Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)

Hozzászólások

(#15351) Tüzi válasza bajnokpityu (#15345) üzenetére

De a kezed lefagy. Nyakadnál is bemegy a hideg. Combnál, vádlinál is.

Ali:
Októberi napsütésessel nem is vitatkozom, én is szoktam menni. Csak azért amikor már majdnem lenyugodott a Nap, akkor már hideg van. Legalábbis én ilyen 2kiló körül szoktam fázni 7-8-9 fokban rendesen :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#15352) Cleinor


Cleinor
tag

Sziasztok!

Tudnátok tanácsot adni?
Most csinálom A.korl. a jogsit. Tavasz környékén szeretnék egy motort venni. :)
Nézegettem több 125-öst, de a jelenlegi befutó a honda CBR 125ös.

Milyen tanácsokat utdnátok adni egy 19 éves lelkes kezdő motorosnak? :)
Milyen motoron lenne érdemes tanulni? Ha most veszek egy mocit akkor azt legalább 1-1,5 évig használni szeretném.

Válaszokat előre is köszi.

Üdv M :R

"Elméletileg az elmélet és a gyakorlat ugyan az. Gyakorlatilag nem..."

(#15353) szasza.223 válasza Tüzi (#15329) üzenetére


szasza.223
csendes tag

ááá,, szar lehetett mikor elgurultunk :( De látod még, megígértük. =) Majd jönnek a képek a fényezésről meg a kipuról.

Egyébként gond nélkül hazaértünk, itthon aztán jött a telefonban említett ::vigyetekvisszatüziheez:O:: rakoncátlanság. Alig tekert az önindító aztán zizegő cicergő hangot adott vmi (tolni kellett) ,, meg ha menetközben ráböktem a refit még a gyujtás is elment egy pillanatra. Nem értem a dolgot mert ha szar is az akksi, 140km alatt azért ment bele kis tőttés. Márha nem a töltés ment el, mert én arra tippelek. Még tegnap átdobtuk az én akksimat, azzal tekert-indult szépen, de ettől még lehet hogy nincs töltés, nemtom.

Am. engem elvarázsolt,,, a futómű, a rántásmentes gázreakció, az a blokk hang.... az enyém sem egy szakadt valami, de rozzant csepelbicikli a tiedhez képest O.o

"Ugy kell menni, hogy a moci kérjen tollat hogy tovább írja a fordulatszámot!!" :D:D

(#15354) Tüzi válasza szasza.223 (#15353) üzenetére

Lehet, hogy esés miatt zárlatos lett az akksi... Ez nincs kizárva, én rádugtam volna mérős töltőre. Ha nem tölt rá akkor zárlatos, ha igen akkor akkor meg a csavar nem volt meghúzva, vagy lelazult. Passz. Valszeg akksi lesz a baja...
Nem csodálom, hogy haza akarna jönni, megígértem neki, hogy viszem Okutamára ha kiköltözök :) Ki tudja :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#15355) bajnokpityu válasza Tüzi (#15351) üzenetére


bajnokpityu
félisten

kezem annyira fagy le,hogy a minus10es ETZs témában még kesztyűm sem volt.10km-re lakott párom,annyit kibírtam. nyakam nem zavar,jó vastag a bőrom a pofám környékén :)

inkább a za baj,h előző CBR egyáltalán nem indult be 5 fok alatt 2 hét állás után,és az üzemi hőmérséklettartományt sem volt képes elérni. igen,ilyenkor jók a kétüteműek.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#15356) ALI_G


ALI_G
veterán

Dunlop sportmax-ot (pontosan nem tudom milyen, talán d207) ajánlottak 58-ért első+hátsó.
Ez megéri nekem? Jók ezek a gummák? jól látom, hogy 97-es fejlesztés? :F

(#15357) Topiccsendőr válasza Cleinor (#15352) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Kisköbcenti mindenképp jó választás lehet, bár én azért mennék enduró irányába, mert kezdőként könnyen elesik, vagy eldől vele az ember, ami egy endurónál nem hagy nyomot, míg egy idomos motornál drága mulatság. Aztán ügyesen :)

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#15358) Boci_83 válasza ALI_G (#15356) üzenetére


Boci_83
őstag

Ennyiért ContiRoad vagy sport Attackot adnak! D207-et sokan lecserélték az új motorokról, mert rossz hírnévben áll ez a gumi.

Én egyik ismerősömnél 22K ért vettem az elsőt, hátsót egy tízessel adja drágábban azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

**********

(#15359) Tüzi válasza ALI_G (#15356) üzenetére

kontinentál ródatak! ródatak! ródatak!
támogatom! :)

mod:
kedves modit megkérném, hogy írja át az első posztot :(

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#15360) ALI_G válasza Boci_83 (#15358) üzenetére


ALI_G
veterán

valami tesztet tudtok ezekről adni?

Én pilot sport-ot próbáltam, az frankón tapadós kis gumi, persunak a pilot power is elég meggyőző. Én olyan pilot sport szerű tapadós de utcai gumira gondolnék, talán benevezek egy 2CT-be, hogy ne fájjon majd a fejem pályán jövőre.

tüzi: zsoltee-nak szólj. na és mire íratod át?

[ Szerkesztve ]

(#15361) Tüzi válasza ALI_G (#15360) üzenetére

Teszten ne gondolkodj, hidd el, marha jól tapad... Minden teketória nélkül eltűntettem bal oldalról a csíkot miután feltették. Szerintem ennél jobb teszt nem kell. Gondolom ugyanúgy tapad jobb oldalon is :D

Mire kellene átírni? Hát... "motortalan" :U

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#15362) zsoltee10 válasza Tüzi (#15361) üzenetére


zsoltee10
addikt

Átírtam.

Ma kaptam páromtól szülinapomra termo cuccot a motorozáshoz, szóval akár 0 fokban is tudok motorozni, el se rakom a gépet. :D

(#15363) Tüzi válasza zsoltee10 (#15362) üzenetére

kösz *sajnálkozósdeköszisszmájli

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#15364) ALI_G válasza Tüzi (#15361) üzenetére


ALI_G
veterán

hát az a baj, hogy én eddig csak két "normális" gumit próbáltam, egyik a sajátom, pilot road, ebbe 16000-et tettem eddig, szóval mondhatni ismerem, de végleteket nem tudom, persu már félig talpasra kopott állapotban tudta kipróbálni. Utólag azt mondta, hogy nem volt valami stabil, amit én most éreztem 14000 km után a hegyekben, hogy olyan 2,6 os hátsó nyomásnál és láthatóan talpasra kopott állapotban nem volt stabilitása...nagyon nem. Viszont most legutóbb 2,0 - 2,2-nél olyan volt mint régen pedig nem 30 fokban mentem vele.
A pilot sport enyémhez képest érezhetően jobban tapadt, persu a pilot powerre esküszik, ami biztos még inkább tapad, ráadásul ő 2ct-t vett és jóval jobban ki tudja használni a gumi és a motor adottságait.

Lényeg, hogy egy szinttel tovább akarok lépni. Pilot sportban gondolkodtam eddig,kb. 60 körül megkapnám, 2ct vmivel biztos drágább, de azért gondolkozom abban is. Power hamar elfogyna nekem, mert használom 2 személlyel, úgy meg aztán eszi még ezt is :)

Miért nem tesztelik ezeket a gumikat?

zsoltee10: 10 éves lettél? ;] happy borz déj! :C

[ Szerkesztve ]

(#15365) bajnokpityu válasza ALI_G (#15356) üzenetére


bajnokpityu
félisten

tengerszer irtam már én is,más is a d207-208ról a véleményeket.
átlagembernek tökéletesen elég.97es fejlesztés,de vajon miért gyártják mai napig?
58körül viszont megpróbálnék valami sportosabb,modenrebbet venni,sztem lehetséges.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#15366) bajnokpityu válasza zsoltee10 (#15362) üzenetére


bajnokpityu
félisten

boldog szülinapot!

:R :C

eladó Kawasaki j300 robogó

(#15367) ALI_G válasza bajnokpityu (#15365) üzenetére


ALI_G
veterán

azért gyártják mert olcsón tudják? :) gyanús.

(#15368) TayRol válasza zsoltee10 (#15362) üzenetére


TayRol
veterán

Ja, heppy borzdej! :C Irigyellek, jovolna nekem is valami jobbfajta ruha. De amelle meg teli gumi nem artana. Csak sajna azt meg nem talaltam :)

mod: ALI: enis a roadattack-ot ajanlanam, enis azt szeretnek, s eddig meg rosszat nem hallottam rola (persze nem a surun palyazokat kerdezgettem, hanem az inkabb turazokat) :)

[ Szerkesztve ]

(#15369) Topiccsendőr


Topiccsendőr
addikt

Gumi témáról.
Ilyen esős napon motorral kellett jönnöm dolgozni - nem akartam bringán f*ssá ázni. Ez a 2CT, ez valami eszméletlen. Próbálgattam megcsúsztatni, de míg a régivel már kitört a feneke, ez úgy tapad, mint az istennyila. Ez egy csillagos ötös gumi utcára. Lehet hogy pályán elmelegszik hamar, de kit érdekel.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#15370) ALI_G válasza Topiccsendőr (#15369) üzenetére


ALI_G
veterán

az faxa :)

roadattackra mit szólsz?

(#15371) t1


t1
addikt

[link] Vki bukót?

[ Szerkesztve ]

(#15372) Topiccsendőr válasza ALI_G (#15370) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nem szeretnék rá semmit szólni, mert nincs róla semmi tapasztalatom. :D
Amikor nyomogattam az ujjammal, akkor egész puhának tűnt a keverékje. Ez túl sokat nem jelent, de jobban tapad, mint egy 2-3 éves használt túragumi az hótbiztos. :D A talpas után meg majd úgy érzed, mintha kicserélték volna a motorodat.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#15373) Topiccsendőr válasza zsoltee10 (#15362) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

boldog sznapot! :D
Milyen cuccot kaptál? Asszem nekem is kellene vennem lassan...

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#15374) ALI_G válasza Topiccsendőr (#15372) üzenetére


ALI_G
veterán

na voltam bátszinál, csak jelenlegi árat tudott mondani, de hónap végétől lesz neki a téli akció, kb. 10-20%
Jelenlegi árak:
pilot power 70-75k
pilot sport 65-68k
BT016 80k

Ez első+hátsó gumi, a micheline 2ct-jei +3k lenne, ami nem sok, a BT016 meg eleve 3CT.
A sport attackra azt mondta nem rossz, szerinte pilot sport és pilot power közé sorolná, de szerinte van jobb ár/érték arányú.

(#15375) Tüzi válasza ALI_G (#15374) üzenetére

Nekem 30ba volt a roadattack hátsó...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#15376) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Köszönöm-köszönöm a gratulációkat! :R
Nem 10 éves lettem, hanem 25. :P

Termo szerkó: A nyári ruha alá tudok öltözni úgy, hogy nagyon meleg lesz benne hirtelen. Van egy kesztyű bélés, vékony, de kiválóan szigetel. Kaptam egy hosszú újjút, amin a háton, veséknél, vállnál, és a könyöknél gyapjú, vagy valami hasonló betét van, tökéletes, és simán alá tudom venni a kabátnak. Aztán a nadrág alá is van egy ilyen öltözék, ott a térdnél van ez a gyapjú betét, 5 perc után forró volt a térdem. Meg kaptam gerincvédőt is. :)

(#15377) Boci_83


Boci_83
őstag

Vettem ma egy ilyen dzsekit! Nagyon baba. Képen nem jön át, de nekem nagyon tetszik. Utcára lesz, mindennapos használatra, nem motorra. Protektorokat kivettem belőle...
[link]

[ Szerkesztve ]

**********

(#15378) Chieftec válasza Cleinor (#15352) üzenetére


Chieftec
őstag

Azt ne vedd meg, szegyen motor!! NSR, RS, Mito kat nezegess!!

(#15379) Tüzi válasza Chieftec (#15378) üzenetére

Most ezt mé' mondod? "Azt ne vedd meg"... Nekem volt egy szezonig 125ös cibberem, 12500at raktam bele szűk 3 hónap alatt, egy nap alatt kétszer mentem körbe a balcsi körül, olaj+gyertyán kívül semmit sem cseréltem benne. Az elsők között voltam, akik ilyen motort vettek itthon, valszeg én léptem át vele a 10k-s küszöböt elsőként.
Tök jó motor, szép is, 2litert eszik, 9deci olaj 3500anként... és nincs semmiféle karbantartási szopantyú vele.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#15380) feca81 válasza Tüzi (#15379) üzenetére


feca81
aktív tag

tamogatom tuzit.nekem mindossze 200km-en keresztul volt hozza szerencem kolcsonmotor szemelyeben,de amit nyujtott,soha nem felejtem el. nem csak az egyetlen 125-os 4T motor,de a maga nemeben egyedulallo. keveset fogyaszt,egy kiforrott blokkot kapott,es meg viszonylag jol is nez ki! a maga kb 120-as vegsebessegevel (legalabb is en ennyivel mentem vele a 95 kilommal) minden tekintetben tokeletes kezdomotor. meg lehet tanulni rajta a nagymotorok alap tulajdonsagiat. ertem ezalatt a kuplung, a valto,es a gaz hasznalatat.elnyuni szinte lehetetlen. nem azt mondom,h ez kitart eleted vegeig,de ezen megtanulsz motorozni,az biztos. tokeletes tanulomotor.

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#15381) TayRol válasza Boci_83 (#15377) üzenetére


TayRol
veterán

Nekem is nagyon bejonnek ezek a Difi cuccok, a motoportnal eppen akciosak (vagy ott vetted? :B )

(#15382) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Azt megtudja valaki mondani hogy mi a külömbség kb általánosságban a hivatalos adatok és a Dyno mérések között.
Milyen diferenciára lehet ott számítani a két értéknél?
Akrapovic.com oldalon nézegettem de nekem az kicsikét kevésnek tünik,hogy a gyári blokk teljesítmény és a keréken mért erő között csak 5-6LE a külömbség.pl:55LE motonál és 50LE keréken.
Én simán 8-10LE re számítottam legalább.
Valaki mérette már ki így a motort?

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#15383) Boci_83 válasza TayRol (#15381) üzenetére


Boci_83
őstag

Shoxban vettem. Ugyan ennyiért, minusz még egy kicsi... :D :B Utolsó két darab volt, a másik nagyon kicsi méret.
Egyébként Shox börze lesz, biztos jó áron hozzá lehet majd jutni dolgokhoz, ha marad valami, mert tegnap is elég sokan voltak, már tart a szezon végi kiárúsítás. Bukók is elég jó áron vannak!

Mod: Ez is milyen jó már...! :C Bejönnek ezek a cumók!

[ Szerkesztve ]

**********

(#15384) ALI_G válasza Boci_83 (#15383) üzenetére


ALI_G
veterán

ennyiért van bőr is. Én jobban bízom a marhának a bőrében :) mint egy műanyagban, bár te utcára vetted.

Apropó, kell valakinek 54-es méretű alsó és felső bőr motorosruha? Összecipzározható, protektorok vannak benne (lágy). Caferacer márka.
Sajnos nekem nagy és ha lehet lecserélném, 16000 km-t futott, de ápolva volt, ha tiszta és be van olajozva olyan mint az új!

+ van egy gerincvédőm, hagyományos, L-es méret, bár ezt nem találtam meg rajta, lehet XL-es :) kb. 180-190-es testmagasság az ideális, szintén nagy nekem, próbálás nélkül lett rendelve és azt hittem akkor, hogy jó a méret, de mégsem.

Szerintetek mennyit érnek és hol kellene áruljam? Milyen esély van rá, hogy megveszik?

(#15385) bajnokpityu válasza ALI_G (#15384) üzenetére


bajnokpityu
félisten

aprópopó.honnan vegyek bőrápoló szert?
bevallom,sosem ápoltam még egyiket sem sok áv alatt,de ártani biztos nem árt.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#15386) Tüzi válasza bajnokpityu (#15385) üzenetére

Vegyé' tecsóban ilyen kék flakonos sprét. Motip vagy mi a neve. Nagyon szereti a műbőr, meg az igazi is. Meg nem is drága, 890 huf egy doboz asszem.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#15387) ALI_G válasza bajnokpityu (#15385) üzenetére


ALI_G
veterán

én babaolajjal szoktam kenni. Évente kb. 2-3x. Télen van jelentősége, amikor fel se veszed. Csak simán bekenem és a bőr meg beszívja. Szerintem ez a legolcsóbb :) De amit tüzi ír az is jó. A lényeg hogy ápold, sokkal tovább fogja bírni.

(#15388) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Valaki ismer olyan kereskedést ahonnan Pitbikéket lehet kölcsönözni?
Valahol Balaton környékén lehetett régebben csak sajna nincs már meg a száma az úriembernek.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#15389) Boci_83 válasza ALI_G (#15387) üzenetére


Boci_83
őstag

Nivea testápoló a legjobb! :K

**********

(#15390) Topiccsendőr válasza Tüzi (#15386) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Vagy ami mégjobb van vax a dechatlonban, vagy viasz, vagy a fene sem tudja. Szivaccsal gyönyörűen rá lehet kenni a bőrre.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#15391) Topiccsendőr válasza Chieftec (#15378) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Olvastam egy tesztet, miszerint a kidugaszolatlan RS 125 teljesen pariban van a négyütemű R125-ös Yamahával. Ezen nagyon elcsodálkoztam, de a tesztben úgy vezették le, hogy mivel ugyanannyi lóerősek és a futóművük is nagyon jó, nincs is min csodálkozni. A Mito viszont igen elavult az RS hez képest. NAgyon szép, de a régi hírnvevéből él a mai napig. Mivel lassan évtizedekkel megelőzik a fejlesztésben, le van maradva a futóműve, de a blokkja is. A CBR re azt írják ami teljesen köztudott. Véletlenül sem sport motor, hanem A-ból B-be, kiforrott blokkal.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#15392) #25954560 válasza Gaboman (#15382) üzenetére


#25954560
törölt tag

altalaban %-os az elteres, nem LE-s. ugyertem az 55LE es az 50LE kozotti kulonbseg az 10% es nalam is vmi ilyesmi, hatso kereken 136LE-t tudott fenykoraban az fzr-em. (gyari 145LE, de enyemen eredeti japo techserfu karbon dob volt a gyari helyett es utanaallitottak karbikat is, valszeg palyaztak vele elottem, szoval kicsit bizgattak h erosebb legyen)

(#15393) F1DO válasza Topiccsendőr (#15391) üzenetére


F1DO
senior tag

Na neeee!

Szerintem mivel kidugaszolatlan azaz fojtott RS ről van szó nincs értelme ilyen összehasonlításnak.. És azért egy új RS (2008-as) dizájnban de szerintem futóművileg is odaver a Yamakának..

Hol olvasható az a cikk?

(#15394) ALI_G válasza Topiccsendőr (#15391) üzenetére


ALI_G
veterán

[link]
Aprilia RS 125-ös teszt Tóth Imivel

[ Szerkesztve ]

(#15395) feca81 válasza ALI_G (#15387) üzenetére


feca81
aktív tag

en fokazsirral kenem.budos,de vadiuj fenyt ad a kabatomnak

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#15396) Gaboman válasza #25954560 (#15392) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Az szép eredmény ha 10%-ot ki lehet hozni belőlük + ba.
Azzal megbékélnék én is. :D
Nekem is rá lesz hangolva az új csövekre a gép,karbi hozzáállítás meg légszürő is.
Az üzemanyag szintet is mert az most 0-án van.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#15397) #25954560 válasza Gaboman (#15396) üzenetére


#25954560
törölt tag

az fzr-ekben kulonosen sok tartalek van.

(#15398) Topiccsendőr válasza F1DO (#15393) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Hát egy 16 éves versenyző gyerek próbálgatta ki, én annyira nem vagyok a spiccen hogy ellentmondjak neki :DDD
A Yamahát eléggé összerakták szerintem design-ban is. Persze az RS totállillegálban kétszerolyan erős. Viszont nem úgy veszed meg a bótba. Valamennyire van értelme a hasonlítsának így. Én azt hittem így is megveri. De mondom. Felnőtt futóművileg is az a négyütemű az RS hez. Ezt írták. Motorrevü. Szakmai kompetencia világszerte. :D Bár mondjuk ez egy Motorradból átvett cikk, úgyhogy minőségi.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#15399) Topiccsendőr válasza Gaboman (#15396) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

90-es évek környéki FZR 400-as szívócsőpolírozása, azaz a gázáramlások optimalizálása és természetesen tökéletes beállítások után, tartósan 80 lóerőt kihoztak egy újságcikk szerint. Nah ez a nem semmi.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#15400) Gaboman válasza Topiccsendőr (#15399) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Az azért már kicsikét sok lenne tőle nem? :F
A gyárihoz képest 30%-ot így elérni már kemény dolog.
De ha mégis valós lenne ahoz gratulálok csak,nem semmi eredmény.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.