Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16851) C. s. válasza darvinya (#16850) üzenetére


C. s.
addikt

"Már mindent Kínában gyártanak"
Éppen ezért kérdeztem. Azért akadhat kivétel.

"WiFi nélküli változat egyáltalán nem ajánlott"
Igen, olvastam, csak mivel Te is olyat vettél... De ezek szerint nem cáfolod meg a hírnevét.

(#16852) darvinya válasza C. s. (#16851) üzenetére


darvinya
titán

Hol akadnak kivételek, talán 20 évvel ezelőtt biztosan, de mára csak onnét jön minden.

Ha olvastad véleményem, akkor csak kipróbálás erejéig volt meg WiFi nélküli változat, mert ugyanolyan borzalom, mint EcoT200.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#16853) farkas-j válasza C. s. (#16849) üzenetére


farkas-j
őstag

Az Amiko tudtommal nem Magyar cég, csak talán a közép európai terjesztés megy innen.
Nem tudom hol gyártották a készülékeket, de ha nem felejtem el este megnézem. Így látatlanban Kínára tippelek :)
Magyarországon vettem a készülékeket a sat.hu-nál 2016 karácsony környékén. Nagy akcióik voltak ingyenes szállítással. Akkor rendeltem 3-at, majt kicsit később +1-et ami már egy ezressel drágább volt (13eFt). Sajnos most már csak egy-két helyen kapható mint elfekvő készlet. Csak a WiFi-s verziót szabad megvenni, mert a WiFi nélkülire sok panasz volt! Lehet, hogy van valami hardveres különbség is a WiFi-n kívül, mivel a WiFi-ssel nincsenek problémák. Legalábbis nem olvastam, és mind a 4 készülékem probléma mentes.
Nálam a WiFi stabil. A kódolt adások emiatt sosem szakadoztak (kártyamegosztás). Nekem egy betonfal van két box és a router között, a harmadik rálát. A WiFi az kényes kérdés mindenhol, mert nincs két egyforma hely és egyforma körülmény. A "Milyen routert" topikban is nagyon eltérőek a tapasztalatok ugyan annak a router típusnak a WiFi jellemzőiről. Ez mindig a helyszínen derül ki. Nekem a WiFi része megfelelő.
A Youtube-t csak kipróbáltam, probléma mentes volt. Erre nem igazán használom, mert elég macerás távszabályzóval bepötyögni a szöveget a kereséskor. Mindegy milyen SD vagy HD műsort nézel, a videokimeneten hibátlanul megjelenik minden.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#16854) farkas-j válasza darvinya (#16848) üzenetére


farkas-j
őstag

Ezt akkor nagyon jó áron vetted! A két készülék nem egy kategória, de pl. a menüje gondolom azonos. Ami érdekelt volna mindig, az a TV műsor hálózatos streamelése, de leginkább az Internet felé streamelés. Információm szerint a HD8260+ nem tudja az Internet felé streamelni a műsort. :(
Azt írtad, hogy a kijelzőn mindent kiír :Y Azt hogy csinálja a 4 digites kijelzőn?
A Konstrum fw az valami "főzött" firmware? Ha igen milyen plusszokat hoz?

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#16855) hati válasza farkas-j (#16854) üzenetére


hati
addikt

Ha ennyi igényed van, pl. internetre stream, akkor érdemesebb lenne egy htpc-t építened, és akkor mindent meg tudnál vele oldani.

Nálam pl. nem gond a kódolt adások rögzítése, visszajátszása. Megy az internet felé mobilra streamelés. Felvételeket ütemezhetek mobilról. 1 kártya van benne, de 4 gépről is használtam már egyszerre és még sorolhatnám. Persze sok órám volt benne, mire minden összeállt.

(#16856) darvinya válasza farkas-j (#16854) üzenetére


darvinya
titán

Hogyne tudna net stream -et.
Ali app-al több készüléken néztük adásokat(kódoltat is).

Írtam a +szolgálatásokról, kijelzőn futó szolgáltatásként írja ki dolgokat.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#16857) farkas-j válasza hati (#16855) üzenetére


farkas-j
őstag

Köszi a tippet, csak nekem ez nem játszik. Először is jóval drágábbra jön ki (főleg ha jó fajta passzív hűtésű) mint pl. egy Amiko box. Nincs időm vele sokat vacakolni. Már adott a 3 box (egy kártyával). A streamelés csak mint érdekességként használnám, mert van fullos Tarr MobilTV-nk, és van egy Vivotek encoderem is (igaz csak Mpg4-et tud) amire rá van kötve az egyik box, Orvibo-n keresztül meg tudom vezérelni a boxot. Szóval sok sok pénzt már nem ruháznék be erre. Esetleg egy egyszerűbb nem túl drága boxot vennék ami tud streamelni, mert az egyik Amikomra lenne már vevőm.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#16858) farkas-j válasza darvinya (#16856) üzenetére


farkas-j
őstag

Nekem az egyik forgalmazó írta, hogy csak belső hálózaton megy a stream. Ezek szerint megy a net felé is? Erről ha egy kicsit részletesebenn írnál megköszönném! Ha van DynDNS címem (van) akkor ezek szerint bárhonnan elérhetem? Az Androidos szoftverrel nézhető a műsor és vezérlehető is? Ha igen, ehhez a boxon gyári frimware vagy valami moddolt kell? előre is köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#16859) darvinya válasza farkas-j (#16858) üzenetére


darvinya
titán

AliPlay irányításhoz, Big2Small nézéshez.

Próbálgatni most nem tudok semmit, már MyTv-zek és porosodik Amiko most.
(De tervbe vettem, ha lesz időm, akkor azon is beüzemelem MyTv-t)

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#16860) hati válasza darvinya (#16859) üzenetére


hati
addikt

Szerintem az irányítást nem úgy értette, hogy a távirányítót helyettesíted, hanem, hogy ha nem vagy otthon, akkor is meg tudod nézni a műsorújságot és pl. beütemezel egy felvételt vagy visszanézel egy korábban felvett adást. Én legalábbis azt érteném alatta. ;)

Mondjuk egy ilyen funkcióhalmazra gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#16861) darvinya válasza hati (#16860) üzenetére


darvinya
titán

Nézted app-okat amit link-eltem?
Azon ott PVR is szerepel.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#16862) farkas-j válasza hati (#16860) üzenetére


farkas-j
őstag

Pontosan így gondoltam. Nekem arra lenne szükségem, hogy ha a "világ másik végén" belépek egy telefonos app-ba tudjam nézni a boxom által streamelt TV műsort. Tudjak csatornát léptetni, műsorújságot nézni stb. Ezt az LG LA660-as NetCast-os TV-m mind tudja (még többet is) evvel az appal, de sajnos csak belső hálózaton belül működik :((( Még úgy is használhatom a TV-t, hogy a képernyőt (akár távolról) kikapcsolhatom, és mint egy okos boxot használhatom. Ilyen tudású relatíve olcsó boxot keresek amihez megfelelő app is van és interneten keresztül is működik (és tudnia kell a kártyamegosztást is).
Most ahogy írtam egy Vivotek Mpg4-es encoderrel megy ki a stream, és egy Orvibo távszabályzón keresztül vezérlem a boxot. (Az Orvibo-t nem kimondottan emiatt vettem, mert többek között pl. a klímát is ezen keresztül vezérlem távolról.) Ez a megoldás nem túl kényelmes, mert a műsor nézéséhez és a vezérléséhez két külön appra van szükség. Ezt még elviselném, de a Vivotek nem támogatja a sávszélesség takarékos H264-es tömörítési módot csak az Mjpg-et és az Mpg4-et, ráadásul 720-as felbontásban streamelve erősen szaggat mert nem győzi, emiatt a felbontást visszább kellett vennem. A nettel nem lenne gond mert 150/10Mbites. Ezen kívül nem ismeri még a 16:9-es méretarányt sem, emiatt a boxot 4:3-ra állítva kell használni.

Darvinya: Megtaláltam a HD8260+ használatiját, de egy szó sem esik benne a streamelésről. Még egyszer rákérdeztem az egyik setop box forgalmazónál, ők azt mondták, hogy csak Androidra tud streamelni (ez nem probléma) de csak belső hálózaton :((

Tulajdonképpen megvagyok a rendszeremmel így is, különösen úgy, hogy a Tarr-nak van Mobil TV appja 56 csatornával. Egyszerűen hobbi szinten szeretném megvalósítani minél kevesebb pénzből.

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#16863) pjen válasza farkas-j (#16862) üzenetére


pjen
félisten

Nekem 8265+ van,nem próbáltam,de mintha tudná azt amit szeretnél.

(#16864) hati válasza darvinya (#16861) üzenetére


hati
addikt

Hány tuner van benne? Ha egy, akkor a több kliens egyszerre való kiszolgálása, különböző csatornákon gond lenne. Persze nyilván az igényektől függ.

(#16865) darvinya válasza farkas-j (#16862) üzenetére


darvinya
titán

Ez egy dolog, hogy mit ír leírás, a másik dolog, hogy más fw-vel mit tud. (Emu/Mcas/egyéb fw).
Leírásban még kártyamegosztás sincs, miközben említet fw-kkel meg van.
Szerver beállítással nem csak egyirányú, hanem hálózathoz csatlakozók is elérik.
Pl: ha lenne fix IP-s net-em, akkor azon meghívott alhálózaton fut.
Mint írtam, több eszközön néztük, de nem box volt központ, hanem egyik készülékem.

(#16864) hati

Elvileg 1 tuner-es, de gond nélkül néztünk 3 különböző kódolt csatornát 3 különböző készüléken.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#16866) UberMutant válasza farkas-j (#16862) üzenetére


UberMutant
őstag

ha csinálsz egy VPN kapcsolatot a routered és a telefonod közé, akkor olyan mintha a belső hálózaton lennél , bárhol is vagy a világon. probléma megoldva

(#16867) C. s. válasza darvinya (#16852) üzenetére


C. s.
addikt

Csak a készülékre koncentráltam, arra nem emlékeztem, hogy csak kipróbáltad, és figyelmetlenül is olvastam a #16848-as hozzászólásodat, mert azt hittem, hogy az általam kinézett készüléket említed, utólag esett le, hogy egy másikat.

farkas-j:

Köszi szépen a részletes választ! Igazából nem annyira érdekes, hol gyártották, ha minden igaz, hamarosan kiderül amúgy is!

(#16868) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Sziasztok, várható, hogy lesz több HD csatorna MindigTv kínálatban ? Családi + extra csomagom van, a full-full kb, de az SD adók olyan ocsmányak (jó jelszint, stb) mellett, hogy behányok, HD meg alig, a sima RTL is SD-ben jön, ez így wtf. (Másfél éve hangoltam fel a tv-t, lehet kéne megint, mindenesetre elég kaki ez így). Köszi.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#16869) UberMutant válasza Dißnäëß (#16868) üzenetére


UberMutant
őstag

nem

(#16870) parkr válasza Dißnäëß (#16868) üzenetére


parkr
őstag

csak akkor ha lesz új köztévé

(#16871) Watt25 válasza C. s. (#16849) üzenetére


Watt25
veterán

senki sem nézett marslakónak, ha azt mondtad, "holnap délelőtt fölveszem azt a műsort, hogy munka után meg tudjam nézni". Teljesen normális dolog volt.
Technikailag volt teljesen nonszensz, amit kérdeztél eredetileg...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#16872) Watt25 válasza parkr (#16870) üzenetére


Watt25
veterán

Egy rakás SD csatornát ki kellene vágni a kínálatból, tehát leginkább akkor SEM.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#16873) Dißnäëß válasza parkr (#16870) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Alternatívát keresek az esti Steven Seagal zs kat vackokra és a háborús History, NatGeo motyókra, mert azokat szeretem. BÁRMILYEN alternatívát. Reklámra igényt nem tartok, hiszen fizetnék a dologért (és most is fizetek, csak tudnám, miért, amikor tömve van reklámmal minden). Szóval előfizum lejárt, lehet, lemondom, csak ez a pár doku tök jó mindig, amikor belövöm este zsibbadt aggyal és még képes vagyok felébredni az archív felvételekre.. minden más leves.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#16874) frovery válasza Dißnäëß (#16873) üzenetére


frovery
senior tag

Veszel egy linuxos boxot, vagy androidos kütyüt. Iptv plugin vagy kodi. Ezekkel online elérsz bármit (szinte).
Részletekért kereshetsz privátban, mert off lenne itt.

(#16875) Bozek válasza Dißnäëß (#16873) üzenetére


Bozek
nagyúr

HBO Go havi 2 ezerért, aztán nincs reklám.

(#16876) Doky586 válasza Watt25 (#16872) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Valószínűleg jogi (DRM) okai vannak annak hogy CI+ nélkül nem lehet HD adást átvinni. Többségünknél nincs is csak sima CI a TV-n (~2013 után kezdett terjedni az új TVken a CI+) így rengeteg előfizetőt vesztenének.

Az is benne van hogy a HD ~3x annyi sávszélességet foglal mint az SD, ezért harmad annyi csatorna üzemelhetne. Felőlem nyugodtan kidobhatnák a kínálatból az összes sportcsatornát RTL és TV2-t és gyerekcsatornát, de gyanítom ez sok embert zavarna... Mások meg azt dobnák ki amit én nézek és akkor lemondanám az előfizetésem. Jobb így hogy több van de SD..

[ Szerkesztve ]

(#16877) hati válasza Dißnäëß (#16873) üzenetére


hati
addikt

Felveszed a műsorokat és később nézed vissza. A reklámokat meg átpörgeted. Vagy a műsor kezdetekor megállítod az élő adást 10-15 percre, a timeshift funkció segítségével, és a reklámokat ugyancsak átpörgeted. Ha jól időzíted, kb. ugyan akkor lesz vége, mint az élő adásnak.

[ Szerkesztve ]

(#16878) darvinya válasza Doky586 (#16876) üzenetére


darvinya
titán

Valószínűleg jogi (DRM) okai vannak annak hogy CI+ nélkül nem lehet HD adást átvinni. Többségünknél nincs is csak sima CI a TV-n (~2013 után kezdett terjedni az új TVken a CI+) így rengeteg előfizetőt vesztenének.

Hogy ez mekkora baromság. :Y
Szabadon foghatóban van HD adó csak, akkor azt hogyan tudnák megoldani.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#16879) Doky586 válasza darvinya (#16878) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hogy mekkora barom vagy. Természetesen a kódolt adások amiről szó volt.

(#16880) Watt25 válasza Doky586 (#16879) üzenetére


Watt25
veterán

Kivételesen darvinyának lesz igaza. Tényleg én sem látok semmi összefüggést a HD és a CI+ között. Ott van erre konkrét ellenpélda a műholdas UPC. Van rajta HD csatorna, de mégis elég neki a CI.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#16881) Doky586 válasza Watt25 (#16880) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez csak az egyik indok volt a többől.
A saját topikjában is megkérdezheted szerintem. [link] [link]

(#16882) Bozek válasza Doky586 (#16881) üzenetére


Bozek
nagyúr

A UPC CI+, de a Tarr viszont sima CI, ott is vannak HD adások a digitális kiscsomagokban. A többi nem kódolt, csak ezek.

[ Szerkesztve ]

(#16883) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Hugom osregi sima CI-s 720p Samsung tv-jen megy a HD (UPC kartya), bar azt hitte a bekotest vegzo ember h nem fog menni, de megusztuk a box-ot. Van egy masik 720-as Samsungja is, marmint masik modell HD ready, azon mar nem jo a UPC kartya.

Az en 2 eves 4K LG-men mar CI+ van.. amugy erdekeseket szoltatok, koszonom a hozzaszoloknak. :R

@ Kodi megoldas: W10-re feltettem, popec cucca notte ki magat. :) :K

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#16884) Doky586 válasza Bozek (#16882) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Pont ezért írtam hogy nem műszaki hanem jogi oka van, amit vagy betartanak vagy nem, a TV társaság nem tud mindent ellenőrizni, főleg nem a világ végén..
Különben azért a ktv esetén más, mint sugárzott adásnál, ahol milliónyian vannak a lefedett területen, ktv esetén legfeljebb 1-2 szomszédnak lopják a műsort. :)

[ Szerkesztve ]

(#16885) Watt25 válasza Bozek (#16882) üzenetére


Watt25
veterán

A műholdas UPC CI -t használ. Pont.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#16886) azbest válasza Doky586 (#16884) üzenetére


azbest
félisten

Semmilyen jogszabály nem létezik, ami bárkit kötelezne bármire a másolásvédelem kapcsán. A sugárzás szolgáltatója és a tartalom szolgáltatója közti szerződés az ő saját belső ügyük. Az újabb, modernebb fajta titkosítási és tartalomvédelmi megoldás azért jött létre, hogy egyrészt nehezítse a megkerülését és a kártyamegosztást.

Másrészt a ci+ sok olyan eszközt az a szolgáltatók kezébe, amivel tovább korlátozhatják a felhasználók tevékenységét. Kontrolálhatják, hogy milyen hdcp mellett lehet csak hd adást kiadni kijelzőre (ami amúgy hülyeség, mert 5 dolcsért kapni olyan hdmi switchet, ami leveszi a hdcp-t és rögzíthetővé teszi). Valamint magát a rögzíthetőséget és a rögzített anyag megnézhetőségének idejét is szorosan kézben tarthatják. Még azt is letilthatják, hogy a felvett műsorban lehet tekerni.

A sugárzás szolgáltatónak talán azért érdeke bevezetni ezeket, mert talán úgy alacsonyabb árat tud kialkudni a tartalomszolgáltatónál. Ráadásul a ci+ önmagában csak a fizikai lehetőségeket jelenti, az előfizetések és a titkosítás kontrolja egy másik rétegben történik.

ci plusról egyszerűen németül [link]
Régebben linkeltem már neked a titkosítással kapcsolatos részletes magyar leírást [link]

[ Szerkesztve ]

(#16887) Doky586 válasza azbest (#16886) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Köszönöm, ezek megerősítik amit írtam..

(#16888) C. s. válasza farkas-j (#16847) üzenetére


C. s.
addikt

Szia!

Csak most vettem észre, hogy a linken, amit adtál, jobban le lehet görgetni, és tele van frissítéssel. :B Azt hittem először, hogy csak kattintok a kék Download gombon, és letölthetem. Melyiket kell letölteni? Elég a legfölső vagy mind kell egymás után? De abból is kétféle van: emu és mcas. Próbáltam az oldalon valami infót találni, de nem sikerült. Arra sem tudtam rájönni, hogyan kell frissíteni a dobozt. Annyi mindent összeolvastam a napokban, hogy már azt se tudom, erről a készülékről olvastam-e a mikéntjét vagy egy másikról. Ha a netet kap, nem tudja megcsinálni magától?

Ezek miféle programok? Ehhez a készülékhez valók egyáltalán?
Spark – converter m3u to webtv
Spark Editor
Spark Software Editor

(#16889) farkas-j válasza C. s. (#16888) üzenetére


farkas-j
őstag

Én az EMU verziót telepítettem, mert abban van a kártyamegosztási opció. Elég az utolsót letölteni. (Itt van egy tartalék letöltési lehetőség is.) Kicsomagolod egy pendrájvra, bedugod, bemész a beállításokba és ott a szoftverfrissítésre.
Ezeket a Spark szoftvereket nem ismerem, nem használom. Mi csak TV nézésre használjuk a boxokat. Minden egyébre van okos TV, Android box és egy IAMM médialejátszó.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#16890) farkas-j válasza farkas-j (#16889) üzenetére


farkas-j
őstag

Lehet, hogy félreérthető voltam. Én a legutolsó alatt a legfrissebbet értem. Jelen esetben ez a 2.3.31-es verzió.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#16891) darvinya válasza farkas-j (#16889) üzenetére


darvinya
titán

Spark egy Op. Rendszer box-ra, de nem mindegyik box-ra rakható fel.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#16892) C. s. válasza farkas-j (#16889) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen a segítséget, nem volt félreérthető. :)

darvinya:

Neked is köszönöm!

(#16893) fpeter84


fpeter84
senior tag

Sziasztok!

Szeretném megoldani az ingyenes MindigTV vételt egy rpi-vel tvheadend-el. Az épületben adott az antenna, szét van osztva és minden lakásba bejön a koax vég. A kabhegyi adóra van állítva, windows alól tudom is 762/482MHz-en az adásokat venni egy RTL2832U és egy Geniatech T230-as adapterrel is, valamint volt módom egy szomszédnál megnézni a settopbox-ot és az is ezeket a frekvenciákat emlegette 64QAM/8k/8MHz paraméterek társaságában.

A tvheadend-ben viszont rosszul vannak megadva ennek az adónak a frekvenciái: 818 és 794MHz. Hiába írom át a fentiekre, se RPi-n se a PC-n futó ubuntu-n futó tvheadend, se a vlc nem akar semmit venni - ahogy írtam ugyanitt windows alól utóbbival megy ahogy kell magas jelszint mellett... (a digi-s DVB-C viszont érdekes módon otthon tökéletesen megy mindkét eszközön tvheadend alatt a T230-al)

Van még itt valami varázslat a dologban hogy működjön? Vagy másnál tökéletesen működik a network hozzáadásával ahogy kell? Van még jópár paraméter a frekvencián, bandwith/constellation stb paramétereken túl, esetleg még más is rosszul van megadva a tvheadend-ben? Esetleg tudtok olyan programot ajánlani, ami hajlandó elárulni hogy milyen értékeket scannelt ezekre a paraméterekre - hátha azokat manuálisan beadva működne a tvheadend-el is...

(#16894) azbest válasza fpeter84 (#16893) üzenetére


azbest
félisten

A frekvenciatáblázat pedig a hivatalos oldalon is elérhető [link]

Nekem azért van külön hálózatként felvéve minden mux, mert 5 tuner van rákötve. De simán működik 1-2 tunerrel is. A több tuneres megoldásnak csak annyi előnye van, hogy kicsit gyorsabb a csatornaváltás és bármilyen kombinációban lehet nézni vagy felvenni bármit.

Ha a tvheadend nem látja a tunereket, akkor a firmware fájlok hiánya is lehet probléma. Dmesg kimenete szokta írni, hogyha hiányzik valami. Itt megtalálható minden [link]

[ Szerkesztve ]

(#16895) fpeter84 válasza azbest (#16894) üzenetére


fpeter84
senior tag

Firmware-ek rendben, az RTL2832U nem hiányolt semmit, a T230 megkapta a két fájlt ami után sírt a dmesg-ben. tvheadend-ben networks-ben hozzáadom a predefined kabhegyi profilt, megjelenik a 2 rossz frekis bejegyzés a muxes-ban, átírom a frekvenciát a valósra, a tv adapters-nél engedélyezem az eszközt és hozzárendelem a networks profilt, utána force scan > rövid ideig aktív, majd fail-be megy a próbálkozás...

Próbáltam a képed alapján állítani a többi paramétert is, de nem segít sajnos, ugyanúgy fail a scan eredménye. De ami furcsa, hogy a linuxok alól a VLC sem képes venni az adást, hibaüzenet nélkül a végtelenségig próbálkozik a megnyitás. Ha rossz adapter számot választok vagy foglalja a tvheadend akkor persze azonnal hibaüzenetbe fut. Ugyanazon a gépen windows alól meg megy...

(#16896) róland válasza azbest (#16894) üzenetére


róland
veterán

(Nekem is mindig újra "meg kell tanulnom" a tvheadend beállítását.) Lenne kedved egy Logout bejegyzésben bemutatni, hogy mit és hogyan kell beállítani a MindigTV használatához, ugye?!

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#16897) fpeter84 válasza azbest (#16894) üzenetére


fpeter84
senior tag

Nem tudom hogy lehet e hozzá köze, mivel nem mindig, de időnként látom a tvheadend logjában ezt a linuxdvb-s sort:

2018-04-22 14:50:19.050 mpegts: 482MHz in MindigTV - tuning on Realtek RTL2832 (DVB-T) #0 : DVB-T #0
2018-04-22 14:50:19.050 subscription: 0009: "scan" subscribing to mux "482MHz", weight: 6, adapter: "Realtek RTL2832 (DVB-T) #0 : DVB-T #0", network: "MindigTV", service: "Raw PID Subscription"
2018-04-22 14:50:19.260 linuxdvb: Unable to provide UNC value.
2018-04-22 14:50:24.050 mpegts: 482MHz in MindigTV - scan no data, failed
2018-04-22 14:50:24.050 subscription: 0009: "scan" unsubscribing

Nem találok rá semmit hogy igazából ez mi... A forráskódjában az 1169-es sornál szerepel ez az üzenet de csak "tvhwarn"-ként, miközben van "tvherror" is - feltehetően a warn az nem fatális csak infó hibaüzenet...

(#16898) darvinya válasza fpeter84 (#16895) üzenetére


darvinya
titán

Képen mux-on ként állította be, de csak adott mux-ot listázza nem szkenneli.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#16899) azbest válasza fpeter84 (#16897) üzenetére


azbest
félisten

Ez csak az, hogy időnként újra keresi a muxon belül a csatornákat. Valsz a network részen be van kapcsolva az idle scan muxes.

Realtekhez azt hiszem nem kellett külön fw fájl sem. Kézzel vedd fel a muxokat. Egyáltalán ugyanazon a végponton használod linux alól, mint win alól? Mert ha máshová dugod be, akkor talán nem is szoftveres a hiba.

Raspi-vel megpróbálhatod azt is, hogy egy friss libreelec-et teszel fel és abban kapcsolod be a tvheadend szervert és klienst. Abban biztosan működik, mert sokan panaszkodnának, ha nem menne.

[ Szerkesztve ]

(#16900) fpeter84 válasza azbest (#16899) üzenetére


fpeter84
senior tag

Nem a hangolási kísérletre gondoltam, hanem a linuxdvb-s sorra! Arra nem találtam nagyon magyarázatot hogy mi is ez az unable to provide UNC value - de nem is minden hangolási kísérletnél van ott, sőt többnyire nem is sikerül kiprovokálnom force scan-el úgyhogy valószínűleg nincsen köze a problémámhoz...

A végpont természetesen ugyanaz - vittem magammal az rpi-t raspbian-al meg egy laptopot amin van win7 és ubuntu is, valamint volt nálam egy RTL2832U és egy Geniatech T230-as vevő is. Ugyanazon a végponton próbálva csak a win-el vett mindkét adapter, az rpi és az ubuntu pontosan ugyanazt produkálta: se a tvheadend, se vlc nem hajlandó semmit találni... Akár kézzel, akár a predefined javításával próbálom meg felvenni a muxokat tvheadend alatt... Viszont itthon a digi-s DVB-C-t mindkét linuxos eszköz tökéletesen látja a T230-al...

A libreelec tippet köszi, ez tényleg megér egy próbát még!

Illetve az előfordulhat, hogy az épület tetőantennája után van valami olyan aktív szétosztó erősítő, ami megváltoztatja az adás constellation, fec, hierarchy, stb stb paramétereit? 200+ albetétre van leosztva a tetőantenna...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.