Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94451) solfilo válasza PH-User (#94449) üzenetére


solfilo
veterán

Ez esetben RX 460 jó lehet, hardveraprón kifogható ennyiért, 1080p-ben egész jól el lehet játszogatni vele, 4K-t meg tud jeleníteni, videókat gyorsítja.

solfilo

(#94452) fagy53 válasza siketi (#94447) üzenetére


fagy53
nagyúr

Lehet, hogy rosszul tudom, de ezek a játékok nem támogatják a 4k-t, ezért a megjelenítés csak a játékok által kínált legnagyobb felbontásban történhet. Nem lesz részletdúsabb, legfeljebb nagyobb a kép, így nem különösebben igényes a VGA-ra sem, ezekkel a játékokkal!

(#94453) siketi válasza sakal83 (#94450) üzenetére


siketi
csendes tag

R9 280 asust találtam 8 hó bolti garral 3gb verziós ugye 29900-ért.... Talán? Nem muszály 4k játszanom, a lényeg h akadás mentes legyen ez a pár játék 1080p-ben, meg 4k film lejátszást tudjon jól kezelni.... R9 szériáról olvastam hogy már tudja a 4k-t megjeleníteni.....

[ Szerkesztve ]

Emailt írj! Hamarabb észreveszem!

(#94454) solfilo válasza siketi (#94453) üzenetére


solfilo
veterán

Meg tudja jeleníteni a 4K-t az R9 280, de nem gyorsítják a videólejátszást a régebbi kártyák, ha a proci nem bírja, akadni fog a videó.
Ezek között nézelődj, ami belefér a keretbe:
Nvidia: GTX 950, GTX 1050
AMD: RX 460

solfilo

(#94455) siketi válasza solfilo (#94454) üzenetére


siketi
csendes tag

Köszönöm szépen a korrekt választ! Kb ilyesmi infóra volt szükségem! :R

Emailt írj! Hamarabb észreveszem!

(#94456) dewil666 válasza siketi (#94455) üzenetére


dewil666
őstag

Sziasztok!

Melyik lenne jobb választás: GXT 1050Ti vagy RX 470?
9 e ft a különbség a gtx javára.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#94457) TechN7ne válasza dewil666 (#94456) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Le lett írva neked kb. 10x hogy melyik a jobb és milyen márkában ajánlott...
Unatkozol?

A három nap alatt nem változott semmi ,még mindig a 470 a legjobb ár/érték arány ,és igen az MSI személyében....
De kérdezd meg még vagy 5x!

[ Szerkesztve ]

(#94458) athomi válasza dewil666 (#94456) üzenetére


athomi
veterán

Elég egyértelműen az RX470. Bőven 40%-kal erősebb kártya, úgyhogy kikalkulálhatod magadnak, hogy mennyivel jobban jársz vele. :)
Csak míg GTX1050Ti-ből a kis bodrával rendelkező, 1 ventisek is szépen lehűtik a kártyát viszonylag csendesen (bár itt is van olyan, ami nem igazán ajánlott), addig RX470-ből nem mindegy melyik terméket választod.

TechN7ne: Akkor jól rémlett, hogy már kérdezte. :)

[ Szerkesztve ]

(#94459) Gaaabeeesz


Gaaabeeesz
aktív tag

Udv.

Nem igen talaltam infot a ASUS 1070 Turbo-ról (TURBO-GTX1070-8G)

Mennyire ajanlott, ill. nem ajanlott kategoria?

Ha jol emlekszem 1060-nal nem igen volt az ajanlott kategoria.
Koszi

Üdv, Gabesz

(#94460) default. válasza solfilo (#94360) üzenetére


default.
őstag

Bocsi, említetted, hogy a Gigabyte-okon nincs tápcsati. Ezek szerint ezen sincs?

Köszönöm!

Üdv

(#94461) solfilo válasza default. (#94460) üzenetére


solfilo
veterán

Most nem tudom megnézni, itt le van tiltva az oldal. Kérdezz be az RX 460 topikba.

solfilo

(#94462) default. válasza solfilo (#94461) üzenetére


default.
őstag

Ja, ok! Igaz, köszi!

(#94463) dewil666 válasza TechN7ne (#94457) üzenetére


dewil666
őstag

Igen kérdeztem!
És nem unatkozom! Csak akkor nem írtam árkülönbséget.
Nem kötelező válaszolni ha nem akarsz! Tovább is lehet haladni a kérdésemen.De gondolom ezzel tisztában vagy :U

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#94464) solfilo válasza dewil666 (#94463) üzenetére


solfilo
veterán

Megér ennyi felárat is az RX 470, ahogy TehcN7ne írja, az MSI az egyik legjobb verzió belőle.

solfilo

(#94465) dewil666 válasza solfilo (#94464) üzenetére


dewil666
őstag

Oké!
Köszönöm!
Több megerősítésre nincs szükségem! :R

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#94466) bindike01


bindike01
aktív tag

Sziasztok egy kis tanács kellene.

Szerintetek egy Sapphire RX480 4GB GDDR5 Nitro+ 11260-02-20G 71000 Ft kb
Vagy egy Gigabyte GTX1060 3GB GDDR5 GV-N1060WF2OC-3GD lenne . 71000 Ft kb

Csak 1080P re lenne használva.Bár több tesztet nézegettem már és szinte mindig a 1060 nyert . Még ha 192 bites és csak 3 gb v ram is van benne. Az ár nem lényeg. Viszont a 1060 csak 120 watt,az rx 480 nak a leírt áramfelvétele 200 watton felül van. Nem tudom az a megnövekedett bitszám és memória plusz megéri e.
Plusz a fogyasztásról nem is beszélve. Tény az rx 480 elég szép kártya. De a teljesítmény is nagyon fontos.

A cpu egy G4560 .I3 7100 vagy egy 7000 es I5 lesz. Ez részletkérdés még. Ha valakinek van valami személyes tapasztalata kérem ossza meg. Mind 2 kártya jó de nem tudok dönteni....... :R :R :R :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#94467) Csupingo válasza bindike01 (#94466) üzenetére


Csupingo
veterán

Szerintem a dx12-es játékok többségében a 480 gyorsabb. Valamint az a plusz 1 GB ram se árt. Nem vagyok amd-s, de szerintem ebben az esetben jobb lehet az rx. Fogyasztásra inkább azt mondanám, hogy 160 és 200 között van, adott helyzettől függően. A G4560 proci már elég kevéske lenne mindkét kártyához, azt szerintem kihúzhatod a listáról.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#94468) bindike01 válasza Csupingo (#94467) üzenetére


bindike01
aktív tag

Köszönöm. :R :R :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#94469) Pécsi gyerek válasza bindike01 (#94468) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Én is most tervezek venni egy pentium 4560- at.Egy gtx 1050 ti f@sza hozzá és sokmindenre elég fhd-n.

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#94470) A21 válasza TechN7ne (#94457) üzenetére


A21
tag

:DD :DD :DD

(#94471) zveli válasza bindike01 (#94466) üzenetére


zveli
csendes tag

Én is hasonló cipőben járok.
ASUS Radeon RX 480 4GB vs
GIGABYTE GV-N1060WF2OC-3GD
Szerintem egy i5 7400 társaságában vagy fx 8530 még ez is képlékeny.
Szívesen várok véleményeket.

(#94472) solfilo válasza zveli (#94471) üzenetére


solfilo
veterán

Egyetértek Csupingo fenti írásával, inkább az RX. Prociból meg inkább az i5. FX-re nem szabad már építkezni.

solfilo

(#94473) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Sziasztok!

Átolvasva a hozzászólások közül jópárat, arra jutottam, hogy nekem jelenleg a rx 460 4 gigás verziója lenne jó...
Az 1050 is versenyben volt, de abból csak a TI rendelkezik 4 giga rammal, az meg egyrészt túl drága, másrészt szvsz overkill a procim mellé.
Szeretnék megerősítést:

Igények: netezés, filmek @ 4k 60hz HDMI - ehhez ugye már a HDMI 2.0 kell (meg a most vásárolt 4k tv-m is tudja), szóval rendelkezzen ilyen kimenettel a kari.

Pár régebbi címmel játszom elvétve (Deadpool, Spacemarine, Max Payne 3, Skyrim, Left4Dead, Dead Island), meg majd az új Doom érdekel, ha lemegy az ára Steam-en - Persze mind FHD-ban, mert a régi játékok nem támogatják a 4k-t, meg nem akarok 4k-hoz erőművet építeni.

Olyan változat kell, ami terheletlenül (netezés közben pl.) leállítja a ventit, ez fontos.

Mivel egy ezeréves Phenom 1045t lesz a társa 8 g rammal meg egy ennek megfelelő korú lappal (amihez 2013ban jött ki utoljára firmware), mindenképpen új kártya kellene webshopból, hogy amennyiben a lap nem ismeri fel, 14 napon belül vissza tudjam küldeni.

Nem baj, ha maga a kártya sem nagy, bár matx házam van, hely van neki. 40k a max, amit rászánok.

Nagyon megköszönöm, ha valaki linkeli az adott változatot az adott webshopban, ahol épp bestbuy a dolog, mert külföldön vagyok épp, nem dúskálok a netben, nem tudok keresni, viszont meg akarom rendelni, hogy otthon várjon a kicsike, ha hazaértem.

Ha valaki tud ugyanott jóáras 2.0-s hdmi kábelt, az lenne maga a tökély :D

Hálásan köszönöm!

DH

[ Szerkesztve ]

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#94474) coolpet


coolpet
senior tag

Sziasztok!

Gondoltam hetvegen meg utannaolvasok a kiszemelt videokartyanak.
4 boltban neztem meg 90-93K volt az aruk.

Most meg nezem, sehol sem kaphato.

Mi tortent?

Gainward GTX 1060 6GB Phoenix GS

(#94475) Csupingo válasza coolpet (#94474) üzenetére


Csupingo
veterán

Erre gondolsz?

Ahha. Most nézem, hogy elég sok helyen nem elérhető. Xplaza.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#94476) coolpet válasza Csupingo (#94475) üzenetére


coolpet
senior tag

Az Xplazas az nem a phoenix GS valtozat.

(#94477) Csupingo válasza coolpet (#94476) üzenetére


Csupingo
veterán

Tényleg. Téves. Pár helyen még láttam, de 96-98 környékén csak. Egyszerre fogyott el az összes boltból, vagy mi történhetett? Pár kártya érkezik majd mindkét oldalról, talán kicsit lenyomják ezeket a magasabb 1060 árakat.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#94478) Gaaabeeesz válasza Gaaabeeesz (#94459) üzenetére


Gaaabeeesz
aktív tag

Erres esetleg valaki?
Annyival kiegeszítve, hogy MSI Aero-rol is johetne velemeny. Koszi

Üdv, Gabesz

(#94479) Csupingo válasza Gaaabeeesz (#94478) üzenetére


Csupingo
veterán

Ezeket a változatokat azért nem szokták javasolni, mert kicsit melegebbek (5-8 fokkal) és hangosabbak az egyedi hűtős megoldásnál. Többnyire azok veszik ezeket a videókártyákat, akik annyira nem érzékenyek a vga hangjára és fontos szempont náluk, hogy a kártya előre (a portok felé), a gépből kifelé fújja a meleg levegőt. De talán te is még várhatnál kicsit, mert állítólag feb. 28-án jelentik be az 1080 ti-t és az remélhetőleg kicsit lefelé viszi az 1080 és az 1070 árát.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#94480) Gaaabeeesz válasza Csupingo (#94479) üzenetére


Gaaabeeesz
aktív tag

Okes koszi :)

Itt az apron nezegettem egyebkent, hatha kifogok valami kivetelesen jo ajanlatot.
De akkor varok még :)

Üdv, Gabesz

(#94481) meszicrx


meszicrx
csendes tag

Sziasztok!
Ehhez a konfighoz a GT240 helyett milyen vga-t lehetne max illeszteni, hogy ki is hajtsa, cpu limit, és egyéb dolgoktól mentesen?
Nem vagyok nagy gamer, meg nem a fullon futtatás a lényeg de élvezhetően néha azért kikapcsolódnék, mai játékokkal. (Mindenevő vagyok de főleg autós téma)
i5-750+ Cooler Master Hyper T4
MSI P55M-GD41 alaplap
12 GB DDR3 1333Mhz
GT240 (1gb)...
500W os táp (nem tudom milyen márka)
Köszönöm előre is!

HONDA 4EVER (L)

(#94482) bindike01 válasza Pécsi gyerek (#94469) üzenetére


bindike01
aktív tag

Igen szerintem is jó proci :) Olyan mint egy i3 6100. Először nekem is 1050TI lett volna de aztán rájöttem hogy az a plusz 15 20 ezer forint nem oszt nem szoroz. De ugye meg vagyok lőve mert egyes tesztekben a vidia a jobb sőt....Talán jobb a driver nem tudom ..vagy a játékok készülnek vidia támogatással. Bár nekem videózásra is kellene a kártya szóval marad max az OBS ha RX lesz. De fogok feltenni majd a csatornámra videókat teszteket.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#94483) bindike01 válasza zveli (#94471) üzenetére


bindike01
aktív tag

Hát FX től szabadulj meg minél előbb. Én is voltam FX tulajos 8350 8X4 ghz de kb egy erősebb i3 i5 el vette fel a versenyt. Sajnos ez van .....2 4 magra épülnek a progik és játékok többsége. Szóval egy I5 2500 nálam pl jobban teljesített.

De visszatérve a kártyára. Szívem szerint 1060 6gb lenne de annyit nem adok ki egy kártyáért. Szóval majd lesz saját tesztem is kb 2 hét múlva az RX 480 ról a saját csatornámon.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#94484) bindike01 válasza solfilo (#94472) üzenetére


bindike01
aktív tag

Teljesen igazad van!! Voltam FX tulajos 8350 .....de egy I5 2500 nálam jobban teljesített ..ráadásul még a lap is olcsóbb volt hozzá.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#94485) bindike01 válasza Csupingo (#94477) üzenetére


bindike01
aktív tag

Nagyon remélem mert jobban örülnék egy 1060 6 gb nak!!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#94486) távcsőves válasza bindike01 (#94466) üzenetére


távcsőves
senior tag

Te szerintem a jugo 2-öt nézted. :D Vagy régi játékokat használtak tesztben. Dobd már ide csatornád linkjét, ezek után kíváncsi lennék bemutatódra. :R Videóhoz van Shadowplay alternatíva (Relive) de amúgy az OBS mindkettőnél jobb. Rendesen tájékozódtál Te, vagy csak mendemonda alapján vásárolsz?

[ Szerkesztve ]

(#94487) Csupingo válasza meszicrx (#94481) üzenetére


Csupingo
veterán

Szerintem 4 GB-os rx 460-at, vagy gtx 1050 ti-t, de abban talán maradna már némi tartalék, de vállalható az is.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#94488) bindike01 válasza távcsőves (#94486) üzenetére


bindike01
aktív tag

Mármint? Mire vagy kíváncsi? Nem csináltam tesztet semmiről és még a kártya sincs meg.
Én elemzem videókban utána nézek mindennek , kikérem mások tanácsát is.
Ne aggódj értek a pc specifikációkhoz és tudom hogy mit tud egy fx . OBS t is fújom kívülről. Azt tudom ha FX procid van és vidiás vagy akkor szerintem felvételhez jobb ha az nvidia shadowplay t használod mert egyszerűbb és nem zabálja el a procidat se a kártyádat.

Viszont ha inteled van akkor ugye OBS jobb választás főleg ATI kártyánál mert ugye az intel grafikus APU ját betudod állítani hogy azt használja és nem lesz FPS dropp.

Az FX et meg azért nem ajánlom mert sokat eszik drága lap kell alá és kifutó széria.
Intel azért jobb mert hozza azt a teljesítményt mint az FX 8 maggal és fele annyi TDP je van. Ja és megelégszik a gyári hűtővel is.

Nos saját tesztet még nem csináltam a 2 prociról de tudom mert tapasztaltam hogy az intel jobb választás. :R :R :R

Amúgy itt a csatornám ha kíváncsi vagy rá. https://www.youtube.com/watch?v=YJ3ily6O_h0

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#94489) távcsőves válasza bindike01 (#94488) üzenetére


távcsőves
senior tag

Köszönöm, mindenre választ kaptam. Szerintem spórolj az 1060 6gb-ra.

(#94490) bindike01 válasza távcsőves (#94486) üzenetére


bindike01
aktív tag

De most látom a kommunikációdnak semmi köze az FX procikhoz :D:D:D Még korán van és már dolgozom!! :C :C :C

Na mind egy szóval a 1060 hol itt nyer hol ott nyer az rx 480 is egyik videós így mutatja be a másik úgy. A cpu memória környezete nagyjából azonos. Szóval nehéz a döntés. De mindenképp RX 480 lesz a vége bár vidiás vagyok jobban.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#94491) bindike01 válasza távcsőves (#94489) üzenetére


bindike01
aktív tag

Lehet igazad van de áááá:D:D 80000 + tól indulnak. :D

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#94492) Alastair' válasza meszicrx (#94481) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ha meg tudod húzni azt az i5-öt, mert alapon elég kevés, nem a vga-nak, hanem a mai játékoknak, minimum 3.4GHz jó lenne, akkor egy GTX1050Ti, RX470, GTX1060 3Gb mehet mellé.

Alister from Hell

(#94493) meszicrx válasza Csupingo (#94487) üzenetére


meszicrx
csendes tag

Értem, bár gondolom mivel sokkal újabbak ezek a vga-k mint a procim, azért így se úgyse tudná teljesen kihasználni őket. Esetleg egy R9 270, 280?

HONDA 4EVER (L)

(#94494) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

erre valaki pls? :)) :R

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#94495) szirtesp


szirtesp
tag

Sziasztok, i5-7500 mellé videovágáshoz premiere-rel milyen videokártyát ajánlotok 50-60k között?

Köszi

(#94496) rooland


rooland
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy HD 7870 2GB-ról érdemes lehet váltani GTX 1050 Ti 4GB-ra? Lehet el tudnám cserélni most őket értékegyeztetéssel. Kb. hány %-al lehet jobb a 1050?

Köszi!

(#94497) solfilo válasza rooland (#94496) üzenetére


solfilo
veterán

Kb 30%, újabb, gyorsabb, kevesebbet eszik több a vram, mindenképp megéri.

solfilo

(#94498) bindike01 válasza rooland (#94496) üzenetére


bindike01
aktív tag

Szerintem legalább 35% al gyorsabb a 1050 TI . A 7870 sem rossz kártya de gari nincs rá és bármikor betojhat. Mindenképp cserélném.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#94499) bindike01 válasza solfilo (#94497) üzenetére


bindike01
aktív tag

Na pont most írtam én is :D:D

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#94500) bindike01 válasza rooland (#94496) üzenetére


bindike01
aktív tag

Remélem ez segít. :D

Az nVidia kártyákat javasolják, lehető legtöbb CUDA maggal és sok-sok RAM kíséretében, GTX960 és minden ami fölötte van egészen a Quadro 5200-as kártyáig (miliomosoknak).

1: HA nagy projektben vagy benne, és 10-20 videofájl-lal dolgozol egyszerre, akkor a HDD sebessége a fontos. Sokszor van/volt az, hogy otthagyom 2 órára a gépet, visszaérek és ahogy elindítom a videót, a hang elindul, de a gép még most tölti vissza a videókat, ami ilyenkor kb 10-20 mp ami zavaró. (Megnyitott program esetén.)

A másik. Amikor beleraksz egy effektet, akkor szaggat. Nem tudom miért. Tehát például beleraksz egy olyan effektet, hogy itt és itt legyen egy fehér pont. Olyan mintha egy lámpa lenne ott. (Például így lehet azt megcsinálni, hogy egy kocsin nincs feloltva a lámpa, és effekttel "felkapcsolják") Nekem ennél az egyszerű effektnél a gépem kifagy. Amit észrevettem, hogy a proci használata megy fel hirtelen de nem 100-ra, azért mert túl rövid az effekt, hogy idejében feldolgozza és megjelenítse.

Tehát a proci is fontos.

A másik a RAM 4 GB RAM-mal a sony vegas még elboldogul de az Adobe After Effects már egyáltalán nem. 8GB azért legyen, de lehet 16 GB is, majd leírom később, hogy miért.

Aztán ott van a VGA. A videokártya leginkább a renderelésnél teljesít jó szolgálatot. Jó persze az effekt is ott van, de nálam az effektnél valahogy mindig a processzorra kerül a teher és nem a VGA-ra ezért szaggat. Ne kérdezd miért. A VGA renderelésnél jó. Például egy 2,5-3 perces videó kevés-közepes mennyiségű effekttel csak procival 6 perc lerenderelni. VGA-val pedig 3-3,2 percig tart egy ilyet lerenderelni.

A RAM, pedig azért fontos, mert ezzel kiválthatod a HDD-t. Persze ennek vannak kockázatai is. Tudniillik ugyanis, hogy a RAM leggyorsabb periféria, amely adatot kezel. Például 2,5-3,0GB/másodperces írásra/olvasásra képesek. Ezzel szemben egy HDD 100/150MB míg egy SSD 400/500 MB-ra képesek A RAM pedig kb 6x gyorsabb az SSD-nél. 16 GB RAM ott kerül kihasználásra, hogy létrehoznak belőle 1 db 8 GB-os partíciót, és 8 GB-ot meghagynak a rendszernek. A 8 GB-os memórián amin a rendszer van, elfut a vágóprogram, és a másik 8GB-os partíción pedig a vágáshoz szükséges fájlokat helyezik rá. AZért mert a RAM-DISK (keress rá youtube-on "ram disk speedtest) olyan gyors, hogy nagyon hamar és gyorsan be tudja importálni a videókat és társait. Fontos tudni, hogy a RAM által létrehozott partíción lévő adatok elvesznek, ha a gép leáll. Ugyanis a RAM csak addig tárolja az adatokat, amíg áram folyik át rajtuk. A RAM-DISK-kel egy nagyon gyors meghajtót kapsz, ugyanakkor, ha áramszünet minden adatodat buktad, ami azon volt rajta.

valahogy így lenne a sorrend.

1:CPU
2:RAM
3:VGA

A 2. és a 3. felcserélhető. Nekem ezek a tapasztalataim! Remélem segítettem,

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.