Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#65001) Red_Bull


Red_Bull
aktív tag

PS3 játékok:

Gran Turismo 6:.......3000 Ft
GTA 5:.....................3500 Ft
EA Sports MMA:......2000 Ft
FIFA 14:...................2000Ft

A játékok Németországban lettek vásárolva, úgyhogy a dobozokon hátul a szöveg, és a játékok papírjai német nyelvűek, de a játékok nyelve természetesen angol, a fifánál pedig magyar is van.

Aki egyben elviszi őket annak csak 6 (!) ezer forint a 4 játék!

(#65002) Penndragon


Penndragon
tag

Sziasztok!

Mennyire vagytok otthon a SCSI vinyókban? Adott egy régi SCSI HDD, adatokat kéne lementeni róla és ehhez kellene egy SCSI - IDE (USB) átalakító. Nem igazán akarok egy ilyenre befektetni, de ha valakinek van szívesen "kikölcsönözném". A HDD tartalma, ha minden igaz OpenVMS, szerintetek GHOST vagy egyéb programma lehet ezt másolni/klónozni ?

Tanácsokat előre is köszönöm!

A kreativitás csak a tudás pótlása improvizációval.

(#65003) Wiz Khalifa válasza Diokhan (#65000) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Ram, HDD, ODD hiányában komplett.

De miért lényeges ez? :DDD

Smoke some weed nigga!

(#65004) Diokhan válasza Penndragon (#65002) üzenetére


Diokhan
addikt

Én egyszerűbb megoldásnak látom, ha van egy barátod vagy valaki, akinek van egy régebbi PC-je otthon és még működőképes. Abba bele kell tenni a winyót és vinni egy másik adathordozót, amire a cuccot lemented. Én pl még soha nem találkoztam SCSI-USB átalakítóval.

(#65003) Wiz Khalifa : Semmiért, csak kérdeztem.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#65005) Wiz Khalifa válasza Diokhan (#65004) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Jah. :)

Smoke some weed nigga!

(#65006) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Keresek:

2GB DDR2 800MHz ram
DVI PCIe kivezetést
E7600 CPU

Ajánlatok PM-be jöhetnek! :R

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#65007) diablo1984 válasza Wiz Khalifa (#65006) üzenetére


diablo1984
veterán

A HP-be keresed? E8300-as nem érdekel bele? dvi kivezetésem is van, szintén HP-ben volt.....

(#65008) --ka válasza diablo1984 (#65007) üzenetére


--ka
senior tag

A DVI kivezetés engem is érdekelhet - némi kp-t is tudok áldozni rá! :D
(Műszaki elvárás: Intel G31 és/vagy G41 chipsettel legyen kompatibilis - nem HP-be lenne, akár több darab is; 2-3.)

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#65009) Wiz Khalifa válasza --ka (#65008) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Már rárepültem. :)

Smoke some weed nigga!

(#65010) --ka válasza Wiz Khalifa (#65009) üzenetére


--ka
senior tag

Nem baj, hátha van másnak - vagy talál még!? ;)

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#65011) diablo1984 válasza --ka (#65008) üzenetére


diablo1984
veterán

Ez hp-ben volt, valami intel integrált vga dvi bővítője, nem tudom mivel tud mèg kompatibilis lenni, másban mèg nem próbáltam.

(#65012) Wiz Khalifa válasza --ka (#65010) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Ha netán nem menne az én HP-ba akkor majd átpasszolhatom neked. :)

De Ivanh-nak is van 3db. :)

Smoke some weed nigga!

(#65013) --ka válasza diablo1984 (#65011) üzenetére


--ka
senior tag

A G31 és a G41 is valami Intel integrált VGA! :D
Viccet félre; ha van még ilyen add on kártyád, mondd mit kérsz és lehet hogy meg tudunk egyezni! :R
Egyet elhozok (már ha van egyáltalán még egy) és ha jó a több (már persze, ha..) is jöhet! :R

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#65014) --ka válasza Wiz Khalifa (#65012) üzenetére


--ka
senior tag

Köszi és köszönöm a tippet is; Ivanh-nal is jó rég bizniszeltem már!

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#65015) Wiz Khalifa válasza --ka (#65014) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nekem sajna azért nem kell az övé mert van egy olyan hülye szokásom hogy ha már full gyári a HP gép amim van akkor a gyári DVI kivezetés legyen benne amivel lehetett kérni régen. És az a fajta Silicon Image ami diablonak van az olyan. :)

Smoke some weed nigga!

(#65016) diablo1984 válasza --ka (#65013) üzenetére


diablo1984
veterán

Csak 1 db van, nem gyűjtöttem őket. Hp dc 7800 cmt-ben volt, nem tudom mifèle benne az intel vga, de működött, de eszi az az újabb karikat is ès most egy 260x figyel benne. Èn Debrecen mellől írkálok, csak ezèrt nem mennèk Miskolcra, így a posta maradhatna. Ivanh hátha jár mèg arra, bár emlèkeim szerint talán dunántúlra cuccolt át?

(#65017) Penndragon válasza Diokhan (#65004) üzenetére


Penndragon
tag

Én nem igazán találkoztam olyan régi apalappal (pedig 98 óta van gépem) amibe lett volna SCSI vezérlő. SCSI vezérlő PCI-os kártyát már láttam, de gondolom olyan sincs senkinek... :(

A kreativitás csak a tudás pótlása improvizációval.

(#65018) Wiz Khalifa válasza Penndragon (#65017) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Van vagy 2-3db ha még meg van, de nem tudom az milyen SCSI kártya, pontosabban a vezetéke mert van pár SCSI HDD-m aminek mindnek másfajta csatija van.

Smoke some weed nigga!

(#65019) tux74


tux74
csendes tag

Eladó:

Samsung EVO+ 32GB MicroSD - 4400Ft
i3-4000M laptop processzor 4000Ft

[ Szerkesztve ]

(#65020) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Nincs valakinek kölcsönbe egy teszt erejéig egy Q6600-as procija? :)

Smoke some weed nigga!

(#65021) jFox válasza Wiz Khalifa (#65006) üzenetére


jFox
őstag

2x1Gb is megfelel?

Penndragon: annó volt olyan SB16 hangkártya, ISA buszos, ami volt SCSI vezérlő. Nekem is volt valamikor, de már vagy eladtam akkor vagy kidobtam. :K

--Ka: valahol van nekem is ilyen DVI kivezetés, egy időben kínálgattam itt a fórumon is, de akkor a kutyának nem kellet. Lehet már kidobtam. Most meg milyen kelendő lett. :DDD

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#65022) --ka válasza jFox (#65021) üzenetére


--ka
senior tag

Ja, konjunktúrája van!:D
Ivanh már küld kettő (feltehetően) megfelelőt, de még egy jó lenne.

[ Szerkesztve ]

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#65023) --ka válasza Penndragon (#65017) üzenetére


--ka
senior tag

Ha nagyon nem boldogulsz és nem élet-halál sürgős, akkor van valahol kábellel egy Adaptec PCI-os 2940-es(?) vezérlőm. Nem tudom, hogy az jó lehet-e. Jövő hétre elő tudom kotorni, hamarabb nem. Kölcsönbe megkapod, ha vigyázol rá! :D

Vagy berakom egy gépbe és hozod a HDD-t, meg valami másik tárat és mentünk.

[ Szerkesztve ]

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#65024) Jarod1 válasza Wiz Khalifa (#65020) üzenetére


Jarod1
addikt

intel core2 6600 2.4 Gz?

(#65025) Wiz Khalifa válasza jFox (#65021) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Csak 1x2GB. :)

(#65024) Jarod1:
Csak E7600 semmi más. :)

Smoke some weed nigga!

(#65026) Vangelis válasza Wiz Khalifa (#65025) üzenetére


Vangelis
nagyúr

q6600 at írtál nem? ...

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#65027) Wiz Khalifa válasza Vangelis (#65026) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Bocs. Benéztem. :DDD

Azt hittem a (#65006) számú HSZ-emre írt. :)

A Q6600-at már megtaláltam a tesztre, holnap megyek érte. Így az nem aktuális.

Smoke some weed nigga!

(#65028) Sunsetjoy


Sunsetjoy
tag

Én SCSI vezérlőt utoljára 1999 körül láttam gépbe szerelve, csak épp Amiga 2000-esben :)

A Google csak akkor az igazi barátod, ha értesz angolul :) | http://sunsethungary.atw.hu/

(#65029) --ka


--ka
senior tag

Eladó:
- Intel Pentium Dual Core E5400 2,70GHz/2M/800 Costa Rica, sSpec: SLGTK, 1500,- Ft/db, 2 db van.
Alku képes! ;)

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#65030) Depression


Depression
veterán

Komolyan mondom, egyszer végignézem, hogy a nicknevek alatt milyen gépek vannak felsorolva.
Siralmasnak találom, hogy csak 10+ éves dolgokat hírdetnek, és keresnek itt az emberek.
Tudom, sötét Borsodról van szó, de akkor is! Ennyire???
Az elmúlt 50 hsz-ben legalább 2 olyan dologról volt szó, amit nem tudtam felkínálni, mert az utolsó előtti költözésem során a kukában landolt.
Ezzel most nem titeket minősítelek, mert gondolom ti álltok kapcsolatban azokkal, akiknek ilyenekre van igényük. De minden ilyen hsz. után majd megszakad a szívem.
Nem rakom off-ba, mert örülnék, ha azzal lenne tele a topic, hogy 7700k-t cserélnék ryzenre, vagy samu 7 eladó, mert már unom.
És most nem vicc, ingyen, és bérmentve vittem innen megvásárolt cuccokat barátnak, ill. az itt meghírdetett cuccoknál jobbat ingyen egyetemi koleszba.

Kívánom, hogy ti is így gondoljátok majd, és nem 200Ft haszonért akartok itt hírdetni. Illetve olyan vásárlókat, akik a minőségre vágynak majd.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#65031) --ka válasza Depression (#65030) üzenetére


--ka
senior tag

Sokáig gondolkodtam, hogy válaszoljak-e. Több okból is. Nem közvetlenül nekem írtad, de közvetlenül az én hozzászólásom után van. Másodszor nagyon nem értek Veled ugyan egyet, ugyanakkor nagyon érteni vélem, hogy mire is gondolsz. Szerintem több dolgot kevertél össze hozzászólásodban, amiket külön-külön kellene tárgyalni.
Haszon - na, azt én még nem realizáltam itt 10 éves pályafutásom alatt egyszer sem. Nekem ez hobbi és hobbiból segítek másoknak és mivel 23 évvel ezelőtt építettük a tankörtársammal az első PC-met, azóta összegyűlt ez-az. Sajnos gyűjtögető típus vagyok, ki nem dobok jóformán semmit - jó lesz az még valamire vagy valakinek, akár ajándékba - és lásd, tényleg.

7700K-m sosem lesz, mert nem érdekel - szerencsére meg tudnám venni, ha akarnám.

Konfig - a legújabb - a többi mellett: Nanoxia Deep Silence 4 házban Super Flower Leadex Silver 550W táp, Asus B250-es alaplap, 2×4GB RAM, egyelőre G4500 Pentium, de itt van a polcon már a G4560 csak a WIn7 támogatás hiánya miatt arra vár, hogy befejezzem az aktuális határidős munkámat és bekerül az Adata SSD Win10 társaságában.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#65032) diablo1984 válasza Depression (#65030) üzenetére


diablo1984
veterán

Én sem a lagújabb generációt használom, bár volt nekem 4 magos amd brutál igp-vel + 270x-es vga-val 16 gigával meg minden szirszarral, DE nekem az sok volt nem használtam ki, ezért egy core2-es szabványú 4 magos intellel nyomulok, árra fele mint az amd, engem tökéletesen kiszolgál, elégedett is vagyok vele.
Én is gyűjtögető típus vagyok, kidobni nincs szívem semmit sem....

(#65033) Vangelis válasza diablo1984 (#65032) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Én régebbi HP 650 el tolom. Bőven elég. Kinek hogy.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#65034) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Sziasztok!

Régi/retro billentyűzeteket keresek.

Bármi érdekel ami nem gumidómos.

A topikot nem olvasom, dobj egy privátot ha van ilyened eladó.

(#65035) elistvan válasza Depression (#65030) üzenetére


elistvan
senior tag

Lehet, hogy badarságnak fog hangzani. Ha megnézed, 10+ év alatt nem lépett annyira előre a technika nem volt akkora gyorsulás egy egy generáció között talán csak vga-knál tehát ha nem játszani akarsz a célnak a régebbi rendszer is megfelelő. Egy 2. és egy 4. gen i5 között pl nincs akkora különbség így sokan köztük én is a szüleimnél pl 775-ösbe való cuccokat használok. Így igen, ddr2 ram, meg 775-ös proci. Stabil megbízható platform, ráadásul mióta dobálják ki a xeon alapú 771-es szerver procikat még inkább kérdéses, hogy válts-e 775-ről. Amíg kereslet van addig kínálat is szerintem. Ráadásul ha megnézed szintén az utóbbi 10 évben nincsenek pc-n akkora "agyamateldobom" játékok (illetve ami van a legtöbbje sablonos, unalmas, rövid ha nem veszel dlc-ket hozzá), hogy mindig az aktuális procit/vga-t fejleszt, hogy játszhass vele. Sokan inkább konzolt vesznek, ez a trend.

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#65036) Wiz Khalifa válasza Depression (#65030) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Sajnos Én is egy olyan családnak újítok gépet akik nem ismerik a holmikat. 4 éve kb vették a mostani gépet, azzal a címmel hogy majd minden elfut rajta 4 évig legalább.

Erre a Fifa 17 nem megy. Mondom meglesem mizu. Hát igen. E5400-on 4GB rammal nem is nagyon fog menni. És ezzel húzták le őket. :(

Amúgy ha nem lenne meg már egy ideje az adatlapomnál lévő gép szerintem mostanság én se vennék egy Core 2 Quad-nál többet mert amióta meg van a kocsi többet utazok inkább mint hogy gépezzek. :DDD

Amúgy akkor aktuális is legyen számodra. :)

Meguntam az S7-em, cserélném iPhone SE 64GB-ra. :C

Smoke some weed nigga!

(#65037) Solad válasza Depression (#65030) üzenetére


Solad
őstag

Az asztali gépemben egy 2007 éves 6000+ duruzsol a hozzá illő körítéssel. És nem azért, mert nem telik jobbra - hál'istennek olyan helyzetben vagyok, hogy ha akarok bármikor megveszek bármilyen konfigot - , hanem mert bőven elegendő. Igen, ezen a konfigon is játszom. Mi az istennek vegyek újabbat?

Vannak akik így vannak még vele, ők alkotják az ilyen eszközök piacát.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#65038) Wiz Khalifa válasza Solad (#65037) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

2007 éves??

Az aztán már idős konfig. :C

Smoke some weed nigga!

(#65039) misu


misu
aktív tag

Hy!

Csatlakozom!

Én sem szaladok egyből a legújabb vasért a boltokba, elverni a közmunkás minimálbérem.... ;]

Én általában mérlegelek, hogy mit, hogy, mennyiért, de amíg az igényeimet lefedi, nem váltok.

Azért nem 486-osokat árulgatnak itt sem, bár ugye relatív, hogy kinek mi a régi. :B :U

Remélem nem sértettem ezzel meg senki önérzetét... :R

Szép napot!

Bye!

Bűn az élet.

(#65040) Gabir


Gabir
aktív tag

Nekem is megfordult a fejemben, hogy fejleszteni kellene.
De mire?
Messengerre? Email olvasásra?
Plusz az alkatrész árak sem igazán úgy alakultak, mint előtte 10 évvel. Ami új, az inkább drágább és nem nagyon szorítja le régebbi darabok árát.
Órajelben kb. ugyanott tartunk,mint 10 éve, csak a magok száma lett több..de leginkább a mobil eszközöknél.
Javítsatok ki, ha tévedem.

(#65041) Wiz Khalifa válasza Gabir (#65040) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Mondjuk annyi hogy oké hogy az órajelek nagyjából azonosak és hogy a mostaniakban több a mag ugye. De fontos a tényező az is hogy ne 45 vagy 65nm-es legyen hanem 14-22nm. :)

Persze aki nem használja olyan dolgokra mint ahogy leírtad Te is nem lényeges.

Smoke some weed nigga!

(#65042) Solad válasza Wiz Khalifa (#65038) üzenetére


Solad
őstag

Jo ez csak tavol kell tole tartani a regeszeket

Gabir: azert az orajel nagyon nem minden :)

[ Szerkesztve ]

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#65043) Gabir válasza Solad (#65042) üzenetére


Gabir
aktív tag

Tudom én is, csak egy példát hoztam föl.
De nézzük meg az előtte lévő 10 év változását..
Úgy gondolom illene / illett volna hasonlóan fejlődni a két intervallumban, akkor megtörtént volna az a váltás és hardvercsere, ami az elsőben lezajlott, a másodikban - szerintem - kevésbé.

(#65044) PLaci58


PLaci58
őstag

Van eladó:
386
486
P1
20"-os CRT
Ha valaki erre izgulna :DDD

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#65045) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Van itthon minden, mint a búcsúban de 24 órában egy AM1-es gép megy, a maga komoly 30W-al, általában az ágyban meg egy 7"-os tablet a legjobb, 8-10 órás aksival.

Amúgy igaz, itt Borsodban áruljuk a legdrágábban a régi cuccokat de megvan az az előnye, hogy megtudom nézni ha valami gebasz van vissza tudom vinni (bár én Pesten dolgozok) és valahogy néha meghittebb az egész, mint az okos Pestivel, aki mindent árul de ő nem metrózik 20 percet se, mert lusta, mint a dög. :DDD

És akkor egy másik gondolatomra kérnék segítő választ, azoktól, akiknek már volt szerencséjük hozzájuk:
Thinkpad X201 (ssd-el), X220, HP 2570p, 2170p vagy Dell 6220 (ezek mind HDD-el)? :F
Feleségemnek venném születésnapra, csak net, néha film a konyhában főzéskor (könnyű legyen tisztítani a billentyűzetet is) meg persze én bütykölnék rajta telefon szoftverezést ha elkap az ilyen.

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#65046) Gabir válasza F.B.I. (#65045) üzenetére


Gabir
aktív tag

és nem is postáz..
(tisztelet a kivételnek)

(#65047) DrojDtroll válasza PLaci58 (#65044) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Billentyűzet van hozzá?

(#65048) --ka válasza Gabir (#65043) üzenetére


--ka
senior tag

így van. Az E4300 Core 2 Duo megjelenése óta - és ennek 10 éve már - gyakorlatilag van egy olyan platform, ami még ma is használható - kisebb-nagyobb kompromisszumokkal (AMD fronton az X2-es Athlonokkal egyértelműen eljött ez az idő).

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#65049) PLaci58 válasza DrojDtroll (#65047) üzenetére


PLaci58
őstag

Itt rohad a teraszon már egy éve egy Altrix KB8802E, AT csatlakozós (DIN dugó).
Vadi új, sosem használt, meg van egy használt, "enyhén" koszos is. Nem kattognak a billentyűk. Nem tudom milyen kapcsolók vannak benne. Gondolom téged azok érdekelnek.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#65050) DrojDtroll válasza PLaci58 (#65049) üzenetére


DrojDtroll
addikt

lőnnél róla pár képet

hátulján a matricáról is

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.