Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#113351) TheNewDawn válasza kolopele (#113350) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Szerintem kár kiemelni negativumként hogy optimaloizálatlan, főleg pár nappal megjelenés után :) Optimalizálatlan= természetes minden más ritka kivétel. Manapság már azért kell imadkozni ( és ez se természetes) hogy a kiadó ne leszarja a jatákát, és ekkor legalább pár hónappal megjelenés után a bugok többségét meg az optimalizálatlanság nagy részét sikerül kigyomlálni.
Arról nem beszélve, hogy addigra ahogy már írtam is, valszeg féláron lehet kapni majd :)

(#113352) tothjozsi96 válasza TheNewDawn (#113351) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Szerintem nem jön nagy javítás hozzá, nézd meg ott az Origins, magas beállítások mellett egy 1060 nem hoz stabil 60 fps-t 1080p-ben.

Szerintem ez ciki.

(#113353) kolopele válasza TheNewDawn (#113351) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem tudom, a Witcher 3. pl csak akkor jelent meg amikor már mindent optimalizáltak a készítők, és az újabb projektjük sem fog félkészen kijönni, ők maguk megmondták. Az ilyen Ubi féle játékok célja hogy minden évben kiadjanak valamit a profit érdekében, és ez valahol elszomorító.

(#113354) kolopele válasza tothjozsi96 (#113352) üzenetére


kolopele
nagyúr

A Ubi nem akarja elismerni hogy a dupla védelem az oka egyébként annak hogy a legerősebb procik is behalnak, én megnéztem a tört verziót az előző résznél, és bizony jobb lett. Annyi lehetne ebben a pénzéhes cégben hogy legalább akkor levennék a védelmet az eredetiről amikor már úgyis feltörték, de nem, így azok szívnak pont folyamatosan akik az eredetihez ragaszkodnak. Most jött egyébként ki az új patch, semmi változás.

[ Szerkesztve ]

(#113355) 30z.Samu válasza kolopele (#113350) üzenetére


30z.Samu
félisten

Az nem a hardver hibája, de 1080p-hez szerintem egyébként is felesleges 1060-nál erősebbet venni.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#113356) tothjozsi96 válasza kolopele (#113354) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Nem is lesz változás!

8700K-val és 1060-al próbáltam az Origins-t, kicsit vicces hogy 1 éve ez a kártya best-buy-nak számított, viszont most már inkább azt gondolom hogy 1-2 év múlva semmire se lesz elég.

(#113357) TheNewDawn válasza kolopele (#113353) üzenetére


TheNewDawn
addikt

A Witcher 3 az egy kivétel, minden szempontból. Már 3.5 éves és még mindig a legjobb valaha készült RPG. Újra kellene kezdened, nem mindenkit kapott el, mert picit lassan indul be, főleg aki szeret szoszolni a 15526 mellékküldetésel. De ha egyszer elkap, akkor...:)az az általános, amilyen az Ubi és a többi hasonló cég. És vannak még sokkal rosszabbak is ugye, EA says hi :)

[ Szerkesztve ]

(#113358) BerserkGuts válasza kolopele (#113354) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Olyan nagyon nem lehetnek proci igényesek a mostani játékok mert

ha egy Hellblade (ami látvány világra baromiszép) 20%-on teker 2400G-vel és letiltva az smt-t is csak 30% a kihasználtság max grafikán :DDD
persze csak egy 1050-el

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#113359) Csupingo válasza Staradder (#113337) üzenetére


Csupingo
veterán

Gyakran említik pl, hogy a drágább kártyákon minőségibb alkatrészek vannak. Aztán lehet, hogy ez csak marketingfogás. Ami a lényegi különbség, az a hűtés minősége. (Hűtött e a vrm, a memória, stb.) Azért nem mindegy, hogy a kártya 80 fok környékén működig porszívó hanggal, vagy 66 fokon szinte néma csendben. A topikjában többet is tudnak mondani az adott változatokról.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#113360) kolopele válasza 30z.Samu (#113355) üzenetére


kolopele
nagyúr

Mondjuk ezzel nem értek egyet, egy 1070 nem árt hozzá egyáltalán.

(#113361) kolopele válasza TheNewDawn (#113357) üzenetére


kolopele
nagyúr

Mafia 3 :D
Amúgy nem, köszi, nem kell a Witcher 3 se más hasonló, én annak a technikai megvalósításáról beszéltem.

[ Szerkesztve ]

(#113362) kolopele válasza BerserkGuts (#113358) üzenetére


kolopele
nagyúr

Már írtam, a védelem az oka a két legutóbbi AC proci éhségének, egyébként meg inkább csak multis játékoknál számít jobban pl. az órajel. Mondjuk te kiválasztottál egy olyat ami nem annyira proci igényes, de azért a legtöbb játéknak illene szépen futni egy újabb I7 -el vagy I5 - el.

[ Szerkesztve ]

(#113363) kolopele válasza tothjozsi96 (#113356) üzenetére


kolopele
nagyúr

Hogy semmire az túlzás, de biztosan nem high-very high grafikára, pláne nem ultrára.

[ Szerkesztve ]

(#113364) TheNewDawn válasza kolopele (#113361) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Annak a játéknak meg pont nem az optimalizálatlanság a legnagyobb baja, hanem kb minden másban egy jó nagy kalap kaka :)

(#113365) kolopele válasza TheNewDawn (#113364) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ez nem igaz, háromszor toltam ki eddig dlc - kkel együtt :D Ki mit szeret, tudod. Annak az volt a baja hogy grafikailag egy semmi volt és mégis kellett alá legalább egy 1070 hogy viszonylag normálisan fusson, viszont a stílus meg nagyon bejött. Sokszor hiába a csicsás grafika ha maga a játék meg nem jön be.

(#113366) PioDVD


PioDVD
senior tag

Üdv!
Egy - valószínűleg - ritka kérdésem lenne. Adott egy Dell Optiplex 7010 asztali gép, i5-3470 processzorral, 275 w-os táppal és csak dp porttal.

A monitor hdmi-s, így valamit vennem kellene. Megnéztem, egy aktív dp-hdmi 4-5 e ft-nál kezdődik, így ennyi erővel (pénzzel) vehetek vga-kártyát is.

Szóval várnék javaslatot olyan vga-re, amihez nem kell tápot cserélnem és nem rosszabb, mint a prociban lévő HD Graphics 2500. Ha passzív hűtésű, az a legjobb. Ha mondjuk 5 e egy ultra gagyi és 8 e egy csak simán gagyi, akkor inkább utóbbi, de különösebben nem fontos a teljesítmény. Full hd videót le tudjon játszani, kb. ez a követelmény. (Valamiért az eredeti konfiggal sd film is szétesik néha mp-ekre, bekockásodik az egész kép, ezt nem is értem, ennyit annak is röhögve vinnie kell.)

(#113367) --ka válasza PioDVD (#113366) üzenetére


--ka
senior tag

Val'szeg driver hiba és/vagy hiány. Az FHD-t is vinnie kellene az IGP-nek.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#113368) Csupingo válasza PioDVD (#113366) üzenetére


Csupingo
veterán

Én úgy tudom, hogy fhd felbontásig egy sima dp-hdmi kábel is elég. Pl. valami ilyesmi.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#113369) PioDVD válasza Csupingo (#113368) üzenetére


PioDVD
senior tag

Én azt olvastam, hogy ha a vga dp+ -os, akkor elég a sima kábel. Ekkor a vga tudja, hogy monitor lóg rajta.

Ha csak sima dp a vga, akkor fogalma sincs, mi lóg rajta és ezért kell az aktív átalakító.

Ha hazudok, akkor a bolt hazudik, akinek a honlapján ezt olvastam.

--ka:
Igen, én is gondoltam erre, főleg most, hogy az igp-t keresve az eszközkezelőben a vga-nál nincs ott a hd2500, csak "intel hd graphics". A korábbi gépemnél ott volt, hogy hd 4000 (ha jól emlékszem a számra). Ebből is látszik, mennyire terhelem a vasat. :)

Fiamnak hasonló gépbe egy 740 ti vga-t vettünk, valami 12 e ft volt, de egyrészt nekem az is sok, másrészt ahhoz már tápot kellett cserélni - no meg spóroljunk az árammal, ha úgysem használom ki még annak a szerény tudását sem.

(#113370) --ka válasza PioDVD (#113369) üzenetére


--ka
senior tag

...nem tudom, de a a hasonló gép azt jelenti, hogy 275W-os Dell gyári táp volt benne, akkor lehet, hogy felesleges volt a csere. A GT740 65W körül fogyaszt.

Az SD videókat (pl. DVD felbontás, minőség) egy Intel 810/Pentium III is akadás nélkül viszi. Az i5-ösöd ahhoz képest kvantumugrás!

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#113371) comer


comer
csendes tag

Sziasztok! Szeretnék venni egy low profil (használt) kártyát, de a normál hátlap van rajta.Nincs esetleg valakinek eladó?Dvi-Hdmi + a vga! Sapphire HD 5570

(#113372) akos_ur válasza PioDVD (#113369) üzenetére


akos_ur
aktív tag

Nekem egy 9020-as Dell van, 290w -os táppal, benne két vinyó RAID1-ben, egy SSD és egy Asus Phoenix 1050 Ti (1 ventis, plusz tápcsati nélküli) és semmi gondja nincsen.

A VGA vásárlása előtt érdeklődtem azért több helyről is, és mindenhol azt mondták, hogy ezt így el fogja vinni. Sőt, vannak ilyen oldalak is, amik kiszámolják, mekkora táp kell az adott konfighoz.

[ Szerkesztve ]

(#113373) wollnerd


wollnerd
aktív tag

Sziasztok!
Végre bent van az új Zotac 1080Ti AMP! Edition. (már tegnap) :)
Ma gondoltam megnézem a Zotac FireStorm utility-t.
Oké, egy dolog nem világos: A venti és a működési hőmérséklet közti viselkedése.
Automata működésre van beállítva ugye a fan sebessége.
AIDA-val stresszeltem a kártyát. De meglepődtem hogy 70 foknál is csak 31%-os sebességgel pörög a venti... :F Azt hittem teljes kapacitással megy a venti amikor kell.
Persze nem ez volt a max. hőmérséklet... eddig 2 játéknál is tapasztaltam az MSI Afterburner-rel hogy abszolút maximum 83-84 fokot is elért. (Persze nem tudom ilyenkor hogy megy a venti, le kéne csekkolnom. De ilyenkor kellene 100%-kal pörögnie nem?
Nem igazán tudom dolgokat a ventik kapcsán...
Testre lehet szabni, (tudom hogy óvatosan kell bánni) érdemes? Milyen hátrány keletkezik ebből? Nagyobb igénylő fogyasztás?
A tápot is cseréltem. Erre: TAP Crossair TX850M (moduláris)

[ Szerkesztve ]

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#113374) Csupingo válasza comer (#113371) üzenetére


Csupingo
veterán

Úgy nézem, a vga csatlakozó leszedhető, ha nem kell, mint ennél a kártyánál is. Ha pedig nagyon kell, akkor egy külön vga-s lemezzel mellé tehető. Akár egy ilyennel és egy ilyennel is megoldható. Egybe pl.

Az is lehet, hogy normálisabb számtech boltban pár száz forintért adnak.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#113375) wollnerd válasza wollnerd (#113373) üzenetére


wollnerd
aktív tag

Most néztem: 84 foknál 10 perc után 77%-kal pörgött a ventije.
(Bocsi a dupla posztért, de már lejárt a szerkesztési lehetőség.)

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#113376) comer válasza Csupingo (#113374) üzenetére


comer
csendes tag

Ja,ezt nagyjából vágom...
Csak nem igen találok! A kiosztása a dugaljaknak az gondolom szabvány távolságra van nem?

(#113377) Csupingo válasza comer (#113376) üzenetére


Csupingo
veterán

Szerintem többnyire igen, de azért vásárlás előtt érdemes rákérdezni az eladónál is. Itt van egybe is. Még pár darab.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#113378) kolopele válasza wollnerd (#113373) üzenetére


kolopele
nagyúr

Hagyd gyárin, nem lesz baja neki, max. hangosabb mint drágább társai (pl. MSI Gaming). A Zotac- ból ami halkabb és hűvösebb az az AMP! Extreme Edition lett volna. 90 fok felett tartósan viszont már nem ajánlott a huzamos használata.

(#113379) comer válasza Csupingo (#113377) üzenetére


comer
csendes tag

Köszi!

(#113380) PioDVD válasza --ka (#113370) üzenetére


PioDVD
senior tag

Megnéztem, 550 ti a kártya, 120 w tdp, a pcie terhelhetősége erősen kétséges volt (35 w-ot adott meg a dell), inkább vettem új tápot.

Az igp szerintem is elég lenne a fullhd-hoz is, nem tudom, mi baja a gépnek, nem foglalkoztam vele.

De szóval a mostani kérdés: mi legyen ebben a gépben max. 10 e-ig? Ha 5 e és 10 e ft-os vga közt nincs nagy különbség, elég az olcsó is.

(#113381) wollnerd válasza kolopele (#113378) üzenetére


wollnerd
aktív tag

Rendben köszi a választ.
(Félig meddig off)
Tegnap éjszaka észrevettem hogy a szgépházban egy zöldessárga led még a gép kikapcsolt állapotában is világít a setétben nem olyan nagy fényben világít, de azért világít eléggé, kicsit zavar.... Ez a videokártyáé lenne? Vagy táp? Eddig ez nem volt.... :U Ha kikapcsoltam a gépet + htc-t, minden sötét lett a szobámban.
Link a képhez. (A fényképen teljesen zöldnek látszik, pedig inkább sárga mint zöld)
Van valakinek tippje hogy érhetném el hogy ne világítson kikapcsolt állapotban, vagy együtt kellene élnem.
Arra is tudnék gondolni, de nem biztos, hogy a Win10 alapértelmezett leállítási folyamata "okozza"... Ugyanis én régebben is hallottam hogy alapértelmezetten a "Leállítás" gomb nem a teljes leállást eredményez hanem
az a hibrid leállás lesz a gyors startup érdekében...

[ Szerkesztve ]

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#113382) 30z.Samu válasza wollnerd (#113381) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nem lehet, hogy a lan?

Sic Parvis Magna

(#113383) MZsoltee válasza wollnerd (#113381) üzenetére


MZsoltee
veterán

Szerintem az alaplap világít, hogy áram alatt van.

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#113384) jokeph válasza MZsoltee (#113383) üzenetére


jokeph
nagyúr

+1

Nekem is készenléti (+5V) jelzésnek tűnik.

Nem ártana megnézni az alaplap manuálját. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#113385) PioDVD válasza MZsoltee (#113383) üzenetére


PioDVD
senior tag

Nekem is az rémlik még régről.

(#113386) bolygo85


bolygo85
tag

Sziasztok

videokártyát szeretnék venni ebben szeretnék segítséget kérni.

A kiszemelt használt ASUS ROG Matrix GTX 980 Ti Platinum Edition 2020.04.03-ig garancia ára 115 k

Vagy inkább egy GTX 1070-be gondolkozzak hosszabb távon?

Játékra használnám elsősorban Full hd /WQHD felbontás.

Gépem adatait direkt nem írtam mert később teljes konfig csere lesz, akit mégis érdekelne adatlapomon megtalálja.

Segítséget előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Vive cum honore, mori cum gloria!

(#113387) MZsoltee válasza bolygo85 (#113386) üzenetére


MZsoltee
veterán

Inkább 1070 és a tápod azért fontos lenne...

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#113388) bolygo85 válasza MZsoltee (#113387) üzenetére


bolygo85
tag

Enermax Revolution XT II 550W

Vive cum honore, mori cum gloria!

(#113389) Speed® válasza wollnerd (#113381) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Kikapcsolt táp vagy fekete szigszalag..

(#113390) Staradder válasza Csupingo (#113359) üzenetére


Staradder
tag

Köszi

(#113391) --ka válasza PioDVD (#113380) üzenetére


--ka
senior tag

...így már érthetőbb a tápcsere.
Ami az FHD-t illeti, az nem vélemény részemről; annak mennie kell.
Ha a chipset és a VGA driver rendben van, akkor nézz CPU terhelést, ha terhelés nélkül nem max. 1-2%, akkor vírusod vagy más kártevőd van.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#113392) PioDVD válasza --ka (#113391) üzenetére


PioDVD
senior tag

Nem kérdés, hogy mennie kell, csak nem foglalkoztam vele, sorozatot is csak meló közben nézek, gyakorlatilag hallgatom, ha érdekesnek tűnő rész van, ránézek.

Most viszont az új monitort (ami tv) nem tudom rákötni, mert hdmi kellene a gépre, a Dell-en meg az nincs. Csak ezért kellene egy olcsó vga. Ránéztem a hardverapróra, nincs nagy tolongás 10 e alatt.

(#113393) sczholl


sczholl
tag

Sziasztok!

Bocs, ha valami butaságot írnék, de már 1000 éve nem foglalkozom efféle hardveres dolgokkal.
A gépet is már csak a kölkök nyomják.

Na szóval, tönkre ment a vid kari. (ati 5770)
Kéne venni egy újat. De gőzöm sincs, hogy milyet. A konfiguráció többi részén nem kívánok változtatni.
2009-ben vettem újonnan.
3Gh-es 4 magos amd proci, többet nem tudok róla
4GB memória 1600Mh-es
Alaplap: MSI 770-C45
Táp 500W chieftech
Asszem a többi lényegtelen.

Szóval ebbe kellene egy új vga.
Például ebbe a foglalatba kompatibilisek az új kártyák stb.?
Kérlek ajánljatok valamit, a többi alkatrész teljesítményének figyelembe vételével.(maradnék az ATI kártyáknál).

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Okos ember hülyéskedik,hülye ember okoskodik.

(#113394) 30z.Samu válasza sczholl (#113393) üzenetére


30z.Samu
félisten

Mennyit szánnál erre az akcióra? Újat vennél vagy használtat?

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#113395) sczholl válasza 30z.Samu (#113394) üzenetére


sczholl
tag

Kizárólag újat.
Pénz, gőzömsincs 30000???
Vagy annyiért nagyon gagyit adnak?

Okos ember hülyéskedik,hülye ember okoskodik.

(#113396) 30z.Samu válasza sczholl (#113395) üzenetére


30z.Samu
félisten

A bányászat miatt felmentek az árak rendesen. :( Oké nem csak amiatt, de az is közrejátszott. Játékra kéne a kártya?

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#113397) Chapel


Chapel
addikt

Gyors és - remélem - egyszerű a kérdés számotokra; nekem nem, így kérek segítséget :)

Minimális árkülönbözet van, így ezt most vegyük nullának. Single player és vr a fő felhasználás, illetve jövőre készülés.
1-MSI 1070Ti
2- MSI 1080

:F

i5 4690K 4300Mhz
16Gb ddr3 2800Mhz
750W Silver FSP

thx!

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#113398) Speed® válasza Chapel (#113397) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

1080. VRhoz kell a kakaó.

(#113399) Speed® válasza sczholl (#113395) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

GT1030 lesz ekörül GDDR5 kivitelben, esetleg RX460, erősebb az X4 proci miatt is felesleges.

(#113400) Teaway válasza Chapel (#113397) üzenetére


Teaway
veterán

50k-t nem mondanák minimálisnak...

Nincs itthon csokid??

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.