Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100391) Peter13 válasza Imi33 (#100369) üzenetére


Peter13
senior tag

A kolléga által említett 1080ti FHD-ra teljesen felesleges, de erre már biztosan te is rájöttél

A szintén említett 1070 nem anyira elrugaszkodott, de FHD-ra én még mindig erős túlzásnak érzem: max akkor lenne javasolható, ha van rá keret ÉS(!) a következő 1 évben tervezel nagyobb felbontásra váltani (egyébként egyszerűen nem éri meg kifizetni a majd' kétszeres felárat, mert mire kihasználnád a többlet erőt (amit FHD-n nem tudsz), addigra lenne jobb vétel is az akkori piacról))

Ha nem tervezel váltani FHD-ról, akkor mindkét általad kiszemelt alternatíva jó lehet, én azt venném amelyikhez jobb áron jutok hozzá. Tudásukban kb egyforma, az 580 (többlet) fogyasztását pedig egy kis házi tuninggal nagyon jól visza lehet fogni, (ha nem is feltétlenül 1060 szintre...mondjuk ha nem érzel ehhez affinitást, és fontos a fogyasztás-melegedés-zaj, akkor 1060 felé hajlanék).

Mint írtad ritkán cserélgeted a videokártyát, ezért a 4GB alatti példányokat nem javasolnám...GTX 580 4GB határeset lehet ha nagyon jó áron botlasz bele (aminek kicsi az esélye amíg a bányászláz tart), a 1060 3gb-ot viszont ugyanezen okból kifolyólag elkerülném (pedig nekem is az van az asztali gépben, és nagyon jó, csak én úgy vagyok vele hogy ha egyszer majd kevésnek érzem a VRAM-ot, akkor zokszó nélkül lecserélem)

[ Szerkesztve ]

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.