Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94101) solfilo válasza lukucz (#94100) üzenetére


solfilo
veterán

Ha már egy RX 460-on is tud számítani, hogy 2 vagy 4GB VRAM van rajta, akkor egy RX 480-on még inkább. A GTX 1060 3GB vágott chip, szóval lassúbb. RX 480 esetében a 4GB-os VRAM alacsonyabb órajelen jár, így a 8GB-os ez miatt valamivel gyorsabb. Meg egyre gyakoribbak a VRAM zabáló játékok.

Ha futja, én maradnék az RX 480 8GB, GTX 1060 6GB vonalon. A hosszabb táv miatt az RX ajánlottabb, DX12 alatt eddig meggyőzőbb. Később is könnyebb eladni egy több VRAM-mal rendelkező kártyát.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#94102) adriankoooo válasza solfilo (#94096) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Én is a GT710-et nézem, elég olcsó ahhoz, hogy ne dobjam ki a gépet csak a grafkártya miatt.

Egy kérdés, az alaplapom ezeket tudja:
PCI-Ex16 - 1
PCI-E Gen - Gen2 (1x16)
PCI-Ex1 - 1

A kártya:

MSI GT 710 1GD3H LP - PCI Express 2.0 és van ahol PCI Express x8-at ír.

vagy

GAINWARD GT710 1GB DDR3 SilentFX - PCI Express x16 2.0

Kompatibilis -e a kettő? Rég volt, hogy PC-vel foglalkoztam és nem igazán követem a mai szabványokat. :B

(#94103) solfilo válasza adriankoooo (#94102) üzenetére


solfilo
veterán

Mindkettő menni fog a gépben, vedd az olcsóbbat/szimpatikusabbat.

solfilo

(#94104) szimi57 válasza lukucz (#94100) üzenetére


szimi57
őstag

3 évig 2GB-os VGA-m volt és nem a 2GB miatt váltottam, hanem a GPU miatt. Sajnos elöre nem lehet megjósolni, hogy 3 év mulva a GPU vagy a VRAM lesz a kevés. Az eddigi tendenciát figyelembe véve inkább a GPU. A VGA teljesitménye egyértelmüen a GPU-tól függ. Full HD esetén nem lesz gond a 3-4 GB. Az RX 480 és a GTX 1060 teljesitményben egyformák, ill gamétól függöen hol az egyik, hol a másik a nyerö. A GTX-ek drágábbak, de fogyasztásuk kisebb.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#94105) solfilo válasza szimi57 (#94104) üzenetére


solfilo
veterán

Azt ugye tudod, hogy a GTX 1060-ak között nem csak a VRAM mennyisége az eltérés? A 3GB-os verzióban kevesebb a számolóegység. Szóval amikor arról beszélsz, hogy a GTX 1060 és az RX 480-ak teljesítményben egyformák, akkor nem mindegy, hogy a 3GB vagy a 6GB verzióra gondolsz.

solfilo

(#94106) adriankoooo válasza solfilo (#94103) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Szuper, köszi, meg is rendeltem. Pont 30€ lett szállítással.

(#94107) athomi válasza czanga (#94091) üzenetére


athomi
veterán

FX-6300 proci mellé GTX1060 3GB VGA, procituning nélkül, HD felbontásban. Szerintem senki nem mondja meg mekkora procilimited lenne, de a kisebb procilimittől a kemény procilimitig minden előfordulna. Meg az csak az egyik dolog, hogy az átlag FPS mennyivel nő a GTX1050Ti-hez képest, az is kérdés, hogy a minimum FPS-ek hogyan alakulnak. Nem véletlen sajtolják ki az FX-6300-ból a 4.5Ghz-et, és akkor ők még fullHD felbontás mellé teszik. :)

Amúgy én nagyobb árkülönbséget látok a GTX1050Ti és GTX1060 3GB között, mint 7-10k.

[ Szerkesztve ]

(#94108) szimi57 válasza solfilo (#94105) üzenetére


szimi57
őstag

Persze, gyakorlatban ez 5-10 százalékot jelent. Viszont, ha valaki csak a memoriára hajt, akkor mind a két GTX kiesik.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#94109) solfilo válasza szimi57 (#94108) üzenetére


solfilo
veterán

Szerintem a GTX 1060 6GB jó ajánlat lehetne, csak az ára nem az igazi most.

solfilo

(#94110) Dtomka


Dtomka
veterán

Sziasztok! Mi a véleményetek a Zotac 1070 amp extrem vga-ról? Ajánlott vagy sem? Köszönöm előre is

(#94111) coolpet


coolpet
senior tag

Sziasztok!

Nagy partfordulasban gondolkodok.
Egy HD6870 1GB-ot cserelnek GTX1060-ra, de most bejott egy ujabb versenyzo is, az RX480.
GTX1060
RX480

Az NV kartya mellett szol, hogy kevesebb a TDP limitje.
Az AMD kartya mellett, hogy nagyobb a memoriaja, nemileg olcsobb, es DX12-ben jovore nezve jobban teljesit.

Az RX480-nal nem volt valami tapkompatibilitasi problema?

A tapom egy XFX Core edition 550W, es egy 2600K teljesit szolgalatot egy Asus P8Z68-V lapban 4x2GB Kingston Hyper-x blue XMP memoriak tarsasagaban.

Mennyi a tapasztalat a kartyakkal kapcsolatban, milyenek ezek a tipusok?
A fo cel az lenne, hogy halk kegyen normal uzemben, de jatek alatt se usse meg hagyomanyos szelgepek zajszintjet.

Mennyire megbizhatoak ezek a fent emlitett kartyak?

Koszi, varom a velemenyeket.

Udv!

(#94112) sakal83 válasza coolpet (#94111) üzenetére


sakal83
addikt

A Gigabyte rx480-at felejtsd el, gyenge a hűtése

Ez a legjobb vétel szerintem Neked, postaköltség sincs most.

Ennél jobb ár érték arányú vgat nem találsz ilyen halk hűtéssel.

Ha ragaszkodsz a GTX1060-hoz, akkor ezt vegyed ne a gigát

A fenti két linkelt vgak nagyon halkak, és a legjobb árúak. Én a 480-at venném, mert egy 9k-val olcsóbb és teljesítményben egykutya +2gb Vram, DX12-ben jobb, de a Gainward is jó.

[ Szerkesztve ]

(#94113) coolpet válasza sakal83 (#94112) üzenetére


coolpet
senior tag

Azt elfejeltettem mondani, hog yTT V4 Black hazam van amibe max 263mm hosszu VGA fer bele.
Ebbol meg levonando az RX480 tapcsatija + kabel, mert az a vegen van.

Nekem is tetszik az MSI csak sajnos hosszu.

Mi baj a Giga kartyakkal? Dicserik oket. Vagy nem?

(#94114) syberia


syberia
veterán

MSI GTX970 GAMING valós hirdetésnek tűnik, csak az ára miatt gyanakszom.

https://howbad.info/

(#94115) lukucz válasza solfilo (#94101) üzenetére


lukucz
újonc

és a fogyasztás rémhírekkel kapcsolatban mi a helyzet (rx480 8gb) ? egyébként msi gaming-et néztem ki. nem érdekel ha többet fogyaszt mint a gtx 1060 csak legyen stabil és ne csesszen szét semmit

[ Szerkesztve ]

(#94116) czanga válasza athomi (#94107) üzenetére


czanga
őstag

Jól értem akkor, hogy ha nem tuningolnám a procim, akkor nincs sok értelme 1060-on gondolkodnom, felesleges lenne? (ezt vettem ki belőle, nem biztos, hogy jól értettem)

Ezeket néztem:

Zotac GTX 1060 3gb (stock cooler, nincs OC) - 65.500 Ft
Ennél vannak sokkal drágábbak is, azok 70-től indulnak, de kevesebb garival.

Zotac GTX 1050 4gb, OC, (hőcsöves hűtés) - 53.000 Ft

Megpróbálom megfogalmazni, hogy mit szeretnék kihozni az egészből. Játszani nem játszom minden nap, de ezzel a géppel csak ezt teszem amikor be van kapcsolva épp, mivel amúgy minden másra más OS-el ellátott eszközöket használok, és azokkal is dolgozom.
Szóval procit, alaplapot, se semmit nem szeretnék még úgy 3-5 évig venni, az 5 év gari is emiatt fontos nekem. Sűrűn nem veszek alkatrészeket, legutoljára 2013-ban vásároltam be, akkor vettem az FX-6300-at, az alaplapot, meg a megpusztult 7770-et (HD4830-at váltott). Utóbbit csak azért cserélem le most, meg nem elég érős a proci mellé, de nagyobb gond, hogy behalt, így egyértelművé vállt a csere, akkor meg azt gondolom, hogy legyen olyan aminek van értelme, ezért agyalok rajta ennyit, ne haragudjatok érte. :)

Maximális részletességre nem vágyom, ahogy két vödörnyi FPS-re sem, csupán szeretném, ha akadás mentesen, szépen futnának rajta a mostani, és esetleg újabb címek, 1080p-ben, ha lehet azért high beállítások mellett főként. (Tomb Raider, Battlefield 1, Wildlands(érkezőben majd) ), főleg single player módban, a multi sosem izgatott, így az nem fontos részlet.

Tuninghoz nem értek, mint mondtam, illetve ez az LC-Power proci hűtőm van, ez pedig nem biztos, hogy elég lenne hozzá.

Amúgy köszönöm mindenkinek a aki eddig is próbált segíteni!

(#94117) syberia válasza czanga (#94116) üzenetére


syberia
veterán

1050Ti mellé elég lenne a procid, és a hűtés miatt sem kell aggódnod.

https://howbad.info/

(#94118) czanga válasza czanga (#94116) üzenetére


czanga
őstag

mod: Lehet, hogy a GTX 1060 fogyasztása mellé már kevés is lenne egy 400W-os táp? Fx proci sem eszik keveset, de ezt ti jobban tudjátok.

(#94117) syberia: Köszi szépen neked is.

[ Szerkesztve ]

(#94119) solfilo válasza lukucz (#94115) üzenetére


solfilo
veterán

Milyen fogyasztási rémhírekre gondolsz? GTX 1060 tesztben játék alatt az RX-es gép 30W-tal evett többet mint a GTX 1060-as, és mindkettő kevesebbet, mint a GTX 970-es konfig. (lásd ábra)
Ezt a szétcsesz dolgot sem nagyon értem, alkatrészek nem nagyon szoktak ilyet csinálni. Táp lehet veszélyes, ennek a típusát még megírhatnád, az nem elég infó, hogy 500W.
Amúgy MSI Gaming a legjobb RX 480 többek szerint, veheted nyugodtan.

solfilo

(#94120) syberia válasza czanga (#94118) üzenetére


syberia
veterán

1060 mellé is elég lenne a CX400, bár nem mai darab.

https://howbad.info/

(#94121) Csupingo válasza solfilo (#94119) üzenetére


Csupingo
veterán

Szerintem arra gondolt, amikor felreppentek olyan hírek a 480 ref-fel kapcsolatban, hogy 75 W-nál többet vesz fel az alaplap felől, ami régi alaplapoknál problémát jelent. Keringett is pár rémhír és fénykép a neten, szétégett pci csatlakozóról. De tudtommal ezt gyorsan orvosolták, és a non-ref. kártyáknál nincs is ilyen gond. Ettől függetlenűl a 470/480 topik alapján, szerintem némelyik változat fogyasztása elérheti a 170-200 W-ot. Persze ez már nem veszélyes semmilyen alkatrészre, csak erősebb tápot kíván.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#94122) solfilo válasza Csupingo (#94121) üzenetére


solfilo
veterán

HA az 500W-os tápja minőségi, akkor nem lesz gond. Ha nem az, akkor meg így is úgy is cserélni kell.
A 75W mizériát már elfelejtettem, tényleg gyorsan javították, jogos. :)

solfilo

(#94123) lukucz válasza solfilo (#94119) üzenetére


lukucz
újonc

még mikor kijött a vidikari valahogy nyár környékén voltak ezek a hírek hogy sok a fogyasztás meg nincs pci-e tanusítvány vagy mi...nem tudom pontosan. ilyen a táp amúgy. ebből írtak nekem anno a konfigomra 400 wattosat és vettem belőle 500asat hogy későbbre is jó legyen és ne erőlködjön később se meg semmi.
Be Quiet! Pure Power 9 500W számítógép tápegység (BN267)

(#94124) lukucz válasza Csupingo (#94121) üzenetére


lukucz
újonc

igen erre gondoltam. köszi :)

(#94125) Csupingo válasza lukucz (#94124) üzenetére


Csupingo
veterán

Ez egy egész jó kis táp. Szerintem nyugodtan mehet mellé 1060, vagy rx 480, amelyik neked szimpatikusabb.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#94126) sakal83 válasza coolpet (#94113) üzenetére


sakal83
addikt

Az MSi RX480-nak a végén, de a tetején van a tápcsati. Azt nem tudom, hogy Nálad eflér-e.

A Gigabyte rx480-nak nem az igazi a hűtése. Kerüld el. RX480-bol még az XFX GTR a jó.

Ha nem férnek el, akkor a gtx1060-ból a Gainward Pheonixre nézz rá (24,8cm). Atomhalk, bár 2,5 slotnyi helyet foglal el a hűtője.

A Giga WF GTX1060 is rendben van, de több példányál előjön, hogy bizonyos fordulatszámon a ventiej el kezd zörögni, illetve nagyobb arányú a coil whine. Azt a 3k többletet megéri a Gainward, annyival többért is el tudod majd adni.

[ Szerkesztve ]

(#94127) coolpet válasza sakal83 (#94126) üzenetére


coolpet
senior tag

Az osszes RX480-as kartya hoszabb mint ami beferne...

Akkor a 2 beguto 1060-as a kovetkezo lehetne:
1
2

Mas nem is johet szoba?

(#94128) sakal83 válasza coolpet (#94127) üzenetére


sakal83
addikt

a többi drágább. 90k-ért a jelenlegi árak között a gainward jó vétel a 1060ak közül. Ne gondolkozz rajta sokat, nehogy felmenjen az ára.

Az MSI RX480 lenne a legjobb vétel, de sajnos nem fér el.

(#94129) czanga válasza syberia (#94120) üzenetére


czanga
őstag

Bárcsak ne ez lett volna a válasz, az el is dönötte volnai a hezitálást. :U :D

Kösziönöm újfent. Akkor , hogy jól értem:
FX6300 mellé tuning nélkül 1050 TI jól megy, de ha 1060-at vennék, ahhoz már húzni kellene.

Tuning nélkül mit vennék észre ha 1060 kerülne a gépbe, nem 1050 TI? Próbálom kitalálni van e egyálltalán értelme elgondolkodni a drágább, erősebb kártyán. :U

(#94130) szimi57 válasza czanga (#94129) üzenetére


szimi57
őstag

GTX 1060 3GB-hoz passzitanak procikat itt Talán ki lehet belöle sütni valamit.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#94131) Dtomka válasza Dtomka (#94110) üzenetére


Dtomka
veterán

Erre a kártyára gondoltam:
ZOTAC ZT-P10700B-10P GeForce GTX 1070 8GB

Zotac GTX 1070 Amp Extreme - Overview & Benchmarks
Jó nagy darab vga :)
Ajánlott vagy inkább másik márka? Nem ismerem a Zotac- ot ezért kérdezem.

[ Szerkesztve ]

(#94132) DR|FTK|NG válasza Dtomka (#94131) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szia.

Nyugodtan megveheted, jó VGA. :K

(#94133) Dtomka válasza DR|FTK|NG (#94132) üzenetére


Dtomka
veterán

Köszönöm a megerősítést! :R

(#94134) Zroo


Zroo
csendes tag

Sziasztok!

Videókártya vásárlás előtt állok és a segítségeteket kérném.

Adott:
egy intel g840 proci
asrock b75 pro3 m alaplap
seasonic 520Wos táp
8gb ram
És jelenleg egy 6770 van

1080 ban szeretném használni játékra (inkább az fps a lényeg nekem, mint a grafika)

Tudom a proci elég gyenge, majd később azt is bővíteném :)
Ezeket néztem:

ASUS GTX1050Ti 4GB GDDR5
ASUS RX 460 4GB STRIX GAMING OC

Szerintetek melyik lenne a jobb választás?
Új kártyában gondolkozom!!

(#94135) solfilo válasza Zroo (#94134) üzenetére


solfilo
veterán

Ebből a kettőből a GTX 1050Ti, nem véletlenül drágább. :)
Procit mindenképp cseréld majd.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#94136) Zroo válasza solfilo (#94135) üzenetére


Zroo
csendes tag

Köszönöm a gyors választ :)

A strix megéri a +6k felárat?

Vagy esetleg ez SAPPHIRE RX 470 4GB GDDR5 OC a +10k felárat? (lectől venném)

2-3 évre terveznék vele

(#94137) solfilo válasza Zroo (#94136) üzenetére


solfilo
veterán

Hosszabb távra a Sapphire RX 470-et vedd, azt a 10-est megéri szerintem, jóval gyorsabb. De ehhez kéne majd egy i5.

solfilo

(#94138) czanga válasza szimi57 (#94130) üzenetére


czanga
őstag

Köszi. Szerintem 1050 TI OC marad úgy fest most, mert a procim miatt még maradna a 1060-ban vagy 30% ha jól érzem/gondolom, ami marha sok, ráadásul régi a tápom, ami nem baj, csak nem is életbiztosítás.

Ezen felül pedig azt gondolom, hogy hosszú távon ez a hűtés egy 1060 mellé nem lenne egészséges annak fogyasztása és hőtermelése miatt

Ez "csak" 65.000 Ft lenne, de ergo akkor nézhetnék egy drágább, normálisabb hűtéső modellt, és ha 5 év garihoz ragaszkodom, akkor a következő Zotac GTX 1060 már 76.000 Ft ami vicc áron van. :(

mod:
Közben a GTX 1060 topicban utána olvastam, és nem a Zotac-al van a gond, hanem egész egyszerűen a 3gb-os, és/vagy 1 ventis megoldású kártyákat nem ajánlják a tulajok/hozzáértők.

[ Szerkesztve ]

(#94139) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!

Szerintetek mostani Nvidia gen. (1060, 1070,1080) ára nyár közepéig mennyit fog esni? Gondolkodom a cserén csak nem tudom érdemes lehet e várni max nyár közepéig... esetleg valami bejenetés, hír, megjelenés várható ami befolyásolhatja az árakat? :)

Köszi.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#94140) szabeska válasza NandorHUN (#94139) üzenetére


szabeska
addikt

Nyár végére jellemzően mindennek leesik az ára évről évre.

[ Szerkesztve ]

F1

(#94141) NandorHUN válasza szabeska (#94140) üzenetére


NandorHUN
addikt

Igen, gondolom amúgy is folyamatosan esik, csak gondoltam van esetleg valami amire érdemes lehet várni, új tech bejelentés stb... ami különösen befolyásolja majd, meg most 5000Ft miatt nem várnék egy fél évet a vásárlással.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#94142) A21


A21
tag

Sziasztok! Ez a SORREND mennyire helytálló? :Y

(#94143) hitvanyalak válasza NandorHUN (#94141) üzenetére


hitvanyalak
senior tag

Szerintem feleslegesen várnál 6-8 hónapot. Majd jön a bejelentés, akkor meg arra vársz. Vedd meg amit jónak látsz,és tudsz és majd eladod nyár végén kicsivel kevesebbért ha úgy alakul. Szerintem! :R

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#94144) solfilo válasza A21 (#94142) üzenetére


solfilo
veterán

Kb egy hülyeség az egész.
Passmarkkal amúgy nem játszunk. Ha érdekel melyik vga hogy szerepel, keress játékteszteket. Btw a listában van egy GTX 970Ti, a gond ezzel csak az, hogy ilyen VGA nem létezik. :D
A másik érdekesség, hogy a listában a legerősebb AMD az R9 390X, ennél csak 3 erősebb AMD kártya van amúgy. :DDD

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#94145) A21 válasza solfilo (#94144) üzenetére


A21
tag

kifejtenéd? :))

(#94146) solfilo válasza A21 (#94145) üzenetére


solfilo
veterán

Előzőben megtettem. :)
Amúgy mire kell ez a lista neked? Ha kártyát vennél, olvasd el az összefoglalót, kérdezz s válaszolunk.

solfilo

(#94147) NandorHUN válasza hitvanyalak (#94143) üzenetére


NandorHUN
addikt

Igen, körbenéztem egyedül Vega az ami így lóg a levegőben, de ár/értéktől függően lehet arra váltanék szívesebben, viszont release-ről semmi épkézláb info nincs még, főleg, hogy AMD, ha meg is jelenik fene tudja mikorra lesz elérhető készlet belőle a polcokon.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#94148) solfilo válasza NandorHUN (#94147) üzenetére


solfilo
veterán

Mivel a pletykák szerint az OEM piacot most hátrébb sorolják, így előbb lesz rendes készlet boltokban. Polarisnál fordítva volt, meg is látszott a kínálaton.

solfilo

(#94149) jimmy87


jimmy87
tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek milyen VGA lenne a jó megoldás gragikai programokhoz?
Sajna profi kártyákra nem kaptam keretet, az ár max 40e.
Főleg Adobe Acrobat, Photoshop, InDesign.Kiszemelteim között most jelenleg az AMD oldalról az RX470, Az Nvidia oldalról a 1050-eset találtam.
A gépekben 8GB RAM és egy i3-3220 csücsül(ezeken nem tudok módosítani sajna, ezek már megvannak).

A segítségeteket előre is köszönöm.

(#94150) sakal83 válasza czanga (#94138) üzenetére


sakal83
addikt

Egy baromság hogy az egyventis rossz lenne. Mind az inno mind a giga es evga egyventise is kellemes vga.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.