Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#82501) cocka válasza PLaci58 (#82500) üzenetére


cocka
veterán

Attól függ melyik márka.

(#82502) Jarod1 válasza Bull Boss (#82498) üzenetére


Jarod1
addikt

Szia ,Olvastam hogy laptopod meghalt!

Lenne 1 ami az enyém:

[link]

(#82503) PLaci58 válasza cocka (#82501) üzenetére


PLaci58
őstag

Ooops, Zewa.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#82504) Vangelis válasza Bull Boss (#82498) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nekem van HP elitbook.
Tálan hirdetem is.

Milyen kategória kellene?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#82505) elistvan válasza PLaci58 (#82500) üzenetére


elistvan
senior tag

Örülj neki van amelyik csak 80-as. A jelenség neve fordított infláció. Mikor nem az áron, hanem az anyagmennyiségen spórol a gyártó. (kevesebb a kóla a flakonban az ár változatlan, vagy a táblás csoki is régen 100g-osak voltak ma már 80-85g 450 helyett 375g-os a nagy poharas tejföl és társai stb...)

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#82506) cocka válasza elistvan (#82505) üzenetére


cocka
veterán

Az külön fantasztikus tejfölöknél, fogkrémeknél vagy egyéb sűrűbb anyagoknál, hogy egyik tömeget ír rá, a másik űrtartalmat. A sűrűséget meg majd én számolom ki ugye? Vicc. Újabban van olyan gyártó, amelyik már mindkettőt feltünteti.

Kólánál valami ilyesmi rémlik, de sose veszek ilyen nagyokat (meg kb. semmilyet se már):

2 literről 1.75-re
2.5 literről 2.25-re.

(#82507) szmolcsi válasza cocka (#82506) üzenetére

Ma vettem már csak 1.5L és az ára csak drágább !! :W

**Kedvenc állatfajom a napokig nem válaszoló de minden nap többször belépő majmok !!!**

(#82508) HookR válasza szmolcsi (#82507) üzenetére


HookR
addikt

Maguk a gyártók szoktatnak le az egészségtelen termékek fogyasztásáról és még a zsebedben is több marad. ;]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#82509) cocka válasza HookR (#82508) üzenetére


cocka
veterán

Bocs, de hadd kérdezzem már meg, mikor volt bármelyik gyártó érdeke, hogy egészséges termékeket gyártson, ráadásul "olcsón"?

Mert ha bemész egy vélhetően tényleg egészségesebb cuccokat áruló boltba, akkor az ott nagyon zsebbe nyúlós.

Egy gyártót hol érdekel az emberek egészsége? Pénzt akar, nem egészséges embereket. Gyógyszeripar, élelmiszeripar ebből a szempontból egy kutya. Ne halj meg, mert akkor nem termelsz profitot, csak szimplán legyél beteg, de az jó sokáig!. :D Szerintem kéz a kézben járnak. Az élelmiszeripar asszisztál ahhoz, hogy az emberek a gyógyszeriparra is rászoruljanak. Ennyi.

(#82510) cocka válasza HookR (#82508) üzenetére


cocka
veterán

Nem kéne gyereknek nézni a fogyasztókat. Tehát attól még, hogy eladják azt a parasztvakító dumát, hogy az édesítőszereknél ártalmasabb a cukor (amit ugye már lassan évtizedek óta fruktóz-glükózsziruppal helyettesítenek, mert olcsóbb), ezért mindent telenyomunk édesítőszerrel, ettől még cseppet sem lesz egészségesebb.

Kedvenc példám: light majonéz

Eredeti majonéz: sok zsiradék, kevés cukor (nem annyira hizlal)
Light majonéz: kevesebb zsiradék, több cukor (jobban hizlal)

Vagy a chipses hiszti, hogy úristen milyen zsíros, olajos, de csak az a mumus meg a só, arról mély hallgatás van, hogy a rajta lévő porok hány kg cukrot tartalmaznak.

Egy időben Martos Éva volt a sózás hisztikirálynője. Úristen, hát ki kell tiltani a menzákból a sót, azt egy francot! Azért a sótlanság meg az elsózás közt vannak még fokozatok.

(#82511) szmolcsi válasza HookR (#82508) üzenetére

A Tonic-ról még nem hallottam hogy káros lenne .... :F ez nem agyon cukrozott kóla !!

**Kedvenc állatfajom a napokig nem válaszoló de minden nap többször belépő majmok !!!**

(#82512) cocka válasza szmolcsi (#82507) üzenetére


cocka
veterán

Penny & Lidl

Tipikus, hogy se a Penny-nek, se a Lidlnek nincs webáruháza.

Ja igen ez a másik vicc, amikor egy üzletlánc annyira sóher, hogy még a házhozszállítós témát is egy foodorára bízza.

Spar

Auchan

Ecofamily

Na ott se voltam még soha, valahogy nem esik útba, de állítólag olcsó. Ennyit a 2 literes kiszerelésekről. :P

(#82513) bnorci71 válasza cocka (#82510) üzenetére


bnorci71
addikt

a só hisztihez
vissza kellene nézni a történelembe, a só valamikor fizető eszköz volt miért? mert szükséges a szervezetnek.
és emlékezni kellene az általános iskolai tananyagra, mi is a só és mit árulnak só néven a boltokban
mi okoz nagy mennyiségű túladagoláskor azonnali szívleállást

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#82514) LaciMc82


LaciMc82
aktív tag

:)
[link]

Tiszta hülye aki nem normális

(#82515) cocka válasza LaciMc82 (#82514) üzenetére


cocka
veterán

Mi az a Yettel izé a háttérben? A médiaboxuk?

(#82516) bear_ válasza bnorci71 (#82513) üzenetére


bear_
aktív tag

Azért volt értékes, mert az egyetlen tartósítószer volt, nem azért mert akkora mennyiségben lenne rá szüksége a szervezetnek.

(#82517) LaciMc82 válasza cocka (#82515) üzenetére


LaciMc82
aktív tag

Igen az :)

Tiszta hülye aki nem normális

(#82518) Caldera válasza bnorci71 (#82513) üzenetére


Caldera
aktív tag

Konyhasó - NaCl
Boltokban árult szemét - KCl (kálisó) - műtrágya alapanyag
A kálium közvetlenül szívbe adva azonnali szívleállást okoz, így csak apránként mérgezik a népet. Vajon miért van annyi keringés problémás beteg? :F

[ Szerkesztve ]

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#82519) icemad válasza cocka (#82512) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Lidl-nek van, csak nem Magyarországon.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#82520) cocka válasza icemad (#82519) üzenetére


cocka
veterán

Miskolci topicban nyilván Magyarországról írok.

De mint írtam nekem az sem meríti ki a webáruház fogalmát, amit pl. a Penny csinál, hogy saját webshop nincs, válogasd össze a foodorán, hogy mit akarsz és még a szállítást is ők végzik. Magyarul semmi közünk hozzá, de ha már van egy ételfutárcég átadjuk neki a munka oroszlánrészét és akkor a "webshop" letudva.

Íme egy kis körkép arról, hogy mely üzletláncok méltóztatnak saját maguk megszervezni Miskolcon is, akár a romlandó élelmiszerek kiszállítását:

Auchan: nem szállít (nem romlandót is csak GLS-sel)
Spar: nem szállít ill. ez is kiszervezett
Tesco: szállít, saját autóval
Penny, Lidl : még saját webáruháza sincs
Coop: Állítólag országos kiszállítás van, amit Sprinterrel meg GLS-sel oldanak meg, arra azért kíváncsi lennék, hogy a hűtést hogy oldják meg. Vagy hogy mondjuk a tojást hogyan védik a sérülésektől stb..
Aldi: nem szállít
Ecofamily: ez is csak nem romlandót szállít

Mikor beindult a maradj otthon kampány, gyakorlatilag a Tescora is 1 évet kellett várni, mire lehetővé tette bármilyen (vagy akkor úgy írom, hogy romlandó) élelmiszernek a szállítását. Előtte csak az előre összeállított száraztészta-liszt stb.. kombócsomagokat lehetett rendelni.

Szóval lehet, hogy Bp.-en ez szépen hangzott, hogy maradj otthon, majd mi házhoz visszük azt is, amit meg se rendeltél, itt vidéken, ha 2020 márciusa és kb. 2021 ősze közt akartál bevásárolni, fel kellett emelned a segged és kénytelen voltál többnyire kimozdulni, ha nem konzervszarokkal akartál jóllakni.

(#82521) wwenigma válasza Caldera (#82518) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

"Boltokban árult szemét - KCl (kálisó) - műtrágya alapanyag"

Kivancsi lennék hogy hány boltban árult só ez...szerintem egyik sem. Az meg hgoy szívbe adva mit okoz...a levegő véráramba kerülve halált okoz , mégis belélegezzük. :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#82522) Caldera válasza wwenigma (#82521) üzenetére


Caldera
aktív tag

Akkor ajánlom figyelmedbe a sók csomagolását, egyértelműen rá van írva több gyártmányra, hogy kálium-klorid. NaCl összetevő még csak kis %-ban sincs rajtuk feltüntetve.
Alapesetbe a levegő nem kerül a vérbe, de a kálium bekerül a szervezetbe. :F

[ Szerkesztve ]

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#82523) wwenigma válasza Caldera (#82522) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

KCl-t sem közvetlenül szívbe viszed be. Sókat megnézem majd.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#82524) bnorci71 válasza wwenigma (#82523) üzenetére


bnorci71
addikt

nem is szívleállást okoz kis mennyiségben hanem a magas vérnyomás okozója is lehet
A szervezet egyébként minden sót kiürít magából és a mellékvese vesz vissza annyit amire szüksége van, tehát hiába eszel sósan semmi bajod nem lesz.

Érdemes végignézni a polcon mi is van a sós zacskóban

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#82525) Ereshkigal válasza bnorci71 (#82524) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Én ma megnéztem a boltban többféle sót, mindre az volt írva: asztali só. :U

(#82526) AtHoS válasza Ereshkigal (#82525) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én szekrényben tartom, nekem azok nem jók ;]

read-only mode on the forum

(#82527) wwenigma válasza Ereshkigal (#82525) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Én is, ami itthon van "tengeri só" és emlékeim szerint boltokban sem láttam még KCl-t emberi fogyasztásra...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#82528) PLaci58 válasza wwenigma (#82527) üzenetére


PLaci58
őstag

A konyhasó 99% NaCl.
Létezik nátriumcsökkentett só, abban kb. 30% KCl van, de ez fel is van rajtuk tüntetve.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#82529) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Mini display port / Hdmi átalakítót keresek, ha lehet gyári Lenovo-t. :R

(#82530) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Kis méretű m.2 ssd-t keresnék man jelleggel :R

(#82531) mzso válasza cocka (#82510) üzenetére


mzso
veterán

"mindent telenyomunk édesítőszerrel, ettől még cseppet sem lesz egészségesebb."

De nem lesz energiatartalma, vagy sokkal kisebb lesz. Az egészségesség meg attól függ, hogy mennyit vedelnek belőle.

"Eredeti majonéz: sok zsiradék, kevés cukor (nem annyira hizlal)
Light majonéz: kevesebb zsiradék, több cukor (jobban hizlal)"

A zsírban kétszer annyi energia van mint a cukorban.

(#82532) mzso válasza Caldera (#82518) üzenetére


mzso
veterán

Káliumra is szüksége van a szervezetnek, ráadásul mennyiségben az a a második nyomelem a nátrium után. De a kálium klorid alapu sók kamuk, mert a szabályok nem engedik sóként árulni. Egyszer a Norbi só kapcsán olvastam utána. Hogy miért engedik a nyilvánvaló hazugságokat az meg egy jó kérdés.

(#82533) Relo


Relo
tag

Am4 hátlapi hűtő rögzítő lemeze nincs valakinek eladó?

(#82534) mzso válasza bnorci71 (#82513) üzenetére


mzso
veterán

"vissza kellene nézni a történelembe, a só valamikor fizető eszköz volt miért? mert szükséges a szervezetnek."
Emberi hülyeség miatt, mint ahogy a fényesen csillogó fémek is.. Egy nem abnormális étrend mellet nincs szükség külön só hozzáadására az ételekhez.

[ Szerkesztve ]

(#82535) cocka válasza mzso (#82531) üzenetére


cocka
veterán

De sokkal több ideig is tart, hogy energia legyen belőle, mint akár az összetett cukrokból.

Jó mondjuk én fordított szemszögből nézem, mert én meg hízni nem tudok. Akinek súlyfeleslege van és egész életében azzal küzd, hogy hogy tudna tőle megszabadulni, ez soványaknál fordítva van: a 3 deka hízást is leadod egy rosszabb időszakodban. :D

Igen azért is szar a sok édesítős cucc, mert amikor arról szól a sztori, hogy kmeket gyalogolsz és szeretnéd visszapótolni az energiát, a kommersz sportitaloknak is jó ha 10-20%-ában van cukor. A többi mind édesítős.

(#82536) cocka válasza mzso (#82534) üzenetére


cocka
veterán

Kivéve ha nem lett megsózva eléggé. Mert a sótlan kaja nem is ízletes. Ezzel persze nem azt akartam mondani, hogy mindent reflexből sózok, hanem hogy ha sótlan a cucc, akkor muszáj sóznom.

(#82537) jFox válasza Relo (#82533) üzenetére


jFox
őstag

Ha ilyenre gondolsz tuti van nekem egy. :K
Napközben megkeresem.

@ Bull Boss #82530 mennyire kicsi kell? NVME vagy NGFF?

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#82538) Relo válasza jFox (#82537) üzenetére


Relo
tag

Igen ilyen kellene. :R

(#82539) Bull Boss válasza jFox (#82537) üzenetére


Bull Boss
senior tag

irtam privátban :R

(#82540) Atesz08


Atesz08
tag

sziasztok. segítséget szeretnék kérni. laminált padló (8mm -es) vágót tudna -e kölcsönadni valaki. minimális használatnak lenne kitéve, mert csak pár lapot tennék fel a falra. előre is köszönöm !

(#82541) jFox


jFox
őstag

Eladó holmik.
Köszönöm ha megnézed! :R

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#82542) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok. Ps5 Spider man 2 bontatlan lemezes játék érdekelne valakit áron alul? Helyileg Arnóton. Fiam kettőt kapott a névnapjára.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#82543) jFox


jFox
őstag

Sziasztok!

Nem tudja valaki hol lehet pala méretű plexi-t venni? Vagy vágatni pala méretűre? Ilyesmi kellene [link]

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#82544) fila válasza jFox (#82543) üzenetére


fila
senior tag

Macso Kft.

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#82545) misu


misu
aktív tag

Hy!

MACSO +1

Szép napot!

Bye!

Bűn az élet.

(#82546) jFox válasza misu (#82545) üzenetére


jFox
őstag

Köszönöm mindkettőtöknek!
Ott vágnak vagy van készen?

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#82547) zetecR válasza jFox (#82546) üzenetére


zetecR
addikt

Legjobb esetben csak vágatnak, de a pontos vágás most nem nagyon megy...
Ha adsz pontos méreteket, vágatok neked. 1db kell?

(#82548) jFox válasza zetecR (#82547) üzenetére


jFox
őstag

Igen 1db. :K Normál pala méretű, majd este le mérek egyet. Vagy tudok adni mintát.
:R

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#82549) F1r3b1rd


F1r3b1rd
tag

Sziasztok !

Kollégámnak lehalt a mobiljában elvileg az alaplap(töltést azt veszi).
A rajta tárolt képeket ki lehet még valamilyen módon menteni, vagy az is kuka ?

Kézi mentés külső adattára sose csinált, szóval csak a telón vannak meg a cuccai.
Természetesen az automatikus szinkronizáció is le van tiltva, mert minek..

(#82550) icemad válasza F1r3b1rd (#82549) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Bár írtad, hogy a szinkronizáció kivolt kapcsolva, de én megnézném a Google fotókat. Hátha. Feltéve, ha androidos mobilt használt. Mobilra mentett mindent? Nem volt micro SD a telefonban?

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.