Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34001) Trollolo válasza rgary (#34000) üzenetére


Trollolo
csendes tag

megint mellé... lehet aludni kéne már...

[ Szerkesztve ]

(#34002) Ivanh


Ivanh
tag

pci-e vga-t keresek 20k-ig minden érdekel.
gari előny, de nem feltétel.
lcd monitor 22 coltól felfelé, ugyancsak érdekel.
Pénteki(10-14 óra közt), miskolci átvétellel, esetleg címre megyek.
privit hamarabb látom. :R

Az új autóm és az új házam költségeinek felét a jelen kormány fedezte...De neked mit adtak a szocik..?

(#34003) KukkSteve


KukkSteve
aktív tag

Még mindig keresek SATAs vinyót. Minden megoldás érdekelhet, 80Gb-tól 300Gb-ig! :R

A számom az adatlapomon. ;)

(#34004) Trollolo


Trollolo
csendes tag

Eladó memória pár! Kép illusztráció, netről szedtem, de ugyan így néznek ki, kérésre lefényképezem)

Corsair XMS2

2*1GB 800MHz

Ajánlatokat, kérdéseket privátban várok

(#34005) Trollolo válasza Trollolo (#34004) üzenetére


Trollolo
csendes tag

Elfelejtettem írni, hogy 4-4-4-12

(#34006) Trollolo


Trollolo
csendes tag

12cm-s Enermax venti valakinek? kék ledes, nagyon halk, gyakorlatilag zsír új. Adataok és képek a linken.
[link]

(#34007) Ivanh


Ivanh
tag

Jobbféle tablet csere notira, vagy értelmes pc-alkatrészre.
kifogástalan, kb. 3 hónapos.
Privit hamarabb látom, ha érdekel. :R

Az új autóm és az új házam költségeinek felét a jelen kormány fedezte...De neked mit adtak a szocik..?

(#34008) PLaci58


PLaci58
őstag

Lenne pár kérdésem.
Valaki előadta nekem, hogy feltaláltak valami elektromos kazánt, amivel kiváltható a gázkazán és sokkal olcsóbban lehet vele fűteni.
1, az áram nem drágább mint a gáz?
2, jól számolok?
1 KWh = 3,6 MJ
1 m3 gáz = 34,25 MJ (számla alapján)
1 MJ gáz = 3,65 Ft (kb. ha 125 Ft/m3-el számolunk, gázszámla végösszegéből, tehát minden sallangal együtt :D , 125/34,25)
1 MJ villany = 13,77 Ft (kb. ha 49,6 Ft/KWh-val számolunk, szintén végösszeg alapján, sallangokkal)

A víz ugyanolyan hőfokra melegítéséhez ugyanannyi energia kell, akár gázt, akár villanyt használunk. (A veszteségektől most eltekintek, vagyis mondjuk, hogy a villany 100%, a gáz legyen 80%)
Veszteségek nélkül 3,77 x többe kerül a villany, veszteséggel kb. 3x többe mint a gáz.
Akkor most miért lehet olcsóbb villannyal fűteni?
Valahogy már megint nem hiszek a csodákban :DDD

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#34009) kicsitrash válasza PLaci58 (#34008) üzenetére


kicsitrash
aktív tag

Gondolom dolgozói kedvezménnyel olcsóbb ;)

De hacsak a watt-joule átváltásnál nem tévedtél, akkor annyi

mellesleg 2 gyönyörű energiahordozó, amit nem tudsz mérni/megmondani, mennyi is az annyi... a hitelesitett óráktól eltekintek :)

[ Szerkesztve ]

(#34010) PLaci58 válasza kicsitrash (#34009) üzenetére


PLaci58
őstag

Mindent hitelesített órával mérünk, csak a gáznál kicsit korrigálnak. pl. 101-ről 103 m3-re.
Holott nyomásszabályozó van előtte, tehát állandó nyomáson jön a gáz az órába :DDD
Ez olyan mintha az óra ellenére a trafóhoz közelebb lakók kevesebbet fizetnének, mert kevesebb a drót ellnállása :DDD , vagy a víznél ugyanígy, a szivattyútól messzebb lakók többet fizetnének.

Ha belegondolok, hogy mondjuk 1 millió háztartásban van gáz, havonta családonként 1 m3-t korrigálnak, az összesen 1 millió m3, napi áron 125 millió Ft :C

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#34011) scapegt


scapegt
senior tag

Kiolvastam, így eladó Baki Ádám - Zoom in c. könyve kezdő fotósoknak segítségül kiváló, érthető nyelvezettel írja le a fényképezés rejtelmeit. Ára: 1.500-, Ft

[ Szerkesztve ]

(#34012) Vangelis válasza PLaci58 (#34008) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Én is gondolkodom, mit kellene kitalálni mert gázt bevezettetni nagyon költséges lenne.
A kandalló meg sajnos kevés néha.

Valakinek ötlet :)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#34013) PLaci58 válasza Vangelis (#34012) üzenetére


PLaci58
őstag

Cserépkályha
Napelem
Hőszivattyú

Esetleg hősugárzós rásegítés :D

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#34014) Trollolo válasza Vangelis (#34012) üzenetére


Trollolo
csendes tag

Öltözz vastagon :P

(#34015) WildBoarTeam válasza PLaci58 (#34008) üzenetére


WildBoarTeam
aktív tag

Persze, hogy gazdaságosabb gázzal.
Bár ki tudja milyen technológiát használ az a villanyos kazán, de így is elég hihetetlen, hogy a kb 3x-os értéket be tudja hozni.

blabla

(#34016) AtHoS válasza PLaci58 (#34008) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Véletlenül nem úgy elektromos az a kazán, hogy az elektromos árammal csak a külső levegőből "hőszivattyúzzák" a hőt?

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#34017) XmoD válasza Vangelis (#34012) üzenetére


XmoD
aktív tag

Sörkollektor és még az elkészítése is kellemes perceket szerez ;]

(#34018) king.mp válasza XmoD (#34017) üzenetére


king.mp
aktív tag

Nálad a pont :D

(#34019) Vangelis válasza Trollolo (#34014) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Ennél vastagabban?. lehetetlen.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#34020) DISC4U


DISC4U
csendes tag

új Vodafone-os készülékek eladók


- Nokia 100


- Samsung GT-E1200M

(#34021) bnorci71 válasza PLaci58 (#34010) üzenetére


bnorci71
addikt

a gázt is hiteles órával mérik

joghatályos mérést csak hiteles eszközzel lehet végezni

7-8 osztály fizika :)

a gázt gáztechnikai normál állapoton kell elszámolni

A gáztechnikai normálállapot azt jelenti, hogy a gáz nyomása 1013,25 mbar (101325 Pa) hőmérséklete 15° C (288,15 Kelvin)

a te mérőd 27mbar túlnyomáson méri meg ezt számolják vissza normál állapotra

de, hogy érthető is legyen
veszel egy 1 literes tartályt légköri nyomáson ami 1020-1030mbar -időjárás jelentés- ebbe ugye 1L levegő van etz nem kérdés
most nyomd össze úgy hogy 27mbar legyen benne a nyomás, most lusta vagyok kiszámolni de nem 1L lesz a térfogata pedig a benne lévő levegő menyisége nem változott.
a hőmérséklet ugyan ilyen tényező ezért van hőfok kompenzáció is a számlán

P1xV1/T1=P2xV2XT2
egyetemes gázállandó

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#34022) kicsitrash válasza bnorci71 (#34021) üzenetére


kicsitrash
aktív tag

Hiteles mérő is hibásodhat meg, illetve mérhet hülyeséget...
Egyértelmű, hogy törvényileg hitelesnek kell tekinteni, de ezt a mérőt nem lehet megkérdőjelezni... vagyis nem tudod, mikor mér jól, s mikor romlott el :)

Illetve az a legnagyobb gond, hogy nem látjuk , nem tudjuk megfogni... Kapunk egy közelitő számot, hogy 1m3 kb. hány mj, de az egy bizonyos gázt feltételez, s azt nem mondod meg, mi jön ki a csőből... Mennyi a szennyezés, levegő, stb a gázban (mitől lesz az egyik helyen sárga, a másikon kék a láng). A villanyt is csak tapintással lehet ellenőrizni :))))))

(#34023) Vangelis válasza kicsitrash (#34022) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nekünk is volt 140 ezres tulfogyi villanyból.

Kértük az émászt, hogy lehet xar az óra... mert valami nem jó.

Ok leszerelés + bevizsgálási díj. xy.....jó sok pénz

Idegroham.. nah így ellenőrizd, hogy jó e az óra.

De ha csökken a fogyasztásod akkor gondolom jön az ÁRAM kommandó.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#34024) PLaci58 válasza bnorci71 (#34021) üzenetére


PLaci58
őstag

Igen, ez az elméleti fizika. DE! Sosem áll a szolgáltató rendelkezésére normál állapotú gáz!
A 25 mbar nyomás addig igaz amíg ki nem nyitod a gázcsapot. Érthetően mondva sosem lesz normál állapotú gázod, mert az nem jön ki a csőből, márpedig ez a szolgáltatás egyik feltétele. Légyszi határozd meg nekem, hogy a 25 mbar-os nyomású gáz mekkora nyomással halad át a gázórán, amikor a másik vége nyitott. Éppen ezt a tágulást használjuk ki arra, hogy kijöjjön a csőből a gáz. Erre hitelesítik a gázórát!
Ezt a mért mennyiséget átszámolni bármire a legnagyobb átverés.
Nem véletlenül mérik a gázpalacknál a töltési súlyt, amit rá is írnak és mégis ugyanolyan áron adják mindegyiket :D
A vízórán átfolyó víz mennyisége (sűrűsége) is függ a hőmérséklettől, mégsem láttam még a vízszámlán hőmérsékleti kompenzációt.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#34025) .:Kristian:.


.:Kristian:.
addikt

Üdv!
Keresek S775 alaplapot. Lényeg, hogy kezelje a C2D procikat (E6300) és ddr2 memóriát. Ajánlatokat privátban várok, ármegjelöléssel, mai átvétellel.

(#34026) bnorci71 válasza kicsitrash (#34022) üzenetére


bnorci71
addikt

Ha úgy gondolod nem jó a mérőd kérheted a hitelesítési bevizsgálását, ha jó tiéd a költség huszonezer pénz, ha nem jó akkor jóváírják
a gáz összetételét a földgázszállító méri -szolgáltatók oldalán hozzáférhető az adat- amikor átadja a szolgáltatónak. Levegő a legnagyobb baromság :Y ami lehet benne. Hátha felrobban a csőben...... :W
Sárga kék
időnként nem ártana a készüléket karbantartani :U

PLaci58

mondom hogy ez fizika, nem elhinni kell megérteni
kezdesz olyanokat belekeverni amivel túlbonyolítod pedig az alapot se érted.... :F
mekkora keresztmetszetben nyitod ki ? Láttál már te fúvókát? Mekkora a cső ami odamegy?
a nyomásszabályzónak pont az a dolga, hogy mindig ugyan akkor a legyen a nyomás, ha kinyitod ha elzárod.
A víz egy másik közeg teljesen más tulajdonságokkal és más számításokkal.
Próbáltál már folyadékot összenyomni?
Ha sikerült megkapod a fizikai Nobel díjat.

Lezárásaként
A számlázás rendjét a Magyar Energia Hivatal jóváhagyja aki a fogyasztók érdekeit védi, ezért felesleges összeesküvést feltételezni benne. Ott azért olyanok ülnek akik rendesen értenek hozzá.

Itt ezt a továbbiakban befejezem, ha kíváncsi vagy valamire egy sör mellett szívesen elmondom.

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#34027) wwenigma válasza bnorci71 (#34026) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Meg a gáz is azért gyengébb télen mert hidegebb van. :U Dolgozik ismerősom X helyen, pumpálják bele az egyéb gáznemű dolgot rendesen... te hány mintát vizsgáltattál be fűtőértékre az elmúlt 15 évben? Koltoi kerdes...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#34028) kicsitrash válasza bnorci71 (#34026) üzenetére


kicsitrash
aktív tag

Teljesen igazad van. Törvényileg szabályozva van, stb. De pl. a kresz is létező dolog, mégis lesz***ják...

Bankot rabolni sem szabad :)

Itt nem a rosszindulatról volt szó, hanem esetleges hibákról. Azt mondod, hogy csak vegytiszta, 100% gázt tartalamaz, minden szennyező nélkül?

Egyébként a folyadékok is összenyomhatók, sőt, a fémek is. Ezt hivják pl. kovácsolásnak :)

A vakanciák, rácshibák átrendeződnek, vagyis zömül, ezáltal elhanyagolható méretben zsugorodik is, vagyis összenyomtam :)))

Csak elhanyagolható a mértéke.

De nem is az összenyomásáról volt szó, hanem a hőtágulásáról... az autók téli fogyasztásánál is közbejátszik a töltőlevegő hőmérséklete.

[ Szerkesztve ]

(#34029) Trollolo válasza .:Kristian:. (#34025) üzenetére


Trollolo
csendes tag

..

[ Szerkesztve ]

(#34030) PLaci58 válasza bnorci71 (#34026) üzenetére


PLaci58
őstag

Nem én kezdtem el vitázni. te nyomod itt az elméleti fizikát. Elhiheted, hogy tanultam annyi fizikát mint Te.
Éppen azért mondom, hogy a gázóra az elfogyasztott mennyiséget méri.
Az általad említett :
"A számlázás rendjét a Magyar Energia Hivatal jóváhagyja aki a fogyasztók érdekeit védi, ezért felesleges összeesküvést feltételezni benne. Ott azért olyanok ülnek akik rendesen értenek hozzá."
, dologgal nem értek egyet. Egy jogszabályt nem hozzáértők szavaznak meg.

Ugye, hogy sok dologtól függ a gáz nyomása egy csőben :D Ezért kértem, hogy határozd már meg nekem, mert én nem tudom. A szolgáltató sem tudja. A gázóra akkor pörög, ha nyomáskülönbség van a két vége között :D Ezért átverés egy olyan állapotra átszámolni a gázt, ami a felhasználó számára használhatatlan. Azért állítom, hogy jól mér az óra, mert azon a nyomáson, akkora mennyiséget használok el. Ezt nem kell semmire átszámolni! Nem azzal vitatkozom, hogy mit ír a szabályzat, hanem azzal, hogy az úgy nem jó. A vita amúgy teljesen felesleges, mert a m3 árat eleve úgy határozzák meg, ahogy akarják.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#34031) kicsitrash válasza PLaci58 (#34030) üzenetére


kicsitrash
aktív tag

Igen, van benne valami. Jogszerű, de nem igazságos.

Lásd a távhős történetet a költségosztókkal...

(#34032) mycso válasza wwenigma (#34027) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Gyengébbnek azért gyengébb, mert telenyomják inerttel. A nyomását tartaniuk kell, mert elő van írva, de nyilván ha van rá lehetőségük, előszeretettel használnak erre a célra nitrogént.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#34033) Ivanh


Ivanh
tag

Samsung syncmaster 2494HSilyen hibátlan , karcmentes, pixelhibamentes állapotban eladó. 1920x1080-as felbontású, dvi+dsub+hdmi+audio kimenetekkel.
Doboza is megvan.
Csere/beszámitás lehet, netbook 9"- noti 15,6" közötti mai igényeknek megfelelő gépezetbe, értékegyeztetéssel.
Ár: 27k
privit hamarabb látom. :R

Az új autóm és az új házam költségeinek felét a jelen kormány fedezte...De neked mit adtak a szocik..?

(#34034) jFox


jFox
őstag

DVD lemezzel ki foglalkozik? Kellene pár db.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#34035) vito555


vito555
tag

Gyönyörű 420L es hátterezett akvárium minden tartozékával /külső,belső szűrő,fűtő,bútor/ cserélném notebook-ra.Akár értékegyeztetéssel.

𝄢

(#34036) ronson


ronson
őstag

Samsung Galaxy S GT-I9000 8GB, függetlenített eladó

Lejárt rá az előfizum ezért cseréltem.

Dobozában, töltőjével USB kábelével. (Headset sajnos nincs meg.)
Adok hozzá egy neoprén tokot.

Kissé zsebkopott a hátulja, illetve egy darab kis karc van a kijelzőjén, de összességében a korához képest szép állapotban van.

Tökéletesen működik. 3 hó gari is van rá, de nem tudom lehet-e érvényesíteni, mert már független.

Ára fix 35k

(#34037) Trollolo


Trollolo
csendes tag

3,00GHZ/2M/800/04A Proci valakinek?

(#34038) bnorci71 válasza mycso (#34032) üzenetére


bnorci71
addikt

ne terjeszünk már a hülyeséget

http://www.gazcseretelep.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=2&Itemid=2
3000Huf 1m N2 gáz

PLaci

lehet tanultál fizikát, de mégse érted....

az 1l es edény nem elmélet gyakorlat próbád ki mondjuk a biciklipumpával

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#34039) PLaci58 válasza bnorci71 (#34038) üzenetére


PLaci58
őstag

Hagyjuk. Alkalmatlan vagy rá, hogy felfogd amit mondok.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#34040) mycso válasza bnorci71 (#34038) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Nem terjesztem a hülyeséget, hanem tudom, hogy ez így van vezetékes gáz esetében.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#34041) wwenigma válasza mycso (#34040) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Én csak megerősíteni tudom, hogy valamit valóban pumpálnak bele ha jő az ukáz...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#34042) sly105 válasza PLaci58 (#34008) üzenetére


sly105
tag

Nesze neked elektromos kazán. Már nem egyet szereltem . Tudok egyet eladót ha érdekel valakit.1 szezont használták és ő a forgalmazó:[link]

[ Szerkesztve ]

Én sem vagyok tökéletes.Belőlem is hiányoznak a hibák! :))

(#34044) sutykuru válasza Lumia 800 (#34043) üzenetére


sutykuru
tag

Ezért kár volt regelned.

(#34045) PLaci58 válasza sly105 (#34042) üzenetére


PLaci58
őstag

Ha azt mondod, hogy fele annyiba kerül vele a fűtés mint gázzal, akkor vevő vagyok rá :D

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#34046) Lajkó


Lajkó
őstag

Jó ez a gázos vitakör! Lehet olvasni okosságokat, és persze égbeszökő badarságokat! :D

Amúgy a gázárat nem úgy határozza meg a szolgáltató, ahogy akarja...

(#34047) ikiviki


ikiviki
aktív tag

Szerviz - gyors szerviz - javítás, nálam lehet pü-ben jelezni..

Mobiltelefon unlock,

Software frissítés, magyar nyelv
Hardware javítások, software javítás
Digitizer, érintőplexi, kijelző csere
Átvezető fólia és kijelző csere
Burkolat és komplett ház csere
Hangszóró és mikrofon csere

Nokia software javítás, unlock
Samsung software javítás, unlock
Sony Ericsson software javítás, unlock
LG software javítás, unlock
Egyéb modellek software javítás, unlock

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=ikiviki&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#34048) WildBoarTeam válasza kicsitrash (#34031) üzenetére


WildBoarTeam
aktív tag

Jah, és sokan tévesen a távhőt hibáztatják a rossz felosztás miatt.
A távhő csak egy dolgot csinál: megadja az épületre elhasznált GJ mennyiséget a költségosztást végző cégnek. Onnantól az határozza meg, hogy melyik lakásra mennyit oszt a radiátorokra szerelt költségosztó alapján. Majd ezeket az értékeket visszaküldi a távhőnek, aki kiadja rá a számlát.
Tehát a hiba max a költségosztásnál jelentkezhet. A költségosztó céggel pedig a lakóközösség köt szerződést és nem a távhő. ;)
A probléma, hogy a felosztás "képlete" nincs egyértelműen meghatározva és ezért jönnek ki hatalmas hülyeségek a felosztásnál.

blabla

(#34049) m1c1mack0


m1c1mack0
csendes tag

Sziasztok,

Keresek 24-es 16:10-es monitort.

Üdv.:

(#34050) kicsitrash


kicsitrash
aktív tag

keresek itx lapot (sata legyen rajta...), valamint s1155 procit (G530-620-840).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.