Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14451) darvinya válasza frovery (#14449) üzenetére


darvinya
titán

Egységesítés, ennyi semmi több.

(#14450) Kezdő vagyok

Mivel W95/97 és Alcor 2800 ugyanaz ezért hibáik is nagyon hasonló.
Ha már média lejátszó a főszempont, akkor Android/Linux-is gép.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#14452) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

Beleolvastam az elmúlt pár hétbe, látom, hogy másnak is van vételi problémája. Kb. 2 hete jelentkezett az, hogy egy darabig egyik tv-n se volt jel. Most a 3-ból 2 nem jó, csak 1 működik rendesen.

Az én tv-m vétele már hétvégén se volt jó. Az újrakalibrálás annyit segített, hogy a csatornák egyik fele bejön úgy-ahogy (a többi meg se jelenik a listában), de előbbieknél a jelszintek az 50%-ot se érik el.
Megnéztem azt a tv-t, amit kevésbé használunk, na az se volt jó. Ott is újrakalibráltam, erre ott meg a másik fele jön be a csatornáknak, amik az én tv-men hiányoznak.

A csatornakiosztás alapján előbbi tv-n a C, utóbbin az A és B multiplex jön be. :F

(#14453) bendegruz válasza Panthera (#14452) üzenetére


bendegruz
őstag

szerintem az antennádat kéne beállítani
de én annyira nem értek hozzá

Asus Rog Strix Scar III

(#14454) darvinya válasza Panthera (#14452) üzenetére


darvinya
titán

Ha több készülék van egy leosztott jelnél, és ebből működik valamelyik.
Akkor ott az osztással van gond, mert, ha adótoronnyal lenne a gond, akkor egyiknél sem működne.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#14455) allfinanz


allfinanz
senior tag

Erdekes, hogy a Hello Digital Budapest (leanykori neven AM-Mikro) DVB-C rendszeren sugaroz. Ennyi erovel a MindigTV is mehetne igy. Akkor nem kellene szorakozni a formatumokkal.

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#14456) azbest válasza allfinanz (#14455) üzenetére


azbest
félisten

Ez ennél egy kicsit bonyolultabb.

A dvb-t esetén sokféle környezeti zaj terheli a vételt, ezért jobb hibatűrést kell. Ezt a modulációs eljárással és persze plusz hibajavításhoz használható adat küldésével kezelik. Ennek pedig az az ára, hogy kevesebb sávszélesség jut a hasznos tartalomra. Ezen kívül lehetséges SFN módban is üzemeltetni, amikor több szomszédos cella azonos frekvencián üzemel és nagyon pontosan össze vannak hangolva, hogy egymás jelét erősítsék a közbülső régiókban [link]

A kábeles adásnál sokkal kevesebb zavaró tényezővel kell számolni, ezért nagyobb sávszélességet adó modulációkkal szokták használni, valamint kevesebb hibajavítással. A komolyabb hibajavítást a dvb-c2 hozta be, de sok helyen még nem azt használják. Meg ott is inkább a nagyobb sávszélességet adó moduláció érzékenysége miatt tették hozzá.

Az AM Mikro inkább a műholdas adáshoz hasonlít, mivel irányított antennás, több GHz-es frekvencián működő rendszer. Szóval legfeljebb a dvb-s2 -vel lehetne összehasonlítani.

A lényeg, hogy nem véletlenül van három féle rendszer. A különböző átviteli módokhoz különböző fizikai paraméterek szükségesek.

[ Szerkesztve ]

(#14457) Panthera válasza darvinya (#14454) üzenetére


Panthera
őstag

Nem osztott jel, külön STB és antenna van mindegyik TV-hez. 2 konfiguráció pedig meg is egyezik, ugyanaz a STB és antenna típus van náluk (egyik ok, másik nem). Lehet hogy megpróbálok az antennákon állítani.

bendegruz: Ok, de azt nem értem hogy 1,5 évig miért nem volt gond velük? A tévémnél majd cserélek adaptert (beépített tunert használok), hátha az a gond.

[ Szerkesztve ]

(#14458) allfinanz válasza azbest (#14456) üzenetére


allfinanz
senior tag

Ez egy nagyon szuper valasz. Ezt eddig nem tudtam. Koszonom szepen. :)

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#14459) frovery válasza Panthera (#14457) üzenetére


frovery
senior tag

Oxidáció!
Nézd át az összes csatlakozást, inkább vágj le 2-3centit, majd alaposan blankold meg, csatlakozókat pontosan rajd fel. Használj kültéri, gumigyűrűs krimpelhető F csatlakozókat. Benn a koaxok is ilyenek legyenek. Osztót sem ártana esetleg lecserélni, lehet ott is a hiba, bár ritka.
A gyenge, olcsó minőségű koax is lehet hibás. Hajszál repedések a külső köpenyen, amit nem is látsz, beszivárog a pára, nedvesség és elkezd belül oxidálódni, ami vételromláshoz vezet, főleg ha gyengébb alapból a jelszinted.

Egyébként milyenek azok az antennák, osztók?

[ Szerkesztve ]

(#14460) Panthera válasza frovery (#14459) üzenetére


Panthera
őstag

Az egyik helyen lenne fontos elhárítani a hibát. Itt Triax 340012 (5-12V, 14-22mA) mikroerősítő és egy szabvány DVB-T antenna kombó van (utóbbira fejből nem tudok típust mondani). Szolgáltatós szakember tette fel, eddig nem volt vele gond, a jel is mindig 100% közelében járt, ha megnéztem. Osztó nincs.
Újra fogom kötni, hátha lesz változás.

(#14461) frovery válasza Panthera (#14460) üzenetére


frovery
senior tag

"Szolgáltatós szakember tette fe"
Mindigtv-nek nincsen szakembere. Gondolom egy maszek vállalkozóval szereltetted.

Az antenna nagyon fontos, hogy milyen típus!
Ha egy gyenge nyereségű és azt még megerősítette neked, akkor lehet itt a gond, mégha eddig jó is volt.
Előfordulhat, hogy az adónál történt változás, így esetleg az erősítőd lett felesleges. Vedd ki és direktben próbáld meg, sok helyen vettem már ki, mert túlgerjedt.
Tápfeladó sincsen? A set top boxban van bekapcsolva a tápellátás? Mert a tápfeladó is bekrepálhatott.

(#14462) Panthera válasza frovery (#14461) üzenetére


Panthera
őstag

"Mindigtv-nek nincsen szakembere."
Lehet hogy most volt (vagy küldtek valakit), mert ez Invitelhez társított szolgáltatás. Nálunk nincs kábeltévéje, ha jól tudom és így oldották meg.

Tápfeladó van, már kipróbáltam egy másikat is, sőt STB-t is. És sehogy se lett jobb, szerintem a kábel lesz...
Köszi a tippeket!

[ Szerkesztve ]

(#14463) frovery válasza Panthera (#14462) üzenetére


frovery
senior tag

Ja, úgy igen. Felénk is "felhánytak" pár helyen ilyet. Mehettem is jó pár után helyrehozni, mert azok nem szakemberek. Olyan megoldásokat láttam, hogy dobtam 1-2 hátast. Semmi műszeres bemérés, padlástérben a földre ledobva az antenna és egyéb nylánkságok.

Mindenképpen nézd át a rendszert, kötéseket és próbáld ki erősítő és tápfeladó nélkül direktben.

(#14464) Doky586 válasza Doky586 (#14399) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

az euronews élő adása újra elérhetetlen, de más csatornáké jól működik.. gyanús..

(#14465) Panthera válasza frovery (#14461) üzenetére


Panthera
őstag

Egyelőre úgy lett a legjobb (bár még nem tökéletes), ha direktben csatlakoztatom a kábelt a tévére. Köszi a tippet!
A tápfeladós verzió és a STB (táppal vagy anélkül) is sokkal rosszabb volt.

(#14466) fezsoo


fezsoo
aktív tag

Kódolatlan hetek az AXN csatornán!

2016. szeptember 1-14. közötti időszakban az AXN műsora kódolatlanul elérhető a MinDig TV nézők, valamint a MinDig TV Applikáció használók számára.

A kéthetes időszak alatt az AXN olyan sikersorozatokat tűz műsorára, mint a Quantico, amelyben az FBI újoncainak mindennapjait követhetjük végig, akik a felvételi után kiképzésre érkeznek az FBI kiképzőközpontjába. Itt lesz továbbá a Maggie Q és Dylan McDermott főszereplésével készült Zaklatók (Stalker) című sorozat és a Benedict Cumberbatch által megformált Sherlock Holmes is újra tiszteletét teszi az AXN-en. Az AXN műsorújságját böngészheti a MinDig TV Applikációban és emlékeztetőt is beállíthat a kiválasztott programhoz.

Az AXN a MinDig TV platformon a 16. programhelyen található. További információ itt

Nézzük együtt az AXN műsorait akár a MinDig TV-n, akár a MinDig TV Applikáción!

Négy hétig Prime!

2016. szeptember 5-én 21 órától október 3-ig kódolatlanul elérhető a Prime csatorna a MinDig TV programkínálatában.

2016. szeptember 5. és október 3. között a Prime kódolatlan műsora szórakoztatja a MinDig TV nézőket országos tévépremierekkel és jól ismert kedvencekkel. Az indulás hetétől három, hazánkban eddig nem látott sorozattal is erősít a csatorna, hétköznap esténként 22 órától. Ezek a Gotham, a Scream Queens - Gyilkos történet, valamint a Zoo – Állati ösztön. Ezen kívül egyéb klasszikus sorozatok pezsdítik fel a hétköznapokat, és országos filmpremierek is gondoskodnak a szórakozásról.

A Prime a MinDig TV platformon a 17. programhelyen lesz megtalálható. További információ itt

Ha szívesen értesülne a MinDig TV-vel kapcsolatos hírekről, kövessen minket Facebookon itt
További bővülés – már 12 ingyenes csatorna
a MinDig TV-n!

2016. szeptember 5-től a FEM3 tematikus életmódcsatorna megjelenik a MinDig TV kínálatában.

A változatlan csatornanévvel, azonban megváltozott programkínálattal induló FEM3 életmód csatorna trendi realitykkel, dokumentumfilmekkel és saját gyártású műsorokkal várja az életmód, a divat, az egészség és DIY világa iránt érdeklődő nézőket a MinDig TV-n. A FEM3 csatornával immáron tizenkettőre nő a szabadon fogható földfelszíni digitális platformon elérhető programok száma. Ha Ön is szívesen lenne MinDig TV-s, nézze meg honlapunkon, mi kell hozzá.

A FEM3 a MinDig TV platformon a 12. programhelyen lesz megtalálható. További információ itt

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#14467) darvinya


darvinya
titán

Bent a csatorna listában Prime (Fem3 helyén) és Fem3(Teszt helyén).

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#14468) darvinya


darvinya
titán

Szeptemberi karbantartások

Szentes, Komádi, Tab, Tamási, Szolnok, Tatabánya

Szentes
2016. 09. 12-13-14. 8.00 - 18.00 között félantennás üzem
Érintve: MinDig TV és MinDig TV Extra szolgáltatás valamennyi csatornája
A munkálatok ideje alatt csak a szükséges ideig szünetel a műsorsugárzás!

Komádi
2016. 09. 15. 8.00 - 12.00 között teljes leállás
Érintve: MinDig TV és MinDig TV Extra szolgáltatás valamennyi csatornája
A munkálatok ideje alatt csak a szükséges ideig szünetel a műsorsugárzás!

Tab
2016. 09. 20. 10.00-12.00 között teljes leállás
Érintve: MinDig TV és MinDig TV Extra szolgáltatás csatornái: MUX A, MUX B, MUX C, MUX D
A munkálatok ideje alatt csak a szükséges ideig szünetel a műsorsugárzás!

Tamási
2016. 09. 28. 10.00-12.00 között teljes leállás
Érintve: MinDig TV és MinDig TV Extra szolgáltatás valamennyi csatornája
A munkálatok ideje alatt csak a szükséges ideig szünetel a műsorsugárzás!

Szolnok
2016. 09. 27. 9.00-12.00 között teljes leállás
Érintve: MinDig TV és MinDig TV Extra szolgáltatás valamennyi csatornája
A munkálatok ideje alatt csak a szükséges ideig szünetel a műsorsugárzás!

Tatabánya
2016. 09. 27. 13.00-15.00 között teljes leállás
Érintve: MinDig TV és MinDig TV Extra szolgáltatás valamennyi csatornája
A munkálatok ideje alatt csak a szükséges ideig szünetel a műsorsugárzás!

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#14469) zetman05


zetman05
csendes tag

Sziasztok!
Egy barátomnak olyan problémája van, hogy nappal egy csatorna sem jön be. Ám van olyan nap, hogy szaggatva bejön valami. Hang vagy kép, de csak úgy darabosan. Ám este 18:00tól makulátlan. Nem volt karbantartás mostanában. Szentesi adóra van állítva. Én úgy gondolom vagy antenna, vagy a rákötött erősítő a hiba oka, esetleg a kábel. Viszont, hogy minden nap este 6 után már jó az érdekes. Lehet, hogy zavarja valami? :))
Köszi a véleményt előre is.

(#14470) Doky586 válasza zetman05 (#14469) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

és hol lakik a barátod?
és milyen antennája van?
és hány méter kábel van rajta?
és milyen magasan van az antenna?
és van-e az antenna előtt erdő, lakótelep, stb

(#14471) zetman05 válasza Doky586 (#14470) üzenetére


zetman05
csendes tag

Vajdaságban él.
Nem tudom, állítólag olyan antennája, amit ajánlottak neki az üzletben, mikor Szegeden járt. Tehát, hogy befogja határon túlról is.
Jó kérdés, talán 15-20m. Földszintes házuk van, a nappaliból egyenesen, a padláson át a tetőre.
Egy hosszú rúdon van, fél antenna a dudacserép felett van.
Falu. Semmi erdő, se lakótelep. Full mező az egész környék. :)

(#14472) Doky586 válasza zetman05 (#14471) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Tehát valahol Európában...

Ez így kevés..

(#14473) frovery válasza zetman05 (#14471) üzenetére


frovery
senior tag

A boltosok legtöbbje nem ért hozzá, csak elad jó pénzért.

1. Azt a bármilyen antennát kikell rakni tetőn kívülre, mert az is nyereség a vételben.
2. Jó lenne tudni a pontos antenna típust. Jó lenne tudni a vétel helyét is.
3. Erősítőt is kikell iktatni, mert sokszor ront a vételen.
4. Mindíg egy nagyobb nyereségű yagi antennát rakunk, aztán ha nagyon muszály erősítümk. De csak akkor ha gyenge, akadozós a jel.

(#14474) borix


borix
őstag

Üdv.Nem hozzáértőnek kellene vennem egy set-top-box-t ezért ha lehet bugmentes típust keresnék és olyan ami nem pusztul meg 1 év alatt.10e körüli áron tudnátok ajánlani kártyaolvasóval?

(#14475) darvinya válasza borix (#14474) üzenetére


darvinya
titán

Nem igazán 10 körül olyan amit akarsz, jóval afeletti a kívánságod.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#14476) Doky586 válasza borix (#14474) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Bemész a boltba és veszel egyet ami belefér a keretbe és adnak hozzá 1év jótállást..
Az eladót kérdezd meg: ez bugos vacak? vagy használható?
Ha azt mondja hogy használhatatlan vacak akkor ne vedd meg. :)
Biztos ajánl majd egy jobbat mindössze egy 0 val többért..

De ha jobbat ajánlanak ennyi pénzért a többiek akkor azt vedd.. ;)

[ Szerkesztve ]

(#14477) zetman05 válasza frovery (#14473) üzenetére


zetman05
csendes tag

Kevés? Vajdaságból sokan fogják, még egész lent délebbre is. Az meg több mint 100km Szentestől. Ismerősöm Moholon él. Az meg légvonalban nincs messze. Nincsenek itt akkora távolságok. Az antenna tipusát meg talán megtudom.
Az az érdekes, hogy szomszédja régi antennával, amit még 2000 előtt vett Szabadkán a piacon simán veszi az adást. Valami nagyon pici antenna, és még ehhez is jó. Igen, kint van a tetőn az antenna. Azért köszönöm az eddigi válaszokat is. :K

(#14478) Bozek válasza zetman05 (#14477) üzenetére


Bozek
nagyúr

1. Szerintem egyel fentebbi hozzászólásra akartál válaszolni.
2. Magyarországon is sokan fogják, de vannak olyanok is, akik nem tudják. Pontos hely ismeretében többet lehetne mondani.

(#14479) Panthera válasza borix (#14474) üzenetére


Panthera
őstag

Nem tudom, lehet-e még kapni: Wayteq HD-95CX. Otthon több éve üzemel 2, semmi baj nem volt velük.

[ Szerkesztve ]

(#14480) zetman05 válasza Bozek (#14478) üzenetére


zetman05
csendes tag

Mohol a falu neve. Ada és a Tisza mellett, Bácskán.

(#14481) ontheground


ontheground
tag

Sziasztok. Adott egy Alcor HD-2600, rosszalkodik a szomszédban, sokáig jó volt, 80%/97% jelszintekkel, két hónapja én lőttem be neki az antennát, aztán pár napja hol ad képet hol nem, tegnap már a jelszint is ilyen 53/56 max volt amit ki tudtam hozni belőle, ha van kép, meg megszakad, a hanggal együtt. A második számot az antenna tápellátásának ki-be kapcsolásával fel lehetett tornázni 70-re is, teljesen random módon, illetve az antenna tápjának teljesen mindegy, hogy ki-bekapcsolt állapotában, de a készülékházat eltávolítva, és a tuner nyák csatlakozójára(ahol az antennabemenet meg van fogatva a nyákon is, 60/97-es jelszintet is kaptunk, ekkor jó volt. A csatlakozót újraforrasztva a hidegpontokat átnyálazva ónnal a helyzet változatlan. A tuner fémkupakját már nem mertem leszedni. Gondolom csatlakozó hiba lehet, habár a koaz csatlakozó belseje sem lötyög, oxidáció sincs, de elég érdekes a jelenség, úgyhogy fw. frissítéssel is tennék még egy utolsó próbát. A 2600-hoz nincs firmware, de elektrós fórumok szerint azonos a hw. a HD-2650-essel, amihez találtam is firmwaret(a 2600-ás volt a szociális box, a 2650 a boltban megvásárolható). A kérdésem az lenne, hogy van-e valakinek tapasztalat eme firmware felflashelésével, sikerülhet-e? Vagy van valami szoftverkorlátozás? Koax kábel csere erősebb szövésűre, csatik újrakötése, stb megvolt.

[ Szerkesztve ]

(#14482) Doky586 válasza zetman05 (#14471) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Végre kiderült a város is...

Mohol - Szentes távolsága: 100 km. Ide nagyon jó antennapark kell..

15-20m az antennamagasság? Egy földszintes ház ~4m + sátortető 3m +10m árbóc..??
Ha valami "pici" pillangó/sarok/lap antennája van azt dobja ki. Ide valami hosszú sokelemes nagy nyereségű uhf Yagi antenna kell. talán még fejerősítő is.

Az antenna nem öregszik, most is jó az ami volt 30éve ha nem rozsdált szét és nem hullott szét a madarak súlya alatt. és ugyanazon sávon adtak mint akkoriban. Ezért lehet jó a szomszéd régi jugoszláv antennája.

Ott a folyó/erdő felett visz a nyomvonal ami a jelszintet csökkenti és növeli a év és napszak szerinti jelingadozást. Analóg korszakban ez csak a mákszitálás erősségét jelentette, a digitális korban meg azt hogy van kép vagy nincs kép..

(#14483) zetman05 válasza Doky586 (#14482) üzenetére


zetman05
csendes tag

Falu. A ház talán 5m magas, az antenna félig a dudacserép felett egy vas csőre erősítve. Plusz kábel lóghat a padláson meg a tv-nél, hogy ne feszüljön sehol, akkor legyen kb 7m az egész kábelköteg. A szomszédjának valami pici, rácsos, tölcsérszerű antennája van. Hasonlít a fég kályhák parapetes, kivezető rácsához és annyi az egész. Most, hogy én nem vajdasági vagyok és nem is ott élek látatlanban nem tudok semmit, csak amit írtak mikor megkérdeztem. Szóval én írok ide, itt válaszoltok. Akkor írok neki és ő is válaszol valamikor. Aztán megint írok ide. :DDD

(#14484) borix


borix
őstag

Köszi a válaszokat.
Úgy néz ki a Alcor HD 2800 fogom megvenni van kártyaolvasója is.
Ha jól emlékszem a tv-n rossz vagy problémás a scart csatlakozó(tv régi fajta )az kilőve.

Ezért olyanra van szükségem amin van RCA csatlakozó (kompozit video,audio)
Más javaslat?Csak tv nézésre kell semmi másra nem lesz használva. pl:médialejátszás,felvétel

(#14485) darvinya válasza borix (#14484) üzenetére


darvinya
titán

SCART-RCA átalakító van pár száz Ft-ért.
HD2800 kicsivel rosszabb WayteQ 95CX-nél.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#14486) ontheground válasza ontheground (#14481) üzenetére


ontheground
tag

közben kiderült 2650-es van, frissítettem, probléma ugyanaz, még egy loop out- rf in áthidalást megpróbálok a nyákon, úgyis van fordított koax dugóm,hátha csak a bemeneti foglalat rossz mégiscsak.

(#14487) borix válasza darvinya (#14485) üzenetére


borix
őstag

SCART-RCA átalakító erre nem is gondoltam :W

Azt olvastam,hogy ahol a WayteQ 100% jelerősséget jelez ott a Hd2800 gyengébben vesz.

WayteQ 95CX nehéz beszerezni legtöbb helyen csomagban kapható.

Alcor HD 2800
WayteQ HD-95CX
HD-97CX
HD-97CX T2
Ezek közül melyiket vegyem,T2 mit takar?

(#14488) regvoltrossz válasza zetman05 (#14483) üzenetére


regvoltrossz
tag

Nekem van egy olyan érzésem, hogy nem Szentest, hanem Újszegedet sikerült befognia...

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#14489) bendegruz


bendegruz
őstag

ez a prime szinte egy-az egyben olyan, mint a super tv2

Asus Rog Strix Scar III

(#14490) darvinya válasza borix (#14487) üzenetére


darvinya
titán

T2 új DVB T2-es szabvány.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#14491) zetman05 válasza regvoltrossz (#14488) üzenetére


zetman05
csendes tag

Ahogy nekem mondta, mindenki Szentesre céloz. :DD
Az antenna papírja előkerült és 80-120km távot ír. Szóval jónak kéne lenni, ha már másnak jó. :))

(#14492) azbest válasza regvoltrossz (#14488) üzenetére


azbest
félisten

50KM-ről az szép teljesítmény a pár kilowattjával :)

(#14493) Panthera


Panthera
őstag

Egy DVB-T antennához csatlakoztatott kis mikroerősítőnek illesztési szerepe van-e? (ilyen)
Ha feszültséget úgyse adok rá (mert rosszabb a vétel), akkor inkább levegyem?

antenna

[ Szerkesztve ]

(#14494) azbest válasza Panthera (#14493) üzenetére


azbest
félisten

A leírásában benne van, hogy táp nélkül nem fog működni, nem lesz vétel vele.
Szóval igen, vedd le, ha nem használod.

[ Szerkesztve ]

(#14495) Panthera válasza azbest (#14494) üzenetére


Panthera
őstag

Láttam, hogy azt írják. De érdekes módon, pont táp nélkül működik jobban. De nem tökéletes, mert a B multiplexhez tartozó csatornák nem jönnek be (az A és a C az jó).
Ezért gondoltam, hogy kivenném, és a kábelt közvetlen az antenna F csatlakozójára illetve a tv-re kötném, ha azt úgy szabad.

(#14496) azbest válasza Panthera (#14495) üzenetére


azbest
félisten

Ha eleve erős a jel, akkor a további erősítés ronthat a vételen, túlvezérlést okozhat. Áram nélkül meg csak ront a vételen, szóval, ha nagyjából úgy is működik, akkor valószínűleg erős jeled lesz, miután kivettek a láncból.

Igen, közvetlen az antennába kötheted a kábelt.

[ Szerkesztve ]

(#14497) Panthera válasza azbest (#14496) üzenetére


Panthera
őstag

Kivettem a mikroerősítőt, tökéletes lett a vétel, az antennán sem kellett állítani. Lehet az adó jele erősebb mostanában.
Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#14498) svgyula válasza Panthera (#14495) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Bocs hogy bele vau vau de UHF sávban nagyot ront a jelerősségen ha "illesztő trafó" vagy "kerülőhurok" nélkül kötöd a kábelt az antennára. A dipolusok nem 75Ohn-os ellenállásúak kivéve ha jól emlékszem az egész hullámú dipol de ezeknek az antennáknak biztosan vagy fél vagy negyed hullámhosszú a méretük. Ha a fejben csak a két csatlakozó van, akkor nem lesz jó ha azokra kötöd a koax kábelt kell a kerülő hurok!
(#14491) zetman05
Szia! Egy tanács az ismerősödnek. Ha van erősítője azt rakja közvetlenül az antennához amilyen közel csak lehet. Ezeknél a gond nem a gerjedés, hanem a zaj erősítés! Csak egy példa ha a bejövő zaj magas a kábel jelcsökkenése miatt az erősítőnél már a bejövő jel értelmezhetetlen lesz. Az erősítő nem tesz különbséget a jel és a zaj között egyformán erősíti mindkettőt. Az ismerősödnél pont ez a gond. Na meg a terjedési viszonyok a nap, levegő hőmérséklet stb is bekavar rendesen. Esetleg a legelő tehenek(csak vicc :D ) De egy működő üzem is lehet nagyon zavaró a fent leírtak fényében. Kell egy 96 elemes széles sávú "x" antenna és biztosan megszűnnek ezek a gondok. A yugoknál amúgy is volt egész jó ha jól emlékszem talán valami "Fuba" koppintás. Itt nálunk láttam is vele működő TV-t és teljesen jó nyeresége volt. Nekem is az van igaz tető alatt de soha nincs vételi gond erősítő+3-as elosztó igaz nem "dobozom van" hanem a tv-be megy a jel azonnal.

Valami ilyennel már nem lesz nappal sem gond az pedig, hogy a szomszédnál mi van semmit sem jelent! Nála ilyen távolságból egy nagyfeszültségű oszlop is bezavarhat!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#14499) azbest válasza svgyula (#14498) üzenetére


azbest
félisten

szerintem az már rajta van az antennáján, a kinyitható műanyag burkolat alatt ott van, az F csatlakozó eleve azon van rajta :) [link]

Ő egy plusz gyertya erősítőt kötött rá pluszban (a múanyag házban is lehetne másik fajta), de nem akartam felesleges részletekkel terhelni.

[ Szerkesztve ]

(#14500) Kernel válasza svgyula (#14498) üzenetére


Kernel
nagyúr

Hurokbalunt egyébként sem szokás alkalmazni manapság, haladók barkácsolnak olyat esetleg, nem laikus műfaj.

De itt nincs rá szükség, az antenna tartalmazza a baluntrafót. Ami nyilván nem csak impedanciatrafó, hanem szimmetrizáló is (balanced <--> unbalanced), tehát a feladata kettős.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.