Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15501) Dr. Gonzο válasza PHM (#15500) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Elég. Csak egyszerűbb mint csuklópántban, "leláncolva" szerelni.

(#15502) moha21 válasza Dr. Gonzο (#15499) üzenetére


moha21
addikt

A leföldelni meg azonos potenciálra hozni dolgokat az két különböző dolog.

Egyébként valóban kicsit félreértelmeztem, ettől függetlenül gyárakban sem földelik magukat az emberek, hanem csaupán azonos potenciálon vannak a futószalaggal pl.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#15503) tornas válasza Dr. Gonzο (#15496) üzenetére


tornas
őstag

Igen, a szerelés előtti leföldelésre gondoltam...

Meg aztán nem mindenkinek van kéznél az a csuklópánt, ilyenkor jöhet jól a konnektor "földje". Persze nem árt biztosra menni, hogy az a "föld" be is legyen kötve.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#15504) tornas válasza tornas (#15503) üzenetére


tornas
őstag

Félreértések elkerülése végett:
A konnektor "földjét" csak megérintem, nem kötöm rá magamat. :N

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#15505) moha21 válasza tornas (#15504) üzenetére


moha21
addikt

A félreértések elkerülése végett én sem kötekedésből írtam csak hirtelen az a kép ugrott elő bennem, hogy valaki rá van kötve a földre és feszültség alatt levő alkatrészek közt matat. :-)

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#15506) tornas válasza moha21 (#15505) üzenetére


tornas
őstag

Szent a béke... :R

Egyszer a szabad ég alatt voltam egy ilyen csuklópánttal leföldelve. Na mondom, ha most belémvág a villám, akkor szénné égek, az egyszer biztos. :)

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#15507) WARZ


WARZ
tag

[link]
Hátha valaki tud segíteni! :R

(#15508) zolisx4


zolisx4
őstag

Sziasztok
Újra egy kérdésem lenne mint pár hozzászólással előbb már beszéltünk róla egy ilyen,, NTB 90N03G,,tranzisztort kéne helyettesítenem ,egy modell helibe .
Szóval felmerült több lehetőség,ma vettem is egyik szaküzletben,azt tudtam hogy az IRF3205 tranzisztor jó bele, ezt is kértem csak olyat amire lehet csavarozni hűtést .Erre is lehet.
Sajnos nagyon aprók voltak a betűk és csak itthon tudtam leolvasni szerintem nem azt kaptam amit kértem .
Valaki vessen egy pillantást rá hogy megfelelő lehet helyettesíteni az említett tranzisztort.Ez a főmotor tranzisztora. ,remélem el lehet olvasni alig bírtam lefényképezni.

[ Szerkesztve ]

(#15509) moha21 válasza zolisx4 (#15508) üzenetére


moha21
addikt

3205 van ráírva miért nem jó?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#15510) zolisx4 válasza moha21 (#15509) üzenetére


zolisx4
őstag

Szia
Nem tudom hogy jó e :B Ezen sokkal több jelzés van ,számomra ez nem egy értelmű ,ezért kérdeztem a típus azonosságot ,azért ti itt jobban értetek hozzá,én csak ki tudom forrasztani és berakni a másikat ,viszaont ha nem pont ugyan az van ráírva akkor gondba vagyok.
Igazából az ÍRF et nem látom rajta ,vagy az nem számít ?? Ez lenne a kérdés hogy ugyan az e ,vagy alkalmas a helyettesítésre .

[ Szerkesztve ]

(#15511) moha21 válasza zolisx4 (#15510) üzenetére


moha21
addikt

Szerintem ez az amit kértél, az International Rectifier ( irf ) azzal a diódaszerűséggel jelöl .
irf250n- pl igy néz ki.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#15512) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Nem tudom, hogy jó helyre írok-e, de van egy kis problémám a tápommal: Seasonic SS350-ET. Most rakok össze ezzel egy gépet, csak nem tűnt fel eddig, hogy az alaplapnak 8pin-es csati kell a 12V-o ágra, a tápnak meg 4pin-es a csatija. És ma akartam összerakni, amikor zárva vannak a boltok... :)

A kérdésem az lenne, hogy milyen átalakítót kellene vennem? Ezeket néztem:
1x4pin -> 1x8pin
2x molex -> 1x8pin

Egy gigabyte f2a85xm-hd3 laphoz kellene, egy 100W-os A10-5800K APU mellé.

A segítséget előre is köszi!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#15513) tornas válasza AxBattler (#15512) üzenetére


tornas
őstag

Be lehet dugni a 4 pin-est is a 8 pin-esbe. Legalábbis sokan használnak így is 8 pin EPS-eses alaplapokat 4 pin-nel.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#15514) AxBattler válasza tornas (#15513) üzenetére


AxBattler
félisten

Ez biztos?
Nem lesz baja az alaplapnak? Vagy max. nem indul el?

Hmm. A kézikönyvet olvasgattam, és ugyan nincs egyértelműen megfogalmazva, de a csati sémájából ez következik: a 2x4-ből négyhez oda van írva zárójelben, hogy "Only for 2x4 pin 12V", a másik négyhez viszont nem, és utóbbiak pont illeszkednek a táp csatijához.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#15515) tornas válasza AxBattler (#15514) üzenetére


tornas
őstag

Amennyire én tudom, ez biztos és nem lesz semmi baj a lapodnak tőle. Maximum a szűkebb keresztmetszet (8 pin helyett csak 4 pin) jelenthetne gondot erősebb prociknál esetleg azok tuningjánál. Ha nem raksz bele áramzabáló procit, akkor elvileg elég oda a 4 pin is.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#15516) AxBattler válasza tornas (#15515) üzenetére


AxBattler
félisten

Mi számít áramzabálónak?
Ahogy írtam, egy 100W-os AMD menne benne. Igaz, tervezem alulfeszelni...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#15517) tornas válasza AxBattler (#15516) üzenetére


tornas
őstag

A 4 pin CPU csatlakozó kb. 16 A-t tud a procinak adni. Vagyis 12x16 W-ot, ami 192 W-ot jelenthet maximum.

Az a 100 W-os proci nem számít túl nagy áramzabálónak. Ezért gondolom, hogy oda elég lesz a 4 pin is, pláne alulfeszelve).

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#15518) AxBattler válasza tornas (#15517) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi, akkor megnyugodtam! :R
Pláne, ahogy most nézem, a gyártói oldalon 17A van megadva a 12V-os ágon...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#15519) CheGhost válasza AxBattler (#15518) üzenetére


CheGhost
aktív tag

Helló!
Megerősítem én is, nyugodtan lehet használni azzal a csatlakozóval. Már jó régóta szinte mindegyik alaplapomnál 2×4 pines csatlakozó volt a proci mellett, de a tápomon csak az a 2×2 pines. Nem volt ebből kifolyólag semmi problémám még.

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#15520) AxBattler válasza CheGhost (#15519) üzenetére


AxBattler
félisten

Na, akkor már ultranyugodt vagyok! :D

Köszi neked is! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#15521) zolisx4 válasza moha21 (#15511) üzenetére


zolisx4
őstag

Igen az dióda vagy valami jelecske zavart meg ,végül is akkor ez az csak ott a jelecske .Azért kíváncsi lennék a paraméterekre hogy hány voltos ,mert csak a sorszám alapján tudom hogy ez kell ,nem találtam meg az infót róla ,leírást .
Köszi amúgy a segítséget :R

Közben meg ott volt az orrom előtt amit linkeltél :R

[ Szerkesztve ]

(#15522) moha21 válasza zolisx4 (#15521) üzenetére


moha21
addikt

Itt van minden paramétere

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#15523) dfdfdf


dfdfdf
őstag

üdv mindenkinek lenne egy kérdésem adott egy számítógép amit bekapcsoltak úgy hogy a tápon a 110/230as kapcsoló 110es állásban volt fény és füst meg persze hang jelenségek között a táp azt mondta hogy hülye vagy és elromlott :) .
A gépecskében minden épen maradt semmi baja nem lett csak a táp ez nem is zavarna túlságosan de ez egy elég egyedi tápocska nem nagyon találok pont ugyan ilyet. Van esély szerintetek a táp javítására?

df

(#15524) tornas válasza dfdfdf (#15523) üzenetére


tornas
őstag

"Van esély szerintetek a táp javítására?"

Az attól is függ, hogy mennyire károsodott a "túlfesz" miatt. Ha pl. nincs benne varisztor, akkor a teljes primer kör is tönkre mehet, meg sérülhet a nyák is. Ha szerencséd van, akkor csak a termisztor, a varisztor és a primer pufik pukkantak el. A félvezetők (diódahíd és primer tranyók) a általában kibírják, a de készenlétinél is csúnya dolgokat művelhet. Egy biztos, ha van benne varisztor, akkor legtöbbször megmenthető a tápegység.

Milyen táp ez? Gondolom valami brand (Compaq, Dell, HP, Fujitsu stb...) gép specko méretű tápja lehet...

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#15525) dfdfdf válasza tornas (#15524) üzenetére


dfdfdf
őstag

Igen elég speckó cucc:
emachines EL1600 gyári tápja
gyári méretek
magasság 9cm
szélesség5,3
hossz 20 cm de 17 cmnél összemegy a szélessége
érdekes módon a primer kondik túlélték de 2 primer kondi között lévő 2 valami elfeketedett és a biztit is kivágta ami 6,3as volt egy 225ös tápban :F

(#15526) tornas válasza dfdfdf (#15525) üzenetére


tornas
őstag

Igen, igen az üvegbizti is kimegy ilyenkor...

"érdekes módon a primer kondik túlélték de 2 primer kondi között lévő 2 valami elfeketedett "

Az a két fekete valami lehetett a varisztor. És azt a két primer pufferkondit is kicserélném inkább, még ha látszatra épek is. Azok a varisztorok kb. 150 V-osak. Remélhetőleg a "túlfesz" nem jutott át a készenléti körbe. Ha minden igaz, akkor a varisztor megfogta. A kis zöld termisztort is megnézném (sorosan van kötve az üvegbiztivel) multiméterrel ellenállásmérő állásban, kb. 5 ohm-ot kell mérned .

Egyszer egy régi Chieftec HPC-360-as 360 W-os tápnál csinálták meg ugyanezt, de ott a varisztor ellenére a készenléti kör is megpörkölődött. De pl. ez túlélte...[link]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#15527) dfdfdf válasza tornas (#15526) üzenetére


dfdfdf
őstag

a táp egy liteon model no ps5221 06 a1 es kütyü
rv 120 a panelen tipusa tvr 10241 az egyik halott dolog a másikat most szabadítom ki :)

[ Szerkesztve ]

(#15528) dfdfdf válasza dfdfdf (#15527) üzenetére


dfdfdf
őstag

nah akkor tvr 10241 helyett egy tvr 07241 megfelelő lehet? itt leírása
a 07es egy bontott csifi tápból való amin a secunder kör ment el egy zárlat miatt így gondolom a primer oldali cuccok megmaradtak :)

220V/ 470 mikro helyett esetleg egy 200/ 820? :D ezekből 2 van sorba kötve bár inkább lehet keresnem kellene egy 470est mert ez jóval nagyobb

[ Szerkesztve ]

(#15529) tornas válasza dfdfdf (#15528) üzenetére


tornas
őstag

A 200/820-s is megfelelő neked. Meg aztán az egy darab 400 V-os (450 V-os) 470-essel majdnem ugyanott vagy kapacitásban, mint a 2 db 200/820-assal (eredője 410 mikroF).

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#15530) dfdfdf válasza tornas (#15529) üzenetére


dfdfdf
őstag

az a baj hogy 220v 470mikro is 2 van és 2 db 200V 820mikro is ez így majd dupla érték beletehetem ígyis?

[ Szerkesztve ]

(#15531) tornas válasza dfdfdf (#15530) üzenetére


tornas
őstag

Persze, mehet bele... :K

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#15532) dfdfdf válasza tornas (#15531) üzenetére


dfdfdf
őstag

még mit kellene megnézni mi szokott még ilyenkor elszállni?

(#15533) tornas válasza dfdfdf (#15532) üzenetére


tornas
őstag

A termisztort is mérd meg (pár sorral feljebb). Az üvegbizti közvetlen közelében szokott lenni legtöbbször (kis zöld és kerek két lábbal, zsugorcsövezve is lehet), de előfordulhat az is, hogy nincs benne pl. PPFC megléte esetén.

Azt a feszváltó kapcsolót (115/230) pedig egyszerűen kiforrasztanám a helyedben, hogy még egyszer ne okozhasson galibát megint. Két kábellel csatlakozik a táppanelhoz amit egyszerűen ki lehet forrasztani és kész is ez a része is.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#15534) tornas válasza tornas (#15533) üzenetére


tornas
őstag

Ja, és az üvegbizti cseréjét se felejtsd el!

Én ilyenkor, amikor már csak az üvegbiztit kellene beforrasztani (behelyezni), előtte egy 230 V-os izzót kötnék az üvegbizti helyére. Ha mégis zárlat lenne valahol, akkor a 230 V-os izzó full fényerővel fog égni és nem lesz kismegszakító leoldás meg esetleg tápkárosodás is.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#15535) dfdfdf válasza tornas (#15534) üzenetére


dfdfdf
őstag

eredmény egy katt a kismegszakító leoldott :((

(#15536) tornas válasza dfdfdf (#15535) üzenetére


tornas
őstag

Ezért is kell ilyenkor a 230 V-os izzó, hogy ezeket el lehessen kerülni. :K

Tönkre ment most valami?

És a feszválasztó vissza lett állítva 230 V-ra?

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#15537) dfdfdf válasza tornas (#15536) üzenetére


dfdfdf
őstag

nem vettem észre semmit nem látok károsodást sehol

(#15538) tornas válasza dfdfdf (#15537) üzenetére


tornas
őstag

Nos, akkor nem marad más hátra, mint a teljes primer kört (a készenlétivel együtt) végig kellene nézned, mert akkor valahol még mindig zárlat van.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#15539) dfdfdf válasza tornas (#15538) üzenetére


dfdfdf
őstag

ezt késöbre halasztom vagy egy hozzá értö emberrel megnézetném lenne kedved s időd hozzá? :) persze nem ingyen kérném. ha igen akkor egy pmet plz

(#15540) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Nem tudja valaki, lehet-e és ha igen hol, 2mm vastag szürke vagy sötétített plexit venni emberi áron?
Csak egy 50x50 centis darab kéne.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#15541) zolisx4


zolisx4
őstag

Sziasztok.
Ezt a tranzisztort amit bekereteztem hogy lehet azonosítani ,és mivel lehet helyettesíteni?
[link]
Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#15542) fero02 válasza zolisx4 (#15541) üzenetére


fero02
veterán

A rajta lévő kódszám (B80NE03L) alapján kell adatlapot keresni. ;)

(#15543) zolisx4 válasza fero02 (#15542) üzenetére


zolisx4
őstag

Köszi .
A fenébe megint elsiklottam felette tényleg ott a sorszám :B
Na még 1 kérdés ez rc helikopter -be ment ez ki állandóan ,NTB 90N03G ez a gyári.
Most ÍRF 3205 van benne helis fórumon ezt írták ,de úgy felmelegíti a főmotort ,90 fok körül .
Amit linkeltem az a panel az egy erősebb heli panel ,de nekem azok a motorok vannak benne ,mert az erősebb ,kérdés lehet a tranzisztor miatt a melegedés??

[ Szerkesztve ]

(#15544) Xaels


Xaels
félisten

Üdv.

Szeretnék egy NZXT Vulcan-t átalakítani. Szeretném első körben fehérre festeni az egészet és a műanyag elemekkel kapcsolatban kérdezném, hogy le lehet őket úgy festeni, hogy ne üssön el a fém részektől és tartós is legyen?

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#15545) dfdfdf válasza zolisx4 (#15543) üzenetére


dfdfdf
őstag

ha erősebb egy motor akkor valószínűleg nagyobb is a teljesítménye így nagyobb áramerősséget igényel amit a tranyó nem bír huzamosabb ideig elviselni és ezért hal meg vagy egy kisebb hűtőbordát vagy egy erösebb tranyót raknék bele de várjunk egy okosabb ember tanácsára :)

(#15546) zolisx4 válasza dfdfdf (#15545) üzenetére


zolisx4
őstag

Igen igy van biztosan ,ez az eredeti benne NTB 90N03G,most IRF 3205 van most benne ,erre tudtam tenni hűtést jó nem nagyot ,de egyenlőre ,10 startot az 15 perc repülés startonként ,egyenlőre hibátlanul működik.
De majd meglátjuk hogy hogy szuperál .Lehet hogy a gyári ha hűtve lenne akkor az is bírná a nagyobb motorokat,habár a farok motor az külön áramkörön van de azzal nincs gond az bírja ,az ért köszi a segítséget :R

(#15547) Lompos48 válasza zolisx4 (#15546) üzenetére


Lompos48
nagyúr

@dfdfdf is!

Igen igy van biztosan ,ez az eredeti benne NTB 90N03G,most IRF 3205 van most benne ,erre tudtam tenni hűtést jó nem nagyot ,de egyenlőre ,10 startot az 15 perc repülés startonként ,egyenlőre hibátlanul működik.

Ez egy bonyolultabb ügy, mint ahogy első látásra tűnik.
Bármelyik típust használva a maximálisan megengedett 90 vagy 110A-es drain áram annyira nagy érték, hogy - mint napokkal korábban már említettem - akár normális harci helikopterekben is tudna feladatokat teljesíteni, ha egyedüli elvárás volna.
Feszültségproblémák nem merülhetnek fel.
A 200W maximáis disszipált teljesítmény ugyancsak egy nagy érték, ami sokmindenre elég lehet(ne). Összehasonlításként, ha valaki még emlékszik a spirálos ellenálláshuzalú villanyrezsókra, azoknak a fogyasztása 500W volt. A mostaniak pedig 1000W körül mozognak.
És itt jön a nagy DE! Összehasonlítva a rezsó méreteit, tömegét a tranzisztor piciny fémlapból álló bordájával, mindjárt gyanús valami.
Pedig a 200W igaz, de a termelt hőt el kell szállítani onnan, igencsak hatásosan.

A tranzisztor paraméterei között szerepel néhány, amire kevesen figyelnek oda. Ilyen a RθJC, ami a szilíciumlapka és a tok közötti termikus ellenállás. Ennek az értéke nagyon jó. A 0.75 °C/W-os érték azt jelenti, hogy 10W disszipált teljesítménynél a chip hőmérséklete 7.5 °C-kal nő.
De ott a másik: RθJA, a chip és környezet közötti termikus ellenállás 62 °C/W-os értékkel, ami már elgondolkoztató. Itt elméletileg 10W disszipáció már 620 °C-ra való plusz hevülést okozhatna, ami persze nonszensz, de már 3W esetén is 186 °C, ami a megengedett 175 °C-os üzemi hőmérsékletet is meghaladja. Az pedig simán kinyírja a szerencsétlent.

Innen tisztán látszik, hogy a tranzisztort hűteni kell. Minél nagyobb a hűtőborda, annál több hőt képes elszállítani, ha levegővel lehetne hűteni, még jobb lenne. Ugyanakkor a borda tömege kritikus lehet a modell szempontjai alapján. Ha a légáram (haladásból és/vagy a lapátok által keltett) például nyaldosná a tranzisztort/bordát, az is besegítene a hőelvonásba.

Itt az első kérdésetek az lesz: OK, de mekkora legyen az a borda?
Erre válaszolni nehéz. Ahhoz kapcsolást kellene ismerni meg a tranzisztoron mérhető áram és feszültségek hullámformáit is,. Csak onnan lehetne arra spekulálni, hogy mekkora a maximális disszipált teljesítmény a tranzisztoro(ko)n. Sokat nyomnak a latban a kapcsolási pillanatokban fennálló feszültség/áram viszonyok, sokkal inkább mint a motor teljesítményigénye, ami csak az áramot befolyásolja, amiből pedig komoly tartalékok vannak.

Tehát kompromisszumkeresés következik: borda méretek és megengedett súlya között.

(#15548) Lompos48


Lompos48
nagyúr

Be kellett volna illesztenem ezt is:

(#15549) zolisx4 válasza Lompos48 (#15547) üzenetére


zolisx4
őstag

Ez egy kimerítő ,számomra is érthetően elmagyarázva a lényeg . :R
Mint ahogy említetted itt a súly nagy ellenség ,grammok számítanak az egyensúlyba, de nekem kicsit farok nehéz a gép mert a farok motor is erősebb a gyárinál .
Ma délután írásod olvasása után,ki is variáltam tettem még nagyobb hűtést ,tápegységet szedtem szét abból használtam a hűtést ,infra hőmérővel mérve nagy terhelés után 63 fok volt ,az biztos hogy a gyári már ennyitől repüléstől tönkre ment .Remélem a 63 fok nem sok .
Köszi szépen a segítséget, sokat segítettél :R :R

[ Szerkesztve ]

(#15550) Lompos48 válasza zolisx4 (#15549) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ha az a 63 fok a tranzisztorBAN lenne, akkor minden rendben volna. De pont mint egy ellenállásosztón a feszültségek, úgy állnak sorban a hőmérsékletek a termikus "ellenállásosztón" is. Tehát kérdés: hol mérted ezt az értéket?

Példának kerek értékeket választva és feltételezve egy, mondjuk 5W-os disszipációt:

Rth chip-tok: 0.5 C/W
Rth tok-borda: 1 C/W (paszta)
Rth borda-környezet (ambient): 10 C/W,

ha a bordán mértél (vegyük kerekre) 60 fokot, akkor a chip hőmérséklete 60+(10+1+0.5)*5=60+57.5=117.5 fok.

Nézd át a gondolatmenetet, aztán spekulálj az értékekkel! :)

A "játékhoz"/számigáláshoz találomra beugrott egy 20 C/W borda. Spekulálj vele, ha jónak látod.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.