Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11451) w333 válasza Ciccuka (#11450) üzenetére


w333
félisten

Kép1 és Kép2 :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#11452) Ciccuka válasza w333 (#11451) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ezek nagyon jó értékek szerintem. Egy lassabb régebbi 32GB-os SSD szint ez már talán.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11453) w333 válasza Ciccuka (#11452) üzenetére


w333
félisten

:D :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#11454) A-hole válasza ubyegon2 (#11202) üzenetére


A-hole
csendes tag

[link]

A fentit érdemes megnézni, az Extreme-et hozta ki legjobbnak, és az is. Nekem is van Sandisk Extreme, több darab, kb. 2013 óta, így ha vennék pendrive-ot kizárólag ezt a típust, ezekkel soha nem futottam kompromisszumba, ma is ugyanúgy működnek, mint amikor megvettem. Főleg, h a pendrive-ok zöme igen lassú, az usb 3-asok túlnyomó többségének elég lenne az usb 2-es, felesleges az usb 3, mivel meg sem közelítik sebességben. Ennek a sebessége is bőven elég, de ha gyorsabb kell, akkor M.2 külső házban. Mondjuk, eléggé lesújtó, hogy a pendrive-ok zöme elkqúrt, ki.aszott módon, értelmezhetetlenül lassú, használatilag alig ér el bármiféle értékelhetőséget, arról nem is szólva, h 2019 van, elvileg meg megy a fejlődés ezerrel. Egy-egy alkalommal próbáltam a nem Sandisk Extreme, egyéb meglévő pendriveokat használni, de filmet másolva is túl sokat kell várni, így teljesen kiestek a használatból.

All we have to decide is what to do with the time that is given us.

(#11455) Chaser válasza A-hole (#11454) üzenetére


Chaser
titán

nekem is évek óta egy kis sandisk nanom van, nagyon szeretem, usb2 még
minthogy a kérdésemre nem válaszolt senki, és már nem is sos, valószínűleg veszek egy usb3-as kicsit meg egy nagyot belőle, anno többet vettem, egy gyári hibás volt kb 10-20 darabból, többiről nem tudok mi lett velük, de ezt a mostanit nagyon kifogtam, gondolom azóta is sincerity a legjobb választás ilyen téren:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#11456) jenei1994


jenei1994
addikt

Sziasztok!

sinceritytrading-tól szeretnék ebayen vásárolni 32 gb-os pendriveot . Melyik lenne a jó választás ? Fontos lenne a gyors másolás.

(#11457) Exodius


Exodius
őstag

Üdv!

Új pendrive-ot szeretnék venni, 128/256 GB-osat, nem kitolhatót, mert van egy Adata UE700-asom és azoknak elfárad a szerkezetük, így folyton visszanyomódik, mikor rádugom valamire. A fix csatlakozású az jobb lenne.

Olyan 20K környékén gondolkodok. Szemezek a Patriot termékeivel. Ezek közül melyikek a legjobbak?

1. Supersonic Boost XT
2. Supersonic Rage Elite
3. Supersonic Rage 2
4. Viper Fang

Azt még kérdezni akartam, hogy ezeknél a pendrive-oknál is van egy írási mennyiség amit elbírnak (TBW), ahogyan a HDD/SSD fronton is? Erről van valahol info? Az elmúlt években ez hogyan fejlődött?

(#11459) Chaser válasza Exodius (#11457) üzenetére


Chaser
titán

Nyilvan van tbw ertek, max nem adjak meg, mert nem fog elerni
20e korul en m2 hazat meg ssd-t vennek, 25e-bol ertelmes 250-es meg haz is megvan

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#11460) Exodius válasza Chaser (#11459) üzenetére


Exodius
őstag

Milyet ajánlasz?

[ Szerkesztve ]

(#11461) Chaser válasza Exodius (#11460) üzenetére


Chaser
titán

Wd blue remlik 250-esbol jo ar/ertekaranyunak, ssd topikban segitenek, hazikokra meg nezz ra, nem sok van, minel tobb gar legyen ra, ezzel mar maximalisan ki lehet hasznalni az usb3-at, kicsi is, sztem sokkal jobb megoldas ebben a kategoriaban mint egy pendrive

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#11462) Dency01


Dency01
aktív tag

Igaz már lejárt de az ilyen vagy ilyen nagyon olcsó nagy kapacitású pendriveokkal mi a helyzet? Mi a buktató rajtuk? Sebesség?

[ Szerkesztve ]

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#11463) cocka válasza Dency01 (#11462) üzenetére


cocka
veterán

Átbaszás. Ennyi pénzért soha nem kapsz 512 gigás pendrive-ot még talán külföldön sem. Nemhogy itthon.

De ha teszel az ár mögé egy 0-át, akkor már igen.

Sebesség? Másodlagos kérdés, ha még az 512 gigát sem kapod meg.

[ Szerkesztve ]

(#11464) Dency01 válasza cocka (#11463) üzenetére


Dency01
aktív tag

Nem tudom hogy a hivatalos bolt mennyire "baszná" át a vevőit de akkor nem biztos hogy jó hírben állna :D

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#11465) reelc válasza Dency01 (#11464) üzenetére


reelc
veterán

Nem tudom mennyire lehet hivatalos bolt egy olyan, ami csak regisztrálva enged böngészni.
Persze ha viszonteladókat szolgálna csak ki az más. De most nem erről van szó.
Tényleg nem ismerem, de amennyit láttam belőle olyan érzetet kelt bennem, mint egy kínai piactér oldal.
Másrészt reklámfogás is lehetett a pendrive, volt mondjuk 40db. Ha nem is fogtad ki, akkor is fogsz még odamenni, mert jó áron volt, és hátha lesz megint az vagy más.
Ismétlem: nem ismerem az oldalt, csak ez a benyomásom támadt.
Lehet cáfolni, ha ismeri valaki. :)

(#11466) Chaser válasza Dency01 (#11462) üzenetére


Chaser
titán

szted mi a buktató? jó esetben pár gb-os szutyok, vegyél párat aztán meséld el mit tapasztaltál ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#11467) cocka válasza Chaser (#11466) üzenetére


cocka
veterán

Vagy hogy "kaptál-e egyáltalán valamit". LOOOOOOL :DD

(#11468) cocka válasza Dency01 (#11464) üzenetére


cocka
veterán

Most csak a vaterás ajánlatról írok.

Például: Nincs neki csomagolása
Hivatalos bolt alkalmazottja így nem fogalmaz illetve nem fogalmazhatna. Ez bizonyos etnikumok körében szokás. :D

Másrészt miféle hivatalos bolt az, ami csomagolás nélkül ad el pendrive-ot vagy bármit?

Számlaadás nincs, garancia nincs. Miről beszélünk?!

512Gb ja itt a trükk 512 gigabites pen, azaz 64 gigabájtos.

Ja USB3, de ennyi pénzért max. USB2-es sebességet fogsz kapni. Átfestik a csatlakozót szép kékre meg ESETLEG kimaxolják az USB2-es sebességeket és ennyi, lefedtük a 3k-t.

Helyesírási hibák, nyelvhelyességi hibák:

vadonat új különírva
leírás angolul
USB pendrive a hirdetés címében benne van, akkor mi a fasznak odaírni, hogy USB connection. Csak az érdekel, ha rákeresek egy pendrive-ra, hogy van-e USB portja. LOL Ezek szerint létezhet olyan hamisítvány, aminek nincs vagy csak annak látszik, de nem az.

requird required helyett
os kisbetűvel
a support után írandó s igei személyragok konzekvens lehagyásáról már nem is beszélve
Solid State Storage -> egyértelmű, hogy nem az. Akkor SSD-re keresnél, nem penre.
Shock proof and electromagnetic proof -> megint egy irreleváns infó, amit egy pennek alapból tudnia kell, ezek szerint ő olyat is árul, ami ezen kritériumokat nem teljesíti.
Write/delect protection switch -> egyértelmű elírás nyilván delete lett volna, van ugyan ilyen szó, hogy delect, de ebbe a kontextusba abszolút nem illik. Tartalmát tekintve: az írásvédelmi kapcsoló valamikor a 2 gigás pendrive-ok korában volt utoljára divatban, 4 gigásoknál már csak elvétve találkozhattunk vele.
Durable data storage -> mondja ezt az, aki egyértelműen át akarja qrni a fejedet egy ilyen ajánlattal és garancia sincs, de azért tartós lesz az adattárolás, hát hogyne.
Gyors írási/olvasási sebességről meg ne is álmodj.

Nem csodálkoznék, ha kapnál egy 512 megabájtos pendrive-ot, ami 1-2 megabájt/secekkel ír-olvas. Csak azért a 3k sajnos baromi sok.

Az már csak hab a tortán, hogy a sok enter karaktert leíró tag megjelenik a szövegben, plusz adalék, hogy a termék Magyarországon van, de a leírása nem magyar?!

(#11469) Chaser válasza cocka (#11468) üzenetére


Chaser
titán

én is ikább' 512mb-ra tippelnék, 64gb-ot sztem nem adna:) persze átheckelik, win annyit lásson, írna rá a user aztán meglepődik, sokan ugye nem is foglalkoznak vele egy darabig, értékelést is leadják, aztán meglepi, gar meg ugye sohanemisvolt' ( : nagy kínai találmány ez, mint a homokkal feltöltött powerbankek apróért' :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#11470) cocka válasza Chaser (#11469) üzenetére


cocka
veterán

Lényeg nyilván az, hogy legyél tisztában az árával, lehetőleg a teljesen legális magyar boltok által kínált árakkal és akkor utána lehet mérlegelni, hogy ahhoz képest az ár és a termék milyen viszonyban vannak egymással.

(#11471) Ciccuka válasza Dency01 (#11462) üzenetére


Ciccuka
veterán

Wish akkor több kérdésem nincs :)

Huawei oldala szerint pendrive-juk nem is létezik

Azt festenek rá ilyenekre, amit akarnak

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11472) Belabaa


Belabaa
tag

A segítségeteket szeretném kérni.

Kettő nagyon hasonló pendrive:

SanDisk Ultra Dual 128GB USB 3.0 (SDDD2-128G-G46/173350)
SanDisk Ultra Dual 128GB USB 3.0 (SDDD3-128G-G46/173386)

Mi a különbség? Melyiket vásároljam?

[ Szerkesztve ]

(#11473) HXY


HXY
addikt

Ezek közül ti melyiket vennétek, és miért?


Toshiba USB3.0 U365 Yamabiko 128GB

$21
________________________________________________________________


Transcend JetFlash 790 128GB USB 3.0 Flash Drive

$18
________________________________________________________________


Teclast 128GB USB3.0 U disk, gray

$17

[ Szerkesztve ]

(#11474) headhunter válasza HXY (#11473) üzenetére


headhunter
addikt

Toshiba...

[link]

(#11475) Marcus88


Marcus88
tag

Üdv.
Vásároltam egy pendriveot:
[link]

Sebesség: írás 10 mb/s olvasás 25 mb/s
Az vele a problémám,hogy pendrivera másolásnál ingadozik a sebesség 5 másodpercig maxon megy majd lemegy nullára kb 1-2 másodpercig majd megint felpörög és ez így megy a másolás végégig.
Viszont penről gépre stabilan tartja a 25öt és ott minden oké.

Próbáltam már formázni fatra ntfs-re is,de mindig ugyan ez a helyzet.

Vélemény????

(#11476) Yszapos válasza Marcus88 (#11475) üzenetére


Yszapos
tag

Szia! Ez a pendrive nem igazán ajánlott kategória. Formázhatod akárhogy, ez ennyit tud, kész. Ha van rá lehetőséged kérd vissza a pénzt és vegyél egy Adata UV128-ast vagy kb. 700-800 Fttal többért egy Transcend 790-est ebayről.

[ Szerkesztve ]

(#11477) Marcus88


Marcus88
tag

Nem is a sebességével van bajon,csak ez az ingadozás,pedig már volt Kingston pendrivom és mind jó volt.

(#11478) cocka válasza HXY (#11473) üzenetére


cocka
veterán

Csakis a Trascend JetFlasht. Mert az megbízható márka.

[ Szerkesztve ]

(#11479) grigo válasza Marcus88 (#11475) üzenetére


grigo
őstag

Ez nálam is így van. Kellett valami pendrive gyorsan ami valószínű az asszonynál marad a lényeg, hogy sokminden tárolható legyen rajta és laptop tévé között lehessen hurcolni a filmeket. Árukereső alapján 10 alatt megúsztuk a 128GB-ot, de én is pislogtam ezen a hullámzáson egy nagyot. Ez van, én sem voltam körültekintő de tudtam, hogy úgysem nálam marad és az asszonyt annyira érdekli az egész mint engem az, hogy lazac vagy padlizsán színű kiegészítőt vesz :DDD

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#11480) Chaser válasza Marcus88 (#11475) üzenetére


Chaser
titán

gondolom a cache nagyon kicsdi, megtelik/ürít, amikor gépre másolsz akkor csak olvas róla, ott nem kell a cache

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#11481) Marcus88


Marcus88
tag

Na folytatom a történetem.
Vettem 2 db Adata UV128-ast.Egyik 32 másik 64 gigás.
A helyzet szinte ugyan az annyi a különbség,hogy 6 mega és 20 mega közt ugrál állandóan.
Nem lehet,hogy USB 2.0 ba dugom és az a baj??

Van 2.0 és 3.0 ás pendrive-om is,de azok jól működnek igaz 3 éve vettem őket. Ezek meg 3.1 esek,valahogy ezeket nem szereti úgy néz ki.

(#11482) Vegha


Vegha
senior tag

A 3.1-et akkor most a 3.0-sok is tudják ? Mert hogy eBay-en ugye 90%-ban úgy hirdetik, hogy 3.0/3.1 compatible. Ráadásul szép mátrixot lehetne rajzolni abból (ha csak a Trusted sellereket is nézem), hogy a képen látható, a hirdetés címében írt és az adatlapon szereplő adat (3.0 vs. 3.1) milyen korrelációt mutat : )
Tényleg rá kell kérdeznem az adott darabra ?

(szerk)
Egyébként Transcend JetFlash 710-et vennék. Ha valakinek ellenvetése van szóljon most vagy hallgasson örökre ! : )

[ Szerkesztve ]

(#11483) King Unique válasza Vegha (#11482) üzenetére


King Unique
titán

Az USB 3.1 szabvány eleve megtévesztő ilyen szempontból, mivel van Gen 1 és Gen 2 változata is (bővebben). A tényleges, azaz 10 Gbps USB 3.1 = Gen 2, ellenben az 5 Gbps USB 3.1 = Gen 1 = USB 3.0. A pendrive-ok gyártói is rendszerint csak ezt használják ki és jelenleg szinte kb. az összes USB 3.1-es pendrive valójában csak Gen 1-es, azaz USB 3.0-s. A külső SSD-knél vannak Gen 2-es modellek, meg azok legalább ki is tudják használni a szabvány sebességét (példa), nem mint a hagyományos pendrive-ok... De persze az USB 3.1 nyilván jobban hangzik, úgy jobban eladhatók lesznek azok is... :D Meg hamarosan lehet majd tolni az USB 3.2 bulshitet is Gen 1x1 alapon... :DDD

"A 3.1-et akkor most a 3.0-sok is tudják ?"

Az előbbiek értelmében névlegesen végül is igen, sőt még a 3.2-t is... :DD

[ Szerkesztve ]

(#11484) Vegha válasza King Unique (#11483) üzenetére


Vegha
senior tag

Köszi, így már értem. Akkor ha valaki az elérhető legnagyobb sebességet akarja, érdemes tesztet keresni az adott típushoz, hogy az tényleg tudja-e a feltüntetett sebességet, illetve jelzik-e hogy gen. 1 vagy 2. (úgy látom általában nem jelzik)

[ Szerkesztve ]

(#11485) King Unique válasza Vegha (#11484) üzenetére


King Unique
titán

Igen, mert az hogy USB 3.0/3.1 felirat van a pendrive-on, még egyáltalán nem jelenti azt, hogy ahhoz mérten ténylegesen annyira gyors is. Elég csak egyes 100/10 read/write, kritikán aluli vackokra gondolni... Vagyis először azt célszerű lecsekkolni, hogy milyen olvasási és írási sebességek vannak feltüntetve a pendrive dobozán, specifikációjában stb. Meg igen, akár teszteket is keresni róla, sőt pl. a pendrive irás-olvasás sebesség társtopikban is lehet. A Gen 1 / Gen 2 valóban nem mindegyiknél van egyértelműen feltüntetve mindenhol, de egyrészt jó esetben legalább a részletes specifikációban azért meg szokták adni, vagy utalnak rá (pl. 5 Gbps). Másrészt az előző válaszban leírtak értelmében Gen 2-es pendrive jelenleg nagyon nincs is, tehát annál pont nincs mit feltüntetni... :DDD Ha USB 3.1 Gen 2-es tároló kell pendrive-szerű kivitelben, akkor az M.2 SSD + külső ház kombó a nyerő, lásd a korábban linkelt példát.

[ Szerkesztve ]

(#11486) Vegha válasza King Unique (#11485) üzenetére


Vegha
senior tag

Köszi szépen a részletes kifejtést, így már teljesen világos. Annak ellenére, hogy mekkora kavalkád ez az egész... : ( Amúgy a topci összefoglalóba is be lehetne ezt rakni; szerintem sokaknak hasznos lenne.

Igazából sem nagy kapacitásra, sem nagy sebességre nincs szükségem. Viszont mivel ritkán veszek pendrájvot, ezért időtálló technológiát vásárolnék akkor is, ha ez esetleg zsebbenyúlást jelent. Ezért gondoltam, hogy a jelen pillanatban elérhető leggyorsabbat kéne venni...

(#11487) Vegha válasza Vegha (#11486) üzenetére


Vegha
senior tag

Ja: emellett a legfőbb szempont, hogy minél kisebb legyen. Már elegem van abból, hogy amiatt nem tudok normálisan használni egy-egy pendrive-ot, mert nem férnek el egymás mellett bedugva stb. Ezért gondolkotam a Transcend JetFlash 850, 720/710-ben.

(#11488) bghistvan


bghistvan
senior tag

Üdv,sziasztok!

Erről a pendriveról mit lehet érdemes tudni?
Utazás alatt a fényképezőgéppel készített képeket-videókat szeretném lementeni , megbízhatóságáról tudtok némileg informálni?
Köszi!

(#11489) Ciccuka válasza bghistvan (#11488) üzenetére


Ciccuka
veterán

Kissé melegszik. Nem leggyorsabb íráskor.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11490) bghistvan válasza Ciccuka (#11489) üzenetére


bghistvan
senior tag

A kissé melegszik mennyire vész?
(azért kérdezem,mert a memóriakártyákról a telefonra másolom a file-okat fényképezés után...... és ugye azért kellett OTG, hogy majd Biztonsági mentéseket csináljak a telefonról)
Esetleg egy OTG -USB átalakító megoldhatja helyzetet, hogy ne károsodjon a telefon?
Illetve van bármilyen másik típus (ami nem OTG) ,256Gb és hasonló árfekvésben ajánlott?

(#11491) kiskakas


kiskakas
senior tag

Sziasztok urak ;)

notihoz keresnék win10 használatra pendriveot, értelemszerűen usb3.0/3.1-eset és 20m write sebességnél erősebbet, 64gigától felfele. Van valakinek bevált gyártója,tapasztalata? köszönöm! :R

(#11492) CsinPin


CsinPin
kezdő

Hali!

Tudnátok ajánlani olyan pendriveot ami a jelenlegi technologiában olyan közép-magas,magas teljesitményű(írás/olvasás)? Ár annyira nem számít illetve még méretet se tudok de olyan 128-256GB talán.
X470 Taichim elvileg 3.1(10gbs)

Köszi!

(#11493) bghistvan válasza CsinPin (#11492) üzenetére


bghistvan
senior tag

Üdv,sziasztok!

Ez a pendrive ajánlott típus?

(#11494) Ciccuka válasza bghistvan (#11493) üzenetére


Ciccuka
veterán

Kissé melegszik, lassú írási sebesség, de amúgy rendben van.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11495) #93173760


#93173760
törölt tag

Sziasztok.Szomorú vagyok mert olcsó ebay-es pendrive tesztet nem nagyon találok.
Lehetne egy kis részleg olcsó jelenleg legolcsóbb és működőkről is.
Értem ,hogy nem drága vegyél nagyot, vegyél usb 3 ast.De nekem nem kell, nekem usb 2 kell.
És elég ha 10-15 mb /s a sebessége (írás,olvasás maximum). A DVD olvasó is ennyit tud. És nekem elég.
Ebay-en van 1000 Ft 32GB, 1600 Ft ért ,64Gb -Sajnos nincs sehol teszt vagyis én nem találom.
Meco a márka ? Tud erről valaki valamit?
példa.
[link]

példa 2.
[link]

Bocs ha nagyon off voltam.De ne rohanjunk már mindig. Van akinek elég ha megy, és ennyi.Veszek 1 árán 3 at adok anyunak apunak. Kb évente 2x használja erre nem kell csoda.

(#11496) Ciccuka válasza #93173760 (#11495) üzenetére


Ciccuka
veterán

Itt se drágább sokkal (kupon: SAVE5) talán.

Ezek gyorsak:

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11497) #93173760 válasza Ciccuka (#11496) üzenetére


#93173760
törölt tag

Jónak tűnnek. De ezt nem értem . (kupon: SAVE5).

[ Szerkesztve ]

(#11498) Vertigo18 válasza #93173760 (#11497) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ha a végén, a vásárlás végén beírod ezt a kupont, akkor sincerity ad még 5%-ot kedvezményként.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#11499) #93173760


#93173760
törölt tag

Köszönöm mindkettőtöknek a gyors segítséget. Épp adatot mentek 3 pendrive kevésnek bizonyul, ha nem akarok keresztbe fertőzni.

(#11500) Vertigo18 válasza #93173760 (#11499) üzenetére


Vertigo18
addikt

Azért mentesz 3 pendrivera, mert 3 különböző helyen akarod tudni a dolgaidat, vagy azért, mert annyi anyagod van, hogy ennyi helyre fér fel? Mert ha a második, akkor lehet jobban megérné egy külső ssd, vagy vinyó. Vagy külső házban egy ssd, vagy vinyó...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.