Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#113451) TheNewDawn válasza koko52 (#113450) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Filmeket meg zenéket annyira nem nézik, ők játékokat szedtek le:) De amúgy régebben én sem voltam így, windows office meg csomó ilyen nem volt rengeteg ideig legális verzióm ( mármint az volt de ilyen szürkeoldalról vett ) csak most ezeket a melómból adódóan ingyen kapom a jogtiszta verziót aztán..... :) Filmet meg már akkoriban ( 5 éve ) is csak néztem online rengeteget, leszedni valahogy sosem volt szokásom.
Meg persze játékok terén se voltam így, én is volt hogy torrenteztem anno, de aztán az embernek a korával a hozzáállása is változik csomó dologhoz :)

De hogy az off legvégére némi majdnem on t is tegyek ( aztán innentől már csak az lesz ) szétnéztem ma a piacon, hogy milyen procit tegyek a kártyám mellé.... Most ez komoly vagy csak vmi április 1. vicc hogy az i3 8100 a pár hónappal ezelőtti 30 helyett 60, az i5 8400 50 helyett 80, a 8600 meg 60 helyett 90k ???? Mert ha ez nem vicc, akkor azt hiszem életemben először hanyagolni fogom az Intelt, de keményen...
Úgy látom, a Ryzen 1600X viszont továbbra is 50 alatt elérhető, elég lehet vajon az egy 1070 mellé ?

(#113452) Speed® válasza TheNewDawn (#113451) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Attól, hogy online nézel filmet, az nem feltétlenül jogtiszta :)
A kiinduló hozzászólásodat meg nem lehetett másképp érteni.

Igen, a 2600(X) bőven jó/jobb választás jelenleg, Intelbá elszállt.

(#113453) kolopele válasza TheNewDawn (#113446) üzenetére


kolopele
nagyúr

Így van, ahogy engem sem kellett volna belekeverni ekkora sületlenségbe, és akkor egy off sem lett volna.

(#113454) Heroes fan válasza Speed® (#112198) üzenetére


Heroes fan
őstag

Nekem is freesinces 144 herces a monitorom és i7 6700-as a procim 16 giga ddr4 ram és egy chiftech 500W-os táp 2 tera vinyó 240 giga ssd van a gépbe akkor nekem is az rx vega 64-et kell vegyem? azzal jobban járok mint egy 1080-nal?

(#113455) Speed® válasza Heroes fan (#113454) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha kell a Freesync, persze. Ha a panel nem is limitál le nVvel Hzben, a vSync magasabb input laggal jár, a fast sync meg kétesélyes.
Amúgy egy V56 jól beállítva elég, a V64 nem jobb szvsz, ill. a proci is határeset OC nélkül, így nem jönne ki a difi valószínűleg.
Tápnak járj utána azért, ha valami régebbi darab, nem fogja szeretni nyélgázon a Vega étvágyát.

[ Szerkesztve ]

(#113456) #09634560


#09634560
törölt tag

Üdv!
Melyik a legolcsobb vagy legjobb ár-értékarányú kártya amely viszi a 4k60FPS-t a HDMI kimeneten? HDR képesnek is kellene lennie.
Gépem nem nagy: g2130 proci, 6 G DDR3 ram játék nem fontos tehát a legolcsóbb is megteszi. Kodi mellé kell

(#113457) t72killer válasza #09634560 (#113456) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mármint filmlejátszásra? GT 1030, RX 550.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#113458) #09634560 válasza t72killer (#113457) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen arra, köszi.

(#113459) Acheron


Acheron
őstag

Sziasztok!
A következő három kártyából melyik ajánlható leginkább, illetve van -e olyan, ami kevésbé?

MSI GTX 1080 Ti 11GB GDDR5X Gaming X
MSI GTX 1080 TI 11GB GDDR5X ARMOR
Gainward GTX 1080 Ti Phoenix 11GB Golden Sample

Köszönöm előre is az iránymutatást!

(#113460) kolopele válasza Acheron (#113459) üzenetére


kolopele
nagyúr

Gaming X, Phoenix GS. Armor felejtős.

(#113461) Acheron válasza kolopele (#113460) üzenetére


Acheron
őstag

Néztem néhány videót, a két MSI kártya nagyon hasonló felépítésű és teljesítményű. Ha jól vettem le, a Gaming X hűtése erősebb (csendesebb?), valamivel talán többet is tud (több üzemmód terheléstől függően).
A Gainward kártyáról még nem sok mindent találtam (főleg nem összehasonlító tesztet a másik kettő valamelyikével), ellenben külsőre tetszik (igaz, sok nem látszik belőle a gépben).

(#113462) kolopele válasza Acheron (#113461) üzenetére


kolopele
nagyúr

Armor melegebb és hangosabb, inkább ne. A másik kettő közül bármelyik jó (nekem az MSI van), a Gainward hűtése még egy kicsivel jobb a Gaming X - nél is, a hatalmas borda jól lehűti a kártyát, ezáltal a ventik sem tekernek nagyon. Bármelyikkel jól jársz. Ha a lapodon lévő konfigod van azért jobb lenne egy I7 meg még 8GB ram is mellé.

[ Szerkesztve ]

(#113463) Acheron válasza kolopele (#113462) üzenetére


Acheron
őstag

Köszönöm, figyelembe veszem ezeket!
Új konfig épül (8700k), a kártya már ahhoz kell. A régiben I7 -el sem láttam annyi kraftot, ami kihajtana egy ilyen kártyát.

(#113464) kolopele válasza Acheron (#113463) üzenetére


kolopele
nagyúr

Akkor nem szóltam, egy 6700K lényegében már elég lenne, de a 8700K a legjobb választás.

(#113465) Helsing


Helsing
aktív tag

Jó nagy ez az MSI GTX 1060. Most vettem kézbe. Gyorsan lemértem és csak akkor fér be a házba ha kiveszem a vinyóimat. Örülök neki mert mindent rendezhetek át... Vagy csípőfogóval lekapom a kártya végét. :D
Kíváncsi lesezek a világítására.

(#113466) Heroes fan válasza Speed® (#113455) üzenetére


Heroes fan
őstag

Oc-zottat is láttam belőle ha bekapcsolom ezt az opciót akkor mennyivel lenne több fps ha számít vele?
Ahogy láttam a tápot mikor jelent meg 9 éves már kb.

(#113467) Tengri


Tengri
senior tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem.
Adott egy VGA: Zotac Geforce Gtx 1080 Ti AMP Extreme Core Edition videokártya 200 ezerért. 3 év garanciával, amiből még 2,5 év visszavan. Az eladó vállal a jótállás mellé a három napos kipróbálási visszavásárlási garanciát, ha gond van vele első évben egyébként automatikusan cserélik a kártyát. A bibi itt van: "február óta pár hónapot bánya gépben üzemelt".

Érdemes ennek ellenére megvenni?
Válaszokat előre is köszönöm! :R

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#113468) marcarc válasza Helsing (#113465) üzenetére


marcarc
senior tag

Én a nyákból szoktam lecsípni ha nem fér be ;] ;]

[ Szerkesztve ]

(#113469) t72killer válasza Tengri (#113467) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Alapvetően nem nagy gond a bánya ill 7/24-üzem, a ventik lehetnek idővel csapágyasak.

Úgy néz ki, hamarosan sokkal több ilyen ajánlatot kapunk:))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#113470) t72killer válasza marcarc (#113468) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Erről mindíg ez jut eszembe;]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#113471) Helsing


Helsing
aktív tag

Sikerült beszuszakolnom a házba. Nem volt könnyű.

Az szerintetek miért lehet, hogy az NVIDIA oldaláról letöltött driver nem találja a VGA-t? Szerencsére a kapott lemezről telepített igen.
Valamint a (MSI Gaming X) a mysticlight sem úgy működik ahogy kellene. Az effektek működnek. Be és ki lehet kapcsolni. Viszont a szín nem változik. Hiába állítom be akármire, csak vörösen világít.

(#113472) t72killer válasza Helsing (#113471) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez windóz kérdés lesz, valamit engedélyezni kell. Bár nem értem, mit, mert a letölthető driverek mind alá vannak írva:F. Küldenélek a win10 topikba, de ott értelmes segítséget én még nem kaptam.

Az azonnali VGA-s topik úgy-ahogy pörög, talán ott valaki...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#113473) Helsing válasza t72killer (#113472) üzenetére


Helsing
aktív tag

Köszi.
Igazából lényegtelen, mert 1-2 hónap és megveszem az új gépet a kártya alá. Addig elszüttyög a jelenlegi driverrel. Csak kíváncsi voltam, hogy mi lehetett az oka.
A Win felismerte szabvány (vagy általános) VGA-ként, de a driver nem találta a kártyát.
És a világításra is rájöttem. Csak az oldalán RGB a kártya. Az MSI felirat. A ventik vörösek és kész. Nem nagy érvágás, de azért erre picit jobban is felhívhatnák a figyelmet, ugyanis pl a dobozon is egy RGB LED felirat van. Mondjuk a egyesszámban írták, szóval végülis nem vertek át. :D

(#113474) Raijin


Raijin
tag

Sziasztok,

Szeretnék venni egy 1060/6gb videókártyát, de nem tudom melyik gyártó kártyája lesz a leghallkabb játék alatt. :F
Kérlek javasoljatok halk kártyát.
Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

Live long and prosper.

(#113475) Helsing válasza Raijin (#113474) üzenetére


Helsing
aktív tag

https://ipon.hu/shop/termek/msi-geforce-gtx-1060-gaming-x-6g-geforce-gtx-1060-6gb-gddr5-pcie-%2B-msi-clutch-gm40-piros-optikai-gamer-eger/1683484

Ez elég halk állítólag. Alapból, ha épp nem pl játszol akkor passzív a hűtése. 60 fok felett kapcsol be gyárilag. De ezt bármikor átállíthatod kedved szerint. Én csak akkor hallom ha 60% fölé állítom a sebességét, de ez túl sokat nem jelent mivel az én gépem nem túl csendes.

Ja, azt elfelejtettem írni, hogy nekem alapjáraton 46 fokos a kártya, venti nélkül. Szóval csak Játék közben kapcsol be.

[ Szerkesztve ]

(#113476) koko52 válasza Raijin (#113474) üzenetére


koko52
veterán

Gainward GTX 1060 6Gb Phenix Golden Sample. Még nem hallottam a hangját, a táp/ház venti elnyomja. Hőmérséklet 2,5 óra max terhelés után 58C!

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#113477) kolopele válasza Helsing (#113473) üzenetére


kolopele
nagyúr

Próbáld meg hogy DDU -val törlöd a jelenlegi drivert, és utána tedd fel az újat.

(#113478) marcarc válasza Raijin (#113474) üzenetére


marcarc
senior tag

A strix is halk, külön módja van a gyári szoftverben a silent működésre. Viszont nagyon jót nem tesz neki ha halk de meleg szval egy konszolidát manuális fan curve-el tudod tweekelni.

(#113479) Speed® válasza Heroes fan (#113466) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem több FPS lesz, hanem kisebb input lag, 0 tearing mellett. Nézz utána :)
A tápnak is, ha annyira régi, mert meg fog csuklani 12Von.

(#113480) Helsing válasza kolopele (#113477) üzenetére


Helsing
aktív tag

Most rendben működik a karihoz adott driverrel, szóval inkább nem piszkálom. Hamarosan úgyis át lesz pakolva másik gépbe. De köszi a tanácsot!

Egyébként remek kis kártyának tűnik. 38 fokos volt játék alatt. (Killing Floor2)
Persze nem volt kihajtva a bele mert nincs olyan hatalmas gépigénye a játéknak és a procim sem túl izmos, de akkor is jó érték. Az előző kártyám 65 fok körül volt ilyenkor.

(#113481) Heroes fan válasza Speed® (#113479) üzenetére


Heroes fan
őstag

Ilyenem van

Ez az olcsóbbik

Egy 10-essel több

2 közül melyik éri meg jobban?, az a baj hogy itt nem sok a választék és az 56-hoz képest erősebb is a 64.

(#113482) pengegyerek


pengegyerek
aktív tag

Sziasztok.
Egy Gigabyte R9 280-as videó kártyám van és elgondolkoztam, hogy lecserélném és kinéztem magamnak egy R9 390- est. Szerintetek érdemes rá lecserélni? A lényeg, hogy 50 000 Ft alatt szeretnék maradni max felbontás WQHD nem kell minden maxon legyen. A jelenlegivel is tudom hozni ezt a szintet szinte minden játékban de minimum Full HD mindig megvan de néha azért érezni már, hogy kevés az a 3 GB VRAM.

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

(#113483) Lacc


Lacc
aktív tag

1. Pontos konfigurációd leírása (processzor, táp stb.) - /vagy hivatkozz az adatlapodra/
Ryzen 2700, Asus Prime x470 Pro, tobbi beszerzes alatt. (Haz egy Fractal Design Mesh lesz)
2. Milyen felbontás mellett szeretnéd használni?
Foleg 4K, ha lesz arra hasznalva.
3. Milyen célra szeretnéd használni a kártyát? (játék, filmnézés, munka?)
Munka, szimulacio - cuda magokra epito szimulacio
4. Mennyi pénzt szánsz rá?
Max 150.000
5. Új vagy használt kártyában gondolkodsz?
Hasznalt.

Mar kineztem es GTX 1080 lesz, de hogy melyik modell pontosan (gyarto) azt nem tudom.

Elsonek csak egyet veszek, 2 lesz majd. A lenyeg, hogy csendes legyen es birja a meleget.
A birja meleget arra ertem, hogy amikor megveszem a masodik 1080-at akkor ott lesznek ketten egymas kozeleben. Egy heten 2x8 oraban biztos maxon fognak menni.
Elsosorban az a lenyeg hogy csendes legyen, masodszorban a hutes. (Nem fogom tuningolni, en csak beteszem es szimulacokat fogok rajta futattni foleg, esetleg mas neha jatszik rajta, nem SLI-ben fogom hasznalni)

A haz es a tobbi komponens hutese meglesz oldva. :R. A lenyeg, hogy ha egyszerre lesznek beizzisztva, akkor a VGA komponensei birjak.

[ Szerkesztve ]

(#113484) t72killer válasza Lacc (#113483) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kiemelném, hogy MUNKÁRA használnád a karikat (énis, csak én videófeldolgozom), azaz (feltételezem) értelme is van az SLI-nek (játékoknál sajna egyre ritkábban:(). Annak nézz még utána, hogy az RTX 2070/80 nem lépett-e szintet compute-ban, mert az is valahova ebbe az árkategóriába érkezett, a 1080SLI árából nagyjából kapsz egy 2080-at.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#113485) Lacc válasza t72killer (#113484) üzenetére


Lacc
aktív tag

Utana jartam, mar 2 hete csak ezekrol olvasok, reddit, forumok, blog post, github, benchmarkok.

1. RTX meg annyira friss, hogy a DeepLearning es MachineLearning frameworkok csak most kezdtek el tamogatni, es meg kell vele dolgozni, hogy 100%-ban kihasznaljak. (Sot valahol az uj architektura meg rosszabbul is teljesitette)
2. Ezen teruleten nincs szukseg SLI-re inkabb a a Parallel/Parhuzamos mukodes, es hogy a VGA-kat adatokkal taplaljuk tele (ezert kell gyors adatvitel PCI-e es Nvme SSD).
Most jott ki olyan library tamogatas, hogy 2xGPU 3x jobb teljesitmenyt adott bizonyos tesztekre. (Nem az SLI van kihasznalva)
3. 2x1080-at kepes 2x8GB azaz 16GB memoriat adni - most irnak olyan tamogatast, meg ugyanazert en megtudok venni 1x2080-aminek csak 8GB memoria van, ez nehany szamitasnal ervagas.

Hidd el, en ennek mar nagyon utana neztem. :R 3 honap mulva megveszem a masodik kartyat, 1 ev mulva lecserelem ujabb RTX-re, nem veszitek vele, csak nyerek penzugyileg.
Raadasul annyira uj ez a kartya es meg javaban updatelik hozza a library-ket hogy neha igen erdekes benchmark eredmenyek szuletnek.

Engem inkabb a hutesuk erdekelne, mert ahogy neztem eleg szubjektiv a kritika egyes gyartok termekeinel.

Lehet egy Asus lesz statisztikailag arra irtak a legtobben, hogy kozeputas megoldas. (nem nagyon voltak szelsoseges velemyek)

(#113486) t72killer válasza Lacc (#113485) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Értem, akkor ez egy gtx 1080 pár lesz:R

Hűtés vs 2karis rendszer: bloweres dizájnon nem gondolkodsz esetleg? Az egyazegyben kifújja a házból a meleget.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#113488) Heroes fan


Heroes fan
őstag

RX Vega 64 Liquid Cooled ilyet magyar oldalakról nem lehet kapni?

(#113489) szmatyi93


szmatyi93
tag

Hali Mindenki,

Szeretnék kérni egy kis segítséget, a napokban meghalt a vidkarim az alábbi konfigban:
Intel® Core™ i5-2500K Processor (6M Cache, 3.30 GHz), ASRock P67 Pro3, 16Gb RAM, nVidia GeForce GTX 580 1536MB, Samsung SSD 840 PRO Series 256Gb, Samsung HDD 1Tb & 250Gb

Azt szeretném pótolni mert eléggé szükséges lenne hogy menjen a gép, anno gamer gépnek raktam össze az utóbbi időben viszont ritkább a game és inkább fotó és videószerkesztés a fő profil.
Lehet inkább ajánlás kellene mert utóbbi isőben nem követtem ezt a világot így kicsit tanácstalan vagyok, kb 100-150k környéke amit rá tudok szánni per pillanat.
Ajánlatot segítséget megköszönném.
Üdv: Matyi

«««««Ba dumm tss...»»»»»

(#113490) t72killer válasza Heroes fan (#113487) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

nagyjából azonos szinten vannak, mi ebben a meglepő? A vega64 kb a 1080 szintjét hozza, DX12/Vulkan alatt erősebb. A 2070 meg picivel(kb semmivel) erősebb csak a sima 1080-nál.

Vízhűtőset meg nemigen fogsz találni, nemhogy Mo-gon, de EU-ban se.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#113491) szmatyi93 válasza szmatyi93 (#113489) üzenetére


szmatyi93
tag

(#113492) diegho válasza szmatyi93 (#113491) üzenetére


diegho
nagyúr

Az egyik legjobb, ha szereted a porszívó hangú rendszereket.

(#113493) Lacc válasza t72killer (#113486) üzenetére


Lacc
aktív tag

Nezd mar, nem kuldte el a hsz-emnet, vagy elveszett az eterben.

Eredetileg MSI Aero-t neztem ki, az bloweres is, a hivatalos oldalan azt irja, hogy jo kompenesekbol van osszerekava. Bar az MSI Gamer-es (piros, fekete) hutoje, szerintem csunya :D. Bar nem fogok nezegetni a gepet, mert takarasban lesz a foldon, de akkor is ez a szubjektiv velemenyem. :DDD

Asus Bowert nem akarok, nem olvastam roluk jokat.

[ Szerkesztve ]

(#113494) syberia válasza szmatyi93 (#113489) üzenetére


syberia
veterán

Milyen tápegységed van, benne lehet a "keze" a kártyád halálában...

https://howbad.info/

(#113495) szmatyi93 válasza diegho (#113492) üzenetére


szmatyi93
tag

Azért fordultam hozzátok hogy tippeket kérjek.

«««««Ba dumm tss...»»»»»

(#113496) Heroes fan válasza t72killer (#113490) üzenetére


Heroes fan
őstag

Ja értem hát kár érte mert azzal még nyernék is pár fps pluszt is, a két kártya közül melyik a jobb?

(#113497) t72killer válasza Lacc (#113493) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, teszteket-angol fórumokat kell olvasni:R A blower dizájn elég népszerűtlen, mert (alkalmasint durván) hangos - viszont egyéb baj nem szokott lenni vele. Többkártyás rendszerben viszont valahogy csak ezeket (és persze a vizes karikat) tudom elképzelni a kisebb helyigényük és a légáramlás iránya miatt.

#113496: te linkelted a tesztet, nézd meg melyik játékokat tolod, mekkora a monitorod felbontása - és ha a kedvenc játékok többségében az egyik kari nyer (szvsz leginkább minimum fps-téren), azt vedd. A döntést nem akarjuk/tudjuk meghozni helyetted, max teszteket linkelük, de ezt már megtetted:R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#113498) Lacc válasza t72killer (#113497) üzenetére


Lacc
aktív tag

Koszonom. :R

[ Szerkesztve ]

(#113499) szmatyi93 válasza syberia (#113494) üzenetére


szmatyi93
tag

CoolerMaster GX550 single rail, bronze+

[ Szerkesztve ]

«««««Ba dumm tss...»»»»»

(#113500) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

A VGA-s topik nem nagyon aktív, gondoltam itt is rákérdezek. Vettem egy RX 480 VGA-t, képet ad ugyan, de amikor felrakok neki egy driver-t akkor nem enged be a Radeon beállításokba, mert a képen látható üzenet fogad. Van valakinek valami ötlete mi lehet a gond? Köszönöm szépen előre is! :R

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.