Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32551) ambudriver válasza DrojDtroll (#32550) üzenetére


ambudriver
tag

Szia!
Köszönöm a segítséget. Sajnos ez a program modemet keres. Nekem van egy kis eszközöm amit ha a csatlakoztatok a telefonra majd a laptopom mikrofonjára akkor hallom a beszélgetést és akár rögzíteni is tudom. Csak mindez automatikusan kellene ha felveszem a kagylót.
Esetleg valami tipp?

Köszi még egyszer!

[ Szerkesztve ]

(#32552) #68216320


#68216320
törölt tag

Ajánlanátok olyan programot, ami:

- ingyenes
- egy hangsávban kijelölhetek vágási pontokat és darabolva menti ki a részeket
- wav vagy flac formátumba ment
- mp3, flac, wav formátumokat olvas

(#32553) genndy válasza #68216320 (#32552) üzenetére


genndy
addikt

Audacity

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#32554) #68216320 válasza genndy (#32553) üzenetére


#68216320
törölt tag

Ja, használom hanggenerátorként (is), de nem tudtam, hogy ilyet is tud. És tényleg tud. köszi. Igazán korrekt kis program. :K

[ Szerkesztve ]

(#32555) cigam válasza #68216320 (#32552) üzenetére


cigam
félisten

Audacity

ambudriver
Audacity

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32556) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Adott egy disk, rendre C: D: és Unallocated partícióval.
Létezik olyan ingyenes particiónáló program , amivel a C meghajtót az unallocated méretével meg tudnám növelni? Amit ebben a video-ban csinálnak 1:30-tól, azt szeretném megcsinálni egy Windows Server 2003 oprendszerű virtuális gépen lehetőleg ingyenes szoftverrel!

Köszönöm! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#32557) ollie válasza bugizozi (#32556) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Virtuális gépen? Szerintem kizárt, ha a beépített lemezkezelő nem tudja.

***

(#32558) Kernel válasza bugizozi (#32556) üzenetére


Kernel
nagyúr

A beépített lemezkezelő szerintem nem tudhatja, mert partíció elejét nem képes elmozdítani, eltolni, illetve nem is akarja. A Microsoft ezt a képességet (meg a vele járó kockázatot) átengedi inkább a kereskedelmi szoftvereknek.

Csak partíció végpontját lehet vele tologatni.

Virtuális gépre nem emlékszem már pontosan, ott már gép kreálásakor (vagy új lemez létrehozásánál) választani kell, hogy dinamikus / fix / akármi legyen, talán ettől is függhet, hogy utólag mit enged.

Egyébként az Easeus particionáló programjával lehetne ilyet csinálni, csak az meg szerveren nem használható, ha jól látom.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#32559) gyulank


gyulank
addikt

ppt-t mivel lehet úgy megnyitni, hogy a videók, animációk is menjenek? A GoogleDocs a szöveget se tudja rendesen kiírni, a Microsoft Office online a szöveget jól jeleníti meg, de a nagyobb fájlokat nem nyitja meg, és szintén nincsenek animációk. A LibreOffice-ben szintén nem nyílnak meg, csak kérdőjelek vannak a helyén.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#32560) localhost válasza gyulank (#32559) üzenetére


localhost
Közösségépítő

MS PowerPoint viewer (free)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#32561) gyulank válasza localhost (#32560) üzenetére


gyulank
addikt

Ezen már van ami megy, de sok ebben sem.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#32562) bluemirage válasza gyulank (#32561) üzenetére


bluemirage
őstag

Ha MS Office-al létrehozott PPT-ről van szó, akkor mennie kellene, a MS Office saját viewer :F :U ével.

Meliora sunt bono inimica

(#32563) gyulank válasza bluemirage (#32562) üzenetére


gyulank
addikt

Én nem tudom, az itt lévők közül még egyik sem ment semmin maradéktalanul. Mondjuk eddig azokon néztem amiket írtam, mert jobban szeretem, ha nem vagyok oprendszerhez kötve.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#32564) localhost válasza gyulank (#32561) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Kell, hogy menjen! :R
Videóknál megvan minden codec?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#32565) gyulank válasza localhost (#32564) üzenetére


gyulank
addikt

Ez most mit jelent? Neked megy ezzel az ingyenessel amit linkeltél? Igazából nekem az is lenne a lényeg, hogy leegyszerűsítsem a megnyitást. Szóval Firefoxba, a pdf-et új lapon nyitom meg, a ppt-t az office kiegészítővel, az mpg, wmv-t a vlc kiegészítővel, ami elég béna és a végén nem áll meg csak ismétel pár másodpercet, de jobbat nem találtam. VLC-n és Potplayeren szoktam lejátszani a videókat, már inkább csak Potplayerrel. Nem szokott gondja lenni, külön nem tettem fel kodekeket emiatt.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#32566) Zotya984


Zotya984
senior tag

Sziasztok.
Egy android progit keresek. Nevét nem tudom. GPS alapon ment az egész. Fényképeket vagy aktuális helyeket kellett megadni neki és ha elmozdultam vele akkor mutatta hogy hány m-re /km-re illetve égtájak alapján merre van az előzőleg megadott pont. Mi volt a neve ? nem tudja valaki?

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#32567) bluemirage válasza gyulank (#32563) üzenetére


bluemirage
őstag

Az asztali office 2007-sem játssza le rendesen az első 5 diát...
Úgyhogy ez rosszul van megcsinálva, ennyi... no comment.
Lehet, hogy valaha jó volt, vagy egy nagyon régi office-on, egy adott gépi környezetben anno egyszer jó lefutott. Ezt nem vitatom, de most hibás.

Szépen neki kell állni egy mostani office-al (min 2007-essel, ami xml-es formátumot natívan támogatja), a diákat kijavítani és addig tesztelni amíg jó nem lesz és rendel pptx-ként elmenteni... az a biztos és bár a visszafele kompatibilitás így már nem lesz biztosított, de elviekben minden 2007-es és későbbi office jól fogja lejátszani.

A kompatibilitás ellenőrző szerint: a 8,9,12,16-os oldalakkal a korábbi verziókban gond lehet. Az, hogy ez melyik régebbi verziót érinti nem tudni... a pptx-be történő mentés, tesztelés szükség esetén javítás... ezt is megoldja.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#32568) cigam válasza ollie (#32557) üzenetére


cigam
félisten

Ott nem lehet bebootolni pl. egy gparetd live cd-t?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32569) localhost válasza gyulank (#32565) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nem megy az a videó senkinek, egyetlenegy embert kivéve, Ő pedig Kürti Jenő egyetemi tanár úr.
Láthatólag nagy értője a szakmájának, de az Excelhez nem ért!
A videók ugyanis NINCSENEK beágyazva a ppt-be, hanem Jenő gépén levő videófile-ra mutatnak, mint külső hivatkozás.

Ezért csak az Ő gépén futnak, de ott jól. Mivel senki másnak nincs meg maga a videofájl és pláne nem az adott könyvtárban, így ez Jenő urunk sara.
SEHOGYAN sem orvosolható, kizárólag Jenő tudná beágyazni és újra feltölteni a ppt-t.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#32570) Cartman King


Cartman King
csendes tag

Sziasztok!
Olyan programot keresek, amivel távolról tudom irányítani a Windows XP-ét interneten keresztül egy Windows 7-es gépről
Újra tudom indítani vele a gépet törölni, tudok, vele programokat a gépről ilyent keresek.

(#32571) LonGleY válasza Cartman King (#32570) üzenetére


LonGleY
veterán

TeamViewer (teljes verzió)

[ Szerkesztve ]

(#32572) AtHoS válasza Zotya984 (#32566) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én ezt ismerem, bár ennél berögzített GPS koordinátákra lehet visszanavigálni:

GPS Staus [link]

read-only mode on the forum

(#32573) Zotya984 válasza AtHoS (#32572) üzenetére


Zotya984
senior tag

Ez jó. Kipróbálom milyen. Igazából arra kell hogyha kimegyek a pájára játszani akkor a GPS koordinátákkal megadom a bungerek helyét előre. Onnantól tudni fogom m-re pontosan hogy hány méterre vannak a bunkerek.

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#32574) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
VLC helyett kellene valami lejátszó amivel mkv-t is letudok játszani. Kinézetre valami hasonlót a lényeg, hogy egyszerű csicsa mentes felülete legyen mint a VLC-nek. (pl. a km player nem jött be, lassan is indult, ronda is)
(azért nem azt használom, mert mostanában 2-3 másodpercekre gyakran elmegy a hang hiába állítok bármit)

(#32575) Dluinet válasza RAiN91 (#32574) üzenetére


Dluinet
nagyúr

MPC-HC

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#32576) mclaren777


mclaren777
senior tag

Ti a játékok/egyéb intenzív alkalmazások közben való CPU és GPU százalékos kihasználtságot, hőmérsékleti értékeket és az FPS számot mivel szoktátok monitorozni? :R

(#32577) Winne


Winne
nagyúr

Milyen program amivel a telefonnal álló helyzetben felvett videókat el tudom fordítani állóra pár gombnyomással, hogy ne oldalasan legyenek számítógépen? :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#32578) kraftxld válasza Winne (#32577) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Freemake Video Converter

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#32579) Kernel válasza RAiN91 (#32574) üzenetére


Kernel
nagyúr

Noha én sem a KMPlayert használom, de azért annyira nem rossz, nem zárom ki, hogy rendbe lehet tenni. Skin pedig van többféle is.

Első lépés az alapállapotba hozás, vagyis a beállítások törlése (registry KMPlayer kulcsa). Ha .ini fájlban volt a tárolás, akkor azt is, de annak beolvasása az indulást is lassíthatja, ezért jobb a reg. tárolást választani, miután az folyamatosan a memóriában tartózkodik.

A reklámbrowser-hülyeség tiltása egyszerűen megoldható.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#32580) Winne válasza kraftxld (#32578) üzenetére


Winne
nagyúr

Ezzel elforgatom, az ikonkép el is fordul, plusz a Windows Media Playerben el is fordul, de az összes többi lejátszón fekve marad. 5let?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#32581) LonGleY válasza Winne (#32580) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem, nem marad. Ha elforgattad és kiexportáltad, akkor egyik lejátszó sem fogja magától az eredeti állapotába forgatni a videót.

(#32582) Winne válasza LonGleY (#32581) üzenetére


Winne
nagyúr

A "kiexportálod" az azt jelenti, hogy konvertálom? Úgy működik, de azzal a beállítással is harmad akkora lesz a mérete, hogy azt választom eredetin hagyja.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#32583) LonGleY válasza Winne (#32582) üzenetére


LonGleY
veterán

Miért, konvertálás nélkül szerinted hogy készülne el az új, elforgatott tartalmú videó?

A második mondatod sem igazán tudom értelmezni... Minden beállítás kérdése. Ki tudod választani, hogy mekkora felbontásban és hogy mekkora méretre konvertáljon.

[ Szerkesztve ]

(#32584) w.miki


w.miki
veterán

Van olyan program, ami egy telepítetlen laptopról megmondja, milyen wifi eszköz van benne?
Mert fogalmam sincs a száz közül melyiket válasszam :(
Aida pedig nem tudja, mi van benne :(

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#32585) brd válasza w.miki (#32584) üzenetére


brd
nagyúr

Ha az AIDA nem tudja, akkor hardware azonosítóra rákeres internetes keresőn, pl.

The only real valuable thing is intuition.

(#32586) mezis válasza w.miki (#32584) üzenetére


mezis
nagyúr

Végig bogarásztad az AIDA64 listáját ? (Lehet, hogy mutatja, csak a vége felé.)

mezis

(#32587) Winne válasza LonGleY (#32583) üzenetére


Winne
nagyúr

"eredetin hagyja" ===>>> Ugyanaz, mint a forrás.

Én nem akarom butítani sem a képet, sem a hangot, csak el akarom fordítani, de még akkor is harmad akkora lesz, ha ezt választom.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#32588) Temerti válasza Winne (#32587) üzenetére


Temerti
tag

Ha elég az, hogy lejátszáskor elforgatva meg tudod nézni, és esetleg van VLC media player a gépeden, ott az Eszközök/Hatások és szűrők/Videohatásoknál találsz ilyen opciót. :)

(#32589) LonGleY válasza Winne (#32587) üzenetére


LonGleY
veterán

Akkor nem is értem, hogy eddig mit csináltál az ajánlott programmal, ha nem azt, amire való (konvertálás)... Bűvölted, hátha jó lesz?

A videóknál nincs lossless elforgatás, mint a képeknél. Újra kell renderelni az anyagot. Vagy marad a VLC-s megoldás. De azt kétlem, hogy ha a konvertálásnál az eredeti méreteket adod meg, észrevedd a minőségromlást... Túl sokan túl sokat hisznek a saját képességeikről. :>

[ Szerkesztve ]

(#32590) brd válasza LonGleY (#32589) üzenetére


brd
nagyúr

A videóknál nincs lossless elforgatás, mint a képeknél.

Csak a pontosság kedvéért: képeknél sem mindig olyan egyértelmű a helyzet, a bitmap alapúaknál természetesen nincsen probléma, de ha, pl. ha egy JPEG kép dimenziói nem oszthatóak egész számra az MCU blokkok méretével, akkor még a losslessre törekedő elforgatásnál is van némi render, így változás a képen, vagy dimenzióváltozás, azaz a méret kiegészítése az MCU többszörösére, és az így keletkező üres rész pótlása valamivel.

The only real valuable thing is intuition.

(#32591) Winne válasza Temerti (#32588) üzenetére


Winne
nagyúr

Ez a megoldás jó arra, ha végig akarom nézni őket, de elmenteni kár, hogy nem tudja így. :)

@(#32589) LonGleY: az eredeti kérdésem mi volt? Annyit kérdeztem milyen programmal tudom elforgatni a képet? Az ajánlott programban van rotate funkció, józanésszel nyilván azt próbáltam használni, amit le is írtam korábban, hogy az ikonképet el is forgatta egyből, de amint újra megnyitottam, nem mentette el a dolgot, ami akkor azért volt, mert ez a program konvertálásra való. Mivel eddig nem használtam ilyet, nem is tudtam, mert ha tudom hogy működik, nem kérdezem. Ha nem akarsz segíteni benne, akkor inkább ne válaszolj, minthogy így fellengzősen játsszad itt az agyad..

Nem akarok itt flamet generálni, a kérdésemre kaptam megoldást, köszi mindenkinek. :R

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#32592) zeusz55 válasza Winne (#32591) üzenetére


zeusz55
senior tag

Sziasztok! Olyan segítséget kérnék, hogy nagymutter laptopja (86 éves.. nem a laptop) már nagyon leharcolt szerkezet, valsz lemerült benne az elem mert az órát így random elfelejti! Mamának beállítani az időt mivel 10/8szor félrekattint igy elég körülményes, amivel nem lenne baj, csak a FFox meghülyül ha 1988 at írunk! Kérdésem lenne egy olyan program, ami automatikusan és azonnal frissiti az időt ha internetet észlel! Tudom a winXP tud ilyet, de nem csinálja csak hetente. Beraknám inditó pultba és meg lenne oldva a probléma! Köszönöm a segítségeteket!

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#32593) Dluinet válasza Winne (#32591) üzenetére


Dluinet
nagyúr

egy jó tanács: ne hagyd eredeti méreten, mert az álló méret, adjál meg neki pixelben ugyanakkora méretet, csak fekvőben

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#32594) Dluinet válasza zeusz55 (#32592) üzenetére


Dluinet
nagyúr

leírás itt

Adja meg a lekérdezési időközt. Ehhez hajtsa végre a következő lépéseket:
Keresse meg a következő beállításkulcsot, és kattintson rá:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\W32Time\TimeProviders\NtpClient\
A jobb oldali ablaktáblában kattintson a jobb gombbal a SpecialPollInterval elemre, majd kattintson a Módosítás parancsra.
A Duplaszó szerkesztése párbeszédpanel Érték mezőjébe írja be az Idő_másodpercben értéket, majd kattintson az OK gombra.

Megjegyzés: Az Idő_másodpercben helyőrző helyett az egyes lekérdezések közötti időtartamot kell beírni másodpercben. A javasolt érték 900 (tízes számrendszerben). Ezen érték megadása esetén az időkiszolgáló 15 percenként végez lekérdezést.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#32595) Kernel válasza zeusz55 (#32592) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ilyen problémával én is találkoztam, szintén idős ember, idős számítógép, de én egy egészen váratlan ötlettel kicseréltem az elemet.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#32596) zeusz55 válasza Dluinet (#32594) üzenetére


zeusz55
senior tag

Wow köszönöm! Ha jól illesztettem be az írásodat nekem a
"A Windows időszolgáltatás beállítása külső időforrás használatára" van szükségem! És akkor ha a honlapon leirtakat elvégzem 15 percenként UPolja az időt, neten keresztül!?!?
Nem baj h stickes a net? :R :R :R :R

megj az automatikus varázslóban a leirtakat be tudom állitani vagy kézzel állitsam inkább??

kernel ez a frappáns megoldás bennem is megfordult, de annyira hadilábon áll a lapos hogy szierintem az asztallal is össze van nőve, ha megmozdítom az váratlan következményekkel járhat ami hatással lehet a mamára is! :) :U :N

[ Szerkesztve ]

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#32597) Dluinet válasza zeusz55 (#32596) üzenetére


Dluinet
nagyúr

neked csak a lekérdezési időközt kell állítani, semmi mást

15 percenként frissít ha van net a heti egy frissítés helyett

adatforgalma a nullához közelit, de ha nagyon zavar, akkor állítsál be fél órát (1800)

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#32598) ollie válasza Winne (#32591) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én is adnék egy jó tanácsot. Soha ne vegyél fel álló videót. Értelme sincs, mert egy monitoron miért nézne bárki is olyan felvételt, ami csak a kép harmadán látszódik. Nem véletlen, hogy gyakorlatilag semmi sem támogatja a videó elforgatva lejátszását.

***

(#32599) Dluinet válasza ollie (#32598) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Vertical Video Syndrome

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#32600) zeusz55 válasza Dluinet (#32597) üzenetére


zeusz55
senior tag

Köszi, akkor csak azt piszkáljam amit te leirtál!? Ne a teljes leirást!?

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.