Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33201) Gyurka6


Gyurka6
őstag

Szevasztok!

Keresnék xp-re óra programot/kiegészítőt, ami a win saját óráját kiegészítené/helyettesítené a mp. kijelzésével, (a jobb sarokban). Olyant találtam, ami önállóan kijelzi, de jóval nagyobb, így nem csak az órát takarja. Elég lenne, ha csak a mp.-et jelezné ki és beilleszthető lenne az alap kijelző mögé.
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#33202) Fire/SOUL/CD válasza Bjørgersson (#33198) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

[link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#33203) genndy válasza Bjørgersson (#33198) üzenetére


genndy
addikt

Foobarban beépítve van ilyen. Számokhoz valójában nem nyúl (hacsak nem akarod?nem tudom, nem használom).
Különálló alternatívát nem tudok.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#33204) Bjørgersson válasza genndy (#33203) üzenetére


Bjørgersson
félisten

[link] Köszönöm azért! :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#33205) Tamás008


Tamás008
tag

Sziasztok. Olyan programot, programokat keresek amivel szoftveresen házilag (szemmel) be lehet kalibrálni egy laptop kijelzőjének(15.4" WXGA Color Shine 1280x800) a színhelyességét (színhőmérséklet, gamma stb.) és esetleg ".icc" profil fájlt is létre lehet hozni vele amit aztán be lehet töltetni a Windows Vista Színkezelésével minden rendszer indításkor a létrehozott .icc színprofilt. Laptop kijelzőn elég korlátozottak az állítási lehetőségek ilyen téren, egy asztali monitorhoz képest. Mit tudnátok ajánlani?
Tudnátok mondani ilyen programot,programokat, amik nagyjából ezt tudják? kösz.

[ Szerkesztve ]

(#33206) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok

Van android programoknak is külön témája? Ha igen akkor tudnátok esetleg linket adni? Nem találok csak magának az android tabletnek.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#33207) LonGleY válasza szabonagyur (#33206) üzenetére


LonGleY
veterán

Fórumok > mobilalkalmazások.......
[link]

(#33208) kispx válasza szabonagyur (#33206) üzenetére


kispx
addikt

Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
Ebben szoktak programot keresni.

(#33209) szabonagyur válasza LonGleY (#33207) üzenetére


szabonagyur
félisten

Köszi mindkettőtöknek ;)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#33210) Kernel válasza Tamás008 (#33205) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem tudom, mennyire ismered, de általános igényekre ez is jó:

http://windows.microsoft.com/en-us/windows7/calibrate-your-display

Magyar Windowsban elég beírni a Startmenü / Keresésél, hogy "kalib".

Végén a ClearType Tuner pipát ki kell venni, ha nem akarsz azzal is szórakozni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#33211) Tamás008 válasza Kernel (#33210) üzenetére


Tamás008
tag

Szia. Ismerem, de sajnos Windows Vista rendszeren amit használok, nincs ilyen opció csak a 7-esben. Ezért kellene valami program mivel lehet valamit javítani a színeken. Azért kösz.

(#33212) AtHoS válasza AtHoS (#33166) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Sajnos a movie maker-rel nem jött be kép sem hang, így letöltöttem ezt az Instant DVD Recorder-t a Pinnacle-tól. Ezzel szépen megy a digitalizálás, bár annyit lehet állítani benne, hogy hova mentsen és 4 előre beállított minőség közül lehet választani. DVD video formátumban video_ts mappába pakolja a végeredményt, tehát a szerkesztéshez még szórakozni kell majd vele, de legalább megy a felvétel :)

read-only mode on the forum

(#33213) fradi81


fradi81
veterán

hali

Olyan program érdekelne amivel előre megírt szövegrészt lehet beilleszteni, mint a ctrl+v, csak nem egyet, hanem többet el lehet tárolni és mondjuk a funkció billentyűkkel beilleszteni, régen láttam már ilyet csak nem találom.

moto g72, Ninebot d28e

(#33214) ollie válasza fradi81 (#33213) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

(#33215) fradi81 válasza ollie (#33214) üzenetére


fradi81
veterán

:R

moto g72, Ninebot d28e

(#33216) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Helló!

JPG képeket szeretnék összefűzni PDF-fé. Ehhez szeretnék ingyenes programot, amiben lehet a képen nagyítani/kicsinyíteni. Amit most használok, az sajnos nem rendelkezik ezzel az opcióval. (JPG-ben megnyitva 100%-osan nagyobb a kép mintha pdf-et nyitom meg 100%-osan, tehát lekicsinyíti)

Valamint olyan progi is kéne, ami pdf-eket fűz össze. Ebből is ingyenes verzió kéne.

(#33217) DrojDtroll válasza Rodzser Mór (#33216) üzenetére


DrojDtroll
addikt

(#33218) Sanyi19


Sanyi19
őstag

Sziasztok, olyan programra lenne szükségem, ami magyar feltöltő oldalakon keres a feltöltött fájlok között. Külföldi is érdekel, ha olyat tudtok. Köszi annak aki ír! :)

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#33219) DrojDtroll válasza Sanyi19 (#33218) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Pontosan milyen feltöltőoldalakra gondolsz?

(#33220) Sanyi19 válasza DrojDtroll (#33219) üzenetére


Sanyi19
őstag

Mint pl. a data.hu

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#33221) DrojDtroll válasza Sanyi19 (#33220) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Arra szerintem a keresőjén kívül nincs más eszköz.

(#33222) DrojDtroll válasza Rodzser Mór (#33216) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Esetleg egy ingyenes szövegszerkesztő, pl Libre Office.

Ebben meg lehet szabni a képek méretét, és a végeredményt el tudod menteni PDF-ben.

(#33223) redspot


redspot
tag

Sziasztok!

Adott egy Androidos telefon SIM kártyával, amiről a mobilhálózatomról belföldi hívásokat indítok. Ehhez lenne szükségem, akár Windowsra, akár Androidra olyan programra, amelyik tud automatikusan tárcsázni nekem a telefonon, wordből és/vagy internet böngészőből adatbázisba tudja venni a nevet és a telefonszámot (vagy vagy valami épkézláb módon importálni), és mindezek tetejébe ha lehet, akkor ingyenes vagy olcsó. Abszolúte nem baj, ha nem magyar nyelvű, a lényeg, hogy működjön.

Valakinek van esetleg tippje?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#33224) csferke válasza Rodzser Mór (#33216) üzenetére


csferke
senior tag

ami pdf-eket fűz össze

Pdf Split and Merge
Összefűz, átrendez, minden lapot lehet külön elfordítani, törölni
Ingyenes.

[ Szerkesztve ]

(#33225) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok! abban nem tudnátok segíteni lenne itt egy [VVF] VVF file elvileg ez egy videó file nem tudjátok véletlen ezt hogy tudnám megnézni,megnyitni,vagy átkonvertálni?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#33226) Kernel válasza Angel2014 (#33225) üzenetére


Kernel
nagyúr

WF file extension - FIFA 2000 play file

What is .wf file?

File type specification:

Game file type icon Game file type

The WF file extension is associated with the FIFA 2000 a football (soccer) simulation video game for Microsoft Windows and other video gaming consoles and handhelds. The *.wf file stores some kind of gaming data.
-----------------------------------

Noha egy ilyen kiterjesztésnél soha nem lehet tudni, de az biztos, hogy nem nyitja meg egyik lejátszó sem, ami nálam van, képnéző sem, de még PDF-olvasó sem.

Meg persze én ilyenkor bele szoktam nézni szövegesen is, de semmi értelmezhető nem látszik.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#33227) Angel2014 válasza Kernel (#33226) üzenetére


Angel2014
addikt

De a VF és a VVF nem egyforma [link]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#33228) Kernel válasza Angel2014 (#33227) üzenetére


Kernel
nagyúr

Valóban nem W F hanem V V F, ez nálam még a Total Commanderben is összeolvadt, de akkor az ott megadott programmal lehetne próbálkozni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#33229) adik válasza cigam (#33164) üzenetére


adik
őstag

Halihó!
Köszi, a plugin egész jónak tűnik. Mondjuk egy olyan megoldásnak jobban örültem volna, ami nem streamből szedi, hanem valahogy vissza tudja fejteni a lejátszó forrását, és csak kicuppantja a tartalmat... régi szép idők, amikor egy playlist fájlt játszott le a lejátszó, abból meg notepadben láttad már a linket, hogy mi a forrásfájl :)

Kettő, csipkebokor vessző!

(#33230) Angel2014 válasza Kernel (#33228) üzenetére


Angel2014
addikt

Próbálkoztam,, :o most kezdem újrahúzni a gépem :o 30 progit felrakott legalább websearch , my speedy pc
és a társai teli lett vírussal azóta önálló életet él a gépem :Y

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#33231) ollie válasza Angel2014 (#33230) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mi rakott fel neked 30 programot meg vírusokat?

***

(#33232) Angel2014 válasza ollie (#33231) üzenetére


Angel2014
addikt

Leszeretem volna tölteni ennek a proginak a converterét , na erre lejött a pc boster , na azt leállítani sem tudtam erre az folyamatosan telepítette webserch , pc internet booster stb stb megváltoztatta a kezdőlapomat ami nem tudtam visszaállítani....szóval jól megjártam. Egyesével megpróbáltam leszedni rákattintok a pc boosterre hogy unistall elkezdi erre három mást visszarakott helyette.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#33233) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Olyan zenelejátszót keresek win7-re ami le tud játszani flac-et és ha kihúzom a fülest a gépből akkor megáll a zene.

(#33234) Zaji


Zaji
őstag

Én valami megbízható médialejátszó programot keresek, lehetőleg reklám mentesen.
Köszönöm!

(#33235) Dluinet válasza Zaji (#33234) üzenetére


Dluinet
nagyúr

MPC-HC

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#33236) genndy válasza Zaji (#33234) üzenetére


genndy
addikt

XBMC, illetve újabb nevén Kodi.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#33237) ollie válasza Zaji (#33234) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

És még:

SMPlayer
VLC Media Player

***

(#33238) Arpee78


Arpee78
senior tag

Milyen programmal lehet egy telepített programot tökéletesen elrejteni? Tehát se a start menüben, asztalon, Program Files könyvtárakban, az add/remove programs listában, se egyéb helyeken ne legyen nyoma. Továbbá a telepített programok listázására képes progi se fedezhesse fel. Létezik ilyen?

(#33239) Rodzser Mór válasza csferke (#33224) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Köszi a válaszokat.
PDF összefűzős dolog működik.
De több progit is kipróbáltam, hogyan tudnék JPG-ből PDF-et csinálni, mindegyik ugyanakkorára csinálja a PDF-et. Tehát nem tudtam nagyobbra venni. Az itt ajánlott Libre Office-t még nem próbáltam, mert kisebb méretű progival szeretném megoldani.
A gépemen lévő képnézegetőm (XnView és Futuris Imager) is tud pdf-be menteni, erre most jöttem rá. De ezekkel sem lehet sajna a képméretet változtatni.

(#33240) Zaji


Zaji
őstag

Köszönöm mindenkinek. Van miből válogatni. :)

(#33241) ollie válasza Arpee78 (#33238) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Csak rootkittel lehetne megoldani, hogy teljesen eltüntesd, olyan rootkitet meg nem fogsz találni, ami neked fog segíteni, mert mindegyik károkozó.

Ha telepítve van egy program, annyit tehetsz, hogy kitörlöd a start menüből, és nem a program files-ba telepíted, de akkor is meg lehet találni ott, ahova tetted a vinyón (erre kéne a rootkit). Ki lehet törölni a windows registryből is, de akkor meg nem biztos, hogy működni fog (ill. ha mégis működne, valszeg visszaírná magát). Megoldás lehet még az, ha van belőle telepítő nélküli változat (portable), de akkor is lesz valahol a vinyón (és itt persze feltétel, hogy ne használja a windows registryt se, különben ugyanott vagy.

Egyébként van célprogram a start menüből és az uninstall menüből való elrejtésre, de ez csak az amatőröket fogja megtéveszteni.

A célját ennek mondjuk nem értem, mert a saját gépeden azt csinálsz amit akarsz, céges gépen viszont meg nem.

[ Szerkesztve ]

***

(#33242) Arpee78 válasza Rodzser Mór (#33239) üzenetére


Arpee78
senior tag

PDfill PDF tools
PDF Shaper

Az XnView nem tud képméretet változtatni? Biztos? Van pl Irfanview vagy Paint.net, ezek akár automatikus állíthatnak méretet sok képen, plugin-el.

(#33241) ollie
Oké, értem. Azért köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#33243) genndy válasza Arpee78 (#33238) üzenetére


genndy
addikt

Viszed magaddal pendriveon a portable verzióját, máshogy nemigen.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#33244) AtHoS válasza Rodzser Mór (#33239) üzenetére


AtHoS
nagyúr

IrfanView-ben a PDF beállításoknál a Layout fülön kiválasztva a "(like Image)" beállítást akkora PDF-et generál belőle, amekkora a forrás kép volt

read-only mode on the forum

(#33245) Rodzser Mór válasza AtHoS (#33244) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Feltelepítettem a progit 4.32-es. De nme látok rajta PDF beállításokat, sem layout fület sem :(

(#33246) AtHoS válasza Rodzser Mór (#33245) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Plugineket is telepítsd, majd Save As... itt kiválasztod, hogy PDF legyen a kimenet, meg is jelenik hozzá a beállítási panel. Na itt lesz Layout fül...ja igen, a General fülön tegyél pöttyöt a not needed (select settings now) elé.

read-only mode on the forum

(#33247) Rodzser Mór válasza AtHoS (#33246) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Van egy 10,5MB-os Plugins mappa, de ilyen bőséges ablak nem jön fel a Save as-re.
Csak ez van:

(#33248) AtHoS válasza Rodzser Mór (#33247) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Apám ilyen nincs :W

Leírom még egyszer, mert elég szelektíven olvasol ;)

"ja igen, a General fülön tegyél pöttyöt a not needed (select settings now) elé."

read-only mode on the forum

(#33249) Rodzser Mór válasza AtHoS (#33248) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Ja, jóvanna. Láttam, hogy mit írtál, csak ott az ablakban nem láttam :DDD Már este szelektív a látásom. Köszi, remélem jó lesz már.

[ Szerkesztve ]

(#33250) Rodzser Mór válasza AtHoS (#33248) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Egyébként biztos az is megzavart, hogy eleve csak ez a 2 fül volt ott. És úgy gondolnám, hogy ott kéne lennie a többi fülnek is már, csak legfeljebb inaktív, nem kattintható lenne.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.