Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33701) alienpapa


alienpapa
senior tag

Sziasztok!
Olyan programot keresek, ami képes szkennelt/fényképezett szöveget karakteressé átalakítani.
Pár évvel ezelőtt erre a recognita nevű szoftvert használtam, de szerintem már nem létezik.

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#33702) gyulank válasza alienpapa (#33701) üzenetére


gyulank
addikt

Nem tudom, mik tudnak OCR-t, talán ez?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#33703) bluemirage válasza alienpapa (#33701) üzenetére


bluemirage
őstag

Múlt héten vett a cég egy ilyet, hálózatos verziót az EKAER rendszer miatt :((
Nekem is kell használni... megbízhatóan működik. Az igaz, hogy nem ékezetes szöveghez használjuk, így ahhoz nem tudok hozzászólni, de ha kéred, akkor tesztelem azzal is.
http://ocrszoftver.hu/szovegfelismeres/professional-edition-finereader
A link valamelyik magyar forgalmazó lehet, de több helyről is be lehet szerezni természetesen.
Privi-ben írok árat is van Personal-ra és Hálózatosra is.

Meliora sunt bono inimica

(#33704) Dluinet válasza alienpapa (#33701) üzenetére


Dluinet
nagyúr

google docs

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#33705) alienpapa


alienpapa
senior tag

Köszönöm a tippeket!

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#33706) DrojDtroll válasza TheProb (#33694) üzenetére


DrojDtroll
addikt

(#33707) artiny


artiny
őstag

letezik az Intel@ WiDi hez hasonlo program,amivel megtudom kabel nelkul wifin osztani a kepernyot a TV vel? (i5-4590,i3-3227u processzorral probaltam mar felteni a WiDit ,de azt irta hogy nem kompatibilis...)

(#33708) Kernel válasza artiny (#33707) üzenetére


Kernel
nagyúr

Hiába telepítetted volna, nem csak WiDi-kompatibilis transzmitter kell hozzá, hanem egy vevőegység is:

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#33709) artiny válasza Kernel (#33708) üzenetére


artiny
őstag

Letezik olyan program amihez nem kell ilyen vevo.. a TV dlna hoz hasonloan tudja fogadni a kepernyot

(#33710) Jazz válasza ollie (#33548) üzenetére


Jazz
veterán

El. Nem működik a levelezés. Hátha nem szentírás az a site és van más megoldás. Egy próbát megér nem?

Valaki erre? [link]

Thx

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#33711) Márk


Márk
senior tag

Sziasztok!

Milyen programot tudtok ajánlani, amivel 1080p-s videót tudok a legjobb minőségben lekonvertálni 720p-re?

A program gyorsasága nem számít, csak a minőség (és hogy a fájl mérete legyen kisebb mint az eredeti 1080p-s változat)

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#33712) cigam válasza Márk (#33711) üzenetére


cigam
félisten

A kínai újév alkalmából most ingyen megkapod a HD Video Converter Factory Pro programot. Ha van egy jobbfajta VGA kártyád, pillanatok alatt átkonvertálja a videódat.
A fájl mérete nem a felbontástól, hanem a videó és hang bitrátájától függ. Minél kisebb a bitráta, annál kisebb lesz a fájl, és ez a képminőségen is meg fog látszani.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#33713) Kernel válasza Márk (#33711) üzenetére


Kernel
nagyúr

A bitsebesség megválasztásával magad határozod meg fájlméretet és a minőséget, egyik a másik rovására.

Itt inkább az a kérdés, hogy 720p esetén mennyi az optimális bitsebesség? Amik nálam vannak például, 2500 kbps vagy felette is már jól tud kinézni egy 24 Hz-es videó, amelyiknél alapanyag is jó.

Vagy próbálgatni kell, van 3000-4000 kbps sebességű is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#33714) Márk


Márk
senior tag

cigam, Kernel: :R

Személy szerint a Xilisoft Video Converter Ultimate-et használom.

A cigam által említett HD Video Converter Factory Pro jobb lehet nála?

[ Szerkesztve ]

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#33715) agoka07


agoka07
senior tag

üdv!
Tudnátok ajánlani, valami jó slideshow készítő programot? A Magisto nagyon tetszik, csak mindenért fizetni kell benne.

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#33716) bluemirage válasza cigam (#33712) üzenetére


bluemirage
őstag

Letöltöttem... csak kiváncsiságból, hogy milyen egy ilyen next-next program...
De miután egy SD mpeg2-t át akartam volna rakni h264-es mkv-ba ezt írja ki... tehát nem ingyenes, vagy már vége a kínai új évnek... :D

Meliora sunt bono inimica

(#33717) Sonja válasza bluemirage (#33716) üzenetére


Sonja
veterán

Te mit töltöttél le?! :F A linkelt oldalon ott van a piros boríték, amivel le tudod tölteni a programot egy zip file-ba. Ebben van egy License.txt file, amiben benne van a regisztrációs kód.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#33718) bluemirage válasza Sonja (#33717) üzenetére


bluemirage
őstag

Jogos. Nem a borítékra kattintottam, hanem a dobozkára. :R
A CUDA magokat (sem 720p-s sem 1080p-s kódolásnál) nem használja, csak a procit terheli, így nem alkalmas komolyabb munkára. De aki nem nagyon ért a formátumokhoz, azok finombeállításaihoz, ritkán használja és van ideje kivárni egy-egy kódolás végét... annak hobbi célra jó.
Én töröltem, de egy próbát megért.

a profibb ingyenes frontendek jobbak:
MediaCoder
Ez nem fejlesztői oldal de innen letölthető a portable verzió is amiben nincs böngésző toolbar.
Vagy a klasszikus handbrake

Meliora sunt bono inimica

(#33719) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Egyszerű vágólap kezelő progit keresek amivel űrlapokat tudok kitölteni.
Olyanra gondoltam ami mondjuk fut a tálcán és csak az egérrel kiválasztom amit be akarok illeszteni.
(amit már előre elmenettem benne).

THX

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#33720) Druss válasza bluemirage (#33718) üzenetére


Druss
aktív tag

Érdekes én letöltöttem a borítékosat a zippel, feltelepítettem és nem kéri a serial-t (inaktív a gomb), de nem köhög érte csinálja a nagy fájlokat is. Lehet már be van épülve a serial?

"A szavak csak hangok a levegőben, a tettekben bízz, ne a szavakban!" David Gemmell

(#33721) Garada


Garada
őstag

Üdv, egy olyan programot keresek ha létezik ilyen, ami képes egy letöltött kép esetében megnézni a pontos linket ahonnan le lett szedve, ez több esetben is jól jönne nekem, válaszokat előre is köszi! :R

(#33722) kispx válasza Garada (#33721) üzenetére


kispx
addikt

A képhez nem tartozik olyan információ, amely megmondja, hogy honnan származik. Így nem lehet ezt megmondani.
Amit tehetsz:
- A böngésző letöltési előzményei.
- tineye, ezzel rálehet keresni, hogy melyik oldalon fordul elő az adott kép.

(#33723) Sk8erPeter válasza kispx (#33722) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Vagy https://images.google.com/-ra feltölti a képet (végső esetben bepötyögve rákeres).

Sk8erPeter

(#33724) Soma01


Soma01
veterán

Matematika példákat szeretnék megoldani, csak nem papíron. Jó volna ha a műveleteket (osztás, szorzás,összeadás, kivonás) is elvégezné és az eredménnyel tovább is tudnék számolni.
Egyszerű példák, nem durva x ismeretlenes képletek. Többnyire alapműveletekkel megoldható mind.

(#33725) kispx válasza Soma01 (#33724) üzenetére


kispx
addikt

(#33726) Soma01 válasza kispx (#33725) üzenetére


Soma01
veterán

Ezzel pl tele lehet írni egy A4-es oldalt és után a átnézhetem? Mint egy papírt, ki is nyomtathatom?

(#33727) kispx válasza Soma01 (#33726) üzenetére


kispx
addikt

Ha azt szeretnéd, hogy lepésről lépésre levezesse neked az egyenlet megoldását, akkor azt csak a fizetős verziója tudja.

Ingyenesként ezt találtam. Ha a képernyőről készítesz egy pillanatképet, és word dokumentumba beilleszted, akkor akár ki is nyomtathatod.

(#33728) Predator2 válasza Predator2 (#33719) üzenetére


Predator2
addikt

Erre valaki?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#33729) cigam válasza Predator2 (#33728) üzenetére


cigam
félisten

Ditto

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#33730) Predator2 válasza cigam (#33729) üzenetére


Predator2
addikt

Sajna az angolom elég gyenge. Hogyan tudom ebbe beleírni amire szükségem van. Illetve ne mutasson mást csak azokat.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#33731) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok segítséget szeretnék kérni remélem jó helyre írok.775 ös core 2 konfigról váltottam sandy i5 2500 procira ,asrock B75M-DGS[link] lappal 8gb rammal párosítva.Minden program simán fel ment a WIN 8.1 64 bitre,de számomra a legfontosabb borító szerkesztő program a Coreldraw x6,vagy x7 progi nem települ fel.Hiába töltöttem le a gyári oldalról mind a 64 bites,mind a 32 bites verziót is.Hiába a jobb klik,telepités rendszer gazda ként stb..Elkezdődik a telepítés majd le fagy,a kezdő program képnél és ennyi.Minden más progi hibátlanul fut,és a gép is hibátlan.Légszi segítsetek nagyon fontos lenne nekem ez a program használata.Mi lehet a baj?Köszönöm előre is.

(#33732) LonGleY válasza Predator2 (#33719) üzenetére


LonGleY
veterán

A saját portable clipboard programunkat tudom ajánlani: ClipCube

Menti a vágólap dolgait, plusz a felületén tudod címkézni, szerkeszteni a bejegyzéseket. Automatikusan indítható, és billentyűkombinációval előhúzható a beillesztő-ablak (a kombináció a konfig fájlban megváltoztatható, a manuálban van erről is leírás). Onnan a mentett és az új vágólapi elemek is elérhetők, pontosabban dupla klikkre újra a vágólapra helyezi őket, illetve ha aktív kurzor van valamelyik ablakban, oda is benyomja a kiválasztott szöveget.

A stabil és a dev. verzió között nagy különbségek nincsenek, csak a felület. Nemsoká lesz majd új build (illetve most is van, csak még nem került ki az oldalra). Egyelőre csak angol, de igazából pár gomb az egész progi (majd lesz multilanguage support is).

[ Szerkesztve ]

(#33733) LonGleY válasza LonGleY (#33732) üzenetére


LonGleY
veterán

még egy kis plusz infó magyarul

(#33734) Predator2 válasza LonGleY (#33733) üzenetére


Predator2
addikt

Régebben te is használtad O12-t, abban volt olyan rész ahová ha beírtad a szavakat utána csak jobb klikk, majd a kiválasztott szónál bal. Ugyan ezt a puritán egyszerű dolgot keresem, bármilyen flanc nélkül.
Gyors gombos megoldás nekem nem jó.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#33735) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Hali!
Létezik olyan app telora amivel youtubrol le lehet tölteni klipeket,rövid videokat és működik is?!

Sony sp 4.3 android ha számít valamit!

[ Szerkesztve ]

(#33736) olivera88


olivera88
veterán

Tud valaki olyan videó konvertálót ami tudja használni az Nvidia Nvencet?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#33737) ollie válasza Jazz (#33710) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Konkrétan azért kérdeztem, mert ott azt írják, hogy sehogy nem lehet törölni az accountot.

***

(#33738) Soma01 válasza kispx (#33727) üzenetére


Soma01
veterán

Jegyzet szerűen szeretném, nem azt, hogy megoldjon egy képletet.

(#33739) BullZeye válasza Soma01 (#33738) üzenetére


BullZeye
veterán

Nekem pedig olyan kéne ami a diplomamunkámat megírja. :)

köszi!

(#33740) Bandus99


Bandus99
őstag

Sziasztok

Keresek valami programot, amivel proxy hasznalatra lehet kenyszeriteni azokat a programokat is, amiknel alapbol nincs ptroxy beallitasi lehetoseg.

win7 fut a gepen es csak proxyn keresztul tudok itt kijutni a vilaghalora. Web bongeszokkel nincs problema, beallitom a proxyt es mukodnek. Sajna van 2-3 programom, amiknel nem tudom nekik megmondani, hogy hasznaljon proxyt. Ehhez kellene valami segitseg.

Koszonom.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#33741) bluemirage válasza olivera88 (#33736) üzenetére


bluemirage
őstag

Nem egy elismert eljárás. A CUDA magokat számos videovágó és konvertáló program munkára tudja bírni... az nvenc egy elég fapados megoldás, köztes megoldás erre.... de Adobe Premier alá be lehet préselni, ha gondolod.
----
Majd minden szerkesztő és konvertáló használja már a CUDA magokat HD, FHD H264-es progressiv tartalomba való kódolás esetén. (néhány hete írtam róla) Elvileg 720 alatti felbontásban is bevethető, de nem eredményez szép minőséget, ezért ez a legtöbb programban le van tiltva. A CUDA gyorsította kódolás egy kicsit mindig ront a minőségen is... a procis kódoláshoz képest. A legtöbb programban párhuzamosan fut a két megoldás a kódolás alatt. De számos teszt kimutatta, hogy a csak CUDA-s kódolás veszteséggel jár. Ez végül is tény. A kérdés az, hogy ezt észre veszed-e. Valóban nagyítóval nézed-e a kimerevített kockákat.

Az Nvidia kártyák is támogatják az OpenCL-t, ami szintén gyorsítja a kódolást. Ezt még több kódoló támogatja.
A Handbrake az általános OpenCL-t míg a
a MediaCoder a CUDA-t is. Erről is írtam néhány napja.

Meliora sunt bono inimica

(#33742) olivera88 válasza bluemirage (#33741) üzenetére


olivera88
veterán

Ebben tévedsz már egy jó ideje nincs támogatva a CUDA alapú videokonvertálás az NVIDIA driverekben. Azért is kérdeztem. A Freemake Video converterben is van CUDA támogatás de nem megy. [link] Régebbi drivert meg nem fogok ez miatt visszarakni. Erről még nem hallottam h veszteséges lenne.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#33743) bluemirage válasza olivera88 (#33742) üzenetére


bluemirage
őstag

A CUDA 100%, hogy minőségromlással jár... kérlek nézz utána, legyen meg a felfedezés öröme... :C :R Egyébként az INTEL-es Quick Sync is azzal jár, bár kevésbé észrevehető, mint a CUDA.

----
Abban igazad lehet, hogy a CUDA-t egyre jobban váltja fel az OPEN CL, ezt írtam is az előző hsz-ben.
A kedvedéért most utána néztem és megdöbbentem, hogy ez már mennyire előrehaladott. :F

A Sony Vegas, vagy az egyszerű, de nagyszerű powerdirector is az open cl-t viszi, ahogyan a handbrake is.
Ennek ellenére a nagyfiúsabb adobe premier CS6 még támogatja a CUDA-t, a nagyfiús quadro kártykákkal.

Otthon nekem Vegas 11 Pro van, az tuti, hogy támogatja a CUDA-t. A régebi stanalone enkóderekben is csak "Cuda enabled kapcsoló van"... De a Vegas 13-ban már csak az Open CL-ről írnak. A powerdirector 9 tuti CUDA-t támogatta, de a Powerdirector 13 már szintén csak OPEN CL-ről ír.
Az Open CL nem olyan erős még, mint amit a CUDA elért. De cserébe nem gyártóspecifikus; és az otthoni, félprofi igényekhez teljesen jó kiegészíti a CPU-t.

Meliora sunt bono inimica

(#33744) Kernel válasza bluemirage (#33743) üzenetére


Kernel
nagyúr

Új gépen kezdetben én is lelkesen használtam az Intel iGPU-gyorsítást, videolejátszáshoz és tunerhasználathoz. Tetszett, hogy alig jár közben a CPU, full HD műsornál is.

Később jött az üröm, némelyik videó foltosodik, tuner képe idővel akadozni kezd, Firefoxban a Silverlight szintén. Úgyhogy le is álltam vele, anélkül is bírja a gép. Silverlight videót meg csak Chrome-ban tudok nézni, mert az nem használja ezt a gyorsítást (Firefoxban is lehetne tiltani, csak az viszont egyéb hátránnyal jár, kikapcsolja a fontsimítást is.)

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#33745) bluemirage válasza Kernel (#33744) üzenetére


bluemirage
őstag

A lejátszásnál fellépő GPU gyorsításos dolgokhoz nem tudok hozzászólni. :U Ami tény, hogy enkódolásnál tényleg ront a minőségen, de korábban írtam, hogy csak nagyított képkockáknál lehet észrevenni, ha van melletti referencia kocka. Ha további videós utómunka már nem történik az output-al, akkor simán mehet a CUDA vagy akármilyen gyorsítás. Normál lejátszásnál szabadna látni a különbséget.

Meliora sunt bono inimica

(#33746) Hajdu.1


Hajdu.1
tag

Üdv!

Mostanság milyen hatékony trojai keresők léteznek?

(#33747) localhost válasza Hajdu.1 (#33746) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Malwarebytes

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#33748) Jazz válasza ollie (#33737) üzenetére


Jazz
veterán

Értem. Igen, de tévedhetnek. Nem egy offical oldal, csak egy blog. Azért kérdeztem....hátha, sose lehet tudni...

free your mind

(#33749) LonGleY


LonGleY
veterán

Jól látom, hogy a Macrium Reflect a 6-os verzióval megszűnt ingyenesnek lenni? :/

Bár közben megtaláltam ezt a Free a menüpontot, de ez még az 5.x, ráadásul abból sem a legújabb (merthogy közben volt már 5.3.7277 is). Hm...

[ Szerkesztve ]

(#33750) Fire/SOUL/CD válasza LonGleY (#33749) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Home Edition meg a Free nem ugyanaz(eddig sem volt)... :B

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.