Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14401) Lompos48 válasza zarew (#14399) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Relét olyat válassz, aminek a kontakusai tudják a 230Vac-t és a szivattyú által igényelt áramot.

(#14402) zarew válasza Lompos48 (#14401) üzenetére


zarew
senior tag

Köszönöm!
Valószínű a Conradba bemegyek valamikor a kapcsolókért és a reléért. Sajnos a fentebb linkelt helyen csak rendelésre jön a cucc,nem lehet megtapogatni...Esetleg a Lomexben lehetnek ilyen szép fém nyomógombok?

(#14403) Relo


Relo
tag

Egy pioneer mikrotorony erősítőjében kiment egy c143e tipusú tranzisztor, azonban nem találok ilyet.
Tudnátok segíteni, hogy mivel (-kel) tudnám helyettesíteni ezt?

(#14404) Lompos48 válasza zarew (#14402) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem tudom. Nem ismerem az ottani "alkatrészpiacot".

(#14405) Lompos48 válasza Relo (#14403) üzenetére


Lompos48
nagyúr

2N2222 mehet helyette.

(#14406) Relo válasza Lompos48 (#14405) üzenetére


Relo
tag

Köszönöm! :R

(#14407) zarew válasza Lompos48 (#14401) üzenetére


zarew
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy ilyen relét ,hogy a vízszivattyúmat kapcsolja a gépem.

Na most azt mondta a bótos,hogy a 1-8-ra menjen a 12v az eddig ok. működik is szépen rángatja a fémlapot. De a 5-6 lábra kötöttem az állandó 230 at és a 3-4 re a szivattyút. Csak azt nem értem,hogy a relén belül 3 egybelemez van ami közül a középső ügye vált. Na de ha a lábaknál a 2-7 3-6 4-5 tehát így párban ugyan abból a lemezből jönnek ki,ha összezár a relé zárlat keletkezik mert mind a 4 lábat ( 3-4 5-6 ) összeereszti. Ki is próbáltam durrant is az automata .

Szóval hogyan kellene bekötni ezt a relét?
Esetleg úgy,hogy a szivattyúnak is az egyik felét és a 230 nak is csak az egyik felét kötöm a relére,a másikat meg összekötöm????

[ Szerkesztve ]

(#14408) Lompos48 válasza zarew (#14407) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ha jól látszik, egyetlen kontaktust kapcsolgat ide-oda. Ha igaz, akkor az egyik szálat direktbe kötöd a hálózat és szivattyú közé, a másikat pedig kapcsolgatod a relével. De érdemes lenne mindkét szálat kapcsolni egy dupla érintkezős relével.
A durranás lehet kinyírta már a relé érintkezőit.

[ Szerkesztve ]

(#14409) moha21 válasza zarew (#14407) üzenetére


moha21
addikt

Itt van hogyan kell bekötni.

3-6 láb a rajz szerint egypotenciál, ez alapon "rávezetődik" 2-7 -es lábakra. Amint a tekercs behúz átkapcsol a 4-5 lábakra.
Tehát a fázist kellene a 3-as vagy 6-os lábra kötni és ha behúz a tekercs megjelenik elvielg a 4-5 lábakon a fázis. Nullát direktbe. Viszont sokkal jobb egy olyan ami úgy viselkedik, mint egy kétsarkú kapcsoló, tehát bontja a fázist és a nullát is, mert ha fodítva dugod az aljzatba, akkor a nullát szakítod csak meg.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#14410) zarew válasza moha21 (#14409) üzenetére


zarew
senior tag

Köszönöm a segítséget!
Mondtam annak a .... eladónak a conradban,hogy mihez kell és rajzoljuk be hogyan kell bekötni , de ennyit ért. :W .Nekem az egyik ág direktbe kötése tetszik,mert most nem tudok hirtelen olyan 2 utas relét szerezni. Csak nem értem hogyan tudom a fázist bekötni a relébe, mert ügye ha fordítva dugom be a villásdugót....Vagy megjelölöm a dugót....Vagy miért baj,ha csak a nullát szakítom azon kívül,hogy ha megharapom a szivattyút megráz? Fogyasztani nem fogyaszt,csak hát áram alatt lesz. Vagy ha belinkelnétek a fent említett boltból egy megfelelőt akkor azt megrendelném,mert úgy is kell onnan rendelnem . :R

(#14411) Hege1234


Hege1234
addikt

Sziasztok!

ebben esetleg tudnátok segíteni ?

(#14412) Lompos48 válasza Hege1234 (#14411) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Válaszoltam a Hobby topikban.

[ Szerkesztve ]

(#14413) korcsi válasza zarew (#14410) üzenetére


korcsi
veterán

Nem zarew-nek ment!

PC tápos kérdés:

Az osztott 12V-os ágak annyit jelentenek, hogy a kész 12V egy-egy túláramvédelmen keresztül van kivezetve?
Az alaplapon a P4-es (4v8 pol.) csatlakozó és a 24 pólusú csatlakozó 12V-a össze van kötve? (Erre csak kíváncsi vagyok)
Az ötlet:
Az APN 350 1. 12V-os ága a P4-es 4 pólusú csatira megy csak, minden más a másik 12V-os ágon van.
Mennyire lenne zűrös ha a P4-es csatiról hajtanám a VGA-t, és az össze többi fogyasztó menne a másik ágról, így a terhelésem sokkal szimmetrikusabb lenne, csak egy két megszerelt csatlakozó-toldó kábel kellene hozzá.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#14414) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Az lenne a kérdésem hogy egy jópár éves ceruza akkura, ami nemsokat volt használva, és most szükségem lenne rá, rámértem multi-val és 0.85-0.89 V között van a feszültség bennük. Ezek az értékek mennyire számítanak gázos értéknek?

Illetve tervezem vételét külső akksinak. De nemcsak az én telefonom akarom tölteni ( iPhone ) hanem lenne egy nokia meg samsung, aminek a gyári töltője 5-600mA körül van maximum. A külső akksi 1A ad le a kimenetén. Lehet valami baja a Nokiának meg Samsungnak hogy dupla akkor áramerősséget kap? Vagy a telefon az 1A-es töltés ellenére is csak 5-600mA fog felvenni a külső akksi felől?

iPhone-omnak alapból 1A kell szóval annak tutira nemlesz baja.

Ebbe a 2 dologba szeretnék segítséget kérni. Köszönöm :R

iPhone 13 Pro Max

(#14415) draff válasza Wind-Storm (#14398) üzenetére


draff
aktív tag

Bocsánat, igazad van!

(#14416) draff válasza WARZ (#14400) üzenetére


draff
aktív tag

Ha a tekercsre nyomod a 220-at, az csak egyet szól - az utolsót.
Ha viszont a kapcsoló szegmensekre, azok elég sokat kibírnak.
Általában ráírják valahol a relére, hogy mennyit. Voltban és amperben egyaránt.

(#14417) draff válasza zarew (#14407) üzenetére


draff
aktív tag

Hogy miért kellett neked a legdrágábbat választanod a relék közül? Bővel elég lett volna egy egy- vagy kétkapcsoló-páros változat. Vagy egy sima autósrelé, az 12 V-os, a morse-je meg legalább 15 A.

Egyébként a relék házára valahol (tán e tetején) rá is szokták írni, melyik lábai micsodák. Melyik morse érintkezőpár a bontó és melyik pár a kapcsoló.

(#14418) draff válasza zarew (#14410) üzenetére


draff
aktív tag

Veszel egy két pár morse-s relét - de nem a Conradban, mert az a legdrágább - és akkor megszakítod mind a két pólust. Tehát teljesen független lesz a dugód konnektori állapotától.

Ám a szakszerű szigetelésre nagyon figyelj oda, mert ha nem a szivattyú vág agyon, azt a relé még simán megteheti ... ;)

(#14419) moha21 válasza draff (#14417) üzenetére


moha21
addikt

"Vagy egy sima autósrelé, az 12 V-os, a morse-je meg legalább 15 A."

Igen, persze nem baj, hogy az autóban nincs 230V. :U

"Egyébként a relék házára valahol (tán e tetején) rá is szokták írni"

Ezen is rajta van.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#14420) zarew válasza draff (#14417) üzenetére


zarew
senior tag

Én csak bementem a konradba elmondtam mire kell és ezt adta a szakértő eladó . Mondom én sok mindenhez értek, de az elektronikához sem! De most a nullát direktbe kötöttem,a fázist megszakítottam a relével,és a dugón megjelöltem. Nem nagy gáz,ha bedugom előtte mérek egy fázist. De mondjuk nem gyakran húzom ki..... Pillanatnyilag működik. Természetesen a relét beraktam egy dobozkába. Esetleg ha linkelnétek egy boltot és a relét ahonnan emberi áron kiküldik.
Köszönök minden segítséget!

(#14421) tPedro_


tPedro_
őstag

Sziasztok,

Egy monitor hatuljara erositheto, a kepernyo tartalmara reagalo vilagitast szeretnek beszerezni/megepiteni.(ambient light).

Az alabbi video adta az otletet: [link]
Az alabbi ledsor felhasznalasaval keszitette az illeto: [link]

Probaltam a temaban keresgelni, de magyar oldalakon nem jartam sikerrel.

A kerdesem az lenne, hogy beszerezheto-e Mo-on ugyanilyen vagy hasonlo kutyu, illetve hogy merre talalnek a temaban bovebb anyagot (ha magyarul van az meg jobb, de angolul se gond).
Lehet ilyet nalunk vasarolni keszen is, vagy csak szereld magad megoldas letezik?
Ha valaki rakott mar ossze hasonlot, akkor szivesen fogadok tanacsokat, tippeket is.

Elore is koszonom.

Udv.

[ Szerkesztve ]

(#14422) dabadab válasza tPedro_ (#14421) üzenetére


dabadab
titán

Hoho, en pont egy ilyen epitesere adtam a fejemet, mert egyszer minden ferfi eleteben eljon a pillanat, hogy szines ledeket akar villogtatni (bar ezen sokan mar altiskolas korukban tulesnek, de soha sem keso! :) )

Kesz cuccrol nem tudok (marmint azt leszamitva, hogy a Philips dragabb TV-in van ilyen illetve most adnak ki egy 27"-es monitort is ilyesmivel), ez amolyan hazibarkacsolos dolog. Ami kell hozza:
- RGB LED strip (valami ilyesmi)
- PC-n program
- valami mikrokontroller (az Arduino nepszeru platform)
- mikrokontrollerre program (Arduinohoz van)
- egy marek elektronikai kacat
- turelem :)

Viszonylag reszletes utmutato

Az egeszben a legnagyobb koltseg az Arduino (az olyan 6-7 kHUF), az egesz a vegere olyan tizenparezer forintra johet ki.

DRM is theft

(#14423) dabadab


dabadab
titán

Ja, igen, kerdezni is szeretnek.

Mivel en Raspberry Pit fogok hasznalni, ezert a TLC5940-ek grayscale orajelet (max 30 Mhz-et bir a PWM controller) sajat magamnak kell eloallitanom, ehhez ezt az oszcillatort.

A ket kerdesem a kovetkezo lenne:

1. Eleg-e erre egyszeruen rakotni a 3,3V-ot, a foldet meg az outputot az 5940 GSCLK labara, vagy kell-e meg valami ellenallas, kondenzator, dioda, akarmi?

2. Ez az oszcillator meg tud-e hajtani ket (vagy esetleg tobb) 5940-et, vagy mindegyiknek sajat kell?

DRM is theft

(#14424) tPedro_ válasza dabadab (#14422) üzenetére


tPedro_
őstag

Koszi szepen, a leirast atolvasom.

Szerencsere van a csaladban segitseg, mert az osszerakassal asszem bajban lennek. :)
A masodik hozzaszolasodbol pl. nem sokat ertek. :P

Tudsz ajanlani olyan elektronikai boltot, ahol az alkatreszeket jo aron be tudom szerezni?
Vagy olcsobb, ha kulfoldrol (pl. ebay) rendelem?

Szerk.: Talaltam egy eleg reszletesnek es jonak tuno leirast: [link]

[ Szerkesztve ]

(#14425) And válasza dabadab (#14423) üzenetére


And
veterán

1.) Kell még pár külső elem, de minimális: tápot hidegítő kondenzátor (ajánlás szerint 100nF), és a maximális csatornánkénti ledáramot meghatározó külső ellenállást az IREF-láb és a GND közé (lásd adatlap 21. oldal, 22. ábra). Az R(IREF) értékét a 14. oldalon említett összefüggés adja meg.
2.) A TLC5940 vezérlőjeleinek bemeneti árama igen alacsony, a GSCLK-lábon is mindössze ± 1µA (4. oldal, input current). Az oszcillátor ennek a sokszorosát - mA-es nagyságrendben - tudja biztosítani, ezzel nem lehet gond. Az oszcillátor maximális terhelő kapacitása viszont csak 15pF lehet, amivel hamarabb túl lehet terhelni. A ledmeghajtó bemeneti kapacitásáról nincs adat, és ez ebben a nagyságrendben már a kivitelezéstől is függ a szórt kapacitások és a hosszabb lehetséges jelút miatt. Normális kivitelnél (nem túl nagy nyák) pár driver meghajtása közös órajellel valószínűleg nem lesz problémás.

(#14426) tPedro_ válasza dabadab (#14422) üzenetére


tPedro_
őstag

Lenne egy kerdesem nekem is:

Az altalad linkelt leirasban, a masodik lepesnel keszitenek egy aramkort.
Jol ertem, hogy arra azert van csak szukseg, mert kettonel tobb led csikot akar hasznalni az illeto?

A leirasban amit en talaltam, ilyet nem hasznalnak, sot hutoborda meg venti sincs. Ennek a miertje erdekelne.

(#14427) dabadab válasza And (#14425) üzenetére


dabadab
titán

"tápot hidegítő kondenzátor"

Jesszusom, ez majdnem olyan, mint a pukkasztott nulla :)
Megtalaltam a Wikipedian, de nem teljesen tiszta, hogy akkor erre most az oszcillatornak vagy a PWM drivernek van-e szuksege (es persze az sem, hogy miert).

DRM is theft

(#14428) dabadab válasza tPedro_ (#14426) üzenetére


dabadab
titán

A kulonbseg a felhasznalt LED-ekben van.

Amit en linkeltem, abban egy "buta" ledszalag van: ha raadod a 12 voltot, akkor vilagit, ha nem, akkor nem. Ezert aztan minden darabkahoz kell harom (piros, zold es kek ledekhez) kapcsolhato vezetek, raadasul ezeket nagyon gyorsan ki-be kell kapcsolgatni (masodpercenkent ugy par ezerszer), hogy azzal az ember megkapja a fenyszabalyzast (mivel a LED-ek fenyereje valojaban fix, ezert a negyed fenyerot pl. ugy lehet eloallitani, hogy az ember mondjuk 30 ms-ra kikapcsolja, utana meg 10 ms-ra meg bekapcsolja - ezt nevezik PWM-nek). Na, ehhez kell az a ket chip meg a kiszolgalo aramkor koreje, mert a mikrokontrollernek egyreszt nincs ennyi kimenete (foleg nem olyan, amin van PWM), masreszt meg azok a kimenetek valoszinuleg nem is tudnak annyi aramot leadni, mint ami a LED-nek kell.

Amit te linkeltel, ott ez az egesz cucc bele van integralva a LED-be, ami miatt joval dragabb, viszont digitalis interface van rajta, ahol a beepitett vezerlochipnek ki lehet adni a parancsot, hogy "a harmadik piros ledet allitsd 60%-os fenyerore", igy ezt kozvetlenul ra lehet kotni a mikrokontrollerre - cserebe persze joval dragabb.

A hutoburda meg a venti nekem egy kicsit tulzasnak tunt, azok a chipek max ~2,5 wattnyi aramot tudnak kiadni (a konkret megvalositasnal meg kevesebb, mint 1,5 W ment ki a chipekbol), ennek a toredeke az, ami futi oket.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#14429) tPedro_ válasza dabadab (#14428) üzenetére


tPedro_
őstag

Ertem, koszonom szepen a felvilagositast.

(#14430) And válasza dabadab (#14427) üzenetére


And
veterán

Ja, a 'hidegítő' kapacitás feladata annyi, hogy a tápról leszedje, kisöntölje a nem odavaló, (pl. a kapcsolóüzemű működés miatt) rászuperponálódott nagyobb frekvenciás összetevőket.
Mod: ezeket a zavart okozó vagy épp a zavarra érzékeny áramkör tápágához legközelebb szokás elhelyezni.

[ Szerkesztve ]

(#14431) Reggie0 válasza dabadab (#14423) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha meg nem rendelted meg az alkatreszeket, akkor javaslom ne kozvetlen a farnelltol rendeld.

(#14432) rlazol


rlazol
addikt

sziasztok!

nagyon láma vagyok elektronika témában, kis segítséget kérnék.
van nekem egy szivattyúm a vízhűtéshez, aminek kell néhány másodperc a bekapcsolás után, hogy elérje azt a fordulatszámot, akit a rákötött érzékelő monitor megfelelőnek tart. És addig ez a monitor csipog.
Arra gondoltam, nem lehetne a monitor elé valamiféle időzítőt(?relét?) betenni, hogy ő se azonnal éledjen fel, csak pár mp után?

köszi

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#14433) dabadab válasza Reggie0 (#14431) üzenetére


dabadab
titán

Miért? (Mondjuk RPi-t mástól nem tudok rendelni.)

DRM is theft

(#14434) Reggie0 válasza dabadab (#14433) üzenetére


Reggie0
félisten

Rendelj az FDH-n keresztul, es akkor nincsen szallitasi koltseg. Cserebe nagyobb az egysegar, de nehany darabnal egyertelmuen jobban jarsz.

[ Szerkesztve ]

(#14435) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Sziasztok!
Sikerült leszaggatnom a Philips shp1900 as fejesemről a csatlakozót. Már úgyis baja volt, recsegett, nem szólt mindig, csak ha megmozgattam a csatlakozóját. Nos van nekem itthon egy csatlakozóm, azt kérdezném hogy a két vezetéket mindegy melyik fülhöz forrasztom? Gondolom mivel stereo nem cserélődik fel, vagy ha igen, akkor megfordítom és kész. Vagy hogy működik ez?

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#14436) Lompos48 válasza Ł-IceRocK-Ł (#14435) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Csak akkor érdemes keresgélni, ha a kis csigákra rá van írva az L és R. De az sem bonyolult, mert egy elemmel megrecsegtethetők.

(#14437) Ł-IceRocK-Ł válasza Lompos48 (#14436) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Nem találtam ilyesmit. Viszont akárhova teszem a vezetékeket nem hajlandó szólni.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#14438) Lompos48 válasza Ł-IceRocK-Ł (#14437) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Csigának a fülre helyezett kagylókat izéket nevezetm. Nálam egy néhány típus van és mindegyiken írja, hogy bal vagy jobb.

A szálakat ki kell sakkozni. Felteszed a fejedre, aztán egy 1.5V-os elemre érintgeted a szálakat, amíg kerül kettő, amire recseg valamelyik füledbe. Azok oda tartoznak, a másik kettő pedig egyértelműen a másikhoz.

Jó lenne a polaritást nem felcserélni. Valami jellegzetes kell legyen, ami a 2-2 szálat kinézetre megkülönbözteti.

Egyébként a szakadt kábelben 3 vagy 4 szálat látsz?

(#14439) Ł-IceRocK-Ł válasza Lompos48 (#14438) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Elvileg kész is és működik is. Nem recseg, nem ropog, szépen szól ahogy előtte.

3 szál van. Piros, Narancs(alap réz szín) és zöld. A pirosat raktam alulra, a két másik színt pedig balra-jobbra.

Honnan tudom hogy valami nem jó? Vagy szerencsém volt?

Kipróbáztam a hangkari softverével oldalanként.
A bal nem működik a jobb szól.

Viszont midnen másnál meg jó, jó a tévé, jó a zenénél is. Szól mind a kettő csak a tesztnél nem szól a bal.

Akkor valamit elrontottam ugye?

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#14440) Lompos48 válasza Ł-IceRocK-Ł (#14439) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Lehet. Tegyél rá valami olyan jelet, ami kiemelten sztereo. Vagy, ha erősítőbe tudod dugni, akkor a balansz gomb csavargatása is megteszi.

Sajnos, ha létezik is színjelölős szabvány, azt nem tartják be, mert végülis mindegy. Milyen drót/kábel van raktáron.

Talán a következő 2 képből kispekulálsz valamit:

Ezek is különböznek... :)

A @PHM-press alapján az alsó lenne a jó. :)

[ Szerkesztve ]

(#14441) PHM válasza Ł-IceRocK-Ł (#14439) üzenetére


PHM
addikt

"Akkor valamit elrontottam ugye?"
Igen.
A réz színű a közös test, a másik 2 a bal és a jobb oldal.
A jack dugó tövére kell a test, a közepére és a végére pedig a 2 oldal.
Hogy melyik melyik, fejből sajna nem tudom.

Szerk: (#14440) Lompos48 hozzászólásából az alsó kép kell neked.

[ Szerkesztve ]

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#14442) Ł-IceRocK-Ł válasza Lompos48 (#14440) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Ilyenem sajnos pont nincs itthon.

De az az érdekes hogy amkor teszteli a jobb oldalt akkor az szól ahogy kell, a bal nem, csak zene alatt. Na holnap átvariálom a kép alapján.

PHM: ez így tiszta és meg is játszom holnap.

Köszi szépen, aztán meglátjuk hogy sikerál.

Akkor így ne is használjam az este?
lehet tőle baja?

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#14443) Lompos48 válasza Ł-IceRocK-Ł (#14442) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem lehet baja. :N

(#14444) PHM válasza Ł-IceRocK-Ł (#14442) üzenetére


PHM
addikt

Baja éppen nem lesz tőle.
Jelenleg az egyik füleddel az egyik oldalt hallod fordított polaritással,
míg a másik füleddel a 2 csatorna közti különbséget.
Ezért ez az oldal csak sztereo jelnél szól, halkabban.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#14445) Wind-Storm válasza PHM (#14444) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ha valóban így szól, akkor hogy köthette be :F
Nem bírom kilogikázni...

(#14446) Ł-IceRocK-Ł válasza PHM (#14444) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Értem. Akkor a jobb oldali jól van bekötve ezek szerint?
Mert pont az a narancssárga.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#14447) Lompos48 válasza Wind-Storm (#14445) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ott van.

PHM "kisakkozta" és mattot adott. Rajzold csak le! :D

@Ł-IceRocK-Ł

Teljes jelet kap, de ellenfázisban. Így torzul a hangkép (ami egyébként is a másik miatt...).

[ Szerkesztve ]

(#14448) PHM válasza Ł-IceRocK-Ł (#14446) üzenetére


PHM
addikt

Célszerű lenne a csatlakozó dugót úgy bekötni, ahogy itt az alsó képen van.
Ha nem érdekel, hogy melyik a jobb és a bal oldal, illetve ha jól értelmeztem
az első hozzászólásodat, elég a pirosat megcserélni a rézszínűvel.

(#14445) Wind-Storm: A testet felcserélte az egyik hangkimenettel.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#14449) Lompos48 válasza PHM (#14448) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Lerajzolva talán érthetőbb, ha nem is a legszebb:

Kijavítottam. :D Rekordidő alatt. :)

[ Szerkesztve ]

(#14450) Ł-IceRocK-Ł válasza PHM (#14448) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Na egyre jobban értem mit mondtok.
Szuper. Akkor az jutott eszembe hogy a zöldet jó helyre kötöttem. Az van bal oldalt. De úgynézki ez a jobb oldali hangszóróé. Mármint ami be van kötve nekem.
Meg cserélem a pirosat, ami valószínű a balé lesz és jó lesz ha minden jól megy.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.