Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#167801) TBT


TBT
addikt

Nagyobb felbontású játékra melyik ajánlott a kettő közül?
RX 6700 XT vagy RTX 3070 (nem Ti verzió)
Vagy már érdemesebb bevárni az új szériát?

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#167802) Panzermeyer válasza Lorden (#167800) üzenetére


Panzermeyer
tag

Köszönöm mindenkinek.
Lehet feljebb tolom a lécet és inkább 2060/5600XT szintet nézegetem. Csak az a 160W fogyasztás ne bántaná a szemem :R

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#167803) KAMELOT válasza Panzermeyer (#167796) üzenetére


KAMELOT
titán

Ideje lenne váltani.
3070 vennék és le van a gond.
Olcsóbban meg 2070

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#167804) MZsoltee válasza Panzermeyer (#167802) üzenetére


MZsoltee
veterán

Kérdés mire akarod használni. Ha Diablo 2 resurected vagy PoE vagy WoT és 1080p, akkor fölös 1660S/5600XT/2060 fölé menni.

MOD: Olyan nagy igények nem lehetnek, ha eddig megvoltál a 750Ti-vel.

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#167805) palfitom válasza MZsoltee (#167804) üzenetére


palfitom
félisten

Így van.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#167806) fanti válasza Rowon (#167783) üzenetére


fanti
addikt

Ha maximum 4K/60Hz/60fps a cél, akkor igen!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#167807) Grave_444 válasza Panzermeyer (#167796) üzenetére


Grave_444
nagyúr

" 600-as noname táp."

Még a kártya vásárlás előtt fáradj át a tápos topikba és vegyél egy normálisat.

(#167808) papafater197


papafater197
tag

MSI RTX 3090 Ventus 3X 24G OC 24GB GDDR6X videokártya .

Sziasztok!

Véleményetek erről a kártyáról?

(#167809) ANOka


ANOka
őstag

6900XT-ből melyik márka melyik változata könnyen alulfeszelhető?
Ehhez a cég ad könnyen használható segédprogramot?

(#167810) Rowon válasza fanti (#167806) üzenetére


Rowon
veterán

Köszi!

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#167811) Grave_444 válasza ANOka (#167809) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Általában MSI Afterburnert használunk, bármelyik márkához működik. Egyébként gyártónként vannak más szoftverek is, de ugyanazt tudják.
Nincs kimondottan ilyen típus, bármelyiknél működik a fizika. Nyilván nincs két egyforma kártya, eltérő lehet melyik mit tud.

[ Szerkesztve ]

(#167812) palfitom válasza ANOka (#167809) üzenetére


palfitom
félisten

A kártya topikjának Téma tudnivalóiban megtalálod az MPT segédprogramot.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#167813) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

4k 60hz átlagban high beállításokon de nem fölösleges ultra-n mi az a vga ami ma elég?
Prociban mi az ami rendesen kihajtja és nem overkill?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#167814) KAMELOT válasza adamssss (#167813) üzenetére


KAMELOT
titán

Overkill cpu nincs.
Legalább 3080 + 5800X3D (12700K)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#167815) Lorden válasza KAMELOT (#167814) üzenetére


Lorden
senior tag

Pont 4k az, ahol vga limit van/lesz és kb minimálissá válik egy 100k-s és 200k-s cpu között a különbség.

(#167816) palfitom válasza Lorden (#167815) üzenetére


palfitom
félisten

Meg amúgy is totál játék-függő, szóval értelmetlen maga a kérdés...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#167817) Peti1910


Peti1910
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi videókártyák közül ti melyiket választanátok és miért? Esetleg tapasztalat velük kapcsolatban?

- ASUS TUF-RTX3080-O10G-GAMING GeForce RTX 3080 10GB GDDR6X TUF Gaming OC
- MSI GeForce RTX 3080 GAMING Z TRIO 10G
- MSI RTX3080 - SUPRIM X 10G
- GIGABYTE GeForce RTX 3080 MASTER

Kösznöm előre is! :))

(#167818) ƵøŁĭ válasza Peti1910 (#167817) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

- MSI RTX3080 - SUPRIM X 10G

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#167819) kolopele válasza Peti1910 (#167817) üzenetére


kolopele
nagyúr

TUF vagy a Suprim. Nekem TUF van csak a Ti verzió.

(#167820) lujo10


lujo10
aktív tag

Sziasztok!
Tapasztalatok, ill. vélemények ezzel a [Manli GTX 1660S] kártyával kapcsolatban?
Előre is köszönöm.

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#167821) KAMELOT válasza Lorden (#167815) üzenetére


KAMELOT
titán

Palfitom írja.
Játékfüggő az egész. BF és COD nagyon sokat segít az erős cpu.
Single meg elég a 60fps

Peti1910: Suprim

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#167822) #48425472


#48425472
törölt tag

Sziasztok!

Nővéremtől kapok ajándékba egy ilyen videókártyát:

XFX Radeon SPEEDSTER QICK 319 BLACK RX 6700XT 12GB (RX-67XTYPBDP)

Zalman Z3 Plus számítógép házam van, ugye elfér benne simán?

A másik kérdésem az lenne, hogy ez a monitor jó lenne-e hozzá?

Tesla 27GM610BF (IPS) - Ilyen paneles monitorom még nem volt, igaz, hogy elmosódás keletkezik a fekete részeknél?

AOC C24G2U/BK (TN) - Ez lenne a másik opció.

Köszönöm a választ előre is. :)

(#167823) Floyd80 válasza lujo10 (#167820) üzenetére


Floyd80
addikt

Szerintem ugyanerre a PCB-re tették, annyira nem melegszik.

MANLI 지포스 GTX 1660 Ti Gallardo D6 6GB 발열 테스트 열화상 영상 - YouTube

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#167824) ballington


ballington
addikt

Sziasztok!
Elgondolkodtam mostanában egy vga cserén, ami szóba jöhetne egy 6800 de inkább 6800xt.
A következő gondolatok járnak a fejembe:
- hamarosan jön az RDNA3 ami tuti hogy gyorsabb lesz mint a jelenlegi széria
- az biztos, hogy az elején a zászlóshajók jönnek ki, mondjuk egy felső középkategória szerintem még fél év lehet, mire Mo.-ra érkezik
- nem gondolom, hogy az EUR a mostanihoz képest lejjebb megy, sőt, attól tartok, el fog szállni idővel akár 500 ft -ig is
- szerintetek milyen MSRP áron fognak kijönni az újak?
- szerintem ha tovább romlik az EUR, akkor ismét emelkednek az árak mind az új mind a használtpiacon.
Fentieket figyelembe véve szerintetek érdemes lenne inkább most venni ha találok 300k környékén egy 6800xt-t, ha mondjuk fél éven belül szeretnék fejleszteni?

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#167825) fanti válasza adamssss (#167813) üzenetére


fanti
addikt

6700XT

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#167826) SzabolcsL válasza #48425472 (#167822) üzenetére


SzabolcsL
csendes tag

Szia,

Nekem is ilyen házam van, el fog férni benne, még éppen (360 mm a maximum).

[ Szerkesztve ]

(#167827) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Kezdenek bedőlni a bányász cuccok. Minap ebayen 300-350 eur között árult valaki 3060/3060ti/3070-eket (10-12 darabot), ma szembejött egy eladó, aki komplett rigeket árul, de akár kártyákat is, 6600-akat 180, 480-akat 125 euróért. 6 különböző, 6-8 kártyás rig van a hirdetésben lefényképezve… :U

Szóval kapaszkodjatok, indul a dömping. ;]

Jol értem amúgy, hogy ha van rá még gari, meg számla hozzá, akkor vehetők a bányászós kártyák is? :B

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#167828) Rowon válasza parandroid (#167827) üzenetére


Rowon
veterán

Jól gondolom, hogy az RTX 4080-90 megjelenésével a korábbi bányász kártyákat sokan lecserélik majd és olcsóbban lesznek elérhetőek hirdetésekben?

Szerk.: biztonságos-e széthajtott autót venni?

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#167829) parandroid válasza Rowon (#167828) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Pont ez a gond, amiről volt szó korábban, hogy ha egyesével hirdeti a kártyákat, és nem árulja el (letagadja), hogy bányász cucc volt… Jelen esetben is ez van, de mellette meg hirdeti a komplett farmot. ;]

Amúgy ne legyenek illúzióid, kreatív honfitársaink már furgonszám vásárolják fel ezeket, és a hardverapró is tele lesz vele, mint svájci orvos házaspár garázsban tartott, nem dohányzó, csak vasárnap használt vga-ja. :U

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#167830) Rowon válasza parandroid (#167829) üzenetére


Rowon
veterán

Akkor ez pont ugyanaz, mint a nyugaton lefingott autókat behordják ide hozzánk, mi meg vígan vezetünk velük tovább.

Hát nem tudom. A hét eleje óta nézegetem az RX 6800-at. Nem merek Hapróról venni, pedig ahhoz képest elég jó árban vannak.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#167831) parandroid válasza Rowon (#167830) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Most néztem a hirdetést, 9 komplett riget árul. Az minimum 50-60 vga. Ez a második ilyen hirdetés a héten, brutál olcsó vga-árakkal. És nekem helyi szintre van szűrve az ebay kleinanzeigen, szóval ez csak itt a környéken. Mennyi lehet országosan? Meg mennyi árulnak “kereskedők”, amiről nem is tudod, honnét jön, mert egyesével hirdeti? Persze a megoldás az, hogy magánszemélyes hirdetőt kell keresni, akinek van hozzá doboza, meg számlája, amin rajta van, hogy csak egyet vett. Bár az is lehet, hogy a profik jobban bántak az alulfeszelt, klimatizált teremben működő vga-kkal, mint aki otthon, túlfeszelve lapátolt velük valami kis mellékest. :F

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#167832) Rowon válasza parandroid (#167831) üzenetére


Rowon
veterán

"Bár az is lehet, hogy a profik jobban bántak az alulfeszelt, klimatizált teremben működő vga-kkal, mint aki otthon, túlfeszelve lapátolt velük valami kis mellékest. :F

Hát, ilyenkor jól jön, ha vannak kapcsolatai az embernek. Szerintem az előbbi esetet még nyugodtan megvenném, de ránézésre ki tudja.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#167833) Rowon


Rowon
veterán

Hát, inkább megvárom fekete pénteket, hátha addig valami csoda fog történni. De a másik aggasztó dolog, hogy szerintem a karácsonyfa alatt már tuti ott lesz az 500 forintos euró. :O

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#167834) MZsoltee válasza Rowon (#167828) üzenetére


MZsoltee
veterán

"Szerk.: biztonságos-e széthajtott autót venni?"

Egy VGA-ban lényegesen kevesebb mechanikus alkatrész van. Mellesleg itt nincs kötelező olajcsere és rossz út, béna sofőr, ami, aki megöli a vgat.

A cél itt a profit volt. Ezt a fogyasztás csökkentésével tudták elérni, nyugaton nem volt rezsicsökkentés, így komoly tényező volt az energia ára.
A széthajtás maximum a ventillátorokat érintheti, de azok cserélhetőek.

Garancia legyen rá és szerintem ugyanúgy vehető, mint bármely más vga. Arról nem is beszélve, hogy ami nem bányász az is lehet bányász. Az hogy valaki bevallja a korrektségre utal.

Ez egy vélemény, az én véleményem. Llehet másnak más véleménye is. :R

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#167835) Rowon válasza MZsoltee (#167834) üzenetére


Rowon
veterán

Köszönöm! :)

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#167836) Rowon válasza MZsoltee (#167834) üzenetére


Rowon
veterán

Egy kérdés... órajelhúzást valahogy tudják-e vizsgálni? Húzott kártyára is szól a garancia?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#167837) KAMELOT válasza Rowon (#167832) üzenetére


KAMELOT
titán

Maga a gpu pár % megy. Ott csak a memória van terhelve.
Hőfokokis alacsonyak és UV is van. Azok a beállítások a legjobbak.
Bányászkártya nincs széthajtva.
Általában már mindenki UV használ a jobb hőfokok és a venti zaj végett. Nem kell felni ezektől, ha van MO-i üzleti gari rá.

Ajánlom a yt és olvass egy kicsit! Alapokat!

MZsoltee: Az amit vikike rezsicsökkentésnek nevez az egy átverés. MO a család ugyan annyit fizet a házra, mint én SK-ban. Jó reggelt!
Ja és most felezték meg nekünk. Ez a rezsicsökkentés!!!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#167838) MZsoltee válasza KAMELOT (#167837) üzenetére


MZsoltee
veterán

Nem akarok politizálni, nem itt a helye. Nem kell meggyőzni arről, mekkora az átverés itt. Átlátok a propagandán. Most akartunk napelemet, de bejelentették, hogy nem lehet visszatáplálni az újaknak már. Ahelyett hogy hálózatot fejlesztenének és csökkentenék a függőséget inkább megtiltják, látszólag öngól (ország szinten), valójában biznisz, mert kell belőle az ÁFA (27%).

Az egész mondanivalómnak az volt a lényege, hogy nyugaton jellemzően drágább volt az áram a bánya alatt, így ott tudatosabban kellett állítani a feszültséget, órajelet, hogy megérje a dolog és nem csak bekapcsolni és had' szó'jon...

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#167839) KAMELOT válasza MZsoltee (#167838) üzenetére


KAMELOT
titán

Igen papa, értettem amit írtál. :R
Nyugaton kicsit más a villanyszámla.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#167840) CJ4567 válasza Rowon (#167836) üzenetére


CJ4567
veterán

Nem tudják vizsgálni, ezért húzott kártyára is ugyan úgy szól a garancia.

No Sana No Life

(#167841) Rowon válasza KAMELOT (#167837) üzenetére


Rowon
veterán

Köszi!

Korábbi, pár éves videókon láttam, hogy inkább thermal padeket cserélgettek a kártyákon, meg ment a hűtés javítás rézlapokkal, etc. Nem gondoltam, hogy az újabbak már UV-sak.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#167842) Rowon válasza MZsoltee (#167838) üzenetére


Rowon
veterán

Villanyszerelő kollégám szerint a H tarifa lényege az, hogy a hálózatra nehezedő napelemes túlterhelést valahogy próbálják enyhíteni. Nem hinném, hogy most van pénz mindenhol kicserélgetni a hálózatot 95-ös vezetékre, meg trafóállomásokat átépíteni. De ez csak a szerény véleményem.

Amit még hallottam ez a napelemes "sziget" megoldás, amiben van némi logika, hogy magadat látod el teljesen. Viszont, ha megépül Paks 2 akkor mégolcsóbbnak kellene lennie az áramnak (aztán ki tudja mi lesz), így lehet nem is éri meg az egész napelemes történet.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#167843) MZsoltee válasza Rowon (#167842) üzenetére


MZsoltee
veterán

Pont arra kellene fordítani a pénzt, hogy saját magunknak tudjuk megtermelni az energiát és ne kelljen sápot fizetni mindenkinek az energiáért. Arról nem is beszélve, ha elektromos autózás lesz milyen infrastruktúra kell majd.

A Paks tök jó, csak pl nyáron már megfőzi a Dunát, ezért lenne tök jó, ha nyáron dolgoznának a napelemek többet télen meg Paks. Télen nem forralja fel a Dunát se.
A lényeg, hogy megújulóból lehessen a lehető legtöbbet kivenni az aktuális maradékot meg atomerőművel pótolni. Azon lehet állítgatni, hogy mennyit termeljen.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#167844) Rowon válasza MZsoltee (#167843) üzenetére


Rowon
veterán

A napelem nagyon jó... csak az energia tárolására tudtommal még nincsen normális technika. Anno az egyik tanárom beszélt valami hatalmas lendkerékről, amit megforgatnak, majd csúcsidőben meg rákapcsolják egy generátorra, de valami csillagászati ára van és így sem működik normálisan. Ellenben az atom adja a zsinóráramot fillérekért. Amit te meg én megveszünk a hálózatról azon meg már keményen rajta van a haszna a szolgáltatónak.

Az elektromos autóval nekem megint az a bajom, mint a napelemmel. Nincs hozzá megfelelő hálózat. Egyébként nekem is nagyon tetszik, meg az elektromos munkagépeket is jobban szeretem (pl. targonca), de még mindig nem érzem működőképesnek azt hogy 1 óráig töltök valamit, hogy menni tudjak vele.

Szerintem a jövő a hidrogéné.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#167845) KAMELOT válasza Rowon (#167844) üzenetére


KAMELOT
titán

VGA topik.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#167846) Vigneau válasza Rowon (#167841) üzenetére


Vigneau
félisten

Pedig mostanság az undervolting a menő. És ezzel még így jobb boost freki is érhető el, akár alacsonyabb hőmérséklet mellett. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#167847) Rowon válasza Vigneau (#167846) üzenetére


Rowon
veterán

Igérem átmegyek a VGA topikba, de még ezt az egy kommentet leírom.

A gyárilag beállított P3 feszültség a kártyámon 1200 mV volt. Ezt levittem 1075-re. Most ugyanazzal a játékkal játszok, a gpu 60-70 fok helyett 35-40 fokos. Ez normális? Teljesítménybeli különbséget egyenlőre nem észleltem.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#167848) rasotamas válasza Rowon (#167847) üzenetére


rasotamas
veterán

Ez az undervolting lényege.
A játékra tegyél még egy FPS limitet, ha 60Hz monitorod van 60-at, ha 144Hz monitorod van meg annyit.
A kolega úgy érti, hogy ez a vga topik és itt ne áramszolgáltatózzunk.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#167849) Rowon válasza rasotamas (#167848) üzenetére


Rowon
veterán

Köszönöm és elnézést az offozásért! :R

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#167850) avar29


avar29
tag

Sziasztok! Egy GTX 1650 GDDR6 utódját keresem, ebben szeretnék tanácsot kérni, leginkább zöld oldalon (G-Sync).

1. Pontos konfigurációd leírása (processzor, táp stb.) - /vagy hivatkozz az adatlapodra/
CPU: i5-12400, RAM: 2x8GB 3600MHz DDR4 CL16, táp: Seasonic 750W Bronz (80+) Alaplap: ASUS B660-M Plus WIFI D4
2. Milyen felbontás mellett szeretnéd használni?
1080p
3. Milyen célra szeretnéd használni a kártyát? (játék, filmnézés, munka?)
játék
4. Mennyi pénzt szánsz rá?
200k ha bestbuy, egyébként pedig újonnan 180 körül, használtan 140-150 a maximum.
5. Új vagy használt kártyában gondolkodsz?
Az árkülönbségek alapján nem ódzkodom a használttól sem, szóval mindkettő számításba jöhet.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.