Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32201) ollie válasza crrpt86 (#32199) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Tegyél feljelentést, tudtommal ez bűncselekmény.

***

(#32202) crrpt86 válasza ollie (#32201) üzenetére


crrpt86
újonc

kuwaiti a gyerek...

(#32203) aviator válasza Kernel (#32200) üzenetére


aviator
tag

Nagyon köszi! :R

(#32204) Kékes525


Kékes525
félisten

Ismertek e olyan segédprogramot, amely automatikusan a különböző módokban indítja újra a számítógépet, kikerülve az induláskor az F8 billentyű utáni választást.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#32205) Kernel válasza Kékes525 (#32204) üzenetére


Kernel
nagyúr

https://neosmart.net/wiki/easybcd/basics/advanced-settings/

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#32206) Kékes525 válasza Kernel (#32205) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi!
Nincs olyan, ami kicsivel egyszerűbb módon, nem annyi klikkezés után, tudom változtatni a következő indítás boot formáját?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#32207) Kernel válasza Kékes525 (#32206) üzenetére


Kernel
nagyúr

Van egyrészt a Windowsban az msconfig.exe, amihez csinálhatsz parancsikont is, utána már nem kell olyan sokat kattintgatni.

Vagy ha csak egyet akarsz kattintani, akkor .bat vagy .cmd fájlt lehet készíteni, alábbi tartalommal:

bcdedit /set safeboot minimal

Hálózattal:

bcdedit /set safeboot network

Normál mód:

bcdedit /deletevalue safeboot

Aktuális állapot lekérdezése parancssorban:

bcdedit /enum

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#32208) Kékes525 válasza Kernel (#32207) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez az, köszi! :R

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#32209) NORBl


NORBl
aktív tag

Nekem olyan program kéne, amivel PDF fájlokat tudok szerkeszteni, de úgy, hogy rendes át tudom írni benne dolgokat, ki tudom törölni, és átírni. Adobe Reader XI - PRO-val próbáltam, de nem sikerült, remélem tudtok nekem segíteni ez ügyben.

(#32210) Dluinet válasza NORBl (#32209) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a pdf egy konténer formátum, ami megjelenítést tesz lehetővé
ebben lehet:
szöveg
kép
hang
video
3D model
vektor grafika
URL linkek
stb

vannak esetek amikor szerkeszthető, például Adobe Illustrator programmal.
De van hogy a fájlméret csökkentése miatt a mentésnél egyszerűsítik a kinézete (például átlátszóság simítás) és ezért az szerkeszthetőség nem igazán értelmezhető.

Nagyon sok esetben szöveg képként van beágyazva a PDF fájlban, így az sem szerkeszthető, csak mint kép.

Van hogy a PDF készítésekor letiltották a szerkeszthetőséget, vagy akár a nyomtatást is.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#32211) ollie válasza NORBl (#32209) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Readerből nincs pro változat (és nem is lehet vele szerkeszteni), szerintem te az Acrobatra értetted. Ha azzal nem sikerült, akkor 99.9%, hogy semmivel sem fog.

Persze ahhoz, hogy arra válaszoljunk, hogy miért nem sikerült szerkesztened, látnunk kéne a PDF-et.

***

(#32212) alienpapa


alienpapa
senior tag

Sziasztok! Milyen programmal tudnék egy pendrive-ról lemezkép fájlt csinálni?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#32213) NORBl válasza Dluinet (#32210) üzenetére


NORBl
aktív tag

+(#32211) ollie. Köszönöm a segítséget. Sikerült megoldanom.

(#32214) cigam válasza alienpapa (#32212) üzenetére


cigam
félisten

[link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32215) alienpapa válasza cigam (#32214) üzenetére


alienpapa
senior tag

Köszönöm!

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#32216) mezis válasza NORBl (#32209) üzenetére


mezis
nagyúr

Én ezt használtam: Linux-ban

mezis

(#32217) cellpeti


cellpeti
veterán

Szeretnék megszerkeszteni egy pultot, majd annak az elejére 3D-s betűket. Ehhez milyen prgram ami jó?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#32218) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Egy ilyen szintű katalógus elkészítéséhez milyen program szükséges? Általánosságban melyek a legjobb kiadványszerkesztők?

köszi

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#32219) Dluinet válasza adamssss (#32218) üzenetére


Dluinet
nagyúr

InDesign vagy Quarkxpress

amit linkeltél az InDesign-ban készült, benne van a pdf tulajdonságaiban

A képekhez persze PhotoShop, az illusztrációkhoz pedig Illustrator, ezeket a grafikai elemeket és a szöveget lehet összerakni a kiadvány szerkesztő programokban.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#32220) Winne


Winne
nagyúr

Üdv!

Ismerős régebbi kamerájához tettünk a gépébe egy Firewire kártyát, fel is ismeri a kamerát. Milyen programot kellene feltenni hozzá, hogy le tudjuk az cuccokat másolni a kameráról?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#32221) Dluinet válasza Winne (#32220) üzenetére


Dluinet
nagyúr

windows movie maker?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#32222) Winne válasza Dluinet (#32221) üzenetére


Winne
nagyúr

8.1 a rendszer, azon nem találok már ilyet.

Most látom letölthetőben ott van, megpróbálom.

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#32223) Dluinet


Dluinet
nagyúr

milyen "delet" nevű az program amivel zárolt fájlokat lehet törölni?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#32224) Kernel válasza Dluinet (#32223) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ezt ismerem:

http://www.filehippo.com/download_unlocker

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#32225) Dluinet válasza Kernel (#32224) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ja, igen ez :R

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#32226) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Milyen programot ajánlotok, képekből szeretnék egy egyszerű pdf fájlt csinálni, és tud magyarul is?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#32227) kraftxld válasza Predator2 (#32226) üzenetére


kraftxld
nagyúr

CutePDF writer, nem lényeg a magyar, csak csinál egy nyomtatót amire bármilyen programból tudsz rá küldeni cuccot és PDF lesz belőle.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#32228) vitemerius válasza Predator2 (#32226) üzenetére


vitemerius
tag

A FastStone Image Viewer is megcsinálja.

(#32229) Predator2


Predator2
addikt

Köszönöm a segítségetekkel sikerült megoldani. :R

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#32230) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

A hálózatomra nem csak én csatlakozok és szükségem lenne egy olyan programra, amivel MAC cím alapján megtudom nézni, ki, mennyi MB-ot töltött le illetve fel az adott MAC cím tulajdonosa. :R :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#32231) tonyrulez válasza atti1848 (#32230) üzenetére


tonyrulez
őstag

Erre a legjobb módszer szerintem a switch/router gyári/custom szoftvere.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#32232) csferke


csferke
senior tag

Sziasztok!
Megpróbáltam használni az adataim mentésére a Google Drive-ot. Hááát ez is egy picit "Microsoft"-osra sikeredett. Telepítés után létrehoz egy mappát C:\Users\User Name\Google Drive és ha használni szeretnéd akkor az eddigi összes adatodat át kell helyezni ebbe a mappába, hogy a GD tudja automatikusan frissíteni a GD-felőben lévő adatokkal.
Minek kell erőltetni, hogy az adatok a C:-n legyenek :F ??
Miért kell nekem mint felhasználónak áthelyeznem az összes adatot Google Drive mappába?? Ebben az esetben sok helyen az adatokban, programokban, táblázatokban át kell írni a bennük használatos elérési útvonal hivatkozásokat :W .

Ezért keresek egy programot amely automatikusan a megadott időben (pl. minden nap reggel 7 órakor) készít másolatot az adataimról (fájlok, mappák stb.) a Goggle Drive-mappába.

Esetleg valakinek más ötlete az adatok biztonságos tárolására/mentésére?

köszi

(#32233) cigam válasza csferke (#32232) üzenetére


cigam
félisten

Olvasd el a manuelt!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32234) peterszky


peterszky
őstag

Olyan számlázó programot keresek, amelyikbe lehet importálni (csv pl.), csak arra kellene, hogy a számlázó programok újabb jogszabályi dolgait levegye a saját számlázóról, minden a saját rendszerben készülne továbbra is, ebbe csak az adatokat töltenénk be és nyomtatnánk a számlákat.

What else you gonna do on a Saturday?

(#32235) bluemirage válasza peterszky (#32234) üzenetére


bluemirage
őstag

Erre majd minden középszerű számlázó program képes, hogy excel-ből vagy csv-ből vagy akármiből importáljon... van ahol SAP-val vagy más integrált rendszerből lerakott adatból dolgozik. Tehát ezt főként a külső rendszerek összekapcsolására használják... ott ahol gyakran kell sok soros számlákat csinálni és ezeket gyorsan, újragépelés nélkül, zárt' rendszerben szeretnék.

Az igaz, hogy ahol többféle verzió van az adott programból, ott nem mindig legfapadosabb és legolcsóbb programba rakják be, hiszen az ilyen külső forrásból történő számlázás már nagyobb cégeknél van Erre egy példa itt van

Mindenhol lesz egy egyszeri programdíj, majd évente egy követési díj, ahogyan frissítik a jogszabályi elvárásoknak.

Meliora sunt bono inimica

(#32236) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

12-es Opera-ról szeretnék lassan továbblépni az új kialakítású Opera-ra, de ugye az új opera jelszó és könyvjelzőkezelése hagy maga után kívánnivalót, így olyan programot vagy programpárost (jelszóés bookmark kezelő) keresnék, mellyel/melyekkel böngésző/gépfüggetlenné tudnám tenni a könyvjelző és jelszókezelést.

Keepass-t néztem, mivel ingyenes, de a jelenlegi könyvjelző megnyitás kialakítása sajnos számomra nagyon körülményes: duplaklikkre szerkesztésre nyitja meg az adott bejegyzést. Bejegyzés kijelölése (balklikk rajta), majd ctrl+u a legrövidebb link nyitás mód. Ráadásul a jelszókitöltés előtt is vissza kell váltani a keepass programra és a kijelölt linknél nyomni ctrl+alt+a kombinációt (bár lehet nem vettem észre valamit)

Ettől azért valamivel egyszerűbb kezelhetőséget szeretnék és nem gond, ha a jelszó és könyvjelző kezelést más-más program oldja meg.

Könyvjelzőkezelésre elég szimpatikusnak tűnik a linkman progi, de automatikus jelszókitöltést jelenleg nem tud.

roboform-ot fogom még kipróbálni, annak van automatikus jelszókitöltése, de nem tudom milyen a könyvjelző kezelési megoldása.

Személyes tapasztalatokat ilyen programokkal (előnyök, hátrányok, stb..) szívesen olvasnám.

Előre is köszönöm a segítséget, tanácsot, ajánlást :R

read-only mode on the forum

(#32237) LonGleY válasza AtHoS (#32236) üzenetére


LonGleY
veterán

A bookmarkok importálására találsz megoldást az Opera topikban, a jelszókezeléshez pedig: LastPass kiegészítő. Az Opera következő verziójában pedig már lesz rendes könyvjelző-gyűjtögető.

(#32238) csferke válasza cigam (#32233) üzenetére


csferke
senior tag

Olvasd el a manuelt!
:) köszi, ez megoldja az 1. kérdésem

(#32239) AtHoS válasza LonGleY (#32237) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Lastpass-t nézem :K

Az új Opera könyvjelzőkezelője első ránézésre: :F
Második nézelődésre még használható is lenne rögzített fülként használva (megmarad a "nyitott" mappaszerkezet). Viszont beállítva, hogy a könyvjelzőkkel induljon:
1. nem tölti be a tartalmat, ezért rá kell nyomni a frissítésre,
2. nem jegyzi meg, hogy rögzítve volt a fül kilépéskor, így azt újra be kell állítani

Legalábbis a 26-os developer verzióban.

Most éppen ingyen egy évig lehet használni a roboform progit új felhasználóknak, szóval pont jókor dobták be ezt a lehetőséget [link] október 10-ig él a lehetőség.

Lastpass premium milyen összegre rúg évente és milyen extrát ad?

Linkman pro kódom van, így a könyvjelzőkezelés ezzel megoldható, lastpass egész jól elláthatná a jelszókezelést. Tesztelem, hátha megfelelően használható lesz számomra

read-only mode on the forum

(#32240) LonGleY


LonGleY
veterán

Milyen programot ajánlanátok a PC-s idő frissítésére?

Be van kapcsolva ez a netes bigyó a gyári óránál, de most mégis az lett valamiért, hogy egy órával hátrébb volt az óra, mint kellett volna, ezért egy csomó találkozóm beszoptam, és csak most esett le, hogy miért is... és már nem tudom, hogy mióta van ez így... Manuális frissítésnél helyrerakja az időt, de én a továbbiakban nem hagyatkoznék rá semmilyen módon. Ki is kapcsoltam.

Független megoldást akarok, mint anno az XP-n a BetaClock.

(#32241) LonGleY válasza LonGleY (#32240) üzenetére


LonGleY
veterán

Közben találtam: NetTime

Egyszerű cucc, service-ként települ, a system tray ikonja rejthető, automata fut, logol, állít stb. Ebben talán megbíznék.

(#32242) Dluinet válasza LonGleY (#32241) üzenetére


Dluinet
nagyúr

én a registry-ben átállítottam 2 óránkénti frissítésre

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#32243) ollie válasza LonGleY (#32240) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Windowsnál elvileg minden bekapcsoláskor lekéri netről a pontos időt, így érdekes neked az elállítódás. Nem állítottad el az időzónát?

***

(#32244) bluemirage válasza ollie (#32243) üzenetére


bluemirage
őstag

Így van... én is úgy tudtam és úgy tapasztaltam, hogy magától frissül a Win órája. Akkor szoktak külső programot használni, ha 7/24-es gépről van szó és valami miatt kell a nagyon pontos idő és nem elég a Windows gyári szinkronjának üteme.

Meliora sunt bono inimica

(#32245) LonGleY válasza ollie (#32243) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem volt elállítva az időzóna, és manuális frissítésnél helyre is rakta. Ezért sem értem a dolgot és ezért is érdekelt külső progi. Amit találtam, az szimpatikus, így ez a megoldás marad.

[ Szerkesztve ]

(#32246) AtHoS válasza LonGleY (#32240) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én régebben D4time progit használtam erre. Gigabyte lemerülő elemes alaplapszériája miatt

read-only mode on the forum

(#32247) GIJoe


GIJoe
addikt

Üdv! Olyan programot keresek, ami ha nincs hálózati kapcsolat, újraindítja a Windows XPt. :R
Adott egy vezérlőgép, gprs modemen kommunikál, hetente x1 lefagy, és utazgatni kell nem kevésszer...

(#32248) bluemirage válasza GIJoe (#32247) üzenetére


bluemirage
őstag

Az nem jó, hogy bizonyos napokon újraindítod a feladatütemezővel, ahonnan a parancssori shutdown-t hívod meg? Már, ha a rendszeresebb, tervezettebb reboot megszünteti :F a fagyást. Az XP-s kapcsolóit a shutdown-nak nem ismerem, de pl. win7 alatt rengeteg van. Nézz rá...
Megjegyzem: nem is olyan rég használtam, sok éven át.... 7/24-re Win XP-t amin Office2000-es Powerpoint vetítés futott és sosem fagyott le! Illő lenne tehát megkeresni a fagyás okát.

Meliora sunt bono inimica

(#32249) TRob1


TRob1
veterán

Hello!
Arra van valami program, hogy egy bizonyos programot ha futtatok (céges téma), ne lássák a cégnél az infósok? Legalábbis ip-m meg szgépnév, ilyesmiket ne? Viszont kommunikálnia meg kell a központtal az alkalmazásnak, mert onnan jönnek a frissítések, és a nekem kellő infok is... (huh, lehet hogy kicsit bonyolultan írtam)

¤ R'n'R ¤

(#32250) ollie válasza TRob1 (#32249) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ne erőltesd ezt a témát a fórumon, mert tilos.

***

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.