Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32951) Kasya válasza DrojDtroll (#32950) üzenetére


Kasya
nagyúr

Gép válogatja és játék függő, hogy mennyire terheli le a kártyát...3-5 fps között átlagban. Erős gépeknél nem feltűnő, de egy átlag gépnél már észrevehető lehet. MSI 2-3 fps-t fog vissza ugyanazon körülmények között.

Valamint több infot is képes megjelenítani az MSI. Szerintem jobb funkciókkal rendelkezik.

[ Szerkesztve ]

(#32952) DrojDtroll válasza Kasya (#32951) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Nem vagyok valami nagy gamer, csak a fraps-et ismerem ilyen célra. Nagyon szeretem a minecraft-ot, de idő híján ritkán játszok vele. A 3-5 fps elég sok szerintem 25-30fps körül.

(#32953) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello

Melyik az a program amivel a szalagos egységre ki tudok jelölni mappát fájlokat, és szükség esetén vissza is tudom olvasni ?
Sima win 8.1 es gépről van szó, csak erre nem tenném fel a Symantec vagy más gyártó komplett server backup progiját.

Kinek milyen 5lete van ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#32954) merkucyo


merkucyo
aktív tag

Sziasztok !

Megoldható-e, hogy egy már kinyomtatott szövegen szövegszerkesztést végezzünk szkennelés után?

Válaszokat előre is köszöm :R

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#32955) LonGleY válasza merkucyo (#32954) üzenetére


LonGleY
veterán

Egy OCR, azaz karakterfelismerő szoftver használatával tudod ismét digitalizálni, pl. Abbyy FineReader.

(#32956) LonGleY válasza DrojDtroll (#32946) üzenetére


LonGleY
veterán

Szerencsére erre a Google-nek van API-ja, ezért nem ilyen html-eket betöltögetős gány módszerrel készülne.

Amúgy a PH!-nak is minden bizonnyal van statisztikája, az adatbázisból valaki, aki hozzáfér, ezt egy pillanat alatt kiköpné.

(#32957) Predator2 válasza ollie (#32921) üzenetére


Predator2
addikt

Köszönöm a tippet! Hogyan lehet előcsalni belőle a magyar nyelvet?

Illetve régebben beszéltünk itt hivatalos levelekről.
Aláírást hogyan szoktátok megoldani egy ilyen levélre?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#32958) Kékes525


Kékes525
félisten

Ha valaki hálózatfigyelő programot keress van egy új, ami nagyon jó. Mindent tud. Egyetlen kis hibája van, hogy nagyon kicsik a betűk rajta, de ezt próbálják kiküszöbölni (A Windows DPI növelése nem használ). Ingyenes! GlassWire

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#32959) DrojDtroll válasza LonGleY (#32956) üzenetére


DrojDtroll
addikt

LonGleY
Én ilyen gány módszerrel tudom, csak csinálni. És pl. a fiókom statisztikáját nekem így könnyű elkészíteni. Gondoltam, hogy a PH-nak van ilyen.

Kékes525

Épp keresek egy ilyen programot. Eddig DuMeter-t használtam, de most kipróbálom ezt. Köszi a linket. :R

[ Szerkesztve ]

(#32960) LonGleY válasza DrojDtroll (#32959) üzenetére


LonGleY
veterán

Ez nem igazán csak forgalommérő. Ha csak netstatisztikára lenne szükséged, akkor Net Meter. Ha normálisan beállítod, akkor még egész pofás is, illetve a system tray menüje is animált.

Ebben a portable változatban benne van a fenti színbeállítás is: Net Meter 3.6 (Build 437) Portable.zip

A statisztikát egy fájlban menti az appdata / roaming / HTNetMeter mappában. Ez továbbörökíthető egy esetleges rendszer-újratelepítés során.

[ Szerkesztve ]

(#32961) Kékes525 válasza LonGleY (#32960) üzenetére


Kékes525
félisten

Döntően az. Azonban legtöbb hasonlóval ellentétben, külön is figyeli az egyes programok hálózati forgalmát grafikonnal és numerikusan is, ezt nem tudtam más programmal, még azzal sem ami ezt állította magáról.
A többi funkciója is nagyon hasznos. Viszont nagyon jó szem kell hozzá. Ez az egyetlen hibája.

(#32959) DrojDtroll: Írd meg hogy vált be. Kíváncsi vagyok rá.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#32962) DrojDtroll válasza LonGleY (#32960) üzenetére


DrojDtroll
addikt

A system tray fontos lenne. Ezt hiányolom első látásra a GlassWire-ből. Most NetMeter-t is kipróbálom, eddig nagyon tetszik, jó, hogy a grafikon-t szét lehet szedni különböző kapcsolatokra.

(#32963) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Van olyan webes felületű program amellyel le tudom tesztelni, hogy egy weboldal elérhető-e?

Valamikor nem jönnek be weblapok, és hogy tudjam, hogy nálam van-e hiba, vagy az oldal állt le.

(#32964) LonGleY válasza Kékes525 (#32961) üzenetére


LonGleY
veterán

Meglévő tűzfal mellett vajon mennyire alkalmazható? Hisz valamiféle védelmeket is tartalmaz, illetve korlátozhatja az appok nethez jutását. Vagy beállítható csak statisztika módra?

[ Szerkesztve ]

(#32965) DrojDtroll válasza Kékes525 (#32961) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Főleg a Graph fül Traffic része tetszik és a Usage fül.

Tetszik, hogy minden alkalmazásra külön diagram készül:)

Igaz, hogy a betűméret kicsi, de nekem ezzel sincs bajom.

Jó kis program, egyedül a system tary-t hiányolom.

(#32966) Predator2 válasza Predator2 (#32957) üzenetére


Predator2
addikt

Erre valaki?
Thx

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#32967) LonGleY válasza Predator2 (#32957) üzenetére


LonGleY
veterán

Már nem emlékszem, hogy hogy csomagoltam össze (talán az installer eleve felrakta a nyelvi fájlt, vagy külön töltöttem hozzá), de mindenesetre itt egyben van a zip-ben: Core Temp 1.0 RC6 [32, 64-bit] Portable.zip

A programon belül természetesen: Options / Settings / Language...

(#32968) Yiggdrasil válasza Dluinet (#32941) üzenetére


Yiggdrasil
aktív tag

Köszi!

Más: Tudtok olyan progit, amivel lehetne OSX-szerű tálcát csinálni alulra az ikonoknak?

(#32969) vitemerius válasza DrojDtroll (#32963) üzenetére


vitemerius
tag

(#32970) Kékes525 válasza LonGleY (#32964) üzenetére


Kékes525
félisten

ESET Smart Security 8.0.304.4 mellett használom, és tökéletes. Alapértelmezetten a Glasswire saját tűzfala ki van kapcsolva, én így használom. Egy jó leírás róla: Így naplózhatod a hálózati adatforgalmad

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#32971) DrojDtroll válasza Kékes525 (#32961) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Valami szépen megölte a netet. Nem tudtam normálisan csatlakozni wifire, mert folyamatosan ledobált.

A NetMeter és az általad belinkelt program egyszerre futott. Szerintem ez volt a gond.

Lehet, hogy esetleg más probléma van, de a két progi leállításával megoldódott ez a probléma.

(#32972) LonGleY válasza DrojDtroll (#32971) üzenetére


LonGleY
veterán

A Net Meter biztos nem kavart be. Évek óta használom több gépen, mindenféle védelmek mellett.

Ellenben a GlassWire tartalmaz védelmet, illetve béta. Elég egyértelmű...

[ Szerkesztve ]

(#32973) DrojDtroll válasza LonGleY (#32972) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Akkor a NetMeter megy vissza :)

(#32974) borix válasza DrojDtroll (#32973) üzenetére


borix
őstag

Számítógépen halható hangok felvételére milyen programok vannak az Audacity-n kívül?

(#32975) kraftxld válasza borix (#32974) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Goldwave?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#32976) DrojDtroll válasza borix (#32974) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Nem használtam még, de most gyorsan ezt találtam.

(#32977) merkucyo válasza LonGleY (#32955) üzenetére


merkucyo
aktív tag

Köszönöm :R :R

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#32978) Kékes525 válasza DrojDtroll (#32971) üzenetére


Kékes525
félisten

A DU Meterrel futtatom együtt, és most a NetMeter-t is futott és nincs semmi probléma. Persze ez nem jelentheti, hogy valamelyik nem okozhat ilyet egy más környezetben. Ha a Glasswire-nál bekapcsoltad a tűzfalat, akkor az bekavarhat. Azt nem próbáltam ki, de annak ellenére hogy beta nálam jó.

Az ilyen helyzetekre pedig fel kell készülni. Ha általam nem ismert programot futtatok, akkor csinálok egy manuális rendszer visszaállítási pontot előtte és akkor nem lehet gond.

(#32972) LonGleY: Mint írtam a tűzfala alapbeállításban ki van kapcsolva, a többi funkció csak monitoroz. Tehát a védelme nem okozhat bajt, mert alaphelyzetben nem működik. Ezért egyáltalán nem egyértelmű.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#32979) LonGleY válasza Kékes525 (#32978) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem a Net Meter és a DU Meter együtt futtatása a gond, hanem a GlassWire béta használata olyan gépen, amin már van védelem. (És ezzel a teszttel gyakorlatilag választ is kapcstam arra a kérdésre, hogy mennyire gáz avagy sem pont emiatt telepíteni egy olyan rendszeren, ahol már van normális tűzfal.) Mindegy, hogy a beépített akármije ki van-e kapcsolva, attól még az ehhez szükséges drivereket felpakolja, ez pedig épp elegendő (nem először lehet ilyennel találkozni). Teljesen egyértelmű, hogy nem egy szimpla, régóta bizonyító statisztika app okoz galibát (most nem azért, mert én ajánlottam, de nagyon kicsi rá az esély).

[ Szerkesztve ]

(#32980) LonGleY válasza LonGleY (#32979) üzenetére


LonGleY
veterán

...főleg ugyebár azért, mert a Net Meter semmit nem tol be a rendszerbe, még egy szimpla dll-t sem regisztrál be. Ez az indok még lemaradt.

(#32981) DrojDtroll válasza LonGleY (#32980) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Tegnap estétől csak a netmeter megy es semmi gond :DD

(#32982) Kékes525 válasza LonGleY (#32979) üzenetére


Kékes525
félisten

ESET Smart Security vel-el nem okoz galibát, azzal használom már 1 hónapja. A fórumján sem jellemző, hogy ilyenekről írnának. Persze attól még kehet. Friss program, beta, nincs még elég info róla. Viszont szerintem nagyon ígéretes, mert nagyon sok mindent, hasznosat tud.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#32983) DrojDtroll válasza Kékes525 (#32982) üzenetére


DrojDtroll
addikt

jó program csak úgy néz ki nemcsak a betűméretett kell javítani

(#32984) Kékes525 válasza DrojDtroll (#32983) üzenetére


Kékes525
félisten

Egy bétától sokkal többet nem lehet elvárni. Oda kell rá figyelni. Amúgy javaslom, hogy írj be a GlassWire forum -ba. Én is megtettem, azonnal válaszoltak, fejlesztés alatt van a DPI probléma.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#32985) Brett001


Brett001
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani valami olyan progit, ami látványos animált (mondjuk flash alapú) grafikonokat készít? Az Excelhez hasonlóan beviszem az adatokat, grafikon típust választok stb.

Hasonlókat mint a HighCharts [link]

Ilyesmi kéne, de ez ugye web, HTML5, JavaScript alapú, itt ha egy paramétert meg akarsz változtani java programsorok közt kell mókolni. Szóval ha én azt akarom, hogy egy oszlop piros legyen ne hexakódokat kelljen beírni, hanem menüből kiválasztom a pirosat. :D
Nem tudom van-e ilyen könnyen kezelhető progi, jó lenne ha tudna Excelből importálni, CSV-t kezelni, ne adj Isten MySQL adatbázis táblából behozni adatokat. :K

[ Szerkesztve ]

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#32986) borix


borix
őstag

Köszi az infókat.

(#32987) Poiro7


Poiro7
aktív tag

Sziasztok! Tudnátok ajánlani egy olyan programot, amivel korlátozni lehet Win8.1 alatt, hogy bizonyos felhasználói fiókokat csak adott időintervallumban lehessen használni :F

(#32988) Dluinet válasza Poiro7 (#32987) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Szülői felügyelet bekapcsolása általános jogú felhasználói fiókhoz

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#32989) Poiro7 válasza Dluinet (#32988) üzenetére


Poiro7
aktív tag

:R THX :R

(#32990) Kékes525 válasza DrojDtroll (#32971) üzenetére


Kékes525
félisten

Jelentkezett nálam is a hiba, amikor a Jdownloader 2-vel próbáltam tölteni. Pedig már töltöttem vele, amikor a GlassWire is fenn volt. A kikapcsolása (szervizé is) segített. Beírtam a fórumába.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#32991) Brett001 válasza Kékes525 (#32990) üzenetére


Brett001
aktív tag

Ha már olvastam itt róla, én is kipróbáltam eme csodát. :) Nekem tetszik. A tűzfal részét egyelőre kikapcsoltam. A DU meter van még fent. Korábban próbáltam a NetMetert is, csak az azért nem volt jó nekem, mert nem lehet IP filterezni benne. A DU meternél ugye be lehet állítani, hogy csak az internet forgalmat mérje, a LAN-t ne. Szóval ha a routeremhez kötött ASUS mediaplayeren elkezdtem filmet nézni a netmeter annak a forgalmát is beleszámolta, ami így nem releváns a szempontomból.
Nos GlassWire-ban is van external/internal külön mérési lehetőség. Igéretes, jó kis program. :)

upd: A fentebbi grafikonos progi kérdésemre senkinek semmi ötlet?

[ Szerkesztve ]

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#32992) scott_free válasza Brett001 (#32991) üzenetére


scott_free
senior tag

olyan progit keresek, amivel meg tudom nézni, hogy éppen melyik alkalmazás tölt le a netről, és az se ártana, ha szabályozni tudnám ilyenkor az adott progi sávszélességét.
próbáltam a Netbalancer-t, de ha van, megnéznék mást, egyszerűbbet is.

(a Networx-öt használom, de az nem tud programonkénti bontást)

[ Szerkesztve ]

(#32993) Brett001 válasza scott_free (#32992) üzenetére


Brett001
aktív tag

Esetleg ez? :)

Netlimter:

[link]

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#32994) scott_free válasza Brett001 (#32993) üzenetére


scott_free
senior tag

ja bocs, nem írtam, hogy ezt ismerem, de nem tetszett.

(#32995) Brett001 válasza scott_free (#32994) üzenetére


Brett001
aktív tag

Gondolom, mert a netLimiternek sem egyszerű a kezelése. Akkor most passzolom...

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#32996) Kasya válasza scott_free (#32994) üzenetére


Kasya
nagyúr

Esetleg más egyéb innen?

Anno cFosSpeed-et használtam, de nem emlékszem, hogy ott lehetett volna programonként szabályozni.

[ Szerkesztve ]

(#32997) aelod


aelod
veterán

Sziasztok!

Tudtok olyan progit win 7re (64bit) ami engedélyhez kötné más programok indítását? Teszem azt asztali viber kliens elindításánál jelszót kérne vagy ilyesmi.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#32998) DrojDtroll válasza aelod (#32997) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Én most gyorsan ezt találtam.

(#32999) aelod válasza DrojDtroll (#32998) üzenetére


aelod
veterán

Ez elég jó csak nem kezeli valamiért a Vibert és a Thunderbird-öt sem. 64bites alkalmazásokat nem szereti. Simán elindul jelszó kérés nélkül.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#33000) DrojDtroll válasza aelod (#32999) üzenetére


DrojDtroll
addikt

:( az nem jó

Tudom, hogy nem valami szép megoldás, de ha nem tudsz jobbat akkor szerintem telepítsd újra ezt a két alkalmazást 32 bitesverzióval.

33000. hsz :DDD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.