Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11101) EnterR válasza MaxxDamage (#11100) üzenetére


EnterR
veterán

Köszi szépen, megrendelem. Legfeljebb kulccsomóval együtt elhagyom, aztán majd tanulok az esetből. :D :R

PSN ID: marquuard

(#11102) dragonfx válasza MaxxDamage (#11098) üzenetére


dragonfx
veterán

uhhh.nem az csak 16gb.os a sandisk u. egy 16os pendrive 1500. szóval nem akarok sokat áldozni érte akkor inkább eldobom.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#11103) Zoli-bácsi válasza dragonfx (#11102) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Nem csak a 3ezer Ft-os a jó, pl ez az Orico is tökéletes.(szokott olcsóbb is lenni)

De van 1$ alatti noname is, bár én olyat azért nem vennék...

(#11104) dragonfx válasza Zoli-bácsi (#11103) üzenetére


dragonfx
veterán

na ez már vállalhatóbb.
most kiprobáltam az itthon i párszázassal valami modecom márkáju.
tök faján elkezdi 60-80-90mb.tal de lelassul.ez miért lehet?
ntfs.re formáztam.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#11105) meci77 válasza meci77 (#11079) üzenetére


meci77
tag

Erre valaki tud tippet?

Előre is köszi!

(#11106) Tucsok04


Tucsok04
csendes tag

Sziasztok!

4k film nézésre keresek 128Gb vagy 256Gb pendriveot. 20 ezer forint körül összeget szánnék rá.

Válaszokat előre is köszönöm!

(#11107) jim bcs válasza dragonfx (#11104) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#11104) dragonfx
Mert modecom, meg mert az NTFS az Hdd-khez van, p.drivenál az exFAT-FAT32 az alap.

(#11105) meci77
Arra figyelj, hogy ne vegyél noname-t, bármi ami tetszik.

(#11106) Tucsok04
Összefoglalóban van egy pár alternatíva.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#11108) dragonfx válasza jim bcs (#11107) üzenetére


dragonfx
veterán

oks akkor átformázom holnap ;)

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#11109) meci77 válasza jim bcs (#11107) üzenetére


meci77
tag

Király vagy, köszi! :R

(#11110) adika4444 válasza MaxxDamage (#11092) üzenetére


adika4444
addikt

Köszi!

üdv, adika4444

(#11111) freelanced


freelanced
addikt

Üdv! Érdemes Type C Pendrive-ot venni, vagy jobban jár még mindig az ember egy átalakítóval meg egy sima USB A-s darabbal?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#11112) jim bcs válasza freelanced (#11111) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Persze, miért e lenne érdemes.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#11113) makoss válasza MaxxDamage (#11058) üzenetére


makoss
addikt

Ennek eléggé lement az ára, ahhoz képest amennyibe annó került! :K

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#11114) BMS


BMS
őstag

Hali

Pendrive-ot vásárolnék,windows lenne rajta meg filmeket másolnék fel,hogy aztán tv-n megnézhessem,más egyéb nem érdekel.
Legyen 3.0-ás és minimum 64 gigás. 7-8 ezer forint a keret.

Kingston DataTraveler G3-G4-ről van valakinek tapasztalata? Megbízhatóak?

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#11115) MaxxDamage válasza BMS (#11114) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Felhasználói vélemények alapján a G4 esetén előfordulhat write protection (G3 az nem tudom mennyire megbízható)
Nézd meg az összefoglaló listát és az alapján válasz kedvedre. :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#11116) BMS válasza MaxxDamage (#11115) üzenetére


BMS
őstag

rendben,köszönöm a választ :)

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#11117) Interceptor


Interceptor
addikt

Hello,

Van egy ADATA S102 pro pendrive-om, már viszonylag régóta. Szeretnék még egy pendrive-ot, amin csak az ESET SysRescue Live lenne. A legkisebb méret is jó ami ehhez a progihoz elég. Ehhez kellene kis segítség mit lenne most érdemes, márka,típus és méret. Az még kérdés, hogy lenne e értelme egy harmadik pendrivenak is a win10 telepítőjéhez, mert most a meglévő pendrive-on van fent más egyéb adatokkal(persze azok külön mappában vannak). Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#11118) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Sziasztok!
Vásároltam egy Sandisk Extreme Pro 128GB-os pendrive-ot.
A leírása alapján 420MB/s-os olvasási sebessége, illetve 380MB/s-írási sebessége van.
Lemértem a Crystal Disk Mark programmal, ez lett az eredménye: [kép]
Azért ez jóval kevesebb mint amit ígérnek. Ennek mi lehet az oka? Az alaplapomon 3.1-es USB van.
Köszi!

(#11119) MaxxDamage válasza Runner_fxr (#11118) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Az a gyártó által megadott "maximális sebesség" ami függhet sok mindentől. (USB 3.1 Rev. A, B, stb.. is.)[link]
Szerintem nagyon jó eredmény amit tud nálad (sebességet illetően)
Engem is zavar egy dolog USB 3.1 -n és az a HDD-re való másolás... míg a régi lapomon 180+ MB/s volt a másolás sebessége, úgy a mostani "csúcs" szériás lapon / 3.1 -n (ugyanaz a szabvány) jóval lassabb (ugyanaz az eszköz/HDD -re való másolás) ez van, nincs mit tenni. :B

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#11120) Runner_fxr válasza MaxxDamage (#11119) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Egy asrock fatal1ty gaming k6-os alaplapom van. De akkor ezek szerint ezek az értékek jónak mondhatók, köszi! Végül is elég gyors a pendrive, nincs vele bajom.

(#11121) MaxxDamage válasza Runner_fxr (#11120) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

"Végül is elég gyors a pendrive, nincs vele bajom" --> Ez a lényeg! Jó használatot!

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#11122) King Unique válasza Runner_fxr (#11118) üzenetére


King Unique
titán

Az egyrészt a gyártó weboldalán is le van írva alul az apró betűs szövegben, hogy a felhasználó saját hardver- és szoftverkörnyezetétől függően előfordulhat eltérés a gyári értékektől. Ez lehet +/- egyaránt, de általában az utóbbi jellemzőbb. Másrészt a sebesség teszteléséhez nem csak a CDM létezik Windowson, hanem akad más szoftver is. Ráadásul az előbbinél a verziótól is függ, hogy hogyan mér a program és milyen eredmények jönnek ki. Harmadrészt pl. egy PC-nél az sem teljesen mindegy, hogy az előlapon / hátlapon lévő USB 3.X porthoz van-e csatlakoztatva az eszköz. Általánosan nkább a hátlapon (alaplapi) lévő portok használata javasolt, azok rendszerint stabilabbak működés és akár sebesség terén is. Más egyébként innen a fórumról valamivel jobb értékeket mért ugyanilyen pendrive-nál (teszt).

Az pedig ugye alap, hogy az USB 3.0 szabvány max. értékeinek eléréséhez UASP adatátviteli mód szükséges, amit az operációs rendszer is támogatnia kell. Ez a Windows 10-nél natívan támogatott, tehát az OK ilyen szempontból. Egyes eszközök akár enélkül is képesek magas értékeket produkálni, de a maximum eléréséhez rendszerint szükséges az UASP, mert BOT módban nem fog menni.

Az előbb pedig azért írtam direkt USB 3.0-t, mivel jelen esetben ez a pendrive is csak olyan... ;) Többször volt róla szó ebben a topikban is, hogy egyes gyártók csak ezen elnevezések adta lehetőséget használják ki. Sőt, a gyártó weboldalán még oda is írják, hogy USB 3.1 Gen 1, ami = USB 3.0. Vagyis ennek a pendrive-nak nyilván semmilyen köze nincsen a "valódi" (Gen 2) USB 3.1-hez, ebből adódóan pedig nyilván Gen 2-es port kell a gépen ahhoz, hogy ki lehessen hajtani.

[ Szerkesztve ]

(#11123) King Unique válasza King Unique (#11122) üzenetére


King Unique
titán

"nyilván Gen 2-es port sem kell a gépen ahhoz, hogy ki lehessen hajtani" akart lenni az előbb, csak az a fránya szerkesztési idő... Tehát értelemszerűen olyan gépek is alkalmasak a max. adatátviteli sebesség eléréséhez, amelyeken csak USB 3.0 portok vannak. Mármint bocsánat, igazodva a mai divathoz pontosabban már USB 3.1 Gen 1, vagy ez alapján akár USB 3.2 Gen 1x1... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11124) TaliGa


TaliGa
aktív tag

Sziasztok,
Szomszéd vett egy Kingston Datatraveler G3 100-as (32GB) pendrive-ot. Felmásoltam rá neki egy sorozatot, amelyből pár epizód akad (többnyire ugyanazon a helyen), tévén, szgépen ugyanúgy, többnyire ugyanott. Visszamásolva a gépre megint csak akad. DE, másik pendrive-ra is felmásoltam, azon meg nem :). Nekem lövésem nincs mitől, vki látott már hasonlót?

"So say we all"

(#11125) King Unique válasza TaliGa (#11124) üzenetére


King Unique
titán

Ha a forrásfájlok nem hibásak, akkor lehet egy ok az, hogy nem volt a fizikai eltávolítás (kihúzás) előtt szoftveresen megfelelően leválasztva a pendrive és sérültek a fájlok, illetve a fájlrendszer. A másik meg pl. az, hogy maga a pendrive sz@r, ami ezen gyártó egyes sorozatainál, illetve modelljeinél sem lenne annyira elképzelhetetlen... De ott van a népszerű H2testw program, amivel lehetne tesztelni. Illetve pl. a Check Flesh programmal még alaposabban.

Egyébként meg van pendrive probléma topik, ami az itteni összefoglalóban és a téma tudnivalókban is fel van tüntetve. Eleve inkább oda valók az ilyen kérdések, nem ebbe a topikba!

[ Szerkesztve ]

(#11128) TaliGa válasza King Unique (#11125) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Jogos (biz isten körbenéztem, de nem vettem észre a célirányos topicot). Köszi.

"So say we all"

(#11129) arcitec


arcitec
addikt

256GB pendrive-ot szeretnék venni. Jelenleg egy 128GB Transcend Jet van jó is, csak épp betelt. 256GB- os ban mi a jó vétel ma. Zene hallgatásra lenne .. Köszönve...

[ Szerkesztve ]

(#11130) zavatar


zavatar
csendes tag

Sziasztok! Egy nap 2-3 különböző notebook-on is dolgozom és az adataim rendelkezésre állása miatt és a kiállás és az esteges sérülés elkerülése miatt a gépházba simuló SanDisk Ultra Fit 64GB USB 3.1 pendrive-okat rendeltem. Időközben feltűnt az, hogy a HP notebook ami előtt elég sokat ülök nagyon melegíti a jelenlegi ​A-Data Superior S102 16GB -os normál méretű kupakos pendrive-met. Ráadásul 3 - 8 óráig is be van dugva az ADATA így a (relatíve) magas hőmérsékleten üzemel hosszútávon (oda mentek napközben fájlokat) . Amikor asztali gépben használom szinte hideg a fémháza az Adata-nak! Szóval valószínűleg a laptop hűtése a ludas a dologban.
Egyelőre - mivel nem szeretem melegíteni az adathordozót - jobb híján beledugtam egy USB 2.0-as gagyi hubba (az van kéznél most), így nem melegszik. Szeretném használatba venni az új drive-ot de egyelőre nem akarom felizzítani az Ultra Fit-et inkább érdeklődöm.
- Nyugodtan dugjam a notebookba és "hevítsem" a pendrive-okat napi 3-8 órát, vagy ez erősen kerülendő és vegyek valamilyen hosszabbítót, vagy HUB-ot (Milyet és honnan?) és azzal használjam.

(#11131) Runner_fxr válasza King Unique (#11122) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Néztem előlapon és hátlapon egyaránt, számottevő különbség nem volt.
Köszi a részletes választ!

(#11132) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Tudtok esetleg olyan pendrive-ot ajánlani, amin ismerten olyan chip van, ami jó eséllyel többet bír, mint a többi? Az elmúlt 2 napban azért volt egy utam Ausztriába, mert az egyik szálloda VMware-t tartalmazó pendrive-ja megkotlott. Jó lenne most olyat venni, ami technológia tudásához képest, a lehető legtovább tudna életképes maradni.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#11133) King Unique válasza TheProb (#11132) üzenetére


King Unique
titán

Egy hagyományos pendrive-nál annyira azért nem meglepő az ilyen... Ezek egyszerűen eleve nem bírják úgy hosszabb távon a folyamatos terhelést és az írást. Ha arról (?) futott a virtuális gép, akkor meg pláne. A Wear Leveling, Garbage Collection, TRIM, SMART stb. hiányáról, vagy némelyik esetleg minimális szintű működéséről már nem is beszélve és ezért sem bírják úgy a strapát, a sok írást, mint egy SSD. Ha tartósabb megoldás kell, akkor külső HDD-t, vagy ha a gyors működés is fontos, akkor eleve külső SSD-t érdemesebb venni és használni. Ha a kis fizikai méret is szempont, akkor pedig vannak pendrive-szerű külső SSD-k is, mint pl. a Corsair Flash Voyager GTX. Ennél az előbb felsoroltak mind működnek, plusz az adatátviteli sebessége is elég komoly, beleértve a 4K értékeket is. Egy fórumtag volt szíves szemléltetni. A leggyorsabbnak mondható pendrive-ok rendszerint csak a szekvenciális értékeknél remekelnek, ellenben a 4K már jóval gyengébb, pláne az előbbi külső SSD-hez képest (teszt 1, teszt 2).

Szóval ha van rá megfelelő anyagi keret, akkor eleve inkább valamilyen külső SSD-t lenne célszerű használni ilyen célra.

[ Szerkesztve ]

(#11134) TheProb válasza King Unique (#11133) üzenetére


TheProb
veterán

Csak maga a hypervisor, a VMware van a pendrive-on. Nyilván a VM-ek a szerver belső storage-án vannak. Ebből fakadóan nem nagyon kell írás/olvasással számolni, max a logok miatt.

Szóval se a sebesség, se a kapacitás nem számít. Csak az, hogy lehetőleg minél tovább bírja és relatíve kis helyet foglaljon, mert server belsejébe megy.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#11135) King Unique válasza TheProb (#11134) üzenetére


King Unique
titán

Hát akkor választasz az összefoglalóból egy ajánlott pendrive-ot attól függően, hogy pontosan milyen kell.

Viszont ha igazán strapabíró és tartós megoldásra van szükség, akkor már le volt írva az előző válaszban, hogy inkább a külső SSD a nyerő. Azoknál legalább van SMART is és nyomon lehet követni a drive állapotát. Ellenben a hagyományos pendrive-oknál rendszerint nem szokott lenni, épp ezért lutri, hogy meddig bírják, nem közölnek magukról erre vonatkozó információt.

(#11136) Breki


Breki
veterán

NETAC 128GB USB Flash Drive U903

[link]

Nálam a read sokkal kevesebb.

Mitől lehet ez?

És az írásnál mi ez a visszaesés?

0.643
0.-703 stb.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#11137) laychi


laychi
veterán

Üdv urak.

Pendrive-ot szeretnék vásárolni,részben adathordozásra/tárolásra lenne használva,illetve Windows USB telepítőnek.
16-32GB-os méretben gondolkodom.
Viszonylag gyorsat szeretnék,hogy amennyiben több gigás méretű fájl rákerül ne kelljen félórát,órát várnom meg felmásolja az adott fájlt.
Fontos lenne a tartóssága(élettartam/többszöri írhatóság),tehát minél minőségibb alkatrészeket,memóriachipet tartalmazzon.Esetleg az összefoglalót olvasva minél több év,esetlegesen élettartam garanciával.
Kialakítása mindegy,de ne legyen bazi nagy.
Védőkupakos és kicsúsztatható is szóba jöhet.

A leírtak alapján mit tudnátok ajánlani nekem?

(#11138) Stehe


Stehe
aktív tag

Sziasztok!

Egy Beelink MiniMXIII lejátszót használok kb. 2 éve. Eddig hálózaton használtam, de felújítás miatt most USB-re másolom át a filmeket, és úgy nézzük. Először egy 16GB-os Verbatim pendriveot fogtam be, de pár nap után megadta magát, filmet rá tudtam másolni, de lejátszás után már nem ismerte fel a laptop sem. Gondoltam biztos rossz volt a pendrive, utána befogtam egy vadonatúj 32Gb-os Kingston pentdriveot NTFS-re formázva, majd ez már egy óra lejátszás után meghalt. Próbáltam újraformatálni, újrapartícionálni, de sikertelenül, low level format sem futott le rajtuk. Nagyon bosszantó, kettő nagy pendrivom is tönkrement...

Esetleg arra van ötlet, hogy leheljek életet újra a pendrivokba?

(#11139) King Unique válasza Stehe (#11138) üzenetére


King Unique
titán

Itt most nem mindegy, hogy maguk a pendrive-ok voltak alapból ennyire rosszak, vagy netán a lejátszó, annak esetlegesen zárlatos, túlfeszültséget generáló USB-portja tett kárt bennük. De az mindenesetre elég érdekes, hogy rövid időn belül állítólag 2 pendrive is megadta magát pont azzal a lejátszóval használva... Ha már újraparticionálni sem lehet őket, tartósan írásvédettek lettek, az OS is egyre kevésbé ismeri fel őket stb., akkor sok mindent nem lehet kezdeni velük. Ez esetben marad a kuka, vagy lehetőség szerint a garanciális csere.

Legközelebb meg majd használni kellene a fórum keresőjét, illetve elolvasni a jelen topik összefoglalóját, mert a pendrive-os problémákkal nem ez, hanem az egyik társtopik foglalkozik! Vagyis a pendrive probléma topik.

[ Szerkesztve ]

(#11140) MaxxDamage válasza Breki (#11136) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Milyen USB portba próbáltad? OP Rendszer? stb.. /javasolt lenne több fajta gépen, porton is tesztelni!/

(#11137) laychi: Tudom ajánlani az összefoglalót, ott biztos találsz neked megfelelőt. /16-32GB ~ ezt nem nagy idő tele rakni, már 30MB/s -es Write sebességgel sem/

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#11141) Breki válasza MaxxDamage (#11140) üzenetére


Breki
veterán

windows 10, USB 3

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#11142) Stehe válasza King Unique (#11139) üzenetére


Stehe
aktív tag

Köszönöm a választ! Illetve elnézést a topic miatt, valóban nem jó helyre került..

(#11143) pit stop


pit stop
addikt

Sziasztok,
Összefoglaló alapján találtam ezt a Transcend 128 GB-os csodát.
Meg tudnátok erősíteni, hogy az ajánlott? Ahhoz kéne a pendrive, hogy gépre lementett sorozatot rátegyem, és bedugjam tv-be igazából. Annyi féle van ezekből, mint égen a csillag, én meg nem nagyon vagyok járatosa témában :R

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#11144) MaxxDamage válasza Breki (#11141) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nézd meg másik gépen/portba is, mit produkál.

(#11143) pit stop: Megfelelő lehet, de TV-hez nem ilyen megoldás dukál (Film nézésre) hanem USB ház + HDD (ami tökéletes a célra) de gondolom olcsón szeretnéd meglépni ezt és csak pár filmet tárolni/cserélni rajta, arra elég lehet.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#11145) pit stop válasza MaxxDamage (#11144) üzenetére


pit stop
addikt

Köszönöm.
Nem vagyok egy hardcore filmfogyasztó, így nem érné meg nekem HDD, meg ezzel mobil is tudok lenni ha arra kellene. Később egy külső SSD-re gondoltam már

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#11146) MaxxDamage válasza pit stop (#11145) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Külső SSD meg még jobb, de HDD is bőven elég.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#11147) laychi válasza MaxxDamage (#11140) üzenetére


laychi
veterán

Valóban,nézegettem őket,csak épp időtállóság szempontjából nincs listázva,és ezért fordultam hozzátok a kérdéssel.
Sandisk Extreme GO 64GB-ot bézegetem 19EUR-ért

(#11148) MaxxDamage válasza laychi (#11147) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Időtállóság szerint nem is lesz (olyan nincs) :)
A kinezett darab jó. Élettartam gyártói garancia, a rajta tárolt (fontosak, ha kerülnének rá) adatok legyenek máshol is tárolva (az a biztos megoldás!)

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#11149) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Van egy Silicon Power 64 gigás pendrive om, számítógéppel 1x formattálva lett, a gép látja mi van rajta, az okosteló nem, de amit korábban rátettem fájlokat, gond nélkül lejátszotta.
Mit lehet ezzel a pendrájv al csinálni, hogy a telón újra lehessen látni az adatokat? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#11150) King Unique válasza makoss (#11149) üzenetére


King Unique
titán

Ez a számítógéppel lett formázva, nem derült ki, hogy pontosan mit is jelent... De ha tippelni kell, akkor talán PC & Windows. Ha jó a feltételezés, akkor ott a 64 GB-os pendrive-ot bizonyára exFAT / NTFS fájlrendszerre formáztad. Ha azokat nem kezeli az okosteló (butateló), akkor nincs min csodálkozni... Lehet csak a FAT16/32 felel meg neki.

"de amit korábban rátettem fájlokat, gond nélkül lejátszotta."

Ez sem derült ki, hogy pontosan mit jelent... Milyen fájlrendszer, milyen fájlok, mit kezel a telefon?

Amúgy van pendrive probléma topik is, ami az itteni összefoglalóban és a téma tudnivalóknál is fel van tüntetve. Ha nem vásárlással kapcsolatos (milyen) a kérdés, akkor eleve inkább a linkelt topikban kellene (kellett volna) érdeklődni!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.