkutakon ingyen megnezik neked, hogy milyen a fagyallod.

(#15516) Nightmare válasza TayRol (#15515) üzenetére


Nightmare
senior tag

Jah, ennyit én is tudok :))

De fillérekbe kerül maga a fagyálló, ha kicserélem, legalább a lelkem is megnyugszik, meg 2 évre le van tudva. :K :B

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#15517) Topiccsendőr válasza #25954560 (#15505) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ez nagyon ott van. Gyönyörű.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#15518) TayRol válasza Nightmare (#15516) üzenetére


TayRol
veterán

Persze, mindenkeppen erdemes, bar szerintem ha csak par eves a moci, akkor fagyallonak kell benne lennie.

(#15519) Nightmare válasza TayRol (#15518) üzenetére


Nightmare
senior tag

A gond az, hogy nem tudom...fűtött garázsban volt tárolva, és hogy használták-e, vagy néha állt a mínusz fokokban...azt nem tudom. :U

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#15520) Tüzi válasza Nightmare (#15519) üzenetére

Csinálsz egy 50-50-es keveréket, így -18ig védve vagy. Javaslom a Shell fagyálló lötyijét. Aztán feltöltöd, beindítod, és a hiányt kipótlod. Ne öntsd ki a lefolyóba.
Úgyis cserélni kell kétévente, hogy legyen ami keni a pumpát...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#15521) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Tegnap elött elkészült haverom gépére az új dob.CBF600N
És voltunk kint vele tegnap egy kicsxikét próbálgatni mennyivel mássabb mint a gyári dobbal.
Hát van külömbség rendesen minden tartományban,de legjobban az alsó tartományban lett nagyon erős,falun belül 40km/h tudtam haladni 6-ban.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#15522) Nightmare válasza Tüzi (#15520) üzenetére


Nightmare
senior tag

Előre kevertet fogok venni, csak szeretném, ha valaki elmagyarázná, hogyan kell kicserélni. A manualban már megvan, de nem mindent értek...sajnos az angol tudásom nem a legjobb. :(

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#15523) Tüzi válasza Nightmare (#15522) üzenetére

Blokkon bal alul van a vízpumpa (valszeg). Annak az alján egy csavar. fogsz egy vödröt, vagy valamit, amibe ki tud folyni 2 lötyi anyag. A hidrosztatikai nyomással számolj, azaz az elején egy jó fél méterre fog eljutni a cucc. Ha kicsöpögött, csavar vissza, hűtő tetején meg betöltöd az újat. Töltöd, töltöd, vízszintbe rakod. Az a lényeg, hogy a betöltő csonk nyak aljáig álljon a lötyi. No para, ha majd felmelegszik, akkor a maradék belefolyik a kiegyenlítőbe. Ha még akkor is sok, akkor a túlfolyón a szabadba.
Ennyi.

Én javaslom az otthon kevertet. Két okból.
1, tudod mit raksz bele
2, olyat keversz amilyen kell. Téli használatra 60f/40v, nyárra 40f/60v (f-fagyi v-víz)
Ja, és ne csapvizet. Please. Vegyél desztvizet.
Haverom csodálkozott annó, miért folyik rozsdás víz a 929-ből. Kiderült, hogy csapvízzel tölti után :W

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#15524) Nightmare válasza Tüzi (#15523) üzenetére


Nightmare
senior tag

:R :R :R

Még valami...az első teleszkóp annyira el volt állítva, hogy nagyon. Valszeg okos kollégáim játszottak, de emmá nem vicc. :((( Azokat visszaállítottam.
Ez szerint
CBR600FS/Sport 2000-2001

Gyári beállitás

Hátso futómű
Előfeszités: 3-as pozició ( a lehetseges 7-ből )
Húzófokozat: 1-1/2 fordulat vissza a max-ból
Nyomófokozat: 1-1/2 fordulat vissza a max-ból

Első futómű
Előfeszités: 4 vonal látszik az állitócsavaron
Húzófokozat: 1-3/4 fordulat vissza a max-ból
Nyomófokozat: 1-1/4 fordulat vissza a max-ból

Beállitás pályára és utcai használatra

Hátsó futómű
Előfeszités: 6-os pozició
Húzófokozat: 1/2 fordulat vissza a max-ból
Nyomófokozat: 1/2 fordulat vissza a max-ból
Guminyomás: 31 psi ( pálya )

Első futómű
Előfeszités: 1 vonal látszik az állitócsavaron
Húzófokozat: 1/2 fordulat vissza a max-ból
Nyomófokozat: 3/4 fordulat vissza a max-ból
Guminyomás: 29 psi ( pálya )

A hátsóhoz nem nyúltak, viszont ott nem tudom hogyan kell az előfeszítést állítani. Ott van valami tekerentyű, aminek asszem 7 fokozata van, de hogyan kell piszkálni? Nagyon nem mertem, de sztem húzni gyomni jkell, majd tekerni, esetleg fordítva. De pontosan hogyan? :F

[ Szerkesztve ]

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#15525) Tüzi válasza Nightmare (#15524) üzenetére

Ezt majd persu, ehhez nem (inkább sem) értek.
Telóolajat mikor cseréltél?

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#15526) Nightmare válasza Tüzi (#15525) üzenetére


Nightmare
senior tag

Az elsőben kb 3 hónapja szimeringgel együtt a szervízben. :) Folyt az olaj, nem sok volt már benne, szar volt a szimering. A hátsót nem tudom hogy áll...

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#15527) Tüzi válasza Nightmare (#15526) üzenetére

Akkor oks :)
Nekem érezhetően jobb lett új olajjal, gondoltam megkérdezem.
Persu-t meg kérdezd meg a tekergetésről, ahhoz nincs lövésem :B

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#15528) Nightmare válasza Tüzi (#15527) üzenetére


Nightmare
senior tag

Közben böngészgetek, valami körmös kulccsal lehet állítani, meg szóba jöhet a kalapács, csavarhúzó is :) Persut megkeresem privátban, hátha tud a segítségemre lenni. :K

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#15529) Tüzi válasza Nightmare (#15528) üzenetére

Kókányolni akarsz csavarhúzóval, meg kalapáccsal??? broáf :U

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#15530) Topiccsendőr válasza Nightmare (#15528) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Én annyit csinálgattam az enyémen, hogy az előző tulaj nagyon felkeményítette a futóművet, merthogy az jó pályára, - de veszettül elkúrta a futóműgeometriát, mert az elejét jobban felkeményítette, szóval nem volt valami kanyarodó képes - én meg visszaállítottam a gyárira, de közben kipróbáltam, mitől mi változik, szóval annyira én sem vagyok toppon a kérdésben, amit tudtam megírtam, csavarhúzóval még véletlenül se nyúlj hozzá, ez nem ETZ. :D A gyári kulcskészletedben találsz körmös kulcsot, még erőkar is van hozzá, amit rárakhatsz a nyelére. Azzal be tudod állítani.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#15531) Nightmare válasza Tüzi (#15529) üzenetére


Nightmare
senior tag

Dehogyis... :) Csak leírtam, amit olvastam :)

Persu...aha, köszi. Azért kérdeztelek Téged, mert tájékozottabb vagy. Mindenesetre, amit találtam, beállítottam az elsőt, sokkal jobb lett, a hátsót is, csupán az előfeszítést nem tudom...még... :D

De sokkal jobb lett, az biztos :B

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#15532) Nightmare válasza Nightmare (#15531) üzenetére


Nightmare
senior tag

Utána néztem annak a bizonyos hőfoknak. Mi, hány foknál jó, és mikor nyit a termosztát.

A manualban a következő szerepel...CBR600F 2002-es motorra vonatkozóan.

-3 liter folyadék kell bele...ez csak mellékesen írtam le.
-kezdő nyitás 80-84 fok
-teljes nyitás 90 fok
-szelepemelés 8mm

Tehát elvileg 80 fokos minimum lehet a motor, ha hidegben mész akkor is...

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#15533) ALI_G válasza Nightmare (#15532) üzenetére


ALI_G
veterán

nem a motor, hanem a víz lehet 80 fokos minimum :) egyébként ez alá tényleg az életben nem fog menni még télen sem és azt eléri az fix.

A hátsó előfeszítésről én azt hallottam egy profibbtól, hogy ha egyszemélyre utcára kell, akkor a gyárinál soha nem találsz jobbat és az kb úgy szokott, hogy a legfeszesebbtől 1-2-3 foknyira lazább, persze ez attól függ, hogy hány fokozatban állítható. Nekem asszem 8 fokozat van és a legfeszesebbnél egyel puhább.

(#15534) Nightmare válasza ALI_G (#15533) üzenetére


Nightmare
senior tag

Jóvanna...akkor a víz 80 fokos :))

Az enyémen 7 fokozat van, és most négyesen áll. Az arany középút... :K

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#15535) Nightmare


Nightmare
senior tag

Na, a másik, már régóta akartam kérdezni. Megvan a régi láncfeszítő, amiben a rugó megfáradt. Meg lehet azt úgy oldani, hogy manuálisan lehessen állítani? Mondjuk ellenanyával, és addig húzni, amíg nem szűnik meg a lánc csörgése? Van valakinek ilyen irányú tapasztalata? Mert ha csak tényleg 8000-ret bír, akkor az elég szar...

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#15536) Topiccsendőr válasza Nightmare (#15535) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Írjál az örökéletű Hondának, hogy valamit kezdjen a láncfeszítővel. :D Szerintem az a manuális dolog eléggé gányolás kategória.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#15537) Nightmare válasza Topiccsendőr (#15536) üzenetére


Nightmare
senior tag

Jah, nem is rossz ötlet :))

De komolyra fordítva. Sztem kicsit idegesítő, hogy ennyit bír. Még ha elmenne 30000-ret, egy szavam se lenne. De sok helyen olvasok 6-8 e km-t is. Gányolás, jah...de lehet tovább tartana, mint így, mert a rugó elég hamar megfáradthat... :W

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#15538) rebel56 válasza Tüzi (#15523) üzenetére


rebel56
tag

Pár dolog még a Tüzi által leírtakhoz, ami nekem bevált:
Ha bizonytalan eredetű folyadék volt benne, érdemes lehet első alkalommal átmosni a rendszert egy "Radiator Flush" fantázianevű szerrel, ami feloldja a lerakódott felesleget, ez a tömítéseket se bántja egyes házi praktikákkal ellentétben.
A hűtőfolyadék-leeresztő csavarnál lévő tömítést kár lenne visszarakni, pár forintból pótolható.
Márkatársaktól érdeklődj van-e teendő a légtelenítéssel kapcsolatban.

(#15539) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Sziasztok! Jó rég jártam errefelé. Sajnos eljött az ideje, hogy eltegyem télire a vasat, ráadásul jó messze lesz tőlem, majdnem 250 km. Ez van legalább biztonságban lesz.

Valakinek van aról tapasztalata, hogy milyen amikor e gyertya kezd elfáradni? Mik a tünetek?

(#15540) Tüzi válasza qpakcovboy (#15539) üzenetére

Ha indítás után bizonytalanul jár 1-2 henger, meg melegen alapjáraton is dadog. Akkor talán. De, elvileg sokat kibírnak, még a sima gyertyák is. A két évente/x ezer km-enként csere csak (túlzott) gyártói elővigyázatosság.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#15541) jasszer


jasszer
senior tag

Mi az oka annak hogy a bemelegítés első perceiben erősen benzinszagú gázt nyom a kipu, majd később "kitisztul"? (ugyanolyan szivatóállás mellett)

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#15542) Gaboman válasza ALI_G (#15533) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Kész lett a motoromnak a kipuf!
Nagyon jót tett neki,isteni a hangja.
Kellene feltennem róla vidit,de a sportmotorra nem akatok,tudsz esetleg másik oldalt?

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#15543) Topiccsendőr válasza jasszer (#15541) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

hány hengeres?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#15544) jasszer válasza Topiccsendőr (#15543) üzenetére


jasszer
senior tag

A sajátomról van szó (GS500), kettő.

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#15545) Gaboman válasza ALI_G (#15533) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ahogy kérted itt van 2db videó a gépem hangjáról!
SMC 625 sound1
SMC 625 sound2

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#15546) ALI_G válasza Gaboman (#15542) üzenetére


ALI_G
veterán

A saját honlapunkra bátran rakhatod, pont ezért regeltem egy oldalt az extrán. Ha kell a belépési kód, privibe írj.
egyékbént ha még nem találkoztál vele akkor http://ph_motoros.extra.hu/ ;)

(#15547) ALI_G válasza Gaboman (#15545) üzenetére


ALI_G
veterán

tyű közben látom felraktad. Atom hangja lett :)) pályán szívesen hallgatnám amikor elcsattogsz előttem :) :C

(#15548) Gaboman válasza ALI_G (#15547) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Köszönöm! :)
Nekem is nagyon bejön a hangja,és az a jó benne hogy ha kis gázon megyek vele nem is hangos,így a szomszédok,meg lakott területen belül az emberek sem hőzöngenek érte.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#15549) ALI_G válasza Gaboman (#15548) üzenetére


ALI_G
veterán

azért valami ruhát szerezz be a télen..akik ruha nélkül motoroznak, azoknak beszólok keményen ;]

(#15550) Boci_83 válasza Gaboman (#15545) üzenetére


Boci_83
őstag

Nekem nem játzsa le... :(((

**********

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.