Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14801) Lompos48 válasza TaaT (#14800) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Kicsi részeg vagy éhes kínai rosszul kötötte be a szálakat. A baloldali tranzisztor (minimum) PUKK!

(#14802) ZetorGumi válasza TaaT (#14800) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Színvakság FTW. :)

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#14803) Algol válasza Lompos48 (#14801) üzenetére


Algol
senior tag

Az addig rendben van, hogy a zöld vezeték az R-hez (red), a kék a G-hez (green) és a piros a B-hez (blue) van forrasztva, de ettől még nem kellene a tranzisztornak elpukkani, legfeljebb a LED világítana a kívánttól eltérő színben. Sőt még az sem, ha a vezetékek túlsó végét is következetesen rosszul kötik be.

Üdv: Algol

(#14804) TaaT válasza Algol (#14803) üzenetére


TaaT
veterán

A tranzisztor már az én saram :B

4 ilyen vezérlőt rendeltem, mindben találomszerűen vannak forrasztva a kábelek :D

Give them hell Ukraine!

(#14805) moha21 válasza Algol (#14803) üzenetére


moha21
addikt

Sőt még az sem biztos, hogy a vezetékszínek a LED-ek színét jelölik. :-)

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#14806) didyman válasza moha21 (#14805) üzenetére


didyman
őstag

Lehet, hogy ókínaiban a B az piros például. :-)

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#14807) wolfman válasza TaaT (#14800) üzenetére


wolfman
veterán

És nekem a kábel nem jött meg véletlenül? :)
Mondjuk nem szóltam még, de már nem kell, rendeltem másikat ami hétfőn a kezemben volt. VGA hűtés has been changed!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#14808) TaaT válasza wolfman (#14807) üzenetére


TaaT
veterán

Szóltam volna ha megjött... de gondoltam hogy ez lesz belőle, na így rendelek én neked bármit ezután :P

Give them hell Ukraine!

(#14809) wolfman válasza TaaT (#14808) üzenetére


wolfman
veterán

Azért bátorkodtam, mert említetted, hogy nem baj ha lesz, mert úgy is kelleni fog valakinek, nem marad rajtad (majd melletted).

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#14810) TaaT válasza wolfman (#14809) üzenetére


TaaT
veterán

Majd feldobom apróra :)

Give them hell Ukraine!

(#14811) oroszbence


oroszbence
tag

Sziasztok

szabad a páka hegyét csiszolni?

(#14812) Lompos48 válasza oroszbence (#14811) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Pákája válogatja. A legtöbbet inkább nem. A réztesten van egy oxidálódástól védő réteg, csiszolással sérül, ami eldobáshoz vezet.

(#14813) PHM válasza oroszbence (#14811) üzenetére


PHM
addikt

Nem ajánlatos. Lekophat a védő réteg.
Mi a baj vele, hogy csiszolni akarod?

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#14814) Lompos48 válasza oroszbence (#14811) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Felhevítve vizes szivaccsal tisztítható, de kis kézügyességgel megy ez nedves ronggyal is.

(#14815) oroszbence válasza Lompos48 (#14814) üzenetére


oroszbence
tag

hát müanyagot olvasztgattam vele és utána anyira nem olvadt raja az ón illetve itt-ott igen de ott is le esett rola mind1 600 as papira finoman megcsiszoltam felónoztam most teljesen jó

(#14816) Lompos48 válasza oroszbence (#14815) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A csiszolás, ha érintette a védőréteget, akkor rövidebb élete lesz. Hevítve a műanyag megolvad és letörölhető az említett szivaccsal vagy ronggyal. Én is szoktam "fúrni" néha pákával. Sokszor az a legkézenfekvőbb.

(#14817) didyman válasza oroszbence (#14815) üzenetére


didyman
őstag

Száraz zsepi is igen jól pucol (érdemes kipróbálni pl. memória, kártya érintkező felületein is, remekül políroz, csak szemetel), én azzal szoktam lekapni a hegyről a makacsabb dolgokat, pár rövid mozdulattal.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#14818) Algol válasza didyman (#14817) üzenetére


Algol
senior tag

Én is ezt szoktam csinálni. A papírzsepit nem terítem szét, hanem félbehajtva a hüvelyk- és mutatóujjam közé veszem és közé dugom a páka hegyét, így egyszerre a hegy mindkét oldalát meg tudom tisztítani. Ilyenkor a szokásos zsepi 3 papírrétege helyett 24 papírréteg van az ujjam és a forró pákacsúcs között. A rétegek közötti levegő jó hőszigetelő, nem kell kapkodnom a tisztítással.

Üdv: Algol

(#14819) czanga


czanga
őstag

Sziasztok.

Egy Apple Time Capsule hűtését alakítottam át. Direktben egy 7cm-es venti lett 12V-ra belekötve, és elé helyezve egy ellenállás.
Most abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy egy laptop hűtő venti akadt a kezembe, ami axiális, így ezt szeretném bele varázsolni.

Viszont ez 3 kábeles. Sárga, fekete, piros. Gondolom a sárga az 5 voltos ág, a piros a 12V.

A kérdés az lenne, hogy ezt a ventit beköthetem e a másik helyére (forrasztással szintén), úgy, hogy csak sárga kábelt kihagynám egészen egyszerűen??

(#14820) TaaT válasza czanga (#14819) üzenetére


TaaT
veterán

Van egy tippem hogy ez szabvány 3pines venti, szal a sárga fordulatszám visszajelzés, a piros meg a 12V :)

Give them hell Ukraine!

(#14821) czanga válasza TaaT (#14820) üzenetére


czanga
őstag

Ohh tényleg, az az RPM vezérlésnek van, sorry. :W :R

Akkor nekifogok, bekötöm, ahogy mondtam fentebb és meglássuk mi sül ki belőle. :D Legrosszabb esetben a venti. Not.

(#14822) Danex


Danex
addikt

Hello, van egy halott Dlink routerem. A tápja halott, a vezeték végén nem találtam feszültséget, rendeltem hozzá másikat de csak nagyobbat sikerült. (eredeti: 5V/2.5A, az új: 5V/3A) Sajnos még így se kelt életre.

Multiméterrel kimértem, hogy vezeték végén van fesz, de mikor bedugom a routerbe már a csatlakozónál se lehet kimérni. Teszteltem a csatlakozó nem hibás. Tehát ez hogy lehet? o.O

Végigmértem a nyákon szinte minden pontot ,hogy meddig vezeti el az áramot a nyák és kb a lap feléig jó lenne. Ha csak 1-2 dolgot kéne kicserélni azt még meg is tudnám oldani mert, forrasztani még tudok is de mint elektronikában annyira nem vagyok jártas.

Viszont olyan kérdésem lenne, hogy van egy HJ772-es vesz szabályzó aminek nem tudom, hogy ha a 2 szélső lábát lemérem, akkor ott vezetnie kéne az áramot igy multimérrel nézve? (a sípolós dologgal)

[ Szerkesztve ]

(#14823) Danex válasza Danex (#14822) üzenetére


Danex
addikt

Sikerült megoldani a problémát, már tárgytalan. :U

(#14824) Acsi


Acsi
aktív tag

Sziasztok!

Lehet, hogy a következő kérdésemnek nem itt van a helye de próba cseresznye.
Nem tudjátok véletlenül hol lehet kapni ROG SLI pici hidat amit az Asus Rampage GENE-hez adnak?
Előre is köszi!

Üdv Acsi!

(#14825) Garold


Garold
senior tag

Sziasztok!

Éppen a cm elite 120 házam moddingját csinálom, kérdésem az lenne hogy létezik e kb 50 centis tápkábel hosszabbító aminek a vége ilyen? Ha igen hol kapható?

A házon belülre helyeztem át a tápot és azt szeretném hogy a ház szétszedése nélkül ki lehessen húzni a tápot a gépből.

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#14826) TaaT válasza Garold (#14825) üzenetére


TaaT
veterán

Erre gondolsz? [link]

Give them hell Ukraine!

(#14827) Garold válasza TaaT (#14826) üzenetére


Garold
senior tag

Igen, erre, csak az a baj, hogy mindenhol 1,5 méteresek vannak, az pedig itx házba kicsit nagy lenne...és olyat pedig sehol nem láttam aminek 90 fokos csatlakozója van.

[ Szerkesztve ]

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#14828) TaaT válasza Garold (#14827) üzenetére


TaaT
veterán

értem, olyat mondjuk még nem láttam :B

Give them hell Ukraine!

(#14829) talmam


talmam
tag

Sziasztok olyan kérdésem lenne remélem jó helyre írom.
Vettem (sajnos) 2 Db Sharkoon CCFL fénycsövet Vöröset de nem igazán vörös inkább pink :P
Tudok ezzel valamit kezdeni hogy tényleg vörös fénye legyen vagy tudtok olyan fénycsövet ami valóban vörösen világít ?

Vagy találtam ilyen led szallagot is azzal jobban járnék ?
[link]

köszi a válaszokat

(#14830) intercooler válasza talmam (#14829) üzenetére


intercooler
őstag

Inkább a ledszalag de ez a fajta inkább pl: [link] ;)
Vagy akár találsz itt hardverapron is.

(#14831) talmam válasza intercooler (#14830) üzenetére


talmam
tag

jó lenne hozzá tákolni egy kapcsolót is meg ha állítani tudnám a fény erejét
most ez tettszett meg még nagyon :P [link]
csak ne mtudom hol lehet kis hazánkban beszerezni nem találtam itthon viszonteladót :(

(#14832) intercooler válasza talmam (#14831) üzenetére


intercooler
őstag

Nem rossz :C de az ára sem ebay-en van 15.000 :U Akkor már inkább távirányítós RGB LEd szalagot vegyél és megvan oldva minden ;)

(#14833) talmam válasza intercooler (#14832) üzenetére


talmam
tag

ár gépen gyorsan rá kerestem 4000 be kerül kb ha lehet neki egy kicsit hinni
Rátudnám valahogy molexre kötni esetleg? mert akkor tényleg lehet megérné inkább ez a távirányítósdi

[ Szerkesztve ]

(#14834) oroszbence válasza talmam (#14833) üzenetére


oroszbence
tag

tévedtem.. :D

[ Szerkesztve ]

(#14835) talmam válasza oroszbence (#14834) üzenetére


talmam
tag

mármint miben ?

(#14836) razorbenke92

LED szalag ügyben Rycki fórumtársat keressétek, szinte mindenben tud segíteni.

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#14837) talmam válasza razorbenke92 (#14836) üzenetére


talmam
tag

köszi már írtam neki :)

(#14838) Acsi válasza talmam (#14831) üzenetére


Acsi
aktív tag

NZXT HUE Pcgear-ben kapható nekem fancontroller-em van az NZXT-től csak ajánlani tudom mert nagyon szép, igényes cuccokat gyárt. Ha meg ledszalag akkor mindenképpen EZT nekem ilyenem van és nagyon szép (PIROS!) :) a fénye, van minden méretben, ráadásul biztos hogy jól működnek együtt mert azonos márka. Lehet hogy kicsit borsos az ára de szerintem az igényes moddingot meg kell fizetni.

(#14839) intercooler válasza Acsi (#14838) üzenetére


intercooler
őstag

12cm 3200Ft :Y Miből van ez aranyból? Ennyi pénzből veszel +3m 60led/m szalagot.
És ha még hozzá csapsz 1 ezrest van 5méter RGB szalagod távirányítóval ;) És így vezérlő se kell a gépbe, nem foglal helyet.

[ Szerkesztve ]

(#14840) PHM válasza intercooler (#14839) üzenetére


PHM
addikt

Hol lehet ennyiért RGB szalagot venni? Beruháznék egyre.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#14841) intercooler válasza PHM (#14840) üzenetére


intercooler
őstag

Ebay pl ez [link] ehhez már van minden. de persze ha gépbe lesz akkor trafo nélkülit kell keresni [link].

[ Szerkesztve ]

(#14842) agoka07


agoka07
senior tag

Most hogy így szóba jött a led szalag, nekem is lenne egy kérdésem. Szükségem lenne pár különböző méretű darabara (5-60cm közötti intervallum), na most ha én megvásárolok egy 5 méteres 12v-os szalagot akkor azt méretre tudom vágni?

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#14843) razorbenke92 válasza agoka07 (#14842) üzenetére

Az ilyenek általában 3 ledenként vághatóak, és ugyanúgy 12voltot adsz neki akkor megy is a 3 led. Rövidebbre is lehet venni, de ahoz már hozzáértés kell.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#14844) agoka07 válasza razorbenke92 (#14843) üzenetére


agoka07
senior tag

örvendetes hír, ha elvágom, akkor össze is tudom forrasztani a tápellátó kábelekkel?

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#14845) razorbenke92

jessz.

Úgy van, hogy vannak ilyen kis jelölt felületek, ott van hogy + - és kicsi forrasztásra előkésztett pöttyök. Ott ahol ez jelölve van, ollóval elvágod, és egy kicsi forraszanyaggal odapöttyinted a drótot, és már kész is.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#14846) agoka07 válasza razorbenke92 (#14845) üzenetére


agoka07
senior tag

Köszönöm! :R

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#14847) PHM válasza agoka07 (#14846) üzenetére


PHM
addikt

Arra azért készülj fel, ha vízmentes szalagot veszel, hogy a vágásoknál
nehéz lesz a szilikont leoperálni. (Éles késsel, óvatosan lehet.)

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#14848) jenei0330


jenei0330
tag

Sziasztok, szeretném a segítségeteket abban, hogy kaptam 1 winbook 17-es monitort, táp nélkül. Az van ráírva, hogy 19v, 3a kell neki. Pontosan ilyen teljesítményü táp kell, vagy lehet kissebb, illetve nagyobb?

(#14849) moha21 válasza jenei0330 (#14848) üzenetére


moha21
addikt

Teljesítményben nagyobb lehet, kisebb nem. És a teljesítmény csak úgy lehet nagyobb, ha az áramerőssége nagyobb a feszültsége az marad a 19 V. Tehát egy 19V 4 A-es táp jó, míg értelemszerűen egy 2,5 A-es nem. A 19V az adott.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#14850) razorbenke92 válasza jenei0330 (#14848) üzenetére

A 19V az legyen pontos, az erősség meg legyen 3A vagy a fölötti (57W min). A nagyobb apmert nem fogja felvenni ha nem kell neki, de a minimumra szüksége van.

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.