Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#82751) Vangelis válasza mzso (#82749) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Sajna , már nem .. csak meleg kaja...

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#82752) Wiz Khalifa válasza Jarod1 (#82750) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

A Coop-ban lehet, reggel pont az előttem levő vásárlónak mondta a pénztáros hogy a központ szólt nekik hogy továbbra is elfogadhatják.

Smoke some weed nigga!

(#82753) mzso


mzso
veterán

@Jarod1, Vangelis
Ez korábban sem volt igaz. A Nyírzem Zrt-s Coopokban mindig lehetett élelmiszert venni. Meg van egy Spar partner Miskolcon (az OTP keresőjén is még mindig feltüntetve) ahol szintén lehetett Szépkártyára vásárolni.

(#82754) mzso válasza Wiz Khalifa (#82752) üzenetére


mzso
veterán

Az melyik Coop volt?

(#82755) HookR válasza Wiz Khalifa (#82752) üzenetére


HookR
addikt

Ma voltam a Búza téri Coop-ban (Árucsarnok), ott ki volt ragasztva egy papírlap, hogy most januártól már nem fogadják el.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#82756) Wiz Khalifa válasza mzso (#82754) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

A tiszain levő.

#82755HookR:
Akkor úgy látszik hogy a Nyírzem Zrt-s coopokban lehet csak még használni.

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#82757) Jarod1 válasza HookR (#82755) üzenetére


Jarod1
addikt

aztám meg az eDENred utalványokat se fogadja el a spar, januártól.pont azt kaptunk karácsonyra..

(#82758) mzso


mzso
veterán

Azt hittem ez a Coop-os használhatóság ismertebb. Meg sok húsboltban is lehet fizetni.

(#82759) Red_Bull


Red_Bull
aktív tag

Sziasztok!

Eladóvá vált az autóm, hátha valakit érdekel közületek:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#82760) WildBoarTeam


WildBoarTeam
aktív tag

Sziasztok!

Tud valaki ajánlani gázszerelőt, aki rá is ér?
Fateromnál az átfolyós vízmelegítő membránja adta meg magát (valószínűleg), ezt kellene javítani.

Esetleg aki jártas benne, attól jó lenne infó, mi lenne a menete, hogy villanybojlert szereljenek fel?
Faternak már kicsit elege van belőle, meg én is nyugodtabb lennék.

Előre is köszi minden infót!

blabla

(#82761) Vangelis válasza WildBoarTeam (#82760) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Villany kiépítése ha nincs ott konektor.
Gáz ledob. Lezár...
Bojler felfob. Működik is.

Itt vizesek is megoldjak.
De biztosan van gázos aki elmondja.

Tudok adni számot.. de nem tudom milyen messze lenne Kazincbarcikától?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#82762) HookR válasza WildBoarTeam (#82760) üzenetére


HookR
addikt

Ha a nyűgmentesség a cél, akkor érdemes először alaposan körbejárni a kérdést, mert a klasszikus villanybojlerben meg a vízkövet kell kipucolni és anódot cserélni (a használat mértékének függvényében) 2-4 évente (ilyen kemény víz esetén, mint ami a környékünkön van).
Úgy tudom létezik olyan megoldás, aminél a fűtőszál nem közvetlenül a víztérben van... de sajnos még nem néztem utána, hogy tudjak konkrétummal szolgálni.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#82763) jFox válasza WildBoarTeam (#82760) üzenetére


jFox
őstag

Kb amit Vangelis írt. :K
Én is lecseréltem kb 2 éve. Árban hasonló lett volna ha gáz bojlert veszek, de ezt én is karban tudom tartani.
Ariston Velis Evo 80-ast vettem, de elég lett volna az 50-es is. Főleg zuhanyozunk, ahhoz meg nem kell sok meleg víz.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#82764) Jarod1 válasza jFox (#82763) üzenetére


Jarod1
addikt

Már ott nálunk nem lehet gázbojlerre cserélni,JFox ,amúgy a havi villanyszámla kb 40 Kw al megnőtt
arra számíts @WildBoarTeam

(#82765) Wiz Khalifa válasza Jarod1 (#82764) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Lehet kérni éjszakai áramot és akkor sokkal jobban jön ki az ember. Igaz macera, meg miegymás, de egyszer kell azt a tortúrát végig járni. Nálunk a 120-as villanybojler éjszakain van és alig fizetünk érte. :)

Smoke some weed nigga!

(#82766) cocka válasza HookR (#82762) üzenetére


cocka
veterán

Még ha csak kemény lenne. Forralás után szemmel látható fehéres üledék mozog a csapvíz tetején. Lehet, hogy vízkő, de nem valami bizalomgerjesztő. Ki tudja milyen mocskok oldódnak még bele a vízbázisba, amiről a jónép nem tud.

[ Szerkesztve ]

(#82767) fila


fila
senior tag

Vízszűrőt keresek családi házba.
Tudtok Miskolcon ezzel foglalkozó szaküzletet?

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#82768) mezis válasza HookR (#82762) üzenetére


mezis
nagyúr

Mi hátránya van a víztérben lévő fűtőbetétnek?
A fűtőszál inkább cekasz lenne?

mezis

(#82769) Vangelis válasza fila (#82767) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Szatmári

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#82770) fila válasza Vangelis (#82769) üzenetére


fila
senior tag

kisebb szaküzletet keresek, a szatmári választéka szegényes ezen a téren

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#82771) Wiz Khalifa válasza fila (#82770) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Illetve drága is.

Zsigmondy Vilmos utcán a Thermo 93 Kft-t nézd meg. Mikor ott dolgoztam, volt felhozatal azért vízszűrőből is.

Smoke some weed nigga!

(#82772) fila válasza Wiz Khalifa (#82771) üzenetére


fila
senior tag

köszi :R

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#82773) HookR válasza mezis (#82768) üzenetére


HookR
addikt

Pár éve egyik szerelvényboltban összefutottam egy üzletkötővel, aki a hagyományostól eltérő konstrukciójú bojlert igyekezett népszerűsíteni. Lényegében a fűtőbetét a víztér helyett egy központi hengeres tartályban kapott helyett, így a vizet közvetett módon melegítette. Sajnos akkor nem néztem utána tüzetesebben, így nem tudok részletekkel szolgálni, de gondoltam említésre érdemes.

"Mi hátránya van a víztérben lévő fűtőbetétnek?"
Nem vagyok a téma szakértője, de józan paraszti ésszel ezeket jelölném meg:
- fűtőbetét élettartamának lerövidülése.
- vízkőlerakódás felgyorsítása.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#82774) Vangelis válasza HookR (#82773) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Az olyat el kell engedni ...

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#82775) mezis válasza HookR (#82773) üzenetére


mezis
nagyúr

Közel 40 éves konyhai vízmelegítőnkben egyszer biztosan kellett fűtőbetétet cserélni. Talán kétszer is.
Hétvégi házban villanybojlerben anódot és fűtőbetétet is kellett cserélni, 20 vagy 30 év után....

mezis

(#82776) bnorci71 válasza HookR (#82773) üzenetére


bnorci71
addikt

a konyhai kis elektromos vízforralókban is a talp alatt van a betét a vízkő így is az aljára rakódik ki. A hatásfok ettől is csökken meg a közvetett érintkezéstől is.

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#82777) HookR válasza mezis (#82775) üzenetére


HookR
addikt

Használat és víz függvénye. Nálunk a fürdőszobai bojlerek közül a kettőben kétévente kell anódot cserélni/vízkőteleníteni. A másik kettőben 3-6 évente.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#82778) Vladi


Vladi
nagyúr

Sziasztok! Nem használt ip kamera olcsón kit érdekel? :R

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#82779) tux74


tux74
csendes tag

(#82780) jFox


jFox
őstag

Sziasztok!

Régi diavetítőhöz alkatrészt lehet még kapni valahol?

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#82781) WildBoarTeam válasza jFox (#82780) üzenetére


WildBoarTeam
aktív tag

Szerintem donor készülékből tudsz szerezni alkatrészt, ha régi a vetítő.
Az újabbak, már ilyen csilivili agyondizájnolt kinézetűek.

blabla

(#82782) mycso


mycso
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok, Miskolc vagy környékén tudtok olyan céget, akik egyedi kipufogó rendszerek gyártásával (személyautó) foglalkoznak?

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#82783) cocka válasza mycso (#82782) üzenetére


cocka
veterán

Ezek azok a rendszerek, amit bizonyos környékeken rendszeresen hallani lehet?

Miért jó az, ha úgy működik a cucc, mint Columbo kocsijának kipufogója?

(#82784) Z0C!


Z0C!
őstag

Sziasztok!

Ilyen CPU talp nincs elfekvőben esetleg valakinél?


Köszi!
Üdv!

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#82785) mycso válasza cocka (#82783) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Szia, picit összetett, amire most rákérdeztél.
Alapvetően 3 kategóriába sorolnám:
1, design szintű átalakítás
2, teljesítmény orientált átalakítás
3, kókány átalakítás

1: a kipufogórendszer egyedileg gyártott elemei, ezzel nem feltétlenül változik az autó hangja és teljesítménye sem, inkább a látható komponensekre koncentrál
2: egyedileg gyártott rendszerek, aminek a célja a teljesítmény növelése, nos ez a technológiából adódóan, szorosan együtt jár a hang növekedésével. Nagyon általánosan, ez azért van így, mert ezek a gyári rendszerekhez képest "üresebbek" (kevesebb vagy kisebb dob/dobok, kevesebb szigetelés, nagyobb csőátmérő és még sok más...), elsődleges céljuk a kipufogó gáz, gyorsabb és hatékonyabb áramlását segíteni. Ezek az autó teljesítményéhez méretezett, megtervezett rendszerek/elemek, sokszor kívülről, laikus szemmel nem észrevehető átalakítások.
3: a kipufogórendszer valamely részének vagy egészének cseréje/átalakítása oda nem illő alkatrészekre, nos itt nemhogy teljesítmény növelés, hanem sokszor akár teljesítmény csökkenés is előfordul, viszont irgalmatlan hangorkánnal párosul. Általában jól láthtó módon történik az átalakítás.

Én az 1. ponthoz keresek szakcéget. :R

Mod.: az általad említett környéken gyanítom, hogy a 3. pontban szereplő átalakításokat alkalmazzák.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#82786) bnorci71 válasza cocka (#82783) üzenetére


bnorci71
addikt

illetve Mycso körülírásához
egy jól megépített rendszer a 2 pontot tudja úgy, hogy csak akkor van hang ha a max teljesítményt kéri a gazda a jószágtól. Ugye aki megvesz egy 50-100M autót nem akarja a pályán utazás közben az üvöltést hallgatni de amikor a szerpentinen csapat a hangélményre is igénye van.
Illetve ha ez engedélyezett hivatalos átalakítás a hangerő mérés sem marad el és az engedélyezett értéken belül kel lennie.

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#82787) mzso


mzso
veterán

Helló!
Manapság mennyi időbe kerül szemészetre bejutni? Ugye nincs korlátozás, hogy melyik helyre megy az ember?

(#82788) Vangelis válasza mzso (#82787) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Én 2 éve próbálok .. igaz nem intenzíven .. mert kellene de mindig megunom és lexarom :(

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#82789) mzso válasza Vangelis (#82788) üzenetére


mzso
veterán

Tök jó, még vagy 5-6 éve csak fogtam és bementem a diósgyőri kórházba. Megvolt egy óra alatt...

(Mondjuk mondjuk ritka suttyó öregasszony volt a szemész. Pletykált előtte vagy 20 percet, meg valami öregasszony is bement elém vizsgálatra, de engem meg jóformán lökött ki, meg keresztül beszélt rajtam amikor kérdeztem volna, ezt-azt a szememről. )

Lehet, valami ingyenes látásvizsgálatot (vagy olcsót) kéne nézni valahol.

Múltkor volt elvileg szűrőbusz a Benu szervezésével, elvileg, de arra valahol jelentkezni kellett volna. (Bár kit tudja milyen feltételek voltak.)

Bár nem tudom mennyire átfogó optikai vizsgálatokat végeznek.

[ Szerkesztve ]

(#82790) Wiz Khalifa válasza mycso (#82782) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Vittorio Design Kft-t kérdezd meg. Google-ban ott a szám, cím minden. Ha Ők nem is csinálnak, tudni fogják kihez fordulj.

Én régen Robihoz jártam a soltészon, de sajnos Ő meghalt balesetben. :(

Smoke some weed nigga!

(#82791) Vangelis válasza mzso (#82789) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Ha csak szemüveg kell akkor gyorsabb....

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#82792) Jarod1 válasza mzso (#82789) üzenetére


Jarod1
addikt

szétb*****ták az egészségügyet is...

(#82793) cocka válasza mycso (#82785) üzenetére


cocka
veterán

Kösz a tájékoztatást. Nagyon nem értek hozzá, de valami olyasmit olvastam, hogy vagy szar a motor tuningolása vagy a kipufogócsőbe többletüzemanyag kerül, ami ott ég el. Ezért van hangja.

OK, de nyilván az 1-es, 2-es jelenség nem is városban közlekedő autóknál érdekes. A 3. meg szinte csak városban fordul elő.

Sose fogom megérteni, hogy mi a jó abban, ha egy fél városnak azt kell hallgatnia, hogy másnak mekkorát "robban a motorja". LOL Túl ovis stílus.

(#82794) Wiz Khalifa válasza cocka (#82793) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Az 1-es pont hogy akár hol, leggyakrabban a városban fordul elő. Mivel ott ugye optika a lényeg. Érsd, mondjuk csak annyit csinálnak hogy a kipufogó véget cserélik le szép, krómozottra, hogy esztétikailag szebb legyen mint a gyári. A kettes is bárhol előfordulhat mert aki nem kókány kipufogó rendszert használ, ezzel tudsz találkozni. Az ilyen rendszert úgy képzeld el mint pl a modernebb M-es BMW-ken, a Hyundai N szériás kocsik és hasonlók hogy a gyári kipufogó rendszer azon is arra van kifejlesztve hogy a teljesítményt jobban kihozza a kocsiból ami azzal jár hogy visszadurran mikor vált, hangosabb, stb... mint a standard kiadás.

Smoke some weed nigga!

(#82795) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Miskolcon Cestal Cat / Aniprantel Cat féreghajtót merre tudnék beszerezni? Ami most nyitva van bolt (Freshnapf) nyilván nincs, mennyit kérnek el az embertől ilyenekért, valakinek van személyes tapasztalata?

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#82796) mzso válasza Vangelis (#82791) üzenetére


mzso
veterán

Vagyis?

(#82797) Wiz Khalifa válasza mzso (#82796) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Gondolom arra gondol hogy bemész akár melyik optikába aztán ott csináltatsz szemüveget.

Smoke some weed nigga!

(#82798) Vangelis válasza Wiz Khalifa (#82797) üzenetére


Vangelis
nagyúr

jah.... már jó gépek vannak .. lányomat is oda vittük és tökéletes lett.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#82799) cocka válasza Vangelis (#82791) üzenetére


cocka
veterán

Ha egy kis szembetegséggel kombóban kell a szemüveg, akkor meg optometrista legyen a talpán, aki képes belőni a pontos dioptriádat. Nekem valahogy mindenhol sikerült mást mérniük. Aztán kiderült, hogy sokösszetevős ez a sztori, függ lelkiállapottól is, egyéb betegségektől, kipihentségtől stb.. hogy ominózus gép mit hogy mér. Szal. ott az rohadtul nem játék, mert évekre veszel szemüveget, nem 5 percre, így az is nagyban számít, hogy a páciens mihez tud hosszú távon hozzászokni. Ha nincs kedved optometristákkal veszekedni, és egyéb szembetegséged is van, ami mondjuk a mérhetőséget is befolyásolja, akkor kizárólag szemészorvost ajánlok.

(#82800) WildBoarTeam válasza mzso (#82789) üzenetére


WildBoarTeam
aktív tag

A legtöbb helyen a vizsgálat díját elengedik, ha utána ott csináltatsz szemüveget.

#82799 cocka
Hát én is voltam már szemészeten és simán olyan sz@rul vizsgált meg a szemész doki, hogy egy dioptriával erősebbet mért. Akkor az ofotértbe mentem szemüveget csináltatni, mikor kész lett, azt hittem leülök, amikor felpróbáltam, úgy megszédültem. Az ottani optikus megvizsgált és elmagyarázta, hogy azért tudott ennyivel eltérni, mert ha már "eltalálták" a jó dioptriát, akkor az erősebbel is jól fogsz látni, csak az élesen látott tárgyak lesznek "kisebbek". Rövid idő alatt, amíg a vizsgálat tart, addig a szemed sem erőlködik annyira, hogy megfájduljon a fejed és ugye nem is forgatod, így nem jössz rá azonnal.
Abban igazad van, ha van valami egyéb betegség a szemeddel, akkor orvos nézze meg, de akkor is számít milyen doki vizsgál meg.

blabla

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.