Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#53001) Caldera válasza WildBoarTeam (#52962) üzenetére


Caldera
aktív tag

Ma láttam, hogy van a József A. úton is, a Merci szalonnál lévő kereszteződésben. A kamerák a lámpákat tartó vezetékre vannak rögzítve. Elég feltűnő a nagy fehér doboz, ez alapján könnyen ki lehet őket szúrni, csak nehogy ők legyenek a gyorsabbak :Y

[ Szerkesztve ]

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#53002) roti86 válasza Caldera (#53001) üzenetére


roti86
őstag

Ha Miskolcon ennyi van, akkor a többi nagyvárosban (mondjuk BP) vajon mennyit szereltek fel? :Y

F.B.I.: persze, itt élnek a leggazdagabbak az országban, végülis van benne ráció :U

[ Szerkesztve ]

(#53003) F.B.I. válasza roti86 (#53002) üzenetére


F.B.I.
veterán

Még semmit....a borsodi millásokat szívatják! :DDD

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#53004) szasanyi válasza roti86 (#52999) üzenetére


szasanyi
félisten

Bizony nem fair itt sok minden. De azt is látni kell, hogy ez a Ft/fő szemlélet nem elsősorban a rendőség hibája! Kirugdossák belőlük, mert be van tervezve a költségvetésbe mint bevétel ami telesíteni kell ha összesz@rjuk magunkat akkor is. Na, az ami very, very disgusting... :U
Más kérdés, hogy egy intézkedés korrektsége, a mérlegelés lehetősége már egyértelműen a rendőrön múlik így ha azzal van gond akkor azt másra kenni bizony nem lehet. Sajnos a törvényes és a szakszerű, arányos intézkedés nem minden esetben jár kéz a kézben de ha a Ft/fő a lényeg, akkor sok mindent felülír.
Persze azért az éremnek két oldala van: a rendőr is ember, annak is lehet rossz napja, a többi követelményről (mint az előbb említett ugye) nem is beszélve. Tehát néha, legalább néha az ő szemszögükből is kell(ene) nézni a dolgokat. Már ha vki van / volt olyan helyzetben, hogy rendelkezzen az ehhez szükséges ismeretekkel és egyéb infókkal amivel ugye egy átlagember nem.

(#53005) bnorci71


bnorci71
addikt

A bírságot egy be nem kötött biztonsági övről egy telefonálásról kinek fogják kiküldeni?
a családi autót 3-an is vezetjük a tulaj én vagyok......

ha nekem akkor ez nem más mint pénzbeszedés.

Vagy 2 éve cégessel volt gyorshajtásom 2x is a yard leszarta ki vezette kiküldték a cégnek a büntit.
Ez is pénzbeszedés. Mindegy ki csak fizessen. Szóval a vétkest aki törvényt szeget nem kell pellengére állítani.
Pedig egy cégesnél 1 levéllel köteles kiadni a gépjármű vezetőjének nevét a cég, nincs mismásolás, hogy nem én voltam a családtagot meg nem kell beárulnom mint a magántulajdonú autónál.
Szóval az objektív felelősség csak arra kellett, hogy be lehessen hajtani a pénzt.

Tévedés ne essék nem az a bajon ha megbukom szabályt szegek fizetnem kell, az OK csak ne így, fizessen az aki elkövette.
A 20-30M autóban feszítő leszarja a büntit ha egyáltalán le tudják fotózni -trafi blokoló- de ha a szerv nem csak ülne a kocsiban hanem kivenné a sorból és a vezetőt büntetné meg és pontot is adna gyorsan összegyűlne a max pont ugrik a jogsi.

Csodálkoztam is novemberben az avasi mekinél a parkolóból trafiztak és vették is ki a szabálytalankodót, meg párszor csinálták ezt Csabán is 1 megállító motoros rendőr a gyógyszertárnál 1 a Pennynél a trafi meg félúton

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#53006) jFox válasza F.B.I. (#52989) üzenetére


jFox
őstag

Ez szerint ez nem FullHD, hanem csak HD. Kár, hogy nem széthekkelős. Lehet érxdekelt volna. Meg kár, hogy MyAudio. :( Nagyon nagyot csalódtam a "márkában", pedig azér bíztam benne először, mert miskolci cég.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#53007) PLaci58 válasza jFox (#53006) üzenetére


PLaci58
őstag

"ráadásul a MyAudio nem egy kezdő senkiházi banda, hanem egy évek óta itthon is jelen levő, szerviztapasztalattal rendelkező cég, így tehát a terméktámogatás is biztosítva látszik."
Tudtommal már bezárták a miskolci szervizt.
Nagy hunbug cég, gagyi termékekkel, szervizháttér nélkül.

Ma meglestem a kórháznál levő kamerát. Olyan mint a Hejőcsabai. Egy dologra azért kíváncsi lennék, konkréten, hogy hogyan rögzíti a piroson áthaladókat. Azt nem úgy kéne, hogy a lámpa is látszódjon, és elvileg 3 képet csinál közben?

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#53008) szasanyi válasza bnorci71 (#53005) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez így van, a közigbírság sarokköve éppen ez: mindenképp fogható ember (tulajdonos) aki fizeti a bírságot és nem lehet kibújni a fizetési kötelezettség alól! Remekül működik, ezért aztán ki is terjesztették az ez alá tartozó szabálysértések körét. :U
Nevezheted behajtásnak is egész nyugodtan, mert mint mondtam pont ez az egyik lényege. Az egy másik kérdés, hogy ez megint csak amiatt van - legalábbis többek között - akik nem voltak hajlandóak korábban elismeri / befizetni a szabálysértéseket mert mondjuk nem tudta kifizetni a minimálbéres vállalkozó aki sok milliós kocsival (is) rendelkezett. Ahogy ez nálunk "szokás" ugye, egy idő után a többség szív a "kisebbség" pofátlansága miatt aki nem élt, hanem sorozatosan visszaélt a lehetőségekkel, "kiskapukkal".
Egyébként ha nem Te követted el az adott szabálysértést azt bizonyíthatod azzal ha megnevezed azt aki elkövette, és aki persze el is kell, hogy ismerje. Ekkor nem Te fizetsz.

(#53009) gaben1117 válasza gaben1117 (#52910) üzenetére


gaben1117
senior tag

Továbbra sem tud senki kiadó albérletet?

Vagy legalább abban tudnátok segíteni,hogy melyik környéken érdemes nézelődni?

(#53010) F.B.I. válasza jFox (#53006) üzenetére


F.B.I.
veterán

Ez X5F, amit linkeltel a régi. Már megvan lassan 2 éve, semmi baja, csak nagy, nekem meg winphone van.
Gondold meg és szólj, 22K a vége miskolciaknak.

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#53011) mezis válasza bnorci71 (#53005) üzenetére


mezis
nagyúr

"Szóval az objektív felelősség csak arra kellett, hogy be lehessen hajtani a pénzt."

A gépjármű nem egy káposztagyalu, hogy jön az ismerős, oda adja a gyerek, viheti. A jogtalan eltulajdonítás esetétől eltekintve a tulajdonosnak (cégnek) tudnia kell, hogy mikor ki használta az autóját. Ha padig a használó elkövetett vele valamit, akkor azt rendezzék le egymás között. (Családon belül,...) Mint ahogy bizonyára rendeznék azt is, ha villanyoszlopot döntögetne az autójával. Rendkívül irritáló (tenyérbemászó) volt már korábban az a korábbi módszer, ahogy szemrebbenés nélkül bújtak ki a büntetés kifizetése alól a gépjármű tulajdonosai. Többnyire nem a Suzukis kisemberek kezdték, hanem sokkal magasabban lévők.

Az útszéli pénzbeszedés meg melegágy volt a korrupciónak.

Nem tudom hogy mérnek ezek a kamerák, de szerintem az eddigi blokkolókat ki lehet dobni.

mezis

(#53012) mezis válasza gaben1117 (#53009) üzenetére


mezis
nagyúr

Google: albérlet miskolc

[link]

mezis

(#53013) jFox válasza F.B.I. (#53010) üzenetére


jFox
őstag

Igaz. Köszi, de nem rég vettem egy Lenovo S650-et. Most elvagyok ezzel egy darabig. Ha hamarabb lett volna eladó akkor gondolkodtam volna rajta. :R

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#53014) gaben1117 válasza mezis (#53012) üzenetére


gaben1117
senior tag

Köszönöm, de tényleg. Viszont azért annyira butanak/lustanak ne nezz mar,hogy eddig nem jutok el. :)

Azert kertem segitseget,mert nem nagyon ismerem a varost lakhatas szempontjabol,hogy hol erdemes egyaltalan megnezni a lakasokat.
Valamint a legjobbakat mindig ugy lehet elcsipni,mielött meghirdetik.

(#53015) F.B.I. válasza gaben1117 (#53014) üzenetére


F.B.I.
veterán

Hejőcsabán néznék, esetleg Gyula utca ha panel, akkor Avason Középszer, Testvérvárosok utcák.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#53016) mezis válasza gaben1117 (#53014) üzenetére


mezis
nagyúr

Csak azért írtam, mert nem láttam egyetlen HSZ-t sem, gondoltam amennyit tudok, segítek. A várost én sem ismerem csak annyit tudok, hogy vannak hírhedt részei.

mezis

(#53017) Lajkó válasza F.B.I. (#53015) üzenetére


Lajkó
őstag

Vannak téglák is a Gyulán. Igaz vannak rá ragasztva hirdetések, miszerint: Albérletet keresek ezen a környéken 30 + rezsiért! :U

(#53018) gaben1117 válasza F.B.I. (#53015) üzenetére


gaben1117
senior tag

Ez a Gyula utca jonak tünik,de elegge kiesik a belvarostol. Sokan meg a györi kaput mondtak. Az milyen? Lakik ott valaki,melyik utcak, reszek a jok?

(#53019) mycso válasza gaben1117 (#53018) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

De hisz a Gyula utca az Győri kapu. Én itt lakom (Gálffy) nekem tetszik itt.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#53020) zsolt1225


zsolt1225
aktív tag

Valaki írhatna ilyen listát, hogy eddig összesen hány mérőeszközről tudunk, aztán azt lehetne bővíteni.

(#53021) mezis válasza mycso (#53019) üzenetére


mezis
nagyúr

Furcsa város Miskolc. Évtizedek alatt nem tudtam megszokni: Szentpéteri kapu, Győri kapu. Megyek, látok házakat, utcákat csak éppen kapu sehol. Építsetek már legalább egy-egy diadalívet oda, ahol volt az a bizonyos kapu. :DDD
Meg a legfontosabb kiindulási, tájékozódási pont: "villanyrendőr". :U

[ Szerkesztve ]

mezis

(#53022) gaben1117 válasza mycso (#53019) üzenetére


gaben1117
senior tag

Nincs sok dakota?

(#53023) AtHoS válasza mezis (#53021) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nem olyan furcsa "csak" olvasni felejtettünk el, felejtettek el az emberek (akik jelen vannak azok természetesen mind kivételek ;] )

Villanyrendőr: "....itt volt a város első közlekedési lámpája" [link]
"…a villanyrendőr az egész objektum: a jelzőlámpák és az ürgetorony, (így hívtuk). […] Amikor már nagyobb volt a forgalom, ott volt benne az ürge reggeltől délutánig. Váltották egymást.” (Interjúrészlet)" [link]

"A középkorban Miskolcot sáncrendszer védte. A városba csak a jól őrzött városkapukon lehetett bejutni. Ezt a védőrendszert idézi a város fő utcáinak mai neve: Győri kapu, Szentpéteri kapu, Zsolcai kapu és Csabai kapu. Ezekre a védőkapukra emlékeztet a nyitott kapuk városa elnevezés." [link]

read-only mode on the forum

(#53024) mycso válasza zsolt1225 (#53020) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Pont ez volt a tervem pár napja, amikor beírtam, de lassan bővül a lista:

Új mindent néző kamerák:
- Megyei kórház előtti lámpánál
LINK
- Búza tér a 26-os - 3-as út nagy kereszteződésnél
LINK
- Hejőcsaba (HCM) 3-as út - Futó utca nagy kereszteződés
LINK
- Majláth, Hegyalja út, itt kb a Csanyik és a diósgyőri körforgó között félúton
LINK
-József A. - Sajó út a Merci szalonnál lévő kereszteződésben.
LINK

-Gálffy I. - Kiss ernő - Gábor Áron út (forgatható, talán traffi)
LINK

(#53022) gaben1117: erre nem jellemző, inkább a szinva túl oldalán a lidl/aldi oldalában éldegélnek.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#53025) #81556480 válasza mycso (#53024) üzenetére


#81556480
törölt tag

JAJJDEJÓÓÓ!!!!

miskolcon is gondolom a sávváltás volt a város legnagyobb problémája

(#53026) WildBoarTeam válasza mycso (#53024) üzenetére


WildBoarTeam
aktív tag

- Majláth, Hegyalja út, itt kb a Csanyik és a diósgyőri körforgó között félúton

Inkább a Csanyikhoz közelebb, pontosan itt van.
Annyi, hogy itt már hozzá építettek egy benyúló kart, amire raktak még kamerát, mert ezek a szélsők a kifelé menő részen a fák lombjai miatt nem láttak rá az útra elég hosszan. szerk.: az a szivatás, hogy elvileg van kifele egy kis bukkanó, szerintem odáig ellát, bár kétlem, hogy olyan távolságból használható képet tudna rögzíteni. Olyan 100-150m-re mondják, hogy tud képet készíteni, de akkor mindennek ideálisnak kell lennie (napsütés, stb.)

F.B.I.
Engem lehet érdekel a teló, acconyka akar váltani, megkérdem tetszik-e neki, ha neki nem, lehet megkapja enyémet :D Délután küldök privit.

[ Szerkesztve ]

blabla

(#53027) jagada


jagada
őstag

Ezzel a biztonsági öves büntivel nem igazán értek egyet. Az ember had döntse már el, hogy baleset esetén ki akar-e repülni a szélvédőn, vagy inkább bent égne a kocsiban. Ha nincs bekötve a delikvens azzel senkit nem veszélyeztet a közlekedésben.

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#53028) Potzee válasza jagada (#53027) üzenetére


Potzee
addikt

De a baleset utáni gyógykezelés is történjen akkor saját zsebből...
(nem, mintha olyan sokat kapnánk vissza a befizetett TB járulékból...ha beteg vagy vagy műtétre szorulsz, ígyis-úgyis fizetned kell)

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#53029) jagada válasza Potzee (#53028) üzenetére


jagada
őstag

Ezek szerint nem látogatod gyakran a kórházakat, mivel az ellátottak zöme a büdös életben nem fizetett és nem is fog fizetni TB-t, és ez nem csak a szülészeten tapasztalható. Remélem érted kikre gondolok...

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#53030) pc-user


pc-user
aktív tag

Sziasztok! Esetleg volna köztünk olyan suzukis, aki próbált már ki "Vgate OBD II Scan" kütyüt pl. androidos Torque progival? Nekem nem akar összejönni, nincs kapcsolat az ECU-val. A Suzuki 2003-as.

(#53031) WildBoarTeam válasza Potzee (#53028) üzenetére


WildBoarTeam
aktív tag

Így van... egy ilyen rehabilitáció teljes összege rúghat akár több millióra is, erre sok esetben nem gondolnak azok akik "felelőtlenül vezetnek". De mondjuk ha ottmarad a helyszínen, akkor szíve joga... (és akkor még nem beszéltünk arról, hogy mi van olyankor, ha utas is van) :(

Sajnos pont a napokban találkoztam olyannal, akinél a gyerek nem volt bekötve és ott állt a két ülés között. Baleset esetén vajon mi történne? Ebben az esetben a gyerek felelősségteljesen döntött úgy, hogy nem akarja bekötni magát vagy a szülő volt felelőtlen? Baleset esetén a szülő nyugodt lelkiismerettel tudná kijelenteni az "ártatlanságát"?
Nekem is volt olyan, hogy a gyerek kikötötte magát menet közben, mert a tesója elejtette a játékát és Ő fel akarta venni neki. Amikor meghallottam az öv hangját, már rá is szóltam, hogy ne másszon ki az ülésből, várja meg amíg leállok. Félrehúzódtam a lehető leghamarabb és elmagyaráztam neki, hogy ezt még ilyenkor sem szabad, inkább szóljon nekünk, mert visszakötni magát már nem tudná. Azóta nem volt már ilyen eset, inkább szól, de volt hogy odaadta a saját játékát az öccsének.

blabla

(#53032) Potzee válasza jagada (#53029) üzenetére


Potzee
addikt

Igen, tudom, hogy kikre gondolsz...Valóban nem sűrűn járok a kórházakba, de sajnos tisztában vagyok vele, hogy az én és még nagyon sok más dolgozó magyar állampolgár által befizetett TB járulékból kiket és milyen problémával kezelnek.

Nagyon sokan maguknak idézik elő ezeket a szituációkat pl. az unatkozó, begyógyszerezett, szipós köcsög norvég, akit hetente kell több tízezer forintért detoxikálni és kezelni...aztán egy-két hét múlva kezdődik minden elölről mert szegénykémet nem fogadja el a társadalom és nem akarja ingyen eltartani...

Sajnos Magyarországon túl sűrű szövésű a szociális háló és túl sok szemetet felfog... :(((

Ezektől függetlenül, kössük be azt a kurva övet!
Nem nagy dolog és egy fogással kevesebb, hogy a rendőr megbüntethet!

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#53033) mycso válasza WildBoarTeam (#53026) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Köszi majd pontosítom.
Képet lehet párszáz méterről lő, de a sebességed már megméri kilóméterekről és szépen rögzíti is. Mint a sima mezei traffi.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#53034) jagada válasza Potzee (#53032) üzenetére


jagada
őstag

Majd ha te is látsz élőben, testközelből, égő autóban szénnéégni embert, lehet te is átértékeled ezt a biztonsági öv dolgot. Továbbra is fenntartom, hogy ezzel saját magadon kívül senkit nem veszélyeztetsz, arról nem is beszélve, hogy sok olyan eset volt, hogy a biztonsági öv mellőzése mentette meg emberek életét. Hozzáteszem én mindíg bekötöm magam.

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#53035) Potzee válasza jagada (#53034) üzenetére


Potzee
addikt

" Majd ha te is látsz élőben, testközelből, égő autóban szénné égni embert, lehet te is átértékeled ezt a biztonsági öv dolgot. "

Nem vitatom, hogy egy ilyen élmény nagyon sokkolja az embert. Elgondolkodtat, de nem fogom átértékelni a biztonsági öv használatát.
Én tapasztaltam ennek az ellenkezőjét! Az autóvezető azért maradt életben, mert be volt kötve, míg nagybátyám azért halt meg mert kirepült az autóból, az pedig átgurult rajta...pro kontra.
Szerintem gyenge indok, hogy azért nem kötöm be magam mert ha kigyullad az autó, akkor benn égek...

Abban viszont egyet értünk, hogy a biztonsági öv használata talán túl szigorúan van szabályozva.

Én inkább azt tudatosítanám az emberekben, hogy a biztonsági öv használatának elmulasztására visszavezethető egészségkárosodás bekövetkezése esetén a gyógykezelés ill. rehabilitáció mindenkinek a saját költsége, nem pedig a TB finanszírozza. Persze, ennek utólagos bizonyítása nem egyszerű...

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#53036) jagada válasza Potzee (#53035) üzenetére


jagada
őstag

A te álláspontod alapján akkor a dohányosok, túlsúlyosak, drogosok, ill. alkoholt fogyasztók káros szenvedélyre visszavezethető okokból eredő betegségeik esetén a gyógykezelését is finanszírozzák zsebből a betegek!!

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#53037) szasanyi válasza Potzee (#53035) üzenetére


szasanyi
félisten

Ezen kívül azt is tudatosítani kéne, hogy a gk vezető karnyújtásnyi távolságán belül legyen vágóeszköz! Ti. illik ha az automata övfeszítő működésbe lépett szinte biztosan nem lehet kikapcsolni az övet, csak elvágni - már ha nem vesztette el az eszméletét az ütközés során de akkor viszont fontos mert ezáltal elkerülhető lehet az említett kocsiba bennégés.
...a biztonsági öv használata talán túl szigorúan van szabályozva. - igen, mert egyrészt sokkal (!) többet ment életet mint kárt okoz másrészt rendkívül jó lehetőség a bírságoláshoz (ezáltal is teljesíteni az elvártat). :U

(#53038) Potzee válasza jagada (#53036) üzenetére


Potzee
addikt

Igen! Amennyiben a probléma a beteg saját hanyag, felelőtlen cselekményére vezethető vissza, igen.
Tehát egy aktív dohányos esetében igen, fizesse a dohányos a gyógykezelését, passzív dohányos esetében pedig a TB.
Tudom, hogy ez nem igazán népszerű gondolat, de én így gondolom!
Én nem dohányzom és nem igazán érdekel, ha más pl. a dohányzással károsítja magát, de nem örülök, amikor a Szent Ferenc kórház udvarán dohányzó betegeket látok...

(#53037) szasanyi :K

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#53039) jagada válasza Potzee (#53038) üzenetére


jagada
őstag

Kicsit továbbgondolva akkor a sportolók sportsérüléseinek a kezelését is finanszírozzák maguknak, sőt a zsoldoskatonák háborús sérüléseit is fizessék maguknak. Lásd be amiről te beszélsz az egy @&#>{đ]ä]] (nem akarlak megsérteni). Álomvilágban élsz.

[ Szerkesztve ]

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#53040) Potzee válasza jagada (#53039) üzenetére


Potzee
addikt

Azért a kettő nem ugyanaz... :N
(dohányzás, drogozás, extrém sportból eredő sérülések, amatőr ill. sport sérülések...az ezekből eredő sérülések kezelését lehetne külön - külön szabályozni)
A biztosítóknál ez egyáltalán nem ismeretlen...

Egyébként nem álomvilágban, hanem jelenleg Magyarországon élek, de éltem máshol is és ott tapasztaltam más dolgokat, ami bár logikus, de nálunk egyelőre még elképzelhetetlen...

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#53041) szasanyi válasza jagada (#53039) üzenetére


szasanyi
félisten

Miért, most hogyan megy ez szerinted? Nyilván nem a TB-nél dolgozol mert akkor tudnád, hogy ez most hasonlóan történik: az OEP / TB saját szakemberei, jogászai keresik a felelőssé tehető jogi-, vagy magánszemélyt akivel részben vagy egészében megfizettethető a gyógykezelés költsége! Tehát ha mondjuk a télen, a járdán eleső gyalogos a Te házad előtt csúszik el és töri össze magát mert Te a helyi rendelettel ellentétesen nem takarítottad / jégmentesítetted a házad előtti járdát, bizony megkeresnek a költségek miatt. A betegségek gyógykezelésnél összetettebb a probléma de ott is van hasonló, úgyhogy az az "álomvilág" egyáltalán nem olyan amilyennek Te gondolod.

(#53042) WildBoarTeam válasza jagada (#53039) üzenetére


WildBoarTeam
aktív tag

Szerintem ez nem a sportolókról szól, hanem azokról van szó, akiknek már annyira leromlott az egészségi állapotuk a káros szenvedélyük miatt, hogy választaniuk kell az egészséges életmód és az egészségtelen között. Láttam már kórházban olyan fickót, aki a gégecsövébe ültetett "szűrőn" keresztül szívta a cigit.

Igazából ennek van valahol egy kezdete. Mondjuk legalább egy állapotfelmérésen túl van, aki közgyógyot kap. Ha Ő ennek ellenére mondjuk tovább bagózik, iszik, zabál mindenféle egészségtelen dolgot, akkor ne háborodjon fel azon, ha elveszik tőle a közgyógyot.
Ha valaki nem képes tenni a saját egészsége érdekében, akkor ne várja el, hogy más még támogassa is a gyógyszereit. Csak annyit várnak el tőle, hogy éljen egészségesebben a saját érdekében és akkor kaphat mellé támogatást is.

blabla

(#53043) F.B.I. válasza WildBoarTeam (#53026) üzenetére


F.B.I.
veterán

Ok.Köszönöm.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#53044) Sanyi.il


Sanyi.il
aktív tag

eladó egy Nexus 7 (2012) 32GB Wifi, karcmentes, android 5.0.2, tartozékok: töltő/adatkábel, doboz, 2db tok.

először itt írom ki, mielőtt meghirdetem.

további szép napot! :)

(#53046) WildBoarTeam válasza Gyíkac (#53045) üzenetére


WildBoarTeam
aktív tag

Gondolom annyira ért a témához, mint ahogyan az lejön a szövegből. :D
Valószínű elmagyarázta neki valaki, hogy az LCD kijelző repedt (folyadék kristályos), de az angyalkának csak a csillogó kristályok ragadtak meg a pici angyalka buksijában. ;]
Szóval ércsed má'. :))

blabla

(#53047) üszök válasza Sanyi.il (#53044) üzenetére


üszök
őstag

Mennyi?

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#53048) Sanyi.il válasza üszök (#53047) üzenetére


Sanyi.il
aktív tag

:)

(#53049) jagada válasza szasanyi (#53041) üzenetére


jagada
őstag

En meg nem hallottam olyat, hogy rakbetegek kemoterapias kezelesenek koltseget ratoltak volna a dohanytermek vagy alkoholtermek gyartokra itt Mo-n. A sikossagmentesites szerintem nagyon rossz pelda mivel ott nem a balesetet szenvedo hibajara vezetheto vissza a serules bekovetkezese.

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#53050) szasanyi válasza jagada (#53049) üzenetére


szasanyi
félisten

Az általad felhozott példa - hazai viszonylatban - rossz, ti. senki sem állította azt, hogy olyan esetben úgy lenne. Egyéb iránt úgy tűnik több tekintetben is tárgyi tévedésben leledzel. Semmiképpen sem akarok vitatkozni - fölöslegesen főleg nem - de annyit mindenképp javasolnék, hogy ha teheted nézz utána a dolgoknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.