Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93251) menyus4661 válasza Pubszon (#93249) üzenetére


menyus4661
tag

Felbontás Full Hd.
Tehát rx 460-nál feljebb ne mennyek??

(#93252) solfilo válasza Mclovin (#93243) üzenetére


solfilo
veterán

Úgy, hogy játéka válogatja, lesz ahol szépen meghajtja, lesz ahol hagy benne. Főleg multinál kéne az i5. Procit amúgy lehet cserélni, i3 ki, i5 be, hardverapróról.

(#93240) Zsetko: a fenti neked is válasz. Ha tutira akarsz menni, mert lever a víz a gondolattól, hogy mondjuk 5 fps-t benthagy a kártyában a proci, akkor vegyél egy GTX 1050-et és kész. De ha jól értettem, ennél azért erősebbet keresel. :)
65-ért amúgy van, azért írtam a +10k-t.

(#93251) menyus4661: ne menj feljebb. Még az is lehet sok neki. Jó régi architektúra az már, L3 cache sincs benne. Doomra egyébként is jó az RX 460. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#93253) Bossi


Bossi
őstag

Sziasztok,

jelenleg egy ASUS Gaming R9 390X VGA van a gépemben... most cseréltem monitort 2560X1440 felbontásúra, vélemények szerint elegendő ez a VGA vagy Pl. egy 1070-es VGA kell a monitorhoz, ha natív felbontáson akarok játszani?
Játékok terén minden új szóba jöhet, de csak egyjátékos módban online/multiban nem szoktam játszani.

köszönöm.

(#93254) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Kihajjcsa' témakörhöz egy kis támpont. :D
(Pentium G4560: The Ultimate Gaming Benchmark Guide)

(#93253) Bossi

1070-el jobb lesz... de lehetnek olyan esetek, vagy kompromisszumos beállítás, hogy a 390X is elég... ízlés és elvárás kérdése is.
De a "prémium érzéshez" a 1070 minimum kelleni fog... :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#93255) Biga123 válasza FollowTheORI (#93254) üzenetére


Biga123
addikt

Kár h nem pár héttel hamarabb tetted ezt be ..
Akkor nem 1050 Ti t vettem volna :W

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#93256) menyus4661 válasza solfilo (#93252) üzenetére


menyus4661
tag

Köszöm szépen a segítséget.Rx 460 lesz.

(#93257) Scholes9 válasza Bossi (#93253) üzenetére


Scholes9
nagyúr

1070 már jó arra a felbontásra :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#93258) Zsetko válasza Zsetko (#93240) üzenetére


Zsetko
tag

Nem zavar az az 5 fps 😁. De majd lesz i5. Tervek szerint. Valamilyen 45xx-et keresek majd aprón.

Nekem nincs szülinapom.Én szintet lépek :D

(#93259) Csupingo válasza szabolcs77 (#93248) üzenetére


Csupingo
veterán

A proci igp is tud dp kimeneten 4k 60 Hz-et. (Már ha van az alaplapon dp.) Szerintem előbb próbáld ki azzal.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#93260) solfilo válasza Zsetko (#93258) üzenetére


solfilo
veterán

Ez esetben mehet nyugodtan a GTX 1060 3GB, 70k alatti választék. :K
Típusokról érdeklődj a saját topikjában.

solfilo

(#93261) mathgery


mathgery
aktív tag

Sziasztok!
Adott az alábbi config:
Alaplap: GIGABYTE H55-UD3H Intel H55 ATX
Processzor: Intel Core i7 870,3447MHz
Memória: 4x2Gb DDR3 1333

A kérdésem az lenne, hogy ez a videó kártya passzolna ebbe a konfigba, vagy erős lenne bele?
Gigabyte GV-N960OC-4GD 4GB PCIe

(ismerősöm gépe, mondtam itt megkérdem, sajnos nem értek hozzá)

Előre is köszönöm a segítséget! :R :R

(#93262) solfilo válasza mathgery (#93261) üzenetére


solfilo
veterán

Igen, mehet a VGA. :)

solfilo

(#93263) -Valinas-


-Valinas-
senior tag

Sziasztok!

GTX 1050 / 1050 Ti kártyákban gondolkozom. Pár kérdést szeretnék nektek feltenni:

Létezik egy ventilátoros félpasszív 1050-es kártya?
Az egy ventilátoros kártyák hangosabbak a két ventilátorosoknál? Úgy érzem, hogy egy 1050-es kártyára felesleges a két venti...
Két ventilátoros félpasszív megoldásból a Gigabyte-n és az Asus Strix-en kívül van opció?

Szeretném, ha bekapcsoláskor, alapjáraton, terhelés nélkül teljesen néma lenne.

A 7790-emet szeretném lecserélni, mivel vinnyog (coil whining), meg hangos (first world problems), de csak full HD-ra kellene, és kb. CS:GO szintű játékokra, minimum grafikával. Jó volna, ha minél halkabb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#93264) Zsetko válasza solfilo (#93262) üzenetére


Zsetko
tag

Nem nagyon kell érdeklődni :D 3 márka van amit hajlandó vagyok venni. EVGA utána Gigabyte és végül az msi.Három közül csak Giga van 70 alatt szóval valószínűleg az lesz. Köszi a segítséget :))

Nekem nincs szülinapom.Én szintet lépek :D

(#93265) Cheesy


Cheesy
őstag

GIGABYTE Z77X-D3H
i5-3570K nem kihajtva
KINGSTON HyperX 2x4GB DDR3
MSI GTX 660 2GB DDR5 N660 TF 2GD5/OC

A VGA-t váltanám egy modernebbre, de elég nekem a 1080p.
Ezt néztem ki, volt már ajánlva a topikban: MSI GTX 1050 TI GAMING 4G 4G GeForce GTX 1050 Ti 4GB GDDR5

A proci + deszka elég lesz alá?

www.vakbelmutet.hu

(#93266) athomi válasza -Valinas- (#93263) üzenetére


athomi
veterán

A Gigabyte kártyái félpasszívak, az egyventilátoros is.

[ Szerkesztve ]

(#93267) Pubszon válasza Cheesy (#93265) üzenetére


Pubszon
veterán

Elég lesz alá, veheted bátran! :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#93268) Tamyra


Tamyra
tag

Nos akkor elhatározásra jutottam: szerintetek jó vétel lenne akkor a XFX Radeon RX 480 8GB GTR TRIPLE X EDITION videokártya /RX-480P8DFA6/???? :B

Kívülről lehet, hogy szőke vagyok, de belül sötét!!!

(#93269) solfilo válasza Tamyra (#93268) üzenetére


solfilo
veterán

Ha van hozzá megfelelő proci, táp, s a kinézett játékokban jól szerepel, akkor igen. Ha a típusra vagy kíváncsi, akkor az XFX-ekről jókat írnak, de ezt a topikjában kérdezném a helyedben.

solfilo

(#93270) Tamyra válasza solfilo (#93269) üzenetére


Tamyra
tag

fuuu oda akartam írni eltévesztettem a topicot :DD Bocsi azért köszi a választ

Kívülről lehet, hogy szőke vagyok, de belül sötét!!!

(#93271) Demizson92


Demizson92
aktív tag

Pfff egy nap alatt a gtx1050ti 50rol 57 lett... nevetseges

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy, ha egy privát üzenetet kapsz, akkor válaszolsz is rá! Köszönöm szépen!

(#93272) Sgr_A válasza Demizson92 (#93271) üzenetére


Sgr_A
addikt

hol?
napok óta semmi változást nem látok

(#93273) Demizson92 válasza Sgr_A (#93272) üzenetére


Demizson92
aktív tag

[link]

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy, ha egy privát üzenetet kapsz, akkor válaszolsz is rá! Köszönöm szépen!

(#93274) athomi válasza Demizson92 (#93273) üzenetére


athomi
veterán

Máshol van olcsón, vagy ha ragaszkodsz a bolthoz akkor várj, mert folyamatosan változik az ára, de veheted Gigabyte-ból az egy ventiset is 50-ért, az is félpasszív. Sok GTX1050Ti ára meg nem is változott.

[ Szerkesztve ]

(#93275) -Valinas- válasza athomi (#93274) üzenetére


-Valinas-
senior tag

Nekem is hasonló volt a kérdésem. Az egy ventis alapvetően rosszabb hűtéssel bír? Vagy az 1050-hez, illetve az 1050 Ti-hez nem kell feltétlen két venti?

(#93276) athomi válasza -Valinas- (#93275) üzenetére


athomi
veterán

Nem egy melegedős kártya a GTX1050Ti, könnyű őket lehűteni, nem kell hozzá hatalmas borda és hőcső. Az eddigi fórumtapasztalatok alapján az egy ventisek sem hangosak load-ban, idle-ben pedig nem is hallani őket (pl. Palit, Giga). A Giga egy ventise pedig félpasszív. Nyilván a két ventis, nagyobb bordával rendelkező típusok azért load-ban csendesebbek, nem kell annyira pörgetni a ventiket. INNO3D biztosan kerülendő, fixfordulatosak a kártyáin a ventik.

[ Szerkesztve ]

(#93277) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Úgy néz ki hogy még kis ideig marad a 660Ti Phantom.
A kérdésem az az, hogy mivel tudnám picit tuningolni?
Milyen programmal?

(#93278) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Sziasztok!

Ismét vga vásárlásába kezdenék, cél maradt a FullHd, jó lenne egy életképes 4gigás újszerű kártya...összegkeret nagyon max 70, nemfeltétlen kell új, teljesen jó a használt garis példány.
Régi kártyák nemtudom mennyire lehetnek ellenfelek...gondolok itt egy 290X-re akár egy 480 4gb-t ellen.

Jelenlegi konf.
i7 5820K
Msi X99A Sli Plus /cserélve lesz/
8gb-t Hyper X Fury 2133mhz

Köszönöm!

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#93279) core i7 válasza Gulyopapa (#93277) üzenetére


core i7
addikt

MSI Afterburner

(#93280) malibu


malibu
tag

Sziasztok!
Lehet, hogy nem illik teljesen a témába a kérdésem, de ez a fórum pörög a legjobban és szerintem találkoztatok már a problémával. Valszeg tök egyszerű a megoldás, de én csak most lettem nvidia tulajdonos.

Eddig jól működött a kártya(1050ti). Most megjelent, hogy új driver érhető el és rányomtam. Próbáltam experience-ben és simán nvidiáró leszedve telepíteni, de sikertelen minden alkalommal. Nem tudjátok mi lehet a gond?
Vagy minden nvidia programot le kellene szedni előtte?(xtreme gaming engine, geforce experience pl.) Ha igen, akkor miért nem szedi le, vagy figyelmeztet telepítés előtt?
Csatolom a képet amit minden próbálkozásnál kapok.

(#93281) core i7 válasza malibu (#93280) üzenetére


core i7
addikt

Egyéni telepítés válaszd majd tiszta telpítés végrehajtását pipáld be

[ Szerkesztve ]

(#93282) TTomax válasza malibu (#93280) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ugye win10ed van?Mutass már egy képet éppen milyen driver van fenn.

(#93281) core i7
Nekem valami azt sugja nem friss az a win10,és akkor nem nagyon megy fel az uj nV driver se... de ne legyen igazam.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#93283) malibu válasza TTomax (#93282) üzenetére


malibu
tag

Win7 van fent. 376.33 volt eddig ami dec 14.-én jelent meg.
A kártya novemberben jött ki, ha jól tudom és biztos optimalizálnak még dolgokat. Gondoltam frissítem, ha már megjelent.

(#93284) TTomax válasza malibu (#93283) üzenetére


TTomax
nagyúr

Win7 hm...mindenképpen próbálj meg egy tiszta telepitést!Vagy az nV féle cuccal,vagy DDUval.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#93285) core i7 válasza TTomax (#93282) üzenetére


core i7
addikt

Azért nem olyan menő még a Win10 ,hogy mindenkinek az legyen :DDD viszont egy GTX 1050Ti-hez ami tudja a DX12-őt érdemes lenne felrakni való igaz :)

(#93286) Biga123 válasza core i7 (#93285) üzenetére


Biga123
addikt

Tekintve h ingyen lehetett frissíteni Win 10 re , még a warez win7-et is. De, annyira menő. :C

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#93287) Demizson92 válasza Biga123 (#93286) üzenetére


Demizson92
aktív tag

A warez win7-et is? :o nem is tudtam..

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy, ha egy privát üzenetet kapsz, akkor válaszolsz is rá! Köszönöm szépen!

(#93288) Pécsi gyerek válasza Biga123 (#93286) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Nekem nem tetszik a win 10 :( ,és egyenlőre nincs is szükségem a plusz dolgaira.A win 7 ultimate teljessen bevált,peddig virágbolti ;] :P

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#93289) lordjancso


lordjancso
senior tag

Sziasztok!

Új videókártya vásárlásán töröm a fejem.
A konfigom a nevem alatt. Minden maradna változatlan, csak a vga-t cserélném ki.
A kinézett 2 vga:

ASUS STRIX-GTX1060-6G-GAMING GeForce GTX 1060 6GB GDDR5 PCIE
ASUS STRIX-RX480-O8G-GAMING RX480 8GB GDDR5 OC PCIE

Gondolom több soron megvívtátok már a két kártya közti különbségeket, úgyhogy nem is annyira azt kérdezném, hogy melyiket válasszam a kettő közül (de azért azt is :) ), hanem inkább azt, hogy jó választás lenne-e?
A házba úgy gondolom, be fog férni, ha a jelenlegi is elfér.
Van esetleg valami más alternatíva hasonló ár/teljesítmény arányban, ami szóba jönne?

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#93290) ovics válasza lordjancso (#93289) üzenetére


ovics
aktív tag

egyikkel se nyúlsz mellé. szerintem a gtx nem ér annyit azért hogy 105k feletti áron vedd meg.

(#93291) lordjancso válasza ovics (#93290) üzenetére


lordjancso
senior tag

Nem felette, hanem pont 105k a gtx. A másik meg kb 95k, szóval egy 10-es különbség van köztük.
Tehát mondjuk kerekítve 10%-kal drágább a gtx.
A kérdés az, hogy jobb-e (nem csak teljesítményre értem, hanem minőség és minden együttvéve) 10%-kal a gtx, mint a másik?

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#93292) Csupingo válasza lordjancso (#93289) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha esetleg a 480-at választod, akkor kérdezz be a topikjába is, mert állítólag az asus kártyáit érdemes kapásból finomhangolni pár beállítással, mert nem tökéletesek enélkül. Amiket javasolni szoktak: xfx, sapphire, msi gaming.

Gtx 1060-ból nem rossz a strix. Azt azért könnyebb hűteni. Afelől is érdeklődhetsz a gtx topikban.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#93293) lordjancso válasza Csupingo (#93292) üzenetére


lordjancso
senior tag

A komolyabb hűtés miatt néztem az asus vga-kat. A mostanim is hasonló, 3 ventis és meg vagyok vele elégedve.
Viszont nem vagyok túl nagy vga guru, így kicsit elrettent az, hogy ha veszek a boltban egy kártyát, akkor azt rögtön finomhangolni kell. :) Mit takar ez pontosan?

Gondolom azért egyik hűtésével sincsenek komolyabb problémák.
Ha a gtx-et választom, abból jó választás az asus, annak ellenére, hogy a 480-ból nem (hangzik annak)?

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#93294) Csupingo válasza lordjancso (#93293) üzenetére


Csupingo
veterán

Ezt az adott topikban a tulajok jobban el tudják magyarázni. Azt hiszem az a fő gond, hogy a gyári temp targetet az asus 480-nál 65 °C-ra állították, ami nagyon kevés és amiatt hangosabb is a kártya valamint folyamatosan visszavesz az órajelekből, hogy tartani tudja. 1-2 wattman beállítással lehet orvosolni. Ami még gond az rx-ek esetében, az a vrm hűtés. Nem minden kártyán megfelelő. Amiket írtam 3 típust, azokat lehet babrálás nélkül is használni. Szerintem még mindig nagyobb hőtermelése van egy adott amd kártyának, mint egy nv-nek. Ezért ott jobban számít a hűtés minősége. Az amd most bátran 120 és 150 W-ot ráírt a kártyáira, de a gyakorlatban sajnos szerintem jóval többet fogyasztanak, mint pl. a 120 W-os gtx 1060.

Viszont ha magát az rx 480-at és a gtx 1060-at nézzük, feltételezve, hogy egyikkel se lenne gondod, akkor mostanában a 480-at szokták inkább javasolni, mert dx 12 alatt jobban teljesít. (Szerintem még mindig kicsit macerássab kártya mint az 1060, több nyűgje van, ezért én inkább magamnak 1060-at vennék, ez persze csak magánvélemény.)

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#93295) lordjancso válasza Csupingo (#93294) üzenetére


lordjancso
senior tag

Akkor mégis csak megéri a gtx azt a +10k-t. :)
Köszi az infókat. A kártyák topikjában kérdezősködöm tovább.

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#93296) ovics válasza lordjancso (#93291) üzenetére


ovics
aktív tag

teljesítményben minimális különbségek vannak, néhol ez, néhol az a jobb. hűtésügyileg pedig hasonlóak. nyilván az rx-et kicsit nehezebb hűteni a nagyobb fogyasztása miatt, de nem releváns a különbség. egyébként az msi gamingnek van az egyik legjobb hűtése, függetlenül hogy az amd vagy nvidia kártyát választod, de míg az rx-nél megéri az msi-t venni, addig a gtx-nél (bár ott is ajánlott) én nem költenék annyit rá.

kicsit feljebb írták hogy összességében mindig azt éri meg megvenni, amelyik az olcsóbb, és a friss tesztek, amik az új driverekkel készültek valóban ezt mutatják (dx11-ben ~2% a gtx javára, dx12-ben ~5% az rx javára)

(#93297) távcsőves válasza lordjancso (#93293) üzenetére


távcsőves
senior tag

A strix rx480 nem rossz vga. Gyárilag 65c (feleslegesen más gyártmányoknál nem ennyire alacsony) a célhőmérséklet beállítás, ezt a wattmanban (driver része) átálítod 75c-ra és kész is. Így már elhanyagolható a különbség a leghalkabbakhoz képest is. Mégegyszer strix rx480 amire vonatkozik amit írtam. Ha szeretnéd vedd nyugodtan. Neked legyen megfelelő, ne a szomszéd Józsikának. De nézz kőrbe, mert előfordulhat, olcsóbban kapsz pár ezressel másik halk kártyát.

Ezt csak amúgy vs gtx1060 témához. Resident Evil új része. Tessenek bekukkantani az az NV vs AMD fórumba. Érdekes az utolsó kb 50h.sz.

Csupingo: többet fogyasz. De nem kazán, és jól adta meg az AMD a 120 és 150w tdp-t. Tuning nélkűl belefér ebbe bőven, és jó amd szokás szerint kicsit feleslegesen magas a gpu alapfesze.

[ Szerkesztve ]

(#93298) lordjancso válasza távcsőves (#93297) üzenetére


lordjancso
senior tag

Igen, pont ezért kérdezlek itt titeket.
Nyilván, ha a szomszéd Józsika jobban ért hozzá, akkor olyat vennék, ami neki is jó lenne. :)

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#93299) Cube576


Cube576
tag

Sziasztok!

Használt kártya vásárlásán gondolkozom, max 40 ezrem van rá, melyik lenne a jobb választás a kettőből, vagy van más tipp esetleg helyettük:

Gainward Phantom GTX 770 4Gb vagy Sapphire Radeon Dual X R9 280x 3GB?

[ Szerkesztve ]

The truth is out there...

(#93300) Csupingo válasza Cube576 (#93299) üzenetére


Csupingo
veterán

Most újra vannak 40 körül 4 GB-os 960-ak, és r9 380 is akad 42 körül. A garancia miatt inkább ilyet néznék, ha az általad említettekre nincs már. A 280x-hez egy jobb táp sem árt. (Min. minőségi 500-as.) Ha többnyire dx 12-es játékokkal mulatnád az időt, akkor talán egy új rx 460 is menne közel olyan jól mint a gtx 770. Esetleg még érdemes ránézni az új gtx 1050-re is, vagy az 1050ti-re, ami 51 körül van.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.