Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33601) Kezdő vagyok válasza ollie (#33600) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Erre gondoltam:
[link]

(#33602) ollie válasza Kezdő vagyok (#33601) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én is.

***

(#33603) Troy.


Troy.
addikt

Hello!

Van egy egyszerű, noname billentyűzetem. Keresek egy olyan programot, amivel be tudom állítani, hogy egy adott billentyűzet kombináció lenyomására létrehozzon valami változást. Hangszóró némítása, számítógép kikapcsolása, ilyesmi.

Ötlet? :)

.

(#33604) brd válasza Troy. (#33603) üzenetére


brd
nagyúr

AutoHotkey. De ha nehezen megy az angol, vagy nem annyira érted a logikát, vért fogsz isálni, mire mindent beállítasz. ;) (Kérdezz nyugodtan a topicban, válaszolok, ha erre járok.)

The only real valuable thing is intuition.

(#33605) gyulank válasza bluemirage (#33598) üzenetére


gyulank
addikt

A megjelenítés is a rendszer része. Az, hogy elvesz a memóriából nézőpont kérdése. Minden más is elvesz a memóriából. Gondolom az integrálttal felszabadul a kártya helye, amivel jut hely másnak, vagy nagyobb tér lesz a házban, és jobban szellőzik, vagy egy hűtő alatt hűl a processzorral, kisebb, csendesebb, lehet kevesebbet is fogyaszt. Plusz a memóriát csak az alaplapon lehet cserélni, növelni. És gondolom olcsóbb is, mint másik kártyát venni. Esetleg lehetne memória slot a videónak, meg a többinek másik. Lenne különbség, hogy a mondjuk 4GB memória 1 db., és azt használja minden, vagy 2 db. 2GB-os, és az 1-iket csak a videóra használja? Összességében ugyanannyi, viszont, ha minden használhat mindent, akkor kevesebb terület marad kihasználatlanul, míg ha külön van, az egyik hiába használ csak 80%-ot, a másiknak nem lesz +20%.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#33606) Troy. válasza brd (#33604) üzenetére


Troy.
addikt

Valami egyszerűbbre vágyok. :)

.

(#33607) gyulank válasza cigam (#33593) üzenetére


gyulank
addikt

Max. 1080-at tud.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#33608) genndy válasza Troy. (#33606) üzenetére


genndy
addikt

Nincs egyszerűbb. Registryben tudsz még turkálni de az is elég nagy szívás. Próbáld meg azt az AutoHotkeyt.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#33609) Kernel válasza Troy. (#33606) üzenetére


Kernel
nagyúr

AutoHotKey sem olyan komplikált egyébként, legalábbis az alapvető dolgok, de már jó ideje használom a következőt is:

https://irzyxa.wordpress.com/tag/volume2/

Béta verziót nem próbáltam még. Sokféle módon beállítható, nekem jelenleg ilyen a hangerő kijelzője:

A körív változik benne, ahogy tekerem a görgőt. Ehhez az egeret elég levinni a tálcára, vagy érinteni a képernyő alsó szélét. Mute állapotban így néz ki, ez az ikonra kattintva is előidézhető:

Ilyen OSD-t állítottam hozzá, mozizás közben is megjelenik a képernyő közepén:

Billentyűparancsok egy része:

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#33610) gyulank válasza cigam (#33593) üzenetére


gyulank
addikt

A shotcuttal videót lehet látatlanba csinálni linuxon, de itt is, mint blenderben, ha HD-nél nagyobb felbontásban mentek esötétül. Pl. fekete a háttér, azon van szürke, és azon van valami, akkor eltűnik a szürke, és fekete lesz. A fekete-fehér kép meg eltűnik. Próbáltam jpg-vel is, annál is ez van.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#33611) Kezdő vagyok válasza ollie (#33602) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszi!
Még egy kérdés:árt-e a programoknak,ha bezárásuk helyett leállítom a gépet?
Véletlenül ez történt.
Letöltések megszakadtak+torrent kliens is futott.
A Format Factory portable verziójánál a konvertálás után a PC kikapcsolása menüpontra kattintottam.

Ha futnak a programok,és leállítom a gépet,az okoz-e bajt?

[ Szerkesztve ]

(#33612) Dluinet válasza Kezdő vagyok (#33611) üzenetére


Dluinet
nagyúr

mivel szabályos leállítás volt, ezért nem

az zavarhatna be, ha áramszünet miatt állna le, hirtelen

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#33613) genndy válasza Kezdő vagyok (#33611) üzenetére


genndy
addikt

A programnak nem, de ha éppen fájllal dolgozott, az megsérülhet. Torrenteket valószínűleg újraellenőrzi majd, de ott nem nagy az adatvesztés, mert kis darabokban szedi, és úgyis újraszedi ha valamelyik sérült.

szerk: ja, rendesen kapcsoltad ki. Akkor nincs gond mert mindent szépen szabályosan leállít, bár ha sok torrent van vagy nagyok akkor a Win előbb lelövi minthogy a kliens szépen bezárogatná őket, úgyhogy torrentes újraellenőrzés szerintem lesz.

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#33614) Nordik


Nordik
őstag

Milyen ingyenes szövegszerkesztőt tudtok ajánlani? Jelenleg LibreOffice-t használok, van esetleg jobb? OpenOffice jobb lehet?

(#33615) Dluinet válasza Nordik (#33614) üzenetére


Dluinet
nagyúr

én a google docs-ot használom

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#33616) LonGleY válasza Nordik (#33614) üzenetére


LonGleY
veterán

A Libre a legjobb alternatív, az az OpenOffice egy forkja. Ez utóbbi mára már az elavultabb.

Ami még van esetleg, az a WPS Office (előző nevén Kingsoft Office).

[ Szerkesztve ]

(#33617) sz.balazs.95 válasza Nordik (#33614) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Én sem nagyon tudok mondani jobbat a LibreOffice-nál.
Maximum annyi, hogyha tudsz szerezni ingyen MS Office licenc-et. (értelemszerűen legálisan ;) )

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#33618) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Köszönöm szépen a válaszokat!
+1 kérdés:
ez mitől lehet?
[link]

(#33619) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Sziasztok!

Egy honlapon szereplő képeket szeretném lementeni. Milyen progit ajánlotok?
Chrome böngésző a favorit.

A honlap legyen akár a Playboy...

Köszi előre is!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#33620) Sonja válasza macilaci78 (#33619) üzenetére


Sonja
veterán

Én a GetThemAll Downloader-t használom, mint Chrome bővítmény.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#33621) Sk8erPeter válasza macilaci78 (#33619) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ilyen célokra a Firefox DownThemAll! bővítményét szoktam használni, annak ellenére, hogy egyébként én sem ezt a böngészőt szoktam használni napi netezgetésre, mert ehhez hasonlóan okos alternatívát az egyéb böngészőkre még nem találtam. Itt annyi lehetőség van, hogy szerintem még mindig ez a legjobb azok közül, amikkel találkoztam, és azért már kipróbáltam párat. Végül is ez az egyszerre letöltős feladat legtöbbször nem a napi rutin része, szóval ilyenekre nyugodtan beröffenthető a Firefox is, még ha amúgy nem is azt használod.

Sk8erPeter

(#33622) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Hali!
Nem tudom jó topicba érdeklődök...
A op rendszer win 8.1 pro
Ha számít valamit hagyományos crt monitorom van 1280*1024 max felbontás..

Film lejátszó programnak most hogy újra van pc-m km playert használok filmnézésre régen nagyon szerettem.. Csak az a probléma vele hogy olyan mintha 3d filmeket néznék szemüveg nélkül :D mert az emberek tárgyak stb körül ilyen lilla,zöld fura színek vannak mintha aurájuk lenne :) xd
Valaki tudd erre valami megoldást hogy normális legyen?!

Leszedtem a vlc media playert de az meg nagyon világosá teszi valamiért az egész képet és nincs benne olyan hogy fényerő vagy kontrasz állítása..

A windows media player meg kicsit pixeles nem vészes csak mintha az élsimítás játéknál ki lenne kapcsolva :D

Mindenképp jó lenne a km player működne mert magyar nyelvű meg mindent lejátszik és könnyű kezelni..

[ Szerkesztve ]

(#33623) gyulank válasza Hardver Arc (#33622) üzenetére


gyulank
addikt

PotPlayer a legjobb. VLC Eszközök, hatások-szűrők, videóhatások, fényerő. Bár jó az úgy ahogy van.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#33624) Kernel válasza Hardver Arc (#33622) üzenetére


Kernel
nagyúr

KMPlayernél a kimeneti rendert lehetne változtatni, nekem mondjuk legjobb az Overlay, de ez videoeszköz és driverfüggő is lehet.

Célszerű ellenőrizni a gammabeállítást, mert az befolyásolja a feketeszintet is:

http://windows.microsoft.com/hu-hu/windows7/calibrate-your-display

Más kérdés, hogy például overlay esetén ez nem változtat semmit, mert a fenti beállítás a Windows GUI-ra hat, míg az Overlay Render azt kihagyja, átlépi. De más render használata esetén számít a gamma.

A PotPlayer nagyon jól szabályozza a fényerőt, kontrasztot, színtelítettséget (csak billentyűparancsot kell hozzá állítani, ami nekem távszabályzóval is megy), viszont ezt leginkább csak a videoanyag hibáinak korrigálására szabad használni, kiindulásként legjobb mindet alapon hagyni és a rendszer egyéb részeit beállítani hozzá (TV, monitor).

Például növeled a lejátszón a kontrasztot vagy a fényerőt, emiatt túlvezérlődhet a fehérszint, elvesznek a fehér árnyalatok, felhők az égen stb.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#33625) Peti78


Peti78
őstag

Sziasztok!
Olyan programot keresek, ami rögzíti a képernyőn folyó dolgokat, videót stb., egyszerű a hasznűlata és videoként lehet menteni.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#33626) kispx válasza Peti78 (#33625) üzenetére


kispx
addikt

(#33627) Peti78 válasza kispx (#33626) üzenetére


Peti78
őstag

Köszi!

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#33628) szacsee


szacsee
nagyúr

Sziasztok!

Egy munkatársam öreg laptopjára kellene egy böngésző és egy youtube kliens... vagy valami megoldás.
A lényeg, hogy FB-t használják gyakran és a lapos már lassul tőle. (Pentium M, 1Gb DDR1, int vga. stb)
Kis erőforrás igényű böngészőt keresek rá, illetve nem tudom, hogy html5-ös yt-al hogy bírkózik meg.
Eddig smtube-t raktam az ilyen gépekre, azzal nem akadoztak annyira a youtube videók.
Ti mit ajánlatok erre a célra a gép bővítésen kívül.
(anyagi okok miatt nem bővítené a lapost (vga nem bővíthető, ramból 2x512 van benne, de ahogy nézem 2x1-re lenne értelme váltani ami kb 10k körül mocorog és akkor még a vga fogja vissza a gépet és a proci...)
Kösz előre a válaszokat! :R

(#33629) LonGleY válasza szacsee (#33628) üzenetére


LonGleY
veterán

Xubuntu 12, Firefox

Ez az egyetlen értelmes kombináció egy ilyen régi gépre. Az XP és minden egyéb win felejtős, olyat ne adj ki a kezedből 2015-ben (vagy csak akkor, ha ki akarsz tolni velük)! Youtube-ot meg nem néznek max - legalábbis nem kinagyítva, de főleg nem HD-ban. Ez van, ha valaki 1x éves géppel tolja.

[ Szerkesztve ]

(#33630) szacsee válasza LonGleY (#33629) üzenetére


szacsee
nagyúr

Itthon használom ezt a kombinációt, de munkatársam feleségének a gépe lenne.
Sajnos az elvárások magasak, a ráköltendő összeg pedig limitált, Win-ről nem váltanának,
bár édesanyám is simán használja a linuxot win után, így max marad a bevált 3.6-os Firefox + SM tube kombó, a többit meg megszokják szvsz.
Kösz a választ, akkor ezek szerint jól sejtettem, hogy nincs más út csak egy kis erőforrás igényű linux, vagy HW update, vagy csere.
Linux valószínű azért is esik ki mert akad pár mobilkütyü otthon amit rádugnak és linux driver nem mindhez van és hozzáértés hiányában eléggé necces a konfigurálás... driver nélkül meg főleg.
Kösz még egyszer a választ! :R

(#33631) LonGleY válasza szacsee (#33630) üzenetére


LonGleY
veterán

Ilyen halálra ítélt munkát nem kell elvállallni, amíg a paraszt nem képes gépet venni. Hidd el, az idegeid fontosabbak. Aztán te leszel a(z) 'orbán viktor', ha valamiért beszipkáznak egy vírust és elvész mindenük az elavult operációs rendszeren.

[ Szerkesztve ]

(#33632) mezis válasza szacsee (#33628) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Ilyen öreg laposra már nem érdemes költeni. A RAM bővítéstől nem lenne gyorsabb, csak egyszerre több program maradhat betöltve. Nem hiszem, hogy olyan sok kellene egyszerre.

mezis

(#33633) artiny


artiny
őstag

letezik olyan program amivel megtudnam valtoztatni a function fn billentyuzet viselkedeset?

acer aspire s3

(#33634) Kernel válasza artiny (#33633) üzenetére


Kernel
nagyúr

Különálló billentyűzeteknél is úgy szokott lenni, a billentyűzet elektronikájába van programozva, hogy az Fn+valami együtt működik, ezen nem lehet változtatni. Laptopnál sem fog menni, szerintem.

Azt esetleg át lehet irányítani, hogy az [Fn+valami] kombináció mást csináljon, ha az már alapból is egy standard parancs.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#33635) artiny válasza Kernel (#33634) üzenetére


artiny
őstag

Kernel koszonom.

Letezik olyan program ami tenyleg hasznal a laptopoknal - az energia gazdalkodasban. ami kepes kitolni az uzemidot valammennyire? ti mit hasznaltok ?

(#33636) LonGleY válasza artiny (#33635) üzenetére


LonGleY
veterán

Ellentmondás. Ha valamilyen program fut, az energiába kerül. Ugyanezért nem létezik Androidon sem olyan program, ami meghosszabbítaná az akku időd, csupán kamuprogramok tömkelegével lehet találkozni. A legjobb, ha nem használsz fölöslegeket, és leveszed a fényerőt. Ennél többet nem tehetsz.

[ Szerkesztve ]

(#33637) mezis válasza artiny (#33635) üzenetére


mezis
nagyúr

Az op. rendszernek vannak energia spórolós beállításai. Ennél többet csak ígérni lehet, teljesíteni nem.

mezis

(#33638) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

A helyi kosárlabda csapat belépőkártyás rendszert szeretne bevezetni, amire ugye egyedi név + vonalkód kombókat akarnak rakni. Tudtok olyan programot, megoldást amivel egyrészt lehet kezelni az adatokat, ha leolvassa a kódot akkor kidobja az adott személy adatait, stb. valamint, az se volna rossz ha képes lenne nevekhez kódot generálni és azt kimenteni. Mert jelenleg kb 500 kártyát kéne nyomdába küldeni és nem tudjuk, hogy hogyan lehetne mindegyikre egyedi azonosítókat rakni.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#33639) rokendrol válasza TheProb (#33638) üzenetére


rokendrol
senior tag

Szinuszban akarod ,vagy PHZT-vel?

(#33640) TheProb válasza rokendrol (#33639) üzenetére


TheProb
veterán

kicsit részletezhetnéd mire gondolsz, mert ebből semmit sem értettem.. :))

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#33641) rokendrol válasza TheProb (#33640) üzenetére


rokendrol
senior tag

milyen bites a kártyád szintes?

(#33642) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Valaki tudna mondani egy jó Temperature monitorozó programot?
/CPUID HWMonitor semmire se való... nem mutatja a CPU temp-et csak HDD , meg VGA-t látom.../
valami jobb kell és részletes (Winx alá 32bit / 64) :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#33643) Sk8erPeter válasza MaxxDamage (#33642) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

HWiNFO64 (vagy HWiNFO32). Lehet kirakni hőmérséklet-kijelző ikonokat is a tálcára (külön-külön CPU-(k)hoz, HDD/SSD-hez, stb.).

Sk8erPeter

(#33644) MaxxDamage válasza Sk8erPeter (#33643) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Erre gondoltam, köszönöm ! :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#33645) rokendrol válasza MaxxDamage (#33642) üzenetére


rokendrol
senior tag

http://freewaresoftwarenews.blogspot.hu/2012/01/core-temp-10-rc3-32-64-bit.html

(#33646) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Van Speedtest.net-hez hasonló sebesség mérő program ami nem flash alapú?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#33647) sz.balazs.95 válasza adamssss (#33646) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

azt hiszem a UPC-nek van sajátja, bár most így fejből nem vágom a címét. :B
habár lehet, hogy az is fless alapú...

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#33648) cigam válasza adamssss (#33646) üzenetére


cigam
félisten

http://www.bandwidthplace.com

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#33649) daninet


daninet
veterán

Sziasztok!
Jo Camtasia Studio alternatívát keresek. A program új verziói egyszerűen hulladékok, folyton crash-elnek, a support fórum tele van sírva, és annyit válaszolnak küldjön ticketet ők se tudják mi a baja mindenkinek náluk jó :W :W

Igények:
Rögzítse a képet rendesen, utána egyszerűen tudjak egy timeline-os szerkesztőben feliratot, nyilakat tenni rá, mentse el kis méretű jól tömörített fájlba.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#33650) cigam válasza daninet (#33649) üzenetére


cigam
félisten

Az nem megoldás, hogy egy régebbi, de működő verziót használsz?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.