Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)

Hozzászólások

(#14051) TayRol válasza sowi (#14048) üzenetére


TayRol
veterán

Vagy az, vagy pedig olyan `szaradas utan feher szinu lesz` felet veszek, hogy lassam, mit-meddig.

Lajcsi: persze, en sem arra gondoltam, hogy nem vizallo, csak nem merem borotvaval lemosni (bar az extra szennyezodeseknel a legjobb), maradok a slagnal:)
Neztem sprayket, ez nekem teljesen megfelel, ill. van ez joval dragabban.

[ Szerkesztve ]

(#14052) ferkoboy


ferkoboy
aktív tag

Most takaritottam meg a láncom. Petróleum hihetetlen jó dolog, oldja rendesen a dzsuvát, ugyhogy fujom is be ismét a szép láncomat.
Ez már valami ujfajta petró, mert átlátszó, meg szinte nincs is szaga, koránt nem olyan büdös, mint a kalsszekus változata.

mod:

Lánspray: én Castrolt használok. Nekem ez vált be.

mod2: pont az amit fentebb linkeltél, elsőként.

[ Szerkesztve ]

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#14053) TayRol válasza ferkoboy (#14052) üzenetére


TayRol
veterán

Igen, azt a castrolt sokat ajanljak.
Kuldtem egy privit.

(#14054) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Tudtok egy pofás adás vételi mintát? Lehetőleg ne olyat, ahol egyik lapon van a szöveg a másik lapon meg az aláírás :DDD

All Black...

(#14055) TayRol válasza Stalker-2572 (#14054) üzenetére


TayRol
veterán

Max. ilyent, de ez autos.

(#14056) Stalker-2572 válasza TayRol (#14055) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Az nem lenne baj, de ez 2 oldalas :(((

All Black...

(#14057) Stalker-2572 válasza Stalker-2572 (#14056) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Ok, megoldottam kétoldalas nyomtatással.

All Black...

(#14058) TayRol válasza Stalker-2572 (#14056) üzenetére


TayRol
veterán

Az elso talalat lesz ami neked kell.

(#14059) feca81 válasza TayRol (#14028) üzenetére


feca81
aktív tag

speci mosogatoszerrel.anyam a zepter edenyeket is azzal tisztitja.szep fenyes lesz tole es akrcmentes.de meg ne mkerdezd mi a neve,mert nem tudom megmondani:)

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#14060) feca81 válasza ALI_G (#14032) üzenetére


feca81
aktív tag

mi,mikor beiszunk,a marsteren eszunk. egyszer sorkertbol haza ettunk ott.a csapat egyontetuen azt ondta tobbet nem:)

hozza kel ltenni,mindenaron palacsintat akartunk,es nem szolgaltak ki minket,mert az csak delelott volt.mondtuk mi azt,h mindjart az van,nem erdekelte oket :DDD igy maradt a hotdog,es kegyetlen rossz volt a mustar,meg vmi vizes virsli volt benne.

alairas: ma is megjelenik a rakparton egy rovid idore.pontosan 7 percre.ennyi kell,h meggyujtsam a cigit,es elszivjam:)

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#14061) ALI_G válasza TayRol (#14051) üzenetére


ALI_G
veterán

volt nekem is castrol, motul stb, egyik se különbözik a másiktól, a lényeg hogy be legyen fújva.
bár talán egy dolgot tudok a castrol ellen mondani, sokkal hamarabb lekopott mint a többi kicsivel olcsóbb.

egyébként ha megfogadsz egy jó tanácsot, akkor meleg láncra fújod és fújás után fél óráig nem ülsz motorra ;)

(#14062) zsoltee10 válasza dave93 (#14050) üzenetére


zsoltee10
addikt

50k-t megér ránézésre, haa váz nem sérült, egyenesen megy, a gumik nem túl kopottak, a blokk nem csörög, jó erőben van, váltó rendesen veszi a fokozatokat, nem dobja ki, kuplung nem csúszik, stb.

(#14063) feca81 válasza Tüzi (#14035) üzenetére


feca81
aktív tag

lehet megoldhato.meg beszelnem kell par emberrel,mert mehetne az enyem helyere,ha en el tudom a sajatomat rakni vhova.
ja par orara?siman:) max elmegyek addig gyorsulasira,es beteszed az enyem helyere.privben tobbit.

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#14064) TayRol válasza ALI_G (#14061) üzenetére


TayRol
veterán

No, ez jo tipp volt, meg nem hallottam, koszi!
Feca: akkor hetvegen megyek, s korulnezek a konyhaban (amugy nem sokat mozgok arra) :)

(#14065) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Láncspré. 30000km alatt összegyűlt tapasztalatok:

Valvoline-t senki, de senki ne vegyen, a legszutyokabb mind közül.
Castrol egy fokkal jobb, de sokat az sem bír, én a fehéret használtam 2 tubussal. Nem túl meggyőző.
Eddig a legjobb a Motul volt, messze a legjobb, de a legdrágább is.

Most pedig, mivel új, arany színű láncom van, ezért kipróbálok egy újat. Silkolene a neve, drágább a castrolnál, színtelen, viszont a többihez hasonlóan grafitos felület rakódik a grögőkre, így látszik, hogy mikor kell befújni. Még nincs róla tapasztalatom, 100km van az első fújásban.

(#14066) feca81 válasza dave93 (#14044) üzenetére


feca81
aktív tag

nehez megmondani. tudni kene,mit jelent a felujitott allapot.
pl nalam hengerfurast,dugo,csapszeg,gyuru,zegergyuru cseret,csapagycseret,gyertyacseret,valto beallitast,valtonal az osszes karmantyu cserejet,ujravezetekelest,gyujtas cseret,felujitast,beallitast,karbbeallitast,fuvokacsereket,legszurocsere,olajcsere,es meg sorolhatnam.nekem a simson mar 60-70E Ftba van.es meg mindig nem tokeletes.kb 75-ert fogom eladni.a vazon kivul minden ki van cserelve,v felujitva:)
meg kell nezned,es ugy dontened.meghallgatni,kiprobalni,stb.kep alapjan itelni ne mlehet.mondjuk kep alapjan en adnek erte 40-et,de nagyon sok fugg a blokktol.lehet ne mer csak 20-at,mert gatya a blokk.

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#14067) feca81 válasza TayRol (#14047) üzenetére


feca81
aktív tag

allitolag a teflonos a legjobb,de meg senki nem tamasztotta ezt ala ervekkel.ha vki megtenne,megkoszonnem:) en szemely szerint ne mszeretem,mert minden beleragad.

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#14068) feca81 válasza TayRol (#14064) üzenetére


feca81
aktív tag

en se:) a rantotta meg a zacskos leves kimeriti fozestudomanyom:)

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#14069) ALI_G válasza feca81 (#14068) üzenetére


ALI_G
veterán

na azért biztos tudsz te teát is :C

(#14070) ALI_G válasza zsoltee10 (#14065) üzenetére


ALI_G
veterán

mi a bajod a valvoline-nal?

(#14071) dave93 válasza feca81 (#14066) üzenetére


dave93
őstag

Köszi mindenkinek, akkor megnézem. :R

(#14072) zsoltee10 válasza ALI_G (#14070) üzenetére


zsoltee10
addikt

azon kívül, hogy nem bírt ki egy pest oda-vissza utat, és hazafelé megsült a láncom? :((

(#14073) #25954560 válasza zsoltee10 (#14072) üzenetére


#25954560
törölt tag

ez azert fura, mert mi 5 eve hasznaljuk :) es pl horvacia, autopalya ezer fok, ket tankolasonkent fujas es semmi baj nem volt. sose.
viszont volt fura teflonos spray-nk, ami nyalkas volt es csomokban tapadt ossze mindenhol, ahol nem kene es merev lett tole a lanc.
es volt erdekes zold spray-nk, ami nem birt ki 100km-t es sivatag szaraz volt a lancunk, pedig a shox-ban eskudoztek ra.
lehet h lejartat kaptal v van masfajta valvoline is, mint amit mindenhol latni?

(#14074) Kevo válasza TayRol (#14043) üzenetére


Kevo
tag

Képet majd dobok, lekapom ma-holnap, mert most csak telós képet tudnék feldobni :)

Láncspray-ből szerintem a legjobb a Valvoline (Zsoltee látom nem annyira csípi :U ), nekem majd minden barátom ezt használja, jó a fedőképessége, kiadós és nem is drága (kb. 2.300 Ft). Csak ajánlani tudom ;)

Amúgy elvileg valóban 500km-enként illik fújni és ha már sok rajta az anyag, akkor lánctisztítózni. Mondjuk az 500km amolyan "illik érték", mert előbb is szükséges lehet, sokmindentől függ, de inkább többször fújjad, mind kevesebbszer. Ha a lánc fényes, akkor nincs mese, fújni kell, olcsóbb, mint egy új láncszett.

[ Szerkesztve ]

(#14075) Kevo válasza zsoltee10 (#14065) üzenetére


Kevo
tag

Érdekes, hogy Neked pont a Valvoline nem jött be, nekem minden haver azt mondta: "Csak Motul-t és Castrol-t soha" :U No akkor most hogy is van ez? :F

Én amúgy ezt használom: [link]

[ Szerkesztve ]

(#14076) zsoltee10


zsoltee10
addikt

hát érdekes. ez a valvoline féle fehér takony nekem nagyon nem jött be. 400km-t nem bírt ki nekem, míg a castrol még so-so, a motul viszont tényleg kibírt nálam 700-800km-t.

(#14077) Tüzi válasza Kevo (#14075) üzenetére

Fehér castrol a legjobb.
Valvoline-t motorolajból sem.

Mod: amúgy 500anként fújni kell, és minden 3dik fújás előtt pucolni.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#14078) SzalaiG válasza zsoltee10 (#14065) üzenetére


SzalaiG
addikt

Én Shell-t használok és szerintem jó.

A felniről ki és mivel szedi le a láncspay-t???

A kipufogókönyököt mivel takarítjátok?

(#14079) zsoltee10 válasza SzalaiG (#14078) üzenetére


zsoltee10
addikt

felniről brigéciol. könyök? hát vízzel. sajnos a ráégő koszos víz miatt foltos lesz, ezt semmi nem szedi le. :(

(#14080) Tüzi válasza zsoltee10 (#14079) üzenetére

jó a szirkrancs?

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#14081) zsoltee10 válasza Tüzi (#14080) üzenetére


zsoltee10
addikt

még nem tudom. :) nem kellett még cserélni, majd a 36000-es szervizen.

(#14082) Kevo


Kevo
tag

Akit érdekel - TayRol-t biztos :K -, az itt [link] megtekinthet egy rögtönzött galériát az én hűséges vaspapripámról :D
Az utolsó képet TayRol-nak dedikálom a sikeres és hatékony láncápolás kivitelezéséhez ;)

(#14083) bajnokpityu válasza Tüzi (#14077) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nagyjából 70ezret mentem valvo olajjal a buzukiban.ez 7 cserét jelent.egy cseppet nem evett sosem,könnyen indul,és mindig csont nélkül ment ződkártyán,igy 170ezer km-el.mindig olaj állagúan jött ki a kocsiból,nekem nincs vele bajom.
köszi,meggyütt a gyertya,majd jövőre talán lesz időm belepakolni.

láncot sosem pucoltam,előző CBRen igy is elment alattam asszem 12ezret,utánam tulajnál még 15 ezret,és kb az előttem tulajnál is 15ezret a lánc,és nem tok róla,h cserés lenne.a lánc végig tiszta gané volt,mivel mindenki által csak rosszat hallottam a brigis takaritástól.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#14084) sowi válasza zsoltee10 (#14076) üzenetére


sowi
őstag

en is mutult hasznaltam mindig, joa'

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#14085) Tüzi válasza bajnokpityu (#14083) üzenetére

Nekem meg elment az olajnyomás nyáron, veszprémi úton cirka 11ezres fordulaton... egyszer csak hopp, világít a piros...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#14086) TayRol válasza Kevo (#14082) üzenetére


TayRol
veterán

Gyonyoru a moci! :R
Koszi az utolso kepet, de van a motoromon kozepallvany ;]

(#14087) Gaboman válasza Kevo (#14082) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Szép motorok az SV-k,szép a tied is grat hozzá! :C
Bár nekem a Naked verzió jobban bejön mint az elől búrkolt verzió.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#14088) jasszer válasza Kevo (#14082) üzenetére


jasszer
senior tag

Szép. Nekem jobban is tetszik, mint az újabb SV650-ek, kevésbé hivalkodó, nem akar baltával faragott sportmotornak látszani, egyedül a kipucsőnél érzem kopasznak kicsit. Lehet h feladom az ABS-es terveimet és jövőre beleugrok egy ilyenbe. :B

[ Szerkesztve ]

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#14089) bajnokpityu válasza Tüzi (#14085) üzenetére


bajnokpityu
félisten

bizonyos tipusú valvokat hamisitották egy időben.gyakorlatilag fáradtolaj került a tartályba.mondjuk pont autókét csinálták.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#14090) sowi válasza jasszer (#14088) üzenetére


sowi
őstag

siman, kell a francnak abs, sokaig nem volt a motorokon, valahogy megvoltunk nelkule, az en mufajomban meg nem is nagyon lesz :)

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#14091) jasszer válasza sowi (#14090) üzenetére


jasszer
senior tag

Hja, igazából inkább motorozni szeretnék megtanulni (eléggé), nem az elektronikára hagyatkozni, de úgy vagyok vele h ha már egyszer segít elkerülni egy balesetet, akkor megérte. Mivel melózni is motorral járok kb. 60 napot hagyok ki egy évben (mikor már délben is fagypont alá csökken a hőmérséklet), télen meg biztonságosabban érezném magam ABS-szel...

[ Szerkesztve ]

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#14092) Kevo válasza TayRol (#14086) üzenetére


Kevo
tag

Köszönöm szépen mindenkinek! :R

A középállvány nem rossz dolog, nagy könnyebbség, annyi szent.

Aműgy én is néztem a naked verziót, de nekem fontos volt szélvédelem, plexivel meg már nem tetszett ez a típus (pl.: haver Hornet-jén jól mutat), így maradt az S-es változat, mellesleg szerintem jobban is néz ki ez a sportos feeling :)

Jó8 mindenkinek! :R

(#14093) feka007


feka007
nagyúr

********

Csak az nézze meg, aki nem eszik :O

Ezt ne!! Ez a figyelmeztetés ellenére is nagyon durva!!

[ Módosította: Racecam ]

(#14094) sowi válasza feka007 (#14093) üzenetére


sowi
őstag

ezt most miert is kellett? lejart lemez mar...raadasul fingom sincs mi a franc koze van a motoros topichoz

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#14095) Kevo válasza feka007 (#14093) üzenetére


Kevo
tag

Én sem értem, mi késztetett rá, hogy ezt belinkeld :F

(#14096) Gaboman válasza feka007 (#14093) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ezt ide betenni? :(
Fúúújjj te jó ég. :(((
Legközelebb megeszlek érte! ;)

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#14097) Boci_83 válasza zsoltee10 (#14065) üzenetére


Boci_83
őstag

Silkolene-t próbáltam, nem estem hanyatt tőle, most RK láncsprém van, ez elég jó!

**********

(#14098) Boci_83 válasza bajnokpityu (#13994) üzenetére


Boci_83
őstag

Egyszer Liquid Molli 4T üzemanyag adalékot tettem az Fzr-be, akkor fogadtam meg hogy soha többet semmit sem! Csak ami az üzemanyagban van, ha van benne valami egyáltalán. :U
Ajánlotta múltkor is egyik ismerősöm hogy itt egy adalék, tedd bele a motorba. Nem fogadtam el. Nem teszek bele semmit sem!

**********

(#14099) feca81 válasza Kevo (#14075) üzenetére


feca81
aktív tag

pont ilyen va nnekem is,en se szeretem.minden beleragad,es iszonyat mocskos tole a lanc.most egy masikat ajanlottak,ezt tesztelgetem.ne kerdezd a markanevet,ingyen volt:) eddig jonak tunik.nem feher,hanem attetszo,es tisztitja a lancot.rafujtam a 250-es dzsuvas lancara,es a 3. alkalommal mar latszott a fem szine,annyira letisztitotta:)

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#14100) feca81 válasza SzalaiG (#14078) üzenetére


feca81
aktív tag

rongyot tartok a lanc ala,igy ne mmegy ra,csak apro nyomokban.azt meg rahagyom.konyokot nem bantom.ott ra van egve a cucc.meg amugy is burkolt a moci,nem is latszik:)

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.