Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33051) Kernel válasza Brett001 (#33050) üzenetére


Kernel
nagyúr

Vannak felhasználók, akiknek alap dolog. Előbbit én a magam nevében írtam. Ha 15 éve nem használok víruskeresőt, akkor nem használok. Nem állíthatom az ellenkezőjét.

Úgy is mondhatnám, kicsit "méltóságon alulinak" érezném, legalább két okból:

1. Béna voltam, vírusra kattintottam, hagytam magam behúzni a csőbe (ez igaz is, de csak átlagban 5 évente egyszer).
2. Olyan béna voltam, hogy nem tudtam a vírust / trójait letakarítani manuális módszerekkel (ez nem igaz, mert legyilkoltam).

Konklúzió: kell nekem víruskereső? Nem.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#33052) LonGleY válasza Brett001 (#33049) üzenetére


LonGleY
veterán

Na, ez is egy jó szelete a parasztvakításnak... az uninstaller progik...

(#33053) Brett001 válasza LonGleY (#33052) üzenetére


Brett001
aktív tag

Neked minden parasztvakítás... :U

[ Szerkesztve ]

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#33054) Fire/SOUL/CD válasza Core2duo6600 (#33048) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Z-DATdump. Van freeware változata is(persze korlátozásokkal), de hátha az is megfelelne a kritériumaidnak, szóval talán érdemes lenne kipróbálni(a fizetős változata sem drága)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#33055) brd válasza LonGleY (#33047) üzenetére


brd
nagyúr

Azért azt tegyük hozzá, hogy aki ilyen kérdést feltesz, annak tökfelesleges egy jó tűzfal, mert úgysem fogja érteni a kérdéseit, és egy idő után annyira fel assza, hogy kikapcsolja, vagy mindenre igent nyom úgyis. Mutass már nekem egy átlagusert, aki pl. egy IE .dll-be épülő kártevőt nem fog kiengedni a netre! Csak azt fogja látni, hogy feljön valami kérdés, amire ha nemet nyom, nem működik az IE.

The only real valuable thing is intuition.

(#33056) Joker88


Joker88
őstag

Az Indavideo.hu oldalról mivel lehetne letölteni videókat ?

In loving memory of Garrett Lockhart

(#33057) bugmenot1 válasza Joker88 (#33056) üzenetére


bugmenot1
tag

[link], [link]

[ Szerkesztve ]

(#33058) GIJoe


GIJoe
addikt

Tudnátok ajánlani appot,(Win-re) ami a DVB usb kütyüt, streameli nekem másik notira, eszközre.
Már vagy 25 appot telepítettem de mind kutyaütő, vagy csak locahostba működik (VLC, DVBDream,SmartDVB,PorgDVB....stb) Egyedül a Cast4ME nevű app működik pofon egyszerűen és ahogy igérik h kellene... viszont drága/fizetős a szentem...

[ Szerkesztve ]

(#33059) Core2duo6600 válasza Fire/SOUL/CD (#33054) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Kösz, megnlzem

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#33060) mclaren777


mclaren777
senior tag

Olyan programot keresek, ami az SSD-m (Operációs rendszer is ezen van) tartalmát állandóan mentegetné, szinkronizálná egy merevlemezre anélkül, hogy ez az SSD működését lassítaná! :R

(#33061) looser válasza mclaren777 (#33060) üzenetére


looser
addikt

Esetleg ő?
De ha neked az elegendő, hogy egy bizonyos adattartalmat mentsen (mondjuk meghatározott mappákat), akkor azt be is ütemezheted windowsban pld. egy egyszerű xcopy-val.
Végül is a backup nem szól másról :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#33062) Kernel válasza mclaren777 (#33060) üzenetére


Kernel
nagyúr

A használatban lévő fájlokat (registry, lapozófájl, és még nagyon sok rendszerfájl) nem nagyon tudod, vagy nincs is értelme, főleg egy lapozófájlt, hibernációs fájlt mentegetni, felesleges.

A Windows árnyékmásolat szolgáltatását kihasználó DriveImage XML képes lementeni a futó rendszert is, lemezképfájlba, de az nem észrevétlen folyamat, viszont úgyis alkalmilag kell csak ilyet csinálni.

Gyakorlatban nekem legjobban bevált a Windowsban eleve adott Robopy, meghatározott könyvtárak tükrözésére.

De a topikban szerepeltek itt további programok is:

http://prohardver.hu/tema/milyen_program_ami/hsz_32401-32450.html

http://prohardver.hu/tema/milyen_program_ami/hsz_32451-32500.html

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#33063) codec


codec
senior tag

Üdv!
Tudnátok ajánlani olyan programot amivel beállítható, hogy egy mappa tartalmát csak jelszó megadása után láthassam, használhassam?

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#33064) Tamy


Tamy
senior tag

Sziasztok!

Olyan zenelejátszó programot keresek Win7 alá,, ami teljesíti az alábbi három kritérium mindegyikét:

- Ingyenes,
- Támogatja az ismertebb formátumokat (mp3, wav, wma, flac, ape...),
- Képes a zeneszámok végén automatikusan megállni.

Külön előny, ha letisztult, egyszerű a kezelőfelülete, tud magyarul, és nem foglal 100 MB-ot.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#33065) LógaGéza válasza Tamy (#33064) üzenetére


LógaGéza
addikt

Üdv!
foobar2000? Ingyenes, rengeteg formátumot támogat (ape-hez kell egy plugin), be lehet állítani, hogy megálljon a számok végén, letisztultabb nem is lehetne, és alig foglal 10 megát :)
Viszont nem tud magyarul...

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#33066) Tamy válasza LógaGéza (#33065) üzenetére


Tamy
senior tag

Köszi, megnézem.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#33067) genndy válasza Tamy (#33064) üzenetére


genndy
addikt

foobar2000 +1
Mindent tud ami akarsz. Még többet is pluginokkal.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#33068) Tamy válasza genndy (#33067) üzenetére


Tamy
senior tag

Köszi neked is. Megnéztem, elsőre a legnagyobb gondom vele, hogy a szám végén megállást csak az adott trackre jegyzi meg, ha elindítom a másodikat, már kiveszi a pipát a "Stop after current" elől. Gondoltam, ha a beállítások közt pipálom be, az megoldja (bár jobb lenne, ha nem kéne mindig ott matatni, ha változtatni szeretném), de így se jegyzi meg. Az adott track végén megáll, de ha a következőt elindítom, már megint be kell pipálni neki. Nem szóltam, rájöttem, hogy alatta ott van, hogy felejtse el, vagy ne minden szám végén.

[ Szerkesztve ]

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#33069) LógaGéza válasza Tamy (#33068) üzenetére


LógaGéza
addikt

Itt van :)

Nam közben meglelted :)

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#33070) bugmenot1 válasza codec (#33063) üzenetére


bugmenot1
tag

(#33071) codec válasza bugmenot1 (#33070) üzenetére


codec
senior tag

:R

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#33072) JamesHolden


JamesHolden
aktív tag

Sziasztok,

Nagyon nehezen tudtam csak beszerezni egy ismerősömnek (ill. kislányának) torrentről egy mesét, mert nem adták ki semmilyen hivatalos formában, csak TV-ben futott, külföldön. Csak HD-ban, 1080p-ben volt elérhető, viszont elég gyenge nekik a gépük, hogy meghajtsa.
Hogy lehet belőle jó minőségű SD-t (avi) csinálni? Lerippelném akkor nekik. Valami egyszerű, párklikkesre gondoltam, annyira nem értek ezekehez :)

Köszi

(#33073) LógaGéza válasza JamesHolden (#33072) üzenetére


LógaGéza
addikt

Üdv!
Legegyszerűbb szerintem Freemake Video Converter. Tényleg pár klikk.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#33074) Core2duo6600 válasza JamesHolden (#33072) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Próbáld meg a Freemake video convertert a bitráta legalább 1500 legyen, minél magasabb anál jobb lesz a kép, viszont annál erősebb gép kell a lejátszáshoz, de az 1500 at próbáld meg elsőnek, de azt leírhattad volna, hogy mi a gyengévbb gép, mert nekem egy I5 is gyenge, valakinek meg maga a kánaán.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#33075) DrojDtroll válasza Core2duo6600 (#33074) üzenetére


DrojDtroll
addikt

bizony bizony, hogy Kánaán lenne, ha lenne, de nincs :(

[ Szerkesztve ]

(#33076) Core2duo6600 válasza Fire/SOUL/CD (#33054) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Kipróbáltam, de nem kezeli az ultrium drive ot
kiírta, hiogy a drive nincs felkészítve hozzá.

Sajnos nagyon úgy néz ki, hogy marad második rendszernek egy server op rendszer és rá a Symantec Backup Exec 2014.
Ebben legalább lehet használni a drive tömörítő képességét is.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#33077) Newyorker


Newyorker
addikt

Sziasztok!

Van egy 320 GB-os winyóm (nem a rendszer van rajt), amit annó ketté partícionáltam, de most szeretném eggyé tenni. Mivel tudnám?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#33078) Paulo81


Paulo81
aktív tag

Sziasztok!

Milyen programot ajánlotok arra az esetre, amikor két windows van két win két partíción és eddig volt is boot menü, de az egyik újratelepítésével már csak az egyik látszik?
Hogyan lehet előhozni újra a boot menüt? :R

(#33079) t420s


t420s
aktív tag

Üdv!

Van az Adobe Flash Playernek alternatívája? Megoldható egy flash-es weboldal megjelenítése mással, mint az Adobe hulladék flash player-ével?
A Chrome-ban van beépített flash, csak Chrome-ot nem használok, a Chromiumban meg nincs.

(#33080) Kernel válasza Paulo81 (#33078) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ki lehet javítani, de ennek módja attól függ, hogy milyen Windows, milyen sorrendben történtek a dolgok.

Például az XP-telepítés szokta kiiktatni a Win 7/8 menüt, ennek javítása:

http://support2.microsoft.com/kb/927392/hu

Hangsúlyoznám, hogy mivel ezt a problémát a bootszektor felülírása okozza, ezért csak a fixboot parancsra van szükség a javításhoz.

Tehát ilyenkor a sokszor vaktában, ész nélkül alkalmazott fixmbr felesleges, miután az összes Windows ugyanazt a standard MBR-kódot alkalmazza. Ha egyszer működik, akkor nincs mit javítani rajta.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#33081) LógaGéza válasza Paulo81 (#33078) üzenetére


LógaGéza
addikt

Üdv!

EasyBCD? De ha nem félsz a CMD-től, akkor bcdedit-el is próbálkozhatsz.

Kernel
Igen, ez volt a parancs, ami nem jutott eszembe... :R

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#33082) Paulo81


Paulo81
aktív tag

A parancssoros dolgokat inkább kihagynám, nem vagyok bennük otthon...Csak ha nagyon muszáj akkor csinálnám.
Amúgy melyik parancs kéne a bcedit nél?

Letöltöttem az easy BCD-t de nem tudom mit kell benne csinálni....
:F :Y

Az egyik windows a server 2012 r2 (csak zenehallgatásra. Ó, miért is kell nekem server a zenehallgatásra? Mert arra jó... http://fapaci.blogspot.hu/2013/12/windows-server-2012-audio-nirvana.html ha valakit érdekel és nem trollkodni akar...)
A másik a win 8.1
A win 8.1 után felrakott server csinált is gyönyörűen boot menüt, minden jó volt, de a 8.1 újratelepítés után eltűnt a boot menü.

[ Szerkesztve ]

(#33083) Sátán44


Sátán44
addikt

(Windows 8.1) Teamviewerben nem tudjátok, hogy mit kell beállítani, hogy teljes jogú hozzáférésem legyen a kliens oldalon? Eszközkezelőnél, telepítéseknél megáll a vezérlés.

Vagy tudtok helyette ajánlani mást?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#33084) LonGleY válasza Sátán44 (#33083) üzenetére


LonGleY
veterán

Nincs korlát, ugyanazt tudod csinálni a túloldalt TeamVieweren keresztül, mint magán a gépen egyébként is. Ott inkább a win adatvédelmével, vagy az admin/felhasználói szintű fiókokkal van valami gebasz. Esetleg a felhasználói fiókok felügyelete van fellőve az egekbe (start menü > UAC > enter > levesz teljesen > leokéz > örül).

[ Szerkesztve ]

(#33085) Poo válasza Sátán44 (#33083) üzenetére


Poo
aktív tag

Biztos h az UAC, húzd le teljesen csak akkor fogod tudni használni

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#33086) vgyuri válasza Newyorker (#33077) üzenetére


vgyuri
őstag

Pl. MiniTool Partition Wizard Home Edition 8 [link], ha üres a 2. partíció akkor csak töröld le, és az első méretét növeld meg.

Ha nem üres a 2. akkor
- amennyit tudsz tegyél át az első partícióra (vagy másik merevlemezre)
- csökkentsd a 2. partíció méretét, növeld az elsőét
- amennyit tudsz tegyél át az első partícióra (vagy másik merevlemezre)...

Rendszerpartíciót is ketté lehet választani, újraindításkor dos-os ablakban megcsinálja, adatokat is áthelyezi.

(#33087) brd válasza Paulo81 (#33082) üzenetére


brd
nagyúr

Azért óvatosan azokkal a cikkekkel, ebből pl. kiderül, hogy nem sokat ért a Windows-os videolejátszás problémáihoz, egy SVP+ReClock+madVR hármas, és egy ezeket használni képes player, pl. a MPC-HC, full screenben (itt bekapcsol a madVR exclusive módja) olyan röccenésmentes, és folyékony, hogy még én sem találok hibát benne, pedig az nagy szó, mert engem sajnos nagyon zavar bármilyen röccenés a videokban. Az ablakban lejátszás már keményebb dió a Vista óta, de ott sem lehetetlen a közel tökéletes megoldás elérése.

The only real valuable thing is intuition.

(#33088) Sátán44 válasza LonGleY (#33084) üzenetére


Sátán44
addikt

Telepítéskor mindig az az első, hogy kikapcsolom az UAC-t. Az számít, hogy portablet használok?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#33089) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

van egy pdf-em ami fekete fehér. a nyomtatómban már fogytán a fekete tinta, viszont sötétkék még dögivel van. melyik az a program amivel a fekete fehér szöveges pdf-emet át tudom alakítani sötétkék fehérré?
a pdf-en van 1 vonalkód ami fontos. próbáltam már becopyzni word-be a pdf tartalmát de mivel a wordbe a vonalkód nem jött átt, csak a szöveg ezért ez nem hozott jó eredményt számomra.

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#33090) DrojDtroll válasza dellfanboy (#33089) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Csinálj a pdf-ből képet. Ha már megvan a kép akkor nem lesz nehéz a feketéből kéket csinálni.

(#33091) Kernel válasza brd (#33087) üzenetére


Kernel
nagyúr

Én meg például az Intel GPU-ról járatom a TV-t, az alaplap HDMI-kimenetéről.

Az Intel-drivernek pedig van egy olyan rigolyája, hogy a madVR túlvezérli a videokimenetet (túl erős kontraszt, fehér részletek elmosódása). Piszkálgatni elvileg lehetne, de eddig még nem nagyon jött össze. Más renderrel viszont gyenge, set top box is jobb tőle.

Egyet kivéve, ugyanis az Intel-driver valami különös összhangban van a Windows overlay kimenetével. A lejátszóprogramokat erre kell állítanom, plusz még kell egy opció, onnan kezdve kiváló minőség, akadásmentes kép.

Azt próbálom csak mindebből kihozni, hogy nem mindegy a videokártya / eszköz sem.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#33092) kromatika


kromatika
veterán

sziasztok .notimat újra kellene rakni.és az a problémám hogy a beálítoot fece book jelszómat nem tudom már.tehát be tudok lépni mert annak idején úgy állítottam be hogy autómatán mentse a jelszót. az első mezőbe ott az email cimem,de a második mezőben csak a pontok.melyik programmal nézhetem meg hogy a pontok helyén milyen karakterek vannak?mert a win 8.1 újra húzása után,akkor nem tudok belépni a fiókomba.előre is köszi.

(#33093) DrojDtroll válasza kromatika (#33092) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Böngészőtől függ.

[link]

[link]

(#33094) kromatika válasza DrojDtroll (#33093) üzenetére


kromatika
veterán

köszönöm. chrome val lépek be.de az adott linken hol találom hozzá a letöltést,mire katt?

(#33095) ollie válasza kromatika (#33094) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Semmit nem kell letöltened. Olvasd el, hogy mit írnak.

***

(#33096) Paulo81 válasza brd (#33087) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Visszatérve az eredeti problémára, tudsz segíteni? :U

(#33097) DrojDtroll válasza kromatika (#33094) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Beállítások > Speciális beállítások > Jelszavak kezelése > Rákattintasz az adott helyen a pontokra > Megjelenítés.

(#33098) kromatika válasza ollie (#33095) üzenetére


kromatika
veterán

Nagyon szépen köszönöm :R

(#33099) dellfanboy válasza DrojDtroll (#33090) üzenetére


dellfanboy
senior tag

paintbe van ilyen funkció? (csak mert céges kép, és telepíteni nem tudok)

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#33100) DrojDtroll válasza dellfanboy (#33099) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Paintbe nem igazán, portable programokat tudsz futtatni?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.