Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#74001) elistvan


elistvan
senior tag

ANSI C programozást tanulni, hogyan érdemes / ajánlott hozzákezdeni? A tanár először magyaráz 2 órát aztán szünet/ utána csak nyomja fel a táblára programkódot, meggondolni sincs időm melyik sor mit csinál. (és tőlünk kérdezgeti, hogy mi a következő sor. ) Nyíregyházán az Egyetemen ezt tanítják ebben a félévben (a következőben meg java-t). Nekem jó a kettes csak valami tuti tananyag/módszer kellene. Ráadásul mi tanárok a programtervező infósokkal vagyunk egy csoportban. Tehát közel sem azonos súlycsoport. Már az elején elment a kedvem az egésztől. Olyan anyag kellene (keresgéltem a neten jegyzeteket) ami rendesen magyaráz, hogy mi mit csinál és miért. Nekem sajna élet halál kérdés, a kettes így levelezőn, szóval mindennemű segítséget szívesen veszek és köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#74002) bigrock válasza Rendo84 (#74000) üzenetére


bigrock
addikt

Bocs, benéztem :O

(#74003) mezis válasza elistvan (#74001) üzenetére


mezis
nagyúr

Ezt a fórumot már nézted ?

mezis

(#74004) _drk


_drk
őstag

Sziasztok!
Most nézegetünk párommal albérleteket Miskolcon. Még kezdők vagyunk ezért lenne pár kérdésem.
Eléggé leszűkítettük a kört: Szentpéteri kapu meg a közeli városrészek, 2 szobás, erkélyes.
Bútor se kéne, de gyakorlatilag mindbe van. Mennyire szoktak hajlandóak lenni azok a bútorokat elvinni?

Meg úgy általánosságban mire érdemes figyelni? Képekről elég sok minden leszűrhető. Főleg a fürdőszoba és konyha milyen állapotban van. De mondjuk egy 10-20 perces lakásnézésből a lakóközösség abszolút nem.

Tudtok adni pár tanácsot?

(#74005) Depression válasza _drk (#74004) üzenetére


Depression
veterán

Lakóközösség abszolút lutri. Felettünk például dübörög a családprogram.
Bútorok elvitele Is szinte reménytelen, hacsak nem a szemétdombra való. Ha valaki berendezett egy lakást, hogy így drágábban tudja kiadni, akkor nem fog tízezreket kiadni költöztetésre.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#74006) elistvan válasza mezis (#74003) üzenetére


elistvan
senior tag

Nem, köszi.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#74007) bigrock


bigrock
addikt

Tudtok valami értelmes szolgáltatót, akitől tudnék venni mobilnet-előfizetéssel mobil stick-et?
Lillafüreden kellene egy 2 kamerás kis rendszert kitenni a netre, néha ránéznének távolról.
Szerintem havi 5 GB bőven elég lenne.
Köszi!

(#74008) Jarod1 válasza bigrock (#74007) üzenetére


Jarod1
addikt

Talán a vodafone, nekik van térerő mindenhol is..

(#74009) Jarod1 válasza _drk (#74004) üzenetére


Jarod1
addikt

Bútorok, maradni szoktak mert álltalában nem tudja hova pakolni.
Szerződés legyen, lakásban a sérüléseket írásban legyen rögzítve aláíráskor, törött repedt ablak stb...
Net, tv bekötést kérdezzétek kinek a nevén fusson. Ha nevetek alatt menne kell meghatalmazás tulajtól a szolgáltatóhoz...mennyi amúgy ott az albi?

(#74010) _drk válasza Jarod1 (#74009) üzenetére


_drk
őstag

Átlagosan 80 körül mennek. De most boldog boldogtalan annyiért hirdet minden hulladékot is.

De ma átbeszélve a dolgot, lehet kiterjesszük az egész városra a keresést.
Ami a meglepő hogy a legtöbben van bútor, csak igénytelen, nem mozdítható.

(#74011) baracsi válasza Jarod1 (#74008) üzenetére


baracsi
tag

Vodafone tudtommal nem ad publikus IP-címet, nem fog tudni ránézni, hacsak nem csinál valamilyen VPN hálózatot. A Telenor igen, legalábbis van olyan APN beállítás. Telekom is ad, csak arany-árban.

[ Szerkesztve ]

(#74012) bigrock válasza baracsi (#74011) üzenetére


bigrock
addikt

P2P van, nem kell publikus IP cím.

(#74013) Jarod1 válasza _drk (#74010) üzenetére


Jarod1
addikt

na ne baxx elszálltak ott is az árak csak a fizuk nem követik..,, az durva...fehérváron amúgy 95 de inkább felette..

(#74014) Jarod1 válasza baracsi (#74011) üzenetére


Jarod1
addikt

már csak az a kérdés a Trékomnak és a telenornak lesz e ott térerő...

(#74015) Rendo84 válasza _drk (#74010) üzenetére


Rendo84
senior tag

Nem tudom mennyire tervezel hosszútávon, de gondold át, hogy hitelre adsz ki havonta 50-80 ezret és előbb utóbb a tiéd lesz, vagy az "ablakon dobod ki a pénzt albira".

(#74016) _drk válasza Jarod1 (#74013) üzenetére


_drk
őstag

Most szerintem Miskolc fejlődött egy kicsit. Nyíltak kissebb-nagyobb gyárak, nagy a munkaerő hiány. Ügye innen Borsodból rengetegen kimentek vagy felmentek legalább Pestre.
Erre reagálva azért nőttek itt is a fizuk.

Csak ügye az országos ingatlan lufi itt is megteszi a hatását. Egy garzon megy 12misibe, normális 2-3 szobás kecók meg lazán 20ba mennek. Ezt követte az albérlet ár is.

(#74017) _drk válasza Rendo84 (#74015) üzenetére


_drk
őstag

Eredetileg ez lett volna a terv, de egy 2 szobás kis albira nem fogok 18misit költeni. Ráadásul az legalább vagy 5 misi önerő, mert már ezeket az árakat a bank se hitelezi meg.
Szerintem kevesebbet bukok 1-2 éves albival, mintha most vennék egy lakást.
Csok, babaváró egyelőre nem játszik.

[ Szerkesztve ]

(#74018) #81556480 válasza Rendo84 (#74015) üzenetére


#81556480
törölt tag

csak nem egy fundamentás ? ;]

(#74019) Diokhan


Diokhan
addikt

Sziasztok! Nincs esetleg valakinek laptop vinyo eladó?

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#74020) Depression válasza _drk (#74016) üzenetére


Depression
veterán

A szentpéteri kapu meg ott van szinte a Bosch mellett, nem csoda, hogy ilyen árakat kérnek.
Az albi árak tényleg elszabadultak, csak azt a részét nem értem, hogy ha olyan sokan elmentek, akkor hol az a sok üres lakás?
Mi 2 éve vettünk lakást, ma már dupláját éri. Ez a 10m-s lakásvásárlási támogatás meg nonszensz, nekünk ma már esélyünk se lenne, mert ezt is simán beépítették az árakba. Ezzel nem azt érték el, hogy a nagycsaládosok tudjanak venni, hanem azt, hogy akinek nincs sok gyereke, annak esélye se legyen.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#74021) Jarod1 válasza Depression (#74020) üzenetére


Jarod1
addikt

velejéig korrupt, rohadék ez a rendszer...

(#74022) Diokhan válasza Depression (#74020) üzenetére


Diokhan
addikt

Nem is akarták elérni azt, hogy nagycsaládos tudjon venni, hanem ez csak egy üzleti fogás. Pontosan tudták, hogy ha megadják a támogatást, majd felmennek a lakásárak és ebből is csak az tud profitálni, akinek eleve ki lett találva az egész, tehát valamelyik fidesz közeli oligarha. Akinek eddig sem volt pénze saját lakásra, annak ezután sem lesz, csak ha bevállal 3 gyereket, majd a kormány néhány év múlva bemutat, és mindenki magára marad a sok gyerekkel és hitellel. Ennyi.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#74023) Gus válasza Diokhan (#74022) üzenetére


Gus
aktív tag

Az árakat mindig a piaci kereslet- kínálati viszonyok alakítják. Így van ez mindig. Amikor az Áfát is csökkentették az élelmiszereknél, érdekes módon az árak pár hét alatt ugyan oda álltak vissza. Borítékolható volt, hogy a lakás árakat a kereslet felfelé fogja hajtani, de, hogy ennyire, azt nem gondoltam. Nyilván volt aki gondolta és pénze is volt befektetni. ;] A 10 éve vett lakásom 6,7m-ról már 13-14 között mozog. Nekem már szinte mindegy, de a fiatalok hogyan tudnak majd elindulni manapság, arról fogalmam sincs.

(#74024) bnorci71 válasza Gus (#74023) üzenetére


bnorci71
addikt

2014-be 2,7M adtam el 2szobás 55nm-es Avas II ütem a Máltai melett
pont a piac legmélyebb pontján

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#74025) Depression


Depression
veterán

Nem hiszem, hogy valaha is megéri/megérte eladni egy ingatlant. (Eladni, nem cserélni)

Más: keresek már egy ideje olyan biztonsági ajtót, aminek van nyitható ablakja, de egyszerűen nem találok. Létezik ilyen?
Sajna huzatot csak így lehet csinálni a lakásban, de minek bizt. ajtó, ha azt tárva nyitva kellene hagynom, ha egy kis levegőre vágyom.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#74026) icemad válasza Gus (#74023) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Fiatalok kimennek külföldre, és 4 év múlva vesznek egy kertes házat kint, ottani hitellel...

(#74027) Diokhan válasza Gus (#74023) üzenetére


Diokhan
addikt

Sehogy, hisz a politika is erről szól. Szegényen kell tartani a népet, hogy legyen ki dolgozzon.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#74028) jFox válasza bigrock (#74007) üzenetére


jFox
őstag

Én ezt használom: [link]
Aktiválod és használod amíg el nem fogy. Utána újra aktiválod és megy tovább. :K A kártyának nem kell nálad lenni, WEB-en vagy mobil app-ból is újra tudod aktiválni. :K

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#74029) mycso válasza Gus (#74023) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Mi 2 éve vettük 9-ért, most olyan 16-17 körül mennek a környéken. Hihetetlen.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#74030) mycso


mycso
veterán
LOGOUT blog

Fedőmatrac nem érdekel valakit?
Kb. egy éves (majd előtúrom a papírjait) és kb. egy hetet használtuk, nekünk nem jött be.

Ezaz: [link]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#74031) mezis válasza bigrock (#74007) üzenetére


mezis
nagyúr

? BorsodWeb HotZones ?

mezis

(#74032) Gus válasza bnorci71 (#74024) üzenetére


Gus
aktív tag

Azokat most 10 körül árulják. Sőt a kisebb lakások még durvábban drágultak.

(#74033) Vangelis válasza Gus (#74032) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Itt barcikán is káosz van.... lákás árakban.

Nem is értem, hogy mi a fene ér egy panel xrba 15 millát......

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#74034) Depression válasza Vangelis (#74033) üzenetére


Depression
veterán

Ez a lustaság/időhiány velejárója. A családi házak ára nagyon nem ugrott meg, mert ott mindig van mit tenni. 10m felett már szintes házakat lehet kapni Zsolcán.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#74035) F.B.I. válasza Depression (#74034) üzenetére


F.B.I.
veterán

Amire egyből el kell költeni egy fűtés korszerűsítés árát de akkor is inkább, mint egy panel, ahol már a parkolásért is fizetek. :W

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#74036) nézzbe


nézzbe
aktív tag

Félkonfig eladó:
-ASUS MAXIMUS FORMULA, hátlap plusz supremefx II
-Intel C2Q Q9400 hozzá scythe ninja plus rev b hűtő
-2x2GB Nvida SLI ram kitt
-Gainward GTS 450 1GB

Csak egyben, 25000Ft

(#74037) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Sziasztok!

Miskolcon hol van olyan hely ahol bőr és műbőr kárpitot lehet venni méterre?

Valamint olyan hely is kellene aki egy autó padló kártpitjára tud nekem varni dolgokat. Persze ki van bontva a kocsiból a padló kárpit. :DDD

Smoke some weed nigga!

(#74038) cocka válasza jFox (#74028) üzenetére


cocka
veterán

Aha, csak

1. távolról nem fog tudni ránézni, mert NATolt IP-t kap.

2. 10 megabit/sec feltöltés biztos, hogy elég egy kamerarendszerhez?

3. Bükkben szar a térerő.

(#74039) jFox válasza cocka (#74038) üzenetére


jFox
őstag

1. Miért lenne NAT-olt? Publikus, igaz változó ip-t kap, de ezt a P2P megoldja. De ha NAT-olt szerintem azt is. Router mögül is működnek a P2P-s rögzítik. Mondjuk ha duplán NAT-olt akkor lehet, hogy nem... Ilyet még nem próbáltam. :B
2. 10Mb/s megfelelő beállításokkal kb 20-25 kamera képre elegendő lehet. (Nem kell fullHD, 25fps egy távoli megfigyelésre.)
3. Ezt ki kell próbálni. De pl Bükkszentkereszten a Telekom a legjobb lefedettség szempontjából.

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#74040) cocka válasza jFox (#74039) üzenetére


cocka
veterán

Beteszed egy 4G routerbe a kártyát és 100-zal kezdődik a WAN IP. Tehát privát cím.

Ha meg a whatismyip.com-on lekérdezed, hogy mi látszik kifelé, akkor egy teljesen más, általában 37. kezdetű címet kapsz, amit még ki tudja hányan használnak egyszerre a NATolásnak köszönhetően.

Publikus, igaz változó ip-t kap,

Nem publikus. Ha publikus lenne a 4G router WAN-ja egyezne a whatismyos címmel. Portforwarding sem szokott menni, szal. lehet hogy a p2p-s okosságok mennek, de szervert biztosan nem fog tudni futtatni.

[ Szerkesztve ]

(#74041) elistvan


elistvan
senior tag

Hello!

Lenne egy Gigabyte P45-ös 775ös lapom hátlapjával ami bekapcsol működik, nincs rajta semmilyen sérülésre utaló nyom, a hátlapja is megvan, de sem a ps/2 portok, sem az usb portok nem mennek rajta egyik napról a másikra. Fel tudja ezt valaki támasztani?

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#74042) jFox válasza cocka (#74040) üzenetére


jFox
őstag

És tényleg. :Y
De a P2P attól még működhet. Nem szervert akar üzemeltetni port forwarding-gal, hanem egy rögzítőt. Azok meg működnek router mögül mindenféle port forward nélkül is. Tehát 1 NAT-ot átugranak. De hogy kettőt is abban nem vagyok biztos. :U
Ki kell próbálni.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#74043) mezis válasza elistvan (#74041) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Elkók nem púposak ?

mezis

(#74044) anorche1


anorche1
őstag

Koszi a tippet az avasi szerviz bt. -re :R
A tvt, amire a kis-hunyadi samsung szervizben 114k+afa -t mondtak, megcsinalta a srac 18k -ert (20k) megcsinalta.

A tv-t a tomitv -tol vasaroltam, es hatuljara tettek egy garancia matricat, ami ha szetszedjuk a tv -t, akkor elszakad.
Miutan atvettem a samsung szerviztol a tv -t, sajnos nem neztem ra erre a matricara, pedig lathattam volna, hogy 3 hetig ott rohadt, de megcsak szet se szedtek. A srac hivta fel ra a figyelmemet, de hat o utana szet is szedte, szakadt a matrica, igy mar eselytelen, hogy vissza kerjem az 5ezer forintos bevizsgalasi koltseget a samsungtol :(

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#74045) bigrock válasza cocka (#74038) üzenetére


bigrock
addikt

Nem akarok forwardolni, a P2P megoldja.
A két kamerám összesen 4 mbit forgalmat generál, úgyhogy bőven elég a 10 mbps.

(#74046) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Outlook témában nem tud valaki segíten? Topicjában nincs valami nagy mozgás.

(#74047) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

12cm-es ventit keresek, 800rpm-eset, ha lehet.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#74048) elistvan válasza mezis (#74043) üzenetére


elistvan
senior tag

Ezen már szilárd elektrolit kondik vannak, bírniuk kell. Úgyhogy nem.

Más:

Kaptam egy laptopot, hogy nem indul rajta a windows meg lassú. Két partíció volt. a C-n elfogyott a hely valami program oda pakolta a szemetét. Úgy oldotta meg valami okos "hozzáértő", hogy a d partícióra rakott egy másik windowst. (Ahelyett, hogy bebootol a külső lemezről és letakarítja a szemetet a rendszerpartícióról.)

Kérdés: Megoldható-e hogyha az eredeti C rendszerpartíción felszabadítom a kellő mennyiségű helyet akkor működjön az eredeti rendszer a programokkal meg minden és a másikat kukázom a d-ről.
Ha igen, hogyan?
Win 10-ről beszélünk.

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#74049) detroitrw


detroitrw
addikt

Lenne valakinek kölcsönbe régi nokia töltője?
egy 6610-est kellene megnéznem hogy életképes e még

:R

(#74050) cocka válasza elistvan (#74048) üzenetére


cocka
veterán

És átpartícionálni nem lehet? Mikor valamelyik progi ezt csinálta, átméreteztem a rendszerpartíciót 200 gigára. Aztán tessék szemetjél. Azóta se telt be! :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.