Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)

Hozzászólások

(#15251) ALI_G válasza jasszer (#15247) üzenetére


ALI_G
veterán

olyasmi árak vannak mint kakucson, múltkor láttam valahol pontos árat.

gaboman: ok, annyi hogy szólsz és megyünk. Kakucs vagy kecskemét?

[ Szerkesztve ]

(#15252) ALI_G válasza enzodasilva (#15248) üzenetére


ALI_G
veterán

hayden nekem örök hondás marad. Kár hogy olyan gyenge a honda.

(#15253) ALI_G válasza jasszer (#15247) üzenetére


ALI_G
veterán

Közben eszembe jutott, hogy már volt is linkelve: [link]
sajnos itt nincs délelőtt és délután csak vagy egész napos (5000), vagy 20 perces (1000).

(#15254) Gaboman válasza ALI_G (#15251) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Nem tudom melyik a jobb,gondolom ti jobban tudjátok nálam.
Ha most nem is jön össze akkor máskor összehozunk egy találkát azért.
Bár én a túrázgatás híve vagyok inkább,miben kötelező menni egyébként a pályán,mármint felszerelésre(ruházatra) gondolok.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#15255) [lAyCsI] válasza Gaboman (#15242) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

régebben írtad, hogy lesz rajta valami, de már nem emléxem milyen típus

-= No way back from Here =-

(#15256) Tüzi válasza ALI_G (#15252) üzenetére

Nem a Honda gyenge, hanem a Ducattinak van egy kurva jó szoftverese+ Stoner, a Yamahának meg Rossi. Stoneren kívül a Duca sehol sincs, a Yamahát is általában Rossi hozza be. Pedrosa azért hozza a pontokat szépen, mögötte meg Héjden(agyon nem megy neki idén). Kíváncsi vagyok mi lesz két év múlva, addig sok víz lefolyik a lefolyón. Azért jópár évig a Repsolosok verték agyon a mezőnyt. Elég csak a Doohan-Criville (vagy mi)-NSR párosra, aztán Rossi+RCV párosra, meg Biaggira, meg Gibernaura gondolni. Mod: ez legalább cirka 10 év.

Szerintem ez a helyzet, két év múlva valszeg változni fog, ha esetleg Rossi abbahagyja. Főleg ha átmegy a Dukihoz :DD

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#15257) Gaboman válasza [lAyCsI] (#15255) üzenetére


Gaboman
nagyúr

2db sportkipufogó,veszprémben csinálja rá egy srác Albert Péter.
Ő ezzel foglalkozik rég óta.
Győrben a REAL Motorsnál árulják a rendszereit,Fenyvesi Ferencnek akra volt elötte a gépén utána csináltatott nála és saját bevallása szerint jobb annál is.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#15258) TayRol


TayRol
veterán

Pentek este mentem haza m7-en Pestrol Zeg.-re, hat oszinten este 9-kor mar nem volt meleg, pedig termos cuccok voltak csak rajtam.
Telre szuloknel fogom a motort tarolni, es ki akartam a forgalombol vonatni, de fater meglatta a motort (meg nem latta elotte), s azt mondta, ezzel fog jarni dolgozni (25 eve nem ult motoron, elotte 350-es Jawa-i voltak). Szoval lol :) Eloszor ment vele csak annyit mondott, hogy a kuplungot szokni kell :D

Ja, aki meg nem latta volna a Suzuki ujdonsagait,. kozte az SV utodjaval.

(#15259) enzodasilva


enzodasilva
csendes tag

[link]

Doctor 4ever! :R

@@@@@@@@ Loud pipes save lives @@@@@@@@

(#15260) ALI_G válasza Gaboman (#15254) üzenetére


ALI_G
veterán

zárt felszerelés + bakancs + kesztyű + sisak
kb. ez a minimum, a többi már a te dolgod, hogy protektorod is van benne vagy nincs. de nem hiszem, hogy valaha is ellenőrizték volna. Viszont nem is ellenőrzés miatt öltözik fel az ember :) legalább is remélem.

(#15261) M3nyus válasza Topiccsendőr (#15236) üzenetére


M3nyus
aktív tag

Levált egy darab, de szerencsére bekajálta a motor károsodás nélkül :))
De most probálkozok hyosol 3479 essel, ez 190 c ig hőálló, és jobban megérdesitem a felületet.
Amugy ilyesmivel kisérletezek:[link]

Én vagyok M3nyus!

(#15262) ALI_G válasza TayRol (#15258) üzenetére


ALI_G
veterán

az új "SV" nagyon baba lett :))
csak kicsit lett apriliás (mana) muhaha

[ Szerkesztve ]

(#15263) Gaboman válasza ALI_G (#15260) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Normális kesztyűt meg bakancsot még kell vennem,meg térd,könyök védőt,és protektort is.
Ezeket mindet eladtam amikor lemondtam a terepezésről,már bánom.
Túrázáskor is kellene tudom,de ezek hiánya végett is megyek óvatossabban.
Pályára azért úgy gondolom kellenek ezek a dolgok,mert azért ott nagyobb a bukás lehetősége,az ember merészebb mivel nincs forgalomba jobban meri feszegetni a saját határait.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#15264) Topiccsendőr válasza Tüzi (#15256) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nana, ne fogjunk mindent a szoftverre. Bayliss ráült, (átjött haknizni a gépébe) tönkreverte az összeset. Oké hogy Honda über alles, de azé annyira mégsem' :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#15265) Tüzi válasza Topiccsendőr (#15264) üzenetére

Ez igaz, de egyik versenyen Stoner kiment, x-edik lett időt, egy héttel később kapott új szoftvert, és 8sec-el agyonverte a mezőnyt. Azé' ez fura.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#15266) Topiccsendőr válasza ALI_G (#15262) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ez télleg mana gyanús, jáááj :DDD

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#15267) Topiccsendőr válasza Tüzi (#15265) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ezt mnem tudhatjuk mit kapott. De fejlesszen a Honda is szoftvert. Ő a világ legnagyobbja nem?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#15268) Topiccsendőr válasza M3nyus (#15261) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Egyébként, arra kiváncsi lennék, hogy hogyan állapítod meg az átmérőjét a szívócsőnek, vagy azt hogy milyen irányba akarod befolyásolni a gáz sebességét?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#15269) Tüzi válasza Topiccsendőr (#15267) üzenetére

Belsőégésű motor-gyártás téren biztosan. Rotációs kapától kezdve, a repülőhajtóműig gyártanak mindent... de pont ez a jó benne, hogy egy "pici garázsbagázs" megverte a Nagy H-t. Stonerrel jó lóra tettek. Ennyi.
Amúgy szerintem vágod te is, hogy a japánok mindig a bonyolultabb utat választják, tehát nem szoftveresen fogják levágni a Dukit, hanem hardveresen :) Remélem 2010-ben kijön a VTR Sp3 1200ccm-el, SBK miatt az ütni fog. Főleg, mert szerintem olyan ronda lesz mint a világháború xD

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#15270) Topiccsendőr válasza Tüzi (#15269) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nem tudom mit akar a Honda. Igazából azt vettem észre hogy mindenki elkezdte az ikon gyártást. Yamaha az exkluzív és drága Vmax-al. Az exkluzív elcseszett főtengelyes R1el :D. A Ducati a mégexkluzívabb Desmosedici vel. Az Aprilia az exkluzív V4es sportmotorral. A Honda meg nem nagyon durrogtat el minden lőszert. Exkluzívnak egyáltalán nem nevezhetnénk a családból semmit kivéve a DN 01et. Namost ez vagy azért van, mert továbbra is következetesen követi a - mai világban valszeg nem átütő sikert hozó - örökéletű motor gyártását, vagy valami rohadtnagy atombombát fog kihozni. Mivel a sportmotorok terén technikailag mindenki elhúzott, és telerakta mindenféle félmarketing kütyüvel a motorjait - ami biztosan bonyolultá fogja tenni, illetve hamarabb elromolhatóvá - addig a H a kiforrott sornégyfejlesztésre megy rá, hogy ne legyenek benne felesleges alkatrészek, amik tönkremehetnek. Vagy jövöre jön az alázás, és beáll a sorba. Mert egy sportmotornál - ami általában a zászlóshajó - a kutyát nem érdekli a hosszútávú megbízhatóság. Jövőre meglátjuk.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#15271) --TIKI--


--TIKI--
tag

hello:)

azt szeretném kérdezni h pl [link]
egy ilyen cross motor át lehet alakitani supermotorá h index,lámpák utas lábtartó is legyen rajta
meg ha gumit is cserélni kell rajta akkor felnit is vagy jó az ami rajta van?
és át menne a vizsgán? elöre is ksözönöm :R

(#15272) Gaboman válasza --TIKI-- (#15271) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Helló!
Hát én akkor már inkább gyári szupermotot vennék,mert ennyiért már kapni azt is és semmit nem kell rajta alakítani,vagy olyant ami már átt van alakítva.
Itt van pár darab belőlük.
1
2
3
4
5

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#15273) --TIKI-- válasza Gaboman (#15272) üzenetére


--TIKI--
tag

köszi
de ezek közül pár nem 125-ös
és nekem legjobban a ktm-em tetszik
de elég lenne rá egy másik gumi vagy felnit is kellene rajta cserélni ha át szeretnék egy iylet alakitani?
elöre is köszönöm

(#15274) #25954560


#25954560
törölt tag

uj rekord. ma a 13km alatt amig beertem, a vizhomero mutatoja nem erte el a 60-as alatti osztast egesz uton. jo-jo, hogy kb 3000-es fordulaton jovok (80km/h), de azert ez mar tulzas. holnap ragacsolas :)

(#15275) Topiccsendőr válasza #25954560 (#15274) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Cserélj termosztátot, vagy hűtőt kisebbre. :DDD
Öregem 3000 fordulat... aszittem 9000től kezdődik az élet. :D

Gumid hogy bírja? szög hogy van? Ér valamit a defektspré?

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#15276) Topiccsendőr válasza Gaboman (#15272) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Husquarna nagyon ott van. Egy olyat elfogadnék. Egy ilyen GasGas-t láttam, és a paraszt olyan hátsó gumit rakott rá, amelyik túl széles volt - vagy rosszul választott hátsó felnit - és a lánc beleért a gumiba. Nagyon ügyesen levágott a gumi széléből, háténnemistudom milyen eszközzel, talán kőbaltával. Fantasztikusan nézett ki. Azzal vágtam volna le a kezét a neandervölgyi sufnituningolónak.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#15277) Gaboman válasza --TIKI-- (#15273) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Csak a supermoto gumik +felniktől még nem lesz supermoto sajna.
Ott a lengéscsillapítokat is átt kell teljesen hangolni utcai használatra.
A lánckerék áttételezéseket is meg kellene változtatni.
Hozzá jön még a indexek,lámpák,a kipufogó rendszer,mert ezzel a dobbal nem hinném hogy áttmegy műszakin.
És a regisztációt se felejtsük el,ez így összességében nagyon sok plussz kiadás.
kb:400-450E Ft mire ezeket beszereznéd hozzá.
Azért mondom én hogy inkább akkor gyárit vegyél,amivel nem kell bajlódni ilyen téren,vagy már áttalakítottat.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#15278) Gaboman válasza Topiccsendőr (#15276) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Azt elhiszem hogy jó lenne az a Husky! :D
Igaz 125-es nem mentem még de az SM610 a nagyon bejött,jól is megy,akár 5-ben 50-nel is lehet vele haladni.
Ebből kifolyólag nem is kajálhat túl sokat,gázra nagyon jól reagál.
A fékek óltári jók rajta,és a futóműre sem lehet panasz,jó motor az tuti.
Tényleg élménymotorozást nyújt.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#15279) #25954560 válasza Topiccsendőr (#15275) üzenetére


#25954560
törölt tag

termosztat popec. ki sem nyit egesz nap :D
tegnap voltam gumisnal, negyezerparszazba fajt a szog. jah meg h ezentul ezzel a hatsogumaval 120-130-at utazhatok :U
defektspre mukodott (megint).
ja es te, az olaj milyen franko! :DDD cuppogos valto, szogegyenletes alapjarat, semmi csorges, csak nyugisan duborog. asszem mindket mocinak megvan h mit szeret(unk). fzr-15w50 repsol asvanyi, yzf-10w40 castrol.

(#15280) Tüzi válasza Topiccsendőr (#15270) üzenetére

Barátom, ezt szépen megfogalmaztad :K
Jövőre meg fogod kapni az atomot, 1200as VFR, V5, 200 ló, igaz valszeg NR árban, de az "kicsit" durva lesz :C Egyre inkább kezd elrugaszkodni a pletyka szinttől. Remélem kihozzák.

A Nagy H mindig arról volt "híres", hogy nem áll be a sorba, és a saját útján megy. Ha igaz amit mondasz (én annnyira nem foglalkozok vele :( ) akkor most visszadzsalnak erre az ösvényre, és lesz igazi "Banzáááj". Bizonyos szemszögből nézve sose voltak ott a technikai verseny élmezőnyben, ellenben atombiztos motorokat csináltak.

a kutyát nem érdekli a hosszútávú megbízhatóság
Gazdag nyugaton biztos nem :( Sok agymosott birka megy a bótba megvenni a legújabb/legszebb/legizébb gagyit. Nem veszik észre, hogy saját maguk alatt vágják a fát :O
Ha meg tudom venni VFR-t, remélem legalább 10 évig elmegy alattam, és sok lerobbant újmotorost fogok felvenni, és elvinni a következő városig :DDD

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#15281) [lAyCsI] válasza Gaboman (#15257) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

majd ha felkerül a vasra kérnénk hagnmintát!

-= No way back from Here =-

(#15282) [lAyCsI] válasza TayRol (#15258) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

úgy látom a Gixxer kipufogó dizájnereit megint rémálmok gyötörték :W
megmaradhattak volna a K5/K6 trapézdobjánál, mert azóta nem sikerült olyan szépet csinálni, én tuti le sem cserélném...

-= No way back from Here =-

(#15283) Gaboman válasza [lAyCsI] (#15281) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Lesz róla,mindenképp teszek majd fel,Youtubera kellene majd töltenem.
De addig is valami hasonló lesz.
1

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#15284) TayRol válasza [lAyCsI] (#15282) üzenetére


TayRol
veterán

Hat az a kipufogo... :( Ne is mond, szerintem szornyu. Szeriaban kellene adni opcios lehetoseget masik dobra.

(#15285) Topiccsendőr válasza Tüzi (#15280) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

A H ugyanúgy beáll a sorba hidd el. A H is pénzt csinál semmi mást. Nem kell túlmisztifikálni. Uganúgy elviszi Kínába gyártatni a kis motorjait, vagy bizonyos alkatrészeit. Az atombiztos motor jó dolog, de versenysportban ugyebár ez mit sem jelent. Egy sportmotornál nem nézed azt, hogy kényelmesen el tud helyezkedni az utasod, de azt sem, hogy jó üléspozícióban megtehetsz vele 5-600 km ereket. Ugyanígy gyakorlatilag értelmetlen követelés a 100 000 km futásteljesítmény hozzányúlás nélkül. Én inkább megfordítanám a dolgot: itt a vadparaszt lyukasnadrágos keleten olyanokat várnak el egy sportmotortól, amit nem lehet. ez olyan, mintha vennék egy Mille R-t Öhlinssel, OZ felnikkel, karbon idomokkal és csak és kizárólag túrázásra használnám. És mennyi ilyen van nálunk Pffffff.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#15286) enzodasilva


enzodasilva
csendes tag

Sziasztok Motoros Testvérek! :)

Holnap hozom el Monsterem Debrecenből, és az iránt érdeklődöm, hogy VI. ker. környékén tudtok ajánlani megfelelő tárolóhelyet, mélygarázst? Szívesen betársulnék valakihez mélygarázs bérlésbe is.

Előre is kösz!

Elérhetőségem: 06-30-5998337

@@@@@@@@ Loud pipes save lives @@@@@@@@

(#15287) Tüzi válasza Topiccsendőr (#15285) üzenetére

Ezt sem értem, hogy miért minden a sportmotor körül forog. No mindegy.
Pontosan ez a bajom amit mondasz, hogy belementünk ebbe az agynélküli, "barom módon mindent vásároljunk össze majd 2 év múlva csere" fogyasztói szar világba. Én nem akarok két évente motort cserélni, mert kikönyölt a hajtókar, meghajlott a főtengely, vagy akármi. Én ha veszek valamit (nem kevés pénzért) akkor szeretném használni sokat. Legalább azt a feelinget hagyják már meg, hogy kapok valamit a pénzemért, és ne minden a lehúzásra menjen már.
Nem is érdekel, valahogy kimegyek Japánba, ahol féláron vehetek műszakilag (sokkal) jobb újmotort. Aztán Rocsildék, meg Rokefellerék bekaphatják keresztbe.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#15288) [lAyCsI] válasza Tüzi (#15287) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

az aláírásodból sztem hiányzik egy R betű a cornerből :U

-= No way back from Here =-

(#15289) Tüzi válasza [lAyCsI] (#15288) üzenetére

éééés tééényleg :B köszi

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#15290) Topiccsendőr válasza Tüzi (#15287) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Mer az a zászlóshajó. Azzal találkozol a legtöbbször, amikor értkesíteni akarnak neked egy motorkerékpárt. Azzal jönnek neked, mert abban van a legtöbb innováció, az a márka éppen ügyeletes technikai szintmutatója. Ha meg örök életet akarsz az nem a sportmotor kategória. Benne van a nevében, hogy sport. Az arra való, hogy a határon menj és ha a határon mész akkor egy évben kb 10 szer eldobod. Ez az igazi rendeltetése egy sportmotornak. Az örökélet az a nagyköbös alacsony fordulatos sporttúra.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#15291) emvy


emvy
nagyúr

Hat, ha ez meg meglesz decemberben (az elado ceghez tartozik egyik itteni forumozo, azt hiszem), akkor meg kellene ra alkudni. Bar elso nagymotornak kicsit nagy.

while (!sleep) sheep++;

(#15292) Tüzi válasza Topiccsendőr (#15290) üzenetére

De messze vagyok a határtól, bazz :D Főleg attól a határtól :(

Asszem megvan a kiszemelt VFR...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#15293) [lAyCsI] válasza Topiccsendőr (#15290) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

hjaaa az tuti!
nagyköbös rulezz ;]

-= No way back from Here =-

(#15294) emvy válasza Tüzi (#15292) üzenetére


emvy
nagyúr

Muti. :)

while (!sleep) sheep++;

(#15295) Tüzi válasza emvy (#15294) üzenetére

[link]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#15296) #25954560 válasza Tüzi (#15295) üzenetére


#25954560
törölt tag

szerencse h megvan a gyari plexi is :)

(#15297) emvy válasza Tüzi (#15280) üzenetére


emvy
nagyúr

Sok agymosott birka megy a bótba megvenni a legújabb/legszebb/legizébb gagyit. Nem veszik észre, hogy saját maguk alatt vágják a fát :O

A helyzet az, hogy erre szukseg van a gazdasagi novekedeshez, altalaban. :U

while (!sleep) sheep++;

(#15298) ALI_G válasza Topiccsendőr (#15276) üzenetére


ALI_G
veterán

gondolom basztak kiegyensúlyozni :))

(#15299) Gaboman válasza emvy (#15291) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Hú de pofás egy gép ez! :C

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#15300) Boci_83


Boci_83
őstag

ÚÚÚ FZR-es videót néztem az előbb. Szívem szakad meg! :O

**********

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.