Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#82101) scapegt válasza Jarod1 (#82100) üzenetére


scapegt
senior tag

A venti forog, de aidaban stressz teszt alatt 102 fokos lett a CPU, ami szerintem nem egészséges :D Szerintem nem vészesen hangos maxon sem.

(#82102) jFox válasza bozsozso (#82098) üzenetére


jFox
őstag

Az milyen? i5 vagy i3?

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#82103) HookR válasza jFox (#82102) üzenetére


HookR
addikt

LGA1156-os I3-530.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#82104) bozsozso válasza jFox (#82102) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszi, már tárgytalan, mert HookR kollégának volt. :R

(#82105) jFox válasza bozsozso (#82104) üzenetére


jFox
őstag

Van egy olyan procim ha esetleg kell. Bár a pontos típusát most nem tudom de megnézem, ha érdekes lehet.
Nempénzért. :N

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#82106) bozsozso válasza jFox (#82105) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszi csak hűtő kellett, i3-as procim van.

(#82107) Vangelis válasza Atesz08 (#82095) üzenetére


Vangelis
nagyúr

köszönöm azért.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#82108) scapegt


scapegt
senior tag

Nincs valakinek elfekvőben Wittkop kerékpár nyerge amitől megválna? :DDD Maximum 18 cm szélességig. :R

A notis kérdés még mindig nyitott :))

(#82109) bnorci71


bnorci71
addikt

win11-ről van valakinek véleménye tapasztalata?
Lecserélem a notit ezen még W7 volt. Gondolkodok W10 vagy W11 legyen rajta.

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#82110) szmolcsi válasza bnorci71 (#82109) üzenetére

A w10 már most használható és jó is a 11 még borzalom ... nekem .... :F

**Kedvenc állatfajom a napokig nem válaszoló de minden nap többször belépő majmok !!!**

(#82111) F1r3b1rd válasza bnorci71 (#82109) üzenetére


F1r3b1rd
tag

Én is belefutottam ebbe még novemberben, mikor laptopot vettem gyári win11-el.
Inkább a Win 10, amíg lehet.
Átszabták a dolgokat, semmit se találtam meg. Van pár progi ami úgy ahogy visszahozza a használhatóságot, de a Win 10 kezelhetősége szerintem jobb.

(#82112) F.B.I. válasza scapegt (#82108) üzenetére


F.B.I.
veterán

Computer Praxis, keresd Petit ( bár csak ő van ott), Dell szervizes, megmondja, hogy egyáltalán van még értelme a géppel foglalkozni, bár egy pasztázás csodákra képes. :K

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#82113) bnorci71 válasza szmolcsi (#82110) üzenetére


bnorci71
addikt

+ F1r3b1rd

köszi akkor W10 megy fel

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#82114) zetecR válasza bnorci71 (#82109) üzenetére


zetecR
addikt

Én elbénáztam, és véletlenül ráfrissítettem a Win10-re a 11-et - majd infarktust kaptam, de minden megy tökélesen, pedig a Win10-em is vagy' 3 éves rendszer.

Semmi baja, igaz, "csak" dolgozok rajta. Corel, PS, AI, leginkább.

(#82115) Jarod1 válasza zetecR (#82114) üzenetére


Jarod1
addikt

azért csinálj róla 1 backupot. előtte volt rendszer backup csinálva?

(#82116) zetecR válasza Jarod1 (#82115) üzenetére


zetecR
addikt

Szerintem nem... :D

Fáradt voltam, és rosszul értelmeztem, mire kattintot.
Fogta és lefrissítette a rendeszert W11-re.
De minden rendben, csak a taskbart kellett visszacsinálnom W10 style-ra.

(#82117) Jarod1 válasza zetecR (#82116) üzenetére


Jarod1
addikt

az én is vissza alakítottam, meg az órát Atomic alarm hoz

(#82118) wwenigma válasza szmolcsi (#82110) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Szerintem teljesen jó a W11, Classic Shell-lel van régi launcher így szinte semmi különbség nincs.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#82119) szmolcsi válasza wwenigma (#82118) üzenetére

Neked de itt 10-emberből 9 még a 10-et se tudja használni , és fárasztanak hogy a sulinetes gépre 11-et lehet-e rakni , de fejleszteni egy se akar !!
Aztán a lófogáson és hasonló oldalakon vesznek ezer éves core2-es gépeket win10-el vagy 11-el hogy ők mekkora flájerek :W :W :W

**Kedvenc állatfajom a napokig nem válaszoló de minden nap többször belépő majmok !!!**

(#82120) F.B.I. válasza szmolcsi (#82119) üzenetére


F.B.I.
veterán

Borsod, mit vártál? Amikor fürdés közben a strandon, papucsainkat lopják 2023-ban!?! :F :W
Nagyon kis rétegnek van itt pénze gépet fejleszteni…a Hell alkalmazottakat, meg nem érdekli. :N

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#82121) HookR válasza F.B.I. (#82120) üzenetére


HookR
addikt

"...a Hell alkalmazottakat, meg nem érdekli."
Ezt a részt hogy érted?

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#82122) szmolcsi válasza F.B.I. (#82120) üzenetére

Én semmit hiszen 15-éve ezt csinálom :C

**Kedvenc állatfajom a napokig nem válaszoló de minden nap többször belépő majmok !!!**

(#82123) nézzbe


nézzbe
aktív tag

[RTX3070] eladó ha érdekel valakit :) miskolc és környékén szállítás is megoldható

(#82124) benvolio


benvolio
őstag

Keresek Alesis Multimix 4 USB FX keverőt és álló mikrofon állványt (Óccón jeligére :) ).
Üdv!

(#82125) pusi1981


pusi1981
aktív tag

Sziasztok!

Eladó Sarok Étkezőgarnitúra Bamberg W Wotan Tölgy Dekor. Huzat Falcone 68 S.Szürke.
Asztallal székekkel.
Sarok méret kb. 124/164 cm.

Az étkező vadonatúj!!! Összerakva derült ki,hogy túl nagy nekünk.
Az oldalak variálhatóak !!!

Ára: 100.000 ft.

Érd: +36501062139 , vagy itt üzenetben!

(#82127) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Sziasztok! Keresek egy akarmilyen alis low budget projektort man jelleggel. Felbontás mindegy, kotta szoveg kivetitesere kell csak. Lenne valakinél esetleg?

(#82128) jFox válasza Bull Boss (#82127) üzenetére


jFox
őstag

A Banggood-on 10k körül van most 320p-s.
Bakeey VP2 Mini Projector Wired Mirroring Handheld Projection 320P 150 ANSI Lux Portable Cinema EU

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#82129) Bull Boss válasza jFox (#82128) üzenetére


Bull Boss
senior tag

háát jah, csak holnapra kéne :U

(#82130) F1r3b1rd


F1r3b1rd
tag

Reolink ip-s biztonsági kamerákat használ valaki nem saját gyártmányú felvevővel? Rögzítőt akarok venni hozzá, de mint a mozgásérzékelésre rögzítés nem minden típussal működik a sajátján kívűl.

Más: 12V -s táp 2x 0,75ös vezetéken küldve mekkora távon használható 11,5V esésig?
Hülye vagyok az áramhoz

(#82131) jFox válasza F1r3b1rd (#82130) üzenetére


jFox
őstag

Az Onvif szabványt tudja ez a kamera? Mert akkor mennie kell bármelyik Onvif -es rögzítővel. :K

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#82132) WildBoarTeam válasza F1r3b1rd (#82130) üzenetére


WildBoarTeam
aktív tag

Annyira én se értek hozzá, de szerintem a tápegységtől is függ sok minden. Pl. mennyi áramot ad le táp, illetve a készüléknek mennyi kell, amit üzemeltetni akarsz rajta?
Gondolom nem sima dugasztáp, mert annak a kábele, szerintem max 0,25-0,5mm2.

Mi rádiókhoz POE-san juttatjuk el a tápot (10-50m) és inkább már csak akkor van gond, ha a táp megadja magát, akkor esik be 12V alá a feszültség.

blabla

(#82133) Gus válasza F1r3b1rd (#82130) üzenetére


Gus
aktív tag

Válasz a másra.
Azattólfügg, hány éves a kapitány?
Mekkoranemmindegy az áram. Ha sok akkor kevésen, ha kevés, akkor sokon. [link]

(#82134) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Esetleg nincs valakinek valami olcsó pcie-s videokártyája?

-passzív hűtés
-vga csatlakozó
-működjön

Nem ad képet a gép ezért gondolom a vga a ludas.

Egy ATI 5450 1Gb helyére kellene.

(#82135) F1r3b1rd válasza jFox (#82131) üzenetére


F1r3b1rd
tag

Papíron Onvif 2.1, de panaszkodtak rá hogy nem működik vele a mozgásra rögzítés csak a folyamatos(Hikvision, Dahau typusoknál is, de ismeretlen kínai rögzítővel meg megy).
WildboardTeam, Gus

Jogos, lemaradt a lényeg : 12V 5 A kameratáp
Papíron 12V 1A/kamera, vagy 48V POE.

3db IP kamerát szeretnék megtáplálni vele, amik egyenként kb 30 méterre lesznek elhelyezve a betáptól(nincs közelebb áramvételi lehetőség). A kamerák tudnák a POE opciót is lan kábelben, de nem tudom pontosan melyik típus az, ami bírja is(cat5e v cat6, sodrott v tömör réz, árnyékolt v sima).

Emiatt is áll a projekt, mert ha nagy a feszültségesés ekkora távon, akkor mindenképpen POE rögzítőt kell vennem, ami kicsit többe fáj.
Sima rögzítők poe nélkül 50 körül indulnak + ha kell egy poe betáp 18 körül vagy az erre képes nrv a gyártótól 90 körül.

(#82136) Zola007


Zola007
veterán

Tapasztalt, nem kapkodós, munkájára igényes, megfelelő szerszámokkal dolgozó
profi burkolót tudtok ajánlani?

olyan embert keresek, akinek nem okoz gondot az alapszintű mértan (párhuzamos, függőleges, derékszög és társai), másrészt megfelelő minőségű és színvonalú szerszámokkal rendelkezik ahhoz hogy igényes és precíz munkát adjon ki a kezéből. :R

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#82137) F.B.I. válasza Zola007 (#82136) üzenetére


F.B.I.
veterán

Van ilyen de nem ma fog ráérni. :(

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#82138) Wiz Khalifa válasza Zola007 (#82136) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Az a gond az ilyen szakikkal (ismerősöm a leÍrtaknak megfelel) hogy nagy a váró lista. Tudtommal ismerősöm is az évre már be van táblázva.

Smoke some weed nigga!

(#82139) jFox válasza F1r3b1rd (#82135) üzenetére


jFox
őstag

Vannak kamera típusok, amiben őmaga érzékeli a mozgást. Az újabbak már meg tudnak különböztetni embert, járművet, a kutyától, macskától. De ha a rögzítő tud mozgásra indítani rögzítést, akkor nem feltétlenül a kamera érzékelőjét használja.
Viszont a mostani kamerák már tudna H265 tömörítést, amivel nincs olyan nagy helyigenye a folyamatos rögzítésnek sem. 3 kamera egy 1Tb disk-re simán ráférhet 1 hét is. Plusz biztos nem maradsz le semmiről. :K

A PoE az szabvány. Elmegy bármilyen normális minőségű csavart érpáras kábelen. 100-120m ig stabil. Létezik olyan switch, amivel akár 200m-re is eljuttatható a táp vele. Szerintem, ha már tudja a kamera, értelmesebb megoldás,mint vinni még egy kábelt a 12v-nak.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#82140) WildBoarTeam válasza F1r3b1rd (#82135) üzenetére


WildBoarTeam
aktív tag

Inkább PoE-n vidd, stabilabb szerintem és nem mellesleg tényleg nem kell két vezetéket kihúznod (bár csinálhatod "fapadosan", hogy PoE-n kiküldöd a tápot, a végén meg szétválasztod ismét, akkor is egy kábel kell, viszont nem fogja lekommunikálni a switch és a kamera, hogy mennyi táp kell neki, annyit kap az eszköz, amit a PoE kiküld...sajnos simán alul tervezhető).
Kábelből érdemesebb a tömört választanod, Cat5e-nél semmiképp se akarj lentebb menni.

Itt egy rövid leírás videóval, hátha segít valamit.

blabla

(#82141) F1r3b1rd válasza jFox (#82139) üzenetére


F1r3b1rd
tag

Nem értek hozzá, csak mostanában kezdtem olvasgatni, hogy megérkeztek az IP kamerák.
Papíron tudja is ezeket a megkülönböztetéseket, igaz csak h264 tömörítéssel.
Mintha azt olvastam volna, hogy NRV a góré a beállításokat tekintve.
A tárhely méret nem lenne érdekes.
Mivel az elhelyezést tekintve sajnos csak egyetlen helyre tudom eltenni a rögzítőt, ahol éjjel is simán hallom, ezért lenne jó elkerülni a folyamatos hdd motorhangot(zavar).
Emiatt meg nem fogok belső falakat vésni + kb 40 cm vasbetont átfúrni az emelt felé egy új csőnek(a meglévőkben már nincs hely, nem kábelvastagságra lettek tervezve anno, mint a mostani szabványok). A mellette lévő helységek meg kilőve a pára + a nagy meleg miatt.

WildBoarTeam
Köszönöm, megnézem majd a videót.
Meggyőztetek, akkor marad a POE táplálás.
Hamár kábel: egyik ismerős szólt h tud szerezni nekem bontott Cat7-es kábelt(vmi cégnél cserélik).
A csatlakozója ennek mennyivel nagyobb mint a sima cat5e ?

(#82142) mezis válasza F1r3b1rd (#82141) üzenetére


mezis
nagyúr

Én mostanában installáltam két ilyen kültérit meg egy hasonló Xioami beltérit. Mind WiFi- kapcsolódik a routerhez, van saját micro SD kártya hely és a Xioami felhőjébe rögzít.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#82143) gaben1117


gaben1117
senior tag

Sziasztok!

Miskolcon tudok valahol autóra tetőboxot és tetőcsomagtartót bérelni?

Google nem nagyon dob semmit.

Köszi :R

(#82144) jFox válasza F1r3b1rd (#82141) üzenetére


jFox
őstag

El kell keseritselek, a winchester folyamatosan forog a rögzítőben, ha rögzít, ha nem.

A cat7-es kábellel az lesz a baj, hogy vastag. Nem fogsz tudni dugót rányomni. Lehet hozzá venni szerelvényeket, jó drágán...
A catX nem a minőségre utal, hanem az átviteli szabványra. A Cat5 100Mbit, a Cat5e 1Gbit, a Cat6 szintén 1Gbit, a Cat6a 10Gbit, és a Cat7 szintén 10Gbit.
Egy sima Cat5 kabel bőven elég kamerához, arra kell figyelni, hogy rézből legyen. Vannak a piacon olcsón olyan (főleg kínai) kábelek, ami alumíniumból készült, csak be van vonva valamivel, amitől réznek tűnik. Ezek messziről kerülendők!

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#82145) F1r3b1rd válasza jFox (#82144) üzenetére


F1r3b1rd
tag

Egy konkrét kábel gyártót/típust tudnál ajánlani?

(#82146) WildBoarTeam válasza F1r3b1rd (#82145) üzenetére


WildBoarTeam
aktív tag

pl. bitner tömör réz

blabla

(#82147) HookR


HookR
addikt

Teleszkópos ágvágóban elszakadt a kábelsodrony. Miskolcon hova érdemes vinni megjavíttatni?

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#82148) PLaci58


PLaci58
őstag

Érdekel valakit egy használt, tetőcsomagtartóra szerelhető kerékpártartó?

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#82149) HookR


HookR
addikt

Gigabyte GTX 1070 Mini ITX OC 8G-t vegyetek.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#82150) WildBoarTeam válasza HookR (#82147) üzenetére


WildBoarTeam
aktív tag

Kérdezz be a búzán a "fűnyírós" boltba, ott mindent is árulnak, lehet van sodronyuk.

blabla

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.