Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33451) BullZeye


BullZeye
veterán

Windows 8.1 táblagéphez kellene valami Waze-hoz hasonló navigációs program, tudtok valamit ajánlani?

(#33452) bugmenot1 válasza brd (#33448) üzenetére


bugmenot1
tag

ezek nem működnek.... :(

(#33453) Sátán44


Sátán44
addikt

Van olyan program, ami a Surveys reklámokat letiltja és a feltöltött tartalmat le tudná tölteni? A net tele van ilyenekkel, de 99% vírus. Egyébként tartalmaznak ezek valós fájlokat emögött?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#33454) Samsung SPS válasza suzuki76 (#33429) üzenetére


Samsung SPS
tag

Szia István! Sztem célszerű lenne kiválasztani az értesítő sávon a kapcsolatoknál az MTP lehetőséget csatlakoztatáskor (a Kies is legyen telepítve a driverek miatt). Az Airdroid alkalmazást is kipróbálhatod, ingyenes és wifin keresztül csatlakozik.

(#33455) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!

Milyen program segítene nekem megtalálni, hogy egy adott játék futtatása közben, melyik alkatrészre vár a játék amikor leesik az fps?

Tehát, hogy tudjam melyik a leggyengébb, ami hátráltatja, amire a többi vár.

Köszönöm!

(#33456) ollie válasza ReSeTer (#33455) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Általános program erre nincsen, de a minimum FPS-ért sokszor a memória betelése a probléma. Ez lehet VGA, és lehet fedélzeti memória. Vagyis monitoroznod kell a memória felhasználását, és ha látod, hogy megtelik, akkor vagy veszel még a gépbe (fedélzeti memória esetén), vagy veszel egy több memóriával rendelkező VGA-t, vagy lejebb veszed a játékban a textúra részletességes és/vagy élsimítás szintjét.

Természetesen előfordulhatnak más problémák is.

Még trükközhetsz a processzor tuningolásával is, ha értesz hozzá. Ha húzod a procit, és jelentősen nő az FPS, akkor a procid a gyenge láncszem. Ha nem változik az FPS jelentősen, akkor a VGA.

Amúgy tudunk tippelni, ha leírod ide a részletes konfigodat, és a játékokat, melyekkel gondjaid vannak.

Ja igen, a memóriát és CPU-t tudod monitorozni a CoreTemppel, a VGA-t meg az MSI Afterburnerrel.

[ Szerkesztve ]

***

(#33457) ReSeTer válasza ollie (#33456) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Sima RAM biztos nem telik meg, mert eszik a játék max 700mb-ot, a 3gb-ból a feladatkezelő szerint.
Processzor sincs 100%-on, inkább 50%

Egyébként source motoros játékról van szó. Azt hallottam róluk, hogy eléggé cpu igényes engine.

Szerintetek?

e5200@3.2ghz, 3gb ram, hd 3850 512mb core710mhz mem800mhz

Játékot felesleges leírnom, mert a rendszerigény amit írtak neki, már nem érvényes, mivel annyi frissítést kapott 7 év alatt a játék, hogy már duplája inkább.

[ Szerkesztve ]

(#33458) ollie válasza ReSeTer (#33457) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Konkrétan melyik játék? Mekkora felbontáson játszol? FHD-ban pl, szinte biztos, hogy a VGA memória kevés. De a proci is nagyon gyenge, és valószínűsítem, hogy mindkettőt cserélni kéne.

***

(#33459) Busterftw


Busterftw
veterán

Sziasztok, olyan szoftvert keresek amivel beallithatom a video egy bizonyos szakaszan az fps-t, slow motiont kapva eredmenyul.
Pl Adott egy 120 fps-el rogzitett 1 perces video, es szeretnek 10 masodpercet lelassitani, majd igy elmenteni, hogy barmelyik lejatszon mar igy fusson.
Nem kell professzionalis. koszi

(#33460) betyarr


betyarr
veterán

innen szeretnék letölteni egy adást.mivel tudom megtenni?

(#33461) cigam válasza betyarr (#33460) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

http://stream001.radio.hu:443/stream/YYYYMMDD_HHMMSS_1.mp3
pl. a 2015 január 29-i 20:00-kor kezdődő esti krónika linkje:
http://stream001.radio.hu:443/stream/20150129_200000_1.mp3

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#33462) betyarr válasza cigam (#33461) üzenetére


betyarr
veterán

:R

(#33463) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! JDownloader letöltőprogramot használok. Minden indulásnál kiírja:
You are using a wrong Java version. Please use an original Sun Java. Start JDownloader anyway?
Your Java Version:
Runtime name java(tm) se runtime enviroment
Runtime Version 1.8.0_31-b12

A Java.com oldalán teszteltem a Java-t de ott jó:
Congratulations!
You have the recommended Java installed (Version 8 Update 31).

Eddig szerettem a JDownloader letöltőprogramot. Használjak másikat vagy ez a probléma megoldható?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#33464) kispx válasza tknof1871 (#33463) üzenetére


kispx
addikt

Java 7 kell neki. (Neked Java 8 van, az a probléma okozója). Felesleges csak emiatt visszaváltanod.

[ Szerkesztve ]

(#33465) LonGleY válasza tknof1871 (#33463) üzenetére


LonGleY
veterán

Kipróbálhatod egyébként a Free Download Manager Lite-ot. Szerintem jobb.

(#33466) BullZeye


BullZeye
veterán

Szükségem lenne egy Windows 8.1 tableten futó programra, ami QR kódot scannel be és rögtön másolja is a szöveget.

Szóval kamerával "ránézek" QR code-ra és azonnal copyzza amit tartalmaz, nem megnyitja, csak copyzza.

Fontos, hogy nem windows phone, hanem windows 8.1, elő és hátlapi kamerával, és jó lenne ha hátlapit használná alapból, de legalábbis ne CSAK az előlapit használja.

(#33467) niiks


niiks
csendes tag

Egy zenei albumot kaptam ami .flv formátumban van. Mivel tudom .mp3-ra átkonvertálni?
Köszönöm!

(#33468) LonGleY válasza niiks (#33467) üzenetére


LonGleY
veterán

Freemake Video Converter

(#33469) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Sziasztok!

Olyan programot keresek, amivel egy játéknak a háttérzenéjét tudnám kinyerni a lehető legjobb minőségben!

Maga a játék megvan eredetiben, Steamről, és bár megkaptam az OST hozzá, de azok között nem szerepel az, ami nekem kéne. :(

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#33470) lmaresz


lmaresz
aktív tag

Sziasztok!
Gyors segítség kellene, mert nagy gondban vagyok. Készítek egy videót, melyben egy különleges betűtípust használok, viszont abban a betűtípusban nincsen ugye "Ő" és "Ű", milyen ingyenes programmal tudnék hozzáadni a hiányzó karaktereket!

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#33471) sz.balazs.95 válasza lmaresz (#33470) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Tetszőleges betűtípus-szerkesztő programmal.
Pl. FontForge.
Ha kell hozzá segítség, akkor nyugodtan írj pü-t! ;)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#33472) Killer man


Killer man
tag

Hali! Régebben használtam egy videó szerkesztőt, amivel lehetett a méretarányt vágással is módosítani, elletve a felbontást változtatni. Tök egyszerű volt, de nem találom, rendszercsere miatt elveszett és nem emlékszem a nevére. Ha esetleg valaki tud ilyet azt megköszönném!

(#33473) LonGleY válasza Killer man (#33472) üzenetére


LonGleY
veterán

(#33474) szaborosi


szaborosi
csendes tag

Köszöntök Mindenkit!
régóta probálkozom az RTL Most-rol letölteni dolgokat,de ezidáig siker nélkül.Rátaláltam a Jaksta Streaming Media Recorder progira,de nem tudom beállítani.Ehhez kérnék segítséget,hogyan lehet beállítani a letöltést,és hogyan lehet beállítani,hogy a végén kapjak egy AVI fájlt.A programot a BDWteam.hu oldalon találtam.

(#33475) Kernel válasza szaborosi (#33474) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem tudom, alkalmas-e egyáltalán, én egy módot ismerek, két programmal.

Firefox Download Flash and Video

A titkosított, szegmentált adatfolyam letöltésére ez is alkalmatlan, csak a letöltési link kinyerésére használom. Példa kedvéért nézzük a VV tegnapi adását, ami kétrészes videó. Amikor elindul a lejátszás, azonnal megállítom (pause). Klikk az ikonra:

URL-másolása:

Kapok egy ilyet:

http://smooth.edge4d.rtl.hu/aaa54dc6-b8b0-41af-8519-688c4f29de5c/VV7_20150131A_847542fe-5eab-4036-83ee-c64aa0e57e0c.ism/QualityLevels(600000)/Fragments(video=0)

Végét törölni kell, ennyi maradjon belőle:

http://smooth.edge4d.rtl.hu/aaa54dc6-b8b0-41af-8519-688c4f29de5c/VV7_20150131A_847542fe-5eab-4036-83ee-c64aa0e57e0c.ism

Kétrészes videónál kattintás a második részre, amikor elindult, rögtön pause:

Ezúttal görgetés a lista aljára, a második rész linkjeit lent lehet megtalálni:

Innen letölteni az Original IsmDownloader programot, kicsomagolni:

A .bat fájl később szerkesztődik hozzá, illetve én már minden letöltésnél csak bemásolom a linkeket, végéről törlöm a felesleges részt, míg kapok egy ilyet:

A nyíllal jelzett résznél tudom ellenőrizni, hogy az A és B részt jól eltaláltam, vagyis jó linket másoltam be. Bezárom, elmentem, utána a download.bat fájlra már csak kattintani kell. Körülményesnek tűnik, de valójában rutinszerűen megy.

Azért szoktam ezt csinálni (már amikor követtem a műsort, most már nem fáradok miatta), mert az így letöltött fájlt sokkal jobb minőségben tudom lejátszani a TV-re, mint böngészőből, illetve az oldalarányt is módosítanom kell a lejátszóval, mert a plazmakijelzőm 1024x768-as.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#33476) LonGleY válasza szaborosi (#33474) üzenetére


LonGleY
veterán

Számít, hogy hol találtad?

Képernyőrögzítő programmal biztos menne.
CamStudio, FRAPS, ilyesmi.

De látom, írtak közben már másik módot is.

[ Szerkesztve ]

(#33477) szaborosi válasza Kernel (#33475) üzenetére


szaborosi
csendes tag

Köszönöm a segítséget,de majd csak holnap tudom kiprobálni,utána beszámolok.

(#33478) Soma01


Soma01
veterán

Nem tudom van-e videó lejátszó program téma, de jó volna ha tudna valaki ajánlani egy JÓ lejátszót. A tapasztalatok érdekelnek első sorban. Esetleg ha van témája, olvasgatok én ott....

Eddig amiket néztem az ebben a cikkben felsoroltak...

Melyik a legjobb szerintetek?

(#33479) sz.balazs.95 válasza Soma01 (#33478) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

médialejátszó = VLC. ;)

#VLCMasterRace ;]

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#33480) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
Olyan egyszerű csicsamentes programot keresek, aminél meg tudok jelölni fájlokat.
(Pl. sorozatoknál megjelölöm amelyiket már láttam, hogy tudjam melyik következik.)

(#33481) sz.balazs.95 válasza RAiN91 (#33480) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Én egyedül a Dolphin nevű fájlkezelőt ismerem, ahol azt hiszem csillaggal lehet fájlokat bejelölni.
Van Windows portja is, bár nem próbáltam még soha, csak Linuxon.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#33482) szaborosi válasza Kernel (#33475) üzenetére


szaborosi
csendes tag

Mégiscsak szántam a dologra egy kis időt,de elakadtam,mert a download.bat fájlt nem találom,nem tudom létrehozni.Ebben kérném a segítséged.

(#33483) Kernel válasza szaborosi (#33482) üzenetére


Kernel
nagyúr

A program leírása szerint kell létrehozni és/vagy az általam berakott utolsó kép alapján.

Minta:

ismdownloader.exe http://rtl.hu/akármi.ism/Manifest C:\ISM\video.mkv

Példa:

ismdownloader http://smooth.edge4d.rtl.hu/aaa54dc6-b8b0-41af-8519-688c4f29de5c/VV7_20150131A_847542fe-5eab-4036-83ee-c64aa0e57e0c.ism/Manifest c:\ISM\1.mkv
ismdownloader http://smooth.edge3a.rtl.hu/5ecf7067-7099-4721-9837-c7dd495e4435/VV7_20150131B_d2b8b544-1489-4fe6-bf25-96ba0faeaddc.ism/Manifest c:\ISM\2.mkv

Jegyzettömb segítségével, utána elmenteni *.bat vagy *.cmd kiterjesztéssel.

Letöltés után a program, a szegmenseket összefűzve, mkv formátumba kódolja.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#33484) localhost válasza RAiN91 (#33480) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Total commandernél nincs alkalmasabb.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#33485) Kernel válasza RAiN91 (#33480) üzenetére


Kernel
nagyúr

Azt a trükköt szoktam alkalmazni sorozatoknál, hogy a feliratokat mindig csak egyenként nevezem át, vagy másolom oda a helyére, a .zip csomagból.

Így amelyikhez nem tartozik felirat, abból látom, hogy azt még nem láttam.

Végén pedig törlöm a videót, hogy ne foglalja a helyet, de a feliratokat mappákba rendszerezve elteszem máshová, így bármikor utána tudok nézni, hogy mit láttam már korábban, ha elfelejteném. Epizódokat vagy mozikat egyaránt le tudok így követni. (Eredetileg azért raktam el a feliratokat, hogy ha ismét letölteném a videót megnézésre, akkor adva legyen, átnevezett állapotban, de úgysem nem nézek többször semmit.)

Total Commanderben tudok pár trükköt, de fájlok megjelölése nem rémlik. Átnevezni szoktam például, végére teszek __ jelet, vagy az elejére.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#33486) Kernel válasza Kernel (#33485) üzenetére


Kernel
nagyúr

Csak sikerült elrontani a szerkesztést: "úgysem nézek többször semmit".

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#33487) RAiN91 válasza Kernel (#33485) üzenetére


RAiN91
őstag

Azt nem írtam, de windows intézőben szerettem volna, TC-t nem használok.
Sajnos torrentben fut a cucc, ha nem futna, simán törölném amit megnéztem ,de így átnevezni, törölni nem lehet :(

(#33488) szaborosi válasza Kernel (#33483) üzenetére


szaborosi
csendes tag

Délelőtt volt egy kis időm,és két filmet le is tudtam tölteni.Leírom,hogy hogyan csináltam:Az URL címet megtaláltam,az rendben van,nyitottam egy notepad-ot,és itt megszerkesztettem a kívánt formátumba,majd másolás és egy újonnan megnyitott Parancssorba beillesztve sikeresen letölti,és átalakítja MKV formátumra.Ez igy müködik,de szerintem azt a download.bat fájt még mindíg nem tudom megalkotni,mert ha rákattintok,felvillan a Parancssor,és utána semmi.Ebben kérném még a segítségedet.

(#33489) Kernel válasza szaborosi (#33488) üzenetére


Kernel
nagyúr

Általában az elérési utakkal szokott gond lenni, szóköz miatt. Példa:

C:\Program Files\akármi

Ilyenkor idézőjelbe kell tenni:

"C:\Program Files\akármi"

Vagy úgy kell csinálni, hogy ne legyen szóköz sehol. Eleve a programot is a szóköz nélkül elérhető C:\ISM mappába tettem például.

További lehetőség, hogy nyitsz egy parancssori ablakot, abban futtatod magát a .bat fájlt. Így nem záródik be az ablak, hanem kiírja a hibaüzenetet, hogy mi volt a gond.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#33490) ollie válasza Kernel (#33489) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Sőt, jobb a békesség, és elfelejteni az ékezetes karaktereket fájl- és könyvtárnevekben.

***

(#33491) szaborosi válasza Kernel (#33489) üzenetére


szaborosi
csendes tag

Valóban az elérési úttal volt a baj,így már megfelelően mükszik.Köszi!

(#33492) sz.balazs.95 válasza sz.balazs.95 (#33469) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

semmi ötlet? :(

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#33493) genndy válasza sz.balazs.95 (#33469) üzenetére


genndy
addikt

Nem nagyon van ilyen általános cucc, minden játék saját tömörítést használ, aztán vagy van hozzá tool vagy nincs. Mi a játék?

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#33494) ollie válasza sz.balazs.95 (#33469) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Először is nézd végig a játék könyvtárait, mert még az is lehet, hogy simán ott vannak valahol a zenefájlok. Ha nincsenek, akkor nyilván le vannak titkosítva pont azért, hogy ne lehessen kimásolni azokat. Utóbbi esetben próbálkozz valami ilyesmi kereséssel: [link]. Segít, ha a játék nevét is megadod.

***

(#33495) sz.balazs.95 válasza genndy (#33493) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Nem fontos, hogy az eredeti fájlt nyerjem ki, csak a lényeg, hogy a minőségben ne legyen semmiféle konvertálásból, vagy hasonló eljárásból eredő minőségromlás. Azaz hogy minőségben teljesen feleljen meg az eredetinek.

Konkrétan a Basement Collection-ről van szó.
Azon belül is a Spewer zenéjéről, de nem a simáról, ami játék közben megy, mert az elérhető, hanem arról a verzióról, ami a Basement Collection főmenüjében hallható, közvetlen azután, hogy a játékból visszatérek a főmenübe.

YouTube-on már megtaláltam, de az meg ugye egy agyon tömörített valami.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#33496) cigam válasza sz.balazs.95 (#33495) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Egyrészt felveszed audacity-vel a hangkártya kimenetét. Ha nincs rá opció a hangkártya keverőben, akkor egy kis jack kábellel a kimenetet visszahurkolod a bemenetre.

Persze játszhatsz virtuális hangkártyával, is, de tényleg megér annyi vesződséget?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#33497) sz.balazs.95 válasza cigam (#33496) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Audacity-vel hogyan kell hangot rögzíteni?
nekem olyan kéne, hogy ne azt a jelet rögzítse, ami a hangkártyából kijön, hanem ami a hangkártyába megy be. Nem tudom, hogy ez lehetséges-e, és ha igen, akkor hogyan. :B

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#33498) LonGleY válasza sz.balazs.95 (#33497) üzenetére


LonGleY
veterán

A hangbeállításoknál választod ki, hogy mit rögzítsen, nem a programban.

(#33499) sz.balazs.95 válasza LonGleY (#33498) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

mármint... mi? :D
bocsánat a bénázásomért, de még sosem csináltam ilyet. :B

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#33500) cigam válasza sz.balazs.95 (#33499) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

A hangkártya beálításaiban a felvétel opciót választva kijelölheted, hogy mit vegyen fel:

A stereo mix a hangkártya kimenete. Vagyis ami a játékban elhangzik, azt fogja felvenni az audacity.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.