Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32151) Jazz válasza kraftxld (#32150) üzenetére


Jazz
veterán

Egy újabb dogma.:) A sokmillárd ember világszerte évek óta, akik sz.nak a win hálózatkezelési inkompatibilitási ficsőrjeinek tömkelegeivel....az meg csak délibáb.
Írtam, olvass vissza: 32413. (mindenen túlvagyok már, különben nem lennék itt. végső mentsvárként kerestem külső segédprogramot)

...Közben sikerült megoldani. (természetesen a "win tökéletes hálózatkezelésének köszönhetően")

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#32152) xrvman


xrvman
őstag

Sziasztok!

Melyik programot érdemes használni DVD/CD mountolására?
Eddig a Virtual Clone Drive-t használtam.
Ha van jobb ami free, akkor jöhet.

(#32153) kraftxld válasza Jazz (#32151) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Még véletlenül se írd le a megoldást, nehogy bárkinek hasznos legyen a későbbiekben :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#32154) kraftxld válasza xrvman (#32152) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mi az amit nem tud a virtual clonedrive?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#32155) Newyorker válasza Newyorker (#32146) üzenetére


Newyorker
addikt

:U

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#32156) kraftxld válasza Newyorker (#32155) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A Firefox VideoDownloadHelper add-on-ja nem tudja leszedni?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#32157) Jazz válasza kraftxld (#32153) üzenetére


Jazz
veterán

Milyen megoldás? "Hisz tökéletes a rendszer, ráadásul a világon mindenhol." A tökéleteset nem lehet megoldani, mert eredendően hibamentes. Ebből kifolyólag rákellett nyomni a "hálózat létrehozása" gombra, és voálá, már is volt hálózat.

(linux drive-al oldottam meg)

free your mind

(#32158) xrvman válasza kraftxld (#32154) üzenetére


xrvman
őstag

Néha nrg-t.

(#32159) Kernel válasza Jazz (#32157) üzenetére


Kernel
nagyúr

Érdekes, nekem is volt már olyan, hogy elsőre nem működött, mégis megoldottam (Google + saját szellemi kapacitás.) Az én esetemben az XP csoportházirendben kellett hegeszteni valamit.

Továbbá, ha jól emlékszem, frissen telepített XP-vel is kapásból működött. Vagyis csak később állítódott el valami a rendszerben.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#32160) Jazz válasza Kernel (#32159) üzenetére


Jazz
veterán

....regedit, gpedit, már azokon is túlvoltam.:)

Igen. Általában a nehéz az hogy az adott több éves oprendszerekkel kell megoldani a kapcsolatot úgy ahogy vannak, gyalulás nélkül. (ami már beleivódott a vérünkbe, mint a tökéletesség és sokszor az egyetlen megoldás jelképe.:) )

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#32161) Kernel válasza kraftxld (#32156) üzenetére


Kernel
nagyúr

Silverlight titkosított videó, az annál nehezebb eset. Noha van lehetőség a szintén Silverlight RTLMost letöltésére, de itt ez sem akar működni.

Screen capture, ami megoldás lehet.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#32162) pc-user válasza Newyorker (#32155) üzenetére


pc-user
aktív tag

NetVideoHunter?

(#32163) Newyorker válasza pc-user (#32162) üzenetére


Newyorker
addikt

Ez ilyen sok kis smil kiterjesztésű filére menti le, de nem játsza le semmi :S illetve azt össze kellene fűzni, nem tudom:(

[ Szerkesztve ]

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#32164) kraftxld válasza xrvman (#32158) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én azt a párat átkonvertálnám ISO-ba, ezzel [link] aztán bőven jó a virtual clonedrive.
A többi amit néztem mind gagyi, vagy spyware telep volt.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#32165) Kernel válasza Newyorker (#32163) üzenetére


Kernel
nagyúr

Hiába fűznéd össze, a titkosítását is ki kell kódolni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#32166) Newyorker válasza Kernel (#32165) üzenetére


Newyorker
addikt

Akkor valami más megoldás kellene :S

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#32167) Kernel válasza Newyorker (#32166) üzenetére


Kernel
nagyúr

Rögzítés képernyőről, amint már említettem, valamelyik capture programmal. Vagy csak hangrögzítés, amikor az is elegendő.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#32168) Newyorker válasza Kernel (#32167) üzenetére


Newyorker
addikt

De melyik videó capture progival?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#32169) LonGleY válasza Newyorker (#32168) üzenetére


LonGleY
veterán

Pl. bármelyik. 3 példát tudok most hirtelen:

CamStudio (ingyenes)
Camtasia Studio
Fraps

[ Szerkesztve ]

(#32170) Newyorker válasza LonGleY (#32169) üzenetére


Newyorker
addikt

:R

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#32171) Newyorker válasza LonGleY (#32169) üzenetére


Newyorker
addikt

A fraps-ot leszedtem, de nem vágom, h hogyan is kell vele felvenni :S

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#32172) ollie válasza Newyorker (#32171) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Miért nem olvasod el a használati utasítását? Ha nincs beépítve a programba, ott a google, millió wiki van róla.

***

(#32173) xrvman válasza kraftxld (#32164) üzenetére


xrvman
őstag

Köszi, végül is feltetettem már délután. De ez jól jött :)

(#32174) RaPiDsHaRe


RaPiDsHaRe
aktív tag

Hello!

Tudtok ajánlani egy programot amivel a böngészőben történő dolgokat lehetne felvenni?

(#32175) kraftxld válasza RaPiDsHaRe (#32174) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Kemény 5 hsz-el korábban írtak 3 félét :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#32176) RaPiDsHaRe válasza kraftxld (#32175) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Ott a pont :)

(#32177) cigam válasza pc-user (#32133) üzenetére


cigam
félisten

Bár kicsit késve, de most jött szembe ez az akció: ShowYourPhotos Photo Resizer Pro
2 napig ingyen adnak hozzá regisztrációs kódot, és különösebb grafikai (program) ismeret nélkül, pár kattintással manipulálhatóak a fotók.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32178) Joker88


Joker88
őstag

van két videóm amik sajnos fejtetőn vannak rögzítve.. Milyen programmal lehetne megfordítani őket 180 fokkal ?
Ilyen a videó :

In loving memory of Garrett Lockhart

(#32179) Dluinet válasza Joker88 (#32178) üzenetére


Dluinet
nagyúr

youtube :))
freemake video converter
stb..

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#32180) tonyrulez válasza Joker88 (#32178) üzenetére


tonyrulez
őstag

Avidemux: Video→Filters→Rotate→Angle: 180 degrees

4 8 15 16 23 42

(#32181) LonGleY válasza Joker88 (#32178) üzenetére


LonGleY
veterán

Az említett freemake video converterrel exportálhatod a videót normális állásba. A többi csak lejátszás közben forgat.

[ Szerkesztve ]

(#32182) Fecogame


Fecogame
veterán

Milyen programmal lehet Win7 és Win8.1 telepítőt is rámásolni egy pendrive-ra, multiboot-os formában?

YUMI nem jó, mert az egyik mindig felülírja a másikat.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#32183) scream válasza Fecogame (#32182) üzenetére


scream
veterán

Pedig elvileg így mennie kéne.

(#32184) artiny


artiny
őstag

Letezik olyan program amivel fekete feheresíteni lehet a kepernyot teljes tartalmat? mint pl a samsung galaxy s5 "Ultra Power Saving Mode" je. Igy kevesbe egetne a szemet a monitor,mintha e-ink lenne... :U de megse ugye

[ Szerkesztve ]

(#32185) Dluinet válasza artiny (#32184) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ha nvidia kártyád van akkor a beállításoknál a vibrance-t 0-ra állítod:

Sárgával jelöltem:

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#32186) pc-user válasza cigam (#32177) üzenetére


pc-user
aktív tag

Köszi, megnézem!

(#32187) brd válasza artiny (#32184) üzenetére


brd
nagyúr

ATI kártyánál is van ilyen, Saturation-t keress. Annyi a bibi, hogy ha Video-t játszol le, és olyan technikát használ a lejátszó (pl. Overlay), akkor arra külön vonatkozik egy beállítás.

The only real valuable thing is intuition.

(#32188) Fecogame válasza scream (#32183) üzenetére


Fecogame
veterán

Linux-al megy is, de ha két, különböző Windows telepítőt szeretnék, akkor már a második felülírja az elsőt. A boot menüben ugyan megjelenik mindkettő, de ugyanarra ( a másodikként felmásolt ) telepítőre mutatnak.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#32189) menledge válasza Fecogame (#32188) üzenetére


menledge
senior tag

Pedig biztos, h működik. Nekem yumivalnegy pendrivon volt 3 win és 1 linux. Van elég hely a pendrivon? Már bocs a hülye kérdésért, de néha a legalapabb hülyeség kerüli el az ember figyelmét...

(#32190) Fecogame válasza menledge (#32189) üzenetére


Fecogame
veterán

32GB-os, elégnek kell lennie.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#32191) JohnnyX válasza Jazz (#32143) üzenetére


JohnnyX
senior tag

Hálózat felderítés, fájl és nyomtatómegosztás be van kapcsolva?
Én otthon is munkahelyi csoportot állítok be, a gépeken meg van osztva egy-egy mappa teljes írásra,
így tudok a gépekről ezt azt mozgatni. Wifin keresztül is.

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#32192) JohnnyX válasza scream (#32183) üzenetére


JohnnyX
senior tag

Elvileg.
Nekem sem sikerült 2db wi7-et ráraknom, egy 32bitest és 64bitest is, legálisat, cégest.
Az elsőt rendesen megcsinálja, a másodikat csak iso-ban másolja rá, abból meg nem bootol szegénykém.
Igy vettem másik pent a 64bitesnek...

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#32193) artiny válasza brd (#32187) üzenetére


artiny
őstag

koszi a valaszokat :)

szerintetek ez segít vagy csak a fogyasztásra van jo hatassal, es a szemnek mindegy szinte?

(#32194) Dluinet válasza artiny (#32193) üzenetére


Dluinet
nagyúr

számítógép monitoroknál nincs hatással a fogyasztásra (csak a régi katódsugarasnál)

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#32195) ollie válasza artiny (#32193) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Csak az AMOLED fogyaszt kevesebbet, ha sok a fekete, de nem tudom, hogy van-e ilyen monitor.

Amúgy a helyedben inkább a monitor fényerejét csökkenteném, ha bántja a szemed. Úgy már tényleg kevesebb a fogyasztás is, bár nem tudom, hogy mennyire mérhetően (mobiloknál az is rengeteget számít).

[ Szerkesztve ]

***

(#32196) Fecogame válasza Fecogame (#32182) üzenetére


Fecogame
veterán

Ezzel a módszerrel megoldottam.

WinSetupFromUSB

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#32197) Kernel válasza artiny (#32193) üzenetére


Kernel
nagyúr

A szemet legjobban a vibrálás fárasztja, például a régi képcsöves, 50 Hz TV-t nekem mindig levett kontraszttal kellett járatni, különben másnap égett tőle a szemem.

100 Hz képcsövesnél ez már nem igazán jelentkezett, később LCD vagy plazmánál sem. Tulajdonképpen még erősen megtolt kontraszt esetén sem érzem azt a régi effektet (másnapi szemégés).

Elképzelhető, ez összefügg azzal, hogy a pupilla a fény átlagára áll be, az ezen belül bekövetkező gyors fényimpulzusokra viszont nem tud időben reagálni, illetve maga a vibrálás sem egy természetes dolog.

FF vagy színes kép ilyen szempontból nem számít szerintem. Fogyasztás szempontjából is mindegy, bármilyen technika esetén, mert amelyiknél az áramfelvétel intenzitásfüggő, gyakorlatilag mindegy, hogy azonos fényintenzitás milyen RGB-komponensekből áll össze.

LCD-nél vannak típusok, ahol a háttérvilágítás a kontraszt növelésével is összefügg, vagy más esetben a Brightness befolyásolja, illetve van még a külön Backlight-szabályzás lehetősége is. Vagy voltak teljesen fix hátteres TV-k is, ami mindig egyformán világított (fűtött).

Ha nincs ampermérőd, akkor ezt abból is lehet érzékelni, hogy mennyire melegszik a készülék.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#32198) aviator


aviator
tag

Sziasztok!

Lehet, hogy furcsa lesz az igény, de megpróbálom. Szóval egy olyan programra lenne szükségem, aminek, hogy ha megadok egy mappát tele fájlokkal, akkor átnevezi a fájlokat úgy, hogy mindegyik fájl neve elég berak egy véletlenszerű számot.
Létezik ilyen?

(#32199) crrpt86


crrpt86
újonc

nos mostanság DDoS támadást kapok, ha streamelek. Elmegy a netem akár fél-1 órára (mivel T-home ezért a telo is meg a tv is). Tudom, hogy ki csinálja, sokakkal ugyanezt teszi, de nem tudom, hogyan védekezhetnék! A srác szabotálja egy játékszerveren (warcraft3) történő és azzal kapcsolatos dolgokat, oldalakat, versenyeket, mert szerinte nem érdemelte, meg a bánásmódot, amit kapott... (hekkelt, de baromira és ki lett bannolva). Ezzel lehet valamit kezdeni vagy várjak míg a kuwaiti rendőrség esetleg elkapja :D ?

[ Szerkesztve ]

(#32200) Kernel válasza aviator (#32198) üzenetére


Kernel
nagyúr

Total Commander, Csoportos átnevezés (Ctrl+M), lehet tenni elé növekvő számokat (számláló), illetve véletlen számot is látok a beépülő gombnál, csak ahhoz talán kell is valami beépülő, hogy működjön.

Szerintem legyen inkább számláló, ami bevált dolog, de te tudod...

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.