Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#82351) Ereshkigal válasza cocka (#82350) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Bonyolult a történet. Adott egy 2007-ben installált gép, ami egy drága műszert vezérel. Az elmúlt napokban arra jutottam, hogy az alaplap SATA vezérlője haldokolhat. Nem hallottam még ilyenről, de mást nem tudok elképzelni. A backupok nem működnek, más vinyókkal sem: fagy a rendszer, a programok, és a vinyó SMART-ját telecseszi Ultra ATA CRC errorokkal. A backupokkal semmi gond egyébként, töltöttem már vissza korábban, a memóriák is jók, SATA kábelt is cseréltem... Ezért akarom IDE-s vinyóval is megpróbálni, viszont a backupok 200 giga körül vannak. Ha nem jön össze, akkor alaplapcsere ugyanolyanra, mert az XP meg a szoftverek tuti összefossák magukat, ha mást teszek bele. Újratelepítés alapból nem játszik, mert nincs ember (ebben az országban), aki bekonfigolja, majd bekalibrálja a műszert.

[ Szerkesztve ]

(#82352) cocka válasza Ereshkigal (#82351) üzenetére


cocka
veterán

Táp mikori? USB port van a gépen gondolom, ha minden kötél szakad még esetleg lehet egy USB 2-es SATA átalakítóval próbálkozni, hátha úgy működik a mentés, de még az IDE-hez képest is borzasztó lassú lesz.

mert az XP meg a szoftverek tuti összefossák magukat

Hát talán az XP még nem is, de a szoftverek már valóban nyíghatnak, pláne ha hardverspecifikus programok is vannak.

Én egyszer Win 7 alatt cseréltem komplett alaplapot úgy, hogy a telepített rendszerhez nem nyúltam. Az első alkalommal vagy negyed óra egy hardverfelismerés, de a restart után már nagyjából képbe kerül, hogy jéé ez egy teljesen más hardverkörnyezet. Ami érdekes szokott lenni, hogy a windóz inaktívvá válik.

(#82353) Ereshkigal válasza cocka (#82352) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Nem tudom mikori a táp, lehet az is 15+ éves. Gond lehet? Látszólag rendesen működik minden más.
IDE-SATA adapteren gondolkodtam még, és akkor SATA-s vinyóval is lehetne tesztelni. De azt rendelni kell... addig kipróbálhatom még a tápot.

[ Szerkesztve ]

(#82354) szmolcsi

Pci sata vezérlő kari , túrjak neked , idés dolgot felejtsd el , 775-ből szerintem G31-ig bármivel átfordulna a rendszer , megnézem a lomost ... :DDD

**Kedvenc állatfajom a napokig nem válaszoló de minden nap többször belépő majmok !!!**

(#82355) Ereshkigal válasza szmolcsi (#82354) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Köszi! Annyi gond van, hogy mind a 4 PCI slotban (+1 VGA kártya) van már valami vezérlő kari. :D
Két PCIe x1 slot van szabadon, abba nem tudom, lehet-e ilyesmit dugni. Most hirtelen azt se, hogy van-e hely még a házban.

(#82356) szmolcsi válasza Ereshkigal (#82355) üzenetére

Gondoltam hogy ez egy perverz hiba de hogy ennyire .... fúú részvétem !! :R

**Kedvenc állatfajom a napokig nem válaszoló de minden nap többször belépő majmok !!!**

(#82357) mezis válasza Ereshkigal (#82353) üzenetére


mezis
nagyúr

Alaplapon, tápegységben az elkók nem púposak? Púp nélkül is lehetnek "vének": kapacitásvesztés, ESR érték magas.

mezis

(#82358) WildBoarTeam válasza Jarod1 (#82347) üzenetére


WildBoarTeam
aktív tag

Ahh, dehogy...
még épül, de ha jól emlékszem már legalább 2 éve kész kellene lennie. Oxigén garden néven találsz róla infót.

blabla

(#82359) Ereshkigal válasza mezis (#82357) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Tápcsere nem segített. Az alaplapon a kondik nem púposak, de ja, vének, ki tudja...
Rádugtam egy USB-s SATA dokkolót, arról bootol hibaüzenet nélkül, csak elszáll, még mielőtt a desktopra jutna. Parancssoros csökkentett módnál is elszáll a sokadik driver betöltésénél. Szerintem jó lenne, csak nem tetszik neki, hogy a dokkolóról indul.
Rendeltem egy ide-sata átalakítót, hátha... Az a baj, ha sikerül is szereznem ilyen alaplapot, az is ugyanilyen régi.

[ Szerkesztve ]

(#82360) mezis válasza Ereshkigal (#82359) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha már van másik, vagy a jelenlegi sehogyan sem használható, a nagyobb kapacitású elkókat (1000 - 3000 µF) lehet sorban kiforrasztani és megmérni.

mezis

(#82361) dfdfdf


dfdfdf
őstag

Esetleg ha valakit érdekel lenne egy eladó Sennheiser GSX 1200as hangkártya és hozzá egy Beyerdynamic MMX300-as fejes.
Privátot ha érdekel

[ Szerkesztve ]

(#82362) Wiz Khalifa válasza mezis (#82360) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Vagy nem méreget hanem cseréli őket. Árban ott van mint a teszterrel.

Smoke some weed nigga!

(#82363) mezis válasza Wiz Khalifa (#82362) üzenetére


mezis
nagyúr

Én beforrasztás előtt is szoktam mérni.

mezis

(#82364) Wiz Khalifa válasza mezis (#82363) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Jogos. Sose lehet tudni milyen régi a készlet amiből kapod vagy hogyan tárolták.

Viszont én még sose mértem egyet se berakás előtt. :C

Smoke some weed nigga!

(#82365) Red_Bull


Red_Bull
aktív tag

Üdv
Eladó egy AL-KO GTE 550 Premium szegélynyíró. 2022-ben lett vásárolva, tehát nem régi, és nem is lett agyon használva. Nem csak sima szegélynyíró,hanem akár fűkaszaként is használható mert olyan erős. Bolti ára 27k-tól indul jelenleg. 1 db orsó van hozzá, a damil már elfogyott.
Bővebb leírás és vélemények: [link]

Ár:8000Ft

(#82366) nézzbe


nézzbe
aktív tag

Hello mindenki , valakinél nem lenne egy , 1060 6GB ?

(#82367) Ereshkigal válasza mezis (#82360) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Megjött ma a SATA-IDE átalakító, azzal megy hiba nélkül. :C Így ehhez a laphoz egyelőre nem nyúlok, de beszerzek egy másikat tartaléknak, tesztelem majd, meg átnyálazom a kondikat. A mostaninak már akármilyen baja is lehet, 16 év alatt ment kb. 15 évet.

[ Szerkesztve ]

(#82368) cocka válasza Ereshkigal (#82367) üzenetére


cocka
veterán

Abban még akkor nem szilárdtestű kondik vannak?

Akkor az működhet akár laptopvinyóval is. IDE-nél az volt a szívás, hogy a 3.5-2.5-hez is külön átalakító kellett.

(#82369) szmolcsi

Hy valaki kereset múltkor crt moncsit ma kaptam egyet szép és mükxik Samsung 797mb ha kell valakinek vigye ,semmi ismétlem semmi nem köl érte , egy retro pc-hez tökéletes !!
1-2 nap és kuka nem kerülgetem !!
;)

**Kedvenc állatfajom a napokig nem válaszoló de minden nap többször belépő majmok !!!**

(#82370) bnorci71 válasza szmolcsi (#82369) üzenetére


bnorci71
addikt

hol és hogy szabadulsz meg egy Crt-től?
van otthon 2-3crt tv csak a helyet foglalja

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#82371) cocka válasza szmolcsi (#82369) üzenetére


cocka
veterán

Lapos 5:4-es 19 colos nincs esetleg, ami működik? Olyasmire gondolok mint pl. SyncMaster 940N.

(#82372) cocka válasza bnorci71 (#82370) üzenetére


cocka
veterán

Miért, vastagabb lapostól, ami nehéz is hogy szabadulsz meg?

MM előtt meg anno Auchanban volt ilyen elektronikai hulladékgyűjtő, de abba pl. egy videomagnó épphogy befért, ha éppen nem volt tele. Csak amikor kocsi nélkül elcipeled odáig és azzal szembesülsz, hogy ja dugig van, akkor mi újság? Dobjam le a padlóra mellé? LOL

(#82373) szmolcsi válasza bnorci71 (#82370) üzenetére

Kiteszem a bolt elé és mindig elviszik , elég sokk itt a kátrányos-helyzetű !!
Csak tényleg láttam egy hirdetést hogy valaki keresett mondom hátha , nincs agyon sárgulva modhatni szép .... :F

**Kedvenc állatfajom a napokig nem válaszoló de minden nap többször belépő majmok !!!**

(#82374) mezis válasza bnorci71 (#82370) üzenetére


mezis
nagyúr

Nyékládházán a hulladékudvarba vittem a tökéletesen működő nagyképernyős Thompson CRT TV-met. Állandó lakos befizetett hulladékszállítási díjjal kell hozzá.
Lemérték, bejegyezték. Gondolom Miskolcon is működik valami hasonló.
A váltás ellenére (MOL) működött a hulladék leadás, de már külön konténerekbe gyűjtik azt, amit a MOL fog begyűjteni.

mezis

(#82375) HookR válasza bnorci71 (#82370) üzenetére


HookR
addikt

Ahogy azt mezis is írta, hulladékudvarokban le tudod adni.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#82376) bnorci71 válasza cocka (#82372) üzenetére


bnorci71
addikt

lapos nincs kidobásra váró szerencsére :)

szmolcsi
akkor majd lerakom eléd az enyémet :))

mezis +HookR

Nyéki lennék én is :) , de 2 éve Miskolcon adtam le cuccot napközben az jobb volt, meg hallom mióta MOL fennhatóság, mérik még a zöld hulladékot is és fél napot ott állhat az ember :(
azt hittem van valami más megoldás

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#82377) icemad válasza bnorci71 (#82376) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Van hát. Kiteszed a ház elé egy táblával, hogy 5000 Ft. Egy óra múlva már nem lesz ott. :)

[ Szerkesztve ]

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#82378) HookR válasza bnorci71 (#82376) üzenetére


HookR
addikt

Miskolcon a Bogáncs utcaiban voltam párszor. Eddig jó tapasztalataim vannak, sosem kellett hosszú sort kivárni. Lehet nem járok elég gyakran... :)

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#82379) cocka válasza HookR (#82378) üzenetére


cocka
veterán

Ja csak igazoljad, hogy fizeted a közös költséget. Köszi. Ezért nyomtassak minden alkalommal számlakivonatot, hát hogyne.

(#82380) bnorci71 válasza HookR (#82378) üzenetére


bnorci71
addikt

én is ott voltam 1 vagy 2 éve, akkor 2-4 ember ha volt előttem és egész gyorsan ment, de mint mondtam a MOL átvétele utántól hallottam rémtörténetet a lassúságról.

cocka
én mivel családiház így magam fizetem a telefonon aplikációban kifizett csekk elég szokott lenni

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#82381) pupehap válasza bnorci71 (#82380) üzenetére


pupehap
tag

Legutóbb már a számlakivonat se kellett itt a Lórántffy-n, csak a személyi és lakcímkártya, visszalökte a szla.kivonatot hogy nem kell. Kb 3 hete volt ez.

"ha meg kell b@szódni, akkor meg kell b@szódni " José Luis Torrente

(#82382) PLaci58 válasza pupehap (#82381) üzenetére


PLaci58
őstag

Nekem is csak név és lakcím kellett. Van már számítógép 😀

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#82383) szmolcsi

Kiraktam 5-percet volt az ajtó mellet , fényt kapott !! :DDD

**Kedvenc állatfajom a napokig nem válaszoló de minden nap többször belépő majmok !!!**

(#82384) Ereshkigal válasza szmolcsi (#82383) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Fényjárók elvitték.

(#82385) bnorci71 válasza szmolcsi (#82383) üzenetére


bnorci71
addikt

holnap viszek neked 2-t ha gondolod :))

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#82386) benvolio


benvolio
őstag

Érdekelhet itt valakit egy elektromos gitár hangszedő?: [ilyen] (10e-ért) [kép] [kép2]
Üdv!

(#82387) benvolio válasza benvolio (#82386) üzenetére


benvolio
őstag

Hoppá, nem a linkelt hanem a High Output verzió: [ez]

[ Szerkesztve ]

(#82388) Atesz08


Atesz08
tag

Eladó lenne egy Acer laptop akku (AS10D61 stb). Szinte új : [link]

(#82389) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Sziasztok! Dell 65W laptop töltőt vennék. Leginkább újat. Egyben keresem azt a srácot, aki már sokszor kisegített DELL dolgok beszerzésében ! :R :) Köszönöm

(#82390) PLaci58


PLaci58
őstag

Ilyen (vagy hasonló)
HDD hűtőt lehet valahol kapni Miskolcon?

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#82391) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Érdekelne valakit egy combosabb VGA?

Powercolor RX6700 XT Red Devil OC 12GB GDDR6 ( 12GBD6-3DHE/OC)

Dobozos, hibátlan, tavaly november végén vettem Angliában, de nem nagyon használtam ki a teljesítményét emiatt felesleges nekem. Még nem hirdettem meg sehol, mert inkább személyesen adnám át. Kisebb teljesítményű kártyát beszámítás érdekel. :)

Smoke some weed nigga!

(#82392) AtHoS válasza Wiz Khalifa (#82391) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"Érdekelne valakit egy combosabb VGA?"

Ár nélkül szinte senkit :DDD

read-only mode on the forum

(#82393) bigrock


bigrock
addikt

Nekem van egy ilyen USB-C dokkolóm: Vention C USB3.0 TFBHB
Elcserélném olyanra, amin van RJ45. Ráfizetéssel is.

(#82394) Wiz Khalifa válasza AtHoS (#82392) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Azért nem adtam meg árat mert ez nem rendes hirdetésnek minősül aztán ha árat adtam volna meg valszeg törlik a hozzászólásom. :) De majd feldobom hirdetésbe is nemsokára és ott lesz ár. :R

Smoke some weed nigga!

(#82395) AtHoS válasza Wiz Khalifa (#82394) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Lokálra megszűnt a kivétel?
Nem futott velem eddig ilyen infó szembe, de ebből is látszik bazira nem szoktam eladogatni :DDD

read-only mode on the forum

(#82396) mycso válasza PLaci58 (#82390) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Nekem lehet van otthon egy ilyenem, este megnézem.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#82397) bnorci71 válasza AtHoS (#82395) üzenetére


bnorci71
addikt

úgy lehet hirdetni hogy linkeled a HA-s hirdetést.

Kaptam már talán én is ejnye-bejnyét ilyenért

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#82398) Wiz Khalifa válasza AtHoS (#82395) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Úgy van ahogy bnorci71 írta. :D Amint lefotózom és meghirdetem, árral teszem be ide a linket. :DDD

Smoke some weed nigga!

(#82399) PLaci58 válasza mycso (#82396) üzenetére


PLaci58
őstag

Köszi. Jó lenne.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#82400) mycso válasza PLaci58 (#82399) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Megnéztem, sajnos nincs már meg. Vagy kidobtam, vagy valakinek már régebben odaadtam.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.