Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#167401) zsotty4 válasza , (#167400) üzenetére


zsotty4
tag

Én arra lennék kíváncsi, hogy a sok ember aki elkezdte kínálni most a bányászgépeit "csak egyben", mégis kinek akarja eladni
:))
Egy budget gépbe vadászom olcsóó rx 570re, de még mindig nem jutottak el a tulajok a realitás talajára, hogy rövidesen ajtótámasz lesz azokból

(#167402) , válasza zsotty4 (#167401) üzenetére


,
addikt

A "csak egyben" az valóban érdekes elgondolás, mert jelenlegi állás szerint vége a VGA-bányászatnak véglegesen. (Fontos, hogy csak a jelenlegi állás szerint, hosszabb távon biztos vagyok benne, hogy ezt az aranybányát nem fogják a gyártók veszni hagyni.) Csak egyben csak akkor fogják tudni elpasszolni a videokártyáikat, ha sokkal olcsóbban adják, mint amennyiért darabját lehetne beszerezni.

(#167403) kolopele válasza , (#167400) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nekem életemben nem jutott volna eszembe bányászni, nem azért vettem egyik kártyámat sem, a 3080 Ti - t sem. A processzoraim is zömében k - sak voltak, de soha nem húztam őket, ahogy most a 12900k - t sem, mert minek?

(#167404) Grave_444 válasza , (#167400) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Pont ezt mondom. :)

(#167405) , válasza kolopele (#167403) üzenetére


,
addikt

Igen, mert te abba a tehetősebb rétegbe tartozol, akinek ha erősebb hardverre van szüksége, akkor egyszerűen megveszi, mint egy zacskó papírzsebkendőt. Nem hitelből, nem spórolgatva, hanem mellényzsebből kivágva. Viszont az emberek többsége sajnos ezt nem teheti meg ebben az országban.

(#167406) , válasza Grave_444 (#167404) üzenetére


,
addikt

:R

(#167407) bobalazs válasza , (#167398) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ennyi. Feltételezzük mindjárt a legrosszabbat és nem érhet csalódás.
Legyen 100% bányászott mind!

zsotty4
rövidesen ajtótámasz lesz azokból
Miért?
Menni fognak ezek 10 év múlva is.

kolopele
lol má 12900K mindig mindenből a legújabbat? Neked semmi se elég jó?
Te kábé pár havonta szerelgeted akkor a gépet? Proci csere stb. Mert a technika az meg mindig halad!

[ Szerkesztve ]

(#167408) , válasza bobalazs (#167407) üzenetére


,
addikt

Részemről maradnék csak a 99%-nál. És ez nem pesszimizmus, csak realizmus.
Egyébként a bányász VGA nem feltétlenül jelent rosszat.
A fehér holló pedig tényleg létezik, szóval...
https://fess.hu/ritka-mint-a-feher-hollo-tudtad-hogy-a-legendas-feher-hollok-tenyleg-leteznek.html

(#167409) kolopele válasza bobalazs (#167407) üzenetére


kolopele
nagyúr

Én ilyen vagyok, sokat áldozok a hobbijaimra, de nyugi, a lurkók sem panaszkodhatnak :) Az alaplapra több mint egy hónapot kellett várnom (adatlapomon láthatod, miért), ahogy a DDR5 - ös ramokra is, a proci meg pihent addig a sarokban. Igazából ezen a fronton mostanában nem tervezek cserét, viszont VGA terén a 4090 még befigyelhet.

[ Szerkesztve ]

(#167410) kolopele válasza , (#167405) üzenetére


kolopele
nagyúr

Tettem is ezért nem keveset eddigi életem során, csak ezt sokan nem látják, vagy nem akarják látni. Nem én tehetek arról, hogy vannak akik még mindig nem tudnak egy 960 - ról sem feljebb lépni.

(#167411) , válasza kolopele (#167410) üzenetére


,
addikt

Az teljesen mindegy, hogy tettél vagy sem érte, annyi csak a lényeg, hogy van miből. Az ország 99%-ának viszont nincs. Ha beleszakad, akkor sem. Sajnos.
Semmiképpen ne felejtsd, hogy Magyarország legsötétebb korszakát éljük bő 1 évtizede, ahol minden számít, csak épp pont nem a tudás, a munka, vagy a tehetség.
This is Sparta!

(#167412) KAMELOT


KAMELOT
titán

Lehet venni amd-t. [link]

kolopele: 4090 4 slottal megrendelve? ;]

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#167413) , válasza KAMELOT (#167412) üzenetére


,
addikt

Valójában viszont az AMD nem is csökkentett árat:
https://prohardver.hu/hir/valojaban_nem_csokkent_radeonok_hivatalos_ara.html

(#167414) KAMELOT válasza , (#167413) üzenetére


KAMELOT
titán

Érdekes :U

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#167415) Deer76


Deer76
aktív tag

Amúgy nekem KFA2 3050 kártyám van, nem hangos és hűt rendesen. A tartalék kártyám, ami egy MSI Rx470 Gaming X, hangosabb.
1030 kártyáknal a Gigabyte ajánlott-e? Nagy ventis változat.

Hardveraprón vannak ajánlott eladók, vagy a magas pozitív érték garancia?
Van pl Zotac AMp 3070 169000-ért, igaz csak 1 hónap garival.

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#167416) vadorzó


vadorzó
aktív tag

Sziasztok,

Korábbi hozzászólásoknál olvastam, hogy valaki vásárolt Sapphire 6700 xt Pulse kártyát.
Kíváncsi lennék a tapasztalatokra, (mennyire zajos, mennyire melegszik, stb.), illetve, mennyire jó vétel szerintetek ez a kártya?
Köszi.

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#167417) PuMbA válasza , (#167411) üzenetére


PuMbA
titán

"Semmiképpen ne felejtsd, hogy Magyarország legsötétebb korszakát éljük bő 1 évtizede, ahol minden számít, csak épp pont nem a tudás, a munka, vagy a tehetség."

Nem állami cégnél azért számítanak ezek, például ahol én dolgozok :) Illetve külföldre is ki lehet menni. Ausztriában sok magyar van, például találkoztam olyannal kint nyaraláskor, aki biztonsági őr volt itthon, de a fizetése olyan alacsony volt, hogy muszáj volt dobbantania és 45 évesen meglépte, nőként. Nem azt mondom, hogy minden esetben van megoldás, de azért vannak lehetőségek, szóval kolopele és a te véleményed között vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#167418) kolopele válasza , (#167411) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ma ebben az országban tényleg csak kötözködni tud mindenki :(
PuMbA: Egyetértünk. Ráadásul a tudás, a munka bármikor kifizetődő, az állandó siránkozás, meg a "másiknak persze van, nekem meg nincs" szemlélet ellenben nem. Nagyon hosszan lehetne erről beszélgetni, de ez külön topikért kiált.

[ Szerkesztve ]

(#167419) KAMELOT válasza PuMbA (#167417) üzenetére


KAMELOT
titán

Csak tudod, nem ki kell menni, hanem a hazai gazdaságot erősíteni. Szerintem jobb helyben dolgozni, mint hétvégén hazajárni. Vikikéék szétvertek és elloptak mindent. Aztán az átlag nép meg baxódjon meg. Nincs orvos, tanár, szakmunkás pont ezért mert a fizetések nem emelték, a vállalkozó meg trükközik, hogy adjon neked kevesebbet. Mivel nincs megfizetve, így a vállalkozó is lehúzhatja magát.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#167420) PuMbA válasza KAMELOT (#167419) üzenetére


PuMbA
titán

Szerintem is jobb itthon dolgozni. Én csak lehetőségeket mondtam, hogy az sem feltétlenül kizáró indok, hogy Magyarországon mi van :) Ha valaki mindent megpróbált itthon és így is reménytelen, akkor ez is egy opció.

[ Szerkesztve ]

(#167421) lo_jo válasza , (#167411) üzenetére


lo_jo
senior tag

Menj el egy olyan céghez, ami külföldi ügyfeleknek dolgozik és meglátjuk, hogy mire jutsz tudás meg munka nélkül. Ott nem lesznek állami megrendelések, amiket bőven túlfizetnek.

Tehetségre egyébként sincs túl nagy szükség az életben maradáshoz, de még a sikerességhez sem feltétlenül, csak elhiteti mindenkivel a jelenlegi véleményformáló rendszer, hogy tehetség meg egyéniség nélkül semmit nem érsz. Pont ugyanúgy, ahogy bizonyos emberek fejében az él, hogy diploma nélkül egy senki vagy, aztán meg bölcsész diplomával végeznek szakmunkás melót, mert a szüleik behülyítették őket.

Egyébként meg te kezdtél túrkálni más zsebében. Se neked, se nekem semmi közünk hozzá, hogy ki miből, mire és mennyit költ, nem a te pénzedet és nem is az enyémet "pazarolja". Remélem minden legalább középkategóriás autó tulajához is odamész, hogy erre az ország 99%-nak nincs pénze. Persze erre is a hangos kisebbség buzdít, aki sosem magában keresi a hibát és nem a saját maga boldogulásával van elfoglalva, hanem mindenről "ők" tehetnek, meg "nekik" könnyű sok pénzből.

(#167422) SunMount3r válasza lo_jo (#167421) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A "könnyen" (bár ez sem igaz, mondjuk inkább, hogy "könnyebben") bejutós szakok diplomájával aztán lehet tényleg nem sokra mész (de ettől még magukat a diszciplínákat és az azok által megszerezhető tudást nem értékelem le, csak azért, mert nem "menő" és nem keresett manapság a "piacon", hogy félre értés ne essék). De ennek a nagyon "faxa" magyar felsőoktatási rendszernek köszönhetően azokra a szakokra, amikkel majd tényleg tudsz valamit kezdeni, irgalmatlan a túljelentkezés és ezért a bejutási pontszámok is lehetetlen módon ki vannak maxolva. Jó voltál bioszból, töriből, meg matematikából az érettségin, lehet, de ennek mi köze ahhoz, ha "majd nagy leszel", akkor pl. pszichológus akarsz lenni, vagy éppen jogász.?! Ez az egész felvételi rendszer egy nagy izzasztó szívatás, teljesen értelmetlenül és épp nem arra fókuszál, hogy kinek milyen affinitása, vagy tehetsége lenne egyébként az adott szakmához. Sokan ezért a "blokk" miatt mennek, már csak kényszerből is inkább az "egyéb" szakokra. Rendesen be van húzva a csőbe itt mindenki és kényszerítik rájuk a döntéshozatali nyomást, miközben a valamit is érő alternatívák előtt meg egy nagy fityiszt mutatnak a képükbe. Most ez így hirtelen kijött a téma kapcsán, de részleteiben és érdemileg szerintem hetekig el lehet ezzel vitázni, amit most itt nem akarok...

[ Szerkesztve ]

(#167423) LLP-11Ker válasza vadorzó (#167416) üzenetére


LLP-11Ker
csendes tag

Nekem volt Pulse 6700 xt-m is.
Szarul szellőző házban 74-78 között, nagyon jól szellőzőben 70-75 között ment. Több 6700 xt-m volt, nagy különbségeket teljesítményben nem tapasztaltam, és nem volt hangosabb, mint egy Nitro+...
Két ventis verziókat nem szeretik vásárolni, emiatt ha venni akarsz olcsóbban vedd mindenképp, illetve olcsóbban/nehezebben tudod eladni, mint a három ventis változatot.
Ha egy árban van, a három ventiset vedd.
Minőségben jó, megfelelő anyaghasználat, látszik, hogy spórolt kártya.
Röviden...

(#167424) , válasza lo_jo (#167421) üzenetére


,
addikt

Itt nem rólam, rólad, vagy x személyről volt szó, hanem az ország lakosságáról. Lassan kajára sincs pénze az embereknek, nem hogy hardverre. És nem, nem a VGA/alaplap/processzor a drága, hanem mi vagyunk ennyire csórók. (Cserébe "uraink" nagyon is jól élnek.)

Kinek kezdtem én el turkálni a zsebében??? Attól, hogy x személy leírja, hogy ő meg tudja venni, sőt, én is meg tudom venni, meg te is, attól még az emberek java része nem fogja tudni megvenni. Ha tesznek érte akkor sem, legalábbis én nem feltételezném, hogy a lakosság java része semmit sem tesz a boldogulásáért - pénzük viszont mégsincs az embereknek. Erről beszéltem. Leírtam már a #167411-es hsz-ben is, hogy - a téma szempontjából - teljesen mindegy, hogy ki mit tesz érte, annyi csak a lényeg, hogy vagy van rá pénzed, vagy nincs. És a többségnek sajnos nincs. Ez nem zsebben turkálás, hanem a kőkemény valóság.
(Vagy kolopelére értetted? Vele beszélgettem, de nem róla, hanem a fenti helyzetről.)

(#167425) ANOka


ANOka
őstag

Elnézést, de sztem a politika nem ebbe a topikba való! :((
Részemről is 01G, de nem itt emlegetem. :(((

(#167426) blaca83


blaca83
őstag

Sziasztok,

Videokártya fejlesztésen töröm a fejem. :)
RTX 3080 vagy 3080 TI volt az eredeti terv, de a napokban felmerült AMD oldalról a 6900XT lehetősége is.

A YouTube videók alapján a 6900XT a legtöbb esetben még a 3080TI-is lazán veri.
A gépemet játékra és munkára is használom, viszont egyedül a BATTLEFIELD sorozattal multizom már több mint 10 éve.
Ergo semmilyen más játékkal nem játszom, csak a BF-el.

Tudna valaki személyes tapasztalatot írni, hogy fut a játék 6900XT-vel?
Illetve az érdekelne még, hogy jelenleg van - e probléma az AMD driverekkel, mert anno az volt az egyik ami miatt elpártoltam a "piros oldalról", hogy szarakodott a szoftveres rész.

Köszönöm előre is. ;)

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#167427) zsotty4 válasza , (#167424) üzenetére


zsotty4
tag

Legyen szerencsénk, és a kevésbé tehetős rétegeknek nyíljon meg a lehetőség hogy használtan elérhető áron hozzáférjenek a GPUkhoz a hobbijukhoz. Nem látom egyelőre ,hogy ez a hatalmas túlkínálat felütné a fejét az aprókon, de a "szükség" nagy úr. Mint oly sok egyéb luxusterméknél (autók, márkás ruhák stb) , nekünk tökéletesen megfelel más levetett cucca...ellentétben a nyugatabbra élő felebarátainkkal.

(#167428) SunMount3r válasza zsotty4 (#167427) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ez a bányász dolog is amúgy, most rendesen belekavar a használt piaci VGA összképbe. Lehetne mondani, hogy "lejjebb nyomják az árakat" (bár még ezt olyan erősen nem látom), de ott másik oldalon a mega bizonytalanság, hogy mert "bányász kártyát nem veszünk", de ezt ki tudhatja annyira biztosra?

[ Szerkesztve ]

(#167429) kolopele válasza zsotty4 (#167427) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az autó meg a márkás ruha luxustermék? Mindig tud meg valami újat az ember...
Én szívem szerint inkább azokat a "luxus" szülőket tanítanám móresre, akiknek 6 gyerekük jár iskolába, és zsarolják a jobb módú társaikat. Az enyémeket még nem merték, az ő érdekükben remélhetőleg ez így is marad. Egyébként meg a kevésbé tehetős emberek nem hinném, hogy egy VGA miatt fognak majd aggódni.

[ Szerkesztve ]

(#167430) KAMELOT válasza blaca83 (#167426) üzenetére


KAMELOT
titán

Amd topikban segítenek. 3080ti vennék most is bármi legyen a 6900XT ára.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#167431) mastodon


mastodon
aktív tag

Van egy Armis AR1 ház, amibe azt írják, maximum 320 mm hosszú kártya fér el. Ryzen 5600G proci, ASRock A520M-HDV alaplapba, és van egy FSP Hydro PRO 600W táp hozzá.
Milyen videokártyát tudok az ebben levő venni, ha egy átlagos otthoni játékos (pl. Minecraft), videóvágó gépet szeretnék, és max 80 E Ft-ot szánok videókártyára?

[ Szerkesztve ]

(#167432) zooliii válasza mastodon (#167431) üzenetére


zooliii
tag

Talán egy 5600XT lehet a legjobb választás ennyiért, természetesen apróról. De 90-ért én láttam már 6600-at is.

[ Szerkesztve ]

(#167433) blaca83 válasza KAMELOT (#167430) üzenetére


blaca83
őstag

Mi a gáz vele? Mik a negatívumok?
Tudom, hogy nem lehet feltétel nélkül hinni a videó teszteknek....!
Van valami személyes tapasztalatod , véleményed?

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#167434) KAMELOT válasza blaca83 (#167433) üzenetére


KAMELOT
titán

Nincs tapasztalatom vele, azért írtam menj az AMD topikba és ott kérdezd meg a tagokat a 6900XT + driverről. Kimondottan BF, hogyan megy.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#167435) rasotamas


rasotamas
veterán

Most, hogy ennyire bezuhantak az árak, érdemes lehet kisebb árkülönbözettel vga-t upgradelni?
Áprilisban vettem egy akkor nagyon akciós Manli 3070Ti-t asszem 285-ért itthon kiskerben újonnan 3 év garival.
Mennyi lenne a pénz amit ebből ki lehetne szedni? 200 fölött eladható még?
Mennyiért lehet most jó garis, max 1 éves 3080-at vagy Ti-t vagy hasonló teljesítményű AMD-t venni?

Időközben vettem egy Steam Decket is, ami bár nagyon tetszik, és saját kategóriájában egy eszméletlen kiváló eszköz, sajnos a reményeket nem váltotta be. Ami két fő felhasználási mód lett volna:
- utasként autóban játszva vele nagyon kavarog a gyomrom
- a feleségem nem igazán tűri a kanapén tévézés közben, inkább menjek a szobámba játszani, rá úgysem figyelek, a műsort úgysem nézem.
És az igazat megvallva el is marad a gémerPC-től, a nyakam is törik lefele nézve, a kontrollerel sokkal bénább vagyok, a gyro célzás és kormányzás mondjuk k*rvajó. A saját 1280x800 kijelzőjén valami eszméletlen, milyen teljesítményt nyújt, de külső monitorral 1080 vagy 1440p-ben már gyenge.
Egy esetleges Deckel történő teljes PC-kiváltás reménysugara is felbukkant: Vannak neten tapasztalatok a hátlapot levéve az ssd helyére berakott PCI-E átalakítóval külső vga-val, de csak Windows-zal megy és csak AMD vga-val. A 4/8 proci (kb I7-4790 szint) viszont a modern jétékokat nagyon vissza tudja fogni, Elden Ring a legjobb AMD vga-val sem tud 60 fps-t.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#167436) palfitom válasza blaca83 (#167433) üzenetére


palfitom
félisten

Nincs semmi gáz a driverekkel, nyugodtan veheted a 6900XT-t!
(sok sok évnyi zöld oldal után váltottam nemrég pirosra és nem bántam meg)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#167437) nosocsi válasza vadorzó (#167416) üzenetére


nosocsi
csendes tag

Szia!

Nekem jol szellozo hazban, amiben a gpu alatt is van 2 120-as venti (epphogy porognek) 60 foknal nem megy feljebb stabil 40%-os ventivel, amik nem porognek hangosan. Szerintem a nitro+ nem eri meg a +20k-t a minimalis orajel boostert meg a 3 ventiert (persze lehet masik hazban mas lenne a velemenyem).
Kialakitasa fasza, metal blackplate-es, minimalis a gpu sag.
Maga a kartya nem eszik sokat a teljesitmenyehez kepest, kb 170-175w 99% loadnal.
Ami inkabb zavaro volt, hogy elso bekapcsolasnal iszonyat hangos coil whine-t lehetett hallani (a tapom minosegi), ami par nap alatt helyre jott, de nem szunt meg teljesen. Persze az is igaz, hogy barmelyik kartya jarhat igy...

[ Szerkesztve ]

(#167438) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni hogy mi a véleményetek a használt piacról való vásárlásról?
Nagyon jól leestek az árak, viszont nyilván mindenki már szinte csak bányász kártyát árul.
Néztem egy 3060 Ti-t 145e-ért, talán még alkudható is lenne. Januári vásárlás, a hirdető szerint fél évet ment bányában, én viszont inkább azért számolnék a 8 hónappal. :) Nem értem hogy miért csak most hirdette meg akkor, hogyha elméletileg júliusban leállt a bányával. Igazából az lenne a kérdésem hogy ez mennyire megterhelő egy kártyának? Emiatt illetve ennyi idő alatt romlik a kártya? Bármivel rosszabbul járok egy ilyen kártyával, mintha inkább vennék egy újat? Tudom, ott a garancia, még nincs is egy éves a kártya, ami nem rossz. Illetve azt szeretném kérdezni hogyha így bányásznak a kártyával, olyankor a VGA bios-át is mókolják vajon? Vagy marad rajta a gyári? Ha nem a gyári van rajta, azt én visszatudom rá tenni? Ti vennétek használt kártyát?

Igazából kettő konfigom van, jelenleg egyikben sincs VGA, még nem tudom melyikbe kerülne. Egyik 1080p (i7-8700+Be Quiet 400W táp) a másik pedig 1440p (10700K+Seasonic GX-650W), szerintem a 400W-os tápos konfig is elbírna vele. Anno 1440p-hez vettem STRIX 3060Ti-t, nekem elegendő volt 1440p-re az a kártya, szóval ha most vennék, bármelyik gépembe megállná a helyét, számomra.

(#167439) BaLee válasza tothjozsi96 (#167438) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Elég nagy lutri a bányászkártya. Nem véletlenül árulják őket sokszor 20-30%-al is a normál piaci ár alatt. Nem fogod tudni, hogy milyen körülmények között használta, amiket én láttam mind odaírja, hogy alulfeszelve, jól hűtve használták a kártyát. Ki tudja igaz-e?
Egy átlag játékos kártya heti pár órát, max 1-2 napot megy, egy bányászkártya 8 hónap alatt ~240 napot ment folyamatos teljes terhelésen.
Ha tényleg "értelmes" a bányász akkor valóban alulfeszelve, egyedi bios beállításokkal használja, így lehetett optimalizálni a termelést, de ez nem igaz mindenkire. Ilyen mókolt biosnál ha esetleg garis téma lesz simán visszadobhatják.

Gari lehet lesz rá, de inkább ne kerüljön rá sor, nem egy esetben vannak horror sztorik, hogy hónapokig húzódik a garis ügyintézés, ráadásul nagyon sok bányász kártya külföldi vásárlás, külföldi gariztatás meg ismét csak rémálom lehet. Ráadásul a külföldre küldés sem olcsó. Ott még az "asztalt sem tudod verni" ha gond van.

(#167440) SunMount3r válasza BaLee (#167439) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az eredeti BIOS-t nem lehet csak úgy visszaflashelni rá? Vagy annak is "nyoma marad"? Azért is kérdem, mert ha én vennék, akkor most már tuti rákérdeznék a BIOS-ra is, akár bányászként, akár nem bányászként van meghirdetve a kártya. Ne érjen semmi meglepetés a vásárlás után.

(#167441) MZsoltee válasza BaLee (#167439) üzenetére


MZsoltee
veterán

Egy 8 hónapos példányban semmi kockazat, amire van még garancia bőven és megbízható eladótól veszed.
1. Idén már csak úgy érte meg használni ha alacsony volt a fogyasztás. Ha nem, akkor a magas diff miatt az áram ára se jött ki.
2. Ezt nem biossal oldják meg jellemzően, szóval ettől sem kell felni.
3. Ha módosította a tulaj a biost, akkor vissza is tudja tenni.
4. Ha beszélsz idegennyelvet, akkor semmi gond a nyugati garanciával. Ott nem kell az asztalt verni, személyes tapasztalat, ha nagyobb webshopban szól a gyári. Költsége van kb 10-15k a futár miatt.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#167442) KAMELOT válasza tothjozsi96 (#167438) üzenetére


KAMELOT
titán

Nincs semmi baja a bányászkártyának. ha van rá gari akkor nem kell semmitől tartani. Kizárólag maygar garisat vegyél.
Amúgy van 158k 3070 is.

BaLee: Mindenki UV-va használta, mert első szempont a minél kisebb fogyasztás volt.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#167443) LLP-11Ker válasza MZsoltee (#167441) üzenetére


LLP-11Ker
csendes tag

Tisztelt a kivételnek, de ha másképp alakul bármelyik pont közül, pont a nem túl gyakorlott vásárló szívja meg.

Kérdés,hogy az alacsonyabb ár miatt megéri -e kockáztatni.

És hát a tapasztalat:pont nemrég hallottam egy sztorit, amelyben a hibátlan néhány hónapos kártya bios módosítása nem sikerült túl jól, amit az eladó elhallgatott. Nem tudom mi lett végül, de a gariztatás elkezdése sem volt egyszerű menet és magyarországi kiskerről volt szó.
Ha a spanyol, svéd, ... egzotikus ország kiskereskedelmi cégéhez szól a garancia és kiküldi az ember a kártyát, a cég meg reflexből visszaküldi, ki a fenét csinál vele itthon? Kiutazik?

Persze vannak pozitív tapasztalataim nekem is, a kérdés hogy 10-30e árkedvezmény miatt milyen kockázatot vállal a vásárló, ami csak akkor derül ki ha baj van.

(#167444) tothjozsi96 válasza MZsoltee (#167441) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Még azt szeretném kérdezni hogy mondjuk 8 hónap alatt a ventilátorok hangja nem "emelkedik"? Tehát nem kopik ki ennyi idő alatt annyira hogy már terhelés alatt zavaró lesz a hangja Nálam játék alatt? Tudom, van akinek ez semennyire sem szempont, nekem azért igen.

#167442 KAMELOT
Köszi, csak arra már nincs egy év garancia, amit én néztem arra több mint 2 év garancia van még. Nálam azért ez is döntő szempont, hosszabb távra vennék kártyát, ami miatt ez előny.

#167443 LLP-11Ker
Ezt a külföldi vonalat engedjük el, amit én néztem, az magyarországi garanciás kártya.
Egyébként nem 10-30e forint kedvezményről van szó. Boltból az a kártya 280e, használtan 145e, remélem így már te is másképp látod a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#167445) KAMELOT válasza LLP-11Ker (#167443) üzenetére


KAMELOT
titán

Pont ezt írjuk itt orrba szájba. Lehet venni bányász kártyát csak MO-i garis legyen. Egzotikus országokat meg tessék elfelejteni.

tothjozsi96: 2021.decemberben vásárolt. Tehát még van több 2 év garancia.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#167446) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Az mennyire reális felvetés, hogy egy GTX 1660-al (+Super, vagy Ti) egészen mostanáig (a "fuccs" végéig) bányászott valaki és ő is most akarja csak eladni?

(#167447) MZsoltee válasza tothjozsi96 (#167444) üzenetére


MZsoltee
veterán

Lehet tudni a pontos típust? Ne a hirdetést linkeld! :B

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#167448) tothjozsi96 válasza MZsoltee (#167447) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Persze, írom is, MSI GeForce RTX™ 3060 Ti GAMING Z TRIO 8G LHR
Itt a gyártói adatlapja, [link]

Tesómnak "ugyanilyent" GAMING-et vettem, csak az a 2 ventis. Jobb lett volna ilyen, 3 ventiset. Viszont az a kártya nem bányászott, 1-2 hónapja vettem, és az akkor még 200e forint volt, bár 3 hónapos, első tulajos kártya volt, nekem az is megérte ennyiért.

(#167449) Pkc83 válasza tothjozsi96 (#167448) üzenetére


Pkc83
őstag

Szia.

Nekem pont ilyen kártyám van és kb 7 hónapja vettem. Garantáltan nem bányászott viszont napi 6-7 órát megy a gép hétvégén többet. Semmilyen kopásból eredő problémát nem tapasztaltam pedig(ezt szégyellem is) azóta csak egyszer volt takarítva a gép. :D Nem lett se hangosabb se melegebb.
Szóval megbízható jó kis kártya ez. Én már vagy 3 éve csak Gamig x/z-t veszek és sosem volt velük semmi bajom. :N

(#167450) MZsoltee válasza tothjozsi96 (#167448) üzenetére


MZsoltee
veterán

Nekem volt 2 ventis Ti-m belőle. Szerintem a 2 ventis is jó volt. Kicsi megbízható hűvös VGA.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.