Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#81201) cocka válasza Wiz Khalifa (#81200) üzenetére


cocka
veterán

Akkor az a kulcsa az egésznek, hogy meg kell várni, míg lerohad a lakás, spórolni, mint állat és majd egybe kifizetsz százezreket. LOL

És ha már ott vannak elvégezhetik a kisebb munkákat is.

Nálunk is kéne egy ilyen, hogy átnézni mi újság a konyhában, mert valami kontár vezetékezés miatt se új, se régi fénycsővel nem megy egy kis lámpa. A nagyszobában meg ha kb. 2-nél több fogyasztó van, akkor esélyes, hogy levágja a biztosítékot, de csak azt ami a nagyszobához tartozik. Állítólag elég lenne csak a kismegszakítót kicseréltetni, de amennyit én értek hozzá... :DDD

(#81202) Wiz Khalifa válasza cocka (#81201) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Mi ezt azzal oldottuk meg hogy mindent mi csinálunk már egy ideje. Így nem kell szenvedni az ilyen apró dolgok miatt hogy hívni valakit. :D

A nagyszobához egy kismegszakító csere kell. Viszont mondjuk azt is tudni kellene hogy mennyit fogyaszt az a 2 fogyasztó ami épp megy meg mekkora a kismegszakító mérete. Mert kétlem
hogy olyan pici kismegszakító lenne a szobához. Lehet ott is van más egyéb hiba.

Smoke some weed nigga!

(#81203) Jarod1 válasza cocka (#81201) üzenetére


Jarod1
addikt

ott valami nagyobb gond lesz, betonkeverőnek vagy régi bazi nagy crt monitornak vagy képcsöves tvnek kell menni ahoz hogy leverje a kismegszakítót, mekkora van?10A v 16A? fogadjunk Alu vezetékelés van.

(#81204) Caldera válasza Wiz Khalifa (#81195) üzenetére


Caldera
aktív tag

"öntömő készlet" :D [Mr. Been video] 5:30-tól a lényeg

[ Szerkesztve ]

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#81205) cocka válasza Jarod1 (#81203) üzenetére


cocka
veterán

Szerintem 10, még a 70-es évek végén épült panel ha jól tudom.

Meg arra gondoltam, az nem lehet, hogy a koaxon (ami mellesleg ráz is néha, bár ritkán nyúlok hozzá) valami kóboráram szaladgál, ami valahogy visszakerül a tápba is és már cserélve lett ott elosztó is és újjal is meg régivel is azt csinálja, hogy amikor felkapcsolom az elosztót lutri, hogy levágja-e vagy sem. Ha csak egy szimpla telefontöltő van egy másik elosztón, akkor az is számít. Szóval mindig megnézem, hogy működik-e más eszköz amikor a "médiaboxos" elosztót bekapcsolom.

Az a durva, hogy volt már olyan, hogy simán tévézés közben vágta le. (ez mondjuk nagyon ritkán fordul elő)

(#81206) Wiz Khalifa válasza Caldera (#81204) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Ismerem azt a részt. :D

De a vicc hogy nem vicc. A valóságban kb így csinálja meg magának az ember. Beáll a tükör elé, a kis pálcikával amit adnak hozzá kiszeded a kis tégelyből a kencét, a lyukba tömködöd, a pálcika másik oldalával szépen elsimítod a fogadat azt ennyi. Megköt egy rövid idő alatt és használatra kész. :)

Smoke some weed nigga!

(#81207) AtHoS válasza cocka (#81205) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Lehet egy galvanikus leválasztás nem ártana a koax részre. Valami ilyesmi [link] , de majd a hozzáértők jönnek a Tuti megoldással

read-only mode on the forum

(#81208) Jarod1 válasza cocka (#81205) üzenetére


Jarod1
addikt

szerintem 10 A , az karcsú, nem mai cuccokhoz lett tervezve, Anno 1 17 colos crt monitor bekapcsolásakor levágta biztit mert jóval 10A felett vett fel.
ha a koaxon valami áram kóbolólna tv tunerét kinyírná, és amúgy szemcsés lenne a kép.

(#81209) Wiz Khalifa válasza cocka (#81205) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Biztos vagyok benne hogy alu vezetékeid vannak és a kötések már nem az igaziak. Én inkább azt mondanám hogy örülni kell ha még csak ennyi a baj. Persze ez se jó de az alu vezetékeknél mára sajnos sok probléma lép elő.

Smoke some weed nigga!

(#81210) cocka válasza Wiz Khalifa (#81209) üzenetére


cocka
veterán

az újabb vezetékeket miből csinálják?

(#81211) mezis válasza cocka (#81205) üzenetére


mezis
nagyúr

A koax két okból csipkedhet: a szolgáltató oldaláról és a TV-dtől. A szolgáltatótól beérkező koaxra mindenképp célszerű a már ajánlott galvanikus leválasztó.
A saját TV: Próbálkozhatsz a külső köpenyt egy nagyobb ellenállással bekötni a védőföldelésbe.

mezis

(#81212) anorche1 válasza cocka (#81210) üzenetére


anorche1
őstag

Réz.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#81213) cocka válasza mezis (#81211) üzenetére


cocka
veterán

Nem a TV-be van dugva, hanem a settopboxba.

Na mindegy köszönöm nektek a segítséget!

(#81214) mezis válasza cocka (#81213) üzenetére


mezis
nagyúr

De bizonyára a TV-t nézed, nem az STB-t.
Az STB meg össze van dudva a TV-vel...

mezis

(#81215) F.B.I. válasza Wiz Khalifa (#81195) üzenetére


F.B.I.
veterán

Ehhez annyit hozzátennék, hogy egyedül nyomod. Itthon, egyedül, egy alapbérből(200K), otthon lakhatsz a szülőkkel vagy éhen döglesz. :N

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#81216) Wiz Khalifa válasza F.B.I. (#81215) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Igazad van de már lassan itt is az a helyzet. :DD

És az angolok is tudják. Ma reggel volt egy meeting amin mondták hogy az egyre jobban bekövetkeződő szegénység miatt növekednek a lopások száma. Sose volt még ilyen magas mint most. És ilyen szégyent se gondoltak szerintem sose mint ami mostanába van hogy egy szerencse kerékhez hasonló szerencsejátékban a fődíj az hogy kifizetik az áramszámlád. :C

Mikor ezt meghallottam majdnem behugyoztam. :DD

Smoke some weed nigga!

(#81217) F.B.I. válasza Wiz Khalifa (#81216) üzenetére


F.B.I.
veterán

Kimegyek rendőrnek, vagy villanyszerelőnek! :DD

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#81218) Wiz Khalifa válasza F.B.I. (#81217) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Utóbbit válaszd, könnyebb a dolgod. :DDD

Látszatra megcsinálod amit kell azt annyi. Boldogan fizetnek utána. :C

Smoke some weed nigga!

(#81219) cocka válasza Wiz Khalifa (#81216) üzenetére


cocka
veterán

Miért a 2000-es években volt a Jakupcsek-féle Multimilliomos kvízjáték, amiben az első kérdésre adott válasz után ment a "csekkdarálás". :DD

(#81220) Wiz Khalifa válasza cocka (#81219) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Azt nem tudom mert akkor még kis hugyos voltam. :DDD

Smoke some weed nigga!

(#81221) Ronyman


Ronyman
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy HP 15-bs151nh laptop. Akkut kellene benne cserélnem, de nem találok belevalót. A probléma az, hogy ami eredetileg benne van JC03 vagy más néven HSTNN-LB7V 10,8v-os akksi. Az interneten rákeresve csak és kizárólag 14,4v-os változatban találok. Nagy nehezen találtam a neten egy 10,8v-osat, amit HP 15-höz elvileg jó (HS-03), de sajnos ez nem jó hozzá, mert máshol vannak az érintkezők. Felhivtam az akkus céget és ők nem tudnak olyan JC03 akkut beszerezni ami nem 14,4v lenne.
Találkozott már valaki ilyen problémával?

(#81222) Jarod1 válasza Ronyman (#81221) üzenetére


Jarod1
addikt

Honnan veszed ezt a 10,8V os értéket?

[link]

(#81223) jFox


jFox
őstag

Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül, hogy okos órát/karkötőt hol javítanak?

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#81224) Ronyman válasza Jarod1 (#81222) üzenetére


Ronyman
aktív tag

Rá van írva! Bocs nem 10,8 hanem 10,95v!
[kép]

(#81225) tux74 válasza Ronyman (#81224) üzenetére


tux74
csendes tag

Egy ilyet találtam az alin: [link]

[ Szerkesztve ]

(#81226) bnorci71 válasza Ronyman (#81221) üzenetére


bnorci71
addikt

Hp-nek volt olyan amikor a töltő 2 feszt adott ki ami az aksinak kel töltés és ami a géphez kel működés. Nem lehet itt abból van a kavarás?

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#81227) LaciMc82


LaciMc82
aktív tag

Egy pár cucc

[link]

Tiszta hülye aki nem normális

(#81228) Jarod1 válasza Ronyman (#81224) üzenetére


Jarod1
addikt

Bakker , ilyet még nem láttam ,

(#81229) laika1200 válasza Ronyman (#81221) üzenetére


laika1200
csendes tag

Próbáld esetleg felújíttatni a régi akkut. A tiéd 3 cellás (3 x 3,6-3,7V) magyarán 3 db. ~18650-es cella kell bele, nem lesz vállalhatatlan összeg.

[ Szerkesztve ]

(#81230) Spancer RE


Spancer RE
aktív tag

Sziasztok!

Családi ház építéshez keresek megbízható statikust.
Nem feltétel, hogy miksolci legyen.
Ismer ilyet valaki?

Köszönöm!

(#81231) depe95


depe95
tag

Sziasztok,
villanyszerelőt tudtok javasolni? Egy külsőleg szerelt 3-as dugajlt kellene cserélni, de mivel lehet kevés lesz a kábel így én nem fognék neki.

(#81232) icemad válasza depe95 (#81231) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Obo doboz +wago. Meg egy kis kábel. Nem egy agyműtét. ;)

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#81233) Ronyman


Ronyman
aktív tag

Sziasztok!

Köszönöm szépen mindenkinek a laptop akksival kapcsolatos hozzászólásokat. Annyit lett a vége, hogy felhívtam a HP ügyfélszolgálatát, ahol először közölték velem, hogy ezt a gépet lehet 2 akksival is szerelték és nyugodtan tegyem bele a 14,4V-os akkumulátort, nem lesz baja. Aztán googlezott egy kicsit azt ügyintéző, majd adott egy akkumulátor típuszámot amit rendeljek meg, mert ez kell bele. Ezt én szépen felírtam és utána kerestem.... na pont azt az akkumulátort akarta velem megrendeltetni, amit előtte már én megrendeltem, de fizikailag nem tudtam a gépbe rakni....

Na ennyit a HP ügyfélszolgálatáról....

Most megrendeltem a 14,4 V-os változatot, mert kell az akksis működés. Ha netán elhalálozna emiatt az alaplap, akkor bejelentem HPéknál, hogy ugyan hallgassák vissza mit mondott az ügyfélszolgálatos a telefonba nekem és követelem a kártérítést ;]

[ Szerkesztve ]

(#81234) bnorci71


bnorci71
addikt

Szilva nincs valakinek eladó?
50Kg érdekelne cefrének, de nem cefre állapotban.

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#81235) Teng válasza Vangelis (#81187) üzenetére


Teng
aktív tag

Valaki tudja mi folyik az MVM Gázszolgáltatónál, Aug fogyasztás 19m3 és 15.000 Ft, a hogy jött ez ki-re nem nagyon kapok választ...
Hátha valaki lefutotta már a köröket amire készülök..

(#81236) fila válasza Teng (#81235) üzenetére


fila
senior tag

Ên ezt találtam:

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#81237) Teng válasza fila (#81236) üzenetére


Teng
aktív tag

Köszi, ezt én is láttam, de ezt 4m3 el haladtam meg, ha a 15*150+4*1050 al se jön ki, azért nem is értem..

(#81238) bnorci71 válasza Teng (#81235) üzenetére


bnorci71
addikt

ép tegnap nézegettem a kolléga számláját és mi se értettük, pedig szakmabeliek vagyunk :)
140m3 átalányt fizet, de 72m3 hatósági 72m3 piaci áron van számlázva.
Szerintem ma senki nem tudja mit, hogyan, miért számláznak :F :Y :W

Gondolom eszetlen fejetlenség van az MVM-nél kapkodva gyorsan kellett az egészre reagálniuk.

#81237
nézd meg a számlán mennyi van 2huf és menniy 16Huf/Mj értékkel számolva
akkor se fogod érteni csak legalább látod mit számoltak

fila
ezt én is nézegettem csak azt nem értem a rendelet éves fogasztásról szól tehát az én értelmezésemben ha 2hónap alatt használom el akkor az az én dolgom utána majd fizetem az emeltet. Na meg az átalánydíjas. Ott évente olvasnak ne fizessek már jellegörbe alapján pont az a lényeg nyáron fizetek többet télen kevesebbet mint a valós fogyasztás de nem terhelem meg télen a pénztárcám.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#81239) fila válasza bnorci71 (#81238) üzenetére


fila
senior tag

Van fejetlenség náluk az biztos. Átalánydíjasok sokan bekavartak ráadásul plusz óra állás diktálással.

Engem speciel nem érint, jól számláztak, MVM appban 1695-ös éves fogyasztást írnak(ezt érdemes csekkolni), 141 M3 átalányt fizettem augusztusra, normál áron.

[ Szerkesztve ]

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#81240) zetecR válasza bnorci71 (#81234) üzenetére


zetecR
addikt

ment pü

(#81241) Teng válasza bnorci71 (#81238) üzenetére


Teng
aktív tag

#81235
Ez alapján fura hogy a kollégádnak fele-felébe jött ki..

Köszi a tippet:
16,8630 Ft/MJ az egész.

#81238
Az appban nekünk 3322m3 van, de idén váltunk elektromos fűtésre, viszont a vízmelegítés akár' maradt volna gázos

(#81242) jFox


jFox
őstag

Sziasztok!

Nem tudtok ajánlani valakit aki válla gáz konvektor cserét annak minden szükséges műveletével együtt?
Akivel eddig csináltattuk már nyugdíjas és azt mondta, hogy szívesen beköti, de bontani, falazni, vakolni már nem vállalja. :( Mert, hogy azt is kell.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#81243) Jarod1 válasza jFox (#81242) üzenetére


Jarod1
addikt

Faterék is pont most cserélték a 40 éves ndk-s kisszobait, kicsit a kivezető kürtőt kellett igazítani
gondolom már nektek se lehetett begyújtani...
rákérdezzek?

(#81244) jFox válasza Jarod1 (#81243) üzenetére


jFox
őstag

Szia!

Kaptam két telefonszámot, ha nem jön össze egyik sem akkor kereslek. :R

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#81245) Aflamin


Aflamin
tag

Üdv!
Valaki tudja, hogy mikor nyílt meg Miskolcon a "Cora" áruház ?

(#81246) bozsozso válasza Aflamin (#81245) üzenetére


bozsozso
őstag

(#81247) tux74 válasza Aflamin (#81245) üzenetére


tux74
csendes tag

2000. október 25

[link]

(#81248) Aflamin


Aflamin
tag

Köszönöm Nektek! :R
Aznap, akkor ott vettem egy mosógépet (Aspes), ami még most is szuperül mükszik . (22 éve)

[ Szerkesztve ]

(#81249) cocka válasza bozsozso (#81246) üzenetére


cocka
veterán

És azt nem tudja valaki, hogy az első Tesco mikor nyílt Miskolcon? (elvileg a mostani Tesco Extra)

(#81250) bozsozso válasza cocka (#81249) üzenetére


bozsozso
őstag

Kb.1-2 évvel előtte.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.