Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11901) Graphics válasza HREH (#11900) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Orico körül nézz szét, esetleg Axagon.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11902) Tom1995


Tom1995
újonc

128GB pendrive keresek nagy fájlok mozgatására ami minimum 60 MB írást tud stabilan és minimális melegedes! Köszönöm!

Üdv!

(#11903) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,

Olyan pendrájvot keresek, aminek hagyományos USB és Type-C csatlakozója is van, illetve legalább 100-120 MB/s sebességgel képes írni a nagyobb fájlokat. Amit most használok, az egy Adata UE700, tökéletes, de a következő gépemen nem lesz hagyományos USB és nem sok kedvem van még egy kiegészítőt magammal cipelni. Épeszű határokon belül pénz nem számít, ha jó, szívesen költök rá 20-30 ezer Ft-ot, de már 2 napja böngészem a netet és nem találok ilyet. Ami elég hihetetlen, hiszen az új csatlakozóval komoly sebességnövekedést ígér minden gyártó...

Volna amit ajánlanátok?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#11904) Ciccuka válasza TigerCat (#11903) üzenetére


Ciccuka
veterán

Mb/s vagy MB/s? nem mindegy..

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11905) TigerCat válasza Ciccuka (#11904) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Bocsánat, MB/s. Javítottam... A lényeg, hogy gyors legyen, amennyire csak lehetséges. Ez az Adata teljesen jó, hasít a másolás, nagyobb MKV fájlok is pikk-pakk felmennek rá.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#11906) Ciccuka válasza TigerCat (#11905) üzenetére


Ciccuka
veterán

Type-C csatlakozósokból véleményem szerint kevés az olyan, ami a fenti sebességet írásban tudná.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11907) TigerCat válasza Ciccuka (#11906) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Számomra is ez a hihetetlen, amikor pont ez volt az egyik lényeges fejlesztése az új csatlakozónak...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#11908) King Unique válasza TigerCat (#11903) üzenetére


King Unique
titán

A Type-C csak a fizikai csatlakozószabvány, lehet mögötte USB 2.0/3.0/3.1 Gen 2/3.2 Gen 2x2 stb. vezérlő.
Amúgy meg vegyél pendrive-hoz hasonló fizikai méretű M.2 SATA / PCIe NVMe külső SSD-t (példa), ha normális és magas adatátviteli sebességet, illetve írási sebességet akarsz, ennyi. Meg a standard pendrive-oknál az USB 3.1 és USB 3.2 felirat a legtöbb esetben eleve csak Gen 1 és Gen 1x1 = USB 3.0 alapon értendő, semmi közük érdemlegesen az új USB-szabványokhoz, meg sok sorozatnál, modellnél az írási sebesség is gyatra, van amelyiknél kb. csak USB 2.0 szintű... Valamint ha jól tudom Maces vagy, ott a Thunderbolt 3 port pedig kezeli Type-C alapon az USB 3.X eszközöket, + ilyen alapon akár egy Thunderbolt 3-as külső SSD (példa) is opció lehet, ha belefér az anyagi keretbe.

[ Szerkesztve ]

(#11909) TigerCat válasza King Unique (#11908) üzenetére


TigerCat
nagyúr

De jó ötlet, köszi!

Ezt néztem ki, szerintem tökéletes lesz filmeknek, hogy a párommal tudjunk nézni ezt-azt hétvégente: ADATA 512GB SE760
Gondolom NTFS-re formázva a TV is látni fogja.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#11910) King Unique válasza TigerCat (#11909) üzenetére


King Unique
titán

Igen, elvileg ez az ADATA SE760 is megfelelhet a célra USB 3.1 Gen 2 Type-C alapon, meg klasszisokkal gyorsabb lesz akármelyik szutyok pendrive-nál.
Viszont tévéhez szimpla filmlejátszásra kicsit nem overkill az ilyen, pláne hogy a legtöbb tévén csak USB 2.0 portok szoktak lenni? Illetve ebből adódóan a magas írási sebesség gondolom Macen / PC-n a filmek minél gyorsabb felmásolása miatt lehet lényeges, mert a tévén történő lejátszásnál nyilván okafogyott megfelelő port híján, meg pl. az FHD és 4K UHD filmekhez amúgy sem kell hatalmas nagy olvasási sebesség. Meg igen, a mai okostévék általában a FAT16/32 és NTFS fájlrendszereket szokták kezelni, némelyik esetleg az exFAT-ot is, de a többit már nem nagyon. Ahogyan a GPT partíciós séma szerinti meghajtókat sem mindegyik, ellenben az MBR-t igen, erre is érdemes odafigyelni.

[ Szerkesztve ]

(#11911) TigerCat válasza King Unique (#11910) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Igen, értem mire akarsz kilyukadni, azonban ha jövünk-megyünk és a párom kitalálja, hogy most ezt, vagy azt szeretné megnézni, nem akarok azzal vacakolni, hogy félórákat várjak egy-egy évad felmásolására. Most egy 1TB-os külső vinyóval oldjuk meg, azonban jövő héttől nem lesz hagyományos USB a gépemben, csak Type-C és gondoltam akkor már ezt is upgrade-elem. Az a vinyó marad, átalakítóval én is hozzáférek, ugyanakkor ha munka közben használnám tárhely bővítésre, legalább csendben tenné a dolgát.

Nézegettem nagyobb, 4-5 Terabyte-os 2,5-es hordozható vinyókat is, de azokban nem bízom, tuti hogy a TV-nek sok lenne. A legjobb talán a NAS, viszont 3 település között ingázunk folyamatosan, szóval ez sem opció, mobilneten főleg.

Rendeltem egy átalakítót, ha az beválik, akkor talán a régebbi pendrive is megteszi majd, de ha nem, akkor ez lesz a nyerő.

Köszönöm még egyszer a segítséged!
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#11912) nemerei


nemerei
tag

Sziasztok!

Pendriveot szeretnék vásárolni és nemtudom eldönteni melyik lenne a jó vétel? Esetleg valakinek van tapasztalata, írás-olvasás, esetleg élettartam?

A kiszemeltek:
SanDisk Ultra Luxe 256 GB 
-Samsung BAR Plus 256GB 
-KINGSTON DATATRAVELER KYSON 256GB

Válaszokat előre is köszönöm

üdv: nemerei

(#11913) Ciccuka válasza nemerei (#11912) üzenetére


Ciccuka
veterán

Sandisk vagy a Samsung. Írási sebesség valószínűleg nem lesz túl acélos egyiknél se.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11914) RicsiSuly válasza nemerei (#11912) üzenetére


RicsiSuly
aktív tag

Ekkora méretben már elgondolkodnék m2 ssd házba.

Üdv SRicsi

(#11915) TigerCat válasza TigerCat (#11911) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ma megjött az átalakító, kemény 1.500 Ft volt és simán viszi tovább a sebességet Type-C-n:


ADATA UE700 64GB (Type-C adapterrel)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#11916) Graphics válasza nemerei (#11912) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én is egy SSD-s megoldásra szavazok, elég komoly tempót lehet elérni vele :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11917) ittakary


ittakary
nagyúr

Sinceritytől melyik most az ajánlott USB3-as pendrive?

normál USB feje legyen
32/64/128 méretet is meghallgatok

kellene egy 32/64 OS telepítésekhez illetve egy 128 fájlokkal szaladgáláshoz :R

rengeteg márka van és nem igazodok ki közöttük Sandisk, Samsung, Kinston, Patriot

(#11918) ittakary válasza ittakary (#11917) üzenetére


ittakary
nagyúr

tud valaki esetleg mondani egy jó tippet? meg is rendelném, mert soha nem fog ideérni és konkrétan nincs egy darabom sem jelenleg :D

nem a legolcsóbbat keresem, hanem csak szimplán egy jó ár érték arányú pendriveot Sinceritytől

(#11919) Ciccuka válasza ittakary (#11917) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ez?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11920) Bubunya


Bubunya
csendes tag

Sziasztok!
Mezei felhasználó vagyok, de remélem érthető lesz a problémám és tudtok tanácsot adni. 2016 január óta hibátlanul működik a SanDisk Ultra 3.0 16 GB pendrive. Televízió felvételekre használom. Egy Alcor HDC-3500 dvb-c vevőbe van bedugva, ami egy képcsöves tévével van összekötve. Értelemszerűen mindig SD adást rögzítettem, de nemrégiben a Digi kiszórta azokat az SD csatornákat, aminek van HD verziója. Így most kb fele annyi időt tudok rögzíteni mint eddig. A baj nem is ez igazán. Sajnos döcögős lett a kép. A mozgások szaggatottak lettek függőleges és vízszintes irányba is. Hanggal nincs probléma. Nézhető, de idegesítő. Számítógépbe dugva viszont jóformán hibátlan a kép.
Pendrive gond lehet? Papíron 80 az olvasási és 15 az írási sebesség. Ha gyorsabbra lenne szükség mit ajánlatok? 32 vagy 64 gigás változat megfelelne nekem tárhely nagyságára.

(#11921) csibe1 válasza ittakary (#11918) üzenetére


csibe1
addikt

Szerintem ez jó lenne: SANDISK ULTRA USB 3.0 32GB
A 16GB-os nem sokkal olcsóbb, és lassabb is.
Szerintem ugyanebből az Ultrából jó a 128GB-os is.

Ciccuka
Elolvastad, hogy honnan szeretné rendelni? :)

Más:

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#11922) ittakary


ittakary
nagyúr

Köszönöm szépen mindkettőtöknek végül rendeltem egy ilyet, egy ilyet, és amit linkelt más eladótól egy ilyet is

(#11923) Ciccuka válasza ittakary (#11922) üzenetére


Ciccuka
veterán

Fit szerintem melegedni fog nagyon. Kingston-t nem ajánlom.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11924) csibe1 válasza ittakary (#11922) üzenetére


csibe1
addikt

Egyiket se vettem volna meg, de te tudod.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#11925) Graphics válasza ittakary (#11922) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kingstont ne, az a SanDisk melegszik.

Előbb kérdezd meg

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11926) ittakary


ittakary
nagyúr

megkérdeztem, senki nem válaszolt, amint megvettem mindenki fikázza hogy mit vettem :D

akkor épitő jelleggel le is irnátok hogy mi az amit ajánlotok vásárlásra vagy maradunk a hideg-meleg játéknál hogy én linkelek, ti meg mondjátok hogy ez is szar az is szar :D

(#11927) csibe1 válasza ittakary (#11926) üzenetére


csibe1
addikt

Válaszoltam, de nem azt vetted, egészségedre.
Utána meg jössz panaszkodni, hogy senki se válaszolt, és fikázza a vacakot amit megvettél.
Ha azt nézem tiszta időpocsékolás volt, mert ott az összefoglaló aztán jónapot; de felőlem mindenki azt vesz amit akar. :D

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#11928) Egon


Egon
nagyúr

Sziasztok!

Rendeltem sincerity-től két memóriakártyát, november 19-én. Elvileg aznap fel is adta, az order history szerint, de még nem érkezett meg. Normális az, hogy ilyen sokáig tart a postázás? Mennyi idő után kezdjek el reklamálni?

Üdv: E

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#11929) Graphics válasza Egon (#11928) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Legutóbb volt , hogy 1 hónap volt onnan. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11930) Egon válasza Graphics (#11929) üzenetére


Egon
nagyúr

Ma jött meg, csak emlegetni kellett... :C

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#11931) csibe1 válasza Egon (#11930) üzenetére


csibe1
addikt

Csuklik az egész csájná vonal, mert neked sietős volt... :DDD

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#11932) prmcsk


prmcsk
addikt

Üdv.

Ezt ismeri valaki, mármint sebességileg ? maxell 3.1

Tudja e valójában és minimum, az USB 3.0 szabvány sebességeit ?
Nem rég vettem ugyanilyen típust USB 2.0-ást, de az tetű lassú hive OS bootoláskor...

Ezt szeretném a 3.1-el kiváltani, de még nem hiszek, ezért kérdezek...

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#11933) Ciccuka válasza prmcsk (#11932) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ez is lassú lesz az szinte biztos.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11934) Graphics válasza prmcsk (#11932) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azért mert usb3.0-s még nem fogja tudja a sebességet...

Ez lassú vacak.

Ha gyors cuccot akarsz , akkor egy 2240-es SSD + Zomy usb

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11935) King Unique válasza prmcsk (#11932) üzenetére


King Unique
titán

Elég gyatra az írási sebessége, lásd a pendrive irás-olvasás sebesség topik tapasztalatait. Az USB 3.1-hez érdemlegesen (Gen 2, 10 Gbps) meg nyilván semmi köze nincsen, ahogyan általában egyik standard pendrive-nak sem, ezeknél rendszerint csak Gen 1 = USB 3.0 alapon értendő ez. :))

Ha gyors, USB 3.0-s pendrive kell, akkor lásd az alábbi példákat, ahol a nagyobb tárolókapacitású modellek adott sorozaton belül is gyakran gyorsabbak szoktak lenni: [link], [link], [link], [link], [link] + 32 GB-osből ez, 64 GB-osból meg ez még tűrhető. Ha még gyorsabb kell, meg olyan, amelyik pl. random 4K olvasásnál és írásnál is gyors, ténylegesen USB 3.1 Gen 2-es, stb., akkor meg eleve külső SSD (példa) + egy másik, ennyi. Vagy ha nem kell Gen 2 és NVMe-alapú megoldás, akkor kb. akármelyik 2,5"/M.2 SATA SSD + külső ház USB 3.0 alapon (példa) is földbe döngöli sebesség terén kb. akármelyik USB 3.0-s standard pendrive-ot.

[ Szerkesztve ]

(#11936) prmcsk válasza King Unique (#11935) üzenetére


prmcsk
addikt

Kimerítő és köszönöm... :R

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#11937) Jakuu válasza prmcsk (#11936) üzenetére


Jakuu
őstag

De mar szamtalanszor leirta. Felejtsetek el vegre a pendriveket. Raadasul mar olcson beszerezheto, akar kompletten is NVMe vagy M2 enclosurevel osszeepitett SSD-t.
Alin peldaul a black friday alatt jevesebbert mint 9000Ft vettem 256GB-ost.
Ha osszehasonlitod idehaza mennyibe is faj egy USB3-as 256-os pendrive, ami sebesseg teren elbujhat mellette, akkor egyertelmuve valik, hogy egyaltalan nem eri mar meg megvenni, hiszen jocskan 12k felett vannak, meg a legolcsobb helyeken is. A sebesseguk meg még a M2-vel szereltek felet se eri el, az NVMe-rol meg ne is beszeljunk.

[ Szerkesztve ]

(#11938) Ron Swanson


Ron Swanson
senior tag

Sziasztok,
olyan pendriveot szeretnék vásárolni ami "kétoldalú", van rajta type-C és hagyományos USB csatlakozó.
Ezt a két típust néztem eddig:
SanDisk Ultra Dual 64GB USB 3.1 SDDDC2-064G-G46/173338
SanDisk Dual Drive Lux 64GB USB-C 3.1 186463
Melyiket választanátok, vagy van ezeknél jobb, hasonló árban, 64GB-os? :R

(#11939) petike26


petike26
csendes tag

Sziasztok!
"TRANSCEND JetFlash F790 128GB USB 3.0" mennyire jó választás TV-n való filmezéshez? Ha nem igazán, ebben az árban mi az ajánlott?
Köszönöm!

(#11940) Ciccuka válasza petike26 (#11939) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ez is jó:
SanDisk Ultra USB 3.0

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11941) fecaga21


fecaga21
aktív tag

Tudtok ajánlani olyan pendrive-ot aminek az egyik vége USB C ami a mai telefonokba jó a másik meg a normál USB. Olyan lenne jó amit eleve ilyen kis pánttal adnak, hogy el ne hagyjam, mert már vagy kettőt elhagytam.Olyan 16-32 gigás bőven elég lenne, alit is néztem de ezer féle van ott.

(#11942) Ciccuka válasza fecaga21 (#11941) üzenetére


Ciccuka
veterán

Lexar-ból van többféle is. [link]

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11943) fecaga21 válasza Ciccuka (#11942) üzenetére


fecaga21
aktív tag

Ezek jók, csak nincs hozzájuk ilyen kis pánt, vagy minek mondják ezt.

(#11944) Ciccuka válasza fecaga21 (#11943) üzenetére


Ciccuka
veterán

Transcend, Sandisk, Samsung-ból is vannak még hasonlóak.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11945) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Szeretném kérdezni, hogy a téma összefoglalóban említett két ajánlott eBay-es eladó hogyan küldi a megrenelt pendrive-okat?
Ajánlottan vagy simán?
És úgy, hogy a postás bedobja a levélszekrénybe?
Ha igen, biztosan bedobja és nem értesítőt hagy?
Mert nem szeretnék még külön a postára menni az átvétel miatt.

A másik kérdésem, hogy mekkora értékhatárig nem kell vámot, adót fizetnem?
Ha két pendrive-ot rendelnék, ajánlott külön megrendelni, nehogy fennakadjon a vámnál és a vámot, adót kifizettessék?

Valószínűleg egy 128 GB-osat és egy 64 GB-osat rendelnék.

Köszönöm szépen a választ előre is :R , és elnézést ha már sokszor volt téma.

[ Szerkesztve ]

(#11946) Graphics válasza peter889 (#11945) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha külön rendeled is van, hogy egy levélbe teszi

Par nap eltéréssel rendeld meg.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11947) EmShady


EmShady
újonc

Sziasztok, szeretnék rendelni 1 pendrivot tv-s használatra, olyan kellene amin keresztül akár egy 4k-s filmet is meg tudok nézni, és felismeri a tv, mivel a mostani pendrivom csak 4gb-ig engedi felmasolni a fájlokat. A válaszokat előre is köszönöm

(#11948) Graphics válasza EmShady (#11947) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mostani pendrive-od nem jól van megformázva, azért nem enged 4GB-nál nagyobbat, mert Fat32-ben van formazva

Nem pendriveból kell nagyobb, NTFS, vagy exFATba kell formazni

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11949) EmShady válasza Graphics (#11948) üzenetére


EmShady
újonc

Értem, köszönöm a választ :)

(#11950) nerozol


nerozol
tag

Sziasztok!

Kérdéssel fordulnék hozzátok, közben linkelek egy sebesség tesztet.
Nemrég vásároltam egy Corsair Flash Voyager 128GB USB 3.0 CMFVY3A-128GB típusú pendrivot (sima, nem GT változat). A pendrivot exFAT-ra formáztam.

Kérdésem: miért van az, hogy amikor másolok a pendrivra, akkor kezdetben 130 MB/sec-el kezd el másolni, majd egy kis idő elteltéve a másolás sebessége leesik 30 MB/sec-re és ezt tartja stabilan. Ez a jelenség a pendrive vezérlő chipje miatt van? Érdemes lenne a pendrivot NTFS-re formázni?

Sebesség teszt:

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.