Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11701) nokia123 válasza jeni (#11700) üzenetére


nokia123
aktív tag

Amint olvasom Strapabíró alumínium szerkezet a Transcend külső M.2 SSD ház, de a SilverStone MS09 az fémből van. Remélem nem fog nagyon melegedni. De valahol olvastam tesztet is róla ha meg találom beszúrom ide.

[ Szerkesztve ]

(#11702) nokia123 válasza nokia123 (#11701) üzenetére


nokia123
aktív tag

https://ipon.hu/magazin/cikk/mit-hasznaljunk-a-lassu-pendrive-ok-helyett-kompakt-kulso-ssd-hazak-tesztje Legkevésbé a SilverStone MS09 melegedet. Bocsánat a SilverStone SST-MS09 is alumíniumból készült.

[ Szerkesztve ]

(#11703) jeni válasza nokia123 (#11702) üzenetére


jeni
félisten

igen a tologatós USB verzióknak nagy az esélye a letörésnek vagy az elhajlásnak.
a plusz külső háznak köszönhetőnek lehet beválhat a dolog nálam.

(#11704) jeni


jeni
félisten

SANDISK USB 3.0 ULTRA FLAIR PENDRIVE 128GB
az olvasás elfogadható de írásra nem okés ,van jobb nála

(#11705) nokia123 válasza jeni (#11703) üzenetére


nokia123
aktív tag

Attól azért én nem félek hogy letörik vagy elhajlik vigyázok a cuccaimra.

(#11706) nokia123


nokia123
aktív tag

Sziasztok! Egy kis segítséget kérnék megérkezett a SilverStone MS09 és a hozzávaló WD Blue 3D NAND M.2 2280 500GB de mikor rádugom a számítógépre nem jelenik meg mint a pendrive. Mikor először rádugtam a gépre csinálta a szokásos telepítést vagy valami ilyesmit. Rá dugom ad egy hangot a számítógép de nem találom sehol.Mi lehet a gond?

(#11707) King Unique válasza nokia123 (#11706) üzenetére


King Unique
titán

Ha vadonatúj, most vetted át bontatlanul a külső ház mellett az SSD-t is, akkor nem meglepő. Ilyenkor első alkalommal az egy dolog, hogy megtörténik a Windowsban az eszközbeállítás, ellenben nyilván az SSD-t is inicializálni, particionálni, formázni stb. kellene a lemezkezelőben (bővebben). Ami amúgy többféleképpen is elérhető, megnyitható, ahogyan az eszközkezelő szintén.

(#11708) nokia123


nokia123
aktív tag

Sziasztok! Vetem egy WD Blue 3D NAND M.2 2280 500GB és a hozzávaló SilverStone MS09 és nem értem hogy HDD meghajtóról másolok át filmet baromi lassú és ez fordítva is igaz.Mi a túró lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#11709) nokia123


nokia123
aktív tag

És az az érdekes hogy amelyik usb porton feltelepítettem nem csinál semmit átdugom a másikba ott meg jó mind a kettö 3.0. Amúgy jó az a usb mert rádugtam a 16 Gb pendrive és felismerte. Formázam újra vagy mi?

[ Szerkesztve ]

(#11710) Piftuka


Piftuka
veterán

Sziasztok!

A gyári Windows10 telepítő mérete 3.86 GB, és luxus a 32 GB-os SanDisk Ultra Flair pendrive-omon "pihentetni".

Ezért keresek egy USB3.0, 8GB (talán praktikusabb méret, ha esetleg a jövőben 4 GB fölé "hízik" a telepítő) méretű, megbízható minőségű eszközt a célra.

Keresgélve ilyeneket találtam:
INTENSO Slim Line 8GB
Silicon Power Blaze B05 8GB
Silicon Power Blaze USB3.1 8GB
Silicon Power Blaze G25 8GB
Silicon Power Jewel Silver 8GB

Bármelyik megfelelő? Mindkét gyártó jó minőségű pendrive-okat gyárt?

Köszönöm előre is!

"Aquila non captat muscas."

(#11711) Ciccuka válasza Piftuka (#11710) üzenetére


Ciccuka
veterán

[link] [link]

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11712) nokia123 válasza nokia123 (#11708) üzenetére


nokia123
aktív tag

Pedig a teszten ilyet gurít nem értem.Valaki érti ezt?

(#11713) King Unique válasza nokia123 (#11708) üzenetére


King Unique
titán

"nem értem hogy HDD meghajtóról másolok át filmet baromi lassú és ez fordítva is igaz.Mi a túró lehet a gond?"

Szerinted? :D
A lassú HDD lehet az oka, az korlátozza a másolás sebességét oda-vissza. Ha SSD-ről másolnál, akkor gyorsabban menne. De még SSD-k esetén is függhet a másolás sebessége, illetve a megfelelő tempó tartása attól, hogy van-e rajta DRAM cache és ha igen, akkor az mekkora méretű (példa).

[ Szerkesztve ]

(#11715) attiati


attiati
veterán

Az normális, hogy a pendrive-om kb. 25mbyte/s sebességgel másol több gigás fájlokat hdd-ről? (átlagban és ez a max)
Ssd-ről mintha egy fokkal jobb lenne a helyzet. (30-35mbyte/s)

Transcend Jetflash 790 64GB

(#11716) King Unique válasza attiati (#11715) üzenetére


King Unique
titán

Ez egyrészt függ attól, hogy milyen gyorsan lehet írni a pendrive-ra. Van többféle JetFlash 790 sorozat és modell, de az írási sebesség nem valami acélos egyiknél sem. Vagyis a 64 GB-os modellnél reális lehet az a 25-35 MB/s. Bár előfordulhat akár kivétel is, volt akinél a névlegesen megadott értékeknél jobbak jöttek ki (példa). Másrészt a forrásmeghajtónál - amiről a másolás történik - is lehet különbség HDD és SSD között, illetve hogy melyikről milyen gyorsan lehet olvasni.

Ha a gyorsabb másolás a cél, akkor meg tessék olyan pendrive-ot venni és használni, ami gyorsabb, nagyobb az írási sebessége. Példák: [link], [link]. Ha igazán komoly tempó kell, akkor meg egyértelműen a pendrive-szerű / standard külső SSD-k a nyerők. Példák: [link], [link].

[ Szerkesztve ]

(#11717) Zοltta


Zοltta
senior tag

Sziasztok!

10k alatt milyen ajánlott 64gb-os mindenes pendrivet tudnátok ajánlani ?
Fontos lenne ,hogy az usb részre vagy kupak védje vagy tologatható legyen :)

Olvastam a topikot,de jobban bizok a szakemberek tanácsában :)

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#11718) tomaszka88


tomaszka88
aktív tag

Sziasztok!

Hamarosan szükségessé válik beszereznem egy Pendriveot. Az lenne a kérdésem, ti milyet ajánlotok ? Adatok tárolására használnám, és 128 Gb méretben. :DD Ez a fajta akár jó lehet :
Kingston DataTraveler 100 G3 128GB USB 3.0 DT100G3/128GB

(#11719) Chrys_ válasza tomaszka88 (#11718) üzenetére


Chrys_
addikt

Ahogy nézem a méréseket, ezt inkább ne. Olvasni max. kb. 100MBps-sel tud, ez még O.K., de az írás nagyon lassú.
Inkább nézd meg a Sandisk Extreme Pro-t. Semmiképpen sem a Go változatot.

(#11720) sparta2 válasza Zοltta (#11717) üzenetére


sparta2
tag

Most vettem meg ezt [link] , a gyári értékeknél 15-20 százalékkal többet tud, melegedés nélkül.

(#11721) tomaszka88 válasza Chrys_ (#11719) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Köszönöm szépen a válaszod. A Kingstonnak, kb. mennyi idő lehet Tc-n keresztü,l egy Wd Black winyóról másolni egy 40-60giga méretű fájlt? Írási seb. : 10Mb/s
Néztem a Sandiscket, azonban olyan áron külső winyót veszek. :DD

(#11722) D.Orion


D.Orion
veterán

Csak érdekesség képpen hagynám itt:
Így néz ki egy Sandisk Extreme Pro 128GB belülről. Amikor nem működik. :(
Csere megtörtént egy már hibátlan darabra.


[ Szerkesztve ]

(#11723) energomatt válasza D.Orion (#11722) üzenetére


energomatt
senior tag

Szerintem ugyanígy néz ki akkor is, ha múködik.

(#11724) D.Orion válasza energomatt (#11723) üzenetére


D.Orion
veterán

Kivéve a kis feketeséget a chip felső sarkában. Plusz aki még nem látott ilyet belülről, annak itt hagytam a lehetőséget.

[ Szerkesztve ]

(#11725) tomaszka88 válasza D.Orion (#11724) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Mennyi ideje használod?

(#11726) D.Orion válasza tomaszka88 (#11725) üzenetére


D.Orion
veterán

Ez egy 2 napos cucc volt, aztán megadta magát. Belenyúltam a kis % selejt egyikébe.

[ Szerkesztve ]

(#11727) tomaszka88 válasza D.Orion (#11726) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Az még bőven garanciás, :Y legalább fontos adatok voltak rajta ?

(#11728) Doky586 válasza Piftuka (#11710) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"A gyári Windows10 telepítő mérete 3.86 GB, és luxus a 32 GB-os ... pendrive-omon "pihentetni".
Ezért keresek egy USB3 8GB
..."

Ha egyszer legyártottad pl MCT-vel a telepítő pent, nyugodtan használhatod másra is, másolhatsz mellé adatokat kedved szerint bármit (saját könytárakba), vagy akár más telepítőket (vagy live rendszereket) is másolhatsz rá az aláírásom szerinti módszerrel (a meglevő telepítőt félrerakva más könyvtárba).

Így kihasználhatod a pendrive teljes méretét..

[ Szerkesztve ]

(#11729) Ciccuka válasza Doky586 (#11728) üzenetére


Ciccuka
veterán

Nem beszélve a 32-es alig drágább.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11730) csibe1 válasza Ciccuka (#11729) üzenetére


csibe1
addikt

Meg a sebessége is jobb lehet, mint a kisebb kapacítású verziónak.
Az ár érték arányról nem is szólva.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#11731) tomaszka88


tomaszka88
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek a kínai oldalról rendelhető pendrivevoknak mennyi idő lehet az élettartalma, és vajon milyen sebességűek lehetnek? Mert gyanús az olcsóságuk. :Y

(#11732) energomatt válasza tomaszka88 (#11731) üzenetére


energomatt
senior tag

Az élettartam és az olcsóság között nincs direkt összefüggés. Azt nem gondolod komolyan, hogy megmondjuk előre az élettertamot? 0 és végtelen között bármi előfordulhat. A sebesség esetében az a helyzet, hogy ha nincs megadva az írási olvasási sebesség, akkor egyértelmű, hogy viszonylag lassú lesz. Akár kínai az oldal, akár nem.

(#11733) D.Orion válasza tomaszka88 (#11731) üzenetére


D.Orion
veterán

Alin, ebay-n és sok egyéb helyen is vannak úgymond megbízhatóbb boltok/eladók. Ott az első hsz.

(#11734) Esqs


Esqs
tag

Sziasztok!
Ez a figyelmeztetés manapság is megszívlelendő, vagy már túlhaladottá vált a hardverek fejlődése miatt? „Be cautious to use any sticks larger than 32 GB capacity when you want to make sure that you can use them as a boot device, or to be recognized in your BIOS / UEFI firmware. Most hardware cannot correctly handle USB sticks with more than 32 GB capacity, which leads to the bootability issues. This is especially the case when you are using such a large stick in UEFI mode, which needs to be formatted with FAT32.”

(#11735) Doky586 válasza Esqs (#11734) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A Windows nem tud 32GB-nál nagyobb Fat32 partíciót formázni. (de külső program igen)
Ezt pl a MCT úgy küszöböli ki, hogy a pen partíciójának méretét lecsökkenti az eredeti pl 64-ről 32GB-ra, aztán jönnek ide panaszkodni az emberek hogy "miért lett kisebb a szerszámom"..?

(#11736) King Unique válasza Esqs (#11734) üzenetére


King Unique
titán

A tárolókapacitásra vonatkozóan eleve helytelen, mivel lehet telepítési adathordozóként használni akár X TB-os USB-s meghajtót is, nincs az 32 GB-ra limitálva. Az utóbbira max. a FAT32 fájlrendszerű kötet van limitálva, de az is csak a Windows beépített particionáló eszközeit használva, mert amúgy külső programmal simán megoldható a 32+ GB-os kötetek FAT32-re formázása is.

(#11737) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Sziasztok!
Szeretnék egy gyors pendrive-ot, ahol a véletetlen szerű írás-olvasás is számítana (windows to go-ra is lenne néha használva). Én olyan 32/64GB-ra gondoltam, esetleg többre, de ez főleg ár függvénye.
Mit ajánlotok, illetve mennyire kell tartani ilyenkor a rövid élettartamtól?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#11738) Szabi®


Szabi®
addikt

Sziasztok szeretnék egy olyan 128Gb os pendriveot ami alkalmas 4k tvhez filmnézésre (nativ 4k tartalomhoz) Ti melyiket ajánlanátok 18 ezer ft-ig ? Filmnézésnél a mb/s olvasás számít igaz ? Elöre is köszi :R

(#11739) RicsiSuly válasza Szabi® (#11738) üzenetére


RicsiSuly
aktív tag

Szia!

Énis keresgettem ez ügybe még nem döntöttem ajánlom nézd meg Sandisk Extreme Pro 128gb 19ért kapni.

Üdv SRicsi

(#11740) Szabi® válasza RicsiSuly (#11739) üzenetére


Szabi®
addikt

Én ezt Patriot Supersonic Rage Elite 128GB [USB 3.1 | 400/100 MBps] néztem elvileg 400! MB/S .
És 16-18 körül mozog,lehet megveszem,és leírom a tapasztalataim,eléggé halott ez a topik ,hátha jól jönne másnak is 4k tartalom lejátszására egy kis infó . :R

(#11741) RicsiSuly válasza Szabi® (#11740) üzenetére


RicsiSuly
aktív tag

Az szuperr lenne :)

Üdv SRicsi

(#11742) headhunter válasza Szabi® (#11740) üzenetére


headhunter
addikt

(#11743) Szabi® válasza headhunter (#11742) üzenetére


Szabi®
addikt

:R

[ Szerkesztve ]

(#11744) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Vettem egy Sandisk 128gb-os pendrive-ot ami kitolható módon volt type-a és type-c azonban amellett, hogy baromi lassú volt (40mb/s volt az írás) most meg is halt.

Hasonló méretben szeretnék venni egy eszközt. A minimum amivel írni szeretnék az 100MB/s de ha több az sem baj, illetve jó lenne ha nem 1 év alatt menne tönkre.

Amire használom, filmek rátöltése majd be a Tv-be és filmnézés. Jó lenne ha ez is két csatolós lenne de ha nincs ilyen akkor lemondok a type-c-ről.

Illetve nem tudom, hogy az usb-s ssd-k mennyire megbízható, ajánlhatóak ilyen célra.

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#11745) Dtomka


Dtomka
veterán

Vettem egy [link] KINGSTON DataTraveler Elite G2 32GB USB pendrive-ot. Az alábbi eredményeket kaptam.

Formázás előtt:

után (ntfs, alapértelmezett)

Mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

(#11746) Ciccuka válasza Dtomka (#11745) üzenetére


Ciccuka
veterán

Elég jónak tűnnek elsőre a sebességek.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11747) Doky586 válasza Dtomka (#11745) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Összehasonlításképp egy 2,5" 7200rpm HDD:
alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

(#11748) Dtomka válasza Ciccuka (#11746) üzenetére


Dtomka
veterán

& (#11747) Doky586
Köszönöm. Még annyit, hogy mikor kézbe vettem meglepődtem milyen súlya van, a korábbiakhoz képest.

(#11749) Jakuu válasza Szabi® (#11740) üzenetére


Jakuu
őstag

Van értelme venni még ilyet?
Azért kérdezem, mert például a geekbuyingon aUSB 3.1 csatlakozos STmagic SPT31 360GB Mini Portable M.2 SSD USB3.1 Solid State Drive Read Speed 500MB/s kerül 22 ezerbe.

(#11750) Szabi® válasza Jakuu (#11749) üzenetére


Szabi®
addikt

Már megrendeltem,nincs vissza út :D Azért voksoltam ez mellett mert a külföldi fórumok nagyon kis mennyiséget hoztak ki meghibásodásnak,,,elvileg nagyon bírja,a másik típus amivel szemeztem az ő lett volna Corsair Voyager GT 128GB USB 3.0 [390/120MBps],ez is elég combos és tartós,de drágább is. :)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.