Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11601) Ciccuka válasza tibbike01 (#11599) üzenetére


Ciccuka
veterán

Arra inkább csak a hdd!

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11602) tibbike01 válasza Ciccuka (#11601) üzenetére


tibbike01
őstag

Miért?

(#11603) tibbike01


tibbike01
őstag

Huzamosabb ideig való tárolásra (akár 5-10 év) nem alkalmas a pendrive? Évente kb 2-szer lenne rámásolva, de törölve sosem, mindig csak gyarapodna a tárhely. Az unokáknak való megőrzés céljából lenne használva :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11604) Ciccuka válasza tibbike01 (#11603) üzenetére


Ciccuka
veterán

Még fél évre se nagyon.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11605) tibbike01 válasza Ciccuka (#11604) üzenetére


tibbike01
őstag

Ebben jobb a külső HDD?

(#11606) Ciccuka válasza tibbike01 (#11605) üzenetére


Ciccuka
veterán

Természetesen. De azt se kell ütni vágni.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11607) DrDobos


DrDobos
őstag

Hali! Memoriaplaza megbízható forras pendrive vasarlasara? Vagy van jobb opcio?:)

Samsung Galaxy A55 5G

(#11608) DrDobos


DrDobos
őstag

Illetve azt szeretném kérdezni, hogy egy sima 3.0-ás pendrive ugyanúgy tudja hozni a megadott írási-olvasási sebességet, ha egy Samsungos USB-Type C átalakítóval csatlakoztatom a telefonra? Vagy emiatt muszáj lenne OTG-s pendriveot vennem? :R

Samsung Galaxy A55 5G

(#11609) Abri


Abri
aktív tag

hy all
van egy sandisk 32gb Sandisk ultra dual otg -s pendriveom ami elkezdett belassulni, de eléggé durván


Mit kellene csinálni vele, hogy újra gyors legyen?

[ Szerkesztve ]

(#11610) axlfsi


axlfsi
veterán

Sziasztok!

Melyik most a BB pendrive, ... mondjuk az Alzabol (eppen kuponozas megy ott, ezerrel :) ).
256GB, 512GB, ... igazabol mindent meghallgatok, ha van valamelyik, ami igazan ajanlott.
Koszonom!

UI: az sem baj ha USB-C OTG-t is tud (sot!), mert akkor mar a telefonom idonkenti menteset is letudom egyuttal.

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#11611) DrDobos


DrDobos
őstag

Hali!
A sima USB 3.0-s pendriveok adapterrel, OTG kepes telefonokkal tudnak kommunikálni?

Samsung Galaxy A55 5G

(#11612) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!

Az itt is ajánlott ebayestől rendeltem SanDisk ultra 64gb pendrive-ot. Ilyen csomagolásban még nem láttam. Hamisítvány?
[kép]

Üdv: Fishor

(#11613) Ciccuka válasza Fishor (#11612) üzenetére


Ciccuka
veterán

Nem hinném.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11614) zoolio


zoolio
tag

Sziasztok!

Sajnos elkeseredettségemben írok. Vettem egy (sőt kettő) Kingston DT50-es, 64 GB-os pendrive-ot TV adás felvétele céljából. Sem egy Sencor TV-vel, sem egy Amiko Impulse T2/C beltéri egységgel nem képes együtt dolgozni HD adás felvételekor. Pixelesedik, kockásodik a kép. Sajnos ugyanez a helyzet egy SanDisk Cruzer Force 64 gigás pendrive esetén is. Ami a vicc, hogy régi, 8 gigás Corsair Flashvoyagerrel és egy szintén 8 gigás SanDisk Cruzer Blade-del simán megy a HD felvétel! Mindegyik az eszközökben formázva, de külső formázás esetén is ugyanez a helyzet. Szóval a kérdésem az lenne, tudna valaki tapasztalat alapján ajánlani 64 GB körüli pendrive-ot, amivel biztosan jól megy a HD adás felvétel?

[ Szerkesztve ]

(#11615) bolic válasza zoolio (#11614) üzenetére


bolic
őstag

Szia! Felejtsd el a pendrivet, vegyél USB-s SSD-et, minden problémát megold. :K :P ;]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#11616) zoolio válasza bolic (#11615) üzenetére


zoolio
tag

Csak az a furcsa, hogy a régi pendrive-okkal meg megy...

(#11617) bolic válasza zoolio (#11616) üzenetére


bolic
őstag

Azért mert az USB 3.1-es szabvány miatt alig kompatibilis az USB 2.1-el. :(

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#11618) fireman123


fireman123
őstag

sziasztok, az alábbiak közül melyiket érdemesebb megvenni? ....jellemzően filmnézés lenne róla:
- [SanDisk Ultra] 10.39$
- [Transcend JF790] 12.79$

Ha esetleg van jobb javaslat hasonló árban, megköszönném. :R

(#11619) atom18


atom18
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy pendrivot (SanDisk Ultra Fit 64GB USB 3.1 SDCZ430-064G-G46) annak tudatában, hogy tesómmal tudunk majd cserélgetni filmeket azért is ez a méret meg a másik, hogy másolok rá mp3at és hallgatom az autóba. Így is hirdetik: Ideális méretű tablet PC-k, notebookok, tévék, autós rádiók számára stb. Ezzel csak azaz egyetlen probléma van, hogy ezt nem lehet leformázni fat32-re és ez sehol nem volt feltüntetve. :W :W :W
Tudtok vagy van rá valami megoldás hogy valami úton-módon programmal bármivel fat32 legyen? Csak exfat és ntfs van jelenleg....

(#11620) zoolio válasza atom18 (#11619) üzenetére


zoolio
tag

Rakj föl valamilyen lemezkezelő progit (pl. Paragon Partition Manager), azzal tudsz FAT32-re formázni.

(#11621) fireman123 válasza fireman123 (#11618) üzenetére


fireman123
őstag

valaki [erre?] :R

[ Szerkesztve ]

(#11622) axlfsi válasza bolic (#11615) üzenetére


axlfsi
veterán

Aporpo, kulso SSD! Errol mik a velemenyek, tapasztalatok?
My Passport SSD 1TB

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#11623) atom18 válasza zoolio (#11620) üzenetére


atom18
aktív tag

Köszönöm, segített. :) :R

(#11624) bolic válasza axlfsi (#11622) üzenetére


bolic
őstag

Én Transcend 256GB USB-s SSD-et vettem Amiko NEO Combo SE készülékhez és pont kiválóan tud használni. Légyszíves nézelődj az árukeresőn, hogy kompatibilis-e az USB 2.0-val vagy nem. :)

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#11625) axlfsi válasza bolic (#11624) üzenetére


axlfsi
veterán

Már nálam van, csak érdeklődtem, kinek mi a véleménye:)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#11626) ngabor94


ngabor94
tag

Hali, egy sima olcsó 2k pár száz ft-os usb-t szeretnék venni, sima tárolásra, max win boot telepítésre, sokat nem is lenne használva. Röviden, ráraknék pár képet, talán feltenném os-t, és utána hónapokig hozzá se nyúlnék. Ezeket néztem: Sandisk Cruzer Snap 16gb, Adata UV350, Kingston DT100G3, DT104. Gondolom ezek jók erre, és formázni is lehet őket akár többsször is, anélkül, hogy megmurdelna.

(#11627) janes1976


janes1976
őstag

Kinéztem egy SanDisk USB Flash Drive Extreme PRO 3.1-es 128GB-os pendriveot. Van egy 2011-es Samsung tévém (LE40D551K2W 40), sztetek kezelni fogja? 64GB-ost faszán kezeli, az van jelenleg. Sorozatozni kellene. Beszopni se akarom, hogy megveszem, aztán használhatatlan. Csak erre kellene.

Samsung elhajtott a szokásos dumával, hogy 16GB-ig tudja, afelett nem garantálják. :C

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#11628) JiMN


JiMN
tag

Sziasztok!
Tv-hez mit ajánlanátok? 128, vagy 256, 4k filmekhez kellene. Köszi :R

(#11629) RicsiSuly


RicsiSuly
aktív tag

Engem is valami 256 vagy 128as pedrive érdekelne gyorsabb fajtából. Amit kinéztem:
Adata ue700 vagy a Sadisk extreme pro esetleg valami ajánlás?

Köszi

Üdv SRicsi

(#11630) fanci


fanci
tag

Sziasztok!
Képek tárolására keresek pendriveot ,32-64Gb 3.0 , 10 ezer ft alatt.Nem lenne napi használatban, a tartósság és megbízhatóság lenne az elsődleges szempont.
Tudnátok néhány típust ajánlani ?

(#11631) RicsiSuly


RicsiSuly
aktív tag

ahogy nézem elég halott a topik :/

Üdv SRicsi

(#11632) axlfsi válasza RicsiSuly (#11631) üzenetére


axlfsi
veterán

Naja, de csak mert (meg?) nincs uj a nap alatt! ;)
Nyisd le az osszefoglalot es gyakorlatilag mindent megtalalsz; ajanlott tipusok, markak, kulon kategoriaba is szedve, stb :)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#11633) tylerddd


tylerddd
veterán

Múlt héten, 4-én adtam le egy pendrive rendelést sinceritytrading-nél és ma kaptam meg. Totál meglepődtem, mert legutóbb jó egy hónap volt és egyébként kb. annyi idő, mire Kínából megjönnek a cuccok. Nem tudom, hogy csinálta, de hatalmas királyság :DD

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#11634) Hatii válasza tylerddd (#11633) üzenetére


Hatii
tag

Én egy transcend pendriveot gariztattam nála. Elküldtem a rosszat és küldött egy újat, és mindez megvolt kb 17-18 nap alatt. Én is meglepődtem a gyorsaságon, mindkét irányba. Pedig a mostani rendelésekre való tekintettel úgy gondoltam, lehet jövőre kapom meg.

(#11635) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Sincerity-nél vennék ismét pendriveot, miután az egyik SanDisk ultafittem darabokra hullott. Melyik az a pendrive, amineik van normális írási sebessége is? Elég a 32GB, 150/100-as sebesség jó lenne.
Az ultrafittel az a baj, hogy nagyon függ a sebessége a melegedésétől, írásnál sokszor csak 20mb/s-ra esett vissza.
Az ultra lux-ról is azt találtam, hogy 30mb/s az írási sebessége... Az új ultra fit milyen?
Esetleg Samsung fit plus legyen?

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#11636) Victoryus válasza Victoryus (#11635) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Vettem egy 64GB-os ultra flairt, valamiért kaptam rá 5$ kupopnt is, így elég jó árban volt.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#11637) jeni


jeni
félisten

Szia!

Van valakinek SanDisk 128Gb Ultra pendive?
Tetszett,hogy picike és 128Gb meg ami a gyári tasakon levő adatot hozza,igaz kell ehhez megfelelő eszközök ,hardverek is.

Egy gondom van vele,hogy rövid használat során elégé fel tud melegedni.

Leginkább írásnál melegszik gyorsan nagyon. A cucc eredeti,mérete és a sebessége rendben van csak hát....
a probléma ami a melegedésre írtam az fenn áll.
Átlagban közel ezek meg vannak sebességben.
Olvasás 100MB/s-volt mikor ennél többet irt ki, 150MB is meg volt.
Írás 60MB/s

[ Szerkesztve ]

(#11638) Kátai


Kátai
senior tag

Csak adattárolásra vennék pendrivet. Van valamilyen időkorlát,hogy meddig tárolja az adatokat hiba nélkül?Gondolok itt olyanra mint a DVD lemezeknél,hogy hosszabb idő(több év)után valamilyen mértékben sérül az adat állomány.Már ha ez igaz.

(#11639) makoss


makoss
addikt

Üdv!

A kolegám vett egy Kingston DataTraveler 104 2.0-ás 64 GB-os pendrájvot, formatálnom kellett NTFS fájlrendszerre mert 4 GB-nál nagyobb fájl kellett neki, mivel full HD felbontású nagy méretű fájlok kellettek neki. A fájlokat nagy nehezen (igen lassan) rátöltöttem, leteszteltem, jó volt.
A kolegám jött vissza, mondván a telefonján akarta megnézni, Xiaomi Mi 9T de a telója azzal kezdte miután rádugta, hogy formattálja.
Megnyomta, persze eltünt róla minden... :F És visszaállt exFAT fájlrendszerre :F
Most, hogyan tegyek rá bármilyen nagyméretű fájlt erre a fostalicska csigapendrájvra hogy ne írjon ki neki hasonló hibaüzenetet??? :R A full HD azért kell neki mert átküldené Led tévére a filmeket.

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#11640) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,

keresek egy kedvező árú, ellenben gyors 64GB pendrive-ot, tudnátok ajánlatni? külsőre vonatkozó elvárás nincs, bár a melegedés miatt nem apró stick-et keresek. árban olyan 5-6e körül nézelődöm.

van egy kisebb-fajta pendrive fétisem, mindenhol tartok egyet, lakáskulcs, fiók, céges belépőkártya, autó, stb. az okát ne kérdezzétek : D ezek többnyire olcsó, lassúcska sincerity-s drive-ok.

a legutóbbi csalódás a Kingston DTSE9 G2 32GB volt, szintúgy tőle, kb. 1MB/s írást képes kipréselni magából. olcsó húsnak alacsony a sávszéle. az Ultra Flair 32-ese viszont egész jó vétel volt. a legjobb drive-om a lassan 10 éves Flash Voyager 8GB, ez még 2.0-ás, de sokszor rá tud verni az átlag 3.0 kulcsokra. most nem költenék el 10+ ezret a megegyező utódra, ezért keresek - ha van - alternatívát.

köszi előre is a tippet :R

ui.:

a használat vegyes, iso-k és mkv-k eseti mozgatása, néha napján egy WTG vagy Linux disztró menne rá, külső rendszer futtatáshoz - tehát fontos, hogy tényleg hozza a 3.0 értékeket.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#11641) shadow1901 válasza makoss (#11639) üzenetére


shadow1901
aktív tag

exFAT-ra mehet 4+GB fájl!
Minek dugdossa a telefonba, ha tv-n szeretné nézni?
"Okos" telefon feltett egy hülye kérdést, nem túl okos user leokézta :F Mire számított?! :D Ne hagyja formázni!

[ Szerkesztve ]

Kérdezz, bármit meg lehet oldani! | Inkább privátot írjatok!

(#11642) Nimda


Nimda
addikt

Használ már valaki Transcend JETFLASH 910 pendrive-ot? Hozza az előírt sebességet?

[ Szerkesztve ]

(#11643) gabor128


gabor128
aktív tag

Sziasztok,
Szeretném megkérdezni, hogy ha TV-n akarnék lejátszani filmet pendrive-ról (max 720p-s, vagy kisebb felbontásút), akkor milyen pendrive-ot érdemes venni, hogy ne akadjon a film?

(#11644) Victoryus válasza Victoryus (#11636) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Már meg is érkezett. Beszúrom ide is a sebességét:

SanDisk Ultra flair 64GB

Melegedést nem tapasztaltam, pedig már 12 perce másolom rá a régi törött SanDiskről az adatokat. A kicsi bezzeg forró.
1500 forintért szerintem megérte. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#11645) axlfsi válasza Victoryus (#11636) üzenetére


axlfsi
veterán

Hol sikerult, el meg a lehetoseg hasonlo arban egy ilyenre lecsapni? Lattam a teszted es ugy vagyok vele, hogy egynek jo lesz :) :R

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#11646) Victoryus válasza axlfsi (#11645) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Ebay, Sincerity. Azt nem tudom, hogy az ebay, vagy a paypal adott kedvezményt, vagy a bolt. A végösszegnél egyszer csak írta, hogy akció, és ennyi. Eddig 2 év alatt vettem tőle kb. 6db SanDisk ultrafit pendriveot, lehet ezért kaptam kedvezményt. Ezek közül egy 32GB-os adta meg magát, szétesett, de attól még működik, pillanatragasztóval megragasztottam.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#11647) tween


tween
őstag

Sziasztok!
Kizárólag HD filmek/sorozatok nézésére keresek 256Gb-os pendrive-ot, 3.0-ás sebességel.
Van valami best buy? Akár konkrét darab, konkrét bolt, konkrét eladó?
Köszönöm a választ!

(#11648) jeni


jeni
félisten

Szia!
Win7 támogatás megszűnése miatt keresek 8-32gb pendrive-t Win 10 telepítő eszköznek.
A 8Gb szerintem lassan már nem is lesz kapható.
16Gb vagy a 32Gb közül melyiket érdemes megvenni kizárólag Win10 telepítésre lenne csak használva.
Gondolom lényeges,hogy min. 3.1 legyen és olvasásra legalább 100MB/s. Ennél nagyobb mennyire számítana a Win10 telepítés esetén mint olvasásra?
A másik szempont,hogy ne tologatós legyen-ezek kevésbé tartósabbak,ha nincs sapkája az nem gond.
A pendrive mérete,hossza mennyire befolyásolja a melegedést? Természetesen itt nem a műanyag és a fém házat akarom egymásra ereszteni választás szerint.

[ Szerkesztve ]

(#11649) Ciccuka válasza jeni (#11648) üzenetére


Ciccuka
veterán

[link]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11650) Ciccuka válasza Ciccuka (#11649) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ez USB3.-0á és ez is.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.