Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11401) Ciccuka válasza Predator2 (#11400) üzenetére


Ciccuka
veterán

Toshiba TransMemory U363, de az írási sebessége lassú, ha valami normálisat akarsz, akkor Transcend JetFlash 790 vagy SanDisk Ultra USB 3.0

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11402) Predator2 válasza Ciccuka (#11401) üzenetére


Predator2
addikt

A 790-es verzióból van már itthon 1, elégedett vagyok vele, csak sajnos csúszkás mechanika van benne ami nekem nem jó, és ez igaz a másikra is. Nem feltétlen az árral van gond.

Tv-hez kell a PD, és oda csak fix a jó, mert egy kábellel kötöm a tévéhez.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#11403) cocka válasza Predator2 (#11402) üzenetére


cocka
veterán

Attól függ milyen az a csúszka. Pl. az Adata UE700 sorozatnál olyan erősen be van feszülve, hogy én csak ki szoktam tolni és úgy hagyom, mert nincs kedvem minden alkalommal visszahúzni.

Amúgy a JetFlash 780 pl. kupakos, gyors. Cserébe drága, de legalább minőségi.

(#11404) Predator2 válasza cocka (#11403) üzenetére


Predator2
addikt

Olyanom is van :D De csak 16GB-os :( pont ez a baj, az van kötve a TV-re.

Lehet bepróbálom a Toshibát, ha nem jön más "ajánlás"

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#11405) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,
Keresek pendrive-ot, amit NAS-ra szeretnék rákötni USB 3.0-t és naplófájlok tárolására használnék. Tehát alapvetően kis fájloknak az írására szeretném haszálni.
Synology DS118 nas-ra akarom rádugni amin 2 usb csatlakozó van egymás mellett, ezért fontos lenne, hogy méretben ne takarja ki a másik usb portot. [link]
Mit javasoltok?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#11406) Williams


Williams
aktív tag

Sziasztok!
Kis fizikai méretű, 64GB-os pendrive-ot keresek autóba, zene lejátszáshoz. Lehetőleg olyan kellene, ami nem órákon keresztül másolná a rengeteg mp3-as fájlt amivel megtölteném. Ez esetleg jó lenne, vagy lassú?
Köszönöm!

(#11407) Ciccuka válasza Williams (#11406) üzenetére


Ciccuka
veterán

Az ilyen picik általában nagyon lassúak. Samsung Fit, ami talán gyorsabb, mint a többi.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11408) Williams válasza Ciccuka (#11407) üzenetére


Williams
aktív tag

Köszönöm! És esetleg normál méretben ugyanerre a célra mi lenne ajánlott?

(#11409) Ciccuka válasza Williams (#11408) üzenetére


Ciccuka
veterán

Autósrádióhoz mindenképp ilyen mini (Fit) típus ajánlott (minél kisebb annál jobb).
Sandisk-ek és a többi is jó, csak írási sebességük gyengécske általában, valamint jobban is melegszenek.

PNY Elite-X Fit
Samsung Fit USB3.0
Samsung Fit Plus USB3.1
SanDisk Cruzer Ultra Fit 3.0
SanDisk Ultra Fit USB 3.1
Toshiba TransMemory U364
Transcend JetFlash 710
Transcend JetFlash 720
Lexar JumpDrive S45
Verbatim Nano Store 'n' Stay USB 3.0
Corsair Voyager Vega

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11410) Brave_86 válasza Williams (#11406) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Másfél hetet ha visszaolvasol itt akkor láthatod, hogy én ilyet vettem. [link]
Gondolom nem napi szinten fogod írni, amíg összeválogatod a másolandó zenéket, addig fel is másolja szerintem.
(Nekem 2k-t megért ez.)

(#11411) Williams válasza Brave_86 (#11410) üzenetére


Williams
aktív tag

Köszönöm, kintről nem szoktam rendelni, de a típusnak utána nézek.

Ciccuka: Köszönöm! Átnézem a listát!

(#11412) Dency01


Dency01
aktív tag

Szevasztok. Pendrive kellene nekem 16GB-os, felhasználása windows telepítés lenne. Minél gyorsabb kéne.
Mik az ajánlottak? Maximum 10-est szánnék rá.

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#11413) w333


w333
félisten

Sziasztok ... Samu 128GB pendrive 27.30$ -ért jó vétel ? köszi ! :R

TV -hez kéne filmek miatt :))

[link]

Szerk.

Régebbi verzió van itthon pontosan ilyen, és azzal nagyon elégedett vagyok !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#11414) Yszapos


Yszapos
tag

Sziasztok! Az asszonynak van egy ősrégi 2.0-s pendriveja. Kezdi kinőni lecserélnénk egy 64 GB-osra. Mivel nincs idő várni míg az ebayes megérkezik (ha megérkezik egyáltalán) így itthonról vennék neki egyet.

Ezt a kettőt néztem ki, vállalható valamelyik?

Maxell Typhoon

Maxell Speedboat

[ Szerkesztve ]

(#11415) Predator2 válasza w333 (#11413) üzenetére


Predator2
addikt

Erre én is kíváncsi vagyok!

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#11416) w333 válasza Predator2 (#11415) üzenetére


w333
félisten

Már meg is rendeltem ! :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#11417) Predator2 válasza w333 (#11416) üzenetére


Predator2
addikt

Honnan? Mennyibe került? Mi győzött meg?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#11418) w333 válasza Predator2 (#11417) üzenetére


w333
félisten

Aliexpress ... 2$ -s kuponnal 27.30$ volt a 128GB !

A vélemények győztek meg, vannak képek a sebességről !

Pl. 287 / 60MB (olvasás írás) :))

Illetve van itthon a régebbi változata egy 64GB azzal nagyon elégedett vagyok !

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#11419) Yszapos


Yszapos
tag

A sinceritytradingtől rendelt pendriveok átlag szállítási ideje 8-10-12 nap az összefoglalóban. Ezek naptári napként vagy munkanapként értendőek?

(#11420) Brave_86 válasza Yszapos (#11419) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Naptári volt nekem a legutolsó 2 rendelés kb 8-9 nap alatt érkezett meg. (ebben a hónapban)

(#11421) freeknight válasza Yszapos (#11419) üzenetére


freeknight
őstag

Tegnap jött meg, pontosan 9 nap volt. Nem értem hogy csinálják.

(#11422) Williams válasza Ciccuka (#11409) üzenetére


Williams
aktív tag

Samsung Fit Plus USB3.1 128GB-os megrendelve, remélem klafa lesz...

(#11423) Predator2 válasza w333 (#11418) üzenetére


Predator2
addikt

Nem merek Aliról PD-t venni, ebay ismert eladó okés, de Ali rizikós vagy tévedek?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#11424) Egon válasza w333 (#11418) üzenetére


Egon
nagyúr

Kemény 4 dollárral, azaz egy ezressel többért vehettél volna Sandisk Exrreme Go-t ugyanekkora kapacitással, amit nem 35-40 perc teleírni, hanem negyed óra... :U
Kinek mi.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#11425) w333 válasza Predator2 (#11423) üzenetére


w333
félisten

Samsung Global store árulja ... annyira csak nem rizikós ! :D

Illetve van pénz visszafizetési garanciád, nekem volt olyan hogy nem jött meg valami apróság ilyenkor jelented és visszakapod a pénzed (ennyi) ! :))

[link]

Ha 58 napon belül nem jön meg akkor "Open Dispute" és visszaküldik a pénzt !

(#11424) Egon

Most már mindegy, elkerülte a figyelmem ... de jó lesz ez is bőségesen ! :)

Ez a Sandisk nekem kicsit túl műanyagnak tűnik és a led sem tetszik benne mivel a pendrive ki van vezetve a TV elejére így zavarna filmezés közben hogy valami villog !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#11426) Yszapos válasza Brave_86 (#11420) üzenetére


Yszapos
tag

Az szép! :Y

Én május 20-án rendeltem, 21-én hajnal 4 körül jött az e-mail az ebaytől, hogy fel lett adva. Ha a hétvégét is beleszámolom, akkor ma járok a 8. napnál, tehát még a héten megjöhet.

freeknight: Az sem rossz, remélem az enyém is ideér a héten.

[ Szerkesztve ]

(#11427) JohnD


JohnD
tag

Üdv! Engem is érdekelne, hogy mi a véleményetek a Maxell Speedboat 64GB-os pendrive-ról. Elég jó árban van.

https://www.gigaplaza.eu/pendrive-418/64gb-pendrive-322/maxell-speedboat-64gb-pendrive-usb-31-13007

[ Szerkesztve ]

(#11428) Yszapos válasza JohnD (#11427) üzenetére


Yszapos
tag

Szia! Én is szemeztem ezzel, de inkább elvetettem. Sehol semmi infó nincs róla, meg drága is. Ha hozzászámolod a legolcsóbb (PostaPontra) kézbesítést, akkor is 4580 Ft. 3000-ért kapsz ebayről megbízható, ajánlott pendriveot. [link]

Inkább egy ilyet vettem a Maxell helyett.

[ Szerkesztve ]

(#11429) gerii


gerii
addikt

Üdv!

Pendrive, illetve külső ssd esetén mennyire gyilkolja a dolgokat, ha csak úgy kihúzzák a gépből, eltávolítás nélkül? (nem írás közben)
Nem tudom van-e különbség a két kategória között tűrésben, mert ha igen, akkor inkább azt venném.

(#11430) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Ezt tervezem megvenni: [link]

Barmi ellenvelemeny?
Koszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#11431) JohnD válasza Yszapos (#11428) üzenetére


JohnD
tag

Ok
A Suntrsi és Kingstick pendrive-okról mi a vélemény esetleg?

(#11432) Yszapos válasza JohnD (#11431) üzenetére


Yszapos
tag

Őszintén szólva még soha nem is hallottam ezekről. A helyedben mindenképp a topik összefoglaló ajánlásaiból választanék.

(#11433) JohnD válasza Yszapos (#11432) üzenetére


JohnD
tag

Én sem, viszont nagyon népszerűek az egyik ilyen oldalon. És elég olcsók is.
32GB-os pendrive kb. 1110 Ft átszámítva :D
Szóval ha valakinek van tapasztalata, információja jöhet!

[ Szerkesztve ]

(#11434) cocka válasza JohnD (#11433) üzenetére


cocka
veterán

átqrás, szóval mosolyoghatsz az áron, de amit kapni fogsz érte, azért már nem fogsz mosolyogni.

(#11435) cocka válasza gerii (#11429) üzenetére


cocka
veterán

Eleve van olyan, hogy pl. PC-n/normál laptopon kikapcsolható az írási gyorsítótárazás. Na ilyen esetben nem is lehet szoftveresen kérni a "biztonságos eltávolítást", mert mindig biztonságosan távolítódik el, ha nem használja a cache-t.

Erre szokták azt mondani, hogy lassabb, de biztosabb írást eredményez. Gondolom ha írás közben húzod ki (mondjuk az annyira nem nyilvánvaló, hogy ilyet miért csinálna az ember), akkor az éppen írt fájlt simán lesztornózza, mintha azt nem írtad volna rá.

Az írási cache-sel meg ugye van szoftveres eltávolítás plusz állítólag a cache miatt gyorsabb, de ha csak úgy kirántod, adatvesztés léphet fel.

Ha már látszólag nem használod a pendrive-ot, de a biztonságos eltávolítás nem engedi eltávolítani, az általában azért van, mert valamelyik program önkényesen használatba veszi, pontosabban nem engedi el és így nem lehet eltávolítani. Ezért egyszerűbb a cache kikapcsolása és akkor bármikor lehúzhatod a pent.

(#11436) JohnD válasza cocka (#11434) üzenetére


JohnD
tag

Miért, milyen konkrét negatív tapasztalatok vannak és melyik modellekkel?
A visszajelzési arány elég jó.

(#11437) King Unique válasza gerii (#11429) üzenetére


King Unique
titán

Ha kikapcsolt írási gyorsítótárazás mellett történik, akkor elvileg szoftveres leválasztás nélkül sem fognak sérülni az adatok, fájlrendszer stb. Elvileg, mert gyakorlatilag akár ilyenkor is előfordulhat az ellenkezője, használhatja, zárolhatja a háttérben a meghajtót az OS, vagy egy program. Tehát az igazán biztos az, ha az előbbi beállítástól függetlenül megfelelően le választva az eszköz. Meg azért az a pár kattintás talán nem akkora gond, valamint idő tekintetében sem sok, ellenben ha pl. Windowson a FAT32 / NTFS fájlrendszerű kötetből a leválasztás hiánya miatt RAW lesz, az már igen... Maga az eszköz fizikailag elvileg nem fog tönkremenni a leválasztást megspórolva sem, de gyakorlatilag azért nyilván ideálisabb lehet, ha a leválasztás során megfelelően leáll, amiről az állapotjelző LED kialvása is tájékoztat stb.

Ha az általános strapabíróság (pl. írási terhelhetőség) és adatátviteli sebesség a szempont, akkor meg nem kérdés, hogy egy külső SSD nyilván előnyösebb, mint egy hagyományos pendrive.

(#11438) reelc válasza JohnD (#11436) üzenetére


reelc
veterán

Nincs tapasztalatom velük, és nem is értek a témához, de én mindenféleképpen valami ismertebb márkát fogok venni.
Keress rá a topikban a nevükre. Ha nem lesz semmi, az is árulkodó lehet - senki se próbálta be. Ha nincs a helyieknek tapasztalata, értelemszerűen negatív sincs - de ez nem jelent semmit.

Hirtelen eszembejutott, amikor haver nagyon kínai 1200Ft körülre kijövő "gamer" egeret vett külföldről. Annak is jók voltak az értékelései, és pár hónapot bírt is neki. :)
Más ismerősöm meg 22e-es okostelefont vett, utána nagyon megbánta, 10-zel többért sokkal jobb lehetett volna.
Azt akarom mondani, hogy a gyanúsan olcsó, itthon relatíve ismeretlen márkákkal óvatosan bánnék. Bármiről is legyen szó.
De a te pénzed, ugye.

Engem már az mellbevágott, amiket a Kingston bizonyos típusairól olvastam itt. Pedig régi motoros, vagyis van sok tapasztalata, ismert márka, kedvező ára, és mégis úgy néz ki elég sok szériája nem ajánlott. Azt sem tudom kiindulási alapnak tekinteni, hogy egy jó 5 éves példányom van, ami jó, de az régi széria.

[ Szerkesztve ]

(#11439) JohnD válasza reelc (#11438) üzenetére


JohnD
tag

Szerintem kipróbálom, 1100 Ft nem olyan sok pénz érte. Legalább akkor lesz tapasztalat :D
Amúgy a Kingston engem is megdöbbentett. Nekem SSD-i voltak/vannak gyenge minőségűek.

(#11440) Putyin90


Putyin90
senior tag

Üdv! Ez a pendrive mennyire ajánlott vétel? Prezentációk hordozására, néha filmnézésre lesz használva.

(#11441) Predator2 válasza w333 (#11425) üzenetére


Predator2
addikt

Egy tesztet, véleményt írsz róla ha megjött?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#11442) Djuree


Djuree
félisten

udv!
szeretnek venni egy ide oda masolos pendriveot, filmeknek, zeneknek, ennek annak.
minel gyorsabb legyen.
32 gb eleg lenne. vagy ha nem sokkal dragabb 64es is lehet.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#11443) Djuree


Djuree
félisten

meg egy kerdes.
ha veszek egy gyors micro sd kartyat es beleteszem egy usb olvasoba akkor az is jo pendrive helyett?
mert van egy gyors 64es micro sd itthon.
tul gyakran nem lenne hasznalva, hetente egyszer nagy fajloknak...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#11444) w333 válasza Predator2 (#11441) üzenetére


w333
félisten

Persze ! :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#11445) Ciccuka válasza Putyin90 (#11440) üzenetére


Ciccuka
veterán

Kicsit fura a kép, mert egész más kinézetűt dob fel a kereső
Sandisk Ultra USB 3.0 (SanDisk CZ48)
Szóval az eredetit keresd! Az biztosan jó lesz.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11446) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Jöhetnek a költséghatékony USB-s külső SSD-k

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11447) Chaser


Chaser
titán

win telepítéshez kellene egy 16-32gb pendrive, usb3, ne legyen drága, adata uv150-et néztem, de előbb láttam nemrég itt nagyon lehúzta valaki, más alternatíva hasonló áron - 32gb/3,5-4e ft -, vagy akár drágábban?
összefoglalót néztem, de ez is benne volt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#11448) Yuumi


Yuumi
lelkes újonc

Sziasztok! Ezek közül a penek közzül melyiket érdemes megvenni megbízhatóság/gyorsaság szempontjából? Ismerősnek kell sorozatok nézéséhez.

Sandisk Ultra Flair USB 3.0 16 GB - 4990 Ft
Sandisk Cruzer Blade 16 GB - 4390 Ft
Kingston Data Traveler50 USB 3.0 16 GB - 4490 Ft
Philips FM16FD70B USB 2.0 16 GB - 3990 Ft

(#11449) w333 válasza Predator2 (#11441) üzenetére


w333
félisten

Tegnap megjött a Samu Pendrive ... 10 nap alatt ideért ! :Y :C

Minden rendben vele ... USB 3.0 (280/60MB) és USB 2.0 (45/30MB) :)

Szóval nyugodtan rendelheted, 27$ -ért nagyon megérte ! :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#11450) Ciccuka válasza w333 (#11449) üzenetére


Ciccuka
veterán

CrystalDiskMark 6-ot tudsz futtatni?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.