Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- GoodSpeed: Munkaügyi helyzet Hajdú-Biharban: észak és dél
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- laca223: Miért győz a kollektív meggyőződés akkor is, ha saját magát teszi tönkre?
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Geri Bátyó: Agglegénykonyha 10 – Alapanyagok/készételek többféle felhasználása
- urandom0: Száműztem az AI-t az életemből
- djculture: Éhezők ssd és memória viadala.
-
LOGOUT
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
HookR
addikt
A 2.5"-es meghajtók eleve kevesebbet fogyasztanak a 3.5"-eseknél, ráadásul nem is a 12V kell nekik, hanem az 5V.
(#16074) Arthuro_Adam: A tápokat a 3.3, az 5 és a 12V-os ágak összesített névleges teljesítményével szokták elsősorban hirdetni, de ez ne tévesszen meg. Már vagy 10 éve a domináns fogyasztók (processzor; VGA; Illetve még a 3.5"-es meghajtó felpörgésnél, főleg ha több is van...) a 12V-os ágat igénylik, ezért az adatlapon főleg az számít. Ez különösen fontos a paneltápok és picoPSU-k esetében, ahol jellemzően a 120W-os névleges teljesítményű paneltáp 12V-os ága 4A-rel terhelhető, ami mindössze 48W.
Ha A10-es AMD APU-t szeretnél róluk hajtani, akkor paneltápnak a Realan LR1106-ost érdemes megemlíteni, ami 12V-on 10A-t tud folyamatosan leadni. Ez olcsóbb megoldás ugyan a PicoPSU-knál, de hátránya egyrészt, hogy nem hajlandó együttműködni az egyik legpotensebb 12V-os AC adapterrel, a Dell DA-2-essel, illetve a 24eres ATX tápvezetéknek is helyet kell találni (Az MX-31-be kényelmesen elfér, annál nem gond).Ha ~100W körüli TDP-jű prociban és mellette dVGA-ban is gondolkodsz (utóbbinál persze csak korlátozott fogyasztású jöhet szóba), akkor a PicoPSU-kat érdemes választani a drágább mivoltuk ellenére, mert azok elindulnak a Dell DA-2-vel és lehet azzal a trükkel élni, hogy a processzor P4-es csatlakozóját közvetlen az AC adapter 12V-os ágáról látod el, kikerülve a PicoPSU-t, mint szűk keresztmetszetet. Ez persze dVGA nélkül is igaz, sőt, ez esetben a 220W-nak nagyobb hányada jut a processzorhoz... Ergo a #16055-ös hsz-ban említett variációnál még akár mérsékelt tuning is szóba jöhet... Persze nagyon nem érdemes feszegetni a határokat, a hosszú élet titka, ha van egy kényelmes tartalék a tápellátásban.
Új hozzászólás Aktív témák
- Ingatlanos topic!
- Akvarisztika
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Epic Store Ünnepi Ajándékozás - 4. nap: Sorry We're Closed
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- Bittorrent topik
- Sorozatok
- Forza sorozat (Horizon/Motorsport)
- További aktív témák...
- PC bontás - be quiet Silent Base 600, be Quiet 550W, B760M DDR5, i5-12400F, 32Gb, RTX 3080, 1Tb SSD
- Kingston FURY 32GB (2X16GB) KIT DDR5 5600MHz CL36 Beast Black XMP/EXPO - 1 év gari! -
- Eladó egy Corsair vengeance 48 Gb (2x24gb) ram RGB.
- Asus x870 rog strixx F-gaming Wifi garanciával
- Kingston 16GB DDR5 5600MHz KCP556US8-16
- BESZÁMÍTÁS! Asus H370 i5 9600K 16GB DDR4 250GB SSD 1TB HDD GTX 1050 Ti 4GB Rampage SHIVA 400W
- BESZÁMÍTÁS! ASRock Z390 i5 8600K 16GB DDR4 512GB SSD RX 6500 XT 8GB Bitfenix Neos acél DeepCool 450W
- Samsung Galaxy A6 32GB (Kijelző törött)
- BESZÁMÍTÁS! SAPPHIRE B650M R7 8700F 32GB DDR5 512GB SSD RX 6800 16GB Zalman S2 TG GIGABYTE 750W
- BESZÁMÍTÁS! MSI B350M R5 1400 8GB DDR4 240GB SSD 1TB HDD GTX 1060 3GB Rampage SHIVA DeepCool 400W
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

