Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16351) azbest


azbest
félisten

"2020 szeptemberében jöhet a második digitális átállás" [hwsw]

A szervezet egyik elsődleges célja volt a frekvenciagazdálkodási terv megalkotásakor, hogy a közszolgálati tartalmakat változatlan technológiai háttérrel lehessen igénybe venni. Ez azt jelenti, hogy a közszolgálati multiplex továbbra is DVB-T technológiával üzemel majd (így nincs szükség a meglévő végberendezések cseréjére), míg a kereskedelmi multiplexek esetében a nyertes szolgáltató saját maga dönthet arról, hogy milyen technológiával építi ki a hálózatot.
...

Kézenfekvő technológiai lépcsőfok az Európában már több országban bevezetett DVB-T2 hazai implementációja, mely két új multiplex mellett a jelenlegihez hasonló műsorkínálatot eredményezhetne, három multiplexnél pedig bővíteni lehetne a kínálatot további SD vagy HD tartalmakkal. Utóbbi feltétele az eredményes nemzetközi frekvenciakoordináció, illetve a multiplexek számától függetlenül a technológia bevezetése mind adó- mind pedig vevőoldalon eszközcserét igényelhet.

[ Szerkesztve ]

(#16352) darvinya válasza azbest (#16351) üzenetére


darvinya
titán

Szerintem már írtam, csak nem link-eltem cikket.[link]

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#16353) azbest válasza darvinya (#16352) üzenetére


azbest
félisten

nem az a meglepetés, hogy lesz valami... hanem, hogy most el is fogadtak valami ütemtervet, amit a sajtósoknak már mondtak. Tehát már nem csak szájhagyomány némelyik meglátás, hanem kezd konkrétumként is megvalósulni.

[ Szerkesztve ]

(#16354) azbest


azbest
félisten

E hónaptól drágulnak a mindig tv extra csomagok. Aki csoportos beszedéssel fizet, figyeljen, hogy a megemelt összeg is beleférjen a meghatalmazással megadott limitbe.

(nálam pl 4596 -> 4996 Ft lett)

[ Szerkesztve ]

(#16355) tomee987


tomee987
tag

Szerintetek mi okozhatja az alábbi problémát?

Adott: Synaps AHD 310 LTE szűrős passzív antenna, kültéren, erkélyre szerelve
B MUX (Miskolc-Avas toronyról vételezve) 530 MHz (28-as csatorna): jelszint stabil 80-84%, jelminőség: 100%

25-30 percenként viszont előfordul, hogy egy pillanatra leesik a jelszint és jelminőség is mindössze 70-80% közé és ilyenkor meg is akad a kép, van mikor a hang is 1-1,5 mp-re. Érdekes, hogy nem minden nap tapasztalom ezt. De ma pl. jelentkezik.

(#16356) vidaila válasza tomee987 (#16355) üzenetére


vidaila
aktív tag

Szomszéd használja a mikrót :))

http://steamcommunity.com/id/juhaszjani1988/

(#16357) doberman válasza azbest (#16351) üzenetére


doberman
senior tag

akkor most cseréljem a szimpla T-s sticket T2-re? konkrétan tvheadend stream szerveremben. akkor most hol "készül a tv adás"? a stick vagy a szoftvertől függ az üzemmód? ..vagy jó nagy marhaságot kérdeztem? :U

8lnu

(#16358) darvinya válasza doberman (#16357) üzenetére


darvinya
titán

Stickben, T2 mást használ már, mint T1.
Nem véletlenül emelik ki számmal, különben minek.
Ha ugyanaz lenne, és csak szoftver változna, ekkor egy fw frissítés is elég lenne, ami tartalmazza feldolgozó kódolást.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#16359) azbest válasza doberman (#16357) üzenetére


azbest
félisten

Most ne cseréld, majd 2020-ban, amikor már hivatalosan bejelentik, hogy mi lesz a mindigtv extra jövője, akkor aszerint dönts, ha továbbra is előfizető leszel.

A T2 más, komolyabb modulációt is használ, mnt a T1, tehát hardveres különbség is van. T1 tuner nem képes T2 jel feldolgozására. Utána, ahogy a megfelelő hardveren bejön a TS stream, akkor már a codec-et kell lejátszani tudni.

Asztali T2 készüléknél lehet probléma, hogy esetleg némelyik ma kapható készülék gpu-ja nem ismeri a h265 dekódolást. Ettől a mostani rendszerben teljesen jó T1 kompatibilisként, csak nem érdemes felárat fizetni érte, arra gondolva, hogy hátha jó lesz 2020 után is. Ha azonos áron van, vagy más miatt tetszik, akkor persze jól működhet a mostani rendszerben. Amelyik tud h265-öt, az jobb eséllyel lesz jó átállás után is, hacsak valamit nem csavarnak addig a szabvány kiterjesztésén, vagy nem vezetnek-e be valami olyan szolgáltatást, amit a mai boxok nem tudnak (pl hbbtv-t a mai boxok nem igazán tudnak).

Azt sem tudjuk ma még, hogy az extra milyen utat választ a túlélésre. Hogy esetleg jobban támaszkodnak-e a hbbtv-re (ami lényegépen interneten keresztüli plusz streameket is jelent) vagy más iptv alapú megoldásra az antennás mellett/helyett.

A hbbtv kb annyit jelent, hogy a tévé adással együtt jönnek plusz adatok, weblap címek, stream címek, amelyek be tudnak épülni az erre képes készülék kezelőfelületébe. A teletexten, intercaston túlmutatólag multimédiás webes tartalom, videók.
Jelenleg például néhány plusz csatorna látható ezzel pluszban (amik a mindigtv appban és mindigo weblapon is fenn vannak, meg egyébként is szabadon nézhetők neten át) , valamint a fox, natgeo és natgeo wild -hoz van az antennás sd adás mellé 720p-s jobb minőségű hbbtv-s adás interneten át.

(#16360) darvinya válasza azbest (#16359) üzenetére


darvinya
titán

Ezért vettem Amiko HD8260+, mert képes h265 kódolásra.
Onnét tudom, mert alternatív fw-ben már benne van, és más IP tv-t is tud.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#16361) doberman válasza azbest (#16359) üzenetére


doberman
senior tag

Köszönöm a választ. Akkor marad még 1-2-3 évig...

darvinya: köszi neked is.

8lnu

(#16362) hedgehog válasza azbest (#16359) üzenetére


hedgehog
senior tag

"a fox, natgeo és natgeo wild -hoz van az antennás sd adás mellé 720p-s jobb minőségű hbbtv-s adás interneten át."

ez hogy működik? átkapcsolok a natgeora, és ott meg fog jelenni a hbbtv jel, és (pirosat) nyomva át tudok váltani a 720p-re?

-- aka p3d3str1an

(#16363) azbest válasza hedgehog (#16362) üzenetére


azbest
félisten

gondolom [link]

(#16364) parkr


parkr
őstag

nálam csak a pirossal jön be a médiaklikk ami kit érdekel... sárgára semmi.

(#16365) hedgehog válasza azbest (#16363) üzenetére


hedgehog
senior tag

Nofene, ezt a közleményt anno észre se vettem... ha hazaérek ki is próbálom.

Ez egyébként nagyon jó lenne ha elterjedne, mert a mindigtvvel az egyetlen problémám a HD adások hiánya (és esélytelensége).

-- aka p3d3str1an

(#16366) Chereiose


Chereiose
addikt

Sziasztok!

Most köttettük be a Flip szolgáltatást, egyelőre 2 TV-re. Viszont később lesz 3 tv, így arra is kéne szolgáltatás, a flip-el pedig csak annyi a gond, hogy nem lehet vele felvenni a műsorokat, ami kellene néha, főleg másoknak. Szóval arra gondoltunk, hogy kipróbálnánk a 3. tv-re a mindig tv-t. Ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem:

-Ahogy láttam, a ház tetején van már 1 antenna, a szerelők azt tudják használni vajon? Mert ahogy láttam, itt műholddal lehet csak fogni a jelet.
-Ha veszek hozzá egy merevlemezt/pendrive-ot, azt rá lehet konvertálni és fel lehet venni vele adást?
-Az egyszeri telepítési díj után (ami talán 15.000 Ft körül van?) kell bármit fizetni utána a későbbiekben, vagy teljesen havi/évi díj mentes? Gondolok a közszolgálati csatornákra, a többiért gondolom fizetni kell havonta.

(#16367) azbest válasza Chereiose (#16366) üzenetére


azbest
félisten

bocs, dupla

[ Szerkesztve ]

(#16368) azbest válasza Chereiose (#16366) üzenetére


azbest
félisten

Nem kevered a mindig tv-t a digi tv-vel?

Hagyományos antenna kell hozzá, nem parabola, ha olyan lenne a tetőn. A hozzávetőleges vételi szint a mindig tv weblapon látható. Plusz adó irányokat is lehet nézegetni.

Nincs telepítési díj, legfeljebb felfogadhatsz valami céget, hogy telepítse neked és ők kérnek érte pénzt.

Az előfizetős szolgáltatáshoz a mindigtv extra oldalon is árulnak boxokat / ca modulokat a kártyákhoz, de nem muszáj tőlük venni, bár általában olcsóbbra jön ki előfizetéssel együtt. A nem előfizetéses, kódolatlan adáshoz bárol megvett box jó, ha alkalmas a vételre.

[ Szerkesztve ]

(#16369) hedgehog válasza hedgehog (#16365) üzenetére


hedgehog
senior tag

sajna nálam sincs semmi sárgára, egyáltalán a hbbtv csak és kizárólag a közszolgálati adókon jön fel, ott is csak a tökfölösleges mediaklikkes tartalmakat mutatja

-- aka p3d3str1an

(#16370) azbest válasza hedgehog (#16369) üzenetére


azbest
félisten

Nem tudom, hogy újra kell-e keresni a csatornákat, ha azóta nem volt.

Valami plusz infó biztos van rajta, mert az újabb tvheaed build nálam kreselt a hbbtv csatornákon :D valsz mert rapsberry-re nem fordul le a codec, amire hivatkozik.

[ Szerkesztve ]

(#16371) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Létezik olyan megoldás, hogy ne kelljen STB-t vagy CA modult venni a szolgáltatás használatához? Gondolok olyanra, hogy esetleg androidos TVbox-ra rá lehet kötni valamilyen kártyaolvasót, vagy valami ilyesmi...

(#16372) hati válasza -ZeeZee- (#16371) üzenetére


hati
addikt

Létezik, én pl PC-ről használom, kártyaolvasóval.

(#16373) -ZeeZee- válasza hati (#16372) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Tudsz adni egy linket, hogy milyet használsz? :R

Még eszembe jutott: 1 kártyával csak 1 TV-t lehet kiszolgálni? Vagy létezik valamilyen megoldás arra, hogy 1 kártyát 2 TV-n használjunk. (a képernyő tükrözésen kívül...)

[ Szerkesztve ]

(#16374) hati válasza -ZeeZee- (#16373) üzenetére


hati
addikt

Nálam 1 kártya 4 TV az arány. :)

Itt leírtam a környezetet, amit használok.

(#16375) -ZeeZee- válasza hati (#16374) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Köszönöm, nézem. :) :R

(#16376) doberman válasza -ZeeZee- (#16373) üzenetére


doberman
senior tag

nálam ilyen működik:

ID 076b:3021 OmniKey AG CardMan 3121

magyar online piacon vettem tán 2500-ért.. "linux friendly"

egyébként 1 kártyával sok tv-t tudsz kiszolgálni.

[ Szerkesztve ]

8lnu

(#16377) darvinya válasza doberman (#16376) üzenetére


darvinya
titán

Pont, mint Amiko HD8260+ -al. :D

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#16378) AthlonXP válasza doberman (#16376) üzenetére


AthlonXP
őstag

Akinek van pl. K&H számlája és használja otthon az e-bankot, chipkártyával, az alapból kap ilyen kártyaleolvasót. Jó kis cucc, tényleg. Biztos elérhető más bankoknál is...

(#16379) bendegruz válasza AthlonXP (#16378) üzenetére


bendegruz
őstag

nekem pont olyan kártyaolvasom van a k&h banknál...
és ezt hogy tudom a gépen hasznosítani mint mindigtv-kártyaolvasót?

Asus Rog Strix Scar III

(#16380) darvinya válasza bendegruz (#16379) üzenetére


darvinya
titán

Gondolom USB-s, adtak hozzá driver-t, hogy honlap tudja kezelni.
Ekkor már Tv program is látja.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#16381) AthlonXP válasza darvinya (#16380) üzenetére


AthlonXP
őstag

Igen, úgy jó lehet. Bár ami azt illeti eszembe se jutott eddig, hogy ilyen célokra is lehet használni azt a kütyüt. :)

(#16382) bendegruz válasza darvinya (#16380) üzenetére


bendegruz
őstag

a tv-tunerem programja elég akkor hozzá elvileg?
vagy még mókolni kell vele valamit?

Asus Rog Strix Scar III

(#16383) Bozek válasza bendegruz (#16382) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mókolni kell hozzá, Oscam + ACamd kell és valószínű, hogy nem fog együttműködni ez a kettő a TV tunered saját programjával. Én DVBViewer-rel használtam, de ez fizetős. A HomeSys-hez nem kell az említett két plugin, viszont folyamatos a Timeshift, szóval megfoghatja a géped. Sőt, mivel elég régi, nem is biztos, hogy még működik.

Itt vannak letöltési linkek és példa config-ok az Oscam-hoz és az ACamd-hez.

[ Szerkesztve ]

(#16384) hati válasza Bozek (#16383) üzenetére


hati
addikt

Én MediaPortal-al használom, ahhoz meg pilóta vizsga kell. :P

(#16385) Maroslele692


Maroslele692
újonc

Üdv mindenkinek! Szeged és környékén élőket kérdezném, hogy ők hogy a fenében tudnak jelet találni a 60-as (multiplex C)-ből? a többi az 50-100%-ig van jelminőség stb. viszont sehogy se tudom rávenni se a pár hónapos samsung tv-met se a wayteq HD-90 CX készülékem, hogy megtalálja az rtl, iletve a tv2-őt. a többi csatorna akadás mentesen szépen jön. Viszont nem tudok 1%-ot se kicsikarni a 60-asból. szobaantenna vályogfal lévén felejtős. tetőantennával rendelkezem. arról jön a többi is. mi a hiba, vagy mit csinálok rosszul? :((( :

(#16386) parkr válasza Maroslele692 (#16385) üzenetére


parkr
őstag

máshol is ugyanez van. ismerősömnél a tokaji adóról szintén nem lehet ezeket fogni pár hete/hónapja.

(#16387) azbest válasza Maroslele692 (#16385) üzenetére


azbest
félisten

Szegeden van helyi adótorony is, helytől függhet, hogy az átjátszó (füvészkert) vagy szentes felé fordítva jobb a vétel. Ugynazokat a frekvenciákat használják, sfn -ben megy szeged-szentes.

(#16388) SZATA


SZATA
senior tag

Mitől lehet, hogy Budapesten nem jön (értékelhetően) a B és a C multiplex az 55-ös és az 58-as csatornán? Ilyen 44 dB-s antennával próbáltam egy nagy panelházban. Lehet, hogy a mobil tornyok zavarnak be? Érdemes lehet próbálkozni egy LTE szűrőssel?

(#16389) darvinya válasza SZATA (#16388) üzenetére


darvinya
titán

Ilyen szoba antenna, csak 3km-re lévő adótoronyról lehet levenni normálisan jelet.
Efelett már jobb 2 tagú lepke irányba állítva.

Mobil jel szűrő értelmetlen, mert mobilhálózati frekvenciák nincsenek MindigTv frekvencián.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#16390) farkas-j


farkas-j
őstag

Társasházi vagy kisközösségi vételhez találtam egy jó kis eszközt, ha érdekel valakit. IP alapon is továbbítja a csatornákat. Itt van egy ismertető videó.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#16391) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Arra esetleg van valakinek ötlete, hogy az ingyenes adásokat szeretnénk nézni, de a tv egyszerűen nem találja meg az összes csatornát - miközben az antenna biztos jó, mert az alcor külső tuner mindent listáz, a jel is jó.

Nagyjából úgy következtettem ki, hogy egyszerűen nem fogja valamiért a TV a Győr Szabadhegyi A ill C Multiplexet, ha manuális tuningnál beállítom a megfelelő csatornát, frekit, azt írja hogy nincs jel.

Lehet a tv tunerja szar vagy nem tudom, ha valakinek van ötlete, ne kíméljen. Egy pár éves JVC tévéről van, jól működik egyébként...

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#16392) darvinya válasza Thulcandra (#16391) üzenetére


darvinya
titán

Tv tudja DVB T, s nem csak DVB C-s?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#16393) Thulcandra válasza darvinya (#16392) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Tudja, közben azt hiszem antennaprobléma lesz ez, fáradtan nem vettem észre, hogy a 42es csatorna A multiplex adói (Duna stb) hiányzik az Alcor -ról is, mert jóanyámnak csak a tv2 - rtl volt a fontos.

Azok a 22es csatornán a C multiplexen meglettek a tvn is, miután még fáradtabban tovább piszkáltam a dolgokat...

A C multiplex észrevételéhez egyszerűen több időt kell hagyni a TVnek, manuális hangolás alatt kb 2 perc míg kinyögi, hogy mégis van jel, aztán listázza a csatornákat is amik utána akadás nélkül nézhetők. (De néha csatornaváltáskor ismét pár másodpercig azt írja nincs jel, de ez után is lesz és megy)

42 csat A multiplex viszont se Alcoron se a Tv-n nem hangolható, szóval így tök kómásan már nem mászok a tetőre, de majd, mer az lesz a gond.

Vagy a jelerősítő ami lehet még mindig be van kötve.

Mindenesetre, ezt most leírtam, hátha valaki másnak is ötletet ad.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#16394) Watt25 válasza Thulcandra (#16393) üzenetére


Watt25
veterán

Fusd át ezt.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#16395) schumi


schumi
aktív tag

sziasztok,
sajnos nincs időm átfutni az egész fórumot, így elnézést ha hülyeséget kérdeznék :
-szeretném meglévő digi előfizetésem mellé a mindigtv-t előfizetni határozatlan időre kizárólag a spiler tv miatt (na most nem szeretnék itt antennázni meg miegymás, láttam hogy van applikációja már mindigtv-nek, így elég hozzá a kódot beütnöm és tudom nézni illetve akár tv-re streamelni az adott tvt ?

Ha jól látom ez havi 2k, ha nem kérek semmi készüléket - ami nem is kell mert max mobilról streamelném tv-re - ez jó minőségben hozható, vagy felejtsem el és szerezzek egy antennát meg egy kártyát a tvbe ?

előre is köszi :R

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#16396) UberMutant válasza schumi (#16395) üzenetére


UberMutant
őstag

#1 appból nem megy, csak pár az ingyenesek közül
#2 böngészőben (midigo.hu) lehet nézni néhány előfizetésest, de csak , ha olyan adás van, amihez a jogtulaj hozzájárult. most pl nhl megy , és az nem nézhető
#3 telenor mytv nem jobb, annak van normális appja, ami kezeli az előfizetéseket is rendesen? ott is látok spilert, hátha azzal megy (nincs előfizetésem, nem tudom kipróbálni)

a mindigtvnél , ha mégis azt választod, ne fizess elő, hanem prepaid rendszerben fizess. ha a TVdben van digitális tuner , akkor elvileg az ingyeneseket kirbálhatod, hogy milyen antenna kell majd. szóval ottvan szivacs, ha kicsi a jel, mehetsz a tetőre....

sztem telenor a megoldás :)

[ Szerkesztve ]

(#16397) UberMutant válasza schumi (#16395) üzenetére


UberMutant
őstag

meg ezt nézd még meg :

[link]

most próbáltam ki, dec 1-ig ingyen megy a spilert tartalmazo csomag

[ Szerkesztve ]

(#16398) Bozek válasza UberMutant (#16396) üzenetére


Bozek
nagyúr

Van SpílerTV a Telenor MyTV-n, a 3790 Ft-os (Telenorosoknak 2990 Ft) csomagban. A MindigTV-vel ellentétben ott az adás HD-ben van és nézhető bárhonnan, akár mobilról is. Igaz, TV-hez már át kell küldeni a képet mobilról, azt meg nem tudom, hogy mennyire működik. PC-n szoktam nézni és telefonon.

(#16399) UberMutant válasza Bozek (#16398) üzenetére


UberMutant
őstag

én most próbálom, chromecastra (ultra) tökletesen kinyomja bármelyik adást, akár max felbontásban is.

(#16400) schumi válasza UberMutant (#16397) üzenetére


schumi
aktív tag

köszi szépen !
bár 1-ig volt, de bepróbáltam és még megy, azt írja dec 2-án jár le, így le tudom tesztelni
köszi :R

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.