Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15101) B-Man072 válasza Rivaul (#15100) üzenetére


B-Man072
tag

Köszi akkor átmásolom oda :D

◄► [Termékeim: http://href.hu/x/kmee] ◄► [Megbízhatóságom: http://href.hu/x/kmeg] ◄► [Telefonon gyorsabban elérsz 9h-19h] ◄►

(#15102) 800.henrik


800.henrik
senior tag

Sziasztok!

Hány kék vagy fehér led-et lehet az 5v-ra kötni?

[ Szerkesztve ]

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#15103) Lompos48 válasza 800.henrik (#15102) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Sorba egyet mindegyikből. Párhuzamosan mindegyiket külön előtétellenállással akármennyit, addig amíg az 5V-os forrás bírja árammal.

(#15104) 800.henrik válasza Lompos48 (#15103) üzenetére


800.henrik
senior tag

20 kéket és 20 fehéret bír? Codegen :DD display 400w táp.

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#15105) Lompos48 válasza 800.henrik (#15104) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Mindkettőnél 20mA van megadva áramként az adatlapban. 20 kék és 20 fehér ezek szerint (20+20)x20mA=800mA-t fog fogyasztani. 5V-os táp esetén ez 4W fogyasztás. Ismétlem: előtétellenállások kötelezőek.

(#15106) oroszbence


oroszbence
tag

sziasztok olyan lámpát szeretnék építeni a fiókomba ami világit amíg nyitva van.
Az 5letem az hogy LED szalaggal valósítom meg a fényt az áram forrást pedig elemekkel. a kérdés a kapcsoló rendszer, illetve hogy milyen elemet elemeket lenne érdemes használni ?

(#15107) PHM válasza oroszbence (#15106) üzenetére


PHM
addikt

Kapcsolónak például mikrokapcsolót használhatsz, olyat,
aminek van egy kis karja.
A led szalagok döntő többsége 12V feszültségről működik,
elemmel táplálni nem túl célszerű őket.
A helyedben inkább egyedi ledeket alkalmaznék,
a tápfeszültséget meg egy lítium akkuból nyerném.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#15108) Maquuu


Maquuu
tag

Sziasztok. Egy 3 pines venti szabályzásához milyen potméter szükséges és hogyan kell összekötni, ha alaplapról lenne hajtva?

(#15109) And válasza Maquuu (#15108) üzenetére


And
veterán

(#15110) Maquuu válasza And (#15109) üzenetére


Maquuu
tag

Thx

(#15111) lukaszokni


lukaszokni
aktív tag

Sziasztok!

Elkezdtem harisnyázni a moduláris tápomat, és van egy számomra felesleges kábel beépítve a 24pin és 8pin mellé, egy másmilyen csatlakozós 2x4pines valami (passz).
Az a kérdésem, hogy a képen látható módon begyűrkésztem a táp belsejébe, és jó lesz ez így, vagy félnem kell, hogy a tranyók bordája elolvasztja a szigetelését?

Illetve a bal oldalon a nagy kondi felett beforrasztott nyákot egy ici-picit feszíti. Az kilágyulhat ettől?
Szal maradhat így a kábel, vagy ne erőltessem a dolgot?

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

mAtx4ever!

(#15112) tornas válasza lukaszokni (#15111) üzenetére


tornas
őstag

Hi!

A szigetelést elolvasztani nem fogja, de a tápegység belsejének a hűtését ronthatja. Én nem javaslom, hogy így belegyömöszöld a tápcsatit a tápegység belsejébe! Inkább sodord össze a fölösleges csatlakozót rendesen és a tápegység kimeneti kábelkötegének a tövében rögzítsd kábelkötegelővel!

Hab a tortán, hogy a primer oldalra (--> 230 V illetve egyenfesz 320 V) is átlóg a képeden látható tápcsati. Valamint hozzáér(het) a PFC/PWM IC kis paneljához is, ami szintén a primer oldalon van. ;] :Y

Szóval, ezt a megoldást inkább felejtsd el! Veszélyes is... ;)

Kár lenne ezt jófajta kis Seasonic tápot így megbuherálni. :N

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#15113) lukaszokni válasza tornas (#15112) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

Honnan tudtad, hogy Seasonic?! :Y

Akkor leteszek ez irányú tervemről. Igazából harisnya spórolás végett lett volna jó, ha nem kellett volna vele foglalkoznom, de akkor feléig bevonom ezeket is és a ház hátuljában eldugom a maradékot. :)
Mellesleg fogalmam sincs, hogy milyen csati van rajta, soha nem láttam még ilyet. Majdnem ugyan az, mint az alaplapi 8pines, csak máshol vannak rajta a lesarkítások. :U

Egy kis más is:
Egy 100-as szög darabka új élete. :DD Egy satu, fémfűrész, három féle tűreszelő, 5 óra reszelés. :P

tökéletes pin remover lett belőle. :B

mAtx4ever!

(#15114) tornas válasza lukaszokni (#15113) üzenetére


tornas
őstag

"Honnan tudtad, hogy Seasonic?! :Y"

Felismerem az elektronikáját... ;)

"Mellesleg fogalmam sincs, hogy milyen csati van rajta, soha nem láttam még ilyet. Majdnem ugyan az, mint az alaplapi 8pines, csak máshol vannak rajta a lesarkítások. :U"

Pedig az egy 4+4 pin EPS csatlakozó a CPU plusz energiaellátására, ami az alaplapokon szokott lenni. De van 6+2 pin PCI-E csatlakozó is, az meg a VGA kártya kiegészítő tápcsatlakozója. A kettőnek viszont valóban nem egyforma a sarkazása és a sárga-fekete drótok kiosztása sem.

A pin remover-edet, mint megoldásodat, mindenképpen kipróbálom majd! :K :C
Eddig két gombostűvel oldottam meg ezt, némi mély karcolásokkal együtt az ujjamon, amit a kihúzott drótvég okozott. :O

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#15115) lukaszokni válasza tornas (#15114) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

Akkor biztos sok tapot szedtel mar szet. :)

Megmondod nekem, hogy akkor a ket 8pines alaplapi kabel kozul melyiket dugjam be? A sima egybe nyolcasat, vagy a 2x4-eset? Vagy mindegy abszolut?

Remover reszeleshez meg sok turelmet kivanok. :D

mAtx4ever!

(#15116) tornas válasza lukaszokni (#15115) üzenetére


tornas
őstag

"Akkor biztos sok tapot szedtel mar szet. :)"

Elég sokat, és még itthon is van vagy 50 db. :D Meg még amiket a neten és a PH fórumon is tanulmányoztam.

"Megmondod nekem, hogy akkor a ket 8pines alaplapi kabel kozul melyiket dugjam be? A sima egybe nyolcasat, vagy a 2x4-eset? Vagy mindegy abszolut?

Mindegy...

"Remover reszeleshez meg sok turelmet kivanok. :D"

Meg lesz... :K

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#15117) superecneB


superecneB
őstag

Bonyolult lenne egy gyárilag usb 2.0-s csatis házba belevarázsolni egy usb 3.0-t a 2.0-sok helyére?

Egy ilyenből ki lehetne szépen bontani a két csatit, hogy ne így helyezkedjenek el egymáshoz képest?
[link]

Elvileg ilyen az előlapi panel csatija: [link] Ez szeretném 3.0-sra alakítani.
[link]

(#15118) Bari válasza superecneB (#15117) üzenetére


Bari
Modder

Szia

Szerintem barkácsolással megoldható. Ha az USB 3-as csatikról azok sérülése nélkül le tudod bontani a műanyag házat, és az eredeti csatlakozók nem egy közös nyákon vannak akkor kis kreativitás csak a helyükre betenni.
Ha az eredeti előlapi panel egy nyákon van bonyolultabb a dolog, mert abba az usb3-as csatlakozókat nem tudod beültetni, azt a részt ahol a csatlakozók lennének ki kell vágni belőle. Az usb3-as csatikat pl meleg-ragasztóval lehet a helyükön rögzíteni a műanyag burkolatban.

Üdv: Bari

(#15119) superecneB válasza Bari (#15118) üzenetére


superecneB
őstag

Esetleg ha nyákot kellene készíteni hozzá előlapi csatihoz, tudnál ajánlani olyan szakit aki meg tudná nekem csinálni?

Alapvetően egynél több 3.0-ra nem lenne szükségem elől. Egy ilyet lehet egyszerűbb szétberhelni, nem tudom ezekben mindenképpen van valamilyen kis PCB? [link]
Azt hittem csak ez a sima sok pines csati megy egy USB 3.0-s portba és kész. Ezeknél az előlapoknál mi szerepe van a pcb-nek? Csak annyi, hogy ebbe vannak beültetve a csatik, hogy egyszerűbb legyen a felfogatás?

(#15120) sketchifun válasza superecneB (#15119) üzenetére


sketchifun
senior tag

Nem egyszerűbb, de sokkal stabilabb.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#15121) tatabánya válasza superecneB (#15119) üzenetére


tatabánya
senior tag

miért nem tartod meg az usb2-es csatikat is és a ház oldalára csinálsz lyukat a usb3-nak?

(#15122) superecneB válasza tatabánya (#15121) üzenetére


superecneB
őstag

Mert alapvetően egyszerűbbnek és személyszerint esztétikusabbnak tartom, ha ezt a kis mütyürt berhelem meg. De egyre inkább tűnik úgy egyszerűbb egy 3.5"-ös USB3-as adaptert venni, aztán csókolom. Csak ha szépen meg lehet csinálni, komolyabb szerszámok nélkül, akkor szívesen megbütykölném. Kis vágás, szikével, kis ragasztás, kis ez meg az és voala, legalábbis így képzelem el első körben. :)

(#15123) tatabánya válasza superecneB (#15122) üzenetére


tatabánya
senior tag

ha ez már megvan akkor a 3,5 vagy 5,25 helytakaró lemezedre fúrsz lyukat megcsiszolod két csavar és kész ennél egyszerűbb nincs, mondjuk nem tudom mennyire viselné a rájuk dugott cuccok mozgatását.
szerintem amit akarsz az a legbonyolultabb, valszínű körbe is vannak öntve azok a csatik a mütyüdön :)

[ Szerkesztve ]

(#15124) superecneB válasza tatabánya (#15123) üzenetére


superecneB
őstag

Értem, mindenesetre, köszönöm a fejtágítást. Ez még nem készpénz, csak futkároznak gondolatok az agyamban.

(#15125) >Deego..


>Deego..
senior tag

Kábelharisnyázni szeretném a tápom. De nem tudom hogy oldhatnám meg (pl a sata tápkábel) soros csatiainak a harisnyázását.
Pontosan erre gondoltam.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#15126) lukaszokni válasza tornas (#15116) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

Koszonom! Vegulis beburkolom mind ket alaplapit vegig, rajottem, h nem akarok fel munkat. Csak az a baj, h nem tudom h fog elferni a haz oldalaban. :D Vajring szpesz 1,5 cm...

Deego: leszeded a csatit, addig megvan gondolom. utana fogod a fem pockoket, elhajtod valamelyik iranyba es szigeteloszalaggal hozzaragasztod a vezetekhez, h minel kisebb helyet foglaljon, ennyire a harisnya fog tudni tagulni, h atmenjen rajta szepen.

[ Szerkesztve ]

mAtx4ever!

(#15127) TinKi92


TinKi92
csendes tag

Hali.
Valaki tudna nekem segíteni, hogy egy ventilátor 12-ről 5 voltra szabályzásához mekkora ellenállás(azt hiszem az) kell? Előre is köszönöm a válaszokat! :D

(#15128) And válasza TinKi92 (#15127) üzenetére


And
veterán

Nincs konkrét érték, mivel az ellenálláson eső feszültség áramfüggő! Tehát az ellenállás értéke (leginkább) a ventilátor teljesítményétől függ, ahogy a szükséges soros ellenállás terhelhetősége is. Lásd a #15109-es hsz-t.

(#15129) TinKi92 válasza And (#15128) üzenetére


TinKi92
csendes tag

Köszönöm a gyors választ akkor nekiesek a számolásnak :D

(#15130) Tenken


Tenken
őstag

Sziasztok!

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy szeretnék egy 12v-os ventit szabályozni. Az üzemeltetéshez moddolt xbox tápot használnék. Egy forgó potméterrel szeretném megoldani a vezérlését.
Abban kellene segítség, hogy ezt hogyan kössem be. Amit nézegettem neten, ott a 12v-os ventihez tartozó 3 kábel közül -fekete/sárga/piros- az utóbbira tettek csak egyszerűen a körbe egy potmétert. Azt tudom, hogy a fekete a föld, a sárga meg a 12v, de a pirosnak nem az 5v-nek kéne lenni? Akkor miért azon van a szabályzó? Valaki fel tudna homályosítani, mert ez jó lenne, csak nem értem, hogy működik. Ha bekötöm én is a színeknek megfelelőt az xbox-ból, akkor az működne? Esetleg még azt tudom elképzelni, hogy az a piros valójában nem az 5v, de akkor meg mi lehet?

szerk.: itt látszik is szépen, hogy csak a pirosba van beiktatva a poti.

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#15131) Rivaul válasza Tenken (#15130) üzenetére


Rivaul
addikt

Az általad linkelt képet ha jobban megnézed akkor a sárga vezetékbe van belekötve a szabályzó ami teljesen jó is. A ventire kompletten egy box tápot szánsz vagy magába a boxba akarod kötni a ventit? Ha csak a ventinek kell táp akkor egy telefon töltő praktikusabb megoldás lenne.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#15132) Algol válasza Tenken (#15130) üzenetére


Algol
senior tag

Az ATX tápegységek Molex csatlakozóján általában tartják magukat a szabványhoz a gyártók
12V --- sárga
+5V --- piros
GND --- fekete.

A ventilátor csatlakozók esetében már kevésbé követik a "szabványt" főleg a vezetékek színeit illetően. Elvileg ehhez kellene tartaniuk magukat:

1. csatlakozó --- GND --- fekete
2. csatlakozó --- +12V --- piros
3. csatlakozó --- fordulatszám kijelzés --- sárga
Ez utóbbi egy nyitott kollektoros kimenet, a felhúzó ellenállás nem a ventilátorban van.

Tehát, ha a piros vezetékbe van beiktatva a poti, akkor jó helyen van, a piros a 12V vezetéke. Ha a másodjára linkelt ábrát nézed, akkor azon látszik, hogy a sárga vezeték csak tovább van vezetve, vissza az alaplaphoz, hogy az monitorozni tudja a ventilátor fordulatszámát.

Üdv: Algol

(#15133) Tenken válasza Algol (#15132) üzenetére


Tenken
őstag

Huhh, köszi. Tehát a venti nem követi a szabvány színeket. Ez fontos. Ezek szerint csak a megfelelőt kellene rátennem a 12v-os vezetékre a venti elé?
Mit kell figyelembe vennem a megfelelő kiválasztásánál? A blokk amire kéne elég durva teljesítménnyel rendelkezik. Képes 1200mA-t enni 12v-n. Ezért is akarok szabályzót rátenni.
Képeken amit mutattam elvileg 10w-ig bírja, illetve max 1A. Ez kevesebb, mint a legnagyobb teljesítmény, de nem feltétlenül baj, ha az nincs használva. Ha ezt tenném rá, az hazavágná a cuccot, ha "túlhúzom" vagy egyszerűen csak nem folyna át 1A-nál több rajta?

Esetleg valami tipp ahol találok olyat ami megfelelő lenne. Hasonló kialakítás kéne, nem akarom bonyolítani.

(#15131) Rivaul:
Olyan is van. :) Csináltam egyet próba képpen, de maxon kb használhatatlan, meg olyan ereje van, hogy félek kárt tenne. Ezen kívül a boxtápon kívül külön erőforrást nem akarok használni. Amúgy meg nem, nem azt hűti. Notebook-ot hűt.

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#15134) Algol válasza Tenken (#15133) üzenetére


Algol
senior tag

Nem vagyok biztos benne, hogy jól értetted: a ventilátoroknál az a szabvány amit írtam, csak a vezetékek színében nem mindig követik a gyártók azt, egyesek olyan színt használnak ami éppen van. A csatlakozók sorrendjéhez azonban tartani kell magukat. A következő ábra mindezt jól mutatja: csak ahova neked a potmétert kell kötnöd, itt fix értékű ellenállás van.

A csatlakozók leírásában balról-jobbra haladok, előbb a szabványosat-, utána a képen láthatót írom.

1. GND (föld) --- fekete --- fekete
2. Tápfeszültség, max 12V --- piros --- sárga (ellenállással)
3. Fordulatszám kijelzés --- sárga --- zöld
4. Fordulatszám vezérlés PWM-es ventinél --- kék --- kék (Nem PWM-es ventinél ez a csatlakozó elmarad.)

Mérés nélkül a vezetékek sorrendje alapján azonosíthatod azokat, mert a csatlakozóban a sorrend kötött.

Kérdésed további részét nem biztos, hogy jól értem.
Van egy ventilátorod, 12V-os és az áramfelvétele 1200mA=1,2A ?
A képen bemutatott potméteres szabályozó leírásában az szerepel, hogy maximum10 wattos ventilátor köthető rá illetve maximum 1A árammal terhelhető?

Ha igen mindkét kérdésre a válasz, akkor bizony túlterhelnéd a potmétert akkor, amikor a maximális fordulatszám elérése felé tekernéd. Továbbá a linkelt kép alapján úgy néz ki, hogy csak egy potméterből áll az egész szerkezet, akkor meg a potméter mérete alapján már abban is kétségeim támadnak, hogy 1A-t elbír-e az egész.

Nézd meg a Scythe Kaze Q 3.5 ventivezérlőt hátulról mutató képet. Látszik rajta, hogy tranzisztorokat használ a szükséges terhelhetőség eléréséhez, ami így is csak 1A - 12 watt csatornánként. Sajnos más gyártmányoknál is ez a szokásos érték.

Innentől két lehetőséged van: vagy magad építesz meg egy ventilátorszabályozót, vagy azt amit a képen mutattál módosítod egy kicsit. Az első eset olcsóbb, de szakértelem kell hozzá. Második esetben a potméterrel sorosan kellene kötni 3 darab 1N540x diódát. Az x helyén 1-től 8-ig bármilyen szám jó. Ezek 3A-es közönséges diódák. A 3 diódán (nyitó irányban) úgy 2,1 - 2,4 V feszültség eshet. Ez a feszültségesés 10 watt alá csökkenti a ventilátor által felvehető teljesítményt. Ekkor még mindig bíznunk kell abban, hogy jól méretezték a potméter terhelhetőségét, az bírni fogja az általuk megadott teljesítményt.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Algol

(#15135) Norb3rto


Norb3rto
senior tag

Sziasztok!

Emberi áron keresek 240 vagy 360 rácsot stacker házhoz.

Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő programozótól!

(#15136) sg22


sg22
senior tag

sziasztok!

van egy ilyen tapom, htpcben.
csak h rohadt hangos a ventije. kiakarom cserelni ezt, erre. szetiskaptam, kicsereltem, de megneztem a specifikaciokat es megilyedtem.

a regi venti 9 cfmet nyomott, az uj pedig csak 4! et. a kerdesem h mennyire melegszik fel, mennyire cink ezt igy hasznalni? semmi komolyabbra nemlesz hasznalva csak film meg net.

35wos cpu van benne

koszi :R :R

[ Szerkesztve ]

what should I do about this?!

(#15137) Algol válasza sg22 (#15136) üzenetére


Algol
senior tag

A "Táp ventilátor csere" topicban azt szoktam írni, hogy lehetőleg ugyanakkora légszállítású ventilátort tegyél a régi helyére. Most ez nem segítene rajtad, mert ekkora méretben nem kapsz olyant, ami 9 CFM levegőt szállít és halkabb is az eredetinél. Igen a kis méret átka... Kisebb légszállítás esetén melegebb lesz a tápegységben, ez megrövidíti a táp alkatrészeinek az élettartamát. Általában 10°C hőmérséklet emelkedés megfelezi az élettartamot.

Ha el tudod érni, hogy csak 40%-ig terheld a tápegységet, akkor használhatod az új ventilátorral. 150*0,4=60.
Ne terheld 60 wattnál jobban a tápegységet. Hogy mennyit fogyaszthat a géped, azt nem tudom megmondani. Legegyszerűbben úgy tudhatod meg, hogy kerítesz egy fogyasztásmérőt és megméred.

Még segíthet, ha be tudsz építeni a házba egy ventilátort - ha eddig nem volt benne -, mert az tehermentesíthetné a tápod ventilátorát, a máshol keletkezett hőt nem neki kellene kihúznia a házból.

Üdv: Algol

(#15138) sg22 válasza Algol (#15137) üzenetére


sg22
senior tag

rácsavaroztam a táp elejére egy ventit, ami tolja a levegot, és az uj ugye meg huzza kifele. ami tolja, az is kb 4 cfmes. ehhez mit szólsz? :R

what should I do about this?!

(#15139) Algol válasza sg22 (#15138) üzenetére


Algol
senior tag

Az általad linkelt képen nem látszik a táp eleje, de ha ott is akkora szellőzőnyílások vannak, mint a tetején, akkor az sokat segíthet. Lehet, hogy 80 %-os terhelésig is jó.

Biztosat persze csak akkor lehetne mondani, ha azonos terhelés mellett megmérnéd a kiáramló levegő hőmérsékletét a jelenlegi és az eredeti felállásban is. Ha nem lett jelentősen melegebb, akkor rendben van.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Algol

(#15140) sg22 válasza Algol (#15139) üzenetére


sg22
senior tag

igen, olyan nyilasok vannak, mint a tetején. akkor megnézem a hőmérsékletet majd, köszi : )

what should I do about this?!

(#15141) Tenken válasza Algol (#15134) üzenetére


Tenken
őstag

Egy ilyenre ráköthetnék két ilyen blokkot is elvileg? 10A/120W -ot ír maximumnak.
Azt írja, hogy DC áram - ami nem tudom melyik -. Jó ez ilyenre?

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#15142) Anathema67


Anathema67
tag

Sziasztok,

nemrég vásároltam egy Scythe Kaze Server ventivezérlőt. Négy ágat tud vezérelni, egy ág terhelhetősége max. 1A és 12W. A kérdésem a következő: egy ágra ráköthetek 2 ventit ( 1.92W, 0,3A ) Y osztóval? Esetleg 2 Y osztót felhasználva 3 ventit? Köszi

(#15143) sketchifun válasza Anathema67 (#15142) üzenetére


sketchifun
senior tag

A teljesítmény feszültség függvénye.

Ergo, nem létezik hogy valami 1,92W-os és 0,3A-es legyen egyszerre. De legyen maximum áram, ezesetben rákötheted szerintem a 3 ventillátort, csak a 12 wattot és az 1 A-t ne lépje túl :D

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#15144) Anathema67 válasza sketchifun (#15143) üzenetére


Anathema67
tag

Ok, azt én is gondoltam hogy nem szerencsés túllépni az 1A, 12W-ot :) . A kérdés a számolás volt. Mit és hogyan kell összeadni, kivonni...

(#15145) razorbenke92 válasza Anathema67 (#15144) üzenetére

Áramerősség (I [A] ) és a feszültség (U [V]) szorzata.

Az egyszerűség kedvéért:

12V-os venti 0,3A-> 12*0,3=3,6W

Értelemszerűen visszaszámolható bármelyik 2 adatból a harmadik.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#15146) Anathema67 válasza razorbenke92 (#15145) üzenetére


Anathema67
tag

Köszi szépen :R Ha párhuzamosan kötöm őket az áramerősséget ugye csak össze kell adni?

(#15147) razorbenke92 válasza Anathema67 (#15146) üzenetére

Igen! Ha párhuzamosan kötsz, akkor ugyan akkora feszültség esik a ventikre, a saját külön külön ellenállásuk pedig nem változik, így az átfolyó áram sem változik.

A sorosnál persze már más. De ventinél nem célszerű sorosan kötni.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#15148) Anathema67 válasza razorbenke92 (#15147) üzenetére


Anathema67
tag

Köszi szépen, sokat segítettél.

(#15149) GNKING


GNKING
tag

Sziasztok.

Van nekem egy Laing DDC 1T vízpumpám amit sikerült megáztatni és nem hajlandó működni.
Keresnék olyan szakit aki tud smd alkatrészeket cserélni, vállalná a javítást, lehetőleg Békés-Megyében (Szeghalom) lenne a legjobb.

Üdv. Gábor.

Normális vagyok a hangok is megmondták!

(#15150) Algol válasza Tenken (#15141) üzenetére


Algol
senior tag

A DC az (angolul: direct current) magyarul egyenáram.
Az a szerkentyű egyenáramú motorok teljesítmény szabályozásához való, maximum 10 A-es kimenőáramig, ami 12 V-os feszültség használata mellett 120 wattot jelent. A kimenő teljesítményt impulzusszélesség modulációval változtatja, frekvenciája 25 kHz.
Ha a ventilátorod egyenáramú, DC motoros, (ez rá van írva), akkor használhatod vele. Ha a ventid 1,2 A vesz fel maximális fordulatszámon, akkor akár 8 darabot is ráköthetsz. (8x1,2=9,6 < 10 amper).

Üdv: Algol

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.