Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11651) kacsyx


kacsyx
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy Patriot Supersonic Rage XT 64GB pendrive-ot. Gyárilag FAT32 a fájlrendszer, de én kizárólag videók lejátszására használnám TV-n (Sony), tehát szükségem lenne 4 GB-nál nagyobb fájlok kezelésére is.

Azt tudom, hogy NTFS vagy exFat közül választhatok. A kérdésem az, hogy ha kb. 400MB és 5 GB közötti fájlok lesznek a pendrive-on, akkor mire érdemes formáznom és mekkora lemezfoglalási egységgel?

[ Szerkesztve ]

(#11652) Vadernagyúr


Vadernagyúr
senior tag

Sziasztok. Adott egy Kingston DTSE9 32GB pendrive. Eddig minden rendben ment vele, PS Classic és PS2-vel használtam. Viszont formázás után, valamiért se a Classic, se a másik PS nem ismeri fel, de még a TV-sem.. Ha gépbe dugom, akkor teljesen jó. Próbáltam már formázgatni meg ilyesmik, de semmi.. Mi lehet a hiba?

PSN: joskovagyok199

(#11653) jeni válasza Vadernagyúr (#11652) üzenetére


jeni
félisten

más pendrive-t felismer a TV és a konzol? ha igen nézd meg azok mire vannak formázva?

(#11654) Vadernagyúr válasza jeni (#11653) üzenetére


Vadernagyúr
senior tag

Másikat igen. FAT32-n kell, hogy legyen a konzolnak, eddig a TV-nek is jó volt igy.

PSN: joskovagyok199

(#11655) Ciccuka válasza Vadernagyúr (#11652) üzenetére


Ciccuka
veterán

Rufus-al próbáld megformázni egy másik jó gépen.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11656) King Unique válasza kacsyx (#11651) üzenetére


King Unique
titán

Egyrészt amit a tévé kezel, az NTFS-t inkább szokták, mint az exFAT-ot. Másrészt normál esetben a formázásnál felesleges variálni a lemezfoglalási egységet, pláne egy ilyen szar kis pendrive-on, jó az, amit alapértelmezetten felajánl a Windows.

(#11652) Vadernagyúr:
Hát mondjuk ott kezdeni, hogy nem szimplán csak formázni összevissza, hanem szükség esetén újraparticionálni kellene, amiről egy másik topikban már volt szó. Meg utánanézni, hogy mit kezelnek a felsorolt készülékek, milyen fájlrendszert (FAT32/NTFS/egyéb?), milyen partíciós sémát (MBR/GPT?) és annak megfelelően particionálni, formázni a pendrive-ot.

+ Az ilyen kérdéseket legközelebb a pendrive probléma topikban feltenni, mivel a jelen topik a vásárlással, ajánlással foglalkozik.

(#11657) Vadernagyúr válasza Ciccuka (#11655) üzenetére


Vadernagyúr
senior tag

Köszönöm, ez még nem jutott eszembe, de ki is próbálom. :R

PSN: joskovagyok199

(#11658) venom8888


venom8888
őstag

Sziasztok. Van egy usb-m, kocsiban halgatom, mp3-at. Fel raktam ra zenet,es a PC-n elindul, a kocsiban nem. Ennek mi az oka?

(#11659) King Unique válasza venom8888 (#11658) üzenetére


King Unique
titán

Épp nemrég volt róla szó egy másik válaszban, hogy az ilyen kérdéseket melyik topikban kellene feltenni... Ahol szintén nem olyan régen volt egy hasonló eset, ahol az autós lejátszó nem kezelte a pendrive-ot. Amúgy hHa PC, Windowson megfelelően működik a pendrive és arról a zene lejátszása, ellenben a kocsiban lévő lejátszónál nem, akkor az vsz az utóbbi hibája, hiányossága miatt lehet.

(#11660) RudY


RudY
addikt

Ráfutottam még decemberben egy kihagyhatatlannak látszó Facebook hirdetésre:
2TB USB Flash Drive 3.0 2.0 Memory Stick - Sale price $11.99 USD
PayPal fizetéssel megoldható (gondoltam, ha nagyon átvágnak megy a refund), szállítással együtt: -17,98 USD (-5 603 ft).

Persze hamar floodolták fake jelzőkkel, de voltak megbízhatónak látszó screenshotok is már feltéve, egyértelműen létező felhasználóktól. Néhányat meg is kértem, hogy küldjön még adatot, mindenkinél stimmelt a kapacitás, a sebessége viszont egyértelműen gyenge. Így tárolásra alkalmas, felvételre vagy konzolhoz nem feltétlenül.

Megérkezett:

A sebessége tényleg nem túl acélos:

Most éppen csurig másolom (eltart 8-9 órát :DDD), de akinek tárhelyre kell, annak nem rossz választás szerintem. [link]

(#11661) King Unique válasza RudY (#11660) üzenetére


King Unique
titán

Ez nagy valószínűséggel fake pendrive lesz, a H2testw is vsz nem fogja tudni teljesen teleírni és ehhez hasonló lesz az eredmény, meg pl. ez a program sem feltétlen 2 TB-ot fog mutatni. Valamint ahhoz képest, hogy állítólag USB 3.0-s, elég gyatra a sebessége, még olvasásnál is lassú, ez kb. USB 2.0 szint...

[ Szerkesztve ]

(#11662) RudY válasza King Unique (#11661) üzenetére


RudY
addikt

Könnyen lehet, megy NAS-ról a telibe másolás, ha elakad jóval 2TB alatt refund. ;)

(#11663) Ciccuka válasza RudY (#11662) üzenetére


Ciccuka
veterán

Miért értesz, hogy elakad? Ez eleve rossz felfogás, mert attól, hogy fake nem fog fennakadni.

H2tesw vagy FakeFlashTest-el tudod ellenőrizni ezt inkább csak.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11664) RudY válasza Ciccuka (#11663) üzenetére


RudY
addikt

Igen, már eszembe jutott, hogy másolásnál is átvághat, megy H2, aztán lesz a mi lesz...nagy csodát nem várok. :DDD

(#11665) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Ennek a lényege az, hogy a teljes, 2Tb-ig tele lehet írni adatokkal. Vagyis azt gondolja az user. Viszont a h2testw progi vissza is olvassa, vagyis megpróbálja, majd kiírja, ha fake a pendrive.

Szerintem egy ez kb. 16 Gb-os pendrive, majd a progi kiírja, hogy a 16 Gb feletti részt nem lehet róla visszaolvasni.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#11666) Ciccuka válasza Vertigo18 (#11665) üzenetére


Ciccuka
veterán

FakeFlashTest valószínűleg gyorsabban ad eredmény ilyen nagyobbnak álcázott típusoknál.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11667) Vertigo18 válasza Ciccuka (#11666) üzenetére


Vertigo18
addikt

Mi ennek a lényege? Ez mit tud?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#11668) Ciccuka válasza Vertigo18 (#11667) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ha jól tudom véletlenszerűen ír és olvas bele részekbe és így részenként halad előre és ez azért jó, mert sok esetben nem kell végigtesztelni az egészet, hogy kiderüljön a "helytelen" -e kapacitás.

CRC-s hibakeresésre viszont kevésbé használható ez okból.

www.rmprepusb.com
Legfrissebb változat: FakeFlashTest 1.1.2

A másik jó program, ami ha tudja kiírja, hogy mekkora kapacitású a Nand a Flash eszközön (lehet ezzel érdemes kezdeni a tesztelést): Flash Drive Information Extractor

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11669) Vertigo18 válasza Ciccuka (#11668) üzenetére


Vertigo18
addikt

Hát, én lehet maradi vagyok, de maradok a már jól bevált h2testw-nél...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#11670) dik


dik
őstag

Helló!

Kellene nekem valami agyon üthetetlen jó kis kütyü 32Gb méretben elég lenne. Valami nagyon megbízható kellene mérete mindegy lenne. Nem kell valami atom gyors, de azért maradjon egy arany középút! Esetleg tudna valaki javasolni ilyen célokra valami kis bevált példányt? Természetesen itthonról sok garanciával. :)

Nagyon köszönöm előre is a javaslatokat!

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#11671) jeni


jeni
félisten

Samsung FIT Plus 256Gb pendriv pici méretéhez képest mennyire tud melegedni?

(#11672) Ciccuka válasza jeni (#11671) üzenetére


Ciccuka
veterán

Valószínűleg melegszik.

Egyforma kapacitású Samsung FIT és Sandisk FIT esetén a Samsung melegedett kevésbé például. Sandisk-ek melegedősebbek általában.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11673) Goldmember01


Goldmember01
tag

Sziasztok!

Szeretnék készíteni egy win10 telepítő pendriveot (vagy flash drive?). Pont ezzel lenne a problémám, hogy a youtube videók, amiket nézem mindegyik flash drive-ot mond. Na most van nekem egy Kingston DataTraveler G4 8GB pendrive-om, amin vannak családi videók/fotók. Ha törölném azokat és a media creation tool-lal ráraknám a telepítőt, akkor működne? Vagy flash drive kell hozzá? Van különbség a kettő közt egyáltalán? Köszi a válaszokat!

(#11674) tomic


tomic
addikt

Sziasztok!

Huawei telefonomban lévő mikro sd kártyám egyik napról a másikra felmondta a szolgálatot. A telefonom azt írja ki,hogy nincs benne sd kártya holott ugye van.
A kártyán rengeteg fotó van(volt) amik kellenének.
Van erre lehetőség,hogy erről az sd kártyáól visszanyerjem az adatokat?
Ha igen hogyan és mivel kellene csinálnom?

(#11675) King Unique válasza Goldmember01 (#11673) üzenetére


King Unique
titán

A két megnevezés ebben az esetben eleve szinonímaként értendő, meg a flash drive tágabb értelmezés, magára a flash technológiát használó tárolóeszközökre is vonatkozhat, mint amilyenek a pendrive-ok is. Azaz nyilván megfelel egy pendrive a W10-es telepítési adathordozó létrehozáshoz, sőt ez elég alap.
Azokat a családi videókat, fotókat meg előtte értelemszerűen le kellene menteni a pendrive-ről, hacsak nincsenek azokról máshol 1:1-ben már meglévő biztonsági másolatok. Sőt, az ilyen fontos fájloknál alap az utóbbi megléte és nyilván nem szimplán 1 db pendrive-on kellene tárolni ezeket.

(#11676) King Unique válasza tomic (#11674) üzenetére


King Unique
titán

Eleve rossz topikban érdeklődsz... Először is a pendrive-os problémáknak alapból van külön topikja, de az SD-kártyák nyilván másik téma, annak eleve másik topikja van. Ahogyan célirányosan az adatmentéses témának szintén.

Pendrive probléma
SD memóriakártyák (SD, SDHC, SDXC, micro SD)
Adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez

A memóriakártyásat látom sikerült időközben megtalálni, folytatni is ott kellene majd, vagy szükség esetén az adatmentésesben.

[ Szerkesztve ]

(#11677) tomic válasza King Unique (#11676) üzenetére


tomic
addikt

Mikor elküldtem a hsz-t észre is vettem,hogy van másik topik. Elnézést.

Viszont ha mát itt vagyok megkérdezném,hogy max 10.000Ft-ig milyen 128-as pendrive az ajánlott? Gyors,stabil,hosszú élettartalmas legyen.
Összefoglalót olvastam de ott pl nem találtam Samsungot.
Pont amit kinéztem. [link]
Gondoltam inkább megkérdezem,ha ez mondjuk nem ajánlott akkor mi lenne az?

(#11678) jeni válasza tomic (#11677) üzenetére


jeni
félisten

Transcend
[link] [link]
itthonról hivatalosan az Adata 102 Pro lenne ami befér 10 alá.
Sandisk kicsi méretből adódóan picit melegedős fajta
Samsung is jó de figyelni kell mert könnyen bele lehet futni hamisítványokba
abból 10 alatt semmi sincs itthon bolti áron.

[ Szerkesztve ]

(#11679) tomic válasza jeni (#11678) üzenetére


tomic
addikt

Mindenképp kintről venném. Leginkàbb a linkelt kereső segítségével.
Samsung amúgy felveszi a tempót a Transcendekkel?

(#11680) jeni


jeni
félisten

Az ajánlatok közt az összefoglalóban szerepel a márka
Transcend
megkönnyítve a választásodat.

(#11681) Chrys_


Chrys_
addikt

Milyen a TREKSTOR i.Gear 1TB? Azt írják a kommentekben, hogy melegszik, bár nem mindenki panaszkodik rá.
Vagy ez lesz (esetleg 512GB), vagy egy SanDisk Extreme PRO 256GB.

(#11682) tibbike01


tibbike01
őstag

Sziasztok,

Létezik olyan pendrive, ami kifejezetten hosszú ideig való tárolásra lett kifejlesztve. Évente egyszer lenne rá másolva, de törölve soha. "Majd az unokáknak megmutatjuk"

Felhőm van, az mellé szeretnék egy plusz tárolást.

(#11683) Csillagkuty


Csillagkuty
tag

Sziasztok!

Évtizede nem vettem már pendriveot, segítséget kérnék. :))

Autó mp3 lejátszóba valót szeretnék venni 16 Gb-os méretben. Melyiket ajánlanátok? Sajnos a lejátszó típusát nem tudom. Sandisk vagy Kingston márkákat nézegettem.
A lejátszótól függetlenül lehet 2.0 és 3.0 venni, elvileg bármelyiket viszi? Fat32 fájlrendszerre kell majd formáznom, ha jól olvastam?

Előre is köszönöm

QE55QN90BATXXH, S20+, Canon 70D + 18-55 IS STM, 55-250 IS II, 28-135 IS USM

(#11684) lipispan


lipispan
csendes tag

Sziasztok, USB 3.0-ás Kingston (DTSE9G2) vagy Sandisk (UltraFlare, UltraLoop) pendriveot szeretnék venni 64 vagy 128 GB-os méretben. Melyikkel járnék jobban? Illetve ha ebben a kategóriában van egyéb márkának bestbuy terméke kérlek osszátok meg velem. Előre is köszi! :)

(#11685) MasterDeeJay

Mi most az ajánlott best buy olcsó és gyors pendrive?
Most Sandisk 32gb CZ73-asaim vannak ami elég gyors (nekem legalábbis :) ) szóval elég lenne hasonló de inkább gyorsabb is (120/60mb/sec)
Árban 64gb-os max 3eft-ot adnék ki aliexpress, ebay, gearbest, joybuy ezeken vagyok regisztrálva.
Ötletek?

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#11686) csibe1


csibe1
addikt

ADATA UV140 64GB [link]

Egy ismerős kapott ilyen pendrive-ot karácsonyra. Betette bőröndbe, volt rajta pár film.
Elhozta, és akkor látom, hogy a csatlakozó körül le van törve a műanyag.
Tippem sincs hova tervezték, mert ennél még a tejfölös doboz is normálisabb anyagból van.

A gari ilyen esetben felejtős vagy próba-cseresznye?

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#11687) tomic


tomic
addikt

Sikerült beszereznem egy SanDisk extreme 64gb pendriveot.

Hát kétes az örömöm vele. Ezzel csak az a baj, hogy ha nem 3.1 usb-be van bedugva nem más mint egy 2 euros vacak. Sajna ott megáll a tudomány.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#11688) King Unique válasza tomic (#11687) üzenetére


King Unique
titán

Ha csak USB 2.0 porthoz csatlakoztatod, akkor nem meglepő a max. 40 MB/s körüli sebesség. Ellenben USB 3.0 portnál már nyilván tudnia kellene a most mért értékeket és nem létszükséglet ahhoz az USB 3.1 Gen 2 port. Illetve az USB 3.1-et inkább hagyjuk, meg amúgy nyilván maga a pendive sem olyan, max. Gen 1 alapon... :D

(#11689) jeni


jeni
félisten

Valaki tudja e ,hogy a Sandisk milyen írás sebességgel bír?
Jó vétel a 256Gb méretben.
Viszont van ennél gyorsabb a Samsung Titan Gray csak 128Gb mindkét esetben gyorsabb is.

(#11690) Ciccuka válasza jeni (#11689) üzenetére


Ciccuka
veterán

30-40MB/s kb.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11691) Ciccuka válasza Ciccuka (#11690) üzenetére


Ciccuka
veterán

[link]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11692) jeni válasza Ciccuka (#11691) üzenetére


jeni
félisten

Samsung 128GB Bar Plus 3.1 USB esetében az olvasás része több mint a 2x-s vagyis 268MB/s
írás esetén nem sokkal jobb - 59MB/s

így gondolva szerintem annyival nem Best Buys a Samsung 128Gb árával mint
a Sandisk 256GB Cruzer Ultra USB 3.0 Black 15000Ft árával előnyösebb vétel a nagyobb tárával.

[ Szerkesztve ]

(#11693) headhunter válasza jeni (#11689) üzenetére


headhunter
addikt

"Alternatíva": [link]

Teszt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#11694) jeni válasza headhunter (#11693) üzenetére


jeni
félisten

most néztem a PCland oldalon a Patriot cuccot és a Natec a gyártója?
Sokan fújolták ezt a márkát.

(#11695) nokia123


nokia123
aktív tag

Sziasztok! Pendrive szeretném kiváltani egy https://www.bluechip.hu/termek/silverstone-ms09-ezust és a hozzávaló https://www.bluechip.hu/termek/wd-blue-3d-nand-m-2-2280-500gb 99% filmnézésre tv-én. Kérdésem az volna hogy tv felismeri lg oled b6j 55?

(#11696) jeni válasza nokia123 (#11695) üzenetére


jeni
félisten

Akár egy sata SSD+külső ház is megfelelhet ilyen célra
2,5 Crucial BX500 500Gb+ 2,5 külső ház. Az is igaz ez méretesebb.
Amire gondoltál nekem azzal az a gondom,hogy tud rendesen melegedni!
Igaz a gyerek TV-n még nem próbáltam ki.
PC gépre kötve másolgatáskor melegszik rendesen.

(#11697) nokia123 válasza jeni (#11696) üzenetére


nokia123
aktív tag

Azzal nekem az a bajom hogy rövid kábelt adnak mindegyikhez és nekem a tv a falon van és nem ér el a kábel az üvegpolcig ami középen van, ezért csak az egy méteres kábel lenne jó de állítólag az adatvesztéssel járhat.

(#11698) jeni válasza nokia123 (#11697) üzenetére


jeni
félisten

A kábel bővíthető, vásárolható a kívánt méretben is.
Azt gondolom 2 méterig nem kéne adatvesztéssel járnia.

(#11699) nokia123 válasza jeni (#11698) üzenetére


nokia123
aktív tag

Hát nem tudom szakik nem ezt mondják ezért is választottam ezt . De nagyon remélem hogy a tévém támogatja ezt a megoldást. Szerintetek?

(#11700) jeni válasza nokia123 (#11695) üzenetére


jeni
félisten

A TRANSCEND m.2 külső házban az m.2 sata 256Gb SSD kegyetlenül melegszik,inkább forrósodik. Szinte alig lehet megfogni. Azon talán extra vékony hűtőpad segítene ha beférne oda egy.
Az m.2 SSD-t átszereltem egy 2,5 cool m.2 belső házba és azt betettem a 2,5 cool LCPower LC-25U3-Becrux USB 3.0 külső házba.
Ezt így használva a Samsung 6xxx LCD TV-n táv által lazán kezeli.
Így is érezhető kicsi melegedés.
jaaa és a hozzá adott gyári kábel 1,20 méter.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.