Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14901) ZetorGumi válasza Algol (#14900) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Hát laptop oldalába/hátuljába szeretném rögzíteni a csatlakozót, és azért lenne léyneges a rögzíthetőség.

Köszi a linkeket.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#14903) GergoHD


GergoHD
tag

Sziasztok
Szeretném bedugni a videókártyám hűtőventilátorát az alaplapba mert rossz a kártya ventilátorszabályzása.
Egy ilyen kábelt néztem hogy esetleg jó lehet: katt. De haverom azt mondta hogy a VGA 4tűs csatlakozója nem megy rá az Y elosztó csatlakozójára mert más a méretűk bár az én szememnek ugyanakkorának tűnik.
Elnézést kérek ha ez nem ebbe a topikba való.

(#14904) ghoszty


ghoszty
tag

lehet kicsit off de nemigazán tudom hol kérdezzem előre is elnézést :R
üdv mindenki!
tudna nekem valaki ajánlani olyan ventiszabályzót amivel tudom szabályozni a ventik teljesitmenyet (6db) és ki is tudom kapcsolni őket? minél olcsóbb annál jobb :) :DDD

(#14905) Algol válasza ghoszty (#14904) üzenetére


Algol
senior tag

Scythe Kaze Q 12, fekete előlapi panel.
Itt 8.080 Ft.

Ha ennél olcsóbban kellene, akkor saját kezűleg kell egyet építeni, csatornánként kb:
1 tranzisztor, 1 potméter, 1 ellenállás, 1 védődióda felhasználásával sokkal olcsóbb lesz.

Üdv: Algol

(#14906) ghoszty válasza Algol (#14905) üzenetére


ghoszty
tag

köszi szépen ez megfelel a célnak :R
esetleg olyat nem tudsz aminél van módom kikapcsolni az összes ventit 1 gombnyomossal?
esetleg nemtudsz valakit aki tudna nekem csinálni ilyet házilag?

[ Szerkesztve ]

(#14907) razorbenke92 válasza ghoszty (#14906) üzenetére

Ha bekötsz egy megszakító kapcsolót a gnd-kre szerintem megoldható a gombnyomásra lekapcs.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#14908) Algol válasza ghoszty (#14906) üzenetére


Algol
senior tag

A linkelt oldalon szerepelt ez is:

"A potméter teljesen balra tekert állapotában a ventilátor kikapcsolódik".

Üdv: Algol

(#14909) o.OkrasyO.o


o.OkrasyO.o
csendes tag

Sziasztok !
Egy ilyen venti : [link]
és 2 méter vörös SMD led szalaghoz (60 ledes / m) milyen tápegységet vegyek ? mert a 2m led szalag 800-900mA között van , a ventilátor meg 350mA eredetileg.
Esetleg valamilyen egyéb adatot is komolyan figyelni kell a 12V-és az össz. áram erősségen kívül ?
Ha esetleg hülyeség amit írok javítson ki valaki , nem szeretnék feleslegesen pénzt kidobni.
Az elképzelés az az hogy a venti és a gépben üzemelő led szalag/ok egy ilyen "adapterről" kapják az áramot.
Vagy ha esetleg meg tudja nekem mondani valaki hogy a [link]
videó kártyám mellé be merjem a dugni MOLEX csatival a ventit , azt megköszönném.
És ha még tudna nekem valaki segíteni abban hogy hogyan iktassak be egy kapcsolót ebbe a rendszerbe , úgy hogy az ne magát az adaptert kapcsolja le , hanem csak a ledeket.?
Ha a ledsor végére teszem a 2 állású billenőkapcsolót akkor az úgy megfelelő ?

Smiley

(#14910) Isten88 válasza o.OkrasyO.o (#14909) üzenetére


Isten88
senior tag

Szia!
Elég szerintem, ha a MOLEX csatlakozóból nyersz ki áramot, nem kell ehhez külön táp. Én próbálnék egy üres MOLEX-et keresni és arra rákötni. Ha a videókártyád is MOLEX-ről veszi fel a 12V-ot, akkor a videókártyád gyári adatok szerint 75W-ot eszik, ami (P=U*I-ből következtetve 75W/12V=6,25A) 6,25A-t vesz fel 12V-on, rá kellene nézned, hogy a táp mennyit tud leadni egy szálon, és (számoljunk LED-ekre és ventire 2A-t), ha 8,25A fölött van ez az érték, akkor mellé kötheted. Ha nem, akkor mindenképp másik szálra kell kötnöd.
A ventinek egyébként szokott lenni az alaplapon külön csatlakozó még, azt esetleg abba is be lehetne dugni.
A MOLEX csatlakozó sárga kábele a +12V, a vörös a +5V, a két fekete pedig a földelés.

Ha a rajz szerint kötöd be, akkor mind a ventit és a LED-et is kapcsolja egyszerre a kapcsoló. Ha csak a LED-eket akarod kapcsolgatni, akkor értelem szerűen az "Y" elágazás utánra kötöd be, a LED mögé.
Az a lényeg, hogy párhuzamosan kösd be, ne sorosan. A polaritásokra ügyelj ("+" a "+"-hoz, "GND" a GND"-hoz). A LED szalagnál meg szokták jelölni, hogy melyik a plusz és melyik a mínusz. A pluszhoz megy a sárga kábel, a mínuszhoz a fekete.
A ventinek lehet, hogy három kábele lesz, ebből az egyik (ha három kábeles) a fordulatszám visszajelző. Ha MOLEX csatlakozóra kötöd, akkor csak a táp részét kell bekötni, a fordulatszám-visszajelzőt hagyd szabadon.

[ Szerkesztve ]

(#14911) o.OkrasyO.o válasza Isten88 (#14910) üzenetére


o.OkrasyO.o
csendes tag

Szia Köszönöm a választ!
Fényképezni sajnos nem tudtam. DE!
Voltage Current
115V/230V 10A/5A
+3,3V | +5V | +12V | -12V | +5VSB |
25A | 34A | 17A | 0,8A | 2A |
| 204W |

Ez van idevonatkozólag a táp matricáján , + molex csati nincs mert csak 2 jön ki a gépből , 2ő pedig sata csatlakozós (Winchester + DVD író). Nem tudom hogy van ez de ezekszerint 4szál van amin 12V fut , most ha a 17A-ert 4-el kell osztani akkor ez nincs meg egyértelműen 8,25A sajnos :S

Smiley

(#14912) o.OkrasyO.o válasza Isten88 (#14910) üzenetére


o.OkrasyO.o
csendes tag

Van itthon nekem multiméterem , de nem tudom hogyan mérjem le vele , az addig oké hogy odatekerem az A-hoz , de a molex csati melyik két lyukába dugjam a piros/fekete ceruzát ? , így megtudnám mondani pontosan.

Smiley

(#14913) PHM válasza o.OkrasyO.o (#14912) üzenetére


PHM
addikt

Ha a multimétert ampermérő állásba kapcsolod, lehetőleg ne mérd
meg vele a molex csatlakozóban a feszültséget.
Ha csak nem a táp túláram védelmét akarod tesztelni, illetve azt,
hogy meddig bírja a multimétered söntje. (Nem sokáig.)
Áramot a terheléssel sorba kötve mérünk, ezt azonban egy
működő PC-ben semmiképp sem javasolnám.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#14914) o.OkrasyO.o


o.OkrasyO.o
csendes tag

És ha a tápot teljesen kiveszem a gépből (vagyis semmi ne legyen csatlakoztatva rajta , csak a 220V betáp )?

Smiley

(#14915) ZetorGumi válasza o.OkrasyO.o (#14911) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Nem kell elosztanod 4-gyel, mivel a tápegység teljesítményéből adódóan szerintem csak egy ága van a tápodnak, ezért azt a 17A-t egy ágon adja le, ergo megvan a 8,25A.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#14916) o.OkrasyO.o válasza Isten88 (#14910) üzenetére


o.OkrasyO.o
csendes tag

Megnéztem az alaplapi áramellátást a ventillátornak is , összesen 2 hely van , az egyik 4pines CPU_fan
a másik 3pines ChaseFAN , ---> ami használatban is van a gép hátuljában lévő ventillátorhoz.Viszont az 0,1A -es , esetleg kicserélhető a naggyal , és akkor ez kevesebbet zabál a MOLEX-ből a videókártya melett.

Smiley

(#14917) o.OkrasyO.o válasza ZetorGumi (#14915) üzenetére


o.OkrasyO.o
csendes tag

Annak nagyon örülnék , ugyan én tagoltam a szöveget , de vmiért összecsúsztatta
+12V-os ágon 17A-áramerősséget bír ás 204W teljesítményre képes.
A táp össz teljesítőképessége 420W / de szerinbtem csak ~400W (M-tech táp)

Smiley

(#14918) ZetorGumi válasza o.OkrasyO.o (#14917) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Az állításomon nem változtat. :) 6-7-800W-os minőségi tápoknál szeretik szétszedni az ágakat.
Ennél a tápnál nagy valószínűséggel csak 1 ág van.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#14919) PHM válasza o.OkrasyO.o (#14914) üzenetére


PHM
addikt

Akkor se zárd rövidre a tápfeszültséget a multimétereddel!
A kivett tápon már - megfelelő terhelő ellenállásokkal, vagy fogyasztókkal -
természetesen minden további nélkül lehet mérni.
Azt még azért nem árt figyelembe venni, hogy a multiméterek
a nagyáramú méréshatárban csak rövid ideig képesek elviselni
a 10-20 A-es áramot.
Ezt úgy lehet kikerülni, hogy ismert, kis ellenállású ellenállást (pl 0.1 ohm)
kötünk sorba minden terheléssel.
Ennek megvan az a járulékos előnye, hogy minden ágat meg lehet külön
mérni feszültség méréssel, az áramkörök megbontása nélkül.
A hátránya, hogy számolgatni kell, nem elég csak az értéket leolvasni.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#14920) o.OkrasyO.o válasza PHM (#14919) üzenetére


o.OkrasyO.o
csendes tag

Hát ahogy elnézem , ez a méréses dolog nekem teljességel lehetetlen. Ennyire nem értek hozzá , ellenállásokat pedig csak , szétberhelt elektronikai cuccokból tudnék kinyerni. De mivel a kolléga aztmondja hogy 1ág van csak és az pedig 17A-es így sztem nem lesz probléma , és még marad is ami nem kerül felhasználás alá , így nem veszélyerzteti a táp "elszállását"

Smiley

(#14921) PHM válasza o.OkrasyO.o (#14920) üzenetére


PHM
addikt

Arról, hogy hány ág van, nagyon egyszerű megbizonyosodni.
A tápot áramtalanítva, kihúzott tápkábel és minden csatlakozó
bontása után rá kell mérni a 12V-os ágakra ellenállás mérővel.
Ha minden ág között 0, vagy 0 közeli ellenállást mérsz, akkor
közös a 12V-os ág.
(A multiméterek zöme 0,1-0,2 ohmról indul ellenállás mérésben.)

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#14922) ghoszty válasza Algol (#14908) üzenetére


ghoszty
tag

az lenne a lényeg hogy ne egyenkent kelljen letekergetnem oket hanem miutan egyszer bealitottam az osszeset 1 kapcsoloval vagy valamivel ki tudjam kapcsolni ejszakara az egesz hutest

(#14923) jenei0330


jenei0330
tag

Sziasztok, tudtok nekem ajánlani 1 emberkét, aki kitudna nekem cserélni 1 laptoptöltőn a csatlakozót, lehetőleg Pesten, közelebb a 20. kerben. :F

(#14924) Algol válasza jenei0330 (#14923) üzenetére


Algol
senior tag

Itt nézd meg!

Üdv: Algol

(#14925) razorbenke92

Valaki be tudja nekem azonosítani a bekrumplizott 2 alkatrészt?

Asus eeePC 900HD töltőcsatlakozója melletti alkatrészekről van szó.

Megégtek, azóta nincs töltés, de a gép akksiról megy. Kivettem őket, hátha találok bele másikat.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#14926) PHM válasza razorbenke92 (#14925) üzenetére


PHM
addikt

Ez így szerintem lehetetlen küldetés.
Semmilyen felirat töredék nincs rajtuk?
A kisebbiket induktivitásnak nézem egyébként, a nagyobbik lehet akár
elkó, vagy biztosíték, illetve dióda is.
A legjobb lenne szakemberrel megnézetni.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#14927) lukaszokni válasza razorbenke92 (#14925) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

Ha már kivetted, én elsétálnék velük ide, szerintem náluk lesz ilyen. Egy próbát megér, ha ráérsz.

mAtx4ever!

(#14928) razorbenke92 válasza PHM (#14926) üzenetére

Nincs felirat :(

A másik topikban már összedobták nekem:

A felső általában 8-10A-es biztosíték a kondenzátor pedig valami párszáz uf-os kondi 25-35V feszültségtűréssel.

Lesz ebből Lomex szerintem, köszi a tippet.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#14929) PHM válasza razorbenke92 (#14928) üzenetére


PHM
addikt

A kondi inkább pártíz mikrós lehet a mérete alapján.
A kisebb alkatrész pedig valóban lehet biztosíték is.
A biztonság kedvéért én továbbra is azt javaslom, nézesd meg egy szakemberrel.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#14930) razorbenke92 válasza PHM (#14929) üzenetére

Úgy lesz.
Már elég rég a fiókban van, minden hozzátartozó dolgot eladtam, és most azon gondolkodtam, egy projekthez pont jól jönne, ha fel tudnám éleszteni.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#14931) jenei0330 válasza Algol (#14924) üzenetére


jenei0330
tag

Köszi. :R

(#14932) GeriCool


GeriCool
aktív tag

Szép napot. Lenne mások számára triviális kérdésem. Kérlek ne kövezzetek. Szóval van egy molex-2dbsata hosszabítóm. Az egyik sata táp csatira nem lenne szükségem és és érdekelne ha levágom és természetesen jól leszigetelem, akkor ez nem okoz gondot? Harisnyázás miatt lenne és egy dvd írót hajtana meg.

(#14933) balázs xp4e válasza GeriCool (#14932) üzenetére


balázs xp4e
tag

Nem okoz gondot :)

http://www.flickr.com/photos/96103507@N05/

(#14934) GeriCool válasza balázs xp4e (#14933) üzenetére


GeriCool
aktív tag

Köszönöm

(#14935) wiggen123


wiggen123
aktív tag

Sziasztok!

Van egy HP microserverem. Az lenne a kérdéseme, hogy meg lehet e oldani, hogy kikapcsolt állapotban egy usb portján tartsa az 5V-ot? Ahhoz kellene, hogy egy usbs infra vevővel be tudjam kapcsolni a gépet.

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#14936) tornas válasza wiggen123 (#14935) üzenetére


tornas
őstag

A HP microserver-edben lévő alaplap kézikönyvében kellene szétnézni, hogy írnak-e róla valamit! Elviekben jumper-elni kell az alaplapon, hogy legyen-e az USB portokon 5 V vagy sem.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#14937) chosa91


chosa91
aktív tag

Üdv!

Volna egy olyan kérdésem, hogy billentyűzet moddingba fognék. Adott: Microsoft Sidewinder X6.
Az elsődleges célom kicsit kényelmesebb anyaggal ellátni a billentyűket (pl olyan anyaggal ami a razer egerek java részét borítja [személy szerint csak Naga-m volt még, de nagyon megfogott az az anyag])

Tanácsot kérnék, mivel lehetne hasonló "érzést"-látszatot elérni? Valamint a meglévő billentyűk lecsiszolása előbújtatja-e majd az amúgy áttetsző/plexi/műanyagot, amin szépen fog kinézni a háttérvilágítás, amennyiben sikerül korrektül megcsinálnom a billentyűk bevonását.

"Find something boring, and make it funny!"

(#14938) Lompos48 válasza chosa91 (#14937) üzenetére


Lompos48
nagyúr

"...billentyűk lecsiszolása előbújtatja-e majd az amúgy áttetsző/plexi/műanyagot..."

Nagyon valószínű, hogy nem lesz amúgy. Eleve színes anyagból vannak fröccsentve.

(#14939) chosa91 válasza Lompos48 (#14938) üzenetére


chosa91
aktív tag

Számomra úgy néz ki mint amit szemből lefújtak:

kép 1 kép2

[ Szerkesztve ]

"Find something boring, and make it funny!"

(#14940) chosa91


chosa91
aktív tag

Lenne egy más jellegű kérdésem is:

A képen látható aljzat-ra (KÉP) csatlakoztatható kábelnek mi a neve, hol lehetne kapni? (KÉP2), (KÉP3), (KÉP4)

"Find something boring, and make it funny!"

(#14941) Lompos48 válasza chosa91 (#14939) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A második képen nem nagyon látszik, az elsőn pedig mintha egy fekete "sapka" lenne az egyébként tejszínű gombon. Kontrukció/gyártó-függő lehet.

(#14942) fero02 válasza chosa91 (#14940) üzenetére


fero02
veterán

Tüskesor csatlakozó: http://lomex.hu/hu/webshop/#/group/531/tuskesor/page,0/fbtn,0/flist,0/discount,null/instock,null

[ Szerkesztve ]

(#14943) chosa91 válasza fero02 (#14942) üzenetére


chosa91
aktív tag

Rosszul fogalmaztam meg, nekem kábelre volna szükségem és a kábelnek mi a szakmai/pontos neve?

"Find something boring, and make it funny!"

(#14944) Andrew_31


Andrew_31
Modder

Itt a folytatás.:
[Ferrari V12 PC]

(#14945) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Na halihó mindenkinek, eljött a jóidő, és úgy döntöttem a gépházam megérdemli a sorsát, egy jó kis moddingot, legalábbis először szép festés formájában.

Alany: Cooler Master Centurion 534

Eléggé fapados a tudásom, legalábbis szakmailag.

Elképzelés van, fekete-fehér kombó, legalábbis errefelé hajlok leginkább.
Illetve carbonfólia is kerülne, méghozzá az előlapra, habár oda még lehet egy komplett sík előlap kerülne, és az előlap színén nem is variálnék, mert tetszik a "szálcsiszolt hatású" festés.

Inkább az oldallapok kapnának új színvilágot, illetve a belsőt is gondoltam festeni, de nem tudom az mennyire tud tartós lenni. Pl ha feketére vagy fehérre festem belül, akkor milyen festékkel érdemes ezt kivitelezni, hogy az oldallap levétele ne okozzon túlzott sérüléseket.

Lehet elsőre túl sok voltam, de azért köszönöm a segítséget :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#14946) Lewzke


Lewzke
őstag

Üdv.
Hoztak hozzám egy rádióállomást amelyről leszakadt a 6 pin-es XLR csatlakozó, a gond az, hogy nem tudom az új csatlakozót felrakni mert nem találok semmiféle adatot a 6 pin-es XLR lábkiosztásáról, csak a színekről tudnám beazonosítani. Számozást találok de, hogy milyen színűek a számozott vezetékek fogalmam sincs ...

(#14947) zed1983


zed1983
őstag

Sziasztok!

Itthon hol lehet kapni????

:F

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#14948) 477il4


477il4
tag

helló
létezik e valamerre 30cm hosszú flexibilis dvi-dsub kábel vagy átalakító.
vagy valahogy lehet gyártani?
ez esetben hogyan kell bekötni?
[link] és [link] ez alapján jól gondolom hogy a dvi pin8 és c1-c5 -ig kell a dsub csati megfelelő részére kötözgetni?

(#14949) 477il4


477il4
tag

bocs de kifutottam az időből...
és az alábbi panelra vajon be lehet e ültetni a dvi csatit úgy hogy működjön is?

(#14950) Ger_man


Ger_man
senior tag

Kedves fórumtársak!

Segítséget szeretnék kérni tőletek.

Tervezgetek egy kisebb moddolást, és nagyon megtetszettek ezek a kábel "harisnyák"

Hol tudok ilyet beszerezni? Tudtok-e ilyen online weboldalakat?

Illetve bárminemű moddinghoz való ketyeréket is szeretnék beszerezni, mint kapcsolók, kábelek, ventiszabályzók, stb.

Nagyon szépen köszönöm, bárminemű segítségeteket, ha nagyon rossz helyre írtam szóljatok, hová posztoljak legközelebb

Köszönet!
Ger_man

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.