Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13351) Kernel válasza elfelejtette (#13350) üzenetére


Kernel
nagyúr

Tapasztaltam én is ilyet más típusnál, de csak amikor változás áll be a szolgáltatás konfigurációjában, utána már nem csinálja.

Vagy lefuttatni az automatikus keresőt, utána elvan magának, a legközelebbi változásig.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#13352) ZeroCaptan


ZeroCaptan
tag

emberek! mi van itt! :Y a comedy central is kódolatlan, a story4, a natgeo wild, a paramount channel, meg a 2 filmbox csatorna és az m3, lassan elő se kell fizetni. nem hiszem el hogy ebben az országban adnak ingyen is valamit...

NHL, NBA, Soccer

(#13353) br.rak válasza ZeroCaptan (#13352) üzenetére


br.rak
őstag

a CC, story4 és a paramount csak hétfőig, a natgeo és a filmboxok csak a kártyásoknak nyitottak, "mezei" mindigtv felhasználóknak nem.

(#13354) bendegruz válasza br.rak (#13353) üzenetére


bendegruz
őstag

attól még rendes tőlük szerintem
biztos sokaknak csak alapcsomag van :)

Asus Rog Strix Scar III

(#13355) bul07 válasza bendegruz (#13354) üzenetére


bul07
nagyúr

Én nem nevezném őket rendesnek, én még mindig nem bocsájtottam meg a Sport 1-2 elvételét, ez csak ilyen beetetés

NFL-t nem tudom nézni

Pont azért az váltottam alapról családira hogy tudjam nézni a NFL-t :(((

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#13356) bendegruz válasza bul07 (#13355) üzenetére


bendegruz
őstag

jaj,ebbe ne menjük bele megint....

Asus Rog Strix Scar III

(#13357) ZeroCaptan


ZeroCaptan
tag

mondjuk annyit megjegyeznék a Nat geo és az m3 semmire sem jó. Ha 200 évig élnék, sem nézném egyiket sem 2 percnél tovább :N

NHL, NBA, Soccer

(#13358) bendegruz válasza ZeroCaptan (#13357) üzenetére


bendegruz
őstag

hát én nézem mindkettőt rendszeresen :P
képzeld jó ujra nézni a 30-40 évvel ezelőtti műsorokat,filmeket

a natgeowild pedig nagyon jó természetfilmeket ad,igaz elég sok az ismétlés

és ha már itt tartunk:az eurosporton nézem a biatlont meg a többi téli sportot

tudom,hihetetlen,hogy nem csak az nfl és foci érdekli az embereket :D

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Scar III

(#13359) fezsoo


fezsoo
aktív tag

Mióta elindult a pörgetős játék minden nap nyomatom.
De semmi. Mindig ott a majdnem. De ennyi. :(

Ma felhívtak a központból, hogy hiper-szuper ajánlatot tegyenek.
Kérdezték hogy ugye alap csomagom van jelenleg.
Mondom igen, Aktiv+-al egybe.
Nagy csend..... a válasz... igen?
Igen.

Miért választottam ezt a csomagot?
Érdekel a sport?
Nem igazán, :DD csak a Fishing&Hunting miatt kértem. Sajna a PvTV óta nem lehet online nézni ezt máshol.
Nem szeretnék HBO packot? bla bla bla...
NEM
Filmes csomagot? bla bla bla
NEM
Családi csomag? bla bla
NEM

Sajnálom. További szép estét.
Köszönöm viszont hallásra. :DDD

Kevés az előfizető, vagy a bevétel?

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#13360) róland válasza ZeroCaptan (#13357) üzenetére


róland
veterán

Pedig egész jó műsorok vannak az M3-on. :)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#13361) bul07 válasza róland (#13360) üzenetére


bul07
nagyúr

Jól elmond mindent hogy a m1 m2 m3 legnézettebb műsora a Szomszédok volt(sportokon kívül)
Mondjuk a Szomszédokat én is nézem ha megy :)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#13362) bendegruz válasza fezsoo (#13359) üzenetére


bendegruz
őstag

engem is hív a jupíszí 2-3 havonta,hogy rendeljek meg mindent,mert az mennyire megéri nekem
de mindig lehűtöm őkt,hogy elég az internet :D
sztem minden cég próbálkozik így szúrópróbaszerűen
ha 10-ből egy bejön,már nyertek :))

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Scar III

(#13363) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Szegedi adó a 60-as csatornán úgy tűnik,mintha hibásan adna,mert a TV2,az RTL Klub is néha darabosodik,kockásodik,sőt az AXN-el is vannak problémák és a Cool-lal is.
A térerő(74) és jelminőség(90) olyan,mint a többi mux esetében,sőt,talán még egy kicsit jobb is,a többi mux teljesen jó.

(#13364) ::Trunks::


::Trunks::
senior tag

Sziasztok. Vettem edesanyamnak egy kis TVt a konyhaba karacsonyra. Elvileg tudja az MPEG4 DVB-T/C -t.
Nem akkor kellene mennie a digitalis par adasnak antenna es set top-box nelkul? mert onmagaban semmit sem talalt. set-top boxuk van otthon , de az lett volna a lenyeg, hogy ne kelljen..
koszi

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#13365) korcsi válasza ::Trunks:: (#13364) üzenetére


korcsi
veterán

Antenna azért kell hozzá.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#13366) repvez


repvez
addikt

valaki tudna abban segiteni, hogy van egy evolve dualblade2 es média boxom amibe van DVB-t tuner is.

A problémám csak annyi vele ha autómatikusan keresem a csatornákat akkor nem talál meg minden nézhető csatornát még az ingyenes mindiog tv közül sem. Most ujrakerestettem és nincs M1 M4, viszont csak 11 csatornát talált abból majdnem a fele kódolt csatorna.

Ha manuálisan próbálom a kabhegyi adó frekiét beirni ,hogy azon keressen akkor azt irja ki hogy sikertelen.

A másik gondom, hogy hogy tudok tobb csatornára rákeresni, hogy az előzőek megmaradjanak?
Mert ha rákeresek manuálisan egy helyi TV adóra akkor eltünteti az elözöleg megtalált csatornákat vagy legalább is a sorrendjüket összekeveri.

Jó lenne ha valaki tudna ebben segiteni vagy ha valakinek van ilyen készüléke akor adhatna tanácsot, hogy hogyan , hol és mire lehetne frissiteni a driverét, hogy gyorsabb stabilabb legyen.

(#13367) Kernel válasza repvez (#13366) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha egy multiplex frekvenciát sem automatikusan, sem manuálisan nem talál, akkor az antennával gond van, minden jel szerint. Ha esetleg a tuner érzékenysége nem megfelelő, azon meg úgysem lehet segíteni szoftveresen.

Amikor manuálisan beállsz egy frekvenciára / csatornára, ha mutatja a jelminőséget vagy szintet, azt előbb be kell játszani maximumra, az antenna állításával. Ezt mindegyik frekvencián lehet vagy célszerű ellenőrizni, szükség esetén.

Utána van értelme rányomni a keresésre. Normális készüléknél a manuális keresés eredménye mindig hozzáadódik a már megtalált műsorokhoz.

De amikor sikerült elérni a megfelelő jelminőséget, akkor már egyszerűbb lefuttatni az automatikus keresést, így lényegtelenné válik a manuális tökéletlensége, mert nem is kell vele foglalkozni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#13368) repvez válasza Kernel (#13367) üzenetére


repvez
addikt

Elvileg fullos jelerőséget mutat a készülék egy erősitős lepke antenna van rákötve a cuccra.

(#13369) darvinya válasza repvez (#13368) üzenetére


darvinya
titán

Kérdés, hogy az összes Mux-ot látja és 90%-os jelminőségen, min. 50%-os jelerősségnél.

(#13364) ::Trunks::

Analóg keresés folytattál vagy Digitálist?
Előbbinél már csak hangyák háborúja van.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#13370) repvez válasza darvinya (#13369) üzenetére


repvez
addikt

egyébként ha jól vettem ki a PDF adataiból akkor az 57 es chatorna 762mhz en és 8 ad frekisávval kell keresni a kabhegyi adon?

Azt sem értetem, hogy van amikor az autómata kereső megtalál 100 csatornát és ebből ugye a fele kódolt,de van hogy a nem kódoltakat is többször kilistázza és ez is elg zavaró, mert volt, hogy az első 10 helyen bár ott voltak a szabadon fogható csatornák a megfelelő sorrendbe, viszont nem lehetett nézni őket mert szétesett kockásra a kép, viszont a 76os sorszámtől ujra megismételte ezt a csatorna kiosztást és ott meg teljes jelerőséggen ment minden, csak ugy elég macera, hogy a 76tól lépkedsz a csatornák között.

(#13371) Kernel válasza repvez (#13370) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ez így működik más vevőnél is, amikor megtalál egy távolabbi adót és egy közelebbit is. Listázza mindegyiket, lesz erősebb és gyengébb is, viszont az Info gomb stb. módokon a megállapítható, hogy ezek különböző frekvenciák.

Lehet csinálni olyan trükköt is, hogy kihúzom a jó antennát, bedugok gyengébb, passzív szobaantennát, vagy egy darab drótot, így nem tudja lekeresni a távoli adókat, csak a helyit mondjuk.

Túlerősítés is okozhat egyébként jeltorzulást, elvileg még az is elképzelhető, hogy emiatt átugorja.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#13372) Kernel válasza repvez (#13368) üzenetére


Kernel
nagyúr

Alapszabály, hogy antennaerősítő használata csak akkor szakszerű, ha anélkül tényleg nem produkálható vétel, még komolyabb passzív antennával sem.

Ha vételi problémát okoz a lepkeantenna túlerősítése, akkor az erősítőt ki kell venni, be kell építeni helyette egy szimmetrizáló trafót:

A lepkeantenna csatlakozása önmagában földfüggetlen (szimmetrikus) a koaxiális kábel földelt jelátvitel (aszimmetrikus), baluntrafó a kettőt illeszti egymásoz (balanced / unbalanced rövidítése).

Baluntrafó az erősítőpanelon is van egyébként:

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#13373) repvez válasza Kernel (#13372) üzenetére


repvez
addikt

gyárilag ilyen van fenn az antenna részén, egyébként ha kihúzom a tápkábel trafóját ami az antennához való akkor egyból elmegy az adás, tehát mindenképp kell hozzá.
Hiába a nagy reklámózás, hogy egy 10 cm es botantenával meg szobaantennával fogható az adás.Ez max pestre igaz ahol minden nagyobb házon van jeladó, de én 30km re a kabhegyi adótól már semmit nem tudok igy kezdeni a TV-vel.

(#13374) darvinya válasza repvez (#13373) üzenetére


darvinya
titán

gyárilag ilyen van fenn az antenna részén, egyébként ha kihúzom a tápkábel trafóját ami az antennához való akkor egyból elmegy az adás,

Ha kihúzod a tv-t a konnektorból, tudsz tovább tévézni?
-Nem

Balun és erősítő két különböző dolog.
Előbbihez nem kell táp, utóbbihoz kell.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#13375) Kernel válasza repvez (#13373) üzenetére


Kernel
nagyúr

egyébként ha kihúzom a tápkábel trafóját ami az antennához való akkor egyból elmegy az adás, tehát mindenképp kell hozzá.

Ez is gyakori tévhit, csak az erősítők nem így működnek. Tápfeszültség nélkül ugyanis nem engedi át a jelet, legfeljebb nyomokban szivárog át valami, ami régen az analóg TV-n halvány árnyak formájában jelent meg. Digitálisnál meg semmi.

Vannak komolyabb, márkás antennaerősítők, ami direkt úgy lett tervezve, hogy tápfesz nélkül passzív módban is átengedi a jelet.

Ez nem olyan.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#13376) ::Trunks:: válasza darvinya (#13369) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Mindent próbáltam ,de nem jött be semmi, viszont antennát se dugtam bele. Úgy gondoltam ,hogy ez már megy anélkül is :D

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#13377) darvinya válasza ::Trunks:: (#13376) üzenetére


darvinya
titán

Akkor 2 dolog lehet.
1. leágazás rossz
2. készülék nem tudja/hibás

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#13378) ::Trunks:: válasza darvinya (#13377) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Most akkor kell antenna, vagy sem?

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#13379) ::Trunks:: válasza ::Trunks:: (#13378) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Na hazaértem, antennára kötöttem, akkor bejöttek, viszont van pár csatorna ami laggol (előző tv-vel is csinálta set-top boxal is ) Kéne valami jobb antenna arra gondolok. Milyet kéne vásárolni? Ez egy kör alakú hama.

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#13380) frovery válasza ::Trunks:: (#13378) üzenetére


frovery
senior tag

Hogyne kellene, különben mi venné a jelet?
Menyire vagy közel az adóhoz és melyikhez?
Lehet elég lenne egy koax lecsupaszítva.

(#13381) frovery válasza repvez (#13373) üzenetére


frovery
senior tag

"Hiába a nagy reklámózás, hogy egy 10 cm es botantenával meg szobaantennával fogható az adás."
Ezt te hol olvastad? Mert ilyet soha, sehol senki nem állított és nem is reklámozott.
Magyarországon tető antennás vételre lett tervezve minden, nem szobaantennásra. Az, hogy az adókhoz közel van lehetőség szoba antennás vételre, az csak egy jó lehetőség.

(#13382) ::Trunks:: válasza frovery (#13380) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Fogalmam sincs mennyire van, az M1 is megy HD-ba gyönyörűen ahogy az M4 Sport is. Az rtl meg a duna laggol. Azért gondoltam egy komolyabb, modernebb antennára.

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#13383) frovery válasza ::Trunks:: (#13382) üzenetére


frovery
senior tag

Az rtl és társai magasabb frekvencián van, így már kevés a stabil vételhez. Ha elárulod a települést ahol laksz, már könnyebb segíteni az antenna vásárlásában is. Addig csak lutri lenne.

(#13384) freestailo


freestailo
őstag

Sziasztok hagyományos (crt) tévéhez elég egy ilyen [link] DVBT-s antenna a mindigTV adás vételéhez, vagy kell még egy st-top box is?

(#13385) frovery válasza freestailo (#13384) üzenetére


frovery
senior tag

Ezeket a csilli-villi szutykokat felejtsd el, ezek nem antennák!
És igen, egy crt(csöves) tv-hez, kell egy set top box is, különben hogyan néznéd a digitális adásokat?

(#13386) #71835392


#71835392
törölt tag

Sziasztok!

Van itt aki Mindiges ADSL-t használ?
Amennyiben igen, megtenné, hogy csinál nekem egy traceroute-ot belföldi és nemzetközi irányban (pl index.hu, bbc.com)
Köszönöm.

(#13387) azbest válasza freestailo (#13384) üzenetére


azbest
félisten

Gondolom a crt tévére is volt antenna kötve, kis szerencsére mehet azzal a dvb-t is. Csak kell a tévé és az antenna közé egy set top box. Ha nem csak az ingyeneseket néznéd, akkor kártyafogadós kell és előfizetés.

(#13388) ::Trunks:: válasza frovery (#13383) üzenetére


::Trunks::
senior tag

VP megye, Nyirád. Amúgy most sikerült elég jól belőni, korrektül megy minden.

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#13389) pazo77 válasza #71835392 (#13386) üzenetére


pazo77
tag

Tessék
Belföld : [link]
Külföld :[link]

https://www.youtube.com/watch?v=Sfz9jQ3KI5k

(#13390) #93556992


#93556992
törölt tag

Sziasztok!

Lenne két TV (egy lakáson belül), amelyekhez szeretném megrendelni MinDigTV családi csomagját, ha lehet úgy, hogy dekóder nélkül, csak kártyaolvasót és a kártyát.
Keresgéltem, de nem igazán tudom eldönteni, hogy a két készülék alkalmas lenne-e erre. Jelenleg semmilyen dekóder nincs, csak a szabadon fogható csatornák jönnek be rajtuk.

A két TV:
Samsung UE32C4000PW
LG 32LS3450

Előre is köszönöm!

(#13391) frovery válasza #93556992 (#13390) üzenetére


frovery
senior tag

Ezen leírások szerint alkalmas a Mindigtv vételére.
Samsung
LG
Apámnak D sorozatú Samsung van, az 1-el újabb csak a te C sorozatúdnak. 4 éve használja a Mindigtv-t modullal.
Tehát neked 2 modul 2 kártyával kell megrendelned a Mindigtv oldaláról. Kell jó antenna, főleg mivel 2 tv-re lesz elosztva. Csillivilli erősítős szoba kütyüket kerüld el, ha teheted!

(#13392) ::Trunks:: válasza ::Trunks:: (#13388) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Eddig tartott a korrektül menés. Szóval milyen fajta antennát kéne venni, ami erősebb a mostaninál?

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#13393) ::Trunks:: válasza ::Trunks:: (#13392) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Gondolom ezek még nem ezek az ún. DVB-T antennák. Emiatt lehet összefüggés? Illetve 36dB-es erősítése van!

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#13394) darvinya válasza ::Trunks:: (#13392) üzenetére


darvinya
titán

Azért kicsit fura amit írogatsz. (nem lenézésből)
Tv-t használnád antenna nélkül.
Most, hogy végre antenna rá lett kötve.
Elvárod, hogy tökéletes legyen mindenféle irányba állítás nélkül.
Arról nem szólva, hogy antenna és tv közötti kábel sem mindegy milyen, mert egy jó minőségű coax csodákra képes. :R

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#13395) ::Trunks:: válasza darvinya (#13394) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Nos, nem értek a mindig TV-hez, a legkevésbé sem érdekel. UPC-m van, csatlakoztattam, megy.
A szüleim kínlódnak vele, próbálnék segíteni. Nyilván számtalan olyan dolog van ,amiben én néznélek hülyének fordított esetben, melyhez nekem van szakmai hozzáértésem, Neked nincs. De gondolom ez nem is vitatott. :)

Ez egy fórum, ami arra jött létre,hogy kérdésekre választ kapjanak, nem cinikus (még ha zárójelben meg is jegyezted) lenézést.

Az antenna irányban van, legalábbis mobilos app-al ellenőrizve.
Ha tudsz arra vonatkozó érdemleges felvilágosítást adni ,hogy egy modern szoba antennával kitűnő vételt tudok-e elérni ,akkor folytassuk a párbeszédet, ellenkező esetben élj(ünk) a bölcs csend fogalmával.
Köszöntem.

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#13396) darvinya válasza ::Trunks:: (#13395) üzenetére


darvinya
titán

Szoba antenna semmit sem ér, ha nem vagy 2km-en belül tiszta rálátással.

App magaságot is mutatja?
Azaz milyen magasba kell emelni, hogy tiszta rálátás legyen.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#13397) ::Trunks:: válasza darvinya (#13396) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Irányzékot mutat, ennyit tud.
Behúzzuk a UPC-t a konyhába, fölösleges ezzel kinlódni ha sose lesz jó.

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#13398) Bozek válasza darvinya (#13396) üzenetére


Bozek
nagyúr

Én nem 2, hanem 12 km-ről fogtam a MindigTV adásait egy szobaantennával. Az már más kérdés, hogy bármelyik mobilom megszólalt, szétesett a kép, de ez akkor is megtörtént volna, ha csak 2 km-re van az adó. Ez a szobaantennák hátránya.

(#13399) #71835392 válasza pazo77 (#13389) üzenetére


#71835392
törölt tag

Köszi, de itt valami nem okés, mert ez egy Németországból induló útvonalkövetés, nem pedig Magyarországról, magyarországi szolgáltató rendszeréből.

(#13400) frovery válasza ::Trunks:: (#13388) üzenetére


frovery
senior tag

Szobaantennával ne bajlódj. vegyél egy kültéri, tisztességes antennát. Tudom, sokan nem szeretnék ezeket a beruházásokat de kell a stabil vételhez!
Ha nem tudsz kirakni antennát, akkor a szobában, (tudom nem túl esztétikus) de mégiscsak antenna.
Szekrény tetejére tudsaz ilyet is elhelyezni. Logper erősítő nélkül.
Vagy ha mindenképpen szobaantenna kell, akkor egy passzív, erősítő nélkülit vegyél. Opticum.
Ha kell, akkor utólag alkalmazz erősítést, amikor vételhatáron van a jeled. Ezt utólag pár perc alatt beípítheted. Triax gyertya erősítő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.