Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11801) King Unique válasza Dr. Akula (#11800) üzenetére


King Unique
titán

Nem, azért nem feltétlen mindegyik olyan extra gyors pendrive standard külső SSD, meg max. csak részben. Viszont a Corsair GTX történetesen inkább külső SSD, mint hagyományos pendrive, ami a sebessége és a támogatott funkciók alapján is látszik, erről is volt már szó itt. A cserélhető lemez helyett helyi lemezként történő kezelés meg előfordulhat hagyományos pendrive-oknál is, lásd pl. egyes SanDisk modellek esetét. De az igaz, hogy a Windowsban helyi lemezként alapértelmezetten a külső HDD és külső SSD-k jelennek meg, míg a pendrive-ok cserélhető lemezként.

Igen, az mondjuk érdemes, hogy USB 3.0 szinten lebögtek a standard pendrive-ok és nem nagyon akar menni felfelé a sebesség, holott adott az USB 3.1 Gen 2, sőt az USB 3.2 Gen 2x2 interfész is. :)) + Ami le volt írja, jobb alternatíva lehet a standard külső SSD, gyorsabb, nagyobb tárolókapacitás, jobb ár-érték arány, stb.

[ Szerkesztve ]

(#11802) Dr. Akula válasza King Unique (#11801) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem mind, a Sandisk Extreme Pro pl. nem. De a Corsair Flash Voyager GTX az igen. A vastagságán látszik is hogy valami nem fért bele a hagyományos pendrive méretbe. Volt még a Patriotnak is ilyen vastagságú pendriveja (szintén 400+ MB/s papírsebességgel), de már az is lekerült a honlapjukról, valószínűleg az is leépítés áldozata lett. De mindegy, a lényeg nem is ez volt, hanem a trend amit látok, mintha túl jók lettek volna a cuccok, és inkább leépítették. Pedig nemrég még a Thunderboltra is rácuppantak, de 80-100 MB/s sebességű chipekkel (ami marad) felesleges.

(#11803) King Unique válasza Dr. Akula (#11802) üzenetére


King Unique
titán

Inkább vsz túl drágák voltak és nem volt rájuk akkora kereslet, nem tudták felvenni a versenyt sebességben, tárolókapacitásban és árban a külső SSD-kkel.

Mire, a Thunderboltra? :D Ott meg van aztán végképp nincs értelme a standard pendrive-oknak max. USB 3.0 tempóval, azt pláne nem tudják kihasználni, a Thunderbolt 3 kimaxolásához is eleve NVMe-alapú külső SSD kell (példa).

(#11804) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
Minimum 64Gb-os pendrive-ot szeretnék vásárolni. HD-FHD filmek és sorozatok másolására és lejátszására lenne használva. Ugyan erre a célra legutóbb vásárolt sandik ultra flair nagyon nem vált be ez a jelenség miatt. 8 ezer lenne a keret, külföld is játszik, leginkább sincerty-től.
Köszönöm!

(#11805) sparta2 válasza _stick_ (#11804) üzenetére


sparta2
tag

Nekem is van egy ilyen SanDisc, csak 32GB. Ez a melegedés miatt van. Ahogy forrósodik úgy esik a sebesség. Ezt ajánlom: [link]
Eddig hibátlan.

[ Szerkesztve ]

(#11806) SI-ZO


SI-ZO
csendes tag

Sziasztok!
A pendrive-om sajnos végleg felmondta a szolgálatot. Számomra fontos fájlok, családi fotók, videók voltak rajta. Nemrég vásároltam, viszonylag hamar tönkre is ment. Nem érzékeli sem a telefon, sem a laptop. Ezt írja ki a gép: Helyezzen be egy lemezt a következőbe: Cserélhető lemez (E:).
Nem ismertek itt a fórumban valakit, aki foglalkozik adatmentéssel? Esetleg vannak cégek akik kifejezetten erre speciálizálódtak? Nekem ezen fájlok helyreállítása minden pénzt megérne. Olyan családi fotók voltak rajta, amiket már nem lehet pótolni. Kérlek segítsetek.

Erről a szarról lenne szó:

(#11807) Ciccuka válasza SI-ZO (#11806) üzenetére


Ciccuka
veterán

[link]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11808) King Unique válasza SI-ZO (#11806) üzenetére


King Unique
titán

Ha ilyen probléma van, akkor otthon nem fog menni az adatmentés, max. adatmentő cégnél, már ha tényleg megérne számodra öt-hatszámjegyű összeget.
Amúgy van külön topikja a pendrive problémáknak, ahogyan az adatmentéses témának is, legközelebb eleve ott kellene érdeklődni ilyen ügyben.
+ Az alap, hogy a fontos adatokról eleve több helyen, több offline és/vagy online tárolón legyenek biztonsági másolatok, ne kizárólag csak 1 db pendrive-on legyenek tárolva, ami amúgy sem feltétlen a legmegbízhatóbb ilyen célra, pláne nem a linkelt noname vacak...

(#11809) katalin888


katalin888
aktív tag

Miért ilyen drága az Adata a Sandiskhez képest?

(#11810) Brave_86


Brave_86
aktív tag

Info: courtesytrading -től 2020.04.27-i rendelés , ma érkezett meg.

(#11811) energomatt válasza katalin888 (#11809) üzenetére


energomatt
senior tag

Azért, hogy nehezebb legyen a kettő közül választani.

(#11812) Vertigo18 válasza Brave_86 (#11810) üzenetére


Vertigo18
addikt

Sajnos a vírus miatt oda a régi-szép 2 hetes kézbesítés... :(

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#11813) katalin888 válasza energomatt (#11811) üzenetére


katalin888
aktív tag

Ha-ha. Sokat segítettél! :P

(#11814) SteadyMan


SteadyMan
aktív tag

Szeretnék egy legalább 64GB-os Type A - Type C pendrive-ot filmekhez és OTG-s telóhoz képek gyors lementéséhez. Ezeket néztem ki, nem tudom, mennyire jók az ár, sebesség, tartósság, beszerzési forrás szempontból, így ha van bármilyen jobb ajánlat, akkor köszönettel veszem.
Sandisk Ultra Dual OTG Type-C (SDDDC2) 64GB
Sandisk Ultra Dual Drive Luxe OTG Type-C 64GB

(#11815) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Sziasztok!
A 64 GB-os kategóriában jelenleg mi a sláger (legjobb ár-érték arányú) pendrive?
Kb mindenre lenne használva, leginkább filmeket másolnék rám ideiglenesen. Titkosítás nem lényeg, sebességrekordokat nem akarok döntögetni, de azért az jó volna, ha mindél gyorsabban tudnék írni rá. USB 3.0 vagy 3.1 is jöhet de nem szeretnék rá sokat költeni. 15 MB/s-nél nagyobb sebességű van ebben a kategóriában?

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#11816) Deer76


Deer76
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy 64GB Transcend 790K pendrive-ot. Sebessége ok, írni rá kb 40-70Mb-tal lehet, viszont írás közben időnként leesik 0-ra a sebesség, utána újra felgyorsul. Valamikor ugyanakkora fájlnál csak 1x, van amikor sűrűbben csinálja. Az mitől lehet? Mondjuk így is sokkal gyorsabb, mint az eddigi pendrive-jaim.

USB Benchmark:

Ez pl a Kingstone 16GB 3.0 pendrive:

[ Szerkesztve ]

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#11817) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Az ajánlóban szereplő sinceritytrading és courtesytrading postáz-e már hozzánk? Néhány hete még nem tudott ide küldeni semmit a vírus miatt, a termék mellett is, amit rendelni akarok, az áll, hogy nem küldi Magyarországra, igaz, a többi mellett, hogy worldwide shipment. Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#11818) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Hali!

Windows 10 telepítő pendrivenak mi az ajánlott típus és méret?

Üdv Gyuri :R

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#11819) tylerddd válasza gyuromoj (#11818) üzenetére


tylerddd
veterán

8GB-os kell neki vagy nagyobb.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#11820) SteadyMan válasza tylerddd (#11817) üzenetére


SteadyMan
aktív tag

Szállít, mert a Sinceritytrading-től 07.13-án rendelt pen drive-okat 08.04-én kézhez is kaptam. Sőt még a SAVE5 kód is élt, -5%.

[ Szerkesztve ]

(#11821) draco31


draco31
veterán

Pendrive vásárlása előtt állok. Szokásos ebay-es eladót nézném, eddig minden tőle vettem, de most nem listázza ki miket árul. Másnál is így van? Pedig írja, hogy 1089 terméke an jelenleg, de ha arra megyek, hogy mutassa mindet, akkor nulla találat. Próbáltam inkognitó ablakban, másik böngészőben, ugyan ez van.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#11822) #72042496


#72042496
törölt tag

Sziasztok,
Mire gondolhatott weoir, amikor azt írta, hogy a Kingston pendrive-okban használt chipek vannak? Ő eddig nem árulta el.

(#11823) Ciccuka válasza #72042496 (#11822) üzenetére


Ciccuka
veterán

Az nem jó jel...

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11824) #72042496 válasza Ciccuka (#11823) üzenetére


#72042496
törölt tag

Gyanús volt és közben egyértelművé vált hogy troll (kipucolták a topikból is), így nem aktuális az előző posztom.

(#11825) wolf88


wolf88
tag

Sziasztok!

Hol érdemes pendrive-ot venni?Tudtok olcsó, bevált helyet?Köszi

(#11826) wolf88 válasza wolf88 (#11825) üzenetére


wolf88
tag

Rendeltem erről az STi-től. Majd meglátjuk, pénzt levonta.

(#11827) SteadyMan válasza wolf88 (#11826) üzenetére


SteadyMan
aktív tag

Nekem OK volt STI-től a rendelés. #2283

(#11828) novakalex


novakalex
aktív tag

Sziasztok,

128GB-os pendriveot keresek egyetemi dolgokra, filmekre, sorozatok tárolására.
Maximum 8000 Ft-ot szánnák rá, mit ajánlotok és honnan?
Köszi!

(#11829) #92116480


#92116480
törölt tag

sziasztok!

windows telepitőnek való pendrive-ot keresek.
szempontok:
- 1 usb slot méretü legyen hogy bárhova betudjam dugni
- viszonylag jól birja az újrairást hiszen minden win verziónál új telepitőt hoznék létre rajta + a rajta levő program telepitőket frissitem ha új verzió jelenik meg belőlük
- sebességgel kapcsolatban nem vagyok biztos benne hogy mire van szükségem, általában 2.0-ás usb-n szokott elindulni a win10 telepitője, usb3-as portoknál általában gondok vannak igy lehet nem fontos h 3-as legyen.
- legalább 16 giga hely, de ha van 32-es jó áron akkor az is jó
- tartós és minőségi legyen, ne valami müanyag f*s mint az olcsó kingstonok

jelenleg kingston datatravelereket használok erre a célra de már kezdik megadni magukat.

ha tudtok ajánlani valami költséghatékony megoldást erre a célra azt megköszönöm.

(#11830) #92116480 válasza #72042496 (#11824) üzenetére


#92116480
törölt tag

azt amit irt, hogy használt csipeket adnak el az alsókategóriás flashdrivejaikba. legalábbis évekkel ezelőtt ez volt a helyzet és jól meg is bszták őket ezért.
havonta voltak hirek hogy random emberek fotóit találták meg frissen kibontott pendriveokon.

such trolling, szükség volt "kipucolni" dehát szánalmas incel modokra van igény mit lehet tenni.

(#11831) zefran


zefran
csendes tag

Sziasztok!
Két darab pendrive-ot szeretnék vásárolni.
Az egyiket fm transmitterben használnám, ami max. 32 gb-ot támogat. Egy ilyenre gondoltam [link].
A másikat oprendszer telepítésre használnám, filmeket vinnék rajta az ősöknek, stb... szóval ilyen mindenes lenne. Erre a célra ezt néztem ki [link].

Mi a véleményetek? Van esetleg hasonló árban, ami jobban megéri?

Előre is köszönöm! :)

(#11832) Ciccuka válasza zefran (#11831) üzenetére


Ciccuka
veterán

Pl. a Linux (Ubuntu) telepítő általában "nem szereti" a Sandisk drive-okat (boot-olni).

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11833) lacko6


lacko6
senior tag

Alzanal van samu 32 gb. 3500 ft 5 ev garancia.
Szerintem az 5 ev gari meger +500ft ot.

(#11834) zefran válasza Ciccuka (#11832) üzenetére


zefran
csendes tag

Köszönöm, ez hasznos infó, néha linuxot is telepítek :)

(#11833) lacko6
Samsungok nem melegednek túlságosan? Talán itt a fórumon is olvastam, hogy valaki panaszkodott.

(#11835) Ciccuka válasza zefran (#11834) üzenetére


Ciccuka
veterán

Fit-ek valamennyire melegednek sajnos, de talán nem annyira, mint a hasonló típusú Sandisk-ek.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11836) zefran válasza Ciccuka (#11835) üzenetére


zefran
csendes tag

Értem, köszönöm, akkor körülnézek a Samsungok között :)

(#11837) adrian14


adrian14
tag

Sziasztok!
Olyan pendrive-ot keresnék max 10-12ezer ft-ig, ami megbízható és tartós. Az írási sebesség kevésbé számít. Képek lennének rajta az idők végezetéig. Tudtok ajánlani olyan pendrive-ot illetve bármilyen megoldást amivel megtarthatom az adataimat hosszú távon? (felhőben való tárolás sajnos most nem játszik)
Ezt a pendrive-ot néztem ki erre a célre: Patriot Supersonic Rage Elite USB3.1 128GB

(#11838) Ciccuka válasza adrian14 (#11837) üzenetére


Ciccuka
veterán

Szerintem ezek a mai számítástechnikai eszközök egyáltalán/eleve nem tartósak. Vannak rosszak és a kevésbé rosszak, valamint a közepes szintűek (már ami a megbízhatóságot és a tartósságot illeti).

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11839) King Unique válasza adrian14 (#11837) üzenetére


King Unique
titán

"Képek lennének rajta az idők végezetéig."

Akkor ilyen célra a hagyományos pendrive-okat pláne elfelejtheted (meg azok is a felírt adatokat...), amiről már volt szó itt többször: [link], [link]. :D Max. úgy opció, hogy pendrive-on is lesznek a képek + mellette legalább 2 db másik offline tárolón (pl. belső/külső HDD-n), ha az online nem opció, lásd az adatmentés téma topikjában leírtakat.

(#11840) Picco válasza adrian14 (#11837) üzenetére


Picco
addikt

enyem most erkezett meg amazonrol, elegge kiabrandito az 50-70MB/s irasi tempo :(
tulajdonkeppen a rage 2 downgradelt valtozata mert az 120-140koruli irast tudott

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#11841) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Többször vásároltam már az ajánlóban szereplő sinceritytrading-től. Érdeklődnék, hogy ugyanazon termék esetén mi az st és uk jelzés (microSD-t nézek most és ugyanaz a típus 2x van a listában)? Utóbbi Angliából jön, ergo hamarabb itt van? Volt már, hogy 7 nap alatt itt volt a pendrive. Köszi!

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#11842) bggmnd


bggmnd
kezdő

Sziasztok!

macOS-hez, illetve Windows 10-hez keresek USB-C pendrive-ot.
Elsősorban windows 10 telepítésre lenne használva.
A windows telepítőt macOS-en készíteném el.

32gb méretre van szükségem.

Mit ajánlanátok leginkább?

Köszönöm :R

(#11843) Ciccuka válasza bggmnd (#11842) üzenetére


Ciccuka
veterán

Lexar D35c
Lexar D30c
Transcend JetFlash 890 (890S)

Adapteres megoldás:
Samsung Duo Plus USB Type-C

Lehet az Ugreen se rossz:

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11844) Paytair


Paytair
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy 64 GB-os Kingston DataTraveler DT50 és az volna vele a probléma, hogy file mérettől függetlenül iszonyúan lassan lehet rá írni adatokat, valamint a folyamat közben többször is teljesen leáll majd újra "begyorsul", ezt ismételve elég nagy gyakorisággal.
Ez most alapvetően minek tudható be, ez a konstrukció ennyi bír vagy érdemes/lehetséges garanciáztatni?

Köszönöm előre is a segítséget. :R

(#11845) kisskd


kisskd
tag

Hello!
Keresnék (egy marék) pendrive-ot telepítgetni. Elegem van a másolgatásból, formázgatásból, stb., a multiboot megoldások sem mindig működnek, szeretném, hogy legyen kéznél mindig, "mindenből" (win8, win10 telepítő, irodára csiszolt win10, ubuntu, valami low-cost gépre való linux, HBCD, HBPE, stb.).
Szóval kéne valami nem nagyon drága, de aránylag gyors pendrive. Méretben elég darabonként a 16GB, de ha ugyanannyi a 32-es, akkor a maradék helyet feltöltöm programtelepítővel, stb.. Kialakítás nem központi kérdés, de előny lenne, ha nincs mit elhagyni róla (kupak), és befér foglalt port mellé is.
Kínai beszerzés OK, de mindenki kedvenc ebay-es eladójától most nem voltam árban elájulva, plusz a "matek" szempontjából nem mind1 a számla (céges beszerzés lenne), így csak a nettó 75%-a alatt érdekes a kínai.
Muzikert nézegettem még, kínai alatti ár, EU számlával, Sandisk Ultra Flair/Fit. Jó lehet? Mit nézzek még?

(#11846) Ciccuka válasza Paytair (#11844) üzenetére


Ciccuka
veterán

Kingston-okkal elég sok a probléma.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11847) Ciccuka válasza kisskd (#11845) üzenetére


Ciccuka
veterán

Lehet ez elfogadható

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11848) sparta2 válasza Ciccuka (#11846) üzenetére


sparta2
tag

Érdekes, ezzel semmi probléma [link] !

(#11849) Ciccuka válasza sparta2 (#11848) üzenetére


Ciccuka
veterán

Tedd hozzá: még :U

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11850) sparta2 válasza Ciccuka (#11849) üzenetére


sparta2
tag

Kettő van belőle, még nem esett a sebesség, igaz nincs még egy éve sem, hogy megvannak. Nehéz robosztus fémház, a legduvább írásnál is épp csak kézmeleg. Nekem is van mindenféle dizájnos fémköpenyes (Kingston, SanDisc) ami 1-3 giga írás után tűzforró és össze is omlik rendesen.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.