Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14151) ebeni95 válasza andrade (#14149) üzenetére


ebeni95
tag

Ez igaz (link). Bár lehet, hogy itt csak simán, mint fogyasztót jelölik. Mert a leírásban, a címben és mindenhol led van jelölve.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

"Istenem! Adj türelmet a hülye emberekhez, mert ha erőt adsz, megölöm őket!" http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ebeni95 .::70/602-75-44::.

(#14152) Lompos48 válasza andrade (#14149) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Az a jel közönséges izzót jelent. Ennyit illik tudni annak, aki ide jár. Hogy tanulj, mindjárt lerajzolom és beteszem ide a glimm jelét.

(#14153) tornas válasza andrade (#14149) üzenetére


tornas
őstag

Tévedhetett a kapcsirajz rajzolója is, vagy csak "minden izzó ami világít, arra jó lesz ez a jel is" alapon jelölte meg LED-et. Egy biztos, az nem glimm, hanem LED.

(#14143) Lompos48 Úgy is jó lenne, ha a PWR LED-re köti hogy a kapcsoló LED-jére 12 V-ot ír?

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#14154) andrade válasza tornas (#14153) üzenetére


andrade
senior tag

Van 12V-os LED?

(#14155) Lompos48 válasza andrade (#14149) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Glimm:

A pont a gázzal való töltést jelenti.

(#14156) PHM válasza Lompos48 (#14152) üzenetére


PHM
addikt

Megelőztél. :R
Egyébként az jutott eszembe, hogy ha minden kötél szakad, a
nyomógomb ledje akár valamelyik molexről, vagy az amúgy sem használt
floppy csatlakozóról is megtáplálható. Nem?

(#14154) andrade: Van. Rá van forrasztva az előtét ellenállás. ;)
Ennél a nyomógombnál legalábbis valószínűleg így van.

[ Szerkesztve ]

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#14157) Lompos48 válasza andrade (#14154) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Van olyan klasszikus 5mm-es LED, amibe az előtétellenállás integrálva van. Pl. nálam a fiókban, egy marékkal. Húsz éve! :K

@PHM Persze.

[ Szerkesztve ]

(#14158) ebeni95


ebeni95
tag

Egyébként azt, hogy mikor nyit és zár, könnyen meg tudom nézni egy berregővel, vagy építek egy áramkört, zsebteleppel, valamilyen fogyasztóval és ideiglenesen közbe kötöm a kapcsolót.
De bízok benne, hogy aki ezt ajánlotta, nem hiába ajánlotta power gomb gyanánt.

Összegezvén: Ha benyomott' állapotban zár, akkor beköthetem, mint PWR gomb!? Illetve a PWR led-et' ráköthetem a nyomógomb ledjére!?

Üdv!

[ Szerkesztve ]

"Istenem! Adj türelmet a hülye emberekhez, mert ha erőt adsz, megölöm őket!" http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ebeni95 .::70/602-75-44::.

(#14159) tornas válasza Lompos48 (#14157) üzenetére


tornas
őstag

Most olvasom, hogy a LED párhuzamosan nem kapcsolható. Vajon miért?
[link]
Megjegyzések rovat.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#14160) moha21 válasza andrade (#14138) üzenetére


moha21
addikt

Lehet csak én tudom rosszul, de a glimm legalább 50 -100 V körül világít nem?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#14161) andrade válasza ebeni95 (#14158) üzenetére


andrade
senior tag

Multival ellenállásméréssel egyszerűen meg lehet nézni.Arra ne végy mérget hogy az üzlet alkalmazottja pontosan tudja. Te tudtad hogy a power meg a reset gomb azonos? A szomszédos megyében lakom mellesleg. Az a lényeg ha elengeded a gombot akkor nyisson utána.

[ Szerkesztve ]

(#14162) Lompos48 válasza tornas (#14159) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Például itt is részletezve volt.

Ha abban a topicban rákeresel a LEDek párhuzamos szavakra elég sokmindent fogsz találni.

(#14163) PHM válasza tornas (#14159) üzenetére


PHM
addikt

Mivel a ledek nyitófeszültsége nem egyforma még azonos típuson
belül sem, nem lesz azonos a rajtuk átfolyó áram sem.
Különösen igaz ez, ha nem azonos ledeket kötünk párhuzamosan.
Ráadásul a hőmérséklet emelkedésével csökken a nyitófeszültség,
ami szélsőséges esetben akár a ledek tönkremeneteléhez is vezethet.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#14164) tornas válasza Lompos48 (#14162) üzenetére


tornas
őstag

És ez lehetséges?[link]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#14165) ebeni95 válasza andrade (#14161) üzenetére


ebeni95
tag

Nem üzletben vásároltam, Hardverapró-n ajánlották, az egyik hirdetésemben.
"Te tudtad hogy a power meg a reset gomb azonos?" Én eddig úgy tudtam, hogy azonos, csak az egyik benyomáskor zár, a másik meg nyit.

Üdv!

"Istenem! Adj türelmet a hülye emberekhez, mert ha erőt adsz, megölöm őket!" http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ebeni95 .::70/602-75-44::.

(#14166) andrade válasza ebeni95 (#14165) üzenetére


andrade
senior tag

Nem! Mindkettő zár! Azért mondtam hogy egyformák mert felcserélhetők!

(#14167) moha21 válasza PHM (#14163) üzenetére


moha21
addikt

Elvileg ez diódákra is igaz ( meg gyakorlatilag is és ugye a led is dióda ), mégis látni párhuzamosan kapcsolt diódákat még hegesztőknél is.
szerk: led-eket én szoktam párhuzamba kötni, igaz külön ágankénti ellenállással.

(#14165) ebeni95: Rövid időre zárják az áramkört.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#14168) PHM válasza ebeni95 (#14165) üzenetére


PHM
addikt

Tudtommal mindkét nyomógomb zár benyomáskor.

(#14167) moha21: Igazad van, előfordul, de azért ez nem általános.
Szerk: Ja, hát előtét ellenállással könnyű... ;)

[ Szerkesztve ]

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#14169) ebeni95 válasza PHM (#14168) üzenetére


ebeni95
tag

Elnézést, akkor rosszul tudtam.

Szóval, akkor a linkelt leírás, képek alapján, tudom majd használni ezt a nyomógombot, ahogy leírtam?!

Üdv!

"Istenem! Adj türelmet a hülye emberekhez, mert ha erőt adsz, megölöm őket!" http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ebeni95 .::70/602-75-44::.

(#14170) Lompos48 válasza tornas (#14164) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Minden lehetséges! :) Elsősorban meg kell nézni mit írnak/jelölnek az alkatrészen. Jobb esetben az azt kísérő papírban. Ha semmit, akkor ki kell deríteni mi az. Ha ellenállást mérve mindkét irányban ugyanakkora ellenállást mutat, akkor égő és lehet tápkábelről táplálni. Ha LED, akkor a PWR tüskékre kapcsolva egyik irányban világít, fordítva nem. Semmi mágia, ördöngösség.

(#14171) Lompos48 válasza ebeni95 (#14169) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Persze, a C és NO kontaktusokat bekötve.

@PHM Bocs!

(#14172) ebeni95 válasza Lompos48 (#14170) üzenetére


ebeni95
tag

És ha nem led, akkor a PWR led tüskére nem tudom kapcsolni?!

Üdv!

"Istenem! Adj türelmet a hülye emberekhez, mert ha erőt adsz, megölöm őket!" http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ebeni95 .::70/602-75-44::.

(#14173) tornas válasza Lompos48 (#14170) üzenetére


tornas
őstag

:R

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#14174) moha21 válasza PHM (#14168) üzenetére


moha21
addikt

"- a félvezetők válogatása a nyitóirányú jelleggörbék szerint,
- a félvezetőkkel sorba pozitív hőmérsékleti együtthatójú eszközt (ellenállást,
biztosítót, stb.) kapcsolunk sorba. Mivel a szilíciumdióda vezetési
feszültségesése (egy áramértékig) negatív hőmérsékleti együtthatóval
rendelkezik a melegebb dióda vezetési feszültségesése csökken, így egyre
több áramot vezet és így viszonylag nagy áramosztási aszimmetria jön létre.
Ha a diódával a rajta lévő feszültségesés szempontjából pozitív hőmérsékleti
együtthatójú biztosítót kapcsoljuk sorba (a szelektív védelem szempontjából
is szükséges!) az áramosztási hibajelentősen csökkenthető.
- a sínezést, kábelezést - a lehetőségekhez képest - térszimmetrikusan
alakítjuk ki, ugyanis az egyes sínszakaszokonkon eső feszültség az
áramosztást jelentősen módosíthatja. "

Inkább a hegesztőtrafó miatt idéztem ezt ide.

(#14170) Lompos48: Ellenállásméréssel az is kideríthető LED-e nem?

Szerk: nem mégsem :-)

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#14175) ebeni95


ebeni95
tag

Szerintem, ha megérkezik a nyomógomb és megtudom a szükséges információkat, visszatérek erre a témára.

Üdv!

"Istenem! Adj türelmet a hülye emberekhez, mert ha erőt adsz, megölöm őket!" http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ebeni95 .::70/602-75-44::.

(#14176) PHM


PHM
addikt

Közben felmerült bennem 1-2 kérdés.
Nevessetek ki, de ilyesmivel nem foglalkoztam ezidáig,
s mivel nincs asztali gépem, ezeket meg sem tudom nézni.
Naszóval:
- Az alaplap milyen feszültséget ad ki a PWR LED tüskékre: 5, vagy 12V-ot?
- Az előtét ellenállás az alaplapon van, vagy a led lábára forrasztva?

(#14177) andrade: Terhelten, vagy terheletlenül mérted?

[ Szerkesztve ]

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#14177) andrade válasza ebeni95 (#14172) üzenetére


andrade
senior tag

Megmértem neked padon a power LED feszültségét 3,33V Csak ilyen áramforrást köthetsz rá!

(#14178) ebeni95 válasza andrade (#14177) üzenetére


ebeni95
tag

Szerintem félre értesz. Nem a PWR ledre akarok kötni áramforrást.
A nyomógombba épített lednek (?) szeretném biztosítani a tápellátását, a PWR led alaplapi tüskéiről. Csak nem tudom, hogy ez lehetséges-e?!

Üdv!

"Istenem! Adj türelmet a hülye emberekhez, mert ha erőt adsz, megölöm őket!" http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ebeni95 .::70/602-75-44::.

(#14179) andrade válasza PHM (#14176) üzenetére


andrade
senior tag

Terheletlenül természetesen! De ezek áramfelvétele olyan minimális hogy ez a 3V-os LED aminek 1,7V körül van a nyitófeszültsége

(#14180) andrade válasza ebeni95 (#14178) üzenetére


andrade
senior tag

Nem értettelek félre erre csak egy 3V-os kis LED-et lehet kötni.A kapcsolóban ilyennek kell lenni egy 5V-os már nem fog világítani.

[ Szerkesztve ]

(#14181) ebeni95 válasza andrade (#14180) üzenetére


ebeni95
tag

Szóval akkor ha 12V-os (ami valószínű, mert a led feszültségéhez a leírásban 12V van feltüntetve) a led, akkor ez az ötlet sztornó?!

Üdv!

[ Szerkesztve ]

"Istenem! Adj türelmet a hülye emberekhez, mert ha erőt adsz, megölöm őket!" http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ebeni95 .::70/602-75-44::.

(#14182) Lompos48 válasza ebeni95 (#14181) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Táplálható egy üres molex csatlakozóról vagy a floppy csatlakozójáról, ahogy PHM már írta.

(#14183) ebeni95 válasza Lompos48 (#14182) üzenetére


ebeni95
tag

Értem. Valószínűleg ennél a megoldásnál maradok!

Köszönöm a segítséget! :R

Üdv!

"Istenem! Adj türelmet a hülye emberekhez, mert ha erőt adsz, megölöm őket!" http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ebeni95 .::70/602-75-44::.

(#14184) Lompos48 válasza moha21 (#14174) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem mindig és inkább nem. Az igazság az, hogy a klasszikus (piros, sárga, zöld) LEDek, 1.5V-nál már vezetgetnek. Sötétben gyakran egy piciny fény is feldereng. Minden attól függ, hogy a műszer ohmmérő állásban mekkora feszültségtartalékot "hagy" a mérésben használt áramgenerátornak. Ha az elég egy kis nyitáshoz, akkor igen. Attól is függ, hogy a műszer mekkora elemről van táplálva.

(#14185) Lompos48 válasza ebeni95 (#14183) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Kis bütyköléssel minden gondod megoldódik. Ha még akkor lesz kérdésed, ne hezitálj feltenni! :)

(#14186) andrade válasza ebeni95 (#14181) üzenetére


andrade
senior tag

Akkor a power LED tűi nem tudják működtetni mert ahogy mértem terheletlenül ott 3,33V van, megmértem a LED-el terhelten 1,95V-ot mutat. Máshova kell kötni
A power LED azért van így lekorlátozva mert évekig megyí folyamatosan.Az öcsém nem ismerte a 3V-os LED-et adtam neki egyet, visszahozta elvillant! :D Kérdem mit csináltál? Azt mondja megpróbáltam a 4,5V-os lapoelemmel. :D

[ Szerkesztve ]

(#14187) Lompos48 válasza PHM (#14176) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem mértem soha, de a leglogikusabb az 5V-os táplálás hozzátéve még azt, hogy az előtétellenállás az alaplapon van. Tehát műszerfüggő a mért feszültségérték a tüskéken. :D

(#14188) moha21 válasza PHM (#14176) üzenetére


moha21
addikt

POWER LED and HDD LED runs on 3.3 Vdc @ 4.7 micro-watts of power usage.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#14189) moha21 válasza Lompos48 (#14182) üzenetére


moha21
addikt

Molex csatlakozós tápláláshoz kell egy tranzisztoros erősítés aminek a kollektorára a +12 V-ot adjuk vagy nem ilyesmire gondoltatok? Mert szerintem abban a 12V-os cuccban benne van szerintem is egy előtét ellenállás.

(#14187) Lompos48 : Még én sem mértem, de nemsoká megteszem. :-)

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#14190) ebeni95 válasza andrade (#14186) üzenetére


ebeni95
tag

Köszöntem! Ha felmerül valami probléma, tudom hova forduljak! :R

Üdv!

"Istenem! Adj türelmet a hülye emberekhez, mert ha erőt adsz, megölöm őket!" http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ebeni95 .::70/602-75-44::.

(#14191) Lompos48 válasza moha21 (#14189) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Akár LED előtétellenállással, akár 12V-os pici izzó, direkt köthető a Molex 12V-jára. Nem kell hozzá semmi erősítő.

(#14192) moha21 válasza andrade (#14186) üzenetére


moha21
addikt

Azért villant el, mert LEd-et tilos feszültséggenerátorról üzemeltetni. 3V-ról is ugyanúgy tönkremehet egy LED, ha forrásellenállás nagyon alacsony és a forrásfeszültség eléri/meghaladja a LED nyitófeszültségét.

(#14191) Lompos48 : Bocsi! Én arra gondoltam, hogy ugye az alaplapi PWR LED akkor világít, ha be van kapcsolva a gép. Persze ha be van kapcsolva akkor kap feszültséget a 12V-os ágon is, szóval igazad van.
/ egyébként is kell a 12 V a kollektoráramhoz _:_) /

Arra az esetre viszont jó, ha HDD seedelését akarnánk 12V-os LED-el nézni, akkor kellene a tranzisztoros megoldás.

Lényeg : valóban egyszerűbb egy ellenállás + 12V-os ág.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#14193) Lompos48 válasza moha21 (#14192) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Hihi! :))

Gondolj a LEDes öngyújtókra. A kis fehér LED 3 db. sorbakötött 1.5V-os gombelemről megy direktbe.

Igaz nem számít meddig él. De fontosabb tudni, hogy azoknak az elemeknek a belső ellenállása korlátozza az áramot.

És:

Persze, hogy LEd-et tilos feszültséggenerátorról üzemeltetni. :K

(#14194) moha21 válasza Lompos48 (#14193) üzenetére


moha21
addikt

Rendben, oké, de azért rányomni vaktában egy elemre egy LED-et nem életbiztosítás. Persze ki lehet számolni, meg lehet mérni és valóban használják is.

Ugye elvileg feszültséggenerátort sem kapcsolunk párhuzamosan, mégis van buszokban párhuzamkapcsoló, ami a 24 V-os indítás után 12V-ra kapcsolja a 2 akkut. :))

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#14195) Con Troll


Con Troll
senior tag

Sziasztok!

Remélem jó topikba írok, kereső alapján ez tűnt a legjobb opciónak.
Van egy telefonom, benne 3,7 V-os, 1500 mAh-s akku. A gyári töltője elromlott, így csak USB-ről tudom tölteni, reggel viszont több napra terepgyakorlatra megyek, így az USB töltés kiesik. Töltőt nem tudok már venni, időhiányában. Van egy töltő, aminek a csatlakozója kompatibilis a telómmal, a gond csak az, hogy a töltő output-ja 5,0 V, 1200 mA.

A kérdés az lenne, hogy lehet-e valami baja a telefonom akkujának, ha ezzel a töltővel töltöm? Akku felrobban, kisül, stb.. Nagyon nem értek az elektronikához, úgyhogy ha hülyeséget írok, elnézést. :B
Egyébként próba erejéig bedugtam a töltőt, a telefon töltődött. De huzamosabb ideig nem merem egyelőre fent hagyni.

Köszönöm előre is a válaszokat!
:R

[ Szerkesztve ]

(#14196) andrade válasza Con Troll (#14195) üzenetére


andrade
senior tag

Néztem a telefonom akkuját 3,7V 1000mA van rajta. A töltő kimeneti feszültsége 5V 500mA
Az USB 500mA-t tud leadni.

[ Szerkesztve ]

(#14197) And válasza Con Troll (#14195) üzenetére


And
veterán

Semmi baja nem lesz tőle, mivel az az 1200 mA csupán maximális terhelhetőséget jelent. Vagyis az egy lehetőség, amit a telefonod nem fog kihasználni, hiszen egy sima USB-portról sem tud ekkora áramot lehúzni.

(#14198) moha21 válasza andrade (#14196) üzenetére


moha21
addikt

"Az USB 500mA-t tud leadni."

usb

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#14199) klepto


klepto
addikt

Sziasztok!

Olyan kábelkivezető kupakot (dugót) szeretnék, ami a gyárilag vízhűtésre felkészített házak hátulján szokta takarni a csőkivezető lukakat.
Lehet-e ilyen műanyag dugót kapni valahol, és ha igen, hol, és mennyiért?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#14200) Wind-Storm válasza klepto (#14199) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Szia!

Ha jól emlékszem, itt tudják a nevét, meg hogy honnan lehet... :K

Wind

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.