Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#167351) parandroid válasza .LnB (#167311) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ugyanígy jártam én is, nálunk muszáj volt a gépcsere is a 4gen i5-ről, ryzen 5600 lett helyette. Az a vicc, hogy a lap/proci olcsóbb, mint egy vga. VGA hosszas utánaolvasgatás után nálunk rx6600 lesz, de csak karácsonyi ajándék lesz belőle, addig hátha normalizálódnak még kicsit az árak is. Táp nálam is cserés lesz, egy corsair cx430 van most a gépben, az sajnos nagyon határeset ma már bármihez. :(

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#167352) Steve_Brown válasza parandroid (#167351) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Felesleges cserélni. Ehhez a confighoz bőven elég. Lefogadom, hogy ha RX6600-al rádugnád fogyasztásmérőr prime95+furmark alatt nem lépné át a 250W fali fogyasztást a config.

(#167353) LK válasza parandroid (#167351) üzenetére


LK
addikt

Sok tesztet és videotesztet megnéztem róla. Nagyon alacsony a fogyasztása, 100 w körül volt a max. A PH tesztben 210w alatt volt a konfig összfogyasztása. Az nem rossz. 130-135-re beesett az új ára, időszakos akciók keretében amit figyelgetni kell ill. 95-től van használt itt.

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#167354) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sziasztok. Helpeljetek kérlek. Érdemes egy RX5700-at RX6700-ra cserélni? 6700-ról nemigazán vannak tesztek csak az XT-ről. :F :R

(#167355) Vigneau válasza KaiotEch (#167354) üzenetére


Vigneau
félisten

RX 6700-ról legutóbb ezt találtam.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#167356) parandroid válasza Steve_Brown (#167352) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Köszi a tippeket, de 10+ éves táp (talán 15 is van már… :B ), ráadásul lesz helye egy másik, régebbi gépben, szóval egyrészt nem para, másrészt meg ezek sem élnek örökké, és gondolom minél jobban van terhelve, annál hamarabb adhatja meg magát benne valami. :F

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#167357) KAMELOT válasza parandroid (#167356) üzenetére


KAMELOT
titán

Mindenképpen csere az a táp. GOLD 500W bőven jó oda.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#167358) KaiotEch válasza Vigneau (#167355) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Aha hát igen, akkor ez nem lesz valami hűde kapós kártya. :D

(#167359) .LnB válasza parandroid (#167351) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem. Én ezt nem akarom. Még egyszer én vissza nem megyek PC-zni. Ha megoldható, hogy belepasszintok egy VGA-t az alaplapba, és kész..csá, akkor még oké. De én már rég elfelejtettem ezt a PC-s "szenvedést". Egyébként el is vetettem megint a VGA vásárlást a tegnapi után. Van PS5, XSX, Switch Oled. Ezek mellé, ha 1ft-ért kapnék 3080-as VGA-t, az is 1ft-tal több kiadás lenne, mint amit ennyi konzol mellé, mint amit logikusnak tartok.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#167360) Lorden válasza KaiotEch (#167354) üzenetére


Lorden
senior tag

6650XT és a 6700XT között van, de inkább az elsőhöz közelebb, ha azzal nézel tesztet vs 5700 nagyon nem nézed be a sima 6700-as teljesítményét se.

(#167361) parandroid válasza .LnB (#167359) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Lányom vagy 4-5 éve kapta azt a gépet, amit lecseréltünk, és már akkor is használt gép volt. Rajtokat, fotókat szerkeszt, meg sims4 ment rajta sokat, az meg konzolon egy fos. Most meg elkezdtek online multizni a barátaival, a pc volt a legegyszerűbb platform, meg pár játék nincs is konzolra. Az a vicc, hogy maga a gép nem is drága, meg volt is elfekvőben pár alkatrész - ram, ez a táp, jött egy rx570 4gb családon belülről, ezzel így átmenetileg teljesen ok. Ház, alaplap, proci kellett, lehetett volna az is használt, de akkor tervezzünk hosszabb távra. Karácsonyra megy bele még egy vga + új táp, kb egy ps5 árából megvan. Amúgy meg van a gyereknek saját series s-e is a szobájában, meg ott a közös ps5 is, használja is mindkettőt, de azokat másra. Én meg úgyis csak forzázok a series x-en. :B

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#167362) Deer76 válasza KAMELOT (#167349) üzenetére


Deer76
aktív tag

Sajnos a VGA gyártók nem nagyon tüntetik fel a fogyasztást. AMD 5600X, 2db SSD, 2db HDD mellett a 3050-es kártyám működik rendesen vele. (Annál a gyártó 550W-os tápot írna elő - KFA2)
Csak azért merült fel bennem a kérdés, mert most aprón nem rossz áron mennek még garis AMD 6600XT vagy Nvidia 3060TI kártyák, de némelyiknél min 600W-ot írnak.

Nvidia kárytám van és sötét részeken szemcsés a kép, mintha magas ISO értékű filmet néznék, pedig a film grain vagy hasonló nincs bekapcsolva. Cyberpunk 2077, Fernbus Simulator pl. Van aki tudja mi a gond?

[ Szerkesztve ]

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#167363) Ferke77 válasza Deer76 (#167362) üzenetére


Ferke77
aktív tag

Nekem akkor volt (nem mindig) képi problémám (chiptől függetlenül), ha a HDR funkció engedélyezett volt a játékban.

A gyártók táp teljesítmény ajánlását már itt sokan kitárgyalták. A silány minőségű tápok miatt nagyobb watt követelményt írnak elő.

(#167364) Deer76 válasza Ferke77 (#167363) üzenetére


Deer76
aktív tag

Köszi, ránézek a HDR-re.

Igen, amikor vettem a 3050-et, itt a fórumban is mondták, hogy elég lesz a Seasonic Gold hozzá, csak nyilván van neki is egy határa.

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#167365) kolopele válasza Deer76 (#167362) üzenetére


kolopele
nagyúr

Egy 550W - os minőségi táp röhögve elvisz egy 3070 Ti - t is gyári beállítások mellett, de még egy 500 - as is. Játékok alatt a te procid nem igazán megy 70W fölé, egy 3070 Ti meg olyan 290W, minden sallanggal együtt is max. 400W.

[ Szerkesztve ]

(#167366) BaLee válasza Deer76 (#167362) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Tápgyártók azért írnak elő brutál túlméretezett tápokat, mert talán a noname noname gyártó 850w-os vagy 10000W-os tápja is elviszi azt a konfigot amit egy minőségi 500-550W-os.

Teljesen felesleges túlméretezett tápot venni, azért is tartom hülyeségnek, mert ezek a tápok egy esetben dolgoznak rossz hatásfokkal 5-10% terhelés alatt. Átlag modern konfig nem terhelés alatti (alapjárati) fogyasztása 50-60W. Egy overkill 1000-es tápnál ez már 5%, míg egy 500W-os tápnál 10%.

(#167367) Weaver


Weaver
senior tag

RX 6600XT vs RX 6650XT

úgy nézem egy árban vannak, és a 6650 minimálisan, pár százalékkal többet tud. van hátránya, amiről nem tudok? miért vannak egy árban?

(#167368) Thomas1


Thomas1
őstag

Sziasztok!

Elgondolkodtam egy kis fejlesztésben.

Adott:
Xeon E3-1231 V3 (~i7-4770)
16 GB DDR3
RX 580 4 GB
550 Chieftec

Érdemes ebbe a konfigba egy 1070/1660S/1660Ti szintű kártyát vennem?

Vagy maradjon az RX és váltsak i5-10400-ra?

Nem sok időm van játszani, de kikapcsolódásként azért heti 1-2 órát engedélyezek magamnak ezekkel a címekkel:

7 Days to Die
Warzone
Battlefield széria

FullHD-ban játszom, ide a 4 gigát kevésnek érzem.

Köszönöm a válaszokat!

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#167369) Ferke77 válasza Thomas1 (#167368) üzenetére


Ferke77
aktív tag

Ha én lennék a helyedben, előbb váltanék platformot. Nem kell még az RX 580-t temetni, főleg FHD-n (ide a 4GB is elég, pl. nekem BF1 WQHD legmagasab beállítással is megáll 5 GB VRAM-nál).

(#167370) Deer76 válasza kolopele (#167365) üzenetére


Deer76
aktív tag

Még gondolkodom, hogy váltsak-e 3050-ről és ha igen, mire? 3060 esetleg 3060TI vagy 6600Xt-n gondolkodom. Az Nvidia kártyáknál jó áron csak az itt kevésbé ajánlottakat kapni, ahogy nézem az adott ársávban (120-160k). Pl Palit Dual, Zotac Twin Edge, Gigabyte, AMD-ből van Powercolor Hellhound is.

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#167371) 4264adam válasza Thomas1 (#167368) üzenetére


4264adam
veterán

Az I7 4th generáció vége a GTX970 980 1060 szereplők voltak. AMD vonalon pedig az Rx570 580. Teljesen jó ahogy van. Ez a generáció ennyit tud. Teljes platform csere kellene ha feljebb váltanál

(#167372) 4264adam válasza Deer76 (#167370) üzenetére


4264adam
veterán

RX 6700 ha feljebb mennél és olcsóbban kell.

(#167373) Deer76 válasza 4264adam (#167372) üzenetére


Deer76
aktív tag

Pl. MSI Radeon RX 6700 XT Mech 2X OC
PowerColor Radeon RX 6700XT 12GB Hellhound

MOndjuk nem tetszik, hogy ezeknek már 2x8 pines tápvezeték kell, jobban preferálom az alacsonyabb fogyasztást.

Ez tetszene, de nem ajánlott a fórum szerint ZOTAC RTX 3060 Ti 8GB GDDR6 Twin Edge OC

[ Szerkesztve ]

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#167374) 4264adam válasza Deer76 (#167373) üzenetére


4264adam
veterán

Powercolor Hellbound. Ez viszont RTX 3070 szint RT nélkül. Ha az is kell akkor 200k körül a 3070.

(#167375) Deer76 válasza 4264adam (#167374) üzenetére


Deer76
aktív tag

Ebből a PowerColor Radeon RX 6600 XT Hellhound 8 GB szimpatikus.

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#167376) LLP-11Ker válasza 4264adam (#167374) üzenetére


LLP-11Ker
csendes tag

Nézd az Árukeresőt is, most van xfx 6700 xt 185e körül, bontatlan, magyar garis, pl Aquanal.

(#167377) PuMbA válasza Ferke77 (#167369) üzenetére


PuMbA
titán

A Battlefield 1 egy 2016-os játék. Nem alkalmas a mai játékok VRAM igényének meghatározásához :) Ennek ellenére a jelenlegi kátyája jó lehet azokra a játékokra FullHD-ban, amikkel játszik és ahogy írtad, proci csere a legfontosabb, mert nagyon gyenge már. Aztán jöhet a VGA.

[ Szerkesztve ]

(#167378) Ateszpapa válasza kolopele (#167350) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Akkor maradok, nem sok időm van win újratelepítésre. :)

Átvettem a kártyát, be a masinába és ez is RGB-s.

Ezek szerint csak az a 41MHz Boost órajel különbség van közöttük. [link]

Ma árat emeltek kb 4 ezerrel kerül többe és így már "csak" 10 ezer és 41MHz a különbség a 2 kártya között.
:D

Amúgy nagyon tetszik a kártya, jó halk is.
:R

(#167379) kolopele válasza Deer76 (#167370) üzenetére


kolopele
nagyúr

Amennyiben 6600XT vagy 6700XT, akkor a Hellhound legyen, az MSI - nek ez a Mech nem igazán jött össze.
A felsorolt nVidia kártyákból én sem javasolnám egyiket sem.

(#167380) kolopele válasza Ateszpapa (#167378) üzenetére


kolopele
nagyúr

Kapcsold ki a RGB - t ha zavar. Jó vétel volt, én mondtam, hogy halk kártya jó hűtéssel, és jó ideig nem kell cserélned sem.

(#167381) Thomas1


Thomas1
őstag

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat.

Jól gondoltam, hogy megérett lassan a cserére a jelenlegi konfigom.
Addig marad az RX580 is.

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#167382) Deer76 válasza kolopele (#167379) üzenetére


Deer76
aktív tag

Rendben, köszönöm a segítséget, majd figyelem a piacot folyamatosan.
Sapphire Nitro+ RX 6600XT OC 8GB GDDR6 128bit is ajánlott?

Más.
Az ilyen kis ventilátorral felszerelt 1030-as kártyák ajánlottak-e?
Pl.: MSI 1030

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#167383) kolopele válasza Deer76 (#167382) üzenetére


kolopele
nagyúr

A Nitro+ mehet, a Powercolor mellett a legjobb kártya, az 1030 - nál lesz némi hangja azért a kis ventilátornak.

(#167384) Deer76 válasza kolopele (#167383) üzenetére


Deer76
aktív tag

Akkor nem sietek a 1030 vásárlással, majd lesz passzív is valamikor.

Nézem, hogy AMD kariknál feltűnt az Asrock is mint gyártó.
Nvidiánál meg van Dell ill HP kártya is, csak sejtem, hogy ezek nem saját gyártások, talán átmatricázott fajták.

[ Szerkesztve ]

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#167385) kolopele válasza Deer76 (#167384) üzenetére


kolopele
nagyúr

Beszálltak ők is a gyártásba, csak kár volt. Hallottam már haveromnál egy Asrock hangját.....

(#167386) SunMount3r válasza Deer76 (#167384) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nvidiánál meg van Dell ill HP kártya is, csak sejtem, hogy ezek nem saját gyártások, talán átmatricázott fajták.-> Szerintem nem, ill. igen. :D A Dell és HP saját (főleg cégeknek, nagy mennyiségben gyártott) barebone és desktop "egybe gépeiben" szoktak lenni ilyen kártyák. Tehát ha van is a használt piacon belőlük, valszeg. ilyen "irodai", meg "munka" gépekből lettek kiszedve. Tehát totál OEM kártyák (vagy még azok sem). Aztán jó kérdés, hogy ők gyártják e vajon, vagy milyen külső gyártókat bíznak meg velük. Lehet ez is, az is vegyesen. De az ilyen gépekbe szánt kártyáknál az egyik fő szempont a költséghatékonyság, tehát az olcsó előállítás, ezt is figyelembe lehet venni. A hűtésük, meg, hogy játékra mennyire jók, ezek fényében is elég vegyes és lutris képet muatathat. (Aztán lehet valaki meglep most valami olyan hsz.-el, amiben kiigazít ezzel kapcsolatban, de ez kb. amit én tudok róluk).

[ Szerkesztve ]

(#167387) , válasza Deer76 (#167384) üzenetére


,
addikt

Igen, egy 5-6 éve már vannak ASRock VGA-k is (RX 500-as sorozat óta).

(#167388) palfitom válasza Deer76 (#167384) üzenetére


palfitom
félisten

Vannak egész jól sikerült Asrock hűtések is, keres csak rá a Radeon topikban!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#167389) MasterDeeJay válasza SunMount3r (#167386) üzenetére

Oem (hp, dell, stb) kártyák jobb minőségűek, legalábbis a workstationokba szánt kártyák. Pny, foxconn gyártja őket totál referencia azaz pont nem költseghatékony mert nem spórolnak semmin mint a játékra szánt kártyáknál ugyanakkor nem is terveznek egyedi áramkört, kevesebb is benne a hiba. Nyilván tuningra nem jók meg jól szellőző házba szánják őket. Én már ha tehetem csak ilyen kártyákkal dolgozom.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#167390) SunMount3r válasza MasterDeeJay (#167389) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ok, gondoltam, hogy jön majd korrekció. De látom, hogy "totál referencia", ami ugye a hűtés szempontjából játékosoknak nem épp a legtutibb. Meg én azért láttam már sok olyan DELL, HP, stb. OEM kártyát is használt piacon, amiknek nem éppen "referencia", hanem ránézésre inkább valami "egyedi" hűtés megoldásuk volt. Mondjuk ezt régebbi kártyáknkál láttam, ahol pl. a nagy gyártóktól alap volt a venti, ott ők inkább a nélkül, vagy csak egy pici ventivel oldották meg... Ezért gondoltam, hogy ez a gyakorlat valamilyen szinten most is jelen lehet...

[ Szerkesztve ]

(#167391) Steve_Brown válasza SunMount3r (#167390) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Ránézésre teljesen tűrhető. [link]

(#167392) LLP-11Ker válasza Steve_Brown (#167391) üzenetére


LLP-11Ker
csendes tag

Nekem is volt ugyanilyen kártyám (HP 3060 ti). Tapasztalt embertől azt hallottam róluk,hogy a hűtése idő után megadja magát, azonban 10-15e-ből javítható.
Ha lhr-mentes, akkor biztosan bányában dolgozott és akkor nem olyan jó vétel 145e körül, viszont ha lhr-es akkor vállalható. Picit magasabb hőfokon megy, de a teljesítménye nagyon jó.

(#167393) Floyd80


Floyd80
addikt

Telex: Mintha kicserélték volna a motort egy mozgó autóban

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#167394) , válasza LLP-11Ker (#167392) üzenetére


,
addikt

Az LHR-es kártyák is ugyanúgy bányában dolgoztak.

(#167395) Pkc83 válasza , (#167394) üzenetére


Pkc83
őstag

Ezt honnan tudod? Nálad van/volt az összes? :DDD
Nekem is LHR-es van és sose bányászott meg nem is fog. :N

(#167396) , válasza Pkc83 (#167395) üzenetére


,
addikt

Miért, ha LHR-mentes lett volna a kártyád, akkor meg nekiálltál volna vele bányászni? Gondolom ugyanúgy nem. Arra próbáltam utalni, hogy aki bányászni akart, ő ugyanúgy bányászott LHR-mentessel és LHR-essel is, aki meg nem akart, ő meg egyikkel sem, szóval az semmit nem jelent, ha egy kártya LHR-es.

(#167397) Pkc83 válasza , (#167396) üzenetére


Pkc83
őstag

Persze,hogy nem. Inkább arra akartam vele utalni,hogy azért nagyon sok vga van olyan tulajnál akinek az az egy van és nem bányászik vele. Ebből is van elég sok ami fejlesztés okán van hirdetve. Persze az igaz,hogy ezt vevőként elég nehéz kideríteni.

Egyébként én azt olvastam,hogy egy kártyával egyáltalán nem nagy biznisz bányászni így gondolom LHR-es kártyával meg pláne nem.

(#167398) , válasza Pkc83 (#167397) üzenetére


,
addikt

Nem csak hogy nehéz kideríteni, hanem szó szerint lehetetlen.
Ha tippelnem kéne, akkor azt mondanám, hogy a piacon lévő videokártyák 99%-a bányászott.
Annak, hogy LHR-es vagy sem, nincs jelentősége, mivel az LHR-es védelmet feltörték elég gyorsan (hogy aztán tényleg feltörték-e, vagy szivárogtatott nekik az Nvidia, hogy jobban fogyjanak a kártyáik, az jó kérdés, mindenkinek a fantáziájára bízom).
Az 1 kártyával rendelkezők (gamerek) azért tolták a bányászatot, hogy a horror áron vásárolt videokártyájuk árából visszajöjjön nekik valamennyi (sokan ki is hozták nullára a dolgot, de ha mondjuk csak 100-200ezer Ft jött nekik vissza, már akkor is jól jártak vele).

(#167399) Grave_444 válasza , (#167398) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Erős túlzás. Nekem is volt, ami bányászott 5 percig, amíg kipróbáltam. Akkor ez hátrány volt?

(#167400) , válasza Grave_444 (#167399) üzenetére


,
addikt

Miért lett volna hátrány? Ha 5 perc helyett 5 hónapig ment volna, az se lenne hátrány, feltéve, ha megfelelő módon, megfelelő körülmények között történik. De ezt már sokan mások is leírták.

(Az már más kérdés, hogy ezt kideríteni soha az életben nem fogja tudni senki, hisz mindenki azt mond, amit akar. Nyilván mindenkinek csak 5 percig bányászott, klimatizált helyiségben, alacsony hőfokon, rendszeresen takarítva abban az 5 percben is. Kb mint a nyugdíjas német orvos házaspártól származó autó, ami csak hétvégén volt használva, akkor is csak templomba járásra, de csak szökőévente 1-szer.)
https://www.youtube.com/watch?v=qG4IaHgqH00

A 99%-ot nem érzem túlzásnak, ki az, aki megvette dupla/tripla áron, és nem akart egy kis pénzt visszakapni belőle? Biztos van ilyen is, de ritka, mint a fehér holló, hiszen senki sem a saját pénztárcájának az ellensége. Szóval én inkább szeretek a realitások talaján maradni, ha használt hardver vásárlásáról van szó. (Garantáltan létezik a soha nem húzott K-s processzor is, csak éppenséggel nem ez a jellemző.)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.